wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt A.Verschuren vierde 50-jarig dienstjubileum bij Timtur 2e prijs voor drumband Sophia uit Loon op Zand Echtpaar J. Alessie-Schalken vierde gouden bruilott Foto- en filmwedstrijd „Natuur in focus" Weer smalfilmpje van amateur op t.v.-scherm Iedere Nederlander heeft een kans ERE-MEDAILLE IN ZILVER Wereld Muziek Concours in Kerkrade Donderdagavond In „Ziezo-Zomer" Onderscheiding Nightclub Cabaret - Dancing THE BLUE NOTE Tilburg Artisten voor de maand augustus Los Gatos José Duchant Duo Vedette THE BLUE NOTE Tilburg Regels Na Egypte en Jordanië heeft nu ook Israël het Vredesinitiatief van Amerika aanvaard met 14 tegen 6 stemmen in de ministerraad. - In Montevideo, hoofdstad van Uruquay zijn 3 diplomaten ontvoerd, een vierde wist te ontsnappen en een der drie werd later teruggevonden. - De Nederlandse staat gaat twee leningen uitgeven; een 8-jarige met 7 Va tente tegen de koers van 99 en een 15-jarige met 8% rente tegen de koers van 98. - In Perzië is het noordelijke deel door een aardbeving geteisterd. Er zijn twee honderd doden en ongeveer evenveel gewonden. - Bij een hotelbrand in Roosendaal is een gast uit Den Haag omgeko men. De anderen sprongen uit een raam der eerste verdieping en werden licht gewond. Hij drufde de sprong niet te wagen en verbrandde. Een kelner heeft brandstichting bekend. Bij een autocross in Caltantsoog reed een auto op het publiek in. Een meisje werd gedood en zes anderen gewond. land veel groter zijn en veel meer show ten beste geven dan de ne- derlandse drumband, doch de be haalde 193 punten is een goede uit slag. Vermeld zij dat een duitse korps, een ander nederlands corps, een amerikaanse band en een engelse allen een derde prijs kregen toege kend. In de categorie van de twee de prijzen namen deel Montfoort Ned. en behaalde 189,5 punt, een duitse band met 174 punten en So phia met 193 punten. Sophia kwam in de rubriek Tech nische Uitvoering echter een half puntje te kort om als eerste te ein digen. Het was dan ook een tegen- vallertje, maar tegelijk een sukses. Zij speelde de Champion van Eg berts en Down Valley van Laro. In de jury zaten de heren Laro, Peters, Egberts Nederland, en Wright, Engeland. De rapporten v/aren vol lof over deze drumband en hetgeen zij heeft gepresteerd. Naar Nederlandse maatstaven was het goed werk dat is geleverd. Opgericht 1878 93e JAARGANG No. 62 MAANDAG 3 AUGUSTUS 1970 va n Zuióen Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8. Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2ct. incJc.) ƒ0,35 P. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1.55 p. kwrt. (3,95+10 ct. incJc.) ƒ4.03 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „ECHO" zijn, waar de heer Verschuren werkt, vergat de jubilaris niet. De heer Trimbach bood een geschenk aan. Na het officiële gedeelte volgde er nog een receptie waarop bijna alle Timtur^medewerkers de jubi laris de hand kwamen drukken. Zondag heeft de drumband van de kon. Harm. Sophia's Vereniging deelgenomen aan het concours voor drumband en marswedstrijden op het Wereld Muziek Concours te Kerkrade. Gezien de prestaties van de deel nemende corpsen op deze dag is de drumband van Sophia met een zeer behoorlijke tweede prijs naar huis gekeerd. De resultaten gemeten op dit con cours waren dermate zwaar, daar vele corpsen vooral uit het buiten- Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent (Van onze verslaggever) WAALWIJK De nationale drie kleur die vrijdag feestelijk op de Timtur-fabriek wapperde duidde op een feest. Een bijzonder feest zelfs, want de heer A. Verschuren, her dacht het heugelijke feit dat hij pre. cies een halve eeuw werkzaam was bij deze Waalwijkse schoenfabriek. In de kantine werd de heer Ver schuren door direktie en personeel gehuldigd. Burgemeester J. Teijs- sen reikte de jubilaris de ere-me- daille in zilver, verbonden oan de Orde van Oranje Nassau uit. Direkteur Polak was van mening dat men met ontzag opziet tegen personen die een halve eeuw in dienst van één onderneming zijn. „Een bedrijf als dit kan alleen be staan bij de gratie van mensen van het kaliber van de heer Verschu ren. Het is nu niet meer denkbaar, dat men 50 jaar bij dezelfde onder neming blijft werken. De jubilaris van vandaag heeft de gehele ont wikkeling binnen de schoenindus trie op de voet gevolgd. Uw am bacht heeft een hele evolutie mee gemaakt", aldus de heer Polak. De Timtur-direkteur vond dat het bedrijf de gouden jubilaris veel dank verschuldigd was. Als blijk van erkenning bood hij de heer Ver schuren een gouden horloge aan, alsmede een 5-daagse reis, samen met zijn echtgenote, naar Parijs. Ook burgemeester J. Teijssen vond een 50-jarig dienstjubileum iets heel bijzonders. „In de afgelopen 50 jaar hebt u de volle belangstelling voor dit bedrijf getoond. U hebt een be langrijke bijdrage geleverd aan de goede band in dit bedrijf. Voor de andere medewerkers bent u steeds een voorbeeld van een enthousiast werknemer geweest. Vandaag plaatst men u terecht op een voetstuk. Deze jubileumdag zal nog meer glans krijgen, als ik u ver tel dat u bij bevordering de ere-me- daille in zilver ontvangt", aldus de burgemeester. Ook het personeel van het maga- VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 bekend van Radio en T.V.: met Vocal attraction Magie Pieck Pocket attraction en uit Brussel met begeleiding van het orkest LA - IIAYA Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. Elke zondag geopend van 22.00 tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 - In Pakistan zijn ibij een over stroming 400 mensen omgekomen. - Tom Okker werd in Hilversum tennis-kampioen van Nederland na heftige strijd tegen cracks uit Enge land, Amerika, Australië enz. (Van onze verslagever WAALWIJK - Het echtpaar J. Alessie-Schalken resp80 en 74 jaar) vierde vrijdag zijn gouden huwelijksfeest. Een buurtcomité had er voor ge zorgd dat de woning aan de Burg. Smeelelaan 32 feestelijk was versierd. Voorafgegaan door bruidjes trok het gouden paar, dat een dochter en vier kleinkinderen heeft, naar de St. Antoniuskerk voor een plechtige eucharis tieviering. Een kinderkoor verzorgde de gezangen. 's Middags was er een bijzonder druk bezochte receptie in zaal Olympia. Hier kwam ook burgemeester J. Teijssen namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aanbieden. De heer Bakkers, voorzitter van het buurtcomité, bood het gouden paar een televisie-toestel aan. De heer Alessie, die altijd werkzaam is geweest in de schoenindustrie, mocht ook veel oud-collega's begroeten. Maar er is méér. Wij moeten de strijd aanbinden tegen de aantasting van ons - wat dan met een geleerd woord aangeduid wordt: - leefmilieu in het algemeen. Tegen lucht-t water- en bodemvervuiling, een zaak waarover dit jaar al veel is gepubliceerd. De Stichting Recreatie en nog enkele instanties vragen U nu, in het kader van het natuurbeschermingsjaar 1970 iets te doen: foto's - en als U een smalfilmcamera hebt ook een filmpje - te njaken, waarin U iets laat zien van Uw kijk op deze zaak. De jury, die na de sluitingsdatum 1 oktober bijeenkomt, zal met name aandacht schenken aan die inzendingen, waar bij een kontrast tot uitdrukking komt. Zoals bij deze twee foto's, als het kan zelfs in één. De grutto op de hierbij afgedrukte foto is één van de vele vogels, die verdreven zijn uit het ge bied dat U op de andere foto ziet. Zo zijn er legio voorbeelden te geven en legio kontrasten te fotograferen. Moeilijk? Mooie foto's kunt U zelfs met het simpelste toestel maken. Veel belangrijker is het zien, en dat is aan U 'n Gratis folder met alle wedstrijd inlichtingen over de nationale foto- en filmwedstrijd 'Natuur in focus' ligt voor U klaar bij de fotohandel. U kunt de folder ook per briefkaart aanvragen bij de Stichting Recreatie, Kerkhoflaan 11a, Den Haag. WAALWIJK - donderdagavond 6 augustus brengt de TROS in het der de 'Ziezo-Zomer'-programma van dit seizoen voor de derde maal een smal filmpje op het scherm Nederland 1, 20.20-22.10 uur). Het ongeveer 5 minuten durende kleurenfilmpje heet 'Droomvakantie' en is gemaakt door de heer Oedie Strüwer (38) in Rot terdam, volle neef van de reeds en kele jaren in Zweden werkende Ne derlandse cineast Ardy ('Oj oj oj') Strüwer. De Rotterdamse smalfilmamateur is vertegenwoordiger van beroep, géén lid van een smalfilmclub. Zijn pu bliek wordt gevormd door vrienden en kennissen, van wier kritiek hij al tijd dankbaar gebruik maakt. Desge vraagd geeft hij als advies aan de ve len, die juist in deze vakantie tijd een filmpje maken, dat ze vooral dichtbij hun onderwerp moeten blijven. Men sen vindt hij het meest interessant om te filmen; hij zoekt a'ktie ('anders kun je beter dia's gaan maken') en wil het liefst 'emoties pakken' van hoe-dan-ook reagerende mensen. Voor de volledigheid herhalen we nog even TOS-presentatrice Eugenie Herlaar, die in de vorige afleverin gen van 'Ziezo-Zomer' het steeds groeiende aantal smalfilmers de vol gende regels op het hart bond: - U kunt beter maar niet schudden met uw camera en hem beter ook maar niet been en weer bewegen. - Filmen is net als vertellen, in ■®y aparte zinnetjes van hooguit 8 secon den; op die manier kunt U 30 volzin nen uit Uw cassette halen en dat is genoeg voor een kompleet verhaal. - Uw film kan een verhaal worden net als een brief; zorg daarom, dat de ene opname met de andere te ma ken heeft en probeer een rode draad te vinden. - Hoogstens bij wijze van uitzon dering mag U zoomen. Dat ding is er eigenlijk alleen voor de mooiste beelduitsnijding, alles van ver-af filmen wordt zo saai Heeft U een zoomlens, dan kunt U op die manier gemakkelijk een dichtbij-opname of wel een close-up maken en hebt U geen zoom, dan kunt U een beetje dichterbij komen. - Schaamt U zich niet om bij wat langere scènes een statief te gébrui ken. U vermijdt er een bibberbeeld mee en Uw beeld wordt zo heerlijk rustig om naar te kijken. WAALWIJK - Het aantal Nederlanders stijgt met de dag en onze minis ter voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft moeite, per jaar 125.000 nieuwe huizen klaar te krijgen. Oude steden breiden zich uit; he le nieuwe steden verrijzen in enkele jaren uit de grond. Wij tasten ons mooie Nederlandse landschap daarmee ingrijpend aan 'en velen vragen zich af, waarheen het op den duur naartoe moet.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5