\vAalwijkse en LanqstRaatse couRant B. en W. komen in september met memorandum over instruktiebad Hoe laat is het? Kijk op uw Prisma horloge! s Siüssnr KAATSHEUVEL Sprang-Capelle P3t BkJl Zaterdag verschijnt zeskleurige gemeentekaart van Drunen KAATSHEUVEL Water van zwembad „Het Hoefsven" in Waalwijk voldoet aan alle eisen Memorandum NIEUWE UITGAVE VOORZIET IN GROTE BEHOEFTE Voor nieuwkomers DONDERDAGAVOND 6 AUGUSTUS 1970 Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) 4,05 i.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „Echo" (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK Es schijnt wat meer licht te komen in de duisterheid die er over de plannen om in Waalwijk tot een instructiebad te komen, ontstaan is. In de dinsdagavond gehouden raadsvergadering vertelde burgemeester J. Teijssen namelijk dat er in september een memorandum inzake het as- pekt "Instruktiebad Waalwijk" zal verschijnen. Dit zei hij naar aanleiding van vragen van het raadslid K. van Laack over het standpunt van het ge- meentebestur tegenover partikuliere plannen om tot initiatieven te komen voor een overdekt zwembad. Regelmatig onder zoekingen in zwem bad De gesprekken over de gesteldheid van het water in het gemeentelijk zwembad ,,Het Hoefsvenvormden trouwens het grootste diskussiepunt in de 9 agendapunten tellende open bare gemeenteraadsvergadering. Aan leiding tot de diskussie was de brief die mej. H. M. Besters en mej. L. C. H. Th. Koppens op 18 juni j.l. over de kwaliteit van het zwembadwater naar het Waalwijkse gemeentebestuur hadden gestuurd Burgemeester en wethouders hadden in hun pré-adviezen aan de raadsle den daarover echter reeds te kennen gegeven dat het water van het zwem bad ,,Het Hoefsven" voldoet aan de te stellen eisen. Dit was gebleken uit onderzoekrapporten van het Water leidinglaboratorium te Breda. De desbetreffende monsters waren tel kens genomen met een tussenliggen de periode van 2 weken, zodat wet houder Van Heeswijk echt wel in kon staan voor de geschiktheid van het zwembadwater. „Als doktoren en in- strukteurs menen dat het water slecht is, moeten zij met mij of met het be stuurscollege kontakt opnemen", al dus de wethouder. Hij vervolgde: ,Bij grotere bezoekersaantallen treedt er inderdaad een sterke vervuiling op. Door het toevoegen van meer chloor worden de smetstoffen echter geëli mineerd. Met de Kommissie Instruk tiebad zal op zeer korte termijn over leg plaatsvinden. Nu is wel dit te zeggen dat verschillende mogelijkhe den gelijktijdig benut zullen worden'. Uit de vragen van de raadsleden over het zwembadwater bleek dat de mees ten een grote prioriteit aan den spoe dige oplossing van de door hen ge stelde watervervuiling wensten. Na dat burgemeester Teijssen aangekon- kondigd had dat in september een memorandum over de financiële mo gelijkheden van het zwembad zal ver schijnen, herhaalde raadslid Van Laack in zijn weerwoord opnieuw de wens dat er spoedig besluiten geno men moeten worden. „De hele bevol king wil dit en daarom moet er niet gewacht werden op het allernieuwste inzake zwembadbeuw e.d." Raadslid J. van Seters twijfelde door de uitge voerde controles niet aan de reinheid van het water. Wel wilde hij weten of er i.v.m. de ouderdom van het bad geen vernieuwing of herstel nodig was. Uitstekend Wethouder J. van Heeswijk ant woordde daarop dat „Het Hoefsven'" KERKDIENSTEN Zondag 9 augustus: Ned. Herv. Kerk Sprang: 9.30 en 2.30 uur Ds. G. Wursten; Ger. Kerk Sprang: 9.30 en 4.30 uur Ds. S. Wouters uit Dordrecht; Ned. Verv. Kerk Capelle: 9.30 en 2.30 uur Ds. B. Zaal; Ger. Kerk Capelle: 9.30 en 3.00 uur Ds. A. Vreugdenhil; Ger. Gemeente Juilianalaan: 9.30 en 6.00 uur leesdienst; Ned. Verv. Kerk Zuid. Holl. dijk»: 9.30 en 6.30 uur Ds W. Hennekeler. 50 JAAR GETROUWD Het echtpaar Cortier-Rozenbrand, wonende Hogevaart 53 'hoopt op 19 augustus a.s. hun 50-jarig huwelijk te herdenken. Op die dag is er gege- legenheid tot feliciteren in het cultu reel centrum „Zidewinde" tussen kwart voor zes en kwart over zeven. BEJAARDEN GAAN UIT Op 22 augustus a.s. hopen de be jaarden van de Gereformeerde Kerk in Sprang een dag uit te gaan waarbij o.a. een bezoek gebracht zal worden aan het landgoed Schalluinen te Baarle Nassau. NAAR KERKRADE De drumband van de harmonie Marijke' zal a.s. zaterdag 8 augustus deelnemen aan de marswedstrijden die gehouden worden te Kerkrade welke aldaar om de vier jaren gehou den worden in het kader van het we reldmuziekconcours. AANVULLING RAADSVERGADERING Voor de te houden operibare raads vergadering a.s. morgenavond is nog een aanvullend agendapunt bijgeko men, betreffende het voorstel van B. en W. om een bedrag ad 76.500,- beschikbaar te stellen voor de stich- tingskosten, inrichting en speelplaats voor een openbare kleuterschool in Viijhoeve. Het college stelt voor om over te gaan tot aanschaffing, plaatsing en inrichting van een salonwagen, welke dus voor de kleuterschool een tijde lijk karakter zal dragen. Nadat deze salonwagen dienst ge daan zal hebben als kleuterschool, zal tzt wanneer 'n definitieve school gebouwd is deze salonwagen dienst gaan doen als kantoorruimte voor de gemeentelijke diensten. BURGELIJKE STAND Geboorten: Huibert en Cornelis zoons van H. A. Schoondermark en G. C. A. Kemmeren; Teuntje dv M. P Hoefnagel en P. de Pender; Murk- je dv F. J. M. van Ierland en M. Waarts; Alberdina dv J. H. de Rooij en T. van der Schans; Adrianus zv S. G. C. Paans en P. M. de Rooij. Huw.-aangiftent P. de Rooij en J. van Campen; P. Zijderveld en H. Hoefnagel. Huwelijken: R. A. Koch en J. G. Braspenning. Overlijden: A. van Dongen, oud 59 jaar; H. Tactor wv Tak tor, oud 83 jaar. Marinus de Jong, oud 76 jaar. Ingekomen personen: P. A. Roelofs van Haarlemmermeer; D. A. Kuijs- ten van Haarlemmermeer; J. A. J. van Baardwijk van Katwijk. Vertrokken personen: W. H. van Beek naar Rotterdam; W. M. van Loon naar Spijkenisse; J. G. ev Koch Braspenning naar Duitsland; C. H. van der Giessen naar 's-Hertogen- bosch. Capelle WEDVLUCHT DE LUCHTVAART Voor a.s. zondag staat voor de PV De Ludhtvaart een wedvlucht op het programma vanuit St. Denis, afstand 355 km. Inkorven a.s. vrijdagavond in het clublokaal De Witte Brug. bij de ingebruikname bijvoorbeeld qua ligging een uniek bad was. „Wij waren er toen ontzaglijk blij mee. In derdaad zijn er nu wel verbeteringen mogelijk. Desondanks gaat het mo menteel echter om het water van het bad zelf. Het is echt nog wel geschikt cm zwemmen te leren." Bovendien werd nog eens gesteld dat de nodige maatregelen voor de verlaging van het kiemgetal van het water al vaak genomen zijn. Verder is het volgens B. en W. van Waalwijk technisch niet mogelijk de bassins voor de waterverversing ge heel leeg te pompen. Om het reste rende vuil uit de bassins te verwijde ren wordt gebruik gemaakt van de diensten van de plaatselijke brand weer, die het vuil met behulp van een keldcrmondstuk dat op een autospuit past, wegzuigt. „Dat is tegelijk ook een oefening voor de brandweer. Het heeft dus een tweeledig doel", aldus raads voorzitter burgemeester Teijssen. Ondanks de verdere opmerkingen van o.a. gemeenteraadslid M. van Noye ever „de viezigheid in het Waalwijk- se zwembad cn het advies van een plaatselijke dokter aan zijn kinderen orn eruit te blijven" bleef het college van B. en W. bij haar opvatting dat zwembadwater geschikt is en dat de bedoelde ingezonden brief ter ken nisgeving aangenomen was. Hervormde kerk De voorstellen tot toekenning van twee subsidies aan de Kerkvoogdij van de Hervormde gemeente van Be- soyen werden goedgekeurd. Voor de restauratiekosten van de consistorie kamer en van het dak van de Kerk aan de haven zullen respectievelijk bedragen van f2316,- en 1092, - beschikbaar komen. Ock de aankoop van grond, gelegen ten zuiden van de Groenewoudlaan, van A.M.A. Smeur uit Drunen voor een bedrag van ruim 19.700, - werd door de niet-voltallige raad - 2 raadsleden waren niet aanwezig - goedgekeurd. Ditzelfde gebeurde met het voorstel om in het plan Meerdijk ciTca 12.000 m2 bouwterrein aan de N.V. Bouw bedrijf Hazenberg uit Vught voor 633.600, - te verkopen. Dit bouwbedrijf wil op deze grond, wel ke gelegen is ten oosten van de Hcl- landsingel, 32 riante laagbouwwo- ningen in blekken van twee bouwen. In totaal zullen er echter 88 wonin gen komen. Deze worden alle door bovengenoemd bouwbedrijf gebouwd, maar zullen wel door drie architek- tenbureaus gerealiseerd worden. Ver der zal het bestemmingsplan „Bunga low- en villapark Meerdijk" herzien worden. Hierdoor zal te zijner tijd ook de bouw van kleinere percelen omvattende woningen dan de oor spronkelijk bedoelde afmetingen in dit bestemmingsplan mogelijk wot- den. Logeer-verordening Op de vraag van de heer K. van Laack in welke gemeenten in het stadsgewest Waalwijk en elders in Noord-Brabant reeds een „Verorde ning op de Logeerinrichtingen" was, antwoordde burgemeester Teijssen dat dergelijke verordeningen o.a. reeds in Drunen, Den Bosch, Heus- den, Sprang-Capelle, Tilburg, Vlij men en Waspik goedgekeurd zijn. Hij zei ook dat de verordening, welke het karakter van een politie-verorde- ning heeft, van de Vereniging van Nederlandse Gemeente is. „Er zal een preventieve werking van uitgaan. De verordening geeft aan het college van b. en w. bevoegdheden om even tueel handelend op te treden. Wij zul len de aanvragen voor dergelijke lo geerinrichtingen zelf moeten bestu deren. Er is echter een urgentie voor de vaststelling van deze verordening Het aantal buitenlandse arbeiders in de provincie Noord-Brabant bedraagt JUWELIER VAKANTIE-RALLY In de mooie omgeving van Kaats heuvel wordt a.s. zondag 9 augustus een grote vakantie-rally gereden vol gens het officiële reglement van de K.N.M.V. mede doordat de route uit sluitend over zeer goede wegen is uit gezet, is de rit geschikt zowel voor „doorgewinterde" rally-rijders als voor beginners. Er zijn werkelijk zeer mooie prijzen te verdienen zoals een sportfieis met vijf versnellingen, een electrisch kof- fie-zet-apparaat, een radio enz. De netto-opbrengst komt overigens ten goede aan een goed doel. De start is om half twee. Inschrijven vanaf 12 uur in café Van Mook, Antonius- straat 45, Kaatsheuvel. KPV RAYON B DE SPORTWERELD KPV Rayon B De Sportwereld vloog met 545 duiven vanuit Noyon, af stand 272 km, wind N.O. De prijzen werden als volgt verdient: Fr. v. d. Linden 1 35 80 124; Fr. v. d. Assem 2 3 49 60 78 81 87 94 107 136; Sj. Molenschot 4 96 123; J. v. Wanrooy 5; A. Grootszwagers 6 76 109 117; Gebr. Pijnenburg 7 46 54 70 114; D. Schaafstra 8 36 50 106 137; Sj. Pijnenburg 9 27 52 79; W. Oomens 10 99; J. P. Brouwers 11 24; J. Laros 12; J. v. Beers 13 59 71 72 97; A. de Bie 14 25 26 38 40 92 122; Gebr. Emmers 15 58 72 83; Linco 16 28 133; L. v. Geel 17 48 73 120; M. de Vries 18 53 65 86; Chr. v. Heeswijk 19 21 29 121; H. v. Nieuwstadt 20 127; G. Evers 22 103 119 H. v. Es 23 101; G. Schrauwers 30 34 69; A. Voermans 31 90 93 130 132; A. Pijnenburg 32 63 64 91; W. Snaphaan 33 75 105; A. Verhoeven 37 110 125; J. v. Hees wijk 39 116; M. v. Boxtel 41 42 77 95 108; H. Severijns 43 62 102; W. Hamers 44 85 124; A. v. d. Hoven 45 88; H. Robbin 51 74 89 111; Fr. Krol 55 61 118 126; J. v. Bavel 56; H. Helvoirt 57 84 104 131 134; Chr. v. Wanrooi 66; D. de Jong 67; J. Damen 68; J. Jansen 98 136; Jac. Vloemans 100 115; W. Emmers 112; Jo v. Heeswijk 113; H. Brok 128. Hoofdprijs gouden horloge gewonnen door A. Grootswagers met de 6e pr. De rest door D. Schaafstra met de 8e prijs. Extra prijs, een vaas, ge wonnen door Sj. Molenschot met de 4e prijs. Vrijdagavond inmanden St. Denis van 7.30-9.00 uur met als hoofdprijs een gouden horloge. DRUNEN - Een Vijftal jaren geleden kwam een toen maandelijks in Drunen verschijnend kontaktblaadje uit met een zwartwit straatnamen- kaartje van enkele nieuwe wijken in deze gemeente. Ten gerieve van de inwoners die er belang bij hadden, waren de toen bestaande en in korte tijd te realiseren straten in Drunen-Noord, omvattende de uitbreidings plannen Braken-Oost en Braken-West, overzichtelijk weergegeven. Isiïtiatief van gemeente en VVV Drunen In 1968 kwam de V.V.V.-Drunen uit met een plattengrond van de hele gemeente Drunen. Op deze kaart, die ook opgenomen is in het in juni vo rig jaar verschenen koek „Het nieu we gezicht van Drunen-Elshout" werd het centrum van Drunen alleen aangeduid met Dru>nen-Zuid, -Oost en -West. Het komende weekeinde zal de ge meente Drunen op dit kaartengebied een meerzijdige primeur beleven. Dan komt namelijk een zeskleurige, aan twee kanten bedrukte, grote gemeen tekaart in de handel. De ene zijde toont Drunen en Els- hout, beide met zgn. buitenwegen en de Loonse en Drunense duinen, alle gesitueerd ten opzichte van de om ringende aangeduide plaatsen Waal wijk, Sprang, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Üden'hout, Nieuwkuyk, Haar steeg, Hedikhuizen, Herpt, Oudheus- den, Doeveren en Heusden. Aan de ander zijde van de bijna 1,5 vierkante meter grote kaart bevindt zich een enorme plattegrond van het centrum van de plaats Drunen. Hier in worden alle straatnamen aangege ven ten noorden van de Grotestraat (Braken-Oost en -West) en oostelijk van de Tor^nstraat ten zuiden van de Grotestraat in Drunen (Venne-Oost). Bovendien bevindt zich aan beide zijden van de nieuwe gemeenteplat tegrond een uitvoerig straatnamen'(- j gister. Voor wat betreft de 'centrum- kaart' zijn er maar liefst 150 straat namen alfabetisch op terug te vinden. Ook adressen van opbare gebouwen, scholen, kerken, hotels, rekreatie-cb- jecten en van bijzondere gebouwen worden \cimeld. Op de kaart die de gemeentesituering in de streek aangeeft zijn 51 wegen in de kaartve'kaveling opgenomen. Ock de betekenis van de gebruikte kleuren en tekens wordt niet in het ongewisse.gelaten. 5000 exemplaren De oplage van 5.000 exemplaren momenteel 11 a 12 procent van het landelijke aantal. Voorheen was dat nog 3 a 4 procent", aldus de heer Teijssen. van deze eerste door Couwenbergs Drukkciij uit Drunen vervaardigde druk is bi zonder up to date. De dienst Gemeentewerken van de ge meente Drunen en in het bijzonder tekenaar er. vormgever H. van Stip hout hebben namelijk reeds wegen en open! are voorzieningen aangeduid, zij het dan l'ehter gearceerd, die mo menteel nog niet verwezenlijkt zijn. Hiertoe beheren o.a. het roevijver- complox met bijbehorende camping, enkele straten in de westhoek van Drunen en een groot aantal wegenna men in het uitbreidingsplan „Venne- Oost" De vastgestelde verkoopsprijs van de nieuwe gemeentekaart bedraagt 1.50. De kaart is een uitgave van de VVV Drunen-Elshout. Dit wordt op de omslag van de officieel plat tegrond van Drunen met volledig straatnamenregisier" geheten kaart duidelijk aangegeven. Om de uitga ve financieel haalbaar te maken, zijn alle adverteerders - de annonces daarvan staan op en in de omslag - met een daarmee korresponderend ge tal in de plattegrond aangegeven. VVV-informatie „De omslag, welke in een zakidee ge houden is, toont de kleuren blauw en geel van de gemeente Drunen. De mensen, waarvan de VVV dacht dat zij min of meer rechtstreeks bij het toerisme betrokken zijn, hebben de uitgave dus financieel wat verlicht", aldus de heer Horsten, direkteur ge meentewerken Drunen en bestuurslid van de VVV Drunen-Elshout. Hij vervolgde: „De omslag toont verder een tekening van het receptie-ge bouwtje bij het kampeercentrum „De Klinkaert" te Drunen. Daarbij staan de letters VVV afgebeeld. Misschien zal daar in de toekomst namelijk de VVV-informatie verstrekt worden. Hoewel dit laatste nog niet helemaal rond is, wordt er in elk geval wel de ze nieuwe gemeentekaart verkocht. Ook de boekhandelaren Couwenberg en Sikkers zullen dit doen, terwijl overige aspirant-verkopers zich bij de VVV kunnen melden. Verder zal de kaart aan nieuwkomen- inwoners gratis door de gemeente Drunen aangeboden worden. De ge meente heeft namelijk een groot aan tal kaarten aangekocht. „Er was en er is", zo benadrukte de heer Hor sten, „nog een enorme vraag en be hoefte aan een dergelijke plattegrond van de gemeente Drunen. Zowel voor inwoners, toeristen, studenten inzake eventuele scripties en voor verenigin gen zoals bijvoorbeeld verkennerij, zal deze leuke kaart in een grote be hoefte voorzien." DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Lcon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Van zaterdagmiddag twaalf uur tot maandagmorgen acht uur zal de prak tijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen doör collega K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167- 2006. Verloskundige mej. Van Vlerken, Rubensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 04167-3666, heeft het komende weekeinde dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags twaalf uur tot des nachts twaalf uur vervoegen aan de pastorie van de pa rochie H.H. Martelaren van Gorcum, Erasstraat 6, Kaatsheuvel, tel. 257. RKW BERKDIJK A.s. zondag wordt het oefenpro gramma van de voetbalvereniging Berkdijk voortgezet. Het eerste elf tal vertrekt 's morgens om 10.00 uur naar Gemonde, waar deelgenomen zal worden aan het eendaagse tournooi van de vereniging „Irene" aldaar. VOETBAL DESK A.s. zaterdag 8 augustus reist DESK 1 naar Pernis voor een ont moeting in het kader van haar oefen programma tegen DOTO 1Deze za terdagclub promoveerde onlangs naar de eerste klas en moet volgens inge wijden over een zeer goede technische ploeg beschikken. De eerste wedstrijd, die DESK afge lopen weekeinde in St. Willibrord te gen de oude bekende Rood Wit speelde, is een flop geworden, waar aan het warme weer en de incomplete ploeg wel niet vreemd zal zijn ge weest. Rood Wit trok met 3-1 aan het langste eind. De tcho 93e JAARGANG No. 63 vad het PRISMA edelst&al herenhorlog® met datum, waterdicht 109.- (edelata&l herenhorloge» reeds vanaf 89.-)

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13