Maatschappelijk werk - Waalwijk versterkt door een adviesraad Rinus Israël gekozen tot voetballer ven het jaar Dorp Herpt gaat in augustus 1000-jarig bestaan herdenken Leerlingen Waalwijkse Muziek school gaven uitvoering KAATSHEUVEL „Mensen in nood moeten ons bureau weten te vinden" Van stratenmaker naar Feijenoord 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 18 JUNI 1970 Zeiktehaarden Gehandicapten Open voor kritiek „Jan Jasisen"- schoenen voor coBlectie '70-'71 Parfumerie HOMBERGEN Sprang-Capelle Heilage koe Programma 3-daags feest klaar Feestprogramma Loon op Zand Sprang-Capelle 11 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het Katholiek Maat schappelijk Centrum in Waalwijk heeft afgelopen dinsdagavond in de Herman Broerenschool aan de Tax- andriaweg het nieuwe bestuur ge presenteerd, terwijl die avond te vens een nieuw lichaam - de advies raad - in werking is gesteld. Deze adviesraad bestaat uit liefst 29 per sonen, een geêleerd gezelschap, dat de gehele Waalwijkse bevolking vertegenwoordigt. He doel van deze raad is twee-ledig, namelijk het Ka tholiek Maatschappelijk Centrum in Waalwijk, wil aan de adviesraads leden de mogelijkheid geven als re- presentatanten van de gemeenschap een inbreng te leveren in het door het bestuur te voeen beleid. Het be- stuu van he Maatschappelijk Cen trum wil voorts aan de raad de jaarlijke rekeninger voorleggen en verantwoording afleggen ove zijn werkzaamheden, terwijl men de raad bovendien op de hoogte wil houden van de beleidsinzichten en plannen voor de toekomst. Tijdens de bijeenkomst in de Her man Broerenschool werden alle aanwezigen door de voorzitter de heer J de Waal verwelkomd, met name drs. A. Stadhouders, directeur van het Diocesaan Maatschappelijk Centrum Den Bosch, die een inlei ding zou houden met als thema „Vi sie "op het Maatschappelijk Werk en Maatschappelijk Welzijn". De heer De Waal zei in zijn ope ningstoespraak onder meer: „Wij hopen het in ons gestelde vertrou wen niet te beschamen en spreken onze dank uit tot de ongeveer 30 bestuurders van de vroegere paro chiële centra en het stedelijk be stuur voor hun prachtige medewer king aan deze nieuwe opzet. Wij dachten een goed representatief col lege uit de leefgemeenschap van Waalwijk te hebben geformeerd", aldus de heer De Waal, die voorts dieper in ging op het „waarom van het maatschappelijk werk": „De Waalwijkse samenleving, waarin onze stichting zal functioneren, zou precies moeten weten wat onze taak is. Hier belanden we meteen in een van de onze grootste problemen: het beeld dat men heeft van het maatschappelijk werk is vaak mis vormd en bijna alijd eenzijdig. Daardoor blijven vele mensen on nodig rondtobben met faun proble men. Gezinnen en alleenstaande le ven steeds meer op zichzelf en moe ten alleen met alles klaar zien te komen Wanneer we dan spreken over maatschappelijk werk, wordt bedoeld een moderne vorm van hulpvelening, tegemoetkomend aan de behoeften en noden van de hui dige mens. Een beroep doen op het Maatschappelijk Werk door een ge zin, bejaarden, zieken of minder - validen bijvoorbeeld, is gebruik ma ken van de mogelijkheid om met deskundige hulp te werken aan de oplossing van grete of kleine pro blemen. Deze hulp", aldus de voor zitter", krijgt men van beroeps krachten met beroepsgeheim en verantwoordelijkheid voor de uit voering van deze hulpverlening." Tot slot van zijn toespraak maak te de heer De Waal bekend, dat de Hulpdienst in de toekomst bij het 'Maatschappelijk Centrum in het voormalige ziekenhuis zal worden ondergebracht. Het centrum wil de hulp door vrijwilliges gaan ogani- seren en activeren. lijk werk. Hij meende, dat men kan zeggen, dat de welvaartsproduktie tegelijk welzijnstekorten produ ceert, „Denk maar aan de moderne beschavingsziekten, aan de natuur- veraming, aan de 3C'00 verkeersdo den per jaar, aan de groepen, die door de tempo-productie worden uitgeschakeld en daadoor extra kwetsbaar zijn: de bejaarden, de gehandicapten, de oudere werklo zen en de (veelvuldig) zieken. Nog altijd prevaleert het produktieni- veau boven het leefklimaat en de tijd luijkt nog ver, dat men het leefklimaat op de eerste en het pro- duktie-niveau op de tweede plaats zal zetten. Een categoriie van de bevolking, die vrij omvangrijk is (8 tot 10 procent) en die alleen aan welzijn toekomt als men wil samenwerken, zijn de bejaarden. Nodig is, dat vele instan ties, o.m. maatschappelijk werk, ge zinszorg, kruiswerk, maar ook de gemeentelijke overheid en niet te vergeten de bejaarden zelf, in alle openheid rond de tafel gaan zitten om tot samenwerking en gezamen lijke planning en uitvoering te ko men. Het resultaat zal dan moeten zijn, dat de bejaarden gemakkelij ker de weg kunnen vinden naar verschillende instanties; dat er vol doende en gunstig gelegen bej aar den woninigen tot stand komen; dat er een gecoördineerd en doorzichtig opnamebeleid van de tehuizen tot stand komt en: dat voldoende ge- v arieerde ontspanningsmogelij khe- den worden geschapen voor de be jaarden Drs. Stadhouders wees vervolgens op een ander groep van de bevol king die alleen in open communi catie tussen diverse instellingen en zich zelf, meer welzijn kan ervaren, namelijk de gehandicapten, vooral de lichamelijk gehandicapten. Een soortgelijke aanpak als bij de be jaarden is volgens drs. Stadhouders hier geboden, meLals mogelijk re sultaat, da de gehandicapten, beter van de welzij nsmogelijkheden (die er voor hen misschien in al zijn) cp de hoogte raken, terwijl ver schillende openbare gebouwen door aangepaste voorzieningen voor deze groep mensen beter toegankelijk zullen worden. Wellicht zal een be hoefte blijken aan een trefcentrum. Voorts dacht drs. Stadhouders aan voorlichtingswerk voor jonggehuw den, aan aangepaste diensten voor weduwnaars en weduwen, voor ge scheiden vrouwen, voor werkende vrouwen etc. „Er moet een klimaat komen, waarin ook de gemeentelij ke overheid zich open moet stellen voor kritiek De hier bedoelde open heid ontbreekt niet zelden bij de overheid, ze ontbreekt niet minder vaak bij het particulier initiatief." De heer Stadhouders pleitte ten slotte voor een geëigend overleg, en actiekader, maar gaf voorwat Waal wijk betreft de voorkeur aan een stadsgewestelijke raad, „want dan is pas een beperkt maar redelijk be mand bureau mogelijk". Hij zei daar nog bij, dat voor een dergelij ke raad reeds de eerste aanzet is ge maakt in het stadsgewest Waalwijk. RUIME KEUZE GESCHEN KEN AFTER SHAVE'S LOTIONS e.d. Corrida van Louis Férand Paris - Tabac - Turnier - Yardley - Old Spice - Lime Burley - Boldon - Fresh-Up Sir 4711 Markt 11, WAALWIJK Telefoon 04160-2477 WAALWIJK De afgelopen sei zoenen was de mode een periode aan het afsluiten; een situatie die zich slechts eens in de 4 a 5 jaren voor doet. Kleding en schoenen gaan al tijd samen. De rokken waren op hun kortst, de schoenen op hun breedst. Het einde van een mode beeld (of het begin van een nieuwe mode) gaat altijd gepaard met gro te onrust, die zich uit in onzekere tussenkollekties. Nu de nieuwe kledingmode haar intrede heeft gedaan en alle terug houdendheid ten spijt doorgang zal vinden, blijkt plotseling dat er geen schoenen zijn die erbij passen. Voor Jan Jansen zijn de Woody's de eerste stap geweest naar een nieu we schoen die in alle opzichten bij de nieuwe kleding past. De half- fiex kollektie vindt haar kracht in de heerlijke souplesse en is qua vormgeving bijzonder geschikt voor mensen die zich op de vlakte willen houden. Dan komen de echte schoenen voor de nieuwe kledingstijl, en voor wiel de stijl begrijpt, heeft Jan Jansen de juiste vorm. van leest en hak gevonden. De materialen zijn aangepast aan de stijl, dus bij voor keur suède. De nieuwe leest en hak (76 mm), vraagt om te wennen eerst een zeer eenvoudige benadering wat de söhoenontwerpen betreft. RESTAURATIEFONDS De laatst gehouden collecte voor het restauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidholl.dijk heeft op gebracht de som van 622,62. Hier naast werden nog enkele kleine gif ten ontvangen en voorts een zeer be langrijke gift van 1000,- van een persoon die woonachtig is bulten de gemeente. Vervolgens hield drs. Stadhou ders voor een aandachtig publiek een causerie over het maatschappe- IIERPT Op vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 augustus wordt er in het maar enkele honderden in woners tellende dorp Herpt feest gevierd. In de afgelopen maanden heeft het stichtingsbestuur zich in tensief gebogen over de mogelijk heden, die er voor een gemeenschap van een zo kleine omvang lagen. Het programma rond de viering van het 1000-jarig bestaan van Herpt werd officieel aan de apenbaarheid prijsgegeven. Pater Buis van „Ma- riënkroon" uit Nieuwkuyk heeft becijferd, dat het 1000 jaar geleden moet zijn dat het dorp Herpt van de grond kwam. Uit de koker is nu een plan gekomen dat er zijn mag. Het biedt arm en rijk, oud en jong, inwoner of niet-inwoner een keur van festiviteiten, die luister zullen bijzetten aan het bijzondere jubi leum. Bijzonder origineel is de wijze waarop het stichtingsbestuur ziëh wil dekken voor een eventueel fi nancieel fiasco. „Niet dat wij dat zien gebeuren", aldus de heer Wil- WAALWIK Dinsdagavond mochten in de aula van de Waal wijkse muziekschool aan de Wil- helminastraat een aantal leerlingen hun vorderingen tonen. Deze maal kwamen blokfuit-, piano-, orgie-, viool-, trompet- en accordeon-leer lingen aan de beurt. In het kader van de eerste lustrumviering van de muziekschool zijn er in de af gelopen maanden reeds eerder der gelijke uitvoeringen gehouden; het gaat er hierbij niet om alles vlekke loos te laten verlopen, maar vooral is het van belang, dat de leerlingen leren zich in het openbaar te be wegen. Ieder musiceert naar eigen kunnen en wanneer er dan een en kele keer iets mis gaat, wordt dat uiteraard door niemand kwalijk ge nomen. Het optreden stimuleert de leerlingen kennelijk om nog beter hun best te doen en om bewust ook naar die uitvoeringen toe te leven. Dinsdagavond kwamen de vol gende leerlingen aan de beurt: An- jo Spee en Ellen Hovers (altblok fluit) met „Gigue" van J. Loeillet, Mieke Vermeer (sopraanblokfluit) met het Allegro in g van G. F. Te- lemann, Mieke Vermeer en Dorine van Oudheusden met „Jafarmarkt- stücklein" van A. van Beckerath; Meike Blokland en Brigitte Spapens (piano) met „Barcarolle" en „Klei- nePolka" van J Klein Bussink, Inge Lurings (piano) met „II pleut" van Z'lica, Lian Meeder (orgel) met een etüde van F. Dean en „De orgel draaier" en een Russische dans van Dennis King, Feike Roorda (uiano) met „Big Beat" van W. Schaum, Agatha Verspeten (piano) met „Ga- lopy Cat" van W. Schaum, Peter Vennink en Arno Mulders met een trompetnummer, Ben de Rooy (pia no) met „Malaguena" van J. Albe- niz, An ja Strikkers (piano) met de Wals in As van E. Durang, Rita van Driel (orgel) met „Vom Himmel hoch" van F. W. Zacha, Fernst van Oss (orgel) met „Allein Gott in der Höh sei Ehr" van J. G. Walther, Pe ter Nijs (piano) met Waltzer uit opus 9 van F. Schubert, Paul Ver haak (piano) met het rondo in D van W. A. Mozart, Maike Breurkens en Hannie Blokland (piano) met 't rondo in E opus 175 no. 3 van C. Gurlitt, Marie- Louise v. d. Bogaard en Agatha Verspeten (piano) met „Rumba" van G, Luders,- Feike Roorda en Margriet van Dijk (pia no') met „Un petite danse Slovagne" van A. Caplet, terwijl een viool ensemble „Rigaudon" van H. Pur- cell en een mars van Handel ten gehore bracht. Een accordeonensem ble besloot de avond met de „Schweizerische Rhapsodie" van R. Würthner en de „Feuerreiter Marsch van C. Herold. lcms, „maar je moet zo'n evenement gewoon een reeële basis geven". Er zal aan de mensen in het dorp een aandeel van honderd, vijftig of vijf entwintig gulden te nemen ge vraagd worden Wordt er winst ge maakt - dat kan gebeuren als er 1200 tot 15C'0 bezoekers per dag ko-j men - dan krijgt men, he geld terug! inclusief één procent rente voor el ke maand, dat wij het geld in ons bezit hebben gehad. Moet ed wat verlies worden gedekt, dat krijgen de aandeelhouders hun geld terug minus dat deel van de kosten waar in zij bijdragen. Deze fiinantiële transactie zonder weerga is overigens in het dorp uit. stekend ontvangen. Boerenleen bank-directeur J- Verhoeven heeft zich als particulier en lid van het stichtingsbesuur bereid verklaard deze zaak af te wikkelen. Voor rond 2000,- aan aandelen kon er reeds worden geplaatst. Voor de mensen die aan de voorbereidingen van het feest werken, is het een enorme ruggesteun zich gedekt te weten door hun medeburgers Het aantal medewerkers aan de uiteindelijke feestviering zal overigens wel tus sen de 75 en 80 gaan liggen. Het hart van het dorp Herpt zal voor deze gelegenheid voor alle ver keer woden afgesloten. Op het feest terrein komen te staan: een grote ten van 400 vierkante meter, een kieine tent, de muziekschelp uit Heusden en tal van tentjes. Er wordt over gedacht deze kraampjes „aan te kleden". Op die manier ■hoopt men, een straaje met oude geveltjes te kunnen creëren. In een deel van de pastorie hoopt men een expositie te kunnen inrichten van o.a archeologische vondsten, die iets kunnen vertellen over de his torie van Herpt en omgeving. Onderdeel van de feestviering wordt een met name op de vrijdag avond om negen, tien en elf uur op te voeren wagenspel. Deze oude vorm van publieke vermakelijkheid wil men door een van de plaatselij ke verenigingen laten verzorgen. Een van de paters van abdij „Ma- riënkroon" in Nieuwkuyk zal voor deze gelegenheid een stukje van vijftien tot twintig minuten sChrij- ven. Daarin zal dan o.a aandacht worden besteed aan de historie van Herpt. De voorbereidingen en het pro gramma knende kan zonder meer worden gezegd, dat het stichtings bestuur er met goedkeuring van die heeft verzet. En toch is de stich ting eigenlijk niet zelf de initiatief neemster geweest. Aanvankelijk na melijk werd het idee geboren bij en kele particulieren ter plaatse, die de gemeenschap in de zomermaan den wel eens een prachtig feest wil den bezorgen. Toen er echter niets 'van de grond kwam, dook het stich tingsbesuur er met goedekeuring van die eerste groep in Het resul taat van al het zwoegen in de afge lopen maanden ligt nu op tafel. Een wel bestaand maar nog niet uitgewerkt plan is alle mensen met de achternaam waarin het woord Herpt voorkomt voor de feestvie ring uit te nodigen. Men beseft vol ledig, dat dit nog eens veel extra werk met zich zal brengen. In de komende weken zal er echter een beslissing vallen. Dat de zaak nog niet helemaal is afgerond, heeft als oorzaak, dat er een groepering is, die liever alle mensen, die van ori gine uit Herpt komen maar zich el ders hebben gevestigd voor een van de feestdagen uit te nodigien. Het programma voor deze gebeur tenis, dat door de stichting Dorps huis Herpt Hedikhuizen werd opge zet, ziet er als volgt uit: Vrijdag 28 augustus 20.00 uur: feestelijke ope ning; 20.30 uur opening fancy fair; 26.50 uur Tiroler kapel „De Noo- staards" uit Drunen; 20.30 uur Herpts boerenkapel „De Hooempas'', 21.00, 22.00 en 23.00 uur: wagenspel. Zaterdag 29 augustus: 14.00-17.00 u. groots kinderfeest; 18.06 uur fancy fair; 19.3o uur beatband De Shuffles uit Rosmalen; 20.00 uur: Herpts boe renkapel „De Hoempas"; 20.30 uur: Rad van Avontuur. Zondag 30 augustus: 10.15 uur: H Mis; 11.00 tot 18.00 uur concours handboog- schutterijen; 14.60 uur optreden boe renkapel; 14.00 uur fancy fair; 20.00 uur grote Brabantse feestavond m.m.v carnavalskapel „De kikvor sen". 10.00 uur: Herpts boerenka pel „De Hoempas", 23.30 uur offi ciële sluiting van de feestdagen i.v.m het 1000-jarig bestaan van Herpt met een groots vuurwerk. Rinus Israël is een van de meest markante voetballers op dit ogen blik in ons land. Hij is semi-prof bij Feijenoord en beschikt over een goed beklante sigarenzaak. Met een voorsprong van ruim elfduizend punten op zijn clubgenoot Wim van I'anegem werd hij gekozen tot de beste voetballer van het afgelopen seizoen. Hij wordt haast vereenzel vigd met Feijenoord, maar zowel zijn vrouw als hij zijn rasechte Am sterdammers, Het is nu ongeveer acht jaar ge leden dat Rinus Israël door een ta lentenjager van D.W.S. werdt ont dekt bij D.W.V., een amateurclub in naard-Amsterdam. Bij D.W.S. heeft Rinus zijn persoonlijqheid als voet baller opgebouwd. Daar speelde ook zijn zwager Joop Burgers, trainer was Lesley Talbot eh de grote man in de verdediging was Daan Schrij vers. Rinus kwam bij D.W.S. in de glorieperiode van de Amsterdamse club. In zijn eerste seizoen als se mi-prof promoveerde hij met D.W.S. naar de eredivisie. De Amsterdam mers stoomden daarna direct door naar de luandstitel. Dat leverde Is raël het volgende seizoen zijn eer ste ervaring op in de Europacup- strijd. Na het behalen van het Neder lands kampioenschap werd D.W.S. de eerste full-profclub in ons land. Later zou blijken dat de Amster dammers net wat te vroeg daarmee waren. Voor Israël betekende het het einde van zijn baan als straten maker. Hij werd voetballer en naast de trainingen moesten de D.W.S- spelers verplicht studeren om een beroep te kunnen uitoefenen nadat hun voetbalcarrière er op zat. Dat leverde Rinus het middenstandsdi ploma op, waardoor hij nu sigaren winkelier kan zijn D.W.S. werd in middels in de Europacupwedstrijd uitgeschakeld door het Hongaarse Vasa Györ. De Amsterdammers werden achter Feijenoord tweede in de competitie. De Rotterdamse club kocht voor het toenmalige re cordbedrag van 450.060 gulden de D.W.S-verdediger en Sschrijvers ging kort daarna naar P.S.V Die aankoop van Israël heeft Feijenoord geen windeieren gelegd. Rust en beheersing heb je als laatste verde diger nodig, vooral ook om het team rust tegeven. In de eerste paar ja ren bij de Rotterdamse clug zat Ri nus nog weieens op de reservebank. Nu komt dat praktisch nooit meer voor. Hij is een vaste keus als cen trale verdediger, ook in het Neder lands elftal. „We hebben in die Europacupfi- finale tegen Celtic enorm gebluft. De rust en zelfverzekerdheid die de mensen zagen berustte voor een groot deel op bluf. Trainer Happel, een geweldige man, heeft ons dat ingepraat", zegt Rinus. „Het was de enige manier om die ook zo zelfver zekerde, misschien wel wat over- zelfverzekerde Schotten te pakken. Inwendig waren we allemaal reuze gespannen. We lieten ze zo weinig mogelijk aan de bal komen. Dat en die snelle gelijkmaker, o man wat zal ik me dat lang herinneren dat ik die kopstoot gaf, heeft Celtic in él- kaar doen storten". He verschil met Ajax ziet Israël op twee punten. De Amsterdamse club heeft misschien wat meer voetbaltalent in het team, maar het is de rust en zelfverzekerdheid waardoor hij Feijenoord zo'n sterke Europacuppioeg acht Hij geeft toe, dat hij, zijn ploeggenoten, trainer Happel, manager Brox en vele an dere Feijenoorders vanaf het beha- GESLAAGD Dezer dagen slaagde onze dorps genoot dhr. A Mol voor het diplo ma Dameskapper. HET CONCORDIA-FEEST He „Concordia-feest", bij gelegen heid van haar 60-jarig bestaan gaat dit weekend voort. Na de ouverture van het concours, dat zondag j.l. bijzonder goed is geslaagd gaat za terdag een grootse huldiging en re ceptie plaatsvinden om 3 uur in de harmoniezaal „Concordia", Kloos terstraat 25. Hier zullen de jubila rissen worden gehuldigd, de ca- deaux worden aangeboden, de Wim pel van de Federatie overhandigd en een speciale aandacht zal worden gevraagd voor het corps zelf Van zelfsprekend hebben felicitaties plaas, want dan zal het bestuur re cipiëren. Het muzikale hoogtepunt ligt a.s. vrijdag 19 juni in 'het Cultureel Centrum. 'Dan cooncerteert voor de jubilerende harmonie „Sophia's Vereniging" o.l.v. Heinz Friessen, in samenwerking met de zangver eniging De Echo der Duinen Deze len van de landstitel naar de finale van de Europacup hebben toege- leefd. Net zo goed als de finale wa ren daarin de wedstrijden tegen A.C. Milaan hoogtepunten. De spanning is nu weg, nu de Cup in Rotterdam is. Maar daarmee ook de inspiratie voor het nieuwe seizoen verminderd? Volgens Rinus Israai voelden alle Feijenoordspe- lers zich na het behalen van de Cup moe, hondsmoe. „We hebben nu eerst allemaal rust en vakantie no dig. Voor de één na twee, voor an deren na drie, vier of vijf weken hebben we alemaal weer honger naar de bal. Dan is het een kwestie van aanpak van Happel om er de grote inspiratie weer in te krijgen. Ik geloof dat hem dat wel zal luk ken", aldus Israël. BENOEMING De heer F. Jackson, thans tijdelijk hoofd van de openbare lagere school in Capelle (in verband met ziekte van het hoofd der sdhool, de heer Pol dervaart) heeft een benoeming aan genomen als hoofd der Jan Ligthart- school te Breda met ingang van 1 augustus a.s. UITSTAPJE J.l. maandag maakten de leerlingen van de laagste klassen van de Prinses Wilhelminaschool aan de Zuidholl. dijk onder leiding van het onderwij zend personeel met een bus van Mul- ders-Sars een uitstapje naar De Ef- teling. Om 4 uur arriveerden de leer lingen weer aan de school, hoogst voldaan over het genotene en de pret tige dag. SIRENA Het fanfarekorps Sirena zal dinsdag avond om 8 uur de bejaardentocht, welke die dag wordt georganiseerd, bij het cultureel centrum Zidewinde metm uziek inhalen en begroeten. WSV ER OP UIT Tijdens een wandeltocht te Lienden, waar j.l. zaterdag enkele groepen van Er Op Uit ook aan deelnemen wist de groep op de 20 km afstand de eerste prijs te behalen. NEO '25 Zaterdag a.s. wordt er op het NEO- terrein een wedstrijd gespeeld tussen de vertegenwoordigende afdelingself tallen van het zaterdagvoetbal van Noord Brabant en Zeeland. De wed strijd begint om 4 uur. Tijdens de rust zal de drumhand van de harmo nies Marijke optreden. Ongetwijfeld zal men kunnen genieten van een aan trekkelijke en spannende wedstrijd. LEDENVERGADERING SCHOOLVERENIGING Door het bestuur van de Qhr. School vereniging van de Prinses Wilhehni- nasohool aan de Zuidholl.dijk is in de laatst gehouden vergadering besloten om de algemene jaarvergadering te houden in het najaar van 1970, zulks in verhand met het niet tijdig gereed zijn van de financiële bescheiden over 1969 en er in de zomermaanden de vakanties zijn. DUIVENSPORT De postduivenvereniging CC Kaats heuvel hield zaterdag een wedvlucht met 100 duiven vanuit Limoges, af stand 704 km, met de volgende uit slag: H. Lomlbarts 1; H. Snoeren 2; J. v. Woensel 3; H. van der Vélden 4; H. de Man 5 7 14; A. Schepers 6 12; J. Snoeren 8 10 26; gebr. Netten 9; gebr. Snoeren 11 20; P. Hendriks 13 17 22; G. van der Linden 15; J. Mui- zelaar 16 19; Fr. van Woensel sr. 18; A. Couweriberg 23; J. Steenher- gen 24; A. Mertens 25; H. van Son 27. Zondag werd met 340 duiven een wedvlucht gehouden vanuit St. Denis, afstand 356 km. De uitslag was: J. IJpelaar 1 24 37 48; H. Schilders 2 8 29 30 54 65; C. van Ree 3 7 21 61; H. van Son 4 38; A. Couweri berg 5 12 51 59; H. Snoeren 6 45; J. Mulder 9 26 53; G. van der Lin den sr. 12; gebr. Heijs 10 11 13 18 dag wordt besloten met een bal door The Blue Birds. Ook zaterdagavond is in het Cultu reel Centrum een dansavond door The Suffles. Zondag trekt Concor dia met majoretten in nieuw eos- uum door het dorp om 11.3o uur. 's Middags om 2.30 uur start een oriëntatierit, om 8 uur in het Cultu reel centrum weer bal met „De Big Band" waaronder prijsuitreiking van de autorit. 33 40 47 50 58; A. van Es 14 52; M. Voogd 15 42; A. Voogd 16; J. van Woensel 17 64; G. van Boxtel 19 44; J. Monsieurs 20 22 25; J. van Wanrooij 23 31 60; A. v. Wan- rooij 27; H. van der Linden 28; B. Hoevenaars 34; J. Kemmeren 36; J. Muizelaar 39; H. Braat 41; G. van der Linden jr. 43 49 57H. van der Linden 46 56; J. Couweniberg 55; G. Witteveen 62; K. van Boxtel 63; Fr. van Woensel jr. 67; Fr. van Woensel sr. 69. DOKTERSDIENST Komend weëkeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers en P. Wijten'burg te Kaatsheuvel worder. waargenomen door dr. A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Van zaterdagmiddag 12 uur tot en met maandagmorgen 8 uur za! de praktijk van dr. K. van Tuijn worden waargenomen door collega H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige mevr. M. van Vlerken is het komende weekeinde vrij. De praktijk zal worden waargenomen door de dienstdoende huisartsen. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's naChts 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, Kaatsheu vel, tel. 2516.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 11