wAAlwijkse en UnqstRAAtse coimnt S.C. Elshout start nieuwe voetbalseizoen met 6 elftalen Chris tof Je VAKANTIE I PONTIAC Uitgaan in het weekend El Terreno I\oCa. mpe i Ji ampe Voor grammofoonplaten-accessoires FRANS DE KOK voot g&teüig plafon kop&ru 'rs V, Apollo Roestelberg Lido Belga - Bar a n I natuurlijk ook bij 23 AUGUSTUS OFFICIëLE OPENING VAN EIGEN SPEELVELD AAN DEKKERSEWEG BB j\m hoera J Xs DONDERDAGAVOND 6 AUGUSTUS 1970 93e JAARGANG No. 63 Wêmm Gemeentelijk terrein in Elshout Financiële akties Een begrip voor stijlvolle disgenoten. Kleed accommodatie Voetbal activiteiten Openings- programma natuurlijk bij: TAUSCH Juwelier Zaterdag zomer carnaval camping Duinlust in K'heuvel In Tilburg: Schandaal en stakingen in Spanje zoals: koffers (met of'zonder waaier) platenrekken (voor LP en single) musiccassettenrekken en koffers dust-bags en discpreeners sound savers en platendoeken Grotestraat 209 - Waalwijk - Telefoon 32591 De tcho vad het Zuióen Uitgever: Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2ct. incJc.) ƒ0,33 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,53 p. kwrt. (3,95+10 ct. inci.) ƒ4.03 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" ELSHOUT - De j.l. woensdag juist 13 maanden bestaande Sportclub Elshout heeft een dezer dagen de koninklijke goedkeuring ontvangen. De jonge vereniging is daardoor een sportclub met rechtspersoonlijkheid ge worden. Het wachten is nog op een beschikking van de KNVB in welke afdeling het eerste voetbalteam van S.C. Elshout de komende voetbalcom petitie uit zal komen. Het clubbestuur heeft aangevraagd om in de derde klasse van de afdeling Noord-Brabant zondagamateurs te mogen begin nen. Zoals dat de gewoonte is voor nieuwe teams zullen het tweede 'pn derde seniorenelftal in elk geval wel in de 4e klasse van deze afdeling starten. Dit zal pas gebeuren als het door de gemeente Drunen aan S.C. Elshout toegewezen terrein aan de Dekkerseweg te Elshout op zondag 23 augustus a.s. officieel in gebruik genomen is. Het nieuwe voetbalveld van S.C. Elshout. Boven de kantine en kleedge bouw, door de leden zelf in elkaar gezet. Op het veld is pien bezig met de montage van de doelpalen. i Sinds de oprichting op 5 juli 1969 was het bestuur van S.C. Elshout fi guurlijk dag en nacht bezig geweest met de verwerving en de financiering van een eigen in Elshout 1 gelegen speelterrein. Hoewel verscheidene be sprekingen met particulieren over 'n voetbalveld in een vergevorderd sta dium kwamen, kon de vereiste weder zijdse overeenstemming nooit verkre gen worden. Dit was een reden te meer waarom na het bijna 9 maanden lung elders vruchteloos zoeken het eind maart bij het gemeentebestuur van Drunen behaalde succes door heel voetbalminnend Elshout met grote vreugde begroet werd. Toen namelijk werd bekend dat de zich uit breidende sportclub het IV2 hectare grote speelterrein aan de Dekkerse weg, een zijstraat van de Wolfshoek, in het nieuwe seizoen 1970- 71 zou mogen bespelen. Het tot gemeentelijk behorende Vlakke terrein, waarop de Elshoutse sportcldb zich dus dankzij het ge meentebestuur in elk geval voorlopig gaat vestigen - volgens K.N.V.B.- voorschriften dient dit minstens 5 jaar te zijn - is in totaal 160 meter lang en 90 meter breed. Het is gele gen vlak achter de noordelijke zijde van de kistenloods van het nieuwe veilinggebouwcomplex ten noorden van de Maasroute. Voor de jonge momenteel 140 leden tellende vereniging is het verkrijgen van een eigen speelveld, naast de mo gelijkheid om de verenigingsdoelstel lingen volledig te kunnen ontplooien, een enorme stimulans geweest om de grote financiële konsekwenties daar van .met opgeheven hoofd tegemoet te gaan. Het clubbestuur had aan de on kosten voor kleedaccommodalie (cir ca 6000, - afrasting, gaas, goal- palen, netten, ballen en overige attri buten in totaal ongeveer 8.000, - beraamd. Het is begrijpelijk dat de contributie van de leden - senioren en junioren 2 en pupillen 1 gulden per maand - voor deze aanzienlijke vesti gingskosten niet toereikend zijn. In het afgelopen jaar zijn en in de nabije toekomst worden daarom financiële akties gehouden. In de maand april hebben enkele rikavonden en een gro te loterij tijdens de Elshoutse kermis voor aanzienlijke baten gezorgd. De loterij bracht netto 1100 gulden op. Ook een toentertijd gehouden blik- semaktie in de vorm van de verkoop van steunkaarten is voor de Elshout se sportvereniging - in de toekomst J.K.VERHULST (Uw juwelier met het klokkenspel) Grotestraat 260 - WAALWIJK - tel. 4681 kunnen ook andere sporten dan voet bal bij de sportclub ondergebracht worden - een financiële steunpilaar geweest. Het S.C.-bestuur is zich volledig be wust van de schulden die het ondanks deze akties toch nog heeft. Bij. de opening van het voetbalterrein dat de gemeente in huur heeft gegeven, zul len reduktiekaarten verkocht worden. Deze gaan 2,50 kosten. Daardoor kan men bij het bezoek aan 10 thuis wedstrijden een reduktie van 0,25 per wedstrijd krijgen. De entree zal voor volwassenen waarschijnlijk 1 gulden bedragen. Bovendien zullen een tiental rondom het veld aan te brengen reclamebor den de vereniging voordeel opleve ren. Verder rekent het bestuur erop dat van gemeentewege subsidie ver leend zal worden. De laatste maanden is enorm hard ge werkt aan het klaarmaken van de ge hele speelveldaccomodatie. In grote trekken is men daarmee inmiddels gereed. Toch zullen er aan de afwer king en voltooiing van doelen, afras tering en niet te vergeten de kleedac- comodatie nogal enkele uurtjes door de leden opgeofferd moeten worden. De kleedgelegenheid is in Haarsteeg gekocht terwijl de Elshoutse aanne mer Van der Aa het benodigde ma teriaal geleverd heeft. Eigen leden hebben de twee kleedlokalen, de scheidsrechters- en de bestuurskamer en de materiaalopslagruimte verder opgebouwd. S.C. Elshout wacht af hoe de PNEM over hun lichtaanvraag zal beschik ken. Wat betreft het gebruik van wa ter, gaat men zelf voorzieningen tref fen. Door het slaan van een water put en het gebruik van een pomp wil met stroomd water krijgen. Op het ogenblik telt de groeiende voetbalclub ongeveer 140 leden. Hiertoe behoren circa 110 aktieve le den. Hiervan vormt de seniorenafde ling de grootste groep. Seniorentrai ner Lamar zal uit deze laatste groep de 3 seniorenteams moeten selekte- ren. Door het uitkomen van één ju nioren-elftal in de juniorencompetitie en door het wederom meedoen van 2 pupillenteams aan een onderlinge streekcompetitie zijn oök de taken van juniorentrainer B. v. d. Heyden en hulptrainer B. Verhoeven uitge breid. Er zijn reeds verscheidende oefen wedstrijden gespeeld, terwijl ook aan enkele toernooien deelgenomen is. Bovendien hebben de twee pupillen- elftallen de blauwwitte Sport Club kleuren in de afgelopen onderlinge competitie uitstekend naar buiten uit gedragen door met het A-team op de eerste plaats en met het B-elftal in de middenmoot te eindigen. Zondag 23 augustus a.s. zal, in dien de weersomstandigheden dan meewerken, ter gelegenheid van de officiële ingebruikname een aanzien lijk programma afgewerkt worden. Óm 3 uur 's middags is de officiële opening door Drunens burgemeester mr. H. J. M. Stieger. Daaraan voor afgaande spelen het Drunense RKDVC en Baardwijk tegen elkaar. Tussen de bedrijven door speten mis schien ook de 2 pupillen-elf tallen van S.C. Elshout. Als afsluiting van de openingsdag ontmoeten de eerste teams van S.C. Elshout en Nieuw- kuyk elkaar. Het geheel zal muzikaal opgeluisterd worden door de Kerkelijke Fanfare uit Elshout, terwijl een drumband show eveneens tot de te realiseren Grotestraat 231 A Waalwijk telefoon 32625" KAATSHEUVEL - De zomerse dagen lenen zich bij uitstek voor een gezellig feest. Tot die conclusie is ook de Kaatsheuvelse carnavalsver eniging De Duinpiepers gekomen. Zaterdag 8 augustus aanstaande or ganiseert deze vereniging een groot zomercarnavalsfeest in de zaal van Camping Duinlust in Kaatsheuvel. Op deze zomerse carnavalsavond komen Prins Leo uit Ravenstein en de Waalwijkse Prins Jul I de cam pingprins „Duinpieper" een handje helpen in het vermaak. Prins Leo brengt vanuit Ravenstein ook een majoretten'korps en boerenkapel mee. Het carnavalsgezelschap komt zater dagavond om 6 uur bijeen in Café Snoeren in Bemdijk vanwaar men naar de camping trekt. Op camping Duinlust begint het feest om 8 uur. Iedereen is op dit zomer carnaval welkom. Behalve de bóeren- kapel wordt de muziek ook verzorgd door het huisorkest van de camping, dat onderleiding staat van Rini van de Laan. In de kantine van de cam ping en bij goed weer ook buiten, I.ar men zaterda dus naar hartelust carnavallen. Dankzij De Duinpiepers, nu eens in de zomer. programma onderdelen behoort. De 'entree op deze dag is gratis. S.C.-voorzitter A. Klerks kon ons dan ook overtuigen dat bijna de hele Elshoutse bevolking meewerkt of meeleeft aan de vestiging en de groei van hun Sport Club Elshout DE BESLISSENDE AANVAL April 1945, slechts enkele weken voor het einde van de 2e wereld oorlog. Een Amerikaanse patrouille, die probeert een brug over de Rijn, die van groot strategisch en politiek belang is, op te blazen, wordt ont dekt en meedogenloos uitgeroeid door een Duits detachement, dat de brug bewaakt. In het hoofdkwartier van de Amerikaanse bezetters, slechts een paar kilometer verder op, wordt besloten een brug over de Elbe op te blazen, niet vanwege een speciale militaire waarde, maar om de Russische bondgenoten er van te weerhouden hem over te ste ken en een uitgestrekt gebied te bezetten van een Duitsland, dat nu verslagen op de knieën ligt en over gave of vernietiging voor ogen heeft. Richard, een veteraan sergeant, zo wel moedig als wreed, wordt be noemd om de missie te leiden. JERRY LAND DE SPIONNENJAGER Douglas Carens, een Amerikaanse agent van de inlichtingendienst der Verenigde Staten staat op het punt een verrader te ontdekken in de organisatie. Maar dan wordt in het Colosseum te Rome zijn lijk gevon den door een zekere Parker De Inlichtingendienst geeft de agen ten Dick en Jerry Land ondracht de zaak op te lossen. Jerry ondervraagt Parker die hem verkeerde inlichtingen geeft die bij na tot een katastrophe leiden. Met Dicks toestemming volgt Jerry dan een spoor naar Beiroet. In Beiroet komt het tot een treffen tussen Mr. X en zijn bende die hem willen dwingen een microfilm af te geven met geheimen over een reactormotor. Ondanks de marte lingen kan Jerry ontsnappen. HET MOOISTE SPEELGOED Als onderwerp heeft deze film het wel of niet tentoonstellen, of ter verkoop aanbieden van z.g. por nografie. Een proces aanhangig ge maakt tegen een jonge vrouw, die op bestelling pornografische films vervaardigde, wordt hierbij als voorbeeld gesteld. Het proces - een ware geschiedenis - heeft in Kopen hagen nogal wat beroering gewekt. Het meisje werd na twee maanden in voor-arrest te hebben gezeten, vrijgesproken. Tijdens dit proces werd in Denemarken de wet van kracht, waarin in een der artikelen van deze wet vastgesteld werd: „er bestaat geen pornografie." De polemieken tussen de advocaat en de openbare aanklager zijn scherp en zeer critisch gesteld. De onderwerpen „sex" en „erotiek" worden op humoristische manier be naderd. Deze film toont, dat er in de wereld niets nieuws onder de zon is en dat erotiek zowel in de oud heid als in deze tijd voor vele kun stenaars een geliefd onderwerp was en is. brengt naast beat ook soule en country and western muziek. Keus genoeg dus voor iedereen. Vrijdag en zondagavond draait een disc jockey in zaal Napoleon de aller nieuwste plaatjes uit de top-40. Met dit fraaie weer is het nog steeds een uitstekende tijdsbeste ding om op zondagmiddag een tocht je te maken naar De Roestelberg. Wie wil dansen kan dat, dit week einde speelt er de groep The Bum ble Bees. Speciaal voor tieners en twens uit de eigen streek presenteert de Kaatsheuvelse dancing El Terreno aanstaande zaterdagavond de groep Moby Dick. Zondag is er een disco bal dat wordt verzorgd door eigen d.j.'s. mag U niet links (of rechts) I laten liggen, als U in TIL- BURG op zoek bent naar I iets ENIGS-EN I APARTS I VOLOP KEUS: jumpers, pantalons, nylons, vesten, blouses, rokken, kraagjes, shawls enz. enz. ONZE LEUS: kwaliteit, service en exclusiviteit Heuvelstraat 14 De dansliefhebbers kunnen zater dagavond terecht in het Lido waar dan The All Stars met zang van John Davis spelen. Zondag vindt men hier The New Brass, een groep die beat- en showmuziek van de beste kwaliteit brengt. Zaterdag 8 augustus speelt in zaal Napoleon in Loon op Zand de van radio en TV bekende band „The Four Tak". De groep geniet grote bekendheid bij de jeugd. Hoog ge noteerd staan ondermeer de plaat jes „Kus mij voor de laatste keer" Nieuw uitgekomen van The Four Tak is de single „Sonja". De groep In Spanje is een schandaal van formaat aan de orde. Twee voor malige ministers van het Franco- regiem zijn officieel in staat van beschuldiging gesteld door het Spaanse Hooggerechtshof, in ver band met „onvergeeflijke nalatig heid bij het beheren van staatsfond sen". Deze ex-ministers van Handel en Financiën hebben kans gezien om een niet florerende textielfabriek enorme subsidiebedragen toe te spe len, terwijl er in feite niets te sub sidiëren viel, aangezien deze fabriek totaal geen omzet had. Het gaat hier om een bedrag van ongeveer 7o miljoen gulden. Het Hoogge rechtshof zou zelfs overwegen om nog enkele in funktie zijnde minis ters te dagvaarden. Het Franco-regiem heeft overigens momenteel ernstige moeilijkheden en wel in het bijzonder met sta kende arbeiders. Na het felle in grijpen van de politie tegen demon strerende bouwvakkers in Granada, waarbij drie bouwvakkers werden gedood, wordt nu opgetreden tegen de stakende metro-arbeiders in Ma drid. De staking is inmiddels op geheven, omdat de regering aan kondigde de stakers onder militaire discipline te stellen. Dit zou de sta king toch hebben gebroken of een groot aantal stakers het leven of minstens de gevangenis hebben ge kost.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9