wAAlwijkse en LanqstRaatse couRant „intershoe" hield >eind mei groot congres in Amsterdam Kinderoperette Witte Wolf zaterdag in Hoge Braken Samenstelling Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk blijft een probleem EUROPESE DETAILLISTENORGANISATIE MET IN 15 LANDEN 50.000 LEDEN ^njer va(8Knlui|?i|iH!r vailcr mil'risHialiuriuye! Drunense Duinzangertjes in aktie Eerstel openbare vergagering werkgroep €l Opleiding J. K. Verhuist .PRISMA^ Cash and Carry Cijfers Uw vakantie-pruikje 39.75 78— 98.- „Het haarhuis v©or mode en kwaliteit" Dienstverlenende funktie Samenstelling Fifty-fifty Huldiging van JBCW Waalwijk RK EHBO Waalwijk houdt siotavond ifc-b' groeibriljant Juwelier STASSAR DONDERDAGAVOND 11 JUNI '70 93e JAARGANG No 47 van het Zuióe Uitgever: Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TTELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p, week (0,33+ 2ct. incJc.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" J J AMSTERDAM - Voor het eerst in het twaalfjarig bestaan van de' Euro pese schoendetaillistenorganisatie "Intershoe" is het traditionele congres in Nederland gehouden. De organisatie ervan berustte eind mei bij de Ned. Federatie van Schoenwinkelorganisaties. Amsterdams Hilton Hotel was het centrum van waaruit de ongeveer 100 deelnemers - vertegen woordigend 42 verschillende organisaties in 15 Europese landen - het congres bijwoonden. Behalve een flink aantal belangrijke onderwerpen die tijdens de drie congresdagen aan de orde kwamen, stonden er ook nog enkele attrakties op het programma. Zo was er een ontvangst van de gas ten door het gemeentebestuur van Amsterdam en het ministerie van Eco- nomische Zaken en een rondvaart gepland. De heer Th. van Engelen uit Zutphen voorzitter van de Ned. Federatie van SchoenwinkeliersorganiscUies is bij zonder gelukkig over de manier waarop het congres verlopen is. "De organisatie zat uitstekend in elkaar. Als gastland hebben we een goede in druk achtergelaten. Het congres zelf is eveneens bijzonder vruchtbaar ge weest. Met name de agendapunten - opleidingsmogelijkheden van de de taillist, de bijeenkomst van het mode comité, van het comité handel en in dustrie en de rationaliseringsgroep - werden vlot afgewerkt" Van Nederlandse zijde zijn nog twee voorstellen bij de bespreking van het opleidingsprogramma naar voren ge bracht en door de verzamelden geac cepteerd. De heer Engelen hierover: „Het lag in het voornemen in de in Intershoe deelnemende landen een in structiefilm over winkelinrichting, verkooptechniek enz. te verspreiden. Deze rolprent zou dan bij allerlei ge legenheden kunnen worden gedraaid. Door ons is nu echter gevraagd, die film internationaal te oriënteren. Wij willen weten hoe de detaillist in b.v. Zweden of Denemarken werkt. Een tweede zaak die door ons naar voren werd gébracht, betrof het stu diecongres dat op initiatief van In tershoe in het Duitse sdhoencentrum Pirmasens gehouden zal worden. Het lag in de bedoeling dit in september te doen plaats vinden voor alle deel nemende landen. Voorde Nederland se detaillisten is dit echter een onge lukkige maand. Dan zijn er nl. beur zen in Utrecht, Dusseldorf en Parijs, terwijl er ook veel inkoopdagen wor den gehouden. Wij wilden graag in fébruari zo'n congres. Landen met wintersport komt dit weer slecht uit. Besloten is nu in september zowel als in februari een studiecongres te hou den. Wij verwachten van Nederlandse zijde veel deelnemers." doublé herenhorloge, modern tonneau model 99,- (doublé herenhorloges reeds v.a 69,-) UW JUWELIER MET HET KLOKKENSPEL Grotestraat 260 Waalwijk Tel. 04160-4681 De werkgroep handel en industrie heeft zich nog bezig gehouden met het cash and carry-verschijnsel met name in de schoenenbranche. Neder landse voorbeelden zijn Nimco in Nij megen en Nirva in Valkenswaard, waar op een heel andere basis als op enkele plaatsen in de Langstraat de schoenen rechtstreeks aan de consu ment worden verkocht. In Amerika kent men de cash and carryverkoop al langer. Men heeft er nooit meer dan 4 procent omzet gehaald. De 'be drijven heffen zichzelf op. Wij ver wachten in Europa hetzelfde ver schijnsel. Een derde zaak die met name in het modecomité aan de orde kwam is de vorm van leest en hak en de hoogten en dikten van de hak. Over het alge meen verwacht men een veel matiger worden van de séhoenlijnen, terwijl ook de hak minder geprononceerd zal gaan worden. De heer Engelen wilde nog wel iets vertellen over de Nederlandse in breng in de Intershoe-organisatie, die in totaal 50.000 leden telt. In 1960 waren er 4.651 verkooppun ten, in 1969 4.347. De gemiddelde omzet per verkooppunt in 1960 was f 97.000. - in 1969 f 184.000. - Het door de binnenlandse markt op genomen schoeisel was in miljoenen paren: in 1960: 31,2, in 1968: 43,2, in 1969: 47,1. Verbruik per hoofd was in paren: 1960: 2,7, in 1968: 3,4, in 1969: 3,7 In 1968 werd aanschoeisel een be drag van 790 miljoen besteed, in '69 806 miljoen. In 1969 bestonden in ons land 145 schoenfabrieken met meer dan 10 man personeel tegen 227 in .1960 en 163 in 1968. In 1960 waren 16.600 personen in de schoenindustrie werkzaam tegen 12.200 in 1968 en 11.900 in 1969. Ondanks deze vermindering steeg de i produktie van 289,9 miljoen in 1960 tot 396,2 miljoen gulden in 1968 en 400 miljoen gulden in 1969. In pa ren liep de produktie op van 31,6 miljoen paar in 1960 tot 34 miljoen in 1968. In 1969 was dit 33 miljoen paar. Het uitvoerquotum bedroeg in 1960 14, in 1968 21 en in 1969 ook 21 procent. De invoer steeg van 6,3 miljoen paar in 1960 tot 18,5 miljoen in 1968 en in 1969 tot 23,3 miljoen paar. GoïvmtkWiel DAMES- EN HEREN-HAARWERKEN staat bij ons in een ENORME SORTERING op U te wachten. KUNSTVEZELPRUIKJE, le kwaliteit vanaf ECHT HAREN PRUIKJE, vederlicht vanaf HEREN-PRUIKEN, zuiver .mensenhaar vanaf Met onze vakkundige service is het bij ons prettig en zonder risico kopen. Grotestraat 174, Waalwijk Telefoon 04160 - 2623 DRUNEN - Zaterdag brengen 100 Drunense jongens en meisjes 't prach tige zangspel De Witte Wolf ten to nele. Het opvoeren van deze speci fieke kinderoperette komt voor vele Drurienaren beslist als een volkomen nieuw gebeuren. De Duinzangertjes bestaan weliswaar reeds 5 jaar, maar er heeft nog nooit een eigen uitvoe ring plaatsgevonden. WAALWIJK - Het ziet er niet naar uit, dat de werkgroep, die tot taak heeft b. en w. van Waalwijk te adviseren bij de samenstelling van de op te richten Jeugdraad, binnen afzienbare tijd zelfs maar \met teen onafge rond advies zal kunnen komen. Zoals onlangs tijdens een hearing van de werkgroep werd bekend gemaakt, verwachtte de werkgroep binnen enkele maanden tot een onafgerond advies te Eomen, dat tijdens een nieuwe hea ring ter discussie zou worden gebracht. Na die bespreking zou de werk groep dan met een afgerond advies kunnen komen. Het pakte dinsdagavond op de open bare vergadering van de werkgroep, die in de raadszaal van het gemeente huis werd gehouden, allemaal luat an ders uit. Aan de orde waren de ont werpstatuten van de op te richten stichting. Reeds eerder was gekozen voor een particuliere stichting; de nieuwe jeugdserviceraad zal de naam "Stichting Raad voor Jeugd- en Jon gerenwerk Waalwijk" krijgen. De heer van Hooff vonddat in deze naam onvoldoende de service-verle nende functie tot uitdrukking kwam, maar mej. mr. Van Doorn merkte op dat de naam "jeugdserviceraad" de laatste tijd een enigszins belast begrip is geworden. Uit de doelstellingen blijkt, dat de nieuwe stichting wel degelijk ook een service verlenende taak heeft. De stichting stelt zich ten doel recreatie ve, maatschapelijke en sociaal-cultu rele belangen van de jeugdigen in de gemeente Waalwijk te behartigen; be staande en nieuwe vormen van jeugd werk te ontplooien; belangen te ver tegenwoordigen en te behartigen ten overstaan van derdenoverheidsin stanties, organisaties en particulieren te adviseren; jeugd- en jongerenwerk diensten te verlenen; alle activiteiten te coördineren. De beroepskracht, die in dienst van de stichting moet ko men, zal tevens tot taak hébben de besturen van de verenigingen, de lei ders en de leden van advies te dienen. De stichting zal zich dus in vrij ruime zin met de belangen van de jongeren kunnen bezig houden en niet alleen met de vrijetijdsbesteding Van de jeugd. Enkele leden van de werkgroep de den een voorstel tot samenstelling van de "Stichting Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk Waalwijk", dat dins dagavond als discussiestuk op tafel kwam. Voorgesteld werd om 17 inge zetenen van de gemeente Waalwijk in dit bestuur zitting te laten nemen. Deze 17 vertegenwoordigers zonden dan als volgt gekozen moeten wor den: 4 vertegenwoordigers van de R.K. overkoepelende jeugdorganisa ties, 2 vertegenwoordigers van de jeugdsportraad, 2 vertegenwoordigers van de vrije jeugdorganisaties, 1 ver tegenwoordiger van de jeugdmuziék- gezelschappen, 3 vertegenwoordigers van de niet georganiseerde jongeren, 1 vertegenwoordiger uit de Waalwijk- se burgerij en 2 vertegenwoordigers van de gemeente Waalwijk. Een advi serende functie zonder stemrecht werd toebedacht aan een ambtenaar jeugdzaken en aan de aan te trekken beroepskracht. Van de 17 in de sfich- tingsraad zitting hébbende leden zou den er minstens 9 jongeren moeten zijn. Onder jongeren wordt in dit ver band verstaan personen tot 30 jaar. Zoals reeds werd verwacht leverde dit discussiestuk grote moeilijkheden op. Niet alleen de zetelverdeling was een groot probleem, maar bovendien de vraag of men wel op deze manier te werk mag gaan. Is het niet veel reëler, aldus mej. mr. van Doorn, om nu ook het opkomende jeugdwerk eens een kans te geven. Waarom moet een zo groot deel van de zetels worden toegewezen aan reeds be staande organisaties? Is het niet veel eerlijker om op fifty-fifty-basis te werk te gaan, d.w.z. een gelijk aan tal zetels voor de georganiseerde als voor de niet georganiseerde jeugd. Dit om te voorkomen, dat de ene groep de andere gaat overheersen. Het is dan natuurlijk wel zaak om 'n. juiste omschrijving van georganiseer de en niet-georganiseerde jeugd te geven. Men kwam daar dinsdagavond niet helemaal uit; duidelijker was het misschien te spreken van traditioneel tegenover nieuw, opkomend en expe rimented! jeugdwerk (b.v. sozen, Pro- vadya?, KWJ). Het voorstel van mej. Van Doorn om bij de verdeling van de zetels uit te gaan van een fifty- fifty basis bleek van fundamenteel belang. Omdat dit idee voor alle le den van de werkgroep volkomen nieuw was, werd besloten om het voor of tegen uit te stellen tot een volgen de vergadering. Wanneer men 't over het principe, over de gedachte die er achter zit eens is, kan men pas verder praten over de uitvoering. De heer De Waal onderstreepte het belang van de juiste keuze van verte genwoordigers in de stiChtingsraad. Het gaat er volgens hem niet om wel ke organisaties zij vertegenwoordigen of welke groepen zij achter zich héb ben staan, maar veeleer gaat het erom mensen te vinden, die bereid zijn zich volledig in te zetten voor de jeugd, die objectief handelen in het belang van de gehele Waalwijkse jeugd en niet opkomen voor hun eigen standje. De heer De Waal braöht bovendien nog eens bet idee van een klein be stuur, dat wordt bijgestaan door een uitgèbréide adviesraad naar voren, terwijl de heer Van Hooff de samen stelling van een stichtingsraad uit secties bepleitte. Aangezien al deze voorstellen slechts vormen van uitvoe ring betroffen, die alle ondergeschikt zijn aan het principe fifty-fifty of ander basis, werd de bespreking van de samenstelling van de stichtings raad verschoven naar de volgende openbare vergadering, die zal worden gehouden op dinsdag 23 juni a.s. om 20.00 uur. Sinds de Duinzangertjes onder de vertrouwde en ervaren leiding van 't Romantica-bestuur kwamen, heeft men niet stilgezeten. Voor het bestuur van Romantica was de overname van dit grote jeugdkoor beslist geen klei nigheid, mede ook, dat op dat mo ment het ledental sterk toenam. Er bleek een geweldige belangstelling te bestaan bij de jeugd in de leeftijd van 8-12 jaar. Al vrij snel werd het idee geboren, om met deze 100 kinderen iets groots te gaan doen. De keuze viel op de kinderoperette De Witte Wolf, ope rette in drie bedrijven. Onder de be kwame leiding van mevr. G. Klerks- Toniron en Jo Manders, werd met veel enthousiasme aan de repetities begonnen. Tegelijkertijd werden alle kostuums onder leiding van de voor zitster mevr. G. Klerks (in eigen ate lier), ontworpen en vervaardigd. Daarbij heeft zij veel hulp géhad van mevr. v. d. Meyden-van Weert die alle kabouters en elfeneostuums voor haar rekening nam, in een totaal van 72 costuums. Het was een enorm werk, om zoveel costuums merendeels in Mozartstijl, te vervaardigen. Maar het is gelukt, ondanks de zeer korte tijd, welke nog restte voor de uit voering. Alles moest in 4 maanden tijd verwezenlijkt worden. Om een zo groot aantal kinderen op de repetities te leiden, is enorm veel geduld, maar ook discipline nodig. De kinderen kwamen steeds trouw en op tijd op de repetities en hebben al lemaal hard meegewerkt. Van 'n ne gental solisten wordt nogal veel ge vraagd, maar ook zij zien niet op te gen de première. Het is bijzonder leuk te constateren dat het bestuur erin is geslaagd, en vooral niet te vergeten al de mensen, die hun medewerking aan dit gebeuren hebben gegeven, zo wel kinderen een passende en tevens vormende ontspanning te géven. Zaterdagavond om 19.45 uur zullen kabouters, elfjes, hovelingen, pages, etc. vooral niet te vergeten De Witte Wolf, in de zeker uitverkochte Ho- WAALWIJK Zaterdagmiddag om 14.00 uur wordt het team van de Jeugd Biljart Club Waalwijk, dat kampioen werd in de onlangs afge sloten competitie van het gewest Brabant Zeeland, uitvoerig gehul digd. De bijeenkomst is in het club lokaal van JBCW aan de Wilhelmi- nastraat (het voormalige klooster). J'BCW gaat zaterdagmiddag aller eerst een huldigingswedstrijd spe len tegen de andere spelers van de club. De teams bestaan uit: JBCW1: P. de Jong, H. de Jong, M v. Assen, M. Mortko, J. de Gouw en A. Ver hoeven (reserve); ,derest': F. Pruis- sen, A. v. Oirschot, A. Laros, W. v. Hilst, J. Verhoef, S. v. d. Made en J. Dellemijn (reserve). Om ongeveer half vijf 's middags zal het kam pioensteam in de bloemetjes worden gezet. De heer L. Hontelé zal de KNBB-prijs uitreiken. De heer F. ■Smit zal de wisselbeker van het ge west overhandigen. WAALWIJK Op dinsdag 16 juni houdt de Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Waalwijk de jaarlijkse siotavond Tijdens deze bijeen komst in café Timmermans aan de Antoniusstraat 136 de avond be gint om 20.00 uur - zullen de diplo ma's aan de onlangs geslaagde cur sisten worden uitgereikt. Hiervoor zal de heer J. van Heeswij k, wet houder van sportzaken van de ge meente Waalwijk, aanwezig zijn. In de loop van de avond zal het be stuur verder mededelingen doen ovtr het binnenkort te vieren twin tig jarig bestaan van de vereniging. ge Braken voor ouders en voor ieder een, die dit leuke schouwspel wil zien met bruisend enthousiasme "hun" première ten tonele brengen. Reeds nu is bekend, dat op 2 augusitus a.s. De Witte Wolf opgevoerd zal wor den in het Openluchttheater te Ois- terwijk. De decors werden gebouwd door Kees v. Achten en Kees Uiten- hout. De muzikale leiding is in 'han den van Jo Manders, de artistieke lei ding bij mevr. G. Klerkx-Tbnnon. Een charmant kleinood Altijd sprankelend mooi Altijd vast van waarde Stationsstraat 88 Waalwijk Vraagt onze folder.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13