waalwijkse en lanQstpaatse couRant Torremolinos nu toeristenoord bij uitstek aan Spaanse zonnekust Fotogroep exposeert in Schoenenmuseum Waalwijk T RUYS&CO Wordt winkelsluitingswet aan gepast aan koopgewoonten 3* 10 Duizenden Nederlanders weer op vakantie aan de Costa del Sol Boekt Uw vakantiereizen SAGENTf X MAGNEET BULLETIN DEMAGNEETrtv bü N V Laat winkels tot 9 uur 's avonds open Appartementen meer in trek dan de hotels Bonanza La Colina Torremolinos Andalusie Gerechten Per K.L.M. Als u extra voordelig met vakantie wilt gaan dan kan dat in Mei en Juni Gardameer Dubrovnik/Lopud lbiza Italiaanse Riviera vanaf ƒ318,- vanaf 438,- vanaf 364,- vanaf 268,- per touringcar: 6-7-8 en 10 daagse reizen naar Duitsland, Oostenrijken Zwitserlandvanaf 135,- rondreizen: 10-15 dagen Rome, Tsjechoslowakije, Engeland en Scandinavië vanaf 288,I jongerenreizen: 8 dagen Duitsland vanaf 150,—J - reisbureau De consument Kostenbeheersing T.T.-motorrace op 2e Pinksterdag in Ammerzoden „Magdalena" nieuwe plaat Duke City Sextet mswmrn* WIK#! Ifï DEGALUX ALUMINIUM JALOEZIEËN FL. 25.- PER M PLUS FL. 20.- VO<pR HET MECHANISME VERKRIJGBAAR A. C. v. d. VOORT DONDERDAGAVOND 14 MEI 1970 93e JAARGANG No. 39 VAD het Zuióen Uitgever: Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen loofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 Cent Abonnement p, week (0,33+ 2ct. incJr.) 10,39 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. incJk.) f 4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „ECHO Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Opgericht 1878 (Van onze verslaggever WAALWIJK Voor de doorsnee toerist begint over goed an derhalve maand het vakantieseizoen. Voor vele duizenden Ne derlanders betekent dat weer een tocht naar Spanje. In dit zuid- europese land weet men zich immers verzekerd van zon. Bij de Spanje-gangers is de Costa del Sol, de zonnekust, bijzonder in trek. De vakantieplaats bij uitstek is hier Torremolinos. Dit va kantie-oord lijkt in de zomermaanden meer op een Nederlandse kolonie dan op een Andalusies dorpje, 't Lijkt ons goed eens wat over de Costa del Sol te vertellen. Tour operator FIT uit Eindho ven was zo goed ons een paar dagen de sfeer in Torremolinos te laten proeven. Deze reisorganisatie, die iri Waalwijk en Tilburg wordt vertegenwoordigd door reisbureau „Rugs Co." wil ieder een van deze Spaanse zonnekust laten genieten. Om het finan cieel wat aantrekkelijker te maken mag ieder echtpaar dat een reis naar de Bonanza-flats boekt op rekening van FIT een zoon of dochter tot zes jaar) meenemen. De luchthaven voor de Costa del Sol ligt even buiten Malaga, enkele kilometers van Torremolinos. Het toerisme heeft deze streek geen windeieren gelegd. Dat bewijst de nieuwe luchthaven van Malaga. Toen wij vier jaar geleden deze streek bezochten was er niet meer dan een gebrekkig ingerichte air- port. De grote stroom luchtreizigers kan nu op de nieuwe luchthaven vlot worden verwerkt. Wie een FIT-reis naar deze streek heeft ge boekt vindt direkt op de luchtha ven een FIT-hostess die de „bleek neusjes" uit Nederland naar de bus brengt. Iedereen wordt voor de deur van het hotel of appartement afgeleverd. Steeds meer toeristen geven de voorkeur aan een appartement bo ven een hotel. Naar onze mening verdient een appartement ook de voorkeur. Men heeft dan immers een. ruime flat ter beschikking en dat is heel wat anders dan de ho telkamer, hoe fraai deze ook is. De ze appartementen - in Torremoli nos zijn er tientallen - bestaande uit een hall, een - soms zelfs zeer luxe gemeubileerde zitkamer, twee slaapkamers, een zonneterras met ligstoelen, een compleet ingerichte keuken met o.a. koelkast en een badkamer met toilet en bided. De ze flats worden dagelijks schoonge- houden. Wij namen een kijkje in twee ap partementen. Allereerst het Bonan za-complex. Deze FIT-appartemen ten liggen iets buiten Torremolinos en bieden vrijwel iedere vakantie ganger datgene waarnaar zijn of haar wensen uitgaan. Het Bonanza- complex beschikt over een groot zwemibad met liigweiden, een mane ge, midget-golfbanen, een tennis park, een speeltuin. Aan het strand dat 10 minuten lopen is, kan men waterskiën of waterfietsen huren. Het Bonanza-complex omvat ver der een restaurant, een lounge en bridge-kamer. Ook is er een super markt. Wie een appartement huurt (voor 14 dagen inclusief vliegreis bij 4 personen: v.a. 370,per persoon) moet zelf voor het eten zorgen. Daarvoor staat een keuken ter beschikking. Voor wie geen zin in koken heeft is er een restaurant waar de FIT-reizigers voor 6, een goed verzorgd diner en lunch met een karaf wijn wordt voortge zet. In het Bonanza-complex is een dependance van FIT gevestigd, zo dat taalproblemen niet voorkomen. In Torremolinos werken in de zo mermaanden negen FIT-hostesses. Echtparen die voor een Bonanza- appartement boeken mogen dus ge heel gratis een kind tot zes jaar meenemen. Wie iets meer wil uitgeven, maar een luxueuse vakantie wil hebben moet eens de LA COLINA-apparte- menten boeken. Deze appartemen ten zijn bijzonder luxe en sfeervol ingericht. De meest verwende Ne derlander vindt dit thuis nog niet. La Colina ligt aan het zandstrand, dat met een privé-toegangsweg te bereiken is. Ook hier een 50 meter zwembad, met een kinderbad, twee tennisbanen, een manege, grote tuin, terras, bar, snack-bar, Frans restaurant en discotheek. De ver wende vakantieganger komt hier ruimschoots aan zijn trekken. Een voortreffelijk diner kan men in La Colina voor 125 peseta ruim 6, gebruiken. Wie meer over deze FIT-vakan- tiemogelijkheden wil weten doet er goed aan eens binnen te lopen bij de kantoren van Reisbureau Ruys Co. Hier kan men natuurlijk ook voor de hotels boeken, maar wie eens wat meer ruimte wil hebben - zeker als de kinderen meegaan - adviseren wij een appartement. Hoewel Torremolinos een drukke vakantieplaats is geworden ademt het nog steeds de sfeer van een An dalusies dorp. In het centrum vindt men tientallen bars en nachtclubs. De winkeltjes en de alleraardigste boutiques zijn tot laat in de avond open. In Torremolinos kan men in de openlucht dansen op een klein binnenplaatsje achter een van de vele bars. Wie volgens Nederland se gewoonte 's-avonds een frietje of een broodje hamburger wil eten ziet in Torremolinos geen verschil met een drukke Nederlandse toeris tenplaats. Loop eens in een typisch Spaans café binnen, waar men voor 15 ct. een heerlijk glas wijn of een li keurtje drinkt, zo uit het vat ge tapt. De prijs leest u op de toon bank. Of geniet van de heerlijke visgerechten die men in al deze za ken kan krijgen. Wie het centrum van Torremoli nos verlaat komt in een wirwar van kronkelsteegjes met wit gekalkte huisjes, kleine paleisje met over groeide patio's, waartussen hoge platen groeien of fonteinen klate ren. Straatjes met trapjes waar men op het strandschoeisel nauwe lijks verder komt. Hier leeft Anda- lusië. Zo ziet men de vuilnisman met een grote draagmand op zijn hoofd het afval halen. Denkt men een feeststoet te zien aankomen, dan blijkt bij nadere beschouwing dat een inwoner ten grave wordt gedragen. Het is een wonderlijke wereld aan de Costa del Sol. Vergeet de bekende volksschotel niet: de gaspacho. Dit is een zeer koud opgediende soep, bereid uit vele soorten groenten. Een ander zeer populair gerecht is de vissoep. Heerlijk zijn ook de gebakken vis jes, de pescaillo frito. Bij een glas sherry smaken de „chanquettes of de ansjovisjes heerlijk. Over wijn gesproken, behalve de Jeres wijnen, droog zowel als zoet, wordt er veel manzanilla (droog met een heer lijke geur) of de zoete Malaga wijn gedronken. Nog even iets over de streek. De Costa del Sol leent zich uitstekend voor het maken van excursies. Daarover weten de FIT-hostesses alles te vertellen. Men kan een uit stapje maken naar Tanger (1 dag met de boot) of naar Granda, Gi braltar of de Sierra de Nevada, het indrukwekkende bergengebied. Wie Torremolinos tot vakantieplaats kiest verveelt zich niet. PETER GONS TILBURG Heuvelring 49 tel. 04250 - 34809 's-BOSCH Kolperstraat 3 tel. 04100 - 42128 St Jansplein Grotestraat WAALWIJK De kleine, maar zeer actieve foto groep „Fiction", welke staat voor vijf doorgewinterde amateurfotogra fen, organiseert dit jaar zijn vijfde tentoonstelling. Vanwege dit feit be sloot men de tentoonstelling wat representatiever te brengen en ver kreeg hierdopr enthousiaste mede werking van de direktie van het museum voor schoenen en lederwa ren. Fotogroep „Fiction" is ontstaan uit de vroegere Terp-fotoclub, wel ke ook een jeugdclub omvatte. Daar de behoefte groeide om een eigen image te hebben, noemden de vijf leden hun fotogroep „Fiction", wat voor elk groepslid in eigen interpre tatie toch steeds de fictie van het fotobeeld betekent. Hoewel het werk van zeer uit eenlopende aard is, staan de vijf van „Fiction" (Ries van Huiten, Cees de Jongh, Ludo Maaywee, André Reuvers en Dick Sars) er voor dat de tentoonstelling een boeiend ge heel zal worden, dat in de reeks tentoonstellingen, welke in de zo meravonden door het schoenmuse- um georganiseerd worden, zeker goed in de smaak van het publiek zal vallen. De lustrum-expositie van foto groep „Fiction" wordt zaterdag 16 mei om 12.00 uur officieel geopend door de wethouder van culturele zaken, M. van Eyl. De expositie zal dan geopend zijn gedurende het gehele pinksterweek end tot en met maandag 18 mei, van 12.00 uur tot 18.00 uur, en 's zon dags van 14.00 tot 18.00 uur; in het Museum voor Schoenen en Leder waren, Grotetraat 148, Waalwijk. Eindelijk schijnt het zover te ko men dat de winkelsluitingswet zal worden aangepast aan de koopge woonten van vandaag. Er is een ad viesaanvraag door de regering bij de SER ingediend. De regering sug gereert dat er eenmaal per maand een koopavond zou mogen worden gehouden zonder een besluit van de gemeenteraad. Voor meerdere koop avonden zou de gemeente een be sluit moeten nemen. Halvedagslui- ting zou verplicht moeten blijven maar naar keuze van de onderne mer met betrekking tot het sluiten van zijn zaak. In de verte ligt de eindbeslissing over de verandering Wm$ Een gezicht op een baai aan de Costa del Sol van de winkelsluiting bij de Tweede Kamer. Voor de sluiting van winkels spe len o.i. de verlangens van de consu menten een grote rol. Een groot aantal van die consumenten ver langt naar meer open winkels gedu rende de avonduren. De hoge ar beidskosten verhinderen vele over dag hun inkopen te doen. Met name voor een aantal duurzame gebruiks goederen en luxe artikelen zou de verkoop beter zijn als men 's avonids zou kunnen kopen. Bovendien zou dit voor een aantal kleine zaken- menen nieuwe dienstverlenings kansen bieden, niet het minst in de toeristenstreken. Wij hopen dat er een grote sprei ding komt in de openstelling van winkels. Laat men toch binnen de tijdsruimte van 8 uur 's ochtens en negen uur 's avonids aan onderne mers zelf de keuze laten om hun za ken gedurende een bepaalde tijd topen te stellen. Er ontwikkelt zich dan vanzelf een patroon dat is aan gepast aan dewensen van de consu ment Een doelmatiger gebruik van de in vele gevallen dure winkel ruimte zal tevens aan de kostenbe heersing in het winkelbedrijf een bijdrage leveren. Gedifferentieerde openingstijden komen tenslotte aan de stadscentra ten goede en aan de verkeersspreiding. Op 2e Pinksterdag organiseren de Algemene Motorsportorganisaties Oisterwijk-Ammerzoden hun le T.T.-snelheidwedstrijden op een zeer prachtig circuit „Wordragen" te Ammerzoden. Aan deze races nemen alle solo klassen deel met zeer bekende In ternationale coureurs uit Duitsland en België. Eveneens zal de spectaculaire Zijspan-klasse aan deze races deel nemen. Behalve de Nederlandse combinaties zijn reeds 6 Duitse zij - spancombinaties gecontracteerd. Daar het circuit met een lengte van 4.200 m diverse bochten heeft, zullen de zijspannen zeer spectacu lair worden en zullen de racemoto ren een grote snelheid draaien, ge zien de behoorlijk lange rechte weggedeelten. Binnenkort verschijnt er weer 'n nieuwe plaat van The Duke City Sextet op de markt. De A-kant van deze plaat draagt als titel „Magdale- na". De song is van Pierre Kartner, die tevens als componist en tekst dichter optreedt voor de vooral in het zuiden van Nederland bekende „Corry en de Rekels". De B-kant van de plaat heeft als titel „Oh, oh, Catrien", hetgeen zonder meer een eigen nummer genoemd kan wor den. Ook valt te vermelden dat The Duk'e City Sextet overgestapt is naar een andere platenmaatschap pij en wel Dureo. Deze maatschap pij heeft ook onder andere Shock ing Blue onder contract, die nogal wat succes hebben in Amerika. The Duke City Sextet, die iedere zaterdagavond in het Lido voor een meer dam volle zaal zorgen heeft ook een nieuwe langspeelplaat in het verschiet, die heel wat belooft te worden. 1|W Lustrum-expositie fotogroep „Fiction" - Waalwijk in Schoenmuseum. V.l.n.r.: Ries van Huiten, Cees de Jbngh, Ludo Maaywee, Andre Reu vers, Dick Sars. GROTESTRAAT 389, WAALWIJK TEL. 04160-3246 Udenhout, Kreitenmolenstraat 105 Tel. 04241 - 596 10 dagen levertijd.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5