waalwijkse en LanQstRAAtse couRAnt Gemeenteraad van Loon op Zand is voor welzijnszorg r Tweede Pinksterdag in El Terreno en Apollo „World Pop Festival" roei- iriljant JpClT S OPEN OOG STUURGROEP IN STADSGEWESTELIJK VERBAND 4 20,- KJdotel IN KAATSHEUVEL PREMIÈRE VOOR ZUID-NEDERLAND VAN FILM „MONTEREY POP" Saman uit thuis Het dure autorijden in Nederland Gemeenteraad vergaderde maandagavond PRUIK SPECIAAL Meningen am<iri CADEAUBON Burgemeester voor zitter Subsidies 69.95 de elitepruik voor modieus Nederland! PS (Pruik Speciaal) is de kwaliteitspruik van 100% écht haar. Keus uit vele modellen, ook gemêleerd, in maar liefst 24 kleuren! Audrey 49,95 Gina 89,95 Tara 59,95 Sophia 99,95 Lolita 119,95 Uw altijd-klare tweede kapsel Om 'pst' tegen te zeggen NVV op de vuist met de huisartsen Damesvoetbal en hockey bij Memphis Gold Een JPC groei-briljantring... waardevol geschenk! Een ring met een prachtige, grote briljant-nu bereikbaar! Want u kunt beginnen met een kleine - maar daarom niet minder echte - briljant Met JPC-Garantie voor kwaliteit, hoogwitte kleur en waardevastheid bij inruil. Beginprijs reeds vanaf 126,-. Onder overlegging van het JPC-Certificaat dat u bij uw eerste aankoop hebt ontvangen, kunt u deze ring later inruilen voor een ring met grotere briljant. U ontvangt voor uw ingeleverde ring het volle aankoopbedrag terug en hoeft u dus alleen het prijsverschil bij te betalen. Enzovoort... zo. groeit uw bezit! Wij tonen u graag onze kollektie en verstrekken u gaarne - vrijblijvend - alle inlichtingen. DONDERDAGAVOND 14 MEI 1970 93e JAARGANG No. 39 van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen ofdredakteur: JAN TIELEN I Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent - Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,33+ 2 et. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „Echo" KAATSHEUVEL In de maandagavond gehouden gemeenteraadsver gadering van de Gemeente Loon op Zand is veel tijd besteed aan het voorstel tot het verlenen van medewerking aan de instandhouding van een sociaal welzijnsapparaat in het Stadsgewest Waalwijk, naar aanleiding van een "erzoek om subsidie van het dagelijks bestuur van dit Stadsgewest. Hiervoor is een subsidie nodig van 24 cent per inwoner van de gemeente, wat voor Loon op Zand neerkomt op 3.957,36. De kosten mogen worden meegerekend voor het bepalen van de sociale zorg als onderdeel an de algemene uitkering uit het gemeentefonds. De subsidie zal daarom - behalve in de overgangsperiode - voor 80 ct. gedekt worden door een hoger algemeene uitkering uit het gemeente- fonds. Aanleiding tot dit verzoek was een besluit van de Gewestelijke Raad om naast het denken over nieuwe bestuurlijke, economisch en techni sche ontwikkelingen in de regio, een proces van sociale spanning op gang te brengen. Genoemde Raad was van mening dat het voor de be woners van de regio niet alleen noodzakelijk is dat het bestuurlijk, eco nomisch en technisch optimale voorzieningen worden getroffen, maar dat ook alle aandacht moet worden besteed aan al dat andere dat min der de welvaart dan wel het welzijn" bepaalt. In dit verband kan worden ge dacht aan het streven naar over zichtelijke structuren in het organi satieleven, waardoor de burgerij de gelegenheid krijgt im in zelfwerk zaamheid eigen verantwoordelijk heid te nemen. Vooral de welzijns- behartiging van de jonge generatie, de bejaarden en de minder-validen moeten bijzondere aandacht krijgen. Dit geldt ook voor de behartiging van het woon- en leefmilieu. Zo wel in geestelijk als in materieel op zicht dient dit ruimte en mogelijk heden te bieden. Te dien aanzien kan worden gedacht aan het cul tuur- en natuurbehoud, de voorzie ningen waardoor nieuwe vormen van kunst tot verdere ontwikkeling kunnen komen, de recreatieve ont spanning, de volksontwikkeling en het bibliotheekwezen. Naar het oordeel van de Geweste lijke Raad zal de welzijnszorg in de regio vorm moeten krijgen door het instellen van een stuurgroep, die in eerste instantie de taak krijgt de sociale spanning te behartigen. De stuurgroep zal een systematisch welzijnsbeleid op lange termijn in het gebied van het Sadsgewest op moeten zetten. De planning zal ge richt dienen te zijn op de gehele Tijdens het weekeind Dineren in een sfeervol restaurant bij candle-light en zachte muziek 'n borreltje vooraf een lekker bord soep bij de smakelijke hoofdschotel een goed glas wijn hierna een toetje en een kopje koffie tot besluit. Voor 2 personen ft 25,- Bediening en B.T.W. inbegrepen. sociale en sociaal-culturele infra, structuur van het gewest. De stuur groep zal bij het vervullen van haar taak moeten worden bijgestaan door een ontwikkelingsadviseur. Deze stuurgroep zal vooral worden samengesteld uit vertgenwoordigers van de particuliere sector. Het is de bedoeling, dat het voorzitterschap wordt uitgeoefend door een persoon, die uit de particuliere sector zal worden aangetrokken. De functie van vice-voorzitter zal worden be kleed door een lid van het dagelijks bestuur van het Stadsgewest, ter wijl het secretariaat voorlopig zal worden waargenomen door het se cretariaat van het Stadsgewest Waalwijk De instelling van deze stuurgroep is echter slechts van tijdelijke aard. Een van de taken van de stuurgroep zal namelijk ook zijnhet voorberei den van de Stichting Welzijnszorg, die haar taken zal overnemen. Het ligt in de bedoeling deze instelling en overname in een periode van 1 a 2 jaar te verwezenlijken. De heer Eijkemans was voor iede re vorm van welzij nsverbetering. De terminologie over de taak van de werkgroep en van de stichting in het pre-advies noemde hij echter zeer abstract en hij vroeg wat de instelling zal gaan doen. Dat de stuurgroep gevormd gaat worden door particulieren vond hij een ha chelijke zaak, want zullen daarvoor wel mensen gevonden worden, die de nodige vrije tijd aan dit werk zullen kunnen geven. Ook vroeg hij informatie over de kostenreke ning. De heer Huijbregts vroeg zich af wat het rendement van een der gelijk apparaat zou zijn. De heer Hornman tenslotte, die van mening was dat de gemeente sterk gericht is op de activiteiten van het Stads gewest Tilburg, dacht dat deze kwestie opnieuw het probleem op wierp bij welk stadsgewest men zich moet aansluiten. Het vroeg zich ook o.m. af of de benoeming van een opbouwwerker in de gemeente niet een doorkruisen van het werk van het welzijnsapparaat zou zijn. In zijn uitvoerig antwoord merk te burgemeester L. van Erp o.a. op, dat het stadsgewest Waalwijk bij de ontwikkeling van de welzijnszorg verder was dan het Stadsgewest TiL 3-(et vSpecialiteiten SBeótaurant van de *£angötraat gczMiy Lekker eten zonder te koken! heerlijke crèmesoep 'n hoofdschotel om te smullen hierbij voor ieder 1 glas wijn en een lekker nagerecht Voor 2 personen aan huis bezorgd alles inbegrepen Meer personen, prijs naar even redigheid. Waalwijk Telefoon Grotestraat 208 04160/2330 Verras Uw ouders, kinderen of vrienden met een voor een dinertje met z'n tweeën. burg, waar men het accent heeft gelegd op de planologie en de stad Tilburg het te druk heeft met de eigen problemen op dit gebied. Vol gens de heer Van Erp moest men de welzijnszorg los zien van de cul turele opbouw, die via de schouw burg in Tilburg sterk op dit cen trum was gericht Hij wees ook op de grote verbondenheid van het dorp Kaatsheuvel met het Stadsge west Waalwijk. De aan de gang zijn de ontwikkeling noemde hij volle dig op zijn plaats. „Het beleid is tot nu toe hoofdzakelijk op economische doelstellingen gericht geweest, maar het wordt nu hoog tijd ook grote aandacht te gaan geven aan het welzijn van de mens," aldus de heer Van Erp. Er waren volgens hem actuele za ken als bijvoorbeeld de bejaarden zorg en bejaardenverpleging, als mede een actief jeugdbeleid, die de kleinere gemeenten ieder voor zich niet kunnen oplossen. Of een vorm van samenwerking tussen de beide stadsgewesten gevonden zal worden mag niet worde»' afgewacht. Het welzijnsaspect van het besturen moet thans al worden bestudeerd. Burgemeester Van Erp onthulde dat de stuurgroep dit onder zijn leiding gaat doen en voorlopig met de des kundige steun van het Provinciaal Opbouworgaan. Daarna kan een eigen deskundige functionaris wor den benoemd wanneer de stuur groep klaar is en een particuliere stichting de welzijnszorg gaat rege len. Over rendementen kon men volgens hem niet spreken, want de welzijnszorg is een zaak die zich niet in statistieken of balansen laat vastleggen. Op de agenda stond verder onder meer een voorstel tot verhoging van de subsidie aan de Mater Amabilius- school te Kaatsheuvel vanaf het cursusjaar 1965-66. Per 1 september 1969 is de Mater Amabiliuschool ge start met het jong-volwassen en- werk. Het vormingswerk voor de leerplichtvrije jeugd is inmiddels overgenomen door de Mater Ama- biliusschool te Waalwijk. Wil het jong-volwassenenwerk goed van de grond komen, wan is het noodzake lijk dat de tekorten van de voor gaande jaren worden aangezuiverd. De totale nabetaling aan subsidie zou volgens het schoolbestuur 12.146,13 moeten bedragen, waar van 9.554,40 van de gemeente zou moeten komen. Burgemeester en wethouders stelden voor de maxi male gemeente-subsidie toe te ken nen, hetgeen inhoudt dat de 40 pet. niet worden overschreden. Verder, indien de minister de nodige ont heffing verleent, de gemeenesubsi- die in de gevallen, waarin dit nog niet was toegestaan, te verhogen met lo pvt. Tenslotte stelde het col. lege voor de post van 12.000,-, die in de begroting van 1970 is opgeno men voor subsidie aan de R.K. Le- MARINA' Uitsluitend verkrijgbaar bij on derstaande, deskundige PS- agentes. Bel voor 'n afspraak; óók 's avonds en in 't weekend. Waalwijk: Mevr. Köhnen Prof. Krabbestraat 12 tel. 04160-5006 Waalwijk (Oost): Mevr. Janssen de Jonghestraat 28 tel. 04160- 4080 vensschool, te reserveren voor ex tra subsidies aan de Mater Amabilis- school. Vanaf 1 september wordt 't werk van de Levensschool namelijk voor 100 pet. door het Rijk vergoed. De heer Hornman gaf nog een uit gebreide toelichting op het verzoek van de Mater Amabilisschool. De oorzaak van de vertraagde afwikke ling van zaken ligt, volgens hem, bij pas laat gereedgekomen rappor, ten van het verificatiebureau en de reorganisatie door het Rijk van het j onger enontwikkelingswerk. De overige agendapunten werden vlot en snel afgewikkeld. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Tweede Pinksterdag wordt er in Kaatsheuvel een "World Pop Festival" gehouden. tDe organisatoren, dancing El Terreno en bioscoop Apollo rekenen op meer dan 1000 pop-liefhebbers. Van s mid dags 1 2uur tot 's nachts 12 uur kan men in dancing El Terreno of in het Apollo-Theater terecht om daar te ge nieten van dit voor de streek unieke Pop-Festival. In de bioscoop wordt ondermeer de film Montery Pop ge draaid. Kaatsheuvel beleeft hiermee de première voor het zuiden. Organisator Jan Smit heeft grote verwachtingen van dit World Pop Festival. "De jeugd vraagt om goede muziek, om film, kortom om alles wat met het pop- en beatleventje te maken heeft. Natuurlijk zijn er wel 'ns festivals, maar dan zijn de toegangsprijzen enorm hoog. Voor 5,- kan men bij ons de gehele dag dit festival bezoeken. Deze lage entree-prijs kunnen we vragen, om dat we nu twee zalen ter beschikking hébben en dus meer publiek kunnen bergen. Bovendien, je moet eens wat doen", zegt Jan Smit. Op dit Kaatsheuvelse "World Pop Festival" is veel te beleven. Wie de deur van dancing El Terreno binnen stapt vindt daar van 12 tot 7 uur verschillende Brabant se topgroepen. Namen wil El Terreno-man Jan de Kok nog niet noemen. "Och, dat blijft de grote verrassing. Onze vaste bezoekers weten wél dat we altijd goede or kesten brengen. Dat is oök met Pinksteren. We probe ren zelfs Nederlandse topgroepen naar Kaatsheuvel te balen. Dat kan als ze 's avond bijvoorbeeld ook in Bra bant moeten spelen. Het wordt in ieder geval goed zegt Jan de Kok en wie hem kent weet dat hij geen vage beloften doet. Voor de avond is het El Terreno-programma al rond. Men kan dan vanaf zeven uur genieten van de Neder landse topformatie "Oscar Bentons Blues Band Jan de Kok brengt hiermee een wel zeer bekwame en uiter mate populaire groep naar Kaatsheuvel. Alleen deze groep is de entree al meer dan waard. Er is echter nog meer te beleven. In dit Apöllo- en El Terreno-huis kan men (en alles natuurlijk gratis) genieten van een kunst- expositie, en van een modeshow die door boetiek Little Money wordt verzorgd. Ook is er een platenmarkt van Frans Kamp. In een aparte stand brengt El Terreno - en dat is ook een primeur - de witte LP van de Stones op de markt. In het Apollo-Theater wordt doorlopend de film "Mon terey Pop" vertoond. Bij de opname van deze film wa- tijdens het World Pop Festival in Kaatsheuvel op Twee de Pinksterdag. Een uniek pop-festijn. BEHOEFTE AAN VERZUIM OP HET BEDRIJF Er wordt nog al eens geklaagd over het toenemend verzuim van de werknemers. Uit onderzoekingen is gebleken, dat er een verzuim- behoefte bij werknemers bestaat, die groter is naarmate de binding aan het bedrijf geringer en de werksituatie onaangenamer zijn; ter wijl het lager is, naarmate het werk stabieler; het produktieproces rustiger en de kansen op zelf-ontplooiing groter zijn. Ook kunnen van invloed zijn goede menselijke relaties, democratische leiding en een goede organisatiestructuur. De dieper liggende oorzaken van het verzuim zoals vervreemding, onvoldoend gunstig bedrijf sklimaat, on aangenaam werk en de te ondergeschikte positie van de mondige werknemer zal de onderneming tot inzet van haar beleid moeten ma ken. Dit gebeurt dan ook hier en daar door middel van de werk structurering; hetgeen hierop neerkomt, dat het werk zó wordt ge organiseerd, dat de taak zoveel mogelijk overeenkomt met de capa citeiten 'en de ambities van de medewerkers. Een zaak die minstens evenveel aandacht verdient als het rendement. Voor het bedrijf is het immers van groot belang, dat de juiste man op de juiste plaats komt. Tengevolge van de ontwikkeling van onze samenleving wordt het produktie-proces steeds verder aan de economische en technologi sche eisen aangepast, waardoor het werk voor vele mensen onaan genamer wordt. Een punt, dat nog al eens over het hoofd wordt ge zien of oin ieder geval te weinig aandacht krijgt. Via werkstructurering wordt getracht het werk weer beter aan te passen aan de niens. De lopende band productie, waarbij elke ar beider een klein stukje van de productie uitvoert, dient vervangen te worden door werk in kleinere zelfstandige groepen. De werkne mer zal in de gelegenheid gesteld moeten worden een veel groter deel van het productie-proces uit te voeren en zoveel mogelijk zijn eigen product op de kwaliteit te controleren. Hierdoor wordt niet alleen de verantwoordelijkheid groter, maar ook zal de tevredenheid stijgen en de nerveuze klachten zullen afnemen; ook zullen het ver zuim en het verloop dalen, terwijl de productie in omvang zal toe nemen en de kwaliteit van het product zal verbeteren. Werkstructurering heeft zijn voordelen, maar het moet wel passen in een groter program van democratisering op elk niveau van de onderneming. Hiervoor is echte een mentaliteitsverandering nodig zowel van de ondernemer als van de werknemer, hetgeen de nodige tijd vergt. Wil men echter niet te laat komen, dan zal men op korte termijn het begin moeten maken. B. VAN HEST Het Nederlands Verbond van Vak verenigingen, het NVV, beschuldigt het bestuur van de Landelijke Huis artsenvereniging ervan, dezelfde praktijken te hanteren als de eerste de beste „sjacheraar", om de prij- zenbeschikken te ontduiken en om processen-verbaal van de economi sche controledienst te voorkomen. Volgens het NVV heeft de LHV haar leden geadviseerd, op handige en weinig opvallende wijze de ta rieven op te schroeven. Doormiddel van minder gespecificeerde nota's zou een, goede controle onmogelijk worden. ■De LHV beweert echter gfeen spe ciale richtlijnen in deze te hebben gegeven. Zij beweert op haar beurt dat de Economiche Controledienst patiënten onder druk verklaringen af laat leggen, om op die manier artsen te kunnen verbaliseren. Een kleine oorlog om de prijzen, waarbij beide partijen zich blijk baar niet ontzien minder correcte middelen toe te passen. Er is in ons land een zeer interes sante NIPO-enquette gehouden met betrekking tot het autorijden. Onge veer 70% van alle autorijders vindt autorijden een dure bezigheid. De helft van hen vindt de belastingen te hoog, 25% vindt de kosten van reparatie en onderhoud heel erg en de rest zoekt het in de verzekerings premies die grote bedragen vergen. Een interessant aspect is wel, dat ongeveer 8% meent een pechauto gekocht te hebben. Opvallend is dat van deze groep tweederde is be staande uit kopers van nieuwe auto's en éénderde van kopers van gebruikte automobielen. Uit het onderzoek is bovendien gebleken, dat slechts 1% van de particuliere ondervraagden hun auto op de automarkt kochten. Het blijkt dat de levendige handel op deze markten dus voornamelijk plaatsvindt tussen handelaren on derling. De meeste ondervraagden reden per jaar ongeveer 20.000 kilo meter en de gemiddelde prijs van hun nieuwe auto bedroeg ongeveer 7000,- van een gebruikte 3000,-. Sociëteit „Memphis Gold" in Waalwijk gaat een attraktief weekend tegemoet. Zaterdagavond zal de gehele disco theek worden overgeplaatst naar het hockeypaviljoen. Dit op uitnodiging van 't KMHC- bestuur. Ter afsluiting van het sei zoen '69-'70 zal hier een groots op gezet hockeybal georganiseerd wor den De zondag staat geheel in het teken van de sport, 's Middags zul len 4 ui M.G.-leden geformeerde I groei-briljant I J. K. VERHULST Uw juwelier met het klokkenspel Grotestraat 260, Waalwijk Tel. 04160 - 4681 teams hockey- en voetbalwedstrij den spelen tegen evenzoveel elftal len van K.M.H.C. Waalwijk. Deze wedstrijden, welke gespeeld zullen worden op het terrein nabij het K.M.H.C.-complex, beginnen om 2 uur. Hoofdschotel vormt uiteraard de damesvoetbalwedstrijd, waarvoor nu reeds grote belangstelling be staat. De sportdag zal worden beslo ten met een groot Pinksterbal in Memphis' home.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9