Typografenbond afd. Waalwijk viert zestig jarig bestaan Uitgaan in het weekend Apollo Wie gaat u gelukkig maken met een Certina? 21 cursisten behaalden te Waalwijk het EHBO-diploma Kijk bij Kalter! Roestelber? Lido _s, J. K. VERHULST El Terreno Belga - Bar 4 20, bouwman brillen OP VRIJDAG 26 JUNI IN „OLYMPIA" cm- i van Iriierlo SN RONSON HOEFT ALTM0...00K MS CADEAU. J. K. Verhulst Nieuwkuijk jSaman uit - giizMiy amen thuis CADEAUBON Elektronische speurhond 6 DE ECHO VAN HET ZUlDEN VAN DONDERDAGAVOND 18 JUNI 1970 6 Huldiging oprichter F. Smolders Oprichting In drie weken Op 4 juni 2 x 25 jaar TAFELAANSTEKERS reeds vanaf f 51,— Certina. Blue Ribbon. Met verzonken kroon. Edelstaal. Waterdicht. Automatisch. Datum, f 284,-. Certina horloges reeds v.a. f 99,-. CERTINA Moeilijk iets te verzinnen voor Vaderdag? Heel veel leuke herenmode-geschenken waar vaders van top tot teen gelukkig mee zijn! Heuvelstraat 36, Tilburg grotestraat 231 waalwijk tel: 3866 Zonnebrillen en verrekijkers <:&eMaurcmt VADERDAG- geschenken Pull-Polo's Bertus Kleijberg WAALWIJK Op vrijdag 26 juni a.s. zal de Grafische Bond afdeling Waalwijk haar 60-jarig jubileum vieren. Dit zal gebeuren met een voor de leden georganiseerde feestavond in Café Olympia, eig. H. v. d. Heuvel aan de Olympiaweg te Waalwijk. De afd. Waalwijk van de Grafische Bond is nooit groot geweest, omdat de grafische bedrijven op twee handen te tellen zijn in de Lang straat. Inclusief dë gepensioneerden telt de afdeling Waalwijk zo'n 40 le den, waarvan er op deze feestavond drie gehuldigd zullen wOrden, nl. een als 60-jarig lidmaatschap en te. vens oprichter Van de afd. en twee die 25 jaar lid zijn. Spectaculair en opwindend is de afdeling Waalwijk nooit geweest. Toen de afdeling er namelijk een maal was en men inwilliging van gerechtvaardigde eisen had verkre gen, was de rest alleen maar een kwestie van georganiseerd blijven en waakzaam zijn voor de toekomst. Daar komt nog bij dat de meeste archiefstukken van de afdeling tij dens de oorlogsjaren '40-45 verlo ren gegaan zijn, zodat een uitgebrei de geschiedenisschrijving achterwe ge moet blijven. Het initiatief voor de oprichting van afdeling Waalwijk in 1910 ging uit van de afdeling Den Bosch waar voor Piet van der Staak en Johan van Lith resp. voorzitter en secre taris waren. In februari van het jaar 1910 kreeg C. P. Didden een brief van Den Bosch waarin werd geïnformeerd naar de mogelijkheid om tot oprichting te komen van een afdeling Typografen in Waalwijk. Deze brief kwam op een zeer gun- Q ëF; r i <Hlerenkleding ■fM WAALWIJK :'i - -■ stig moment, omdat in Waalwijk en omstreken een drang naar organise ren van de werknemers te bespeu ren viel. Naar aanleiding van deze ibrief onderhield de heer C P. Didden zich met collega F. C. Smolders en men besloot in Den Bosch eens wat inlichtingen in te winnen. Drie we ken later werden de typografen in Waalwijk op een vergadering bij een geroepen. De heer Piet van der Staak wist op deze vergadering op zo'n overtuigende wijze de aanwe zige typografen de noodzaak van organiseren te doen geloven, dat men tot oprichting kwam. Zo werd de afdeling Waalwijk een feit en werd de naam van de nieuwe afde ling: R.K Typografengilde „St. Thomas van Aquine". Reeds'op 23 april d.a.v. werd ker kelijke goedkeuring verkregen op reglement en statuten, terwijl op 4 juni in het jaar 1910 de Koninklijke goedkeuring werd ontvangen. Over de verdere geschiedenis is weinig te vertellen, door het jammerlijk verloren gaan van diversq stukken in verband met de oorlog '40-'45. De afdeling Waalwijk heeft vele ups en downs gekend, maar altijd door ge- zamelijke iinspanning tot een goed einde weten te brengen. Zij heeft veel te danken gehad aan de pio niers van het eerste uur, zoals, wij len medeoprichter de heer C. P. Didden, en de heren J. M. Didden, M. van Loon en de enige nog le vende oprichter F. C. Smolders. Daarom zal deze oprichter van de afdeling Waalwijk, op deze avond geducht in de bloemetjes gezet wor den. De heer F. C. Smolders zal worden gehuldigd door het lande lijk hoofdbestuur en door het plaat selijk bestuur. Ook de twee 25-jarige leden van de afdeling n.l. de heren Th v. Rijswijk en Fr. van Huiten zulien gehuldigd worden. Omdat de afde ling Waalwijk niet zo groot is en voldoende financiële middelen der. halve ontbreken, zal er alleen een feestavond zijn voor de leden en ge pensioneerden met hun vrouwen. ■Wanneer verenigingen of andere geïnteresseerden de afdeling Waal wijk willen complimenteren met 'n bloemetje of iets van die aard dan is het feestadres Café J. v d. Heu vel, Olympiaweg te Waalwijk of aan voorzitter C. de Ronde, Noordstraat 3, Waalwijk. {ij' :-:-i::Sji;jj:v. -x-x-.- Uw Juwelier met 't klokkenspel GROTESTRAAT 260, WAALWIJK Telefoon 04160 - 4681 OM HET GOUD VAN EL PASO In de trein naar het dorpje Vrien delijk bevinden zich de Eer waarde' Pius Blauw en z'n volgelingen, waaronder de sexy „zuster" Lyda. Een eindje verderop bereidt een groep Mexicaanse bandieten - on der leiding van Papa Pedro - een bankroof voor. "Wanneer de trein bijna in Vriende lijk is, wordt deze aangevallen door de bende van Slade. Zij roven het goud, dat met deze trein vervoerd wordt. De groep van Pius trekt nu te voet verder. „Zuster" Lyda vraagt: „Waarom al deze moeite?" De Mexicaanse bandieten doen met geweld een aanval op de bank die mislukt en als de roof plaats heeft worden Lyda's kwaliteiten ingezet. Er ontstaat een jacht waarbij de di verse achtervolgers elkaar uit de v/eg ruimen. Qp het laatst verschijnt Ben Quick, die Slade onschadelijk maakt. Als politieman eist hij het goud op. In plaats daarvan gooit Pius de sexy Lyda in de armen van Quick, die 't allemaal weer goed weet te maken VALERIE De 20-jarige Valérie (Daniëlle Ouimet), onttrekt zich op alle mo gelijke manieren aan de strenge re gels van het klooster waar zij op gevoed wordt door nonnen, die haar als jonge wees hadden opgenomen. Al heel gauw staat ze in een nacht- klub als danseres op de planken en deelt een flat met een kollega, An- drée. Het vermoeiende nachtleven brengt haar er toe verpozing te zoe ken in een park, waar ze kennis maakt met het moederloze jongetje Frangois en zijn vader Patrick (Guy Godin). Het leven van afspraakjes gaat door voor Valerie tot op de dag dat ze een vernederende ervaring heeft met een perverse oude millionnair. Zij vertelt Kim dat ze dit leven niet langer kan verdragen en besloten heeft haar beroep en de stad te verlaten. Tot afscheid wil ze nog eenmaal in het park Patrick gade slaan, maar Frangois ziet haar en waarschuwt zijn vader. Patrick rent haar achterna. EEN MILJOEN JAREN GELEDEN Een miljoen jaar geleden leefde in een woest verlaten land - met op de achtergrond de dreiging van een rokende vulkaan - de Rotsstam. Hun leider, Akhaba, heeft twee zoons, Sakana en Tumak, die el- kaars rivalen zijn. In een fel gevecht gooit Ahaba zijn Grotestraat 260, Waalwijk Tel. 4681 Uw juwelier met 't klokkenspel WAALWIJK Dinsdagavond ontvingen 21 leden van d afdeling Waalwijk van de Vereniging Eer ste Hulp Bij Ongelukken hun di ploma. Bondsvoorzitter Kneepkens was speciaal uit Bilthoven overge komen om de diploma's uit te rei ken in de feestelijk versierde zaal van „De Lindeboom" in de Anto- niusstraat. D,e heer Nieuwenhuizen, voorzit ter van de afdeling Waalwijk, heette de talrijk opgekomen aanwezigen welkom. Een speciale groet bracht hij aan loco-burgemeester J. van Heeswij k, die burgemeester .Teijs- sen, die met vakantie is, verving, aan de bondsvoorzitter mr. Kneep kens, aan de heer Muller, afgevaar digde van het district Noord-Bra bant en aan afgevaardigden van af delingen uit de omgeving. De heer Nieuwenhuizen wees nog eens op het aantal dodelijke ongevallen, dat elk jaar groter wordt Aangezien ook het aantal ernstig gewonde slachtoffers blijft stijgen, meende de voorzitter het belang van de oefen avonden nog eens te moeten onder strepen. Immers vaak komt het aan op parate kennis, die door die avon den verstevigd wordt. De heer Nieu wenhuizen spoorde de kandidaten, die dinsdagavond hun diploma mochten ontvangen aan om onder vrienden en kennissen propaganda te maken voor de E.H.B.O., Zodat het aantal gediplomeerden, dat lan delijk onlangs steeg tot boven de honderdduizend, blijft groeien. Wethouder J. van Heeswijk zei graag bij de diploma-uitreiking aan wezig te zijn. Hij beschouwde het als een eer en een plicht. „Het ge meentebestuur móet interesse heb ben voor de E.H.B.O. en is alle men sen, die zich inzetten voor de E.H.B.O., dankbaar". Hij vond het prachtig, dat zoveel mensen bereid zijn zich in te zetten voor de mede mens. „Een echte E.H.B.O.-er laat niemand in de steek, hij kan altijd geroepen worden en is in staat zelfstandig op te treden. Een echte E.H.B.O.-er blijft een E.H.B.O.-er, ook wanneer hij door omstandighe den verhinderd is om het vereiste aantal oefenavonden bij te wonen. Hij blijft namelijk altijd bereid om zich in te zetten voor anderen." Na mens het gemeentebestuur dankte wethouder van Heeswijk, de gedi plomeerden, de afdeling Waalwijk, de docent, dr. Hermans, en de in structeur, de heer Schilders. „U werkt allen voor een mooi, verhe ven doel", aldus de heer Van Hees- wijk. Nadat voorzitter Nieuwenhuizen de oprichting van een jeugdgroep in de afdeling Waalwijk, waarvan onlangs 16 jongens het diploma ont- vigen, had gememoreerd, gaf hij het woord aan bondsvoorzitter Kneep kens. De heer Kneepkens schetste de E.H.B.O.-er als iemand die een heleboel tijd, energie en geld offert aan een hobby, die erop gericht is een ander te kunnen helpen en dat met plezier te doen. „Terwijl andere hobbies veelal het eigen plezier tot doel hebben, woont de E.H.B.O.-er oefenavonden bij, studeert hij en be taalt hij geld voor de ander". De heer Kneepkens noemde dit de mooiste dwaasheid, die er is; een christelijke vorm van dwaasheid, het zichzelf geven voor een ander. Er bestaat echter een tweede dwaas heid, aldus de heer Kneepkens, en die dwaasheid begaan degenen, die wel het diploma behalen, maar daarna hun kennis niet paraat hou den. De E.H.B.O.-er, die in een be- paalde situatie niet meer weet hoe te handelen, maar denkt het toch wel te kunnen begaat een grote fout. Hij wee op een uitspraak van prof. Muntendam, die zei dat de hele revalidatie begint bij de E.H.B.O. De heer Kneepkens pleit te voor het geldig houden van de diploma's, niet in het belang van de bond, maar in dat van de mede mens. „De E.H.B.O.-er kan beslis sen over leven en dood, over blij vende invaliditeit of een volledig herstel". De bondsvoorzitter deelde voorts nog mee, dat men van plan is gerichte cursussen speciaal ge richt op de huishouding, de grote weg, de bedrijven, land- en tuin bouwstreken en sport kunnen ko men. De heer Kneepkens riep allen op zich te blijven inzetten voor de medemens. 'Hij reikte het E.H.B.O.- diploma uit aan de dames: M. Cor- tenbach, W. van Delft, J. van Geene, M. Keijzer, A. Mahieu, J. Meijers, E. Muijser, W. Pullens en C. Vigt allen uit Waalwijk, aan mejuffrouw A. de Brouwer uit Kaatsheuvel en aan de heren P. van Assen, C. Damen, A. Goes, C. Hamers, B. de Jong, H. Keijzer, G de Louw, H. de Peffer, H. Sep, H. Saladin en P. van Son, allen uit Waalwijk. De heer Muller bracht gelukwen sen over namens het bestuur van 't district Noord-Brabant. Hij verge leek het behalen van een E.H.B.O.- diploma met het behalen van een rijbewijs. In beide gevallen moet men door training voldoende vaar digheid weten te bereiken; met het diploma alleen is men er niet. Het belang van de oefenavond staat daarom buiten discussie. Hij spoor de alle geslaagden daarom aan hun diploma geldig te laten blijven. Na de diploma-uitreiking werd de feestavond voortgezet met cabaret en bal, verzorgd door de Briljanta's uit Waalwijk. WONINGBOUW IN NIEUWKUYK-OOST In het in voorbereiding zijnde be. stemmingsplan „Nieuwkuyk-oost" zullen door de Bouw Combinatie 'Brabant N.V. te Eindhoven zestien verkoopwoningen worden gebouwd. De voor de bouw van deze woningen benodigde grond zal aan de Bouw .Combinatie aan haar rechtverkrij genden worden verkocht. Het be treft hier een grondstrook van circa 2660 vierkante meter. zoon Tumak in een ravijn. Sakana belet de verradelijke Nupondi om Tumak achter na te gaan. Na ver loop van enige tijd wordt hij gevon den door leden van de Sc'helpstam, een meer ontwikkeld volk dan de Rots-stam, die hem meenemen naar hun nederzetting, waar hij ver pleegd wordt door de bekoorlijke Loana. Zij worden gered uit hun penibele situatie door Sakana en ke ren terug naar de Rots-stam. Het is een vreemde thuiskomst. Akhoba is verzwakt, Sakana probeert beslag te leggen op Loana en de jaloerse Nupondi grijpt elke gelegenheid aan om Loana aan te vallen. Geduren de het gevecht treedt dë vulkaan in werking en nadat Sakana is gedood, vinden Tumak, Loane en de an dere Schelp-stam mensen ternau wernood een schuilplaats in een grot. Na een geweldige lava-explo sie leidt Tumak zijn groep over de verlaten vlakte naar een betere toekomst. DE BANDIETEN VAN DE RIO GRANDE In het Mexicaanse dorp Iture ar riveren drie jonge onderwijzeressen, die daarheen gestuurd zijn om de inlandse kinderen kennis bij te brengen. Ze worden ontvangen door onderofficieren van de legerafde ling, die standplaats heeft in Iture. Het gebied wordt namelijk doorloo pend geteisterd door een bende ban dieten die moordend en plunderend de boeren van de streek terrorise ren Er volgen moeizame tochten door de bergen Inmiddels is er door de overheid een militaire patrouille uitgezonden, op zoek naar de meis jes. In een wedloop tegen de tijd weten de meisjes uiteindelijk de veiligheid te bereiken, doch slechts nadat één van de millitairen Ryan zijn leven voor hen heeft opgeof ferd Zondagmiddag weer de bekende klanten van de Kaatsheuvelse beat- groep The Blue Birds. Het zal er voor de tieners en twens aan de duinen weer gezellig worden. In Lido zaterdagavond het Duke City Sextet, met zang van Bob Smit. Dit is zo langzaam aan een soort ..„huisorkest" geworden. Maar ook zondagavond de niet minder beken, de groep The AU Stars met John Davis als vocalist. Na een verzoek is de alom gere nommeerde groep, en welke enige tijd geleden de Nederlandse pre mière maakte in El Terreno weer in deze zaal terug en zullen a.s. za terdagavond daar de ruimte vullen met hun moderne muziek. Dus de jeugd kan hier vooruit! Zondagavond disco-bal met de nieuwste plaatjes. S Gratis brilverzekering Tijdens het weekeind Dineren in een sfeervol restaurant bij candle-light en zachte muziek 'n borreltje vooraf een lekker bord soep bij de smakelijke hoofdschotel een goed glas wijn hierna een toetje en een kopje koffie tot besluit. Voor 2 personen 4 2?,- Bediening en B.T.W. inbegrepen. 3{et Specialiteiten Heotaurant oan de angetraat pezelliy Lekker eten zonder te koken! heerlijke crèmesoep 'n hoofdschotel om te smullen hierbij voor ieder -1 glas wijn en een lekker nagerecht Voor 2 personen aan huis bezorgd alles inbegrepen Meer personen, prijs naar even redigheid. Waalwijk Grotestraat 208 Telefoon 04 1 60/2330 In zaal Napoleon in Loonopzand is het zaterdagavond en zondagmid dag groot disco-hal. Hier worden de laatste nieuwe plaatjes gedraaid en aan elkaar geregen door de ex- •disc-jockey van Soos El Paso. Nu Loonopzand toch al in een muzikale sfeer hangt is voor de jeugd bij Bel. ga ook wat te beleven. Verras Uw ouders, kinderen of vrienden met een voor een dinertje met z'n tweeën. Een zendertje ter grootte van een speldeknop, maar dat niettemin zo dra het in beweging wordt ge bracht een radiosignaal geeft dat 3 kilometer draagt, is uitgevonden door een 43-jarige verkoper van technische artikelen uit Burgdorf in West-Duitsland. De uitvinder, Al fred Grotjahn, kreeg een mooie kans om de mogelijkheden van het apparaat aan de politie te demon streren toen in een dreigbrief was medegedeeld dat de restauratie van het hoofdstation van Hannover zou worden opgeblazen tenzij in een bos in de buurt 100.000 mark in een tas zou worden gedeponeerd. De politie, aan wie Grotjahn twee weken daarvoor zijn nieuwe opspo ringsapparaat had gedemonstreerd, verstopte het zendertje tussen de bankbiljetten in de tas. De restaura teur liet die op de aangewezen plaats achter en de politie wachtte een kilometer verderop. Grotjahn v/as erbij met een ontvanger die 7 kilo woog en die het signaal van 't zendertje zou opvangen zodra dat in beweging werd gebracht. Om 10 uur 's avonds gloeide plotseling een rood lichtje qan op de ontvanger en de jacht kon beginnen. De onzichtbare afperser hoorde zijn achtervolgers en liep zigzag door het aardedonkere bos, maar het licht van de ontvanger werd hel derder naarmate het dichter bij het zendertje kwam. Afgaand op dat licht vond dë politie de vluchteling ten slotte in een greppel, waar hij was weggekropen onder een hoop bladeren. Sindsdien, hebben de politie, ban ken en verzekeringsmaatschappijen grote belangstelling voor dit opspo. ringsapparaat, dat veel beter is dan alle bestaande en 1450 mark gaat kosten als het in produktie komt. Het kan behalve als elektronische speurhond ook dienen als waak: hond: als het in een juwelierszaak, een safe, of een geparkeerde auto wordt neergelegd, zendt het bij de geringste aanraking een waarschu wing uit. Met een kleine wijziging kan het ook bij geldtransporten worden gebruikt, waarbij het dan in werking treedt zodra er een over val plaats vindt. Diverse met lange en korte mouwen. Ruime keuze, Grotestraat 169, Waalwijk Telefoon 4501

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6