Gebouw Kamer van Koophandel en Fabrieken belangrijk uitgebreid waaLwij kse en UnqstRAAtse coimant p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 „Ontwikkelingsprobleem in Noord Brabant kan on middellijk aangepakt worden" EM-TE supermarkt LEDEREN-WAND VAN SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE, STAALPLASTIEK VAN INDUSTRIËLE CLUB „Uitbreiding van gebouw is een teken van groei" PROF. DR. J. PAELINCK IN REDE VOOR KAMER VAN KOOPHANDEL Werkzaamheden Geschenken Begrip overheid Nieuwe secretaris „Sport" Positief Afscheid drs Smits WOETJSAMGERS&eTiE >70 WAALWIJK - DRUNEN CARBONADE 2.98 ANDIJVIE GEHAKT 1.79 RABARBER ROOM- SCHNITZELS WORTELTJES Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent (Van onze verslaggever) WAALWIJK Het nieuwe jasje" van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord Brabant te Waalwijk is gereed. Don derdagmiddag werd het belangrijk uitgebreide gebouw aan de Wilhel- minastraat officieel ingebruik genomen. Dat gebeurde met een bijzon dere vergadering, waarin prof. dr. J. Paelinck, hoogleraar aan de Uni versiteit van Namen en de Economische Hogeschool van Rotterdam 'n rede hield met als titel „regionale groeitheorie behulpzaam bij de Noordbrabantse problematiek". Tijdens deze bijeenkomst na mde Ka mer ook afscheid van secrtaris drs. W. Smits die is benoemd tot secre taris van de Kamer van Koophandel in Eindhoven. Hij wordt opgevolgd door drs. Th. de Haan, tot nu toe adjudant secretaris. Kamer-voorzitter Jud. Timmer mans mocht veel gasten verwelko men. Zo waren aanwezig, de voor zitter van het Stadsgewest Waal wijk, de heer J. Teijssen; de voor zitter van de Streekraad Land van Heusden en Altena, de heer J. Scholten, de voorzitter van de Don- gemondraad, de heer Deelen, als mede het bestuur van de Industrië le Club „Waalwijk e.o." en een de legatie van het „Aktiecomité Lede ren Wand", vertegenwoordigend de schoen- en leder- en lederwarenin- dustrie en de toeleveringsbedrij ven. Dit aktie comité schonk de Kamer een wand, die is opgebouwd van blokken leder. In zijn openingsrede wees de heer Timmermans er op dat door de te verwachten uitbreiding van 't aan tal leden van de Kamer, door toe nemende aktiviteiten en meerdere service ten behoeve van 't bedrijfs leven en een daarmee gepaard gaan de uitbreiding van het personeel de noodzaak ontstond aan meer verga deraccommodatie en kantoor- en ar chiefruimten. Twee jaar geleden kwam dan ook het plan op tafel 't gebouw van de Kamer belangrijk uit te breiden. Het plan van het architektenbu- reau A. v. Huiten en Ir. M. Schiks werd in precies één jaar uitgevoerd door het aannemersbedrijf Wed. A. Aarts Zn. n.v. te Waalwijk. De heer Timmermans zwaaide dit be drijf alle lof toe voor de vlotte wij ze waarop de verbouwing tot stand is gebracht. De c.v. en loodgieters werkzaamheden werden uitgevoerd door de firma Vissers, terwijl het Elektrotechnisch bureau v. d. Heu vel de elektro-voorzieningen voor haar rekening nam. De heer Timmermans wees er op dat het aantal gevallen waarin een beroep op de Kamer wordt gedaan, regelmatig toeneemt. De werkzaam heden van de regionale Kamer van Koophandel zijn globaal te onder scheiden in drie afzonderlijke een heden en wel het Handelsregister, Vestigingswetten, Middenstands- borgstellingsfonds en de Handels- voorlichting. De heer Timmermans zei, dat ook binnen de Vereniging van Kamers van Koophandel en Fa brieken in Nederland het proces van bezinning en heroriëntatie op gang is gekomen. „De belangrijke uitbreiding van 't gebouw van de Kamer is een teken van groei, doch evenzeer van uit daging in een kritische maatschap pij, waarin zich regelmatig nieuwe problemen voordoen. Wij kunnen deze uitdaging aanvaarden door de meer efficiënte wijze waarop in de toekomst kan worden gewerkt en de grotere service en comfort, die kan worden geboden zowel aan de bezoeker voor een korte inleiding, als aan degenen die in groter ver- MAANDAG 1 JUNI 1970 93e JAARGANG No 44 o vAn het Zuioen Abonnement p, week (0,33+ 2ct. incdc.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+lOct. inc.k,) ƒ1,55 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra band voor besprekingen of vergade ringen kunnen bijeenkomen. Tevens menen wij die uitdaging te kunnen aanvaarden, daar wij ons gesteund voelen door hetgeen in de afgelo pen jaren door de Kamer ten be hoeve van het bedrijfsleven is tot stand gebracht. Een steeds toene mende dienstbaarheid zal ook in de toekomst ons doel zijn", aldus dhr. Timmermans. Namens de aktiegroep bood dhr. J. Gompen de lederen wand aan. „De groep leder en schoenen en al les wat daarmee samenhangt, neemt in het gebied van de Kamer nog steeds een belangrijke plaats in, een ook met deze wand het geval, die, opgebouwd uit blokken van ver schillende afmetingen, een hechte muur vormt. In deze compositie van het Bureau Platvoet zie ik de bedrijfstak vertegenwoordigd", aldus de heer Gompen. Namens de jaar hebt u de Kamer een ander ge- zicht gegeven. Belangrijke zaken zijn tot ontwikkeling gekomen; het dienstverlenende werk werd bevor derd, goede kontakten werden er gelegd. De problemen wist u op juiste waarde en omvang te schat ten", zo zei voorzitter Timmermans. Hij vond het een gelukkige om standigheid dat de heer Smits de uitbreiding nog heeft kunnen mee maken. „Het is mede aan u te dan ken dat het werk zo vlot verlopen is. Met ingang van 1 juni gaat u naar een grotere en belangrijkere Kamer, waar van u nog meer lei ding en werkkracht gevraagd zal worden. Moge 't u daar goed gaan". Als blijk van waardering boor dhr. Timmermans namens alle leden van de Kamer de scheidende secretaris een stereo-radio aan. In zijn afscheidswoord wees dhr. Smits erop, dat de Kamer van Koop- van steun te vinden bij de regionale overheid. „Nu structurele veranderingen zich aankondigen, moeten wij ons aanpassen aan de gewijzigde om standigheden. De komst van Shell Chemie en de recreatiemogelijkhe den in de Biesboseh, het Land van Heusden en Altena en het gebied van de Loonse- en Drunense Duinen brengt nieuwe distributiemogelijk heden. Het bedrijfsleven moet op deze veranderingen inspelen", aldus de heer Smits, Voorzitter Timmermans introdu ceerde donderdagmiddag ook de nieuwe secretaris, drs. Th. de Haan, die reeds als eerste medewerker en later al adjunct-secretaris aan de Kamer verbonden is. Na deze eer ste vergadering van de Kamer in de nieuwe vergaderzaal, hield prof. Paelinck een rede, waarover men elders op deze pagina meer leest. (Van onze verslaggever) WAALWIJK „Ons inziens kan het Noordbrabants ontwikkelings probleem onmiddellijk aangepakt worden. Een aantal regionaal poli tieke punten staan vast: havencom plex, chemisch complex, elektro technisch complex, intellectueel complex, bestaande struktuur, sta tische tijdsreeksen, „natte" en „dro ge" industrieterreinen enz. Streek plannen wijzen op de nodige woon- en recreatieruimte. Wat dient nu gedaan te worden?" zo zei prof. dr. J. Paelinck, in de slotbeschouwing van zijn rede die hij donderdagmid dag hield bij gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Waalwijk. De rede droeg de titel „regionale groeitheorie be hulpzaam bij de Noordbrabantse problematiek." In antwoord op de vraag wat er nu gedaan dient te worden zei prof. Paelinck:: „Eerst en vooral is het nodig het geheel in een modeltheo- retisoh kleedje te steken. De meest vooruitstrevende gewesten steunen daarbij op de recente ontwikkelin gen van de informatiek (systema tisch en doelmatig gebruik van computers) en deze wordt nu pre cies technisch ontwikkeld door een Noordbrabants bedrijf." „Dan moeten verschillende ont wikkelingspaden onderzocht wor den op basis van het bestaande; de te nemen maatregelen en de te voe ren politiek moet hieruit worden afgeleid. Men moet niet aarzelen in een zeker detail te gaan: inderdaad dient op een gegeven ogenblik een bepaalde ondernemer bij de hele zaak betrokken te worden of een nieuw bedrijf dient opgericht te worden. De jacht op ondernemers is een geliefkoosde sport geworden op het regionale vlak: weet men niet welk wild men neerschieten wil, dan kan, en ook niet het goede soort hagel kopen voor zijn jacht- gewest „Uiteindelijk dient dan de nodige doorgave van informatie te geschie den: wat gewenst is, wat aangebo den wordt en wat met hogere in stanties kan genegocieerd worden. Wij zijn mening toegedaan, dat op dit laatste punt veel kan worden gewonnen indien over bedrijfsrijpe projekten gesproken wordt, in een technische taal, veeleer dan in ter men van een onbepaalde herstruc turering van een gebied" aldus prof. Paelinck. De hooggeleerde spreker riep ook de vraag op, waarom men de weg verbindingen in de provincie niet zou beschouwen als catalysatoren. In Noordbrabant zouden de centrale autosnelwegen samengekneeld lig gen tussen het westen van de pro vincie, afgestemd op de chemie (Shelle Chemie) en het oosten, meer afgestemd op de electronica. Prof. Paelinck onderlijnde in zijn' rede ook de positieve elementen in de provincie. Hij wees er op dat ontsluiting door autosnelwegen nu bijna een besloten zaak is". Op ruimtelijk gebied zijn er aanvul lingsmogelijkheden door verstede lijking en mogelijkheden voor po sitieve industriële „spin-off" uit de Randstad. West Brabant kan sypra- regionale industrieterreinen leve ren, het heeft een chemische groeipool waarop voortgebouwd dient te worden. Komt er misschien een tweede Schiphol. In ieder geval is er de Kath. Hogeschool in Til burg, de T.H. in Eindhoven en een TNO voor leder in Waalwijk. Ook uit de dienstensector valt iets voor de toekomst te halen" aldus prof. Paelinck donderdagmiddag in zijn rede. De nieuwe vergaderzaal van de Kamer van Koophandel. Links de lederen wand, geschonken door de schoen- en lederindustrie. Een kijkje in de nieuwe hal, met in het midden het staalplastiek, een geschenk van de Industriële Club „Waalwijk e.o." Industriële Club „Waalwijk e.o." bood voorzitter v. d. Lely 'n staal plastiek aan, dat staat opgesteld in de benedenhal. De ontwerper Reu sing had het plastiek het motto „ont plooiing" meegegeven. De heer v. d. Lely zag het als een symbool van samenwerking tussen de Industriële Club en de Kamer. Hoewel het donderdag voor de Kamer een vreugdevolle dag was, werd deze vreugde wat overscha duwd door het vertrek van secreta ris drs. W. Smits. „Toen u in 1963 j naar Waalwijk kwam, was u de eer- ste secretaris met een volledige dienstbetrekking. In de afgelopen 7 handel steeds getracht heeft met de tijd mee te groeien. „De maatschap pelijke ontwikkelingen hebben de Kamer nooit onberoerd gelaten. Ik heb bij mijn indiensttreding in 1963 de taken van de Kamer bestudeerd. Hierbij ben ik tot de konklusie ge komen dat de Kamer in haar sa menstelling en bij de uitvoering van haar taak een weerspiegeling moet zijn van het bedrijfsleven. De se cretaris en het apparaat moeten ge richt zijn op het regionale bedrijfs leven en dus ook modern werken. Verder is de Kamer de instantie die voor het bedrijfsleven de kontakten met de overheid onderhoudt". De heer Smits zei, verheugd te zijn de laatste jaren een toenemend begrip De receptie die het bestuur van de Kamer later op de middag hield, was bijzonder druk bezocht. DINSDAG 500 gram panklaar, p. zak 49 ct. WOENSDAG 500 gram per kilo 34 ct. DONDERDAG per stuk 49 ct. panklaar, p. zak 49 ct.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 1