waaLvvijkse en UnqstRAAtse couraitc integratie van vakantiepakketen is het parool van de toekomst Willem Duys aktief op groene laken bij opening biljarttoernooi STEEDS MEER COMPLETE VAKANTIE ARRANGEMENTEN IN TOERISTENINDUSTRIE In najaar opening van hoofdkantoor aan de Markt Qeiuiddichte hotels? GOED JAAR VOOR BOERENLEENBANK WAALWIJK Concurrentie wam NATIONALE TITELSTRIJD NEO-ANKER KADER 47/2 IN HET LIDO TE WAALWIJK Van hotelwezen naar toeristenindustrie Samenwerking Presentatie Dinsdag jaarvergadering Veel lof voor jubilerende biljart- veren. 't Zwaantje Jaarvergadering Burgemeester Willem Duys Veel plezier Ontvangst WAALWIJK - DRUNEN CARBONADE 2.98 ANDIJVIE GEHAKT 1.79 RABARBER SLAVINKEN WORTELTJES MAANDAG 25 MEI 1970 93e JAARGANG No. 42 De tcho van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt'2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p, week (0,33+ 2ct. inci.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+lOct. inc.k.) ƒ1,53 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" WAALWIJK Reeds bij het opvangen van de eerste zomerse zonne stralen, merken wij dat de meerderheid in Nederland zich opmaakt voor het vakantie- en recreatieseizo'en dat voor de deur staat. De ge weldige toeneming van het toerisme opent hier ieen markt, waarmee de sluiting van een "reeks horeca-bedrijven in schrille tegenstelling schijnt. Het is inderdaad maar een schijnbare tegenstelling, want de moderne vakantieconsument gaat dikwijls aan de traditionele aanbieders van vrijetijdsbesteding voorbij. Niet alleen de kosten spelen daarbij een rol, maar tal van andere factoren. Aan enige van deze factoren willen wij aandacht schenken. Bij de hotels vinden wij hetzelfde beeld, als wij naar de zeer grote zien. Zij mikken vooral op een sa mengaan met luchtvaartmaatschap pijen. Niet ten onrechte, want in de ontwikkeling van een groots en massatl luchtverkeer ligt voor een flink percentage de toekomst van de vakantiemarkt. We zien de auto een aanvullende rol toebedeeld en het is duidelijk dat de huur en verhuur van auto's op de plaats van de vliegbestem- ming nog maar aan het begin van de ontplooiing staat. De grondprijs in de nabijheid van vliegvelden is reeds aanzienlijk ge stegen omdat die opgekocht wordt voor hotelbouw. Wanneer men im mers grote massa's toeristen aan voert door de lucht, is 't veel voor deliger deze dichtbij het vliegveld te huisvesten dan in een stad in de omgeving. Want het vervoer daar naar toe is ook een kostenpost en deze zit opgesloten in de totaalprijs, die de toerist betaalt. De toerist van morgen zal volgens de prognoses hoe langer hoe meer complete vakantie-arrangementen kopen. Hij koopt niet meer de reis, het hotel en het ontspanningspro gramma afzonderlijk, maar hij koopt „alles inbegrepen". Bij de geweldige hotels die in tal van toeristencentra in de wereld verrijzen, wordt er op gemikt de toerist zoveel mogelijk zijn geld bin nen het hotel te laten besteden. Men zorgt dus dat het hotel alle comfort biedt. Het lawaai van vlieg velden bijvoorbeeld wordt opgevan gen door de interieurs geluiddicht te maken. Dak en muren worden voorzien van geluiddempend mate riaal en de vensters kunnen niet meer worden geopend. De luchtver versing wordt kunstmatig geregeld. In het hotelcomplex worden win kels opgenomen, een zwembad en andere vormen van aangename tijd passering. Het eigen tennisveld, 'n manége en andere vormen van sport-accommodatie zijn in vele gro te Amerikaanse hotelconcerns lang geen vreemd verschijnsel meer en men is vastbesloten deze presenta tie ook naar Europa over te bren gen. Met behulp van grote reclame-ac ties worden deze „wonderen" der vakantiebesteding er eenvoudig in- gehamerd. Een bijzondere attractie daarbij is, dat men door middel van computers de kamerreservering bin nen het concern kan koppelen. Men kan bijvoorbeeld een vakantiereis maken naar Parijs, Zürich, Rome en Algiers en men vindt in al deze plaatsen zijn hotelkamer gereed met de wastafel op dezelfde plaats en de lichtschakelaar in de slaapkamer op dezelfde plek. Zij zullen er zich op moeten be zinnen voor hun bedrijven ook een andere presentatie te brengen. Daar bij is het zeker dat de tijd van af wachten tot er gasten komen, voor bij is. De hotelklant, de reiziger moet al door middel van voorlich ting en reclame worden opgezocht, terwijl hij nog midden in zijn zake lijke beslommeringen zit. Voor mid den- en kleinbedrijf ligt er een dui delijke opdracht tot samenwerken. Men zal niet alleen tot moderni sering van vele zaken moeten ko men. De beperking tot uitwisseling van folders en reservering zal on voldoende zijn om de rendabiliteit (van onze verslaggever WAALWIJK De groei van de Boerenleenbank in Waalwijk heeft in 't afgelopen boekjaar onvermin derd voortgang gevonden. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Boeren leenbank. Die groei kwam in alle onderdelen van het dienstenpakket tot uitdrukking. De methode van salarisbetaling via de bank, welke door steeds meer bedrijven en in stellingen worden doorgevoerd, was voor veel werknemers aanleiding bij de Boerenleenbank een privé-reke- ning te openen. Uit het jaarverslag blijkt, dat deze nieuwe rekening houders ook druk gebruik maken van de andere diensten van de bank. Het gehele jaar 1969 bewoog zich de vraag naar hypothecaire lenin gen voor de aankoop of bouw van een eigen woning op hoog niveau. Hetzelfde kan gezegd worden van de persoonlijke leningen. Voor be- drijfs- en middenstandskredieten werd vaker dan in 1968 een beroep op onze bank gedaan. Vanaf septem ber 1969 maken wij gebruik van de diensten van de financieringsmaat schappij „De Lage Landen N.V." voor de financiering van de aan koop van personen- en vrachtauto's en andere duurzame gebruiksgoede ren. Wanneer nodig, werken wij sa men met de N.V. Boeren-Hypo- theekbank en de N.V. Landbouw kredietverzekering „Eindhoven". De in 1968 ingezette stijging van hoogrentende tegoeden vond ook in 1969 voortgang. De daaraan verbon den rentelasten werden gekompen- seerd door de rente-opbrengsten van de sterk gestegen uitleningen. Dit laatste had tevens een stijging van de provisiebaten ten gevolge. Na aftrek voor de nodige reser veringen blijft een bevredigende nettowinst, die zal worden aange- EM-TE supermarkt Het aanbod van vakantiegenot bevindt zich in handen van verschillen de dienstverleningsbedrijven. Het reisbureau regelt eigenlijk het ver voer, het hotelbedrijf verzorgd de huisvesting, het spoorweg- of lucht vaartbedrijf zorgt voor het transport en de vermaaksindustrie in brede zin geeft een geschakeerd pakket van tijdsbesteding. Deze bedrijfskolom voor vakantiebesteding heeft reeds lang de weg der integratie betreden. Er zijn reisbureaus en dito organisaties die zelf het transport regelen, zelf hotels bezitten en er zijn er ook die uit eigen organisatie een deel van het prettig bezighouden presenteren. Omgekeerd hebben de trans portmaatschappijen zelf reisbureaus opgericht, zelf hotels gebouwd en zijn zij deelhebbers geworden in de vermaaksindustrie. op het gewenste niveau te brengen. De buiten de hotelketens" vertoe vende gast zal in het vlak van ver maak eveneens iets van zijn gading moeten vinden dat hem door de ho- tellerie of de daarmee samenwer kende reis- en/of vervoersorganisa ties wordt aangeboden. Integratie van vakantiepakketten is het parool van de toekomst. Vanzelfsprekend blijft er 'n markt voor het typische familiehotel met zijn kring van vaste gasten. Ook de wensen van die igasten zullen an ders zijn dan vandaag. De toeristen industrie zal die wensen tijdig moe ten onderkennen en tegemoetko men. Het is heel romantisch voor de toerist in een rustig hotel te kunnen afstappen om daar een kamer uit te kiezen als een bewijs van de be staande onderbezetting. Het hotel van morgen zal de plan ning niet meer kunnen missen. Bij die planning zal gemikt moeten wor den op een hoge bezettingsgraad, want alleen een hoog bezettingscij- fer met een voortdurend draaien van het bedrijf zal een concurreren de prijs voor de gast kunnen bren gen. Wij kunnen er zeker van zijn dat 'in een groeiende markt de con currentie fel zal zijn en dat daarbij veel romantiek plus een aantal be drijven verloren zullen gaan is he laas onvermijdelijk. 1 BIJ DE FOTO Boven: burgemeester Teijssen wenst districts voorzit ter H. Verhoeven (die ook lid van 't Zwaantje is) veel succes met het toernooi. Bondsvoorzitter P. v. Engelen (staande links) kijkt toe. Onder: Willem Duys in aktie op het groene laken. De heren Verhoe ven, Alessie en Teurlings van de jubilerende biljartveren, 't Zwaan tje, zijn benieuwd naar de prestatie van Willem Duys. (van onze verslaggever) WAALWIJK Donderdagmiddag verwisselde Willem Duys zijn goud vissenkom voor de biljartkeu. De presentator van „voor de vuist" maakte toen in het Lido in Waalwijk de openingsstoot van het Neder lands kampioenschap neo-anker kader 47/2. Willem Duys, die een ent housiast biljarter is hij speelt met een gemiddelde van 2.75 had bij de acquitstoot de hulp van Tini Wijnen nodig. Duys voelde zich op het grote wedstrijdbiljart net een voetbalveld wat onwennig. De nationale titelstrijd neo-anker waarover men op de sportpagina wend ter verdere versterking van de statitaire reserve. In de loop van 1969 werd 't nieu we hoofdkantoor aanbesteed. In het najaar zal dit nieuwe kantoor in ge bruik worden genomen. Men zal in de nieuwbouw een nog betere ser vice kunnen verlenen. Men hoopt dat de nieuwbouw de weg effent voor een verdere uitbouw van het plaatselijk bankbedrijf. Vorig jaar werd ook het bijkantoor aan de Tol straat in gebruik genomen. Tijdens de jaarvergadering in ca fé 't Vosje, dinsdagavond, zal dhr L. Keetels, direkteur van de Bank een toelichting geven op de nieuw bouw aan de Markt. Dhr Keetels zal o.m. aandacht besteden aan het architektonische gedeelte, de diver se funkties en de veiligheidswerken van de nieuwbouw. Op deze bijeen komst zal ook het jaarverslag wor den doorgenomen. In dit boekwerk is onder de titel „een dag om nooit te vergeten" een verslag opgenomen van leerlingen van de 3e klas van de Jozefschool, die als prijswin naars van de schilderwedstrijden een bezoek hebben gebracht aan 't hoofdkantoor van de Centrale Boe- renlenbank in Eindhoven. meer leest wordt georganiseerd door de biljartvereniging 't Zwaan tje, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan. De voorzitter van 't Zwaan tje, de heer M. Teurlings, mocht donderdag veel gasten verwelko men bij de opening van het toer nooi. In zijn welkomstwoord bracht hij dank aan iedereen die heeft bij gedragen aan het welslagen van het toernooi. Er is heel wat werk verzet voordat de 8 biljartmatadoren de de strijd op het groene laken kon den aanbinden. K.N.B.B.-voorzitter P. v. Engelen via 't Zwaantje aan de K.N.B.B. gebonden sprak dan ook z'n waar dering uit voor het werk van de ju bilerende vereniging. Hij noemde de organisatie van dit toernooi de eerste titelstrijd in deze nieuwe spelsoor.t een avontuur. „Het is een unieke gebeurtenis dat dit kam pioenschap, dat nog niet eerder is verspeeld, juist in Waalwijk, een bil- jartstad bij uitstek, wordt gehou den. Het neo-anker kader moet de biljartsport voor dè 47/2 liefheb bers nog aantrekkelijker maken", aldus de heer v. Engelen. De bonds-preases vond Waalwijk 'n klimaat hebben, waarin sporten goed gedijen. Bij die sporten zag hij de biljartsport, die in de „schoenen- stad" veel beoefenaars telt, vooraan staan. Uit de aanwezigheid van het coHege van b. en w., concludeerde hij dat men ook daadwerkelijk be reid is de sport te ondersteunen. Burgemeester J. Teijssen sprak zijn lof voor de organiserende ver eniging 't Zwaantje niet onder stoe len of banken. „Deze jubilerende vereniging heeft veel inwoners van onze stad de mogelijkheid geboden de biljartsport te beoefenen. Daar mee is een wezenlijke bijdrage ge leverd aan volksrecreatie. Met dit nationaal toernooi is ftr weer een biljart-attraktie bijgekomen. Daar voor onze waardering. Ik hoop dat dit kampioenschap een sportief suc ces wordt", aldus burgemeester Teijssen. Het maken van de openingsstoot was dit keer weggelegd voor Wil lem Duys, die daarmee de plaats in nam van (sport)wethouder J. van Heeswijk, die de keu graag aan de tv-man afstond. Willem Duys wilde biljart-minnend Waalwijk nog wel wat kwijt. „Alle uitnodigingen om iets te openen, wijs ik altijd van de hand. Met deze biljart-uitnodiging ben ik echter onder het hart ge kriebeld. Ik ben namelijk dol op biljarten", aldus Duys, die zei, ver schillende biljarters, onder wie Piet van de Pol en Henk Scholten in „de vuist" te hebben ontvangen. Hij hoopte binnenkort ook de cracks die in Waalwijk aantraden, voor de t.v. te kunnen halen. De biljartsport noemde Willem een spel tegen je zelf. „De enige sport die luistert naar tienden van millimeters". Die millimeters bracht Willem Duys met behulp van Tiny Wijnen op 't groe ne wedstrij diaken. De biljartliefhebbers uit Midden- Brabant hebben veel plezier beleefd aan dit vierdaagse nationaal toer nooi. In de fraaie zaal van het Lido een door iedereen geroemde bil jart-arena zijn de seances door velen bijgewoond. Tijdens de mid dagpartijen werden de spelers ent housiast aangemoedigd door vele tientallen bejaarden, die de wed strijd gratis mochten bijwonen. De oudjes werden en ook dat gratis door een MUSA-bus naar 't Lido gereden. Biljartvereniging 't Zwaantje had de organisatie uitstekend in handen. De elf leden van de jubilerende ver eniging hebben er voor gezorgd dat de zaal van het Lido sfeervol werd ingericht. De uitstekende accommo datie stemde zowel spelers als pu bliek tevreden. Bovendien werd voor een goede prijzenpot gezorgd. Men heeft en ook dat is wellicht een primeur voor prijzenpakket ten gezorgd. Iedere speler ontvangt een pakket. De totale waarde van de prijzen is ruim 1500, Ook op de uren dat er niet werd gespeeld, waren de matadoren Jean Bessems, Hans Sundquest, Louis Rij vers, Lambert v. Leur, Tiny Wijnen, Bart Velthuis, Hans Vuitink (Euro pees kampioen) en Janus Jacobs, bij 't Zwaantje in goede handen. Vrij dagmorgen maakte men een excur sie naar de Graanfabrieken van de firma Teurlings aan de Haven. Za terdag bezocht men het Auto-mu seum van Lips in Drunen, terwijl later op de morgen het gemeente bestuur van Waalwijk de spelers en officials een ontvangst aanbood op het gemeentehuis. Eigenaar A. van Hooff van 't Lido, verraste het ge zelschap nog op een koffietafel. Te recht merkten zondagavond, na de prijsuitreiking, dan ook verschillen de biljarters op, dat 't Zwaantje de zaken goed voor elkaar had. Een groter compliment kon men de club niet maken. DINSDAG 500 gram panklaar, p. zak 49 ct. WOENSDAG 500 gram per kilo 35 ct. DONDERDAG per stuk 39 geschrapt, p. zak 49 ct.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 1