wAAlwijkse en UnqstRaatse couRant Projektgroep bood b. en w. rapport aan over samenlevingsopbouw in Baardwijk Koninklijke onderscheiding voor M. Brok uit Waalwijk «1! - i Uitgaan in het weekend VAN MIL Western-look, een sportief facet in de mode voor voorjaar 1971 bevolking wil gemeenschapshuis behouden Apollo „de Put" Lido De Ster Roestelberg El Terreno Madeira cake Aardbeien mandjes Banketbakkerij BBm™ 40 jaar bij „De Amstel" De Amstel" toonde ledercollectie Buurtopbouwwerk in Baardwijk is gerechtvaardigd Projektgroep Door direktie en personeeB gehuldigd Onderscheiding Personeel „Oud Baardwijk" Gemeenschapshuis Beroepskracht Opbouwwerk Twijfel in mode mini, midi, maxi sterk voelbaar in leder-collecties Voorjaar '71 Kleuren Drunen DONDERDAGAVOND 21 MEI 1970 93e JAARGANG No. 41 VAD Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukker^ Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p, week (0,33+ 2ct. inck.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inok.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 by girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" i (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het is een eerste vereiste dat er een vaste concierge beheerder komt voor het Gemeenschapshuis Baardwijk." Tot deze con clusie komt de projektgroep fran de Sociale Academie „Markendaal" die zich 'enige maanden intensief verdiept \heeft in de toekomst van het Ge meenschapshuis. De bevindingen van de projektgroep bij dit onderzoek zijn, samen met een aantal conclusies en aanbevelingen, samengevat in 'n rapport dat woensdagmorgen is aangeboden aan,het college van b. en w. Tijdens deze - als besloten bedoelde - bijeenkomst, sprak burgemeester Teijssen zijn respect uit voor het onderzoek van de projektgroep. De burgemeester was van mening dat de projektgroep (studenten van de Sociale Academie uit Breda) een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de bestudering van sociologische vraagstukken in het stadsdeel Baardwijk. Hij noemde het rapport een goed beleidsstuk dat als startschot zou kunnen dienen voor een meer fundamentele samenlevingsopbouw in dit stadsdeel. Het Gemeenschapshuis in Baardwijk - dat met gemeentegelden is ge bouwd en wordt beheerd door een stichting - is enkele jaren geleden in financiële moeilijkheden geraakt. De accommodatie van het gebouw moet belangrijk verbeterd worden. Vooraleer de gemeente hier geld in steekt wil men een inzicht krijgen in de toekomst van het gebouw. Op ver zoek van de gemeente heeft de Stich ting Gemeenschapshuis eind van het vorig jaar de projektgroep dan ook opdracht gegeven een onderzoek in te stellen De projektgroep, bestaande uit Mari anne Dielen, Cora van Lierop, Mari an Rikihof, Gerry Verschuuren en Wim de Meuricfay kwam bij de aan vang van het werk tot de volgende «V* SUL - j Burgemeester Teijssen speldt de heer Brok de kon. onderscheiding op (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Dinsdag was het voor M. J. Brok (57) uif Waalwijk een feestelijke dag. Hij herdacht toen het heugelijke feit, dat hij 40 jaar werkzaam was bij de Kon. Lederfa- briek ,,De Amstel". Door directie en personeel werd de jubilaris 's mor gens gehuldigd. Hierbij was ook bur gemeester J. Teijssen aanwezigdie de heer Brok een koninklijke onder scheiding kwam uitreiken. Directeur J. Gompen dacht dat de ju bilaris met de Pinksterdagen, omdat het fraaie weer, wel vaak aan het ju bileum zal hebben gedacht. „Dat kan niet anders want U voelt zich zo ver bonden met ons bedrijf dat dit jubi leum voor U een grote belevens is. Wij zijn blij U vandaag in ons mid den te hebben. De band tussen het bedrijf en U mijnheer Brok, is bij zonder nauw. Veertig jaar hebben wij lief en leed gedeeld." „In goede en minder goede tijden was U bij ons en stond U adhter ons. Daar zijn wij trots op. Met zo'n staat van dienst noemen wij U terecht de luggegraat van het bedrijf. Wij1 heb ben veel van U geleerd, van uw werk wijze, uw plichtsbetrachting en trouw. Onze dank willen we graag met iets tastbaars onderstrepen", aldus de heer Gompen die de jubilaris een ge schenk onder couvert aanbood en hem tevens veraste met de ere-medail- le van de Mij. van Handel en Nijver heid. Voor mevrouw Brok waren er 'bloemen. Burgemeester J. Teijssen vond het feit dat de heer Brok precies 40 jaar geleden zijn eerste sdhrede in het be drijf zette, aanleiding genoeg voor 'n feest. U heeft in de periode een be langrijke bijdrage geleverd aan de goede naam van De Amstel. In dit bedrijf bent U een belangrijke sdha- kel. Ook in het persoonlijk contact met anderen. Dat is een reden om blij te zijn. Dit jubileum is een kroon op uw werk, een afsluiting van een periode waarop U op lofwaardige wijze uw werk hebt vervuld", aldus de burgemeester, die de heer Brok de verheugende mededeling kon doen dat hem de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau was verleend. Ook het personeel van de Kon. Le- derfabriek De Amstel liet zich niet onbetuigd. De produktiechef de heer Wijma roemde de werklust en plichts betrachting van de heer Brok. Na mens de ondernemingsraad sprak de heer P. van Vugt, die een geschenk onder couvert aanbood. De jubilaris die een groot natuurvriend is, kreeg van zijn collega's van de afdeling stol- en slijperij een barometer aan geboden. Dit gebeurde door de heer Pruissers, die de heer Brok 'n pret tig collega noemde. probleemstelling: vindt de bevolking van Baardwijk dat het Gemeènsdhaps- huis nog een funktie kan vervullen als accommodatie, voor de sociaal culturele activiteiten binnen de wijk? Zo heeft men enkele discussieavon den georganiseerd. Op deze bijeen komsten is er een werkgroep gevormd die de verhoging van de leefbaarheid binnen de wijk wil bevorderen. De werkgroep zal het gemeentebestuur binnenkort ook een rapport aanbie den waarin de financiële gevolgen van de voorgestelde veranderingen staan vermeld. In 't rapport is de Projektgroep diep in gegaan op de strukturele en cultu rele opbouw van Baardwijk. Het stadsdeels Baardwijk (Waalwijk Oost) omvat 7892 inwoners. Tot Baardwijk be'hoort ook de wijk Laageinde, in het raport genoemd: nieuw-Baardwijk. Hier woont vooral de allochtone bevolking. Uit het be volkingsonderzoek blijkt dat bij de oudere bevolkingsgroepen van oud- Baardwijk nog het idee leeft van de zelfstandige 'gemeente Baardwijk. Men voelt zidh ook Baardwijker en geen Waalwijker (52 procent). De jeugd is echter minder wijk-gevoelig. Meer dan de helft van het aantal „nieuw-Baaxdwijkers" komt van bui ten. De samenstelling van de bevol king is ook gedifferentieerder. Ook het opleidingsniveau in dit gedeelte ligt aanmerkelijk 'hoger. In nieuw- Baardwijk vindt men het onzin om 'n verschil te maken tussen Waalwijk en Baardwijk. Het Gemeenschapshuis was oor spronkelijk opgezet als patronaatsge bouw voor de Clemensparochie. In 1955 kwam er een stichtingsbestuur dat het beheer van het gebouw over nam. Tot voor enkele jaren waren de wekelijkse dansavonden in het ge bouw een groot succes. Hierdoor was verbouwing en modernisering moge lijk terwijl ook de café-inventaris door de winsten aangeschaft kon worden. Twee jaar geleden werd - wegens gebrek aan belangstelling - met deze avonden gestopt. Het gëbrek aan financiën en een part-time beheerder veroorzaakten de volgende moeilijkheden: overdag konden er geen bijeenkomsten plaats vinden omdat het gebouw is gesloten. Wegens gebrek aan financiën konden geen activiteiten worden georgani seerd. Veel verenigingen zoeken el ders onderdak omdat de accommoda tie verouderd is. De accommodatie ademt bovendien niet de sfeer van gezelligheid. Uit het onderzoek blijkt dat de bevol king van het stadsdeel Baardwijk het op prijs stelt als het Gemeenschaps huis behouden blijft. De werkgroep (niet te verwarren met projektgroep) is van mening dat de bevolking met goed georganiseerde activiteiten en een goede publiciteit besllist wel te bereiken is. In dit kader wordt er aangedrongen om de aanstelling van een beroepskracht. Dit wordt wellicht mogelijk - zo werd er van de zijde van het college tijdens de bijeenkomst verduidelijkt als er in Waalwijk een Centrale Stichting Samenlevings opbouw komt. De projektgroep doet een aantal sug gesties betreffende activiteiten die in het Gemeenschapshuis plaats zouden kunnen vinden. Men denkt hierbij aan een bibliotheek, bejaardensoos, ontmoetingsruimte voor jongeren, hobbyclubs, sociëteit voor volwasse nen, verenigingsactiviteiten en activi teiten voor Ambonezen en Turkse gastarbeiders. Uit de conclusies die de projektgroep uit het onderzoek trekt, blijkt dat een HELGA EN MICHAEL De producent wijdt het succes van de film aan het feit, dat de flim niet speculatief is. De opzet was het maken van een wetenschappelijke voorlichtingsfilm. Het bijzondere van de film zijn de door regisseur Erich F. Bender gebruikte stijlmid delen: levendige microcameraop- narne, die voor het eerst bijna alle fasen van de bevruchting konden tonen, alsmede realistische opname van de algehele ontwikkeling van het emlbryo en van een geboorte, alies samengevat in een begeleiden de handeling. JEFF, ALS EEN RAT IN DE VAL Jeff, de leider van een bende ge vaarlijke en nietsontziende gang sters, weet door een ingenieuze overval, enige miljoenen aan dia manten te bemachtigen. Wanneer Jeff naar Brussel gaat om een heler te zoeken, blijft de bende - onder leiding van Jeff's rechter hand Laurent, in een sportlokaal te Parijs achter. Daar begint het wach ten op de terugkomst van Jeff. De dagen gaan voorbij zonder taal of teken van de leider. De bende begint Jeff van dubbel spel te verdenken en besluit achter hem aan te gaan. Alleen Laurent doet niet mee en deze wordt onder bewaking achter 'gelaten Na 'n fel gevecht weet Laurant zijn bewaker te doden en te ontsnappen. Hij gaat naar het huis van Eva - Jeff's vriendin - die hij daar zwaarge wond aantreft. HET MOERAS DER ZONDE De rijke boer Kanalis leeft op het Grieke land sarhen met zijn tweede vrouw, hun dienstmeisje Chryssa, die doofstom is, en Anestis, zijn zoon uit zijn eerste huwelijk. Kanalis verwaarloost zijn gezin en brengt zijn tijd door met vrou wen, drank en kaartspel. Zijn zoon Anestis voelt zich li chamelijk aangetrokken tot het knappe, doofstomme meisjes. Anestis' begeerte naar Chryssa wordt een obsessie. Op een dag, als ze alleen thuis zijn, verkracht hij haar en doodt haar tijdens een wor steling. In dancing De Put aan de Put straat kan men iedere dag genieten van „heerlijke" muziek De komen de maanden worden de plaatjes in het weekend door disc-jockey John Linday op de draaitafel gelegd. In verband met het Nederlands Biljartkampioenschap dat van don derdag tot en met zondag in het Li- do wordt verspeeld is er zaterdag geen dansen. Wel zondagavond als in 'het Lido The All Stars (met zang van John Davis) spelen. In dancing De Ster in Nieuwkuyk kan men zondagavond genieten van het optreden van het dans- en show. orkest The Wavo's. Dit ensemble garandeert een heel plezierige avond. Op zondagmiddag is De Roestel berg een trefpunt voor jongelui. Ko mende zondag kan men hier weer dansen op de tonen van The Bumble Bees. Na het grote succes van het pop festival met Pinksteren dit week- een populaire Engelse cake, aangepast aan de verfijnde Hollandse smaak, waarin Turkse rozijnen, geweld in Madeira, samen met Franse kersen voor dat bijzondere zorgen! De weelderige volheid van luchtig geslagen slagroom met de frisheid van aardbeien. het begin van de zomer! GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160 - 2312 einde in Dancing El Terreno in Kaatsheuvel alleen disco-hals. Er varen disc-jockeys zorgen er voor dat de allernieuwste platen worden gedraaid. IJ (Van onze verslaggever) WAALWIJK In een geheel in wiestern-stijl ingerichte showroom toonde de Kon. Lederfabriek De Amstel uit Waalwijk deze week aan de pers de leersoorten voor het voorjaar 1971. Hoofdelement in de Am- tel-collectie was de Western-look, een nieuw sportief facet van de mo de van vandaag. Het progamma van De Amstel sluit bijzonder goed aan op de Western-look. Mode-adviseur Wim Hornman vond het plezierig dat de belangstelling en ook de waardering voor leder, de laatste tijd sterk toeneemt. Zowel in de direkte verbruikssek- tor als ook op het gebied van de meer modieuse en luxe behoeften wordt leder een steeds meer ge- vraagd en toegepast artikel. Bij het sterk opkomen van de kunst stoffen, en wellicht als gevolg hier van, komt het eigen gezicht van le der steeds sterker naar voren en hieraan is het te danken, dat in praktisch geen enkgle, momenteel aktuele mode-kollektie in alle gen res, leder ontbreekt. Als gevolg van het feit, dat nog nooit de mode zo veelzijdig en zo vrij is geweest, is het nu bijzonder moeilijk een absolute en duidelijke omschrijving te geven welke typen leder in de mode zijn of zullen ko- stu'k buurtopbouwwerk in Baardwijk gerechtvaardigd is. Men wil dit buurt opbouwwerk omschrijven als een ver zamelnaam voor verschillende activi teiten, waaraan de bevolking zelf ac tief deelneemt. Dit zal moeten ge beuren onder leiding van een 'be roepskracht. Men wil door het buurt opbouwwerk groepen bewoners en de individuen binnen de samenleving van de wijk activeren, die voorzienin gen tot stand brengen waaraan be hoefte bestaat en contacten tussen in stellingen, verenigingen en overheids instanties tot stand brengen. Men wil dus komen tot een Stichting Samenlevingsopbouw Baardwijk. Deze Stichting zal ook het beheer van het Gemeenschapshuis op zich ne men. In afwachting van de oprichting van de stichting verzoekt de projekt groep het gemeentebestuur het ge bouw voorlopig nog niet te sluiten. Verder dringt men nog eens aan op het benoemen van een concierge (be heerder in vaste dienst men. De snelheid waarmede de mo de wisselt, is dikwijls de oorzaak, dat leersoorten, die ontwikkeld wer den voor een latere bestemming vroegtijdig worden opgenomen. De gevolgen hiervan zijn, dat de kans bestaat, dat er een soort vacuum ontstaat wat weer snel opgevuld moet worden. De twijfel in de mode van mini-midi-maxi is ook sterk voelbaar in de opbouw van de le- der-kollekties. De gevolgen van de geschetste si tuaties zijn duidelijk o.a. een bij zonder breed aanbod van soorten. Het is gelukkig, dat het interna tionale Mode-Komitee van Modeur. op besloten heeft zes maal per jaar bijeen te komen om zich te beraden en om eventueel direkt te kunnen annonceren wanneer er plotselinge ingrijpende veranderingen plaats vinden. Welke zijn de verwachtingen voor het voorjaar 1971? De heer Horn- mann noemt: Lakleder: Lak zal zeer zeker nog een grote plaats innemen, zowel in zijn klassieke uitvoering als in ani line met donkere en lichte effecten. Een transparante laklaag zal aan gebracht worden on slang- en kro- koprenten en dekoratieve figuren. Brushed-look: Het z.g. uitpoetsle- der met een lichtere basis kleur, waarop een donkere laag gebracht wordt, die als de schoen klaar is ge deeltelijk wordt weggeborsteld. Dit kan gebeuren op een manier, die 'n enorme hoogglans als resultaat heeft. De nieuwe versie van dit brushed leder is kleur op kleur. De Amstel 'bracht deze leersoort in Ne derland als eerste bedrijf op de markt Vanzelfsprekend wordt'dit gebracht op glad leer, en op strukturen. In 't laatste geval worden bijzondere le vendige effekten verkregen. Westem-look: De Western-look, de naam zegt het zelf, is een nieuw sportief facet van de mode van van daag Typische western-elementen zijn in deze mode opgenomen zoals laar zen met franjes en sliertjes en gro- re gespen. Voor dit soort gebruikt men graag mat juchten-leer, dik wijls gekombineerd met hunting, die ook weer langpolig en twee to- nig kan zijn. Ook overdadig ge kreukte lak en geitenleer wordt voor de realisering van deze mode gevraagd. Het programma van De Amstel sluit op deze mode bijzonder goed aan. Veloursleder: De suède is reeds een mode-artikel; het belang er van zal nog toenemen voor de kollekties Zomer en Winter 1971. De suède wordt héél groot als het totale mo debeeld verandert en daarmee tege lijk het type schoen mee evoleert. Voor de winter 1971, als de langere rok doorzet, zet de schoen van suède ook door Men kan gerust stellen dat De Amstel in de sector velours een wereldnaam heeft opgebouwd. Chevreau (geiten): Het chevreau leder komt steeds meer naar voren. Meer speciaal in de aniline geverfde grof nervige soorten. Dit type leder zal het bijzonder goed gaan doen in de lagere en hogere laarzenmode, zowel voor dames als heren en ook in de „Oma-style" bedoeld voor de maxi-mode. De kleuren in het modebeeld van volgend jaar zijn: Voor dames: WIT. Zal nog zeer be langrijk zijn. OPAL. Licht beige met iets grijs. GOBI Beige-rose. CA NYON. Licht bruin (cognac-roest achtig). GOYA. Een middelbruin met iets rood er in (ook voor he ren). GRECO. Een middel-"blauw. PRADO. Een terra-cotta donker London tan Voor heren: ARIZONA. Middel bei ge. DAKOTA. Donker beige. MON TANA. Een grauwe steen kleur. (Deze drie speciaal voor Western- look.). NEBRASKA Rood bruin. COLORADO. Mijddel-bruin. (Deze twee kleuren speciaal voor geklede schoenen.). WANDELVER. DRUNEN De pas enkele maanden geléden op gerichte wandelvereniging is al bij zonder goed in alctie met verschillen de groepen. Met Pinksteren namen zij deel in Vlijmen aan de Pinkstertocht, waar de kleintjes als no. 5 en de gro te op no. 6 eindigden. Voor de eerste tocht was dit bijzonder goed. Zondag a.s. zal men oOk in Udenhout aan 'n tocht deelnemen. De vereniging telt reeds ruim 60 leden en wordt ge traind door de heer Romme.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9