H. Winkelman veertig jaar arts in Sprang-Capelle f 509- verdienen Sprang-Capelle Woensdag huldiging in Zidewinde Voetbalver. DESK - Kaatsheuvel viert 40-jarig jubileum Harmonie St. Jan recipiëerde bij promotie naar 2e afdeling Oude school in Waspik nu voor het jeugdwerk Soos L'Araigné uit Kaatsheuvel won L'Ecurie-voetbaltoernooi In de beginjaren was het ieven primitief Kies trekken Animo gedaald Wethouder Nu kunt U gemakkelijk onze boerderij Kapelstraat 5 te Elshout Raad Sprang-Capelle vergadert vrijdagavond Capelle DE ECHO VAN HET, ZUIDEN. VAN DONDERDAGAVOND 25 JUNI 1970 SPRANG-CAPELLE - "Ik had de oorkonde van mijn vijfentwintigjarig jubileum als arts al uit de wachtkamer gehaald. Ik dacht: ik druk me. Je voelt je zo oud op zo'n dag. Maar het is me 'niet gelukt. Volgende week woensdag moet ik pal staan in Zidewinde Dat zegt lachend de vijfenzestigjarige heer H. Winkelman. Hij is de oudste dokter pan Sprang- Capelle. Woensdag 1 juli zal het juist veertig jaar geleden zijn dat hij zich in deze plaats vestigde. Sprang-Capelle vroeger en nu, een heel verschil. Winkelman: "Toen ik hier kwam - ik ben in Alkmaar ge boren - was er nog geen waterlei ding en geen electrisch licht. De weg door het dorp was een zandweg. Dat betekende enorme stofwolken in de zomer en een modderpoel in de win ter. Ik herinner me nog dat er in Sprang vijf telefoonaansluitingen wa ren. Het telefoneren gebeurde op één lijn, zodat men rustig eikaars ge sprekken kon aanhoren. Het leven was primitief 'en met de hygiëne nam men het niet zo nauw. Tal van pa tiënten leden aan tuberculose". „Een arbeider verdiende in die tijd niet meer dan vijfentwintig gulden per week. Maar een dokter had het ook niet rijk. Een kies trekken met verdoving leverde 1,25 op en zon der verdoving een gulden. Een be valling kostte een tientje en dat von den de mensen al een dure geschie denis". "Ja, er is gelukkig nogal wat veran derd en verbeterd op allerlei terrein. Denk alleen maar eens aan de wo ningtoestanden. Een bad hadden de mensen vroeger niet. Dat was gewoon iets ongehoords. We hebben nu een hogere levensstandaard, maar 'n nadeel van deze tijd is dat er teveel auto's zijn. En de mensen laten zich maar opjagen waardoor het aantal psychologische klachten vreselijk is toegenomen". De jubilerende medicus voelt er on danks zijn leeftijd nog niet voor de praktijk met bijna vierduizend pati ënten uit handen te geven. "Ik ben nog zeer vitaal en ik heb veel interes se voor het medische vak. Ik vind het moeilijk er mee op te houden". Over het beroep van huisarts zegt hij "De animo ervoor is sterk gedaald. De werkdagen zijn lang. Ik ben 12 uur per dag in de weer. De meeste jonge artsen vinden dat een veel te lange werktijd. Zij wensen dat er flink wat vrijetijd overblijft om gere geld te kunnen uitgaan. Een tweede punt is het honorarium van de huis dokter. Dat is wel een stuk omhoog gegaan, maar de belasting ook. Daar door helb ik thans met een veel gro tere praktijk dan voor de oorlog, in feite nog maar hetzelfde inkomen als toen". Dokter Winkelman is ook in zijn schaarse vrijetijd volop bezig. Hij schildert en speel viool. "Ik heb nog vioolles. Mijn leraar is twintig Wijst enthousiast naar een schilde rijtje. "Kijk, dat heeft Hendrik Cha- bot gemaakt toen hij veertien jaar was. Het is het huisje van Hoefna gel op de Capelse dijk". Een jaar of zeventien reeds is de heer Winkelman lid van de raad (ge- meenetbelangen). Negen jaar was hij wethouder. "Vier jaar ben ik uit de raad geweest. Dat was van 1958 tot 1962. Ik meende toen even te moe ten pauzeren Woensdag zal de Sprangse medicus in het cultureel centrum Zidewinde uitgebreid hulde worden gebracht voor zijn werk. Van drie tot vier uur is er een receptie voor de bejaarden en om kwart over zes volgt een bij eenkomst voor de genodigden, Onder hen zullen vijfenzeventig patiënten zijn uit Sprang-Capelle, Waalwijk 'en Kaatsheuvel. Daarna krijgt om half- negen iedereen de gelegenheid de ju bilerende dokter en zijn familie de hand te drukken. i - Verder grote sortering MEUBELS, losse FAUTEUILS en PRACHTIGE FRANSE BANKSTELLEN in klassieke stijl, in diverse stoffen, in twee-, drie- en vier-zits. Ook in echt leer. Nu van 1.500,- voor f l.OOO,- prachtige collectie KUNSTVOORWERPEN in De gehele dag geopend en zondags van 2 tot 6 uur kijkdag. JAARVERGADERING DESK De v.v. DESK houdt a.s. zondag haar algemene jaarvergadering in 't clubhuis. Voorafgaand hieraan wordt om half negen in de St. Jozefkerk de H. Mis bijgewoond en daarna het ontbijt gebruikt in het clubhuis. De agenda van de vergadering, die om 10.15 uur begint, bevat naast de ge bruikelijke punten o.a. vaststelling van de contributie, bestuursverkie zing elftalcommissie. JEUGDTOTO v.v. BERKDIJK Voor de jeugd toto van bovengenoem de vereniging werd de afgelopen wéék 431,30 ingelegd. Dit bedrag werd geraden door C. v. Boxtel, An- toniusstraat 43, J. Govers, Erasstraat 27, mevr. Dekkers, Hilsestraat 1 en A. de Leeuw allen te Kaatsheuvel, J. v. d. Wiel, Hasseltstraat 100, Tilburg en H. Dieltjens, Willibrordusstraat 28, Loon op Zand, die allen 14,37 ontvangen, De tweede prijs 43,13 was voor H. de Man, van Heeswijk straat 88, Kaatsheuxel. Prijzen afha len bij J. in 't Groen, Berridijksestr. 145, Kaatsheuvel, onder overlegging van de controlestrook. RUILVERENIGING DE LANGSTRAAT Ruilvereniging De Langstraat houdt weer haar maandelijkse ruildag. Het is de laatste van dit seizoen, want in juli en augustus is het vakantie en komt men niet bijeen. Zij, die dus iets te ruilen hebben op het gebied van postzegels, sigarenbandjes, lucifer- merken en dergelijke, kunnen hier voor terecht op zaterdag 27 juni a.s. van 1-4 uur in de zaal van De Gil denbond te Kaatsheuvel. De volgen de bijeenkomst is dan in september. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en A. de Vries worden waargenomen door dr. R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a Kaatsheuvel, tel, 04167-2050. Van zaterdagmiddag 12 uur tot en met maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenlbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 2006. Verloskundige, mej. Van Vlerken, Rubenss'tr. 8, Kaatsheuvel, tel. 3666 heeft het komende weekeinde dienst. PASTORIEDIENST Vcor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie H. H. Martelaren van Gorcum, Eras straat 6, Kaatsheuvel, tel. 2517. De voetbalvereniging DESK bestaat dit jaar 40 jaür. In verband hiermee werd in mei j.l., de maand van op richting, reeds een groot junioren- tournooi georganiseerd, dat 'n waar dige ouverture vormde van de festi viteiten rond dit jubileum. Er komt namelijk nog meer Dat is dinsdagavond gebleken tijdens een samenkomst van een groepje fer vente aanhangers in het DESK-club- huis, dat als comité werd geïnstal leerd om het feest verder voor te be reiden en te organiseren. Uit het co mité werden deze avond meteen een aantal commissies geformeerd (voor o.a. de financiën, bijzonder sport evenement, feestavond, enz.), die zo spoedig mogelijk, vermoedelijk vol gende week, met vastomlijnde plan nen op de proppen zullen moeten ko men. De feestviering is namelijk ge pland op 28, 29, 30 en 31 augustus en mede in verband met de a.s. va kantie zal er in korte tijd dus veel werk verzet moeten worden. De vergadering was unaniem van me ning dat er "iets gedaan" moest wor den voor de populaire Kaatsheuvelse eersteklasser, die gedurende veertig jaar het voetbalminnende publiek ter plaatse zoveel prettige ontspanning i'.'cdt bezorgd en wel in de vorm van net aanbieden van een cadeau. De ge dachten zijn daarbij uitgegaan naar 'n lichtinstallatie, die niet alleen voor DESK nuttig is, maar waaraan ook lot publiek straks genoegen kan be- !even. Natuurlijk zal het nog wei even tijd vergen S oor dit geschenk werkelijkheid is, maar men wil in ieder geval voorlopig een stevige fi nanciële basis gaan leggen. Tenslotte staat vast, dat er 'n fraa e jubileum-uitgave "DESK 40 jaar"' zal verschijnen, die bijzonder origi- el van inhoud belooft te worden en waarvan vooral ouderen en insiders mei volle teugen zullen genieten. Gisteravond hield de Baardwijkse harmonie St. Jan in 't gemeenschaps huis te Baardwijk een goed bezochte receptie t.g.v. de promotie van het korps van de 3e naar de 2e afdeling van de R.K. Bond van Muziekgezel schappen in het bisdom Den Bosch. Deze promotie vond plaats op zondag 14 juni j.l. tijdens een concours te Loon op Zandwaar de Waalwijkers met hun 305 punten ruimschoots bo ven de limiet van 288, nodig voor promotie, waren. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester J. Teijssen een felici tatiewoord. Ups en downs kenmer ken de geschiedenis van deze vereni ging, zo sprak hij, maar steeds was er sprake van grote inspanning en opoffering van vrije tijd. Thans be leven we weer een 'betekenende op gang, die door de promotie naar de 2e afdeling geïllustreerd wordt. Hij bedankte tenslotte de vereniging voor wat ze in de loop der jaren voor de Waalwijkse gemeenschap betekend heeft. De heer J. Kop, sprekend namens de Harmonie Drunen, bracht met name de collegialiteit tussen de verschillen de muziekgezelschappen in de regio onder de aandacht. Ook hij feliciteer de het succesvolle korps. De harmo nie speelde even later o.m. de num mers waarmede de promotie gewon nen werd, t.w. "La cöte aux Fées" van Thiry en "Weekend Ouverture" van G. Boedijn. Zondag j.l. hield soos „l'Ecurie" uit Waalwijk een sportmiddag met als gasten de sozen „le Moulin" uit Drunen, „l'Araigné" uit Kaatsheu vel en „Memphis Gold" uit Waal wijk. Er werd gevoetbald door een heren team van de 4 genoemde sozen en 2 damesteams, namelijk van „Mem phis Gold" en „l'Ecurie". De wedstrijden werden gespeeld op een bijterrein van het WSC-sport- complex te Waalwijk en begonnen om 12 uur onder belangstelling van enthousiaste supporters van de di verse sozen. Bij de dames, die - 'hetgeen niet verwonderlijk is - minder in het voetballen thuis waren dan de he ren, won 'het team van „Memphis Gold tweemaal overtuigd vap het „i'Eourie"-team. Bij de heren was vaak heel goed en ervaren spel te zien, waarbij vooral de teams Van „l'Araigné" en „Le Moulin" opvielen Deze twee teams speelden dan ook de spannende fi nale-wedstrijd. Als eerste kwam daarbij soos „l'Araigné uit Kaats heuvel uit de bus. Tweede werd het Drunense „Le Moulin", derde „Memphis Gold" en vierde „l'Ecu rie" 's Avonds vond bij de organiserende soos „l'Ecurie" de prijsuitreiking plaats. Daarbij werden o.a. een be ker uitgereikt aan mej. Joosje Zee- gers van het „Memphis Gold"-da- mesteam en. aan de 'heer Ad van Boxtel van soos „l'Araigné". Het was volgens het bestuur van „l'Eourie" voor de deelnemers en belangstellenden een prettige mid dag en avond geweest en men vond het zeker voor herhaling vatbaar. A.s. zondagavond draait soos „l'Ecurie" weer. Deze soosavond zal speciaal worden gehouden in het teken van de geslaagden van de Waalwijkse Middelbare Scholen, waarvoor de bestuurderen van de soos diverse verrassingen in petto hebben. Zaterdag 4 juli wordt bij soos „l'Eourie" het slotbal gehouden van dit seizoen, waarbij - evenals ande re jaren - weer diverse attrakties op het programma staan. Het ziet er naar uit dat de plan nen welke er al geruime tijd be staan m.b.t. de bestemming van de voorm. jongensschool nu verwe zenlijkt gaan worden. De raad van Waspik gaat nu een verzoek van de stichting jeugdbelangen in behande ling nemen dat inhoudt: een huur overeenkomst van 10 jaar voor 1200,per jaar; een éénmalige subsidie van 15.000,en een ga rantieverklaring voor betaling van rente en aflossing van een door de stichting aan te gane lening van 8.000,—. Door verbouwing wil de stichting de oude school geschikt maken voor die onderdelen van het jeugdwerk waarvoor in Waspik nog steeds geen aangepaste ruimte is, zoals jonge ren- en ouderensoos, hobbyclubs, terwijl 'het afzonderlijk gelegen lokaal geschikt te maken is voor be jaardensociëteit. De totale investe ring zal 59.625,— gaan bedragen. 'Dat zolang werd gewacht met het nemen van een beslissing in deze zaak (de stichting jeugdbelangen heeft het gebouw al geruime tijd in optie) vindt zijn oorzaak in het feit dat genoemde stichting enkele an dereyplannen, ondermeer van de volleybalclub Atak en van de ten nisvereniging Wasbeeck en waarbij ook de school was betrokken, heeft willen helpen uitdiepen. Een ge wenste sporthal bleek echter geen 'haalbare zaak terwijl ook een com binatie met een overdekte manege t.b.v. de ponyclub niet uitvoerbaar bleek. Vervolgens rezen plannen om de huidige gymnastiekzaal te verbouwen en geschikt te maken voor alle doeleinden waarvoor een oplossing werd gezocht. Deze ble ken echter voor 'de stichting jeugd belangen niet de gewenste moge lijkheden in zich te hebben omdat de eisen voor het jeugdwerk te veel verschilden met die van de sport verenigingen. Aan een verzoek van de initiatiefnemers om het plan nog vier maanden in de ijskast te leggen kon Jeugdbelangen niet voldoen omdat een eventuele verbouwing van het gymlokaal nog te lang op zich zou laten wachten. De beslis sing is nu aan de gemeenteraad. De gemeenteraad zal a.s. vrijdag avond om half acht ten gemeentehui ze in openbare vergadering bijeenko men ter behandeling van onderstaan de agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Verlenen van eervol ontslag aan mej. C. J. Siegers als hoofdleidster van de openbare kleuterschool te Ca pelle. 5. Stichting van een openbare kleu terschool in Vrijhoeve; 6. Verlenen van een subsidie aan de Prov. Verenigingen van het Wit-Gele en van het Groene Kruis. 7. Vaststelling van een algemeen be sluit tot het aangaan van kasgeldle ningen 'gedurende de periode juni tot en met augustus 1970; 8. Vaststelling van een besluit als be doeld in art. 21 van de Wet op de uimtelijke Ordening; 9. Ontbinding pachtovereenkomst met de 'heer J. J. de Man, Raadhuis straat 142 te Sprang-Capelle; 10. Ontbinding pachtovereenkomst met de heer A. van Pas, Vrouwfcens- vaartsestraat 31 te Waspik en met de heer J. Pruyssers, Berkendreef 4 te Waspik; 11. Verkoop van bouwgrond aan de fa. J. van Tilborgh C.V. te Sprang- Capelle; 12. Aanpassing Capelse haVen aan gevolgen Deltawerken 13. Wijziging gemeentebegroting v. h. dienstjaar 1970; 14. Mededelingen; 15. Rondvraag; 16. Sluiting. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk te Sprang 9.00 en 2.30 Ds. G. Wursten; Ger. Kerk te Sprang 9.00 en 4.30 Ds. W. R. Bar- kema uit Elburg; Ned. Herv. Kerk Capelle 9.30 en 2.30 Ds. B. J. Zaal; Ger. Kerk Capelle 9.30 Ds. B. A. Bos uit Amersfoort en 3.00 Cand. A. •C. Bronswijk; Ger. Gemeente Julia- nalaan 9.30 en 6.00 leesdiemst; Ned. Herv. Kerk Zuidboll.dijk 9.30 en 2.30 Dhr. G. Damen uit Sohelluinen. BEJAARDENSAMENKOMST Maandagmiddag werd in het cultu reel centrum Zidewinde een bejaar- densamenkomst gehouden wel'ke goed bezocht was. Mevr. van Rijstbergen wist met 'het zingen van vrolijke lie deren, die door de aanwezigen wer den meegezongen, de stemming er in te houden, waarbij de begeleiding op de piano in handen was van meivr. Nieuwen'huizen. Wethouder Jac. Vos sprak namens de aanwezigen een dankwoord en bood de beide dames een bloemetje aan. DOOR AUTO GESCHEPT Zondagavond werd in de Raadhuis straat, nabij bet benzinestation, me vrouw Combee-v. d. S. wonende in de Nassaustraat, terwijl zij met een vriendin aan het wandelen was, door een voorbijgaande auto in volle vaart geschept en tegen het wegdek ge smakt. De auto, welke werd bestuurd door de caféhoudster mevr. v. d. M., sloeg over de kop en kwam aan de andere zijde van de weg in de tuin van Pr. terecht. Mevr. v. d. M. en haar vader die pok in de auto zat, 'brachten het er met lichte verwon dingen af. Mevr. Comibee moest naar het ziekenhuis in Waalwijk worden vervoerd, en haar toestand is ernstig. De politie nam de auto mee naar het politiebureau. OPBRENGST COLLECTE De in Sprang gehouden collecte voor de inrichtingen Zonnevanck te Har derwijk en Zonnegloren te Soest heeft een bedrag ad 594,- opge bracht. OPBRENGST VRIJWILLIGE BIJDRAGE Met inbegrip van enkele nagiften is de opbrengst van de vrijwillige bij drage welke onlangs is gehouden voor de Ned. Herv. Kerk in Capelle 12.539,15, hetgeen in vergelijking met het voorgaande jaar een méér opbrengst betekent van ruim 1500. DIPLOMA-UITREIKING Woensdagmiddag had aan de school voor Middelbaar Technisch Onder wijs te Tilburg de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagden. De heren C. P. J. Versteeg, Henk Haverhals en Leo Zwart allen te Sprang, ont vingen het diploma Werktuigbouw kunde. BEJAARDENTOCHT SPRANG De bejaardentocht in Sprang zal a.s. dinsdag 30 juni worden gehouden en ditmaal gaat de reis via Kaats heuvel, Loon op Zand, He'lvoirt, Haaren, EsCh, St. Michielsgestel, Schijndel en Veghel naar Uden, waar de eerste pleisterplaats is voor de koffie. Hiervandaan gaat het gezel schap via Volkel, Boekei, Handel naar Elsendorp, waar een bezoek zal worden gebracht aan het recreatie oord Limbra Zonneweide. Tevens zal hier aan de deelnemers van deze reis een lunchpakket worden verstrekt. De reis wordt dan voortgezet via Ge- mert, Beek en Donk naar St. Oed'en- rode waar theepauze gehouden zal worden. Via Boxtel, Vught en Crom- voirt wordt de reis dan voortgezet naar Nieuwkuyk, waar tevens het di ner gebruikt zal worden. De thuis reis gaat dan via Drunen en Waal wijk, waarna omstreeks kwart voor 8 de stoet hoopt te arriveren op het Oosteinde. Hopenlijk zal het mooi weer zijn, zodat het voor de bejaar den een prettige dag kan worden. SSC - DESK Gisteravond speelde SSC haar derde wedstrijd voor de Burg. v. Prooijen- 'bokaal. DESK uit Kaatsheuvel was de gast. De bezoekers begonnen over rompelend en namen daardoor al snel een 2-0 voorsprong. Toen kreeg SSC wat meer vat op het spél. Door doelpunten van Kuijsten en Paulides werd de stand weer in evenwicht ge bracht. Nog voor rust nam DESK weer de leiding, maar na rust wist Paulides de stand op 3-3 te bren gen. Dit was tevens de eindstand. Geen grootse wedstrijd, vooral de gasten vielen wat tegen. na een laatste inspectie van de co mitéleden of alles in orde was en nie- mrnd was vergeten kon de tocht een aanvang nemen. Via Loon op Zand en Udenhout, Oisterwijk werd te on geveer 9.45 uur Oirschot bereikt en konden de bejaarden in rest. de Beurs de koffie nuttigen met een heerlijke koek. Sommigen maakten een kleine wandeling door het dorp en bezich tigden de fraaie kerk. Te ca. 11 uur werd de tocht voortgezet naar Seve- num, waar men te ongeveer 12.15 u. arriveerde. In de ruime recreatiezaal van het recreatieoord De Schaflberg werd de broodmaaltijd gebruikt. Tij dens de broodmaaltijd kwam er een geweldige regenbui opzetten, maar dit kon de feeststemming van de be jaarden niet temperen. Om 1.45 uur werd vanuit De Sch'at- berg vertrokken en ging het via een gedeelte van de Peelroute naar Val- kenswaard, waar in rest. Prinsenhof de thee werd gebruikt. Vanuit Val- kenswaard werd de reis voortgezet naar Oistertwijk. In het bekende res taurant Klein Speyek wachtte de be jaarden een uitgebreid diner, dat bij allen zeer in de smaak viel. De voor zitter van het comité, de heer Polder vaart bracht in een korte toespraak dank aan alle Chauffeurs voor hun belangeloze medewerking en ook de beide ordonnansen de heren v. Beek sr. en jr. Burgemeester van Prooijen, die vervolgens het woord verkreeg, bracht dank aan het comité voor al hun werkzaamheden voor deze tocht verricht. Spreker was dankbaar, dat de voorzitter in zoverre was hersteld van zijn ziekte, dat het mogelijk was, dat hij deze tocht mede kon maken. Te ca. 7 uur werd het laatste gedeel te ondernomen van deze tocht. Via Udenhout en Loon op Zand werd Sprang-Capelle bereikt. Te Vrijhoeve verden de bejaarden feestelijk inge haald door de fanfare Sirena. Zowel te Vrijhoeve als Capelle werd door de voorzitter nog een slotwoord gesproken. Dank bracht hij nogmaals aan alle chauffeurs voor hun mede werking; de bevolking voor hun me dewerking om ook deze tocht moge lijk te maken, middels hun financiële bijdragen. Politie-autoriteiten werd dank gebracht en dit was ook zeer ze ker op zijn plaats, want het comité heeft tijdens deze toCht alle mede werking van rijks- en gemeentepolitie ondervonden. ZWEMBAD In het vorig nummer van dit blad werd gesproken over een demonstra tie inzake openstelling van 't zwem bad op zondag. Van bevoegde zijde werd ons medegedeeld, dat het geen demonstratie gold. maar wel degelijk het Voornemen om het zwembad Zi dewinde te "kraken". PV DE LUCHTVAART De PV De Luchtvaart houdt a.s. zon dag een wedvlucht vanuit Chateau- roux, afstand 597 km. Inkorven op de bekende tijd in zaal de Ruyter. BIJZONDER GESLAAGDE BEJAARDENTOCHT Begunstigd door zeer fraai zomer weer hébben de bejaarden uit Capel le, Vrijhoeve en Prot. Kaatsheuvel op dinsdag 23 juni j.l. de 22e bejaarden- toCht gemaakt. Te ongeveer 8 uur was het in de Schoolstraat te Capelle 'n drukke beweging. Te ongeveer half negen waren ale auto's opgesteld en ZANGUITVOERING DE ROZENKNOPJES Afgelopen woensdagavond heeft het jeugdkoor van De Rozenknopjes voor een zeer goed bezette zaal de jeugd- musical door Hans Peters, De won derbaarlijke machine van prof. Knap, opgevoerd. Deze leuke avond werd geopend door mevr. Oerlemans-Aalfs die de talrijke aanwezigen 'hartelijk welkom heette. Zij deed een beroep op de aanwezigen de verloting, te houden tijdens de pauze, wel te wil len steun'en. Biema was het woord aan het jeugdkoor. De jeugdmusica) werd op bijzonder leuke wijze door 't koor opgevoerd. Het is zowel voor- koor als dirigent e'en bijzonder suc ces geworden. Met recht kon dan ook mevr. Oerlemans woorden van dank brengen aan het adres van de diri gent de heer Berkelmans uit Waspik. Ook mej. Molenaar, die veel voor dit stuk had gedaan werd dank gebracht voor haar werk. De heer en mevr. de Ruyter dankte mevr. Oerlemans voor de steeds genoten gastvrijheid en overhandigde mevr. de Ruyter een doos bonbons. Het laat zich indenken dat koor en dirigent voor de opvoe ring van deze musical met groot ap plaus werden beloond door de aan dachtige luisteraars. - In Westeibork is door H.M. de Koningin de grootste radio-telescoop ter wereld geopend. - Dubeek, de vroegere liberale lei der in Tsjechoslofwakije is ontslagen als gazant in Turkije en zal weldra uit de partij worden gestoten. - Vier jongelui, die op het strand wandelden, werden door de bliksem getroffen; een van hen werd direct gedood, twee ernstig en een licht ge wond. - Bij inzameling voor slachtoffers van de aardbeving in Peru heeft in ons land 1 miljoen gulden opgebracht

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9