Gemeenteraad Waalwijk vergadert donderdag Diamanten jubileum van R.K. Grafische Bond afd. Waalwijk Uit des L^rn NION WATERSPORT allround timmerlieden Gebrek aan financiën noopt tot bescheiden feestviering E^ieuwkuijk Deze week zijn wij geopend 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 JUNI 1970 3 Wit Zwart verloor huldigïngswedstrijd tegen SSC 0—2 Vlijmen Brabantse zaterdag- voetballers verloren van Zeeland wedvlucht de zwaluw Capelle Chrysler- en Yamaha- buitenboordmotoren Adriaan Martinus Rijken A. van Hilst N.V. B.B.A. Wijziging lijn 36 te Vlijmen Als de Typografenbond, afd. Waalwijk, waaraan wij reeds don derdag jl. een artikel wijdden, a.s. vrijdag haar 60-jarig bestaan gaat vieren, dan is hiertoe alle reden. Men zou kunnen stellen dat artike len en beschouwingen in het kader van jubilea van vakorganisaties bij na altijd op hetzelfde neerkomen. Telkens immers is er weer sprake in over mistoestanden zoals die vroeger jaren ten aanzien van ar beidsverhouding en sociale voor zieningen bestonden en over de pioniersarbeid die door de mensen van het eerste uur werd verricht. De mannen van het eerste uur, die veel hebben moeten strijden en onderhandelen, om te kunnen be reiken, wat nu bereikt is, waarvan men nu de vruchten plukt, maar wat vooral door de jeugd te weinig wordt beseft omdat die dit alles, zonder moeite of strijd in de schoot geworpen heeft .gekregen. SPRANG-CAPELLE - Wit-Zwart speelde vrijdagavond ter gelegen heid van het behaalde kampioen schap van de vierde klas A en de promotie naar de derde klas KNVB een huldigingswedstrijd tegen het eerste elftal van plaatsgenoot SSC. Voor de rust vielen er geen doel punten, De kampioenen lieten toén een knap partijtje voetbal zien en schiepen zich de beste kansen de leiding te nemen. In de tweede helft verwisselde trai ner Mooij van Wit-Zwart drie ach terhoedespelers door reservekrach ten. De ploeg raakte daardoor defen sief te veel verzwakt en SSC kon hiervan vrij snel profiteren. Eerst was het Piet Faro die succes had en kort daarna de hardwerkende Kuijsten: 02. Rustuur Afd Waalwijk: van linksnaar rechts: secr.-pennin. J. v. En- ?etn;besfuu^Ud J M Didden; voorzitter C. dc Ronde; bestuurshd B. v. Delft; bestuurslid J. Bergmans. Mede-oprichter Afd. Waalwijk Typografenbond F. C. Smolders Eén van die mannen van het be gin is de heer F. C. Smolders, de oudste nog in leven zijnde oprich ter, die a.s. vrijdag gehuldigd wordt in verband met zijn 60-jarig lid maatschap. De heer Smolders gaf met wijlen C. (Nilles) Didden, de start voor de Waalwij kse afdeling van de Typografenbond. Dit waren, zoals wij donderdag al schreven, de mensen die hier de eerste stoot gaven, die figuurlijk mee moesten vechten om te berei ken wat nu bereikt is. Naast deze twee noemden we ook Jac Didden en M. van Loon, maar we mogen hier ook zeker niet vergeten Louis Kroot, de man die zeer vele jaren secretaris en penningmeester van de afdeling was en voor de afdeling vele verdiensten heeft verworven. Werd het 50-jarig bestaan in 1960 luisterrijk gevierd, dit 60-jarig ju bileum moet toch wel bescheidener van opzet izijn. Al heeft penning- y meester J. v. Engelen Pzn. zijn spullen steeds keurig in orde, dan moet toch de viering beperkt blij ven tot een gezellig avondje met de leden en hun vrouwen. Een feest als bij het 50-jarig jubileum, met een grote receptie e.d., vergt een te grote hap uit de zeer bescheiden af- delingskas. Naast de vele 50-, 40-, en 25-jarige jubilarissen die de afd. Waalwijk al heeft gehad, zijn er nu weer twee 25-jarige en wel de heren Th. van Rijswijk en Fr. van Hulten, die op deze avond, die in café-rest. „Olym- pia" wordt gehouden, door hoofd bestuurder de heer Hölsoher, zullen worden gehuldigd. SPRANG-CAPELLE Het Bra bants afdelingselftal (zaterdagvoet bal) moest zaterdag op het terrein van N.E.O. te Sprang-Capelle met 3—0 de eer laten aan het vertegen woordigend team van Zeeland. De hardwerkende en snel opererende Zeeuwen waren in deze ontmoeting - waarvoor mede door de warmte de belangstelling gering was - de Brabanders volkomen de baas. In de Zeeuwse ploeg trok het knappe spel van middenveldspeler W. de Kok (Nieuiwdorp) de aan dacht Bij de Brabanders voelde men sterk het gemis van de spits* spelers G. van Dongen van Olympia (kuitbèen gebroken) en Steernberg van D.V.O. (met vakantie). Ver schillende scoringskansen bleven nu door gebrek aan sohotvaardig- heid onbenut. Door C. van de Kreeke (Wol- faartsdijkj kwam de Zeeuwse for matie in 'de dertigste minuut op 0-1. In de vijfde minuut van de tweede helft verhoogde W. de Rok (N'ieuw- dorp) de voorsprong: 02. Na een half uur was de strijd beslist dank zij een treffer van A. van de Kreeke ('s-Heerarendskerke): 03. Aartsen (Post Boys) 'kreeg nog de kans voor Brabant de eer te reddlen, maar zijn schot trof geen doel. DAMKAMPIOENSCHAPPEN In café Ant. Klerks werden de prijzen uitgereikt van het Damkam pioenschap. Groot Vlijmen waar A. de Graag, Heus'den win'aar werd m de eerste klasse Hij ontving de prachtige beker, de Burghouts Wis- solbeker. In 'de tweede klasse ging de J. v. d. Ven Wisselbeker naar L. v. Hoften die kampioen werd. De sportiviteitsprijs, een fles wijn was voor de oudste deelnemer aan het kampioenschap, W v. d. Steen- hoven. De voorzitter van D.V.S., de organiserende vereniging, de heer v. Overdijk bracht dank aan alle die mede gewerkt hadden, aan dit ge slaagd Damkampioenschap, dat sportief verlopen was. Hierna kwa men de 'dammers weer in actie ipet het sneldaimmen. W. v. Oudheusden veroverde de beker, geschonken door de heer Ant. Klerks. In de tweede klasse werd L. Peijnenburg winnaar. 2e werd L. v. Hoften, MAATSCHAPPELIJK WERKSTER OOR VLIJMEN MEVR. E. BROK Mevrouw E. Brok-v. d Kolk is benoemd tot maatschappelijk en so- ciaalcultureel werkster in Vlijmen Zij volgt met ingang van 1 juli de heer H. Drost op. Mevrouw Brok was voorheen mlaat- sc'hap'pelijk werkster in de gemeen te Boekei. TIENERKOOR VLIJMEN ZONG IN ZIEKENHUIS Het Tienerkoor Sempre Cantan- do van de Vliedberg luisterde zon dag de H Mis op in het Groot Zie kenhuis in Den Bosch. Na een be staan van 5 jaar heeft 'het koor op vele plaatsen gezongen. Tweemaal in Limburg, verschillende malen in Deuteren, verder in Nieuwkuyk, Elshout, Cromvoirt en Engelen. Ook is een uitnodiging binnen van Ven- ray. Het koor vraagt nog enkele zangers, vooral bassen zijn welkom. De P.V De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Danmartin, Frankrijk. Uitslag als volgt: Jo Merkx 12 3; Jan Zeeuwen 4; M. de Laat 5; M. v. Dal 6 11; Th. Stu- pers 7; Fred Libregts 8 10; H. de Vaan 9; A. L. v. Heivoort 12; J. v. d. 'Dungen 13; Jan Dekkes 14; Hees been Meesters 15. De P.V. De Zwaluw hield een v/edVlucht vanuit Orleans, Frank rijk, afstand 490 km. Uitslag als volgt: Fr. v. Bokhoven 1 5 22; M de Laat 2 4 7 25 27 3a; H. Zeeuwen 3 29; Jan Zeeuwen 6; M. Libregts 8; H. v. d. Dungen 9; Fred Libregts 10 11 18; H. v. d. Wiel en Zn 12 24 26; Jo Merkx 13 17 19 20; M. Nicols 14 30; P. Vervenne 15 28; Heesbeen-Mees ters 16 21; L. Meesters 23; H. v. Overdijk 31. De Zwaluw vloog eveneens Otitig- nies, België. Uitslag als volgt: Jan Zeeuwen 1 3; K. Kivit 2 19 32; Jan Oosterwaal 4; Th. v. Esdonk 5; G. A. v. 'd. Hout 6 19; H Oosterwaal 7 11 18; H Zeeuwen 8 10 26; Th v. Bokhoven 9; H. de Vaan 11; v. Lies hout-Parijs; H. v. d. Dungen 14 31; W v. Bladel 15 17; Heesbeen Mees ter 16 21; Jos Ruys 18 21 30; M. de Laat 22; Th. Stupers 23; Jan Dek kers 24 25; M. Herman 27. WEDVLUCHT de REISDUIF De P.V. De Reisduif hield 'n wed vlucht vanuit Pont St. Max., Frank rijk, afstand 320 km. Eerste 15 prij zen als volgt: W. v Ravensteyn 1 8; H. v. d. Ven 2 6' Th. v Overdijk 3 5; J Boom 4 11- P Diepstraten 7 14; M. Strengere 9; B. Kuys-Kivits 10 13; J. Wilhart 12; H Henskens 15. DEMONSTRATIE VOOR OPENSTELLING ZWEMBAD OP ZONDAG Afgelopen zondagmiddag hebben ca. 500 tot 700 jongelui uit de gemeen te Sprang-Capelle gedemonstreerd tegen het nog steeds gesloten zijn van 'het gemeentelijk zwembad op zondag. Deze demonstratie heeft een ordelijk verloop gehad. Van een zgn. kraken van 't zwembad is geen spra ke geweest. Slechts, een tweetal jon gelui hebben kans gezien in 't zwem bad te komen en hebben enige tijd gezwommen. Dat er tegen het nog steeds gesloten zijnde zwembad ge demonstreerd zou worden was ook te plaatselijke overheid ter kennis ge komen. Teneinde bestand te zijn te gen eventuele onregelmatighéden was versterking aangevraagd van de po litie. Verschillende leden van de ge meenteraad waren ook aanwezig en hebben kunnen vernemen, wat de jeugd van Sprang-Capelle nu wil, openstelling van het zwembad op zondag. Burgemeester-van Prooijen sprak met enkele jongelui en advi seerde hen handtekennigen te verza melen en een adres aan de raad der gemeente te richten om openstelling van het zwembad op zondag. Direct werd een aktie ondernomen en het resulteerde daarin, dat men al spoe dig enkele honderden handtekenin gen had verzameld. Voor zover be kend, zal men thans een adres aan de raad richten dat a.s. vrijdagavond in de gemeenteraad in behandeling zal worden genomen. AMBTSJUBILEUM L. POLDERVAART Op 1 juli a.s. is het hoofd van de openbare lagere school, alhier, de heer Poldervaart 40 jaar aan het on derwijs verbonden. Dit ambtsjubi leum zal men niet onopgemerkt laten Voorbijgaan. Gelet op de gezond heidstoestand van de heer Polder vaart zal de viering van dit jubileum slechts op bescheiden wijze plaatsvin den. Het gemeentebestuur van Spr.- Capelle zal de heer Poldervaart een receptie aanbieden in het cultureel centrum Zidewinde op dinsdag 30 juni a.s. De ouders met hun school gaande kinderen zijn verzocht om op deze avond uiterlijk om 8 uur aan wezig te zijn. Van 8 tot 8.45 uur zul len de kinderen een programma ver zorgen. Om 8.45 uur vangt de re ceptie aan. Het gemeentebestuur hoopt, dat alle ouders aan hun uit nodiging gevolg zullen geven, opdat de heer Poldervaart toch een goede herinnering mag bewaren aan deze dag, waarop hij 40 jaar in dienst van het onderwijs werkzaam was. In een volgend nummer komen wij 'op dit ambtsjubileum van de heer Polder vaart nog nader terug. BE JAARDENTOOHT Morgen, 23 juni a.s., zullen de be jaarden uit Capelle, Vrijhoeve en Prot. Kaatsheuvel weer hun jaarlijk se be jaarden tocht gaan maken. Het comité is reeds werkenlang met de voorbereiding van deze tocht gaan maken. 'Het comité is reeds weken lang met de voorbereiding van deze tocht werkzaam. De tocht zal dit jaar leiden door een fraai gedeelte van Noord Brabant en Limburg. Nadat de bejaarden morgens zijn opge haald, start men vanaf de Kon. Ju- lianaschool naar Oirschot, alwaar men in rest. De Beurs de koffie zal gebruiken. Vanuit Oirsdhot wordt de tocht voortgezet naar het bekende recreatieoord De Schatberg. Hier wordt de broodmaaltijd genuttigd en A. VAN BOKHOVEN JEUGDKONING VISWEDSTRIJDEN De onlangs oprichtc commissie Jeugdzaken van de H.S.V. heeft de eerste strijd om de titel „Jeugdko- nin'g 1970" georganiseerd. Alle 23 jeugdleden waren 's morgens om 10.30 uur present aan de speciaal voorhen gereserveerde „Wieltjes" in de polder. De vangsten waren - mede door de speciaal gehouden voorlichtingsavond over materiaal- verzorging en vistechniek - zeer goed. Het koningskruis ging naar de 15-jarige Adri v. Bokhoven met 50,5 punt. Op geringe afstand werd de 10-j'arige Erik Vermeulen met 44 punten prins en ontving het klei ne koningskruis. De show werd ech ter gestolen door de amper 4-jari'ge Marcel van Gestel uit Druraen, die zeer geconcentreerd en met onge lovige handigheid vissend op de 3e plaats beslag legde met 20,5 punt en tot reserve prins werd uitgeroepen. Een uitstekende prestatie, temeer daar hij op het nippertje een grote voorn verspeelde en daarmee de ti tel. Alle deelnemers ontvingen een lichtgewicht vissnoer met dito pen. De uitslag was: 1 Adr. van Bokho ven, 50,5 pnt.; 2 Erik Vermeulen, 44 pnt.; 3 Marcel van Gestel, 20,5 pnt.; 4 Geert van Mierlo, 18 pnt.; 5 An- dré Treuren, 12 pnt.; 6 Peter Jan sen, 10 pnt. VERDACHT VAN VERDUISTERING De rijkspolitie heeft dinsdagavond de Haarstegenaar T, in zijn woning gearresteerd T. wordt ervan ver dacht gedurende een aantal jaren geld van zijn werkgever, een wo rn niginriohting in het dorp, te heb- ben ontvreemd. De omvang van het verdwenen bedrag heeft de politie noo niet kunnen achterhalen. Ook v/eet men niet hoelang en op welke manier T. zijn kwalijke praktijken heeft uitgeoefend. De politie is nog volop met ihet onderzoek bezig. Na een eerste verhoor werd T. Weer op vrije voeten gesteld. De verdwijning van geld zou men hebben achter haald door na afsluiting van de kas sa dit apparaat te bepoederen, waarnaar er uitstekende viugei af drukken overbleven. GESLAAGD Mei. Josien van Bladel uit het kerkdorp Haarsteeg slaagde deze week met succes voor het diploma bej aarden verzorgster WAALWIJK - De leden van de raad van de gemeente Waalwijk ko men voor een openbare vergadering op donderdag 25 juni om 19.30 uur ten stadhuize bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Onderzoek geloofsbrieven en be slissing omtrent toelating van de nieuw benoemde raadsleden; 4. Voorstel tot wijziging van de Pre- cario- en Retributieverordening '67; 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 99.600,- voor de aanleg van riolering en 'bestrating Margrietstraat; 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 33.190,- voor de aanleg van gas-, water-, elektrici teitsvoorzieningen en openbare ver lichting in de Margrietstraat; 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 2.000,- voor het aanbrengen van een openbare ver lichting aan de Eerste Zeine west; 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 46.150,- voor dakreparatie van 77 woningen van 't complex 3.15 van het gemeentelijk woningbedrijf 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een kreldiet van 1.230,- voor de aanschaffing van buitenspelma teriaal ten behoeve van de r.k. kleu terschool 't Schalkje aan de Dr. Sdhaepmanlaan; 10 Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling van een krediet van 438,- voor de aan schaffing van een radio en bandre corder ten behoeve van de St. Cle- mensschool aan de Baardwijksestraat; 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor de grondkosten en de inrichtingskosten van een gymnastieklokaal bij de St. Jozefschool aan de Van Duvenvoor- destraat; 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor de stichting van de Pieter Wijtenschool aan de Eikenlaan; 13. Voorstel tot aankoop van de boer derij Tweede Zeinde 36 en van de grond, gelegen ten westen van de St. Antoniusstraat van G. F. van Loon; 14. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed, gelegen ten westen van de St, Antoniusstraat van L. M. W. en Th. H. M. van Loon; 15. Voorstel tot aankoop van een strookje grond, gelegen aan de oost zijde van de Baardwijksestraat van J. A. Vermeer;» 16. Voorstel tot verkoop van de win kel-woning Past. Kuypersstraat 32 aan J. R. A. Brugmans; 17. Voorstel tot verkoop van de wo ning Putstraat 23 aan J. J. van den Berg; 18. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 29 mei 1969 tot uit gifte in erfpacht van industrieterrein in het bestemmingsplan Zanddonk aan H. van der Heijden; 19. Mededelingen van 'burgemeester en wethouders inzake het gemeente lijk grondbedrijf; 20. Voorstel tot vaststelling van de Uitkerings- en Pensioenverordening wethouders gemeente Waalwijk; 21. Voorstel tot vaststelling van het Medezeggensöhapsreglement gemeen te Waalwijk; 22. Voorstel tot het aangaan van een rekeningcourant-overeenkomst met de stichting Kath. Maatschappelijk Cen trum Waalwijk; 23. Wijziging begroting. Tegen alle voorspellingen en ver wachtingen in, hebben in Engeland de conservatieven van Labour ëe~ wonnen in de strijd om de meerder heid in het Lagerhuis. Zij hebben een meerderheid van 40 zetels. Wil son is afgetreden en Heath heeft n nieuwe regering gevormd. Het laatste schattingscijfer van 'het aantal slachtoffers van de aard- schokken in Peru, is 90.000 mensen. na enige tijd aldaar vertoefd te 'heb ben wordt koers gezet naar Valkens- waard, alwaar in rest. Prinsenhof thee wordt gedronken. Het laatste gedeelte van de tocht gaat via een deel der Kempenroute naar Oister- wijk, alwaar in rest. Klein Speyck de 'bejaarden een diner wacht. Te ca. 8 uur hoopt men weer in Capelle aan te komen. De bejaarden zullen nabij Zidewinde met muziek worden ont vangen door de fanfare Sirena. In Capelle zal het slotwoord gevoerd worden door de voorzitter van het be jaardencomité. ZANGUITVOERING Voor de goéde orde willen wij nog even de aandacht vestigen op de zanguitvoering van het jeugdkoor De Rozenknopjes, welke gegeven wordt woensdagavond 24 juni a.s. in de zaal van de heer De Ruyter aan de Nieuwevaart. Het jeugdkoor zal op voeren de jeugdmusical De wonder baarlijke machine van prof. Knap. Het koor staat onder leiding van de heer A. Berkelmans uit Waspik. De aanvang is 8 uur precies. SSC SSC zal de strijd om de Burg. van Prooijenbokaal a.s. woensdagavond voort zetten met een wedstrijd tegen DESK uit Kaatsheuvel. We zijn zeer benieuwd hoe SSC zich zal houden tegen deze zondag amateur der le klasse. Aanvang 8 uur. Gegarandeerde onderdelen-voorziening. RAAMSDONKSVEER tel. 01621 - 2997 Heden behaagde het den Heer uit ons midden weg te nemén, onze innig geliefde oom in de leeftijd van 76 jaar. J. N. van Toorn M. J. van Toorn Noordwijk Binnen, 21 juni 1970 Beeklaan 6 De begrafenis zal D.V. plaatshebben op woensdag 24 juni om 14.30 uur vanuit de aula op de algemene begraafplaats in de Heistraat te Capelle (N.Br.). Geen bloemen. MET SPOED GEVRAAGD Afwisselend werk voor nieuw- en ver bouw, betimmeringen en onderhouds werkzaamheden. AANNEMERSBEDRIJF Bremstraat 8, Waalwijk tel. 04160 -3908 maandag tot en met donderdag van 2 tot 6 uur namiddag. Vrijdag en zaterdag normaal geopend. BREDA met ingang van 28 juni a.s. De rit, welke om 22.16 van Waalwijk Vredesplein vertrekt (aankomst 's-Hertogenbosch 22.50) zal te Vlijmen niet meer rijden via de halte Mommer- steég, dóch de normale route via „De Vliedberg" volgen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3