Uitgaan in het weekend Stichting Onderwijs belangen in Waspik nu een feit Binnen een maand start bouw sporthal Drunen Apollo RoesteSlserg Lido El Terreno De Ster Belga-Bar BEVOLKINGSBIJDRAGE VAN f 40.000,- BIJNA BEREIKT Waalwijk bouwman brillen i STREVEN NAAR NAUW CONTACT TUSSEN OUDERS EN LEERKRACHTEN j*j:ste tijd 11 77 Komend jaar aandacht voor vernieuwingen Ruimtegebrek Schoolgeid grotestraat 231 waalwijk Zonnebrillen en verrekijkers Loon op Zand een fiets TOON AARTS Voetbalwedstrijd FXn Den Bosch - Drisnens elftal trxn Bouwdag Hub. Ley tens met voorsprong eerste vanuit Bordeaux De nieuwe P0NTIAC Simpatico van f 59.50 vindt u in de collectie van: TAUSCH Juwelier P0NTIAC TIJD DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 16 JULI 1970 DE MAAN SLUIPT MEE Arizona 1881. Vlak voor zijn vertrek uit het leger na vijftien jaar dienst, neemt de verkenner Sam Vamer deel aan een raid op een groep uit het re servaat gevluchte Apache-indianen. Bij deze Apachen vinden zij 'n blanke vrouw, Sarah Carver, met haar 8-ja- rige halfbloed zoon. Zij is te bang om meer dan haar naam te zeggen, maar Sam Vamer weet dat negen jaar te voren het gezin Carver is uitge moord, alleen het dochtertje was in leven gebleven en door de Indianen ontvoerd. Sarah smeekt Vamer haar en haar zoon mee te nemen als hij de volgende dag vertrekt. Hij stemt toe haar te begeleiden naar een blokhut, waar zij met de postkoets verder zal kunnen gaan. Terwijl Sam en Sarah in een zandstorm de weggelopen jon gen zoeken, worden alle aanwezigen in de blokhut uitgemoord. i i POKERSPEL MET PISTOLEN - W 'Ni Om zijn speelschuld aan de vreem deling Ponson te kunnen voldoen, neemt Lucas op zich een wagenlading papier naar het plaatsje Ohamaco te brengen, vlak over de Mexicaanse grens. Hij is nieuwsgierig waar het papier voor bestemd is, maar hij moet het slechts afleveren in de schuur van een smid. Daar aangekomen geraakt hij in een serie verwikkelingen, om dat hij door de aalgladde Ponson is uitgezocht om als lokvogel te dienen om het hoofd van een valsemunters bende uit zijn tent te lokken. DE VROUW EN DE EROTIEK De sexuele revolutie is begonnen, maar er zijn nog vele weerstanden en problemen die overwonnen moeten worden. In ieder land liggen deze an ders. Deze film geeft er aan de hand van vijf vrouwenportretten een rea listisch beeld van. STRIP-POPPIE Mark, free-lance fotograaf. Margie, hostess op London Airport. Zij als toeriste, hij als fotograaf van het filmfestival. Ze beleven een ro mantische tijd tot het einde van het festival, tot het einde van de vakan tie. Mark, terug in België, krijgt het idee een foto-strip-roman te maken. De titel wordt "Princess". De hoofd rol, een mooi meisje, een Strippop- pie. Er is slechts één die in aanmer king komt: Margie. De opnamen van de fotostrip. Dit is sex en gewéld. Spektaculaire stunts. Naakte gang stermeisjes. Pistool. Het succes is ge weldig. Iedereen leest Princess. In deze film maakt Herman van Veen zijn debuut als filmster. Aan de rand van de duinen heeft de Roestelberg voor jonge en ook oude re dansliefhebbers een aardig bandje geëngageerd en wel The Mental Bats. Na een uitstapje zondagmiddag door het natuurgebied, eens lekker genie ten in deze uitspanning. vermaken. Van zaterdag t.m. dinsdag a.s. speelt daar het bekende orkest The All Stars met als zanger John Davis. Op het zondagmiddagmatinee treden op: het Radi Ensemble, dat bekend is van "Huil maar niet Eva". Gezellige klanken vloeien uit de won- deraccordeon van John Woudhouse en Marty, de 15-jarige trompetist, zal menige soli ten beste geven. Te vens zingt de bekende Zangeres Zon der Naam. Kortom laten we zeggen: Tot ziens in De Ster, Nieuwkuyk. Na alle kermisgeroezemoes 'n nieu we band in Lido. Zaterdag en zondag treeds daar op "The New Bras". Het is een gezellig -dans- en showorkest dat velen naar Lido zal lokken om het eens te gaan beluisteren en op de tonen ervan te dansen. In de zalen van De Put is het vrij dag-, zaterdag- en zondagavond dis cobal op de veel gevraagde plaatjes van moderne bands. Hier zal allerlei muziek aan elkaar gepraat worden door ervaren discjockeys. We mogen reeds uitzien naar zaterdag 1 augus tus a.s., want dan komt in De Put de VARA- drive-in discotheek. De nieuwe barkeeper van De Put is de heer Frans Pennings. Hij zal iedereen graag van dienst zijn. In Nieuwkuyk is het kermis en van daar zal in de grote zaal van De Ster een speciaal programma de gasten Ook in soos El Terreno te Kaatsheu vel is nieuws. Hoog op de Top-lijsten !:oonde het orkest "Dizzy Man's Land" en is een formatie welke inter nationaal bekendheid geniet. Hun al lerbekend: te plaats is "Ticcatie" dat de jei:gj van tegenwoordig wel ap precieert. Dus zaterdagavond er eens op uil. Zondagavond heeft El Terre no discobal :r.:t haar eigen discjoc- key. In zaal Napoleon te Loon op Zand vrijdag, zaterdag en zondag disccbal op de gehele top-40-serie, welke door eigen discjockey wordt gepresenteerd Ook hier ziet men uit naar het pro gramma van volgende week: The Four Tak. De overdracht van het bestuur en de eigendommen zowel van de twee lagere scholen als van de kleuterschool in dè Barüholomeusparochie door het kerkbestuur aan de nieuw geformeerde stichting is een feit geworden. Zoals bekend zijn in september 1969 door het kerkbestuur en afgevaar digden van de Waspikse standsorganisaties zeven personen aangewezen die het nieuwe schoolbestuur zouden moeten gaan vormen, dit als gevolg van initiatieven van eerder genoemde standsorganisaties. In november '69 kwamen de aangezochte zeven toekomstige bestuurders voor het eerst bij een om de statuten van de op te richten stiohting samen te stellen waarna deze in maart 1970 notariëel konden worden vastgelegd. Zij kreeg als naam Katholieke Stich ting Onderwijsbelangen Waspik en gaat nu in de volgende samenstelling van start: W. van Gorp, Schoolstraat 15b voorzitter, mevr A. Dekkers-Rik sen, Kerkstraat 9, vice-voorzitster. A. Kuysters, Raadhuisstraat 6, secreta ris, P. Zijlmans, Schoolstraat 13 pen ningmeester en W. Smits, Kerkstraat 35. P. Zijlmans, 't Vaartje 14 en J. Kamp, 't Vaartje 114, bestuursleden. Dit stichtingsbestuur, overtuigd van de noodzaak van een nauw kon takt tussen ouders, onderwijskrachten en bestuur wil naast de ouderavonden van de lagere scholen en de z.g. open dag van de kleuterschool, enkele ma len per jaar met de ouders van ge dachten wisselen over het onderwijs en wil de ouders tevens aansporen met eventuele suggesties en óp- of aanmerkingen over het bestuur van de school voor de dag te komen. Bestuur en onderwijskrachten willen in het komende schooljaar meer dan normale aandacht schenken aan de vernieuwing c.q. veranderingen in 't onderwijs. Dankzij de medewerking van de nieuwe inspecteur, de heer Otten, was men in de gelegenheid voor de meeste vakken de nieuwste methoden aan te schaffen. Voor het vak handenarbeid is nog niet de gewenste ruimte beschikbaar maar in samenwerking met het ge meentebestuur hoopt men nog voor 't nieuwe schooljaar een juiste oplos sing te vinden. Speciale aandacht heeft ook de samenwerking met de andere schoolbesturen en onderwijs krachten uit Waspik. Op bestuurlijk niveau is een begin gemaakt met ge zamenlijk overleg terwijl de onder wijskrachten al langer nauw samen werken m.b.t. lesroosters en geza menlijke activiteiten. Het komende schooljaar zullen de jongens- en meisjessohool nog als 2 afzonderlijke scholen weliswaar in één sóhoolgebouw naast elkaar be staan. Wel zijn er al enkele lagere leerjaren gecombineerd. In augustus '71 zullen de twee scholen dan geheel samensmelten onder één hoofd. Het Jacinta-schoolgebouw dat ten behoeve van het samengaan van de jongens- en meisjesschool met twee lokalen werd uitgebreid kampt nu al met ruimtegebrek. Daarom moet in augus tus een van de klassen in de Christe lijke school op 't Vaartje worden on dergebracht. In verband met een groot aantal aan meldingen voor het eerste leerjaar zal de eerste klas in twee klassen worden gesplitst waarvoor een extra leer kracht mocht worden aangetrokken in de persoon van M. Groenendaal. De godsdienstlessen zullen worden gegeven door kapelaan Duivenstein en door de heer T. v. d. Rijken, stu dent Theologie te Nijmegen. De ove rige personeelsbezetting is als volgt: de eerw. zusters Blandina en Marjan, de dames A. Schoenmakers, T. Broe ders en J. de Wit-Smits en de heren N. v. d. Rijken, W. Baaten, A. Hil ling, L. Reuvers en M. Groenendaal. Voor de kinderen van de kleuter school ziet het stichtingsbestuur zich genoodzaakt per jaar 82 voor het eerste kind, 58 voor het tweede en 46 voor het derde kind door de ouders te laten bijdragen, per jaar of per maand te voldoen. Mocht dit voor sommige ouders moeilijkheden ople veren dan is het bestuur gaarne be reid, in overleg, andere wegen te zoe ken. 48 van deze bijdrage is wet telijk schoolgeld dat aan het rijk moet worden afgedragen, 15 wordt ge reserveerd om de kleuters dagelijks fruit te verstrekken. Het resterende bedrag dient voor de betaling van de rente van een lening welke het schoolbestuur moest aan gaan voor een te storten waarborg som van 57.000,-. Vanaf het mo ment dat de kleuterschool werd ge realiseerd betaalde het gemeentebe stuur een vast rentepercentage van 5Vê%. Het nieuwe schoolbestuur moet thans echter lenen tegen 8 Va Dit verschil, 1.710,-, mag echter niet van de Rijkssubsidie worden ge haald en moet derhalve uit de ouder bijdrage worden opgebracht. Zr. Brigitte, zr. Materna en mej. M. Schapendonk uit Waalwijk zullen de 3 groepen leiden. Omdat ook kinde ren van de Prot. Chr. Inrichting de kleuterschool bezoeken is de heer J. Ruytenberg, Havendijk 6, aangewe zen als kontaktpersoon tussen de be sturen van de Prot. Chr. en de Kath. school. Vergaderingen over het kleu teronderwijs worden door hem bijge woond. tel. 33866 Gratis brilverzekering VERTREK PATERS WELKOM ZUSTERS Voor ongeveer 4 jaar vestigden zich in de oude villa Castelanie de paters Augustijnen met hun opleiding voor priesters. De oude villa heeft hier door een grondige verbouwing onder gaan en werd geheel aan de bedoelde eisen aangepast, voor de paters en de jongens. Thans is ook deze villa weer in andere handen overgegaan en wel in handen van eerw. zusters van Ce- nakel te T ilburg. Nu zal ook de ver bouwing en inrichting worden gewij zigd om de oudere zusters van deze orde een waardig huis te geven. Vrijdag vertrekt de laatste pater, Pa ter van Dijk, DOM der Augustijnen uit Leon op Zand om zijn nieuwe funktie dan te aanvaarden, welke de bisschop hem heeft opgedragen. Pa ter van Dijk wordt kapelaan in Eind hoven en wel op de parochie van St. Trudo, Strijp. Hiermede is weer ge schiedenis gemaakt, want velen ken den Pater van Dijk en hij heeft al die jaren in onze parochie geassisteerd. Aan de parochiële gespreksgroepen werkte hij eveneens mee en was een graag geziene en gehoorde gespreks partner. Helaas een vertrek, maar te vens een welkomst aan de zustertjes, welke in september dit huis zullen gaan bevolken. DE VAKANTIE De 14-dagen vakantie zitten er bijna op. Velen zullen in- en om Loon op Zand hun dagen hebben doorgebracht Ook zullen er velen verder zijn ge weest dan onze grens, maar allen zijn gelukkig weer in de vertrouwde om geving terug. De fabrieken zullen weer gaan draaien en dat is een teken van een normale tijd na een beslist noodzakelijke onderbreking van de dagelijkse sleur. Voor de kinderen en nog voor menigeen volgen nog vrije dagen, waarmede men best raad zal weten. VERERENDE UITNODIGING In verband met het behalen van de landkampioenswimpel van de Fede ratie van Muziekgezelschappen - voor de 7e keer - heeft de Kon. I Iarmonie Concordia de vererende uitnodiging ontvangen om op dinsdag 4 augustus om 8 uur 's avonds een gala-concert te verzorgen in de grote muziekhal van het Wereldmuziekcon cours te Kerkrade. De harmonie zal onder leiding staan van haar dirigent Sef Pijpers. Vermeld zij dat Concor dia het enige amateurgezelschap is dat een dergelijk gala-concert in de Roda-bal geeft. De titel landskampi oen is behaald op het in december 1.1. te Kerkrade gehouden concours. DRUMBAND SOPHIA Aan het concours voor drumband- en marswedstrijden van het Wereldmu ziekconcours te Kerkrade zal de drumband van de Kon. Harm. So phia's Vereeniging deelnemen in de hoogste afdeling. Dit zal zijn op zon dag 2 augustus a.s. BLIJF FIT EN JONG Koop bij t Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 33613 DRUNEN - De grote geldinzamelingsactie van de Stuurgroep Sporthal Drunen loopt ten einde. Het door deze stuurgroep geplande bedrag van f 40.000,-, dat door de Drunense en Elshoutse bevolking en industrie ter verkrijging van de subsidies van overheid en Nederlandse Sportfederatie bij elkaar gebracht moest worden, is bijna bereikt. Enkele verenigings- akties zijn nog lopende zodat de heer G. J. Vissers, voorzitter van de Sporthalstuurgroep, begin augustus de vereiste bevolkingsbijdrage aan burgemeester mr. H. M. Stieger zal overhandigen. Overigens zal spoe dig na de bouwvakvakanties met de bouw van de Drunense Sporthal be gonnen worden. Desgevraagd deelde de secretaris van de Stuurgroepde heer Pol uit Dru nen, ons mede dat het de bedoeling van de aktiegroep is om inderdaad 40.000,- aan het gemeentebestuur te overhandigen. Omdat men aan die geldoverdracht een officieel tintje wil geven, is beivust gewacht, totdat bur gemeester Stieger van vakantie terug zal zijn. Alhoewel de "thermometer" aan de gevel van het gemeentehuis reeds eni ge tijd verwijderd is en de stand van de bevolkingsbijdrage dus niet meer af te lezen was, is momenteel ruim 37.000,- bijeengebracht. "Wij zijn dus helemaal afhankelijk van 'n aan tal laatste akties. Er zijn nog enkele geldbedragen toegezegd, terwijl van enkele reeds gehouden kleine akties de bijdragen gedeeltelijk nog niet bin nen zijn. Bovendien zou er ten bate van de sporthal nog een voetbalwed strijd tussen het team van FC Den Bosch en een geselecteerd Drunens Een tekening van de Drunense sporthal. of Langstraats elftal spelen. "Voor zover het mij bekend is, gaat die wed strijd door", aldus de heer Pol. Ook van het begin aan de bouw van de sporthal wil de stuurgroep in sa menwerking met de dienst gemeente werken Drunen een officiële gebeur tenis maken. Volgens de heer Hor sten, directeur van de dienst gemeen tewerken, zou dat wel eens in de vorm van een soort bouwdag kunnen gesohiéden. Drunen heeft een derge lijke bouwdag al eens eerder meege maakt. Enige jaren geleden werd bij de overhandiging van de eerste huis sleutel in het uitbreidingsplan Ven nen-Oost namelijk in een daartoe in gerichte bouwkeet een voor het kijk grage publiek vrij toegankelijke ten toonstelling over verscheidene bouw systemen, woonvormen en uitbrei dingsplannen geopend. Ditzelfde zal dus binnen een maand over de bouw van de sporthal kunnen göbeuren. De firma van Amerongen uit Arn hem zal na de bouwvakantie met de eerste werkzaamheden beginnen. In het bouwbestek staan 190 werkbare dagen opgenomen. Op de plaats waar dus over ongeveer een jaar de Dru nense sporthal zal staan, staat nu ech ter nog rijpend koren. Bordeaux, de grote wijnstad in het zuiden van Frankrijk aan de Garonne is voor de Nederlandse sport altijd 'n begrip geweest. Heeft niet de Ne derlandse profvoetballer Bertus de Harder in Stade Bordeaux grote tri omfen gevierd en hebben niet juist in deze stad onze Tour de France-ren- ners de meeste etappes gewonnen. Bordeaux spreekt onze sportmensen aan en niet in het minst de duiven- liefhebbers. De CC Waalwijk, geves tigd bij 't Vosje, hield afgelopen za terdag in combinatie met CC Kaats heuvel een wedvlucht vanuit deze 870 km ver gelegen stad. Hub. Ley- tens wist op deze prijskamp een schit terend resultaat te bereiken, door met een half uur voorsprong op alle con currenten de eerste prijs te winnen. Ook voor het Bondsconcours valt de ze duif bij de allervroegste meldingen. Uitslag in de combinatie: 1. H. Ley- tens, 12. G. de Man en 15. A. Ver- kooyen. Uitslag jongeduiven vanuit Neufvil- les: R. van Heumen 20 219; C. Kleiks 33; G. de Man 35 37; H. Lombarts 38; G. van Helvoirt 41 239 243; H. Leyten 45 222; A. Leytens 64 139 164; L. Reinders 68 76 211; M. Heeren 84 276; R. Maas 95 115; P. L. Pullens 170; H. Braat 98; J. v. d. Meijdenberg 111 186 272; M. v. d. Heijden 114; P. van Weideren 177 205; A. Lombarts 256. Op de Mont Blanc in Zwitser land zijn 20 bergbeklimmers door sneeuwstormen van de buitenwereld afgesloten. Het zijn twaalf Zuid- Slaven, twee Italianen en zes Fran se alpinisten. Grotestraat 231A Waalwijk telefoon 32625

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7