tvaaLwijkse en UnqstRaatse coimnt Record aantal deelnemers bij jeugdvierdaagse in Waalwijk Muzikale felicitatie bij viering 60-jarig bestaan harmonie Concordia Weningbouwvoorstellen in raadsvergadering Drunen WAALWIJK Stichting Opleidingsfonds Schoenindustrie reikte zes diploma's uit Toernooi van Atak in Waspik een volleybalfestijn Het Schoenenmuseum Zaterdag was het een feestelijke intocht f Défilé voor gemeentehuis Prijzen Sprang-Capelle MAANDAG 22 JUNI 1970 93e JAARGANG No. 50 Uitgevac: Waalwfjksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TEELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent v.\n het Abonnement p week (0,33+ 2ct. inci.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" WAAWLIJK - Zaterdag trok door Waalwijk een kleurrijke file van 2400 jongens en meisjes, die in een feestelijke stoet de finale liepen van de Avondvierdaagse. Het ivas voor de 7e keer dat het comité dit jaarlijks terugkerende evenement op poten zette met steeds weer stijgend succes. Begunstigd door uitzonderlijk fraai zomerweer werd - afhankelijk van leeftijd - viermaal achtereen de voorgeschreven afstand van 5, 10 of 15 km gelopen. De ca 250 begeleiders en begeleidsters hielden de 104 groepen in de juiste banen, terwijl EHBO-ers, waar nodig de helpende hand boden. Er was dit jaar ruim voldoende aanmelding van begeleiders. Het comité kreeg trouwens van iedereen spontane medewerking, zodat alles bijeen weer op een prettig verloop kan worden teruggezien m Ken beeld van de feestelijke intoeht avondvierdaags» in Waalwijk. Na het volbrengen van het laatste parcours, trokken de jongelui zingend en in de beste stemming naar 't Vre desplein waar het verzamelen was ge blazen. Muziekkorpsen en drumbands uit Waalwijk en Elshout zorgden voor vrolijke klanken met pittige marsmu ziek van het Vredesplein naar het stadhuis, waar de wethaudérs C. van den Hoven en M. van Eijl vanaf het bordes het défilé gadesloegen. Wet houder Van den Hoven dankte ieder een die aan dit sportief evenement in een of andere vorm had bijgedra gen en maakte daarna de prijzen be kend. Niet geüniformeerde groepen 5 kin: le prijs, beker geschonken door het gemeentebestuur van Waalwijk: Ber- nadetteschool groep 30; 2e prijs: be ker geschonken door het Lido: Aloy siusschool groep 18; 3e prijs: Erelint geschonken door de SportraadAloy siusschool, groep 19; 4e prijs: Ere lint, geschonken door de Sportraad: Antoniussohool groep 10. van d« deelnemers aan de jeugd- Niet geüniformeerde groepen 10 en 15 km: le prijs beker, geschonken door N.V. Noord Braband Waalwijk plus extra prijs (wordt later bekend gemaakt) Aloysiusschool groep 58. 2e prijs: beker geschonken door het Comité Avondvierdaagse: Maria- school, groep 89; 3e prijs: Erelint, geschonken door de Sportraad: Nas- sauschool, groep 16; 4e prijs: Erelint geschonken door de Sportraad: Nas- sauschool, groep 67. Geüniformeerde groepen 5 km: le prijs beker gesdhonken door RKC: Kunst en Kradht, groep 41; 2e prijs beker geschonken door bet VVV Waalwijk; Kunst'en Kracht, groep 98; 3e prijs medaille van het Bra bants Dagblad: Mgr. Bekkersgroep, groep 39. Geüniformeerde groepen 10 en 15 km: le prijs: beker, geschonken dooi de Boerenleenbank Waalwijk: Hertog Jan, groep 93; 2e prijs: beker, ge sdhonken door Schoen-Unie Blodh Se Stilbbe, Waalwijk: Aloysiusschool, groep 56; 3e prijs: medaille geschon ken door het Brabants Dagblad: Kradht en Vlugheid, groep 91; ;4e prijs: Erelint, geschonken door de Sportraad: Kunst en Kracht, groep 94. Dit jaar werd de jeugdvierdaagse door omstandigheden enkele weken later gdhouden dan aanvankelijk was gepland. Daardoor waren verschil lende groepen niet in staat er nu aan mee te doen. Vandaar dat het comité nu reeds besloot de jeugdvierdaagse van volgend jaar te organiseren van 9 tot en met 12 juni 1971. Bij Hazerswoude zijn bij een in- haal-manoeuvre 6 personen met de auto om het leven gekomen. In Eindhoven zijn 2 mannen uit Den Bosch door de trein overreden. In Duitsland en België kwamen elk 2 Nederlanders om en in eigen land nog 9 personen op de weg. Brazilië heeft in Mexico de we- reldvoetbalbeker gewonnen na de finale met 41 van Italië te heb ben gewonnen; er was enorm en thousiasme vooral voor Pelé; Duits land werd derde en Uruguay vierde. LOON OP ZAND Na het euk- sesvol muziekconcours van afgelo pen zondag, heeft Concordia zijn feest voortgezet in het Cultureel Centrum. Dit keer heeft de hele Loonse muzikale gemeenschap de jubilerende harmonie hulde ge bracht op een excellente manier. De Kon. Harmonie Sophia's Vereniging opende de avond met een presenta tie van de Loonse jeugd in de vorm van de jeugdharmonie. Na 't num mer Longstreet-dixie van Lex Abel, sprak de voorzitter van het Concor- dia-comité, de heer Eijkemans. Hij begroette de burgemeester en de wethouders hartelijk. Een 60- jarig jubileum bij een vereniging - aldus spreker - is er een dat op een DRUNEN - De raad van de ge meente Drunen komt vrijdag in open bare vergadering bijeen. Dt agenda luidt: 1. Vaststelling notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel van burgemeester en wet houders om medewerking te verlenen aan een onderzoek van de Stichting Söhoolbelangen voor aanschaf van leermiddelen en eerste inrichting ten bate van de lagere sdhool in Vennen Oost. 4. Voorstel tot vaststelling vergoe ding ex artikel 101 van de Lager- Onderwijswet 1920 over 1969; 5. Voorstel tot wijziging van de sa larisverordening; 6. Voorstel tot het doen van grond- transacties; 7. Voorstel tot het nemen van een voorhereidingsbesluit t.a.v. het be stemmingsplan Vennen Oost; 8. Voorstel tot het nemen van een voorhereidingsbesluit t.a.v. de zgn. meldingsgebieden; 9. Voorstel van burgemeester en wet houders tot het aanvragen aan het rijk van de jaarlijkse bijdragen in de exploitatie en het verstrekken van de nodige financieringsmiddelen voor de bouw van 30 woningwetwoningen; 10. Voorstel tot het verlenen van ga rantie aan de Stichting Woningbouw Drunen t.b.v. de bouw van premie woningen 11. Voorstel tot het voteren van een krediet voor: a. vernieuwing van het snijrooster van het pompgemaal in de Stations straat; b. aanschaffing van een foto-copi- eerapparaat; d. verharding enz. van een gedeelte van het parkeerterrein op Giersher- gen: e. bouwrijpmaken laatste fase Bra ken West. bescheiden manier dient te worden gevierd. In de Loonse kleine ge meenschap waar twee goede korp sen zich staande weten te houden en zich nu op het show-element gaan toeleggen, is het toch wel van be lang dat dit gevierd moet worden. Hij ging niet in op de geschiedenis van het korps, doch hij zag verder naar de toekomst, vooral nu beide korpsen met de oude zangvereni ging, De Echo der Duinen, samen onder een dak zijn en de hele Loon se muzikale gedachte uitdragen. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld en er is bijzonder genoten. De Jeugdharmónie speelde nog Yolanda van Delbecq en de klassie ke Ouverture van Van Lijnschoten. Hierna trad de Drumband van So phia op met het Majorettenkorps, dat een show ten toerde bracht. Ver volgens zong „De Echo der Duinen" de Barcarole van Offenbach. Het Koor der Landslieden van Smetana en Glory Alleluia van Howe. Het laatste werd door de hele zaal mee gezongen onder leiding van de heer Brekelmans. Het vuurwerk bracht de harmo nie Sophia, onder leiding van haar dirigent Heinz Friessen. Ingezet werd met Nimrod, gevolgd door de Berceuse uit Jocelijn van Godard. De tubasolist was Tonny Merks. Het grote nummer De Peer Gynt Suite. Een wat lichter nummer was A La Jeunesse. Met bijzonder enthousias me werd Stars and Stripes van Sou- sa geblazen. Het moderne genre was A. Banda, dat er wel inging. Moon light serenade en Brass Band Boo gie waren de sluitstukken en vorm den een inzet voor de feestviering, welke later op de avond begon. Dan zou de band uit Kaatsheuvel The Blue Birds de ouderen, maar voor al de jongeren de zaak vermaken. Tot slot van het concert dankte de heer Jef v. Lier, als voorzitter van Harmonie Concordia, de beide korpsen voor hun hulde en felici teerde hen met de gebrachte geste bij dit jubileum. Hij zei, dat Loon twee goede korpsen had met goede dirigenten, goed uitgerust en veel jeugd. Wat wil men nog meer. Namens het feestcomité dankte nog de heer Eijkemans. GESLAAGD Aan de Dr. van Beurdenschool te Waalwijk, slaagden voor het diplo ma 5-jarige Handelsavondschool: mej. Hannie v. Seist uit Sprang- Capelle en de heren W. Witlox uit Kaatsheuvel, J. v. Delft uit Drunen, W. v. Hest en W. Sabel uit Waal wijk. Aan de Dr. var Beurdenschool, R.K. Middelb. Handelsavondschool slaagden voor het examen Machine- schrijven van de Stichting „Han delsexamens" de volgende kandida ten: José Elshout en Joop v. d. Wiel uit Drunen, Nico Kerssens en Ma rian Laros uit Kaatsheuvel, Dick de Jong uit Sprang-Capelle, en Lia Ha mers, Corrie Klerx, Marian Smits, Sietske Smits en Maria Verharen uit Waalwijk. Onze stadgenoot, de heer A. Verhoeven, St. Antoniusstraat 18, slaagde dezer dagen te Rotterdam voor het Kruideniersdiploma. Hij genoot zijn opleiding te Tilburg. Voor het examen Gemeente-finan- ciën slaagde dezer dagen de heer F. van Oers, commies ter secretarie te Breda. De heer van Oers, oud-stad genoot, was tot voor enkele jaren ambtenaar ten kantore van de ge meente-ontvanger alhier. KRIJGT U GASTEN Neem ze eens mee naar Interessant UITSLAG EINDEXAMENS DR. MOLLERCOLLEGE WAALWIJK Afdeling Gymnasium-A Geslaagd zijn: Peer v. d. Wiel uit Waalwijk; Rinie de Hart uit Heus- den; Bert v. d. Linden uit Kaats heuvel; Annie van Wezel uit Loon op Zand; Kees Klaver uit Opmeer. Afdeling Gymnasium-B Geslaagd zijn: Sief van Baal, Lies- toeth de Broek, Wim Didden, Kees Koens, Ben Langenhorst, Kees v. d. Leur, Jan Marcelis, Harrie Pijpers, Jan Sebregts, Jan Verharen uit Waalwijk; Rick Creemes, Marianne van Sambeek, Peter Verhaak uü Drunen; Anton Kuypers uit Kaats heuvel; Joop van Gemert uit Voor burg (Z.H.). Afgewezen: 5. Herexa men: 2. Afdeling H.B.S.-A Geslaagd zijn: Albert van Escfa, Henk van Eijk, Allard Gavers/Nico' Hoeben, Wim Kilsteren, Peter dé Man, Huub de Ruijter, Willy Ver- helst, Leon Zijlmans, Peter du Bois, Lianne v. d. Broek, Elly van Delft, Tniy Verharen uit Drunen. Pieter Stallen uit Geertruidenberg. Jan Bastiaanssen uit Helvoirt. Kees van Loon uit Kaatsheuvel. Jan van Esch uit Loon op Zand. Teun Heesters uit Raamsdonksveer Gerard de Bont, Mart Coesmans uit Waspik. Afewezen: 6. VERGADERING WERKGROEP JEUGDRRAD De vergadering van de Werk- groepde voorbereiding van een Jeugdraad die voor dinsdag was vastgesteld gaat wegens bijzondere omstandigheden niet door. Er is nog geen nieuwe datum vastgesteld. PUPILLENTOURNOOI BIJ RWB Om de grote Hoefijzer Cup, in dertijd geschonken door de heer J. Hovenaar, werd zaterdag op de RWB-terreinen door 8 pupillenelf- tallen .verwoed gestreden. Deelne mende verenigingen waren naast RWB, SSC, N*EO, Zwaluw VFC, RKTVV, RKC, WSC en Baardwijk. Na felle strijd in de twee poules werden RKC en RKTVV de win naars Zij moesten dus de finale spelen. Na een gelijk spel werd RKTVV na het nemen van straf schoppen winnaar van het tournooi. Tweede werd dus RKC, 3e Zwaluw VFC en 4e WSC. Het was een uitstekend geslaagd sportief en goed georganiseerd tour nooi, wat mede is te danken aan de leiders, de scheidsrechters en de EHBO. De verloting t.b.v. de jeugd gaf als prijzen: le prijs 463 blauw; 2e prijs 705 groen; 3e prijs 727 groen JEUGDTOTO A.C. WAALWIJK Inzet 3e week 213,30. le prijs: Mevr. v. d. Geld, Antoniusstr. 81, 10,66; Mevr. A. Duister, St. Cris- pijnstraat f 10,66; onbekend f 10,66; 2e prijs: A. Brekelmans, Udenhout, 21,33; 3e prijs Mevr. Ypelaar, Be. soyensestraat 120, 10,66. JEUGDTOTO T.T.V. R.K.C. Inzet 320,9o le prijs geraden 320,80 Carla Zeegers, Wilhelmina- s'traat 75, Waalwijk f 48,13 2e pr.: geraden 320,19 J. C. v. Eijkelen- burg, Grotestraat Waalwijk f 32.09 3e prijs: geraden f 320,15 M. v. d. Bosch, Mr. Mackaystraat 5, Waal wijk; A Louryssen,- Putstraat, Waalwijk. Zij ontvangen elk 8,02. Reclames tot a.s. woensdag bij A. Ypelaar, v. Berckenrodelaan 55, Waalwijk AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames- en heren van Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Donderdag 8 uur: repetitie dames- en heren van Oefening en Vermaak. (Van onze verslaggever) TILBURG - De geslaagde leerlin gen van de cursus Industrie-vorming van de Stichting Opleidingsfonds Schoenindustrie hebben afgelopen vrijdag in Tilburg de diploma's in ontvangst mogen nemen. In het Bu reau Corpac werden in totaal 14 di ploma's uitgereikt, namelijk 6 cursis ten slaagden voor het einddiploma en acht jongemannen behaalden het A- diploma. De succesvolle cursisten werden vrijdagavond welkom gehe ten door drs. M. Fleischeuer. Hij zei bewondering te hebben voor de jon gemannen, die gedurende twee lange jaren, twee keer in de week naar Til burg zijn gekomen om de lessen te kunnen volgen Zes van de dertien aanvankelijk van start gegane leerlingen slaagden erin het einddiploma te bemachtigen, aldus drs. Fleischeuer, die voorts een kor te uiteenzetting gaf van de cursus Industrie-vorming. De opleiding be tekent meer dan alleen maar vakvor- ming. "Naast het vervaardigen van schoenen is er een andere dimensie bijgekomen. Ik bedoel hiermee de or ganisatie. De mensen op de schoen fabrieken moeten tegenwoordig an dere kwaliteiten bezitten. Zij moeten kennis hebben van de tedhnieken, van processen, van materiaalbehandeling, etc. Daarnaast, aldus drs. Fleischeuer bij de diploma-uitreiking, dienen de schoenvakmensen te beschikken over inzicht in het gecompliceerde sociaal- technisch en economisch systeeim, dat het moderne bedrijf tegenwoordig is" De kern van de cursus bestaat uit 3 hoofdvakken: bedrijfseconomie, per soneelsbeleid en arbeidskunde. Naast deze drie onmisbare elementen kende de cursus Industrie-vorming nog en kele bijvakken, zoals sociale wetge ving, geschiedenis en werkwijze van de vakbonden en algemene ontwikke ling. De geslaagden voor het einddiploma Industrie-vorming waren: J. van dé Akker uit Oirsdhot, W. de Gouw uit Kaatsheuvel, H. Hansen uit Nijme gen, C. Hendriks-Fransen uit Nijme gen, O. van Kollenburg uit Best en C. Vesters uit Kaatsheuvel. De leerlingen, die voor het A-diplo ma Industrie-vorming zijn geslaagd waren: G. Braspenning uit Best, L. Elissen uit Berkel-Enschot, W. Féyen uit Eindhoven, G. Gommers uit Nij megen, R. Jongen uit Tilburg, C. van der Louw uit Nijmegen, P. Molen schot en B. Vesters, beiden uit Loon op Zand. Deze heren hebben het ad vies van de Stichting Opleidingsfonds meegekregen om verder te studeren voor het einddiploma. Na de uitreiking van de diploma's voerde een van de docenten 't woord tot de geslaagden en hun familie-le den. De heer G. Lammers noemde de cursus bijzonder waardevol voor het bedrijfsleven en zei dat de gele verde prestaties van de geslaagde cursisten hoog zullen worden aange slagen. In zijn toespraak pleitte de heer G. Lammers verder voor het delegeren van meer verantwoordelijkheid van de directies naar ondergeschikten. Hij wees er in dit verband op, dat door gaans alleen door de directies beslis singen worden genomen. "Stafleden durft men veelal niet met verantwoor delijkheid te belasten. Ieder mens maakt wel eens fouten en mocht een ondergeschikte een foutieve beslis sing hébben genomen, dan kan de di- rektie vaak nog achteraf deze fout herstellen", aldus de heer Lammers. Deze docent merkte tenslotte nog op, dat ieder diploma, dat wordt uitge reikt een versterking betekent Voor de Nederlandse schoenindustrie. Alle omstandigheden werkten mee om het grootse volleybaltoernooi dat het 15-jarige Waspikse Atak or ganiseerde, tot een topper te ma ken: een sterke bezetting, bijzonder fraai weer, een perfente organisatie en een talrijk en enthousiast pu bliek. Zo'n kleine 300 actieve spe lers in 4 klassen ingedeeld, werk ten zich door 88 wedstrijden heen. Acht velden werden hiertoe op het sportveld bij het gymnastieklokaal uitgezet, waarop de 40 geselecteerde teams van 18 deelnemende vereni gingen met volle inzet streden om de diverse trofeeën. Dit volleybalfestijn groeide naar een climax toen in de over gangsklasse en de le klasse de win naars van de beide poules tegen over elkaar in het veld kwamen: 't Waspikse Atak tegenover 't sterke Bermi uit Roosendaal. De strijd ver liep sensationeel en pas ver in de derde set betoon zich een beslissing af te tekenen. Atak hield de hoog ste onderscheiding aan zich en ver wees Bermi naar de 2e plaats in de eindrangschikking. De derde prijs in deze hoogste afdeling eiste Olym pus uit Made voor zich op. Ook op dit toernooi bewees Atak in staat te zijn meer dan een sterke formatie in het veld te kunnen brengen. Door enkele jeugdspelers in te zetten, kon ook het 2de team domineren en tot de finale door dringen. Het Kaatsheuvelse Condor gaf als winnaar van de andere pou le in de tweede klasse sterk partij, maar moest tenslotte toch voor de aanvalskracht van Ataks reserves kapituleren. Ook hier dus een eer ste prijs voor Atak, met Condor op de tweede plaats. Niegovoc uit Goir- le klasseerde zich hier als derde. In de 3e en 4e klas werd het 3de team van Atak via een beslissings wedstrijd door Smash uit Tilburg uit de finale gehouden. Wel verze kerde Atak 3 zich van de 3e prijs. Revanche uit Dongen won hier de eindstrijd van Smash; zij klasseer den zich dus resp. als le en 2e. Olympus uit Made boekte in de jeugdklasse de grootst mogelijke winst. Voor de derde maal won Olympus hier in Waspik de beker van de stichting Jeugdbelangen, zo dat deze wisselbeker definitief in de prijzenkast van Made komt. De an dere finalist en tweede prijswinnaar bij de jeugd was Niegovoc uit Goir- le met Minenco uit Tilburg als 3de. Voorzitter Til van Gorp overhandig de na een dankwoord de diverse on derscheidingen. JAARVERGADERING NEO De jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de voetbalvereniging NEO wordt a.s. vrijdag 26 juni 's avonds om 8 uur gehouden in de kantine van het clubgebouw. Alle leden vanaf 18 jaar worden uitgenodigd deze verga dering bij te wonen. De agenda ver meld o.a. de gebruikelijke jaarver slagen, verkiezing cantine-commissie en bestuursverkiezing. Periodiek af tredend zijn de heren A. Bax, B. Oha- bot en W. Schapendonk. In de vaca ture H. de Bie moet evenetens wor den voorzien. Hiervoor is candidaat gesteld de leider van het vierde elf tal de heer H. Haverhals. BENOEMING TRAINER NEO Als opvolger van de heer G. de Boor- der is tot trainer benoemd bij de v.v. NEO te Sprang, de heer C. N. van Esdonk. Evenals zijn voorganger is ook de heer van Esdonk sportinstruc- teur. Vroeger speelde hij in de toen malige semi-profclub Wilhelmina te Den Bosch. GESLAAGD De heer P. Huisman, ambtenaar ter gemeentesecretarie alhier, slaagde vo rige week te 's-Graven'hage voor het examen Gemeente-Administratiel met de cijfers 8 en 9, een prachtig resul taat. Geslaagde was de jongste can didaat van de hestuurssChool te Til burg. 't Vorig jaar zijn in ons land 3000 mensen op de weg gedood.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5