TIJLOOS Overgangsexamen Willem van Oranjecollege WASPIK Bernarda" 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 2 JULI 1970 7 m.vsR ËTeEN £80ENTJE,D4T^ sF banc i5 voor zijn s I MOEDER..MAAR TOCH y/MET EEN VREEMDE AAN- trekkiwaskracht, en wat V bedoelt hij met gxEEN DROESEL ^2] ZO,NU HEEFT HET DE UCNAAMS - TEMPERATUUR PWAT2AL moeder OPKIJKEN ALS IKTÖCH slaal;met een HET BROEIT' - HET r LEEFT jr^ hu is noïzonj GROENE TAK AAN EEN/ r OUDE, OU DL BOOM r^j IK weet:pat je hard U/FPUT. .JONDEN, «Pr MAAR DENK [P NIET DAT UE ZO I GEMAKKELIJK b SLA ACT CROE\ i t(j*5 NOD (SEEN J A LEVEN - r Paraatheid in Nederland laat te wensen over een fiets TOON "AARTS Bevorderd van klas 1 naar klas 2: J. Bakker, G'berg; J. Blom, 's-Gra- venmoer; B. Boer, Eethen; S. Bok- ma, Drunen; G. Bouwman, R'veer; G Branderhorst, Heusden; H. Dal- meijer, Vught; M. van Diggelen, Genderen; P. Drop, Spr.-Capelle; M. Hilwig, Heusden; B. Hogeboom, Spr.-Capelle; G. Huisman, 's-Bosch; D de Jongh, 's-Bosch; C. Kaasjager, 's-Bosch; P. Kamphorst, Drunen; M. Kloet, R'veer; L. v. d. Kolk, Doeve ren; M. v. d. Mast, Spr.-Capelle; K. Mjed<ema, Vught; C. Nijssen, Vught; J. Schreuders, Genderen; K. Tim mermans, 's-Gravenmoer; D. Bel, Waalwijk; C. van Bezooijen, Waal wijk; J. de Bie, Spr.-Capelle; D. Bo- gers, Spr.-Capelle; A. Dunsbergen, Waalwijk; A. de Graaff, Waalwijk; W. Greve, Waalwijk; A. de Hoop, Waalwijk; G. v. d Hoven, Spr.-Ca pelle; J. v. d. Hoven, Spr.-Capelle; A. Kleijn, Waalwijk; J Kuijsten, Spr.-Capelle; E. Lugtenborg, Waal wijk; J. Mandemakers, Waalwijk; A. Metzke, Spr.-Capelle; M. Mulders, Waalwijk; M Oerlemans, Spr.-Ca pelle; M. Ohorella, Waalwijk; T. v. d. Pol, Heusden; J. Quirijns, Spr.- Capelle; F. de Rooy, Waalwijk; J. Vermeer, Waalwijk; D. Vos, Spr.- Capelle; N. Wittebol, Spr.-Capelle; B. Boeschoten, Eethen; J. Cusveller, Tilburg; M. van Dijk, Waalwijk; H. Eiten, 's-Bosch; R. Johan, Waalwijk; M. Kanters, 's-Gravenmoer; H. v. d. Meijdenberg, Waalwijk; A. van Op stal, Waalwijk; H. Reitsma, Waal wijk; T. Renes, 's-Bosch; M. Roep, Drunen; W. de Rooy, Raamsdonk; L. Ruijmschoot, Heusden; K. v. d. Schans, Drongelen; C. Schoonder- mark, Waalwijk; H. Schoondermark, Waalwijk; M. Schulz, Tilburg; J. Sterrenburg, Spr.-Capelle; M. v. d. Ven, 's-Bosch; J. Verhoeks, Waal wijk; D. Visser, Vlijmen; P. Vlot, Vlijmen; M. Vos, Drongelen; R. Wortman, Geertruidenberg; A. Ad vocaat, Wijk en Aalburg; M. v. d. Berg, 's-Bosch; M van Dommelen, Spr.-Capelle; S. Heemskerk, Vlij men; N. de Jong, Helvoirt; B. Kroes, 's-Bosch; F. Nieuwkoop, Wijk en Aalburg; J. Oosterhoff, 's-Bosch; J. Peskens, Drunen; A Pronk, Waal wijk; J. de Roode, Vlijmen; T. van Rijswijk, Wijk en Aalburg; P. Ie Sa ge, Spr.-Capelle; J. G. v. d Schans, Waalwijk; C. Visser, 's-Bosch; J. Visser, 's-Bosch; P. Waarts, Spr.-Ca pelle; J. Westerveld, Waalwijk; G. Wolffensperger, Heusden; J. van Zoest, Drunen; J. Zijderveld, Wijk en Aalburg. Afgewezen: 10. Bevorderd van klas 2 atheneum naar 3 atheneum: H. Arnoldus, Drunen; H. Buijs, 's-Gravenmoer; P. van Cadsand, Drunen; R. van Doveren, Wijk en Aalburg; M. Heinen, R'veer; J. v. d. Hoeven, Waalwijk; L den Hollan der, Vlijmen; H. Janssen, Elshout; W. Jonker, 's-Bosch; G. König, R veer; M. Michaël, Spr-Capelle; H. Morelissen, Veen; C. voor de Poor- te, Spr.-Capelle; J Rutgers, 's-Her- tngenbosch; W. Schouten, Spr.-Ca pelle; M. Varossieau, Waalwijk; T. Verduijn, Raamsdonksveer; P. v. d. Schans, Drongelen; B. Smit, Vught; E. Waltz, Vlijmen; E. Willemsen, 's-Bosch; L. de Winter, 's-Bosch; G. v d. Beek, Genderen; B. Behoekoe Namradja, Waalwijk; C. Blokland, Waalwijk; J. Bloot, Genderen; M. van Boven, Waalwijk; J. Brobbel, 's-Bosch; M Dorenbos, 's-Bosch; H. Greve, Waalwijk; T. Harteveld, Waalwijk; M. Hoek, 's-Bosch; E. Hofland, 's-Bosch; C. v. d. Hoven, Spr.-Capelle; I. Lintvelt, Vlijmen; J. Oerlemans, Spr.-Capelle; D. Pronk, Waalwijk; C. Quirijns, Spr.- Capelle; I. de Rooy, Waalwijk. Afgewezen: 3. Bevorderd yan klas 2 havo naar 3 havo: G. Bakker, Waalwijk; J. Bakker, Waalwijk; A. van Bockel, 's-Bosch; S Dancewicz, Spr.-Capelle; M. v. d. Houten, Waalwijk; C. Janssen, 's-Bosch; M. de Joode, Genderen; FEUILLETON door: A. SCHMIDT 6) ,,Heb je weer gedronken?" „ik? maar tantetje, wat denkt u wel! Ik ben zo nuchter als een parlements lid bij zijn begrotingsspeech. En wijn daar kan ik wel tegen. Maar ver maakt heb ik me zeker. Prima, pri ma, mensen". „Waar ben je dan geweest?" Nou, hoor eens evendaar moet ik eerst eens goed over naden ken. Eerst in de Olifant, voor 't sou per, toen in de opera. Ja, twee ac- len maar, hoor, toen werd het ver velend en ben ik naar de bar ge stevend. Wat toen ook weer? O, .ia: naar het cabaret en toen zijn we naar die tent van Pigisch gegaan. Dat wil zeggen: in de keuken, want de zaak was natuurlijk al gesloten. Die Pigisch is toch een beste kerel: hij had een gezellig hoekje inge ruimd, waar we nog wat konden gokken". Tante Betty zag de jongeman met onverholen afkeuring aan. „En dat gedraaf van de ene tent H. B. Kiewiet, Dussen; C. Kleinloog, Genderen; G. Kortlandt, Waalwijk; J- van Nijen, Waalwijk; A. Ockers, Meeuwen; J. Patty, Tilburg; M. Post, Drunen; J. de Rooy, Waal wijk; M Rijke, Heusden; J. Schoon dermark, Waalwijk; J. Vuueregge, 's-Bosch; M. Bakker, G'Berg; A. van Deventer, 's-Bosch; C. Donken, Drongelen; J. Geerlings, Dussen; D de Haan, Helvoirt ;H. Kuikhoven, Drunen; C. Mommersteeg, 's-Bosch; E. Nootenboom, Herpt; W. Visser, 's-Bosch. Afgewezen: 12. Herexamen: 7. Bevorderd van klas 3 hbs naar 4 hbs: J. Bax, Oudheusden; R. Bernards, Waalwijk; S. Cusveller, Tilburg; G. v. d. Dool, Spr.-Capelle; H. Ense- rink, Tilburg; J. van Esch, Waal wijk; G. Hanekamp, G'Berg; C. Heijblom, R'veer; A. Keydener, 's-Bosch; W. Knaap, Raamsdonk; T. Lancée, Tilburg; M. v. d. Mast, Spr.- Capelle; C. Meyer, Spr.-Capelle; A de Rooij, Spr.-Capelle; B. de Rooij, Waalwijk; W. de Rooy, Spr.-Capel le; A. v. d. Ven, 's-Bosch; A. Ver- hoeks, Waalwijk; J Versteeg, Kaatsheuvel; C. Vos, Spr.-Capelle; R. Jansen, Waalwijk. J. van Bergeijk, Babyloniënbroek; G van Berkel, Wijk en Aalburg; A. Bouman, Wijk en Aalburg; L. de Bruijn, R'veer; A. den Dekker, Wijk en Aalburg; G. Dekkers, Spr.-Capel le; A. van Duyn, Tilburg; C. de Graaff, Waalwijk; I. Markema, Til burg; C. de Hoop, Waalwijk; M. Janssen," Elshout; E. Kloet, R'veer; J. Koolwijk, Oisterwijk; J. Lank- haar, Eethen; E. Mooy, Vught; P. Pieterse, Vlijmen; W. Pruysers, Waalwijk; C. Remmers, Eethen; T. Remmers, Eethen; H. Roffel, 's-Her- togenbosch; R. v. d. Voordt, Vlij men; T. Vos, Drongelen; J. van Gent, Waalwijk; D Behoekoe Nam radja, Waalwijk; J. v. d. Berk, Vlij men; M. Christ, Oudheusden; F. Eugster, 's-Bosch; G. Gerritse, Vught; R. v. d. Heuvel, 's-Bosch; C. Huibers, Oudheusden; E. de Jong, Genderen; D. Morelissen, Veen; S. Ohorella, Waalwijk; H. Poelakker, Wijk en Aalburg; J. Roza, 's-Bosch; U Santi, Waalwijk; G. Timmermans Veen; P. Smit, Vught; P. van Wijk, Waalwijk; E. van Zoest, Drunen. Afgewezen: 11. Herexamen: 2. Bevorderd van klas 3 mms naar 4 mms: J Boerman, Kaatsheuvel; J. Buijs, Tilburg; P. Colijn, Doveren; J. Dam mers, Drunen; A. van Drongelen, Spr.-Capelle; D. Eigenbrood, Wijk en Aalburg; C. Janson, Waalwijk; G de Jong, Genderen; H. Kastanja, Vught; H. Kuijsten, Waalwijk; M. Lastdrager, 's-Bosch; J. Mandema kers, Spr.-Capelle; H. MatUlessy, Vught; A. Nagelhout, 's-Bosch; D. Odink, 'sBosch; J. van Oversteeg, Spr.-Capielle; J. Rijke, Heusden; E. Auwers, R'veer; C. van Drongelen, Spr.-Capelle; R. Heidema, G'Berg; J. Hofland, 's-Bosch; G. Overweel, Spr.-Capelle; S. Pruijssers, Waal wijk; A. de Ruijter, Waalwijk; J. v. Tiggelen, Waalwijk; H. Zeijlmans, Raamsdonksveer; J. de Kwaaste. niet, Waalwijk. Afgewezen: 9. Herexamen: 4. Bevorderd 'an klas 4 hbs-A naar 5 hbs-A: W. Achterkamp, 's-Bosch; L. Beuke- ma, 's-Gravenmoer; A. de Bo,er, 's-Bosch; G. Knaap, Raamsdonk; C. Lips, Vught; A. v. d. Maaden, Wijk en Aalburg; M. dé Rooy, Waalwijk; M. Schuil, Drunen; A. Slegh, 's-Bosch; J. Sopamena, Tilburg; J. van Splunder, Drunen; M Stam, 's-Gravenmoer; V. van Steenis, Drunen; P. Verhagen, 's-Graven moer; A. Verhoeff, Spr.-Capelle; M. Vlot, Vlijmen; M, Wierda, Waal- wijk;M. Boerma, 's-Bosch; J.Ham, '-Bosch; J. Huysmans, Rosmalen; J. Mandemakers, Spr.-Capelle; R. van Mourik, Waalwijk; G. voor de Poor- naar de andere, zoals jij dat dan be lieft te noemen, heet dan amuse ment, als ik het goed begrijp. Vind je het dan niet zonde van het geld dat je 't daarbij over da balk gooit? Als ik jou was, dan zou ik me scha men!" Met gemaakt berouw omhelsde hij zijn tante en sloot haar mond met een kus. „Nou alsjeblieft niet preken, tan te! Dat is héél ouderwets en boven dien helpt 't geen zier. En schamen cloe ik me helemaal niet. Waarvoor zou ik? Omdat ik jong ben, en van het leven wil genieten? Dat is toch mijn goed recht! Waarvoor beul ik me anders af in de fabriek? Waar om verdienen we geld? Toch zeker alleen om het uit te geven!" „Jongen, je houdt er vreemde fat soenbegrippen op na", begon de ou de vrouw weer, nu werkelijk hele maal ontdaan. Maar ze hield gelijk weer op, want Kurt was haar al voorbij en de trap opgelopen om zijn zusters in te halen. „En meiskes, was het gezellig bij de Rappolds?" vroeg hij fluisterend, om de oude heer Zeiler niet te sto ren, wiens slaapkamer vlakbij lag. Bernarda antwoordde niet en Lola haalde haar schouders op. „Zo gezellig als het maar in een klein nest in de provincie kan zijn. COR SMITS NAAR DESK Het volgend seizoen zal het eer ste team van Waspik niet meer kunnen steunen op de ongetwijfeld n;et geringe voetbaltalenten van Cor Smits. Deze speler waaraan Waspik het laatste jaar een uitste kend lid heeft gehad heeft n.l. over schrijving naar het Kaatsheuvelse DESK gevraagd en verkregen. Waspik dat de talenten van Cor Smits zowel in de verdedigingslinie als in de aanval gebruikte ziet deze speler niet graag vertrekken maar heeft alle begrip voor het feit dat het voor een speler veel aantrek kelijker is in de eerste klas uit te komen dan in de lagere regionen. Bovendien zijn in de huidige voet balwereld de amateursbepalingen van 'n .vierde klasser eenmaal niet meer dezelfde als die van een eer ste klasser. Het is heel begrijpelijk dat jong talent oog en oor heeft voor de faciliteiten welke een eer ste klasser kan bieden maar voor een club als Waspik blijft het zon dermeer vervelend en jammer op deze wijze in haar opbouw geremd te worden. DUIVENSPORT P.V. „Waspik", uitslag Angoulè- me: H. Treffers 1; W. Donks 2; P. de Graauw 3 4; Uitslag St. Denis: P. de Graauw jr. 1 15; W. Donks 2 3 4; J Timmers 5; Jac Oerlemans 6; A. Smits 7 13; A. Faro 8 10 12 14; H. Treffers 9; Th. Smits 11. P.V. „De Reisduif'' te Waspik, uit slag St. Vincent: A. Kuyten 1 2; M Bax 3; A. J. de Wit 4; Uitslag Cha- teraux: A. Kuyten 1; M. Bax 2 6; P. Kuyten 3 5 7; Kuyten-Govaerts 4; Uitslag Pont St. Max.: A Kuyten 1 5 13; D. Smits 2 4 6; C. Fitters 3; Kuyten-Govaerts 7; H. Langermans 8 15; M. Bax 9 14 18; P. Kuyten 10 17; N. Smits 11; Th. Gijsman 12 16; M. J. van Dongen 19. KPJ WASPIK NAAR INTERKRING De afdeling Waspik van de KPJ zal zaterdag aanstaande als kring kampioen van Breda uitkomen op de interkring sportdag welke te Ge- mert wordt gehouden en waar de best geklasseerden van het gehele KPJ-gebied elkaar zullen treffen. Na het behalen van het clubkam pioenschap waren er voor de afde- l:ng Waspik ook opmerkelijke suc- cessen weggelegd tijdens de indivi duele wedstrijden. In het algemeen klassement van de tel- en muziek- ocfeningen waren de volgende plaatsen voor Waspikse leden: 1 en kampioen Mels Langerwerf, 2 Han Kamp, 6 Louis Biemans, 12 Louis Kamp, 14 Huub van Etten. Dré ■Kamp en Jos Kamp werkten zich wel in de finale maar vielen juist buiten de prijzen van de beste 15. Bij de dames (muziek- en knots- oefeningen) slaagde er alleen An nie van Dongen in een finale plaats te bereiken maar een klassering on der de beste 15 zat er net niet in. VOLLEYBAL Het Waspikse Atak eindigde op een tournooi van Niegovec in Goir. Ie met gelijk aantal punten als de hoofdklasser Starto uit Tilburg aan de top van het klassement van de hoogste afdeling van het tour nooi. Een beter setgemiddelde ver wees Atak naar de tweede plaats. KOLLEKTE ZR. MARINA In verband met haar vertrek naar een leprozerie op West Irian zal zuster Marina, tot voor enkele n aanden wijkverpleegster in Was pik, tijdens de Eucharistievieringen van het komen'de weekeinde in de Bartholomeusparochie de kerkgan gers toespreken en een kol lekte houden. SCHOOLVERLATERSDAGEN De leerlingen van de hoogste klas sen van de vier Waspikse lagere scholen sloten hun lagere school pe- riod% af met drie zgn. schoolverla- tersdagen. In groepjes van 5 bezoch ten de jongens en meisjes een aan tal personen, instellingen, winkels en bedrijven en met de opgedane ervaringen richtten zij later een be- roepententoonstelling in welke van de kant van de ouders veel belang stelling trok. Op Elzenhage deden de jongelui zich op deze eerste dag tegoed aan een pannekoekefuif. De tweede dag bracht het gezelschap een bezoek aan de pottenbakkerij Mariënkroon te Nieuwkuyk waarna de Drunense duinen en de Efteling werd aangedaan. Een groot deel van de laatste dag werd doorge bracht op het zwembad. Als sluiting was er een godsdienstige bijeen komst waaraan de kinderen zelf een wezenlijk aandeel leverden. GESLAAGD De heer M. van Dongen (J.zn) uit Waspik slaagde aan de fakulteit der rechtsgeleerdheid van de katholieke universiteit te Nijmegen voor het kandidaatsexamen 2e deel. NIEUWE TRAINER De voetbalclub Waspik heeft een nieuwe trainer. Nadat de heer Tim mermans uit Waalwijk op het ein de van het seizoen te kennen had gegeven het volgend jaar de derde klasser Baardwijk te zullen gaan trainen is het bestuur naar een op- \olger gaan uitzien. Er kwamen meerdere sollicitanten die graag de vacante plaats bij Waspik wilden innemen. Het bestuur liet uiteinde lijk haar keuze vallen op de heer K. van Eijk uit Breda. De heer van Eijk trainde drie jaar de vierde klasser U.V.V. uit Ulvenhout en speelde daarvoor in het betaalde voetbal bij S.V.V. te, Spr.-Capelle; H. de Ruijter, Spr.- Capelle; C. Treffers, Spr.-Capelle. Afgewezen: 4. Herexamen: 3. Bevorderd van klas 4 hbs-B naar 5 hbs-B: L. Dorenbos, 's-Bosch; J. Duister, Wijk en Aalburg; J. van Esch, Waalwijk; M. Hartveld, Waalwijk; G. Mes, Heusden; J. Oosterhoff, 's-Bosch; P. Ruijtenberg, Waspik; R. Rijke, Heusden; J. Sauer, G'Berg; P. Scheider, 's-Bosch; J. Streef, Waal wijk; D. Aanen, Wijk en Aalburg; J. Harkema, Tilburg; J Janssen, 's-Bosch; A. König, R'veer; W. Kort landt, Waalwijk; R. v. d. Maat, Til burg; C. Mandemakers, Walwijk; C. Nieuwenhuizen, Wijk en Aalburg; L. Schuurmns, Vught; G. Vos, Waal wijk; F de Wind, Waalwijk; F. Wit tebol, Spr.-Capelle. Afgewezen: 13. Herexamen: 5. Bevorderd van klas 4 mms naar 5 mms: A. Barbiër, Vlijmen; A. van Beek, Waalwijk; J. Beishuizen, Tilburg; J. Blom, 's-Gravenmoer; G. Dekker, Genderen; M. Dekkers, Waalwijk; C Donken, Drongelen; J. van Haar lem, Drunen; N. de Kwaaste:.,et, Waalwijk; E. Laurense, Spr.-Capel le; R. Marti, Drunen; G. van Nijen, Waalwijk; A. Paans, Waalwijk; H. v. d. Pol, Wijk en Aalburg; A. de Rooy, Waalwijk; M. v. d. Schans, Spr.-Capelle; A Timmermans, Spr.- Capelle; M. Treffers, Drongelen; A. van Twillert, Tilburg; G Vlaskamp, R'veer; N. de Vries, Loo'n op Zand; J. Dinkelaar, Drunen. Afgewezen: 3. gelijk gehouden", zei Bernarda met veel nadruk. „Ik had integendeel verwacht dat alleen Hans Lukas een mogelijke kandidaat zou zijn ge weest". „Hans Lukas?" Lola lachte koud- spottend. „Hoe kom je daar nu bij! Zo dom zie ik er toch niet uit? Die vent is een uitgesproken stomme rik". „Maar je hebt toch verwachtingen bij hem gewekt". „Hij zwermde om me heen, net als een dozijn anderen, meer niet". „Maar hij houdt van je". „Dat mag hij, als hij er plezier in heeft. Dat gaat mij toch niet aan?" Bernarda was doodsbleek gewor den. Een donkere blik voer in haar ogen. Ze liep op haar zuster toe en riep heftig uit: „Tot vandaag heb ik alleen maar gedacht dat je opper vlakkig en gedachtenloos was, Lola, Maar je bent gemeen, ja, gemeen en harteloos". Ook Lola's ogen schoten vuur. „Is dat je gelukwens bij mijn ver loving?" „Ik kan je niet gelukwensen. En als er nog zoiets bestaat als recht- aardigheid - en dat geloof ik ze ker - dan zal je ook geen geluk hebben. Want je hebt gespeeld met het hart van een goed en edel mens. Misschien heb je zijn levensgeluk voor altijd vernietigd. Dat kan geen zegen brengen. Moge je eigen hart nooit voelen wat een pijn zo'n ge meen spel kan doen - dat is alles wat ik je kan wensen". Lola wierp haar hoofd in de nek. „Een overbodige wens", zei ze spottend, „want harten spelen geen rol in mijn levensplan, ook het mij ne niet". Ze sprak voor een lege kamer, want Bernarda was weggevlucht HOOFDSTUK V Toen Engelbert Zeiler de volgen de dag voor het middageten thuis kwam, vond hij alleen Bernarda in de eetkamer. Zoals gewoonlijk dekte ze de ta fel, een werkje dat tot haar huis houdelijke plichten behoorde, en dat ze steeds plichtsgetrouw waarnam. Toen haar vader binnentrad keek ze verrast op. „Hallo, pappa, bent u daar al? 't Is amper twaalf uur?" (wordt vervolgd) De knuppel die dr. de Jong in het Defensiehoenderhok heeft gegooid, toen hij vaststelde dat er wel het een en ander aan de paraatheid van ons leger ontbrak en feiten met na me noemde, heeft er toe geleid, dat men ook in het parlement wakker is geworden en dat er nu plotseling behoorlijke aandacht aan een en an der wordt besteed. Minister W. den Toom heeft het een en ander te horen gekregen, zeker nadat premier De Jong had toegegeven, dat de geoefendheid van ons leger niet op het gewenste peil is en dat onze conventionele i bewapening nog net het minimum haalt. I Vast staat, dat er het een en ander I zal moeten gaan gebeuren. Ook al zijn wij Nederlanders zeker geen militaristen, toch beseffen we, dat het misdadig is onze soldaten ooit te moeten laten aantreden zonder voldoende bewaping en onvoldoen de geoefend, dat hebben we in 1940 gezien. BLIJF FIT EN JONG Koop Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 33613 Met Berlijn, Parijs of Londen is het natuurlijk niet te vergelijken Waarom ben je eigenlijk ook niet gekomen. Je was toch uitgenodigd?" „Ik heb me verontschuldigd I. wegens „zaken", 't Is me daar veel te vervelend met al die gesprekken over geleerde -ismen. En die schil der-, mode en doktersdames, die daar het grootste woord voeren, in teresseren me helemaal niet. Nee, aan liever van die kleine meisjes. Als ik uitga wil ik ongedwongen kunnen praten, begrijp je". ,.En dat kan je dan ook dagelijks". „Natuurlijk. Om tien uur naar kooi gaan is niks voor mij. Dat doe ik wel als ik opa ben". Ze stonden nu aan het eind van de gang en wachtten op tante Betty om haar goedenacht te wensen. Einde lijk kwam ze er aan ademloos. „Nou, kinderen, welterusten dan en slaap maar goed uit. Ik zal jullie wel bij papa excuseren, als jullie niet aan het ontbijt zijn". Ze kuste de beide meisjes vluch tig en verdween in haar slaapkamer Ook Kurt verdween naar beneden, waar hij zijn kamer had. Zwijgend betraden de meisjes Lola's kamer, die naast die van Bernarda lag. Bij andere gelegenheden gingen de twee bij thuiskomst nog een half uurtje zitten napraten in een gezel lig hoekje. Vooral Bernarda hield van die nachtelijke gesprekken, want hoe verschillend ze ook was van haar zuster, ze hield toch ziels veel van haar. Maar vandaag bracht ze het niet verder dan een korte groet en wilde gelijk naar haar ka mer. „Zeg, blijf je niet even?" vroeg Lola verwonderd. „Heb je zo'n haast om in bed te komen?" „Het is laat en ik ben moe". „Moe? En ik zou nog eens werke lijk uitgaan. Nou ja, als je moe bent, ga dan maar. Maar toch moet ik je nog even één nieuwtje vertellen. Je zult ervan staan te kijken Ik heb me vanavond verloofd met Hollweg! Maar zeg het voorlopig nog aan niemand, want hij moet morgenvroeg op reis en hij kan pas over vier dagen met papa spreken. Binnen een maand vieren we brui loft". Bernarda had zich geschrokken omgewend en staarde haar zuster wezenloos aan. „Je hebt je verloofd En met Hollweg?" stamelde ze fluis terend. „Ja. Verwondert je dat zo erg? Dat had je toch wel kunnen zien aankomen". „Nee, dat had ik nooit kunnen denken. Dat had ik nooit voor mo-

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7