wAAlwijkse en UnqstRaatse couRant Bouwrijp maken deel saneringsplan van de markt in Kaatsheuvel b UW MENING (oCam. ipe\ s ,-fl ampe Vakantieprogramma voor schooljeugd in Vlijmen Pater P. van Mierlo uit Nieuwkuyk jubileerde VAN MIL PONTIAC Toerisme is in Noord-Brabant belangrijke zaak geworden MADEIRA CAKE Janketbakkerij Nieuwe fietsroute door de provincie In Tilburg naar: diploma hoera Provinciale VVV pakt de zaken grondig aan Exploitatie Voor eggen bevol king Ideaal om te fietsen Fietsroutes Artisten voor de maand juli Trio Bruno Los Aztcas Eva Carlotte Nadsa Tacha THE BLUE NOTE Tilburg I I I I 1 I I I I I a a i i i i i I I nawnuu 14 y Kermis-matinee Lïederfafel ook voor bejaarden Pony-club ,,'t Hoekske" heeft 8 ruiters met diploma Pony-concours Midden-Brabant Cake Royale, Cake Arriba, Amandel Cake, Cake Oriëntale Loon op Zand natuurlijk bij: TAUSCH Juwelier DONDERDAGAVOND 2 JULI '70 93e JAARGANG No. 53 De rcho v^n het Zuióen itgever: Waalwiiksche Uitgever: Waal wij ksche Stoomdrukker^ Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inci.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inci.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - "Het toerisme in de provincie Noord Brabant is een met meer weg te denken factor in ons economisch pakket. Het gaat hier om een omzet van tientallen mdjoenen guldens per jaar. Daarnaast zijn het toerisme en de recreatie zeer belangrijke en onmisbare factoren in het kader van de werkgelegenheid, speciaal in de dienstensector". Deze uit spraken vielen te beluisteren tijdens een vorige week door de Provinciale VVV belegde vergadering. Het jaar 1969 is een jaar geweest, waarin zich veel belangrijke wijzi gingen hebben voltrokken in het Ne derlandse VVV-wezen. De ANVV heeft toen alle uit te voeren taken overgedragen aan het Nationaal Bu reau voor T oer isme. Deze omschake ling had gevolgen voor het hele Ne derlandse VVV-wezen. De omschake ling en aanpassing in Noord Brabant heeft echter niet al te veel zorgen, ge geven. Men kan dit toeschrijven aan het feit dat de Provinciale VVV, samen met de streek VVV's en de grootstedelij ke VVV's, tijdig heeft onderkend, dat bundeling van krachten en financiën een belangrijke zaak is, zowel voor schaalvergroting als ook voor de sa- n-.enwerking met het NBT. De samenstelling van een direktori- um, waardoor het mogelijk werd alle krachten en specialiteiten in één col lege te bundelen, blijkt een stap in de goede richting geweest te zijn. De gezamenlijke inzet van alle Noord Brabantse VVV-direkteuren onder su pervisie van het Prov. VW-bestuur, heeft in de laatste jaren reeds resul taten te zien gegeven. Het meest sprekende hiervoor zijn wellicht nog de cijfers van de exploitatierekening. Deze gaven in 1968 een bedrag aan van 75.000; in 1969 was dit 125.000 en in 1970 staat op dit ogenblik vast, dat de exploitatiere kening 250.000 zal bedragen. Dit betekent in twee jaar een stijging van ruim 300%. Het Provinciale VVV verheugt zich bijzonder ever deze goede resultaten. Temeer, omdat Provinciale Staten er herhaaldelijk op gewezen hébben, dat het noodzakelijk zou zijn de inkom sten van het geïnteresseerd bedrijfs leven te verhogen. Nu dit in zo be langrijke mate is geschied, hoopt de Prov. VVV dat de overheid bereid is haar subsidie op een niveau te bren gen, zoals dat ligt in andere provin cies van Nederland. De ontwikkeling van de recreatie is, zowel voor de vreemdeling als voor de inwoners van de eigen provincie, eveneens een bijzonder belangrijke aangelegenheid geworden. Goede mogelijkheden voor de recreatie zijn onverbrekelijk verbonden met het woon- en leefklimaat en daardoor ook met de industriële ontwikkeling van onze provincie. Verrichte onder zoekingen tonen aan, dat van alle in formaties welke door de VW's ver strekt worden er ca. 40% ten behoe ve van de eigen bevolking zijn. De Provinciale VVV heeft in samen werking met de Koninklijke Neder landse Toeristenbond twee boekjes uitgegeven met ieder 15 fietsroutes door de provincie. Waarom fietsen door Brabant? Deze provincie biedt rust en ontspanning zoekende toerist uitgestrekte bossen, boerenhoeven en gezelligheid, maar ook hei, zandver stuivingen en vergezichten. Boven dien kent het Brabantse land vele honderden kilometers goede secun daire wegen en fietspaden: ideaal om te fietsen. Fietsen betekent daarom een gezonde bezigheid in deze tijd in Noord Bra bant, nu de Nederlandse autowegen steeds voller worden en van lichame lijke beweging steeds minder terecht komt. Een reden te meer voor de Provinciale VVV Noord Brabant om in nauwe samenwerking met de AN WB twee boekjes met fietsroutes uit te geven. Het ene boekje beslaat het westelijk, het andere het oostelijke deel van de provincie. De prijs per boekje bedraagt 2,50, minder dan 17 cent per tocht. De brochures beschrijven de verschil lende tochten in lengten variërend van 25 tot 60 km aan de hand van kaarten en teohnische gegevens. Daarnaast wordt summiere toeristi sche informatie gegeven. Iedere route heeft zijn eigen naam. Alle tochten hebben een cirkelvorm, zodat men al tijd op zijn uitgangspunt kan terug keren. De boekjes zijn zowel bij VVV als bij ANWB-kantoren te koop. Het boekje over West Brabant cm- vat de volgende tochten: Zoomroute, Grenslandroute, Assumberg Molen route, Turfvaartroute, Pannenhoef- route, Goudbergroute, Strijbeekse heideroute, Enclaveroute, Duiven tc- renroute, Loonse en Drunense Dui nenroute, Gorp en Roovertroute Ven nen en heideroute. Grote Beerze en Rovertse Heideroute, Klompen- en mandenmakersroutè, Nemerlaerroute. Oost Brabant omvat: Maasdijkroute, Solda ten w iel rou teHanenbergro u te Boerderijenroute, Vinkelroute, Beer- se Overlaatroute, Aldendrielroute, Stuwroute, Heideroute. Stroomdal- route, Bosroute, Strabrechtse Heide route Antoon Ccolenroute, Vennen- rcute en de Peelroute. De onderhandelingen inzake de ver koop van bouwterreinen aan de Boe renleenbank en het Postkantoor op de Markt te Kaatsheuvel zijn momenteel in een beslissend stadium. Verwacht mag wordendat bedoelde terreinen nog vóór het einde van het jaar kun nen worden verkocht. In verband daarmee is het noodzakelijk, dat zo mogelijk begin september een aan vang kan worden gemaakt met de aanleg en riolering van de geprojec teerde verbindingsweg tussen het ge- bouw van openbare werken en het raadhuis, aansluitend op de PIuygen- straat en de Marktstraat, alsmede met de aanleg van de benodigde par keerruimte. De voorgenomen werkzaamheden zijn minimaal vereist om de bouw van Boerenleenbank en Postkantoor mo gelijk te maken. De totale uitvoe ringskosten zijn op 403.028,- ge raamd, terwijl de verkoop van bouw grond aan genoemde gegadigden MUZIEK ATTRAKTIE-NUMMER STRIP-TEASE en Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 zal derhalve rond 85.000,- moeten worden geïnvesteerd Hoewel Gede puteerde Staten nog geen definitieve beslissing hebben genomen met be trekking tot 'het bestemmingsplan en de exploitatieopzet, verwacht het ge meentebestuur dat het beschikbaar te stellen krediet, dankzij de relatief ge ringe netto-investering, de benodigde goedkeuring zal krijgen. A.s. donderdag zal de gemeenteraad worden voorgesteld tot het bouwrijp- maken van een gedeelte van het sa neringsplan Markt te besluiten en 't •benodigde krediet te voteren. Het bestuur van de Boerenleenbank te Kaatsheuvel heeft inmiddels, me de namens het bouwbedrijf Pepping N.V. te Kaatsheuvel, verzocht 'n per ceel bouwgrond, groot 1355 vierkan te meter, gelegen aan de zuidzijde van de Markt, te verkopen. B. en w. hébben de totale koopsom hiervoor bepaald op 198.300,-, exclusief omzetbelasting. Van deze kavel is 680 vierkante me ter bestemd voor de bouw van een bankgebouw met bovenwoning, ter wijl genoemd bouwbedrijf 675 vier kante meter zal kopen ten behoeve van de bouw van een kantoorgebouw. De raad zal worden gevraagd tot ver koop te besluiten. Aangezien het per ceel, waarop het kantoorgebouw van het bouwbedrijf zal worden gebouwd, de bestemming heeft van meerge zinswoningen gesloten bebouwing in drie woonlagen - zal een wijzi ging van het bestemmingsplan wor den voorbereid WSC-PUPILLEN SPORTDAG Als vader van een WSC-pupil moet het mij van het hart dat wanneer WSc zo'n dag organiseerd, zij aan alle pupillen moet laten weten dat er voor hen een sportdag is. Als WSC het op prijs stelt om van zijn naam als zijnde een vereniging van het kapitaal af te komen, dan wordt het hoog tijd dat de leden uit de arbeiders stand worden inge licht wanneer er iets wordt georga niseerd. Mijn zoontje is niet de enig ste die van niets wist, bij mij in de straat wonen nog meer WSC-pupil_ len, die van niets wisten, dus kan het geen abuis zijn van een enke ling vergeten. U, redaktie, zeg ik hartelijk dank voor de verleende plaatsruimte. A. F v. Riel St. Crispijnstraat 48 Waalwijk kan U héél wat tijd (en ergernis) besparen. WIJ DOEN HET plisseren, repareren, ajouren, borduren, inkor ten, stoppen, vermaken enz. enz. WIJ MAKEN HET stofknopen, ceintuurs, gespen en nog véél ander i atelier-werk. De liedertafel Oefening en Ver maak geeft op zondag 12 juli om 12 uur een matinee in „Musis Sa crum" en de toneelvereniging „O.O.G." eveneens een matinee op zondag 12 juli om 12 uur in het Li- do", beiden zijn voor de bejaarden van Waalwijk toegankelijk a 1, per persoon. De bejaardenbond ter plaatse geeft haar leden nog 50 ct. reductie zodat ze een van deze twee mati nees kunnen bezoeken voor slechts 50 ct. Ze kunnen de toegangskaar ten hiervoor afhalen van 6 t.m. 9 juli des avonds van 6 tot 9 uur bij onderstaande adressen: W Klijn Adriaen Poorterstraat 10; Th. Bak kers, Schotsestraat 5; L. Kroot, Ir Lelystraat 65; A. Verbunt, Loeff- straat 21 en H. Vorstenbosch, Ber kenlaan 57. Dinsdag 14 juli is er voor de leden van de Bejaardenbond een gezellige middag in het Paviljoen met trac- tatie en rikconcours. Dus de oudjes kunnen op een goedkope manier zich vermaken en op gepaste wijze genieten van de a.s. kermisdagen. Het jeugdvakantiewerk organi seert in de periode van 4 juli tot en met 1 augustus een aantal activitei ten voor de schooljeugd. Op het pro gramma staan de volgende punten: Zaterdag 4 juli: Openingsspel in het sportpark „Hoge Heide" Vliedberg, Nieuwkuyk. Dit openingsspel wordt gevormd door een dubbel-zeskamp, waarvoor diverse scholen teams sa mengesteld hebben Dinsdag 7 juli: Een kleine sportdag voor de jeugd van 4 tot en met 9 jaar. Donderdag 9 juli: In de hal van de Mariaschool geeft het poppenthea ter Tourmalijn een voorstelling. Op de speelplaats van de meisjes school heeft 's middags een straat tekenwedstrijd plaats, waarbij een deskundige jury cje werkstukken zal beoordelen. Maandag 13 juli: In de eetzaal van het bejaardencen trum zal het traditionele muziek concours gehouden worden, terwijl de hengelaars op deze dag aan hun trekken komen bij een visconcours in de Haarsteegse Wiel. Dinsdag 14 juli: In het sportpark „De Hoge Heide" Nieuwkuyk kun nen de jongens en meisjes van de hoogste klassen de H.L.O.-proeven afleggen, waarbij zij een officieel di_ ploma kunnen behalen. Dinsdag 21 juli: Olympische dag. In het Wit- Gele Kruisgebouw is er dan een poppenbureau, waar Zr. Steenbak kers de nodige raad zal verschaffen Donderdag 23 juli: Op deze dag zul len honderden kinderen dobbelen om bij de diverse stands zoveel mo gelijk punten te verzamelen. Zater dag 25 juli: Een fietstocht door de omgeving Nieuwkuyk en Vlijmen. Dinsdag 28 juli: In de Drunense dui nen wordt voor de jeugd een dui- nentocht georganiseerd. Donderdag 30 juli: Bezoek aan Wonderland te Eindhoven. Zaterdag 1 augustus: Tot slot van de veelbelovende va kantie-evenementen gaat men op 't dorpsplein diverse speelstands op stellen, waar ook voor belangstel lenden een speciale verrassing is. Pater P. van Mierlo uit Nieuw kuyk heeft maandag het feit her dacht dat hij 40 jaar geleden pries ter werd gewijd. De oud-missionaris die sinds zijn terugkomst uit 't Af rikaanse Taboria, het huidige Tan zania, als assistent werkzaam is in de II Antonius Abt-parochie in Schaijk, mocht zich maandag in 'n enorme belangstelling verheugen. Tijdens de receptie in Café van Baardwijk, waar de robijnen jubi laris recipieerde, was onder meer een delegatie van bejaarden uit Schaijk aanwezig, voor wie de ju bilaris zich nogal inzet. Verder kwamen ook de burge meester van Schaijk, pastoor van Mill uit Nieuwkuyk, Ds. Johannes van Engelen, abt van de Mariën- kroon abdij te Nieuwkuyk en vele Zondag 28 juni, reden zestien ruitertjes van ponyclub ,,'t Hoeks ke" de proef voor rijvaardigheids- diploma 3 van de Ned. Pony-club. Het examen werd afgenomen door de heer Konings en mej, Wouters, die hieraan bijna de gehele dag be steedden. De groep werd gecommandeerd door de instrukteur de heer Bra- bers en er werd gereden op het ter. rein von de voorzitter dhr. Groot zwagers te Sprang. De helft van de ruitertjes slaagden voor het diploma, hetgeen door de heer Konings als een goed resultaat werd beschouwd. De overige acht zullen in augustus opnieuw moeten rijden. Bij zo'n proef wordt speciaal gelet op de zit, houding en de hul pen van de ruiters. Iets wat maar al te vaak over het hoofd wordt ge zien. Het gaat echt niet om de fi guren alleen. De uitslag van het examen luidt: 1 Pamla Schapen donk; 2 Marjo Klijn; 3 Kees Groot zwagers; 4 Karin Sprangers; 5 In- rosans van Huiten; 6 Jan van We zel; 7 Jos Kroot; 8 Toos Machilsen. vrienden en kennissen Pater van Mierlo geluk wensen met zijn veer tig jarig priesterjubileum. In de pa rochiekerk van Nieuwkuyk werd door de jubilaris een H. Mis opge dragen die daarbij werd geassis teerd door twee zilveren jubilaris sen, namelijk Pater van Lokven en Pater de Jong. Beide priesters, die 25 jaar geleden werden gewijd heb ben Pater van Mierlo in Afrika ge holpen als kapelaan. Pater van Mierlo werd in 1903 in Nieuwkuyk geboren. Na zijn gym nasiale studie bij de Norbertijnen in Keeswijk studeerde hij van 1923 tot 1925 filosofie op St. Charles in Esch, waarna hij voor zijn novicint voor de Witte Paters naar Maisson Carré in Algiers vertrok en in 1930 in Kantago tot priester werd gewijd. Sinds 5 november 1930 is Pater van Mierlo in het toenmalige Taboria werkzaam geweest in een nog braak liggend missiegebied, waar hij bleef tot 1946. In dat jaar keerde hij naar Nederland terug voor een eerste va kantie. Het jaar daarop vertrok hij weer naar zijn missiegebied. Pater van Mierlo heeft in dit Afrikaanse land verschillende parochies opge bouwd en kerken gebouwd. In 1968 keerde hij ernstige ziek naar zijn geboorteland terug. Tot zijn grote teleurstelling was Pater van Mierlo gedwongen in Nederland te blijven, en moest toen na ruim 40 jaar als missionaris werkzaam te zijn ge weest, Afrika voorgoed vaarwel zeggen. Toen hij weer geheel was opgeknapt, is hij gaan werken in de Antonius Abt parochie. Zondag vindt in Dongen, aan de Dreef op het terrein van de heer Van den Corput een groot pony concours plaats. Hieraan doen 500 ruiters mee uit heel Midden-Bra bant. Groot is de deelname uit Kaatsheuvel, Waalwijk en Drunen. De wedstrijden beginnen 's morgens om 10 uur met de dressur nummers, terwijl 's middags om 2 uur de dres- suurnummers volgen. Madeira Cake is een populaire Engelse cakesoort, die wij graag bij u aanbevelen. De cake is wat aangepast aan de verfijnde Hollandse smaak. Veel Turkse rozijnen lang durig geweld in de madeira. Tijdens het bakken blijft de madeira in de rozijnen opgesloten. De wijnrozijnen vormen naderhand bij het eten kleine sappige eilandjes en geven aan deze cake, tezamen met de geconfijte Franse kersen, een geheel eigen smaak. De Madeira Cake is één van de vijf cakes, die wij onder uw aandacht willen brengen. Er zijn er nog vier, n.I. GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160-32312 P.V. DE LUCHTBODE De P.V. De Luchtbode hield haar vlucht vanuit St. Maxence, afstand 312 km. Deelname 121 duiven. Ge lost om 6.20 uur met Z.W.-wind. De aankomst van de eerste duif was: 10.20.27 uur. Laatste prijsduif was: 10.53.51 uur. Overduif is 1 B. Hooymayers, 2 is H. M. v. d. Velden. De uitslag is als volgt: K Aarts 1; A. Leermakers 2 9 15 20; M. Vera 3 8 11 19; B. Hooy mayers 4 6 7 21 23 30 32; J. Boons 5; H. v. d. Linden 10; A. J. v. Don gen 12 14 25; W. v. Noye 13 16 31; J v. Broekhoven 17; P. v. Dongen 18; A. v. d. Velden 22; A. v. N'oye 24; H. P. v d Velden 26; A. v. Laarho ven 27 28; H. Vera 29; Uitslag serie 2: B. Hooymayers 1, M. Vera 2; Uitslag serie 3: B. Hooy mayers 1, M. Vera 2. De uitslag St. Vincent is: H. v. d. Velden 1 2 en 4; H. Vera 3. De uitslag Chateauroux is: J. Boom 1 8; M. Vera 2; G. Ypelaar 3; W. v. Noye 5; A. v. Laarhoven 6 7. Inmanden jonge duiven voor de vlucht vanuit Duffel is zaterdag 4 juli a.s. in zaal Van Gompel van 15.30 uur tot 17.00 uur. Grotestraat 231 A Waalwijk telefoon 32625

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9