Aanvallend voetbal heeft de toekomst i Van 8 tot 18 uur staan wij voor u klaar Antoon Tielen Eindcijfers Tour de France 1970 De Echo van het Zuiden Britse hoffelijkheid doet soms vreemd aan Ook komend schooljaar weer "School-radio" WAALWIJK GOOD OLD BRITAIN Abonneert U op dit blad VERDEDIGINGEN NIET ONNEEMBAAR ADVERTENTIES ABONNEMENTEN De Echo van het Zuiden DRUKWERK Politie-nieuws EDDY MERCKX OPPERMACHTIG JOOP ZOETEMELK TWEEDE Drunen Groeten thuis" Publiek ziet graag doelpunten Milanezen overtroefd DRUKKERIJ Onze kantoren zijn geopend van 's-morgens 8.00 tot 's-avonds 18.00 uur U kunt dus ook tijdens het middaguur terecht. Ook in competitie „Tulips to Amsterdam" Realistische kranten Manieren DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 JULI 1970 De beste indruk bij het wereldkampioenschap voetbal in Mexico heb ben Brazilië en west-Duitsland achter gelaten, terwijl Italië na de kwart- en halve finales ook heel wat waardering kreeg. De Brazilia nen scoorden in zes wedstrijden veruit het meest: 19 keer. De Duitsers waren goede tweede met 16 goals, gevolgd door Italië met 10 en Peru met 9. Daarbij moet wel worden bedacht dat Peru twee wedstrijden minder speelde, omdat het in de kwartfinale werd uitgeschakeld. We hebben in de televisiereporta ges kunnen zien dat de verdedigin gen van Brazilië en Duitsland be slist geen onneembare vesten zijn, evenals die van het om zijn gesloten verdediging bekend staande Italië. Pas in de kwart- en halve finale heeft Italië laten zien dat het veel meer kan^ dan verdedigen. Zowel tegen Mexico als Duitsland werd 4 keer gescoord. Algemeen horen we, dat 't meest is genoten van de wedstrijden DuitslandBulgarije (52) en Ita liëDuitsland (43). Twee wed strijden met elk zeven doelpunten. Maar dat is nog niet eens het voor naamste. In Mexico is duidelijk be wezen dat de ploegen die doelpun ten maken, het verst komen. Daarbij vormt Uruguay de uitzon dering die de regel bevestigt met 4 goals uit 6 wedstrijden. Maar in cle strijd om de derden en vierde plaats tegen Duitsland, bleek ook dat Uru guay terecht in de voorgaande wed strijden een verdedigende taktiek volgde: hoe technisch knap de spe lers ook zijn, doelpunten maken kunnen ze niet, daarvoor zijn ze te onbeheerst. Engeland kwam in Mexico niet ver, omdat het scoren onvoldoende was. De Engelsen hadden zich, zo als vele anderen, voorbereid op ver dedigend spel en zo efficiënt moge lijk de conditie gebruiken op de grote hoogte van Mexico. Overigens bleken de mannen van Sir Alf Ram sey ook bij de vorige wereldkam pioenschappen in eigen land geen grote schutters te zijn. Het Italiaanse voorbeeld is ech ter wel het meest markant. Dat is in belangrijke mate veroorzaakt door de nieuwe landskampioen Ca- gliari. Deze Siciliaanse club speelt sterk aapvallend en heeft daarmee de Milanese grootheden AC Milaan en Internazionale in de schaduw ge steld. Deze clubs hebben het ver dedigende spel in sterke mate ge perfectioneerd. Maar als zij niet tot scoren kunnen komen, heeft dat verdedigen niets opgeleverd. Real Madrid heeft zijn glorietijd van vroeger ook te danken gehad aan een sublieme aanval. Met meer verdedigend spel heeft de Spaanse club haar positie aan de Europese Grotestraat 205 - WAALWIJK - TEL. 041 60-32621 top nog wat kunnen rekken, maar het terugkomen zal nu des te moei lijker zijn. Ook in onze nationale competitie zien we al jaren dat het team dat het meest produktief is, bovenaan komt: Ajax, gevolgd door Feijen- oord, Twente en PSV. De clubs die het meest defensief spelen, zoals Haarlem, kunnen te weinig risico in de aanval nemen. Eén doelpunt te gen is vaak fataal. Daar komt bij dat een ploeg die de aanval han teert, daarmee een druk van de ver dediging afneemt, omdat de tegen partij de handen vol heeft aan het onderbreken van de aanvalsgolven en daardoor zelf nauwelijks aan een goede opbouw toekomen. Het is verheugend dat de aanval lers in Mexico zo duidelijk over de verdedigers hebben gezegevierd. Ilopenlijk zal dat voor veel coaches een les zijn om meer aanvallende opdrachten te geven. Als er doel punten worden verwacht, komt het publiek maar al te graag kijken en dat heeft het betaalde voetbal op alle niveaus van tweede divisie tot het wereldkampioenschap toe hard nodig. WAALWIJK - Zaterdagmiddag is de 4-jarige A. H. uit Drongeten op de oversteekplaats bij Jamin in de Grotestraat (nabij het Raadhuisplein) aangereden door 'n V olkswagencom- bi, bestuurd door A. J. de B. uit Vlij men. Het jongetje, dat door dokter Oerlemans werd geholpenmoest la ter met een beenbreuk naar het zie kenhuis worden vervoerd. Zaterdagmiddag tref de gemeente politie nabij de Galgenwiel een over de kop geslagen personenauto aan, met daarnaast de 'heer M. uit Tilburg. Bij een nader onderzoek bleek M. on der invloed te verkeren. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt, ter wijl de auto voor een technisch on derzoek naar het politiebureau werd vervoerd. Vrijdagmorgen kwamen er bij de po litie aangiften binnen van enkele in braken, in het zwembad, het restau rant-wachtlokaal op het Vredesplein en bij de kapsalon v. M. in de Gro testraat. De politie stelt een onder zoek in. Bij de Taxandria-sporthal hield de nachtwaker de Waahvijker F. de N. aan, die zich daar verdacht ophield. De man bekende met in braak-plannen rond te lopen. Bij een nader onderzoek kwam ook aan het licht dat N. bij het zwembad had in gebroken. EINDKLASSEMENT 1. Merckx (Faemino) 119 uur 31 min. en 49 sec.; 2. Zoetemelk (Mars-Flandria) op 12.51; 3. G. Petterson (Feretti) op 15.54; 4. Van den Bossche (Moltini) op 18.53; 5 Wagtmans (Willem ll-Gazelle) op 19.54 6 Van Impe (Sonolor-Lejeune) op 20.34 7. Poulidor (Fagor-Mercier) op 20.35; 8. Houbregts (Salvarani) op 21.34; 9. Gal dos (Kas) op 21.45; 10. Pintens (Mann- Grundig) op 23.23; 11. Delisle (Peugeot) op 23.59; 12. Balmanion (Salvarani) op 25.10; 13. Zilioli (Faemino) op 26.17; 14. Augustinho (Frimatic) op 26.53; 15. Zu- bero (Kas) op 28.11; 16. Vanneste (Mann-Grundig) op 29.17; 17. Aimar (So nolor-Lejeune) op 29.22; 18. Panizza (Salvarani) op 31.02; 19. Schleck (Bic) op 32.19; 20. Gandarias (Kas) op 35.22; 21. Dumont (Peugeot) op 47.28; 22. Vi- fian (Frimatic) op 50.18; 23. Gabica (Kas) op 50.18; 24. Swerts (Faemino) op 52.56; 25. Gonzales (Kas) op 55.57; 26. Janssen (Bic) op 56.29; 27. Rabaute (Fagor-Mercier) op 58.48; 28. P. Mori (Salvarani) op 59.39; 29. Godefroot (Sal varani) op 1.02.36; 30. Huysmans (Fae mino) op 1.05.24 31. Ocana (Bic) op 1.06.59; 32. Dolman (Willem ll-Gazelle) op 1.10.19; 44. van der Vleuteen (Wil lem ll-Gazelle) op 1.22.46; 45. Steevens PV DE VREDESDUIF Zaterdag en zondag werden er wed vluchten gehouden vanuit Bordeaux en Neufvilles. De uitslag van Bor deaux was: G. v. d. Sanden 1; J. van Keulen 2; A. van Huiten 3. De uitslag vanuit Neufvilles was: N. Dekkers 1 4; M. van Ravenstein 2; J. Koevoets 3; J. van Keulen 5; Chr. Klerks 6; J. v. d. Veen 7; W. Pey- nen'burg 8; L. de Lange 9; H. van Nooy 10; Brouwers 11; Verhoeven 12; E. Krol 13 14; de Brouwer 15. is een vriend, een raadgever! voor het zakenleven in Waalwijk en de hele Langstraat voor het gezin, want iedereen leest hem voor sport, die zo veelzijdig is in deze streek. Ontvang „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" als een graag geziene gast We dienen zo nu en dan gehoor te geven aan bepaalde lokstemmen om er op uit te trekken. "Come to Britain", "vliegen is goedkoper dan u denkt". Door dikke proppen wolken over door mensen in keurige stukjes ver deelde landschappen en als getekende golven, vliegen wij "to Britain" en daar ivachten ons tal van verrassingen. Want Engeland mag voor de mees te Nederlanders als toeristisch land niet zo aantrekkelijk zijn, ook dit land heeft zijn typisch eigen sfeer, zijn karakteristieke gewoonte, die een reis naar het oude trotse Albion tot een belevenis kunnen maken. Men zal zelfs geen kind voor haar laten opstaan. Maar dat vader en niet moeder de kinderwagen duwt, is er vanzelfsprekend, want pa doet het zware werk. (Caballero) op 1.22.51; 47. Vianen (Ca- ballero) op 1.27.04; 78. Ottenbros (Wil lem ll-Gazelle) op 2.20.52; 80. van Kat wijk (Willem ll-Gazelle) op 2.22.06; 81. Beugels (Mars-Flandria) op 2.22.50; 86. Zoontjes (Caballero) op 2.32.26; 92. Rentmeester (Caballero) op 2.47.07; 100. en laatste Hoogerheide (Willem ll-Ga zelle) op 3.52.12. ALG. PLOEGENKLASSEMENT 1. Salvarani 354 uur 22 min. en 56 sec 2. Kas op 1.14; 3. Faemino op 9.45; 4. Sonolor-Lejeune op 29.21; 5. Mann- Grundig op 34.23; 6. Peugeot op 41.35; 7. Moltini op 45.35; 8. Bic op 51.17; 9. Fagor-Mercier op 59.39;-10. Frimatic op 1.04.14; 11. Willem ll-Gazelle op 1.28.23 12. Feretti op 1.58.15; 13. Mars-Flandria op 2.41.51; 14. Caballero op 3.1414; en laatste Scic op 4.58.22. PUNTENKLASSEMENT 1. Goodefroot 212 pnt.; 2. Merckx 207 pnt.; 3. Basso 161 pnt.; 4. Jansen 151 Het feit dat men zijn Engelse vrien den bezoektis voor hen aanleiding dit grondig te vieren. Dus trokken we 's avonds samen op naar de "lo cal pub", wat zoveel wil zeggen als het plaatselijk stamcafé. Onbegrijpe lijk grote pullen bier - inhoud een pint - worden voor ons op tafel ge zet. Het is een lawaaiige geschiedenis met samenzang van oude en nieuwe liederen. En omdat natuurlijk alle aanwezigen onmiddellijk door heb ben dat wij uit Nederland komen, da vert al spoedig het beroemde "Tulips from Amsterdam" door de oude ro kerige zaal. Solisten ivorden uit het publiek opgetrommeld en luidruchti ge kwinkslagen klinken over en weer. Zij zijn dol op gezelschap, deze bu ren over het water, zij spelen "darts", een werpspel met spiesjes die eindi gen in een rondje van veren, en na tuurlijk domino. We dienen in een "pub" voorziohtig te zijn met het weigeren van drank, want men gunt het u van ganser har te. Een weigering is een pijnlijk iets. Deze dient vergezeld te gaan van 'n duidelijke verklaring, dat in het land waar ge uw dagen gewoonlijk slijt de gewoonten enigszins anders liegen. Verbaas u niet wanneer in dit lawaai plots een heilssoldaat binnentreedt en op aller verzoek een van zijn heilslie- deren ten gehore brengt. Hij zal niet alleen een geïnteresseerd gehoor vin den, maar men zal ook instemmen met zijn lied. Natuurlijk hebben wij deze weken ook vele Engelse kranten gelezen. Kranten, waarin de meest intieme fi nesses vaak breeduit worden uitge sponnen. Sensationele verhalen over liefdesdrama's en misdaden komt u in deze kolommen ruimschoots tegen. Naast zeer "realistische" beschrijvin gen van zeer geraffineerde, afschu welijke moorden vindt men talrijke plaatjes van mooie vrouwen in ver- pnt.; 5. Guimard 138 pnt.; 6. Wagtmans 116 pnt.; 7. Van Rijckeghem 100 pnt.; 8. Steevens 77 pnt.; 9. Ocana 75 pnt.; 10. Frey 73 pnt. BERGKLASSEMENT 1. Merck 128 pnt.; 2. Gandarias 94 pnt.; ,3. Van den Bossche 85 pnt.; 4. Schiavon 68 pnt.; 5. Van Impe 65 pnt.; 6. Mori 64 pnt.; 7. G. Petetrson 59 pnt.; 8. De lisle 57 pnt.; 9. Zubero 42 pnt.; 10. To- sello 32 pnt.; 13. Wagtmans 24 pnt.; 15. o.a. Zoetemelk 21 pnt.; 36. o.a. Dolman 6 pnt.; 42. o.a. Jansen 3 pnt.; 49. o.a. Steevens en Zoontjes 2 pnt.; 54. o.a. Van der Vleuten 1 pnt. Eddy Merckx werd ook uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de gehele ronde. Hij verwierf 366 pnt. in dit klas sement en werd gevolgd door Agostinho 340 pnt.; Delisle 273 pnt.; Danguillaume 252 pnt. Gandarias 176 pnt. en P. Mori 172 pnt. leidelijke poses. De verdachten in verschillende drama's worden met na men genoemd. Vaak zijn foto's bijge voegd. Er bestaat geen privéleven voor iemand, die eenmaal met het 'nieuws' in aanraking is gekomen en vooral 't koninklijk huis schijnt geen enkel recht op privacy" te hebben. Ons ko men al die gruwelijke en vaak onze delijke beschrijvingen in de krant als uiterst onpedagogisohe voor, zeer ze ker in een land waar zoveel jeugdige deiinkwenten zijn op zedelijk en an der gebied. De Engelsen, die wij hier over spraken, beaamden dit bezwaar volledig, maar hun kranten worden er geen steek anders van. Het Britse volk is een volk dat graag staat en toekijkt en bij voorkeur in drommen. De beroemde Engelse eti quette doet zeer merkwaardig aan. De Engelsen zullen, wanneer u met hen uitgaat en van het vrouwelijke geslacht bent, tot vervelens toe om u heen springen, want een vrouw mag nooit of te nimmer aan de straatkant van de stoep lopen. Zij zullen u be hulpzaam zijn bij het uitstappen, deu ren voor u openhouden en in alle op lichten bijna benauwend hoffelijk zijn. Zij zien er echter geen been in, een tijd lang met een vriend op straat te gaan conserveren en u volkomen links laten liggen. Wanneer een vrouw met een Engels man reist, zal hij steeds zorgen dat zij een ,goed plaatsje heeft. Maar reist een vrouw alleen in de trein dan zullen de mannen haar rustig uren laten staan. Zelfs vrouwen op leef tijd zal men geen plaats aanbieden. We weten bij de Engelsen nooit wan neer zij van plan zijn ons de hand te schudden óf iedere toenadering zul len afwimpelen met een gereserveerd knikje. Het is verder mogelijk dat zij er geen klap van menen wanneer zij u gedurende een gesprók uitnodigen om eens te komen theedrinken. Zo'n uitnodiging houdt niet veel meer in dan bij ons "de groeten thuis" en zij zouden in de meeste gevallen uiterst verbaasd opkijken als u écht op de thee kwam. Wanneer zij u evenwel officieel vragen, zullen zij geen moeite sparen om het u naar de zin tc maken en hun dag zal pas goed zijn wanneer zij zien dat u geniet. Zij queuen keurig voor de bus (zelfs voor de laatste) en wee u als u zou denken dat u ongestraft maar ergens midden in die rij kunt gaan staan. Mocht u echter, om het wachten te korten, de rij even verlaten om een krant te kopen of een boodschap te doen, dan zult u bij uw terugkomst uw plaats in de rij keurig opengehou den vinden. Een mooi en prettig land waarover veel meer te vertellen is dan deze paar eigenaardigheden. Een volk dat een zeer eigen en aantrekkelijk gevoel voor humor heeft en niet bang is zijn eigen fouten te erkennen. We dienen evenwel voorzichtig te zijn met onze uitspraken om niet in de zelfde fout te vervallen als de En gelsman, die toen hij in Frankrijk aan land ging, een man met een bochel zag en daarna beweerde dat alle Fransen bochels hadden. De Stichting Nederlandse Schoolra dio (uitgaande van AVRO, VARA en VPRO) hervat in augustus haar wekelijkse uitzendingen met program ma's voor het eerste trimester d.i. tot de kerstvakantie. Uitzendingen voor het vierde leerjaar (woensdags 9.40- 10 uur): "De wereld rondom ons", zes uitzendingen waarin getracht zal worden de achtergronden en het ka rakter van bepaalde verschijnselen te verklaren. Jazz voor beginnende luisteraars", vier uitzendingen over de elementen die aan de jazz ten grondslag liggen en over de maatsta ven voor het beluisteren van jazzmu ziek. "Over spreken gesproken", vijf uitzendingen over de taal en creatie ve gebruik ervan. Uitzendingen voor het vijfde leerjaar (maandags van 14.30-14.50 uur) "De ontvoering uit De Swaan", een hoor spelserie van zes uitzendingen over het reizen en de historische leefge woonten in de 17e eeuw. "Van bera den en besluiten". In deze serie van zes uitzendingen wordt besproken hoe beslissingsprocessen verlopen en wordt aandacht gegeven aan proble men die ontstaan bij de uitvoering van genomen beslissingen. Uitzendingen voor het zesde leerjaar (donderdags 9.40-10 uur) "Stem van een stad", zes klankbeelden en actu ele reportages over de steden Jeru zalem, Sydney, Willemstad, Istanbul, Washington en Djakarta. "Kunst is mensenwerk". In vier uitzendingen wordt getracht aan kinderen door te geven dat kunst vaak dichter bij de hand is dan ze denken. "Met de an der in de wereld", een serie van zes klankbeelden over het begrip 'helpen' vroeger en nu, in naaste omgeving en buiten de grenzen. Bij de meeste series wordt geïllus treerd materiaal verstrekt. Nadere in lichtingen: Stichting Ned. Schoolra dio, Postbus 115, Hilversum, telefoon 02150-42700.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3