wAalwijkse en UnqstRAAtse couRAnt «DESK» uit Kaatsheuvel viert als één familie 40-jarig jubileum HELICON _s Landelijk onderzoek door Het Groene Kruis PiusX-Mavo in Kaatsheuvel krijgt drie vaklokalen j. K. VERHULST moderne horloges Oaucidi Voetbalvereniging met 600 leden De jeugd HELICON Sarnan uit - gtzcltig amdn. t/iul 20,- CADEAUBON bouwman brillen Totale kosten van school ruim f. 700.000.- bi Technisch en organisatorisch draait vereniging nu uitstekend Driemanschap Begeleidings commissie HEUCON HEUCON HELICON Het bestuur grotestraat 231 waalwijk Zonnebrillen en verrekijkers Afmetingen Uitbreiding Provisorisch 12 klassen NOS stoort zich niet aan KNVB in voetbal-t.v. i- „LTt .lC AV J 2D AUGUSTUS 1970 93e JAARGANG No. 67 De ïcho VAn het Zuióen Abonnement p. week (0,33+ 2ct. incJs.) ƒ0,33 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,59 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc±.) ƒ4.03 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Dit blad verschijnt 2 x per week Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon T'.elen Hoofdredakteur: JAN TIFJ.F.N Gironummer 1069687 Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk. Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Bcurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO' KAATSHEUVEL Dit jaar zal het <40 jaar geleden zijndat de voetbalvereniging DESK te Kaatsheuvel werd opgericht. De grote feestdag zal plaatsvinden op zaterdag 29 augustus, wanneer er 's middags om drie uur een receptie zal worden gehouden in res taurant De Steenbakker te Kaatsheuvel en 's avonds zal er een feestavond gehouden worden in de grote zaal van De Efteling. De dag daar op wordt er een jubileumwedstrijd gespeeld tussen het eerste elftal van DESK en een elftal samengesteld ut spelers van een aantal clubs uit de streek. Ook een jubileumboek zal het licht aanschouwen, maar gezien de vele voorbereidingen zal dit boek pas over een viertal weken klaar zijn. Dit jubileumboek zal zijn weerga niet vinden in de his torie van de club en zal een sieraad betekenen voor geheel Desk. Een drietal jaren geleden was er voor wat DESK betreft nu niet di rect sprake van een hausse-periode op technisch en organisatorisch ter rein. Een aantal personen hebben tien hun schouders onder de zaak kezet en zijn rond de tafel gaan zit ten. Uitgangspunt bij die besprekin gen was: hoe kan DESK behouden blijven voor het eersteklasser schap en tevens haar eigen indenti- teit als DESK bewaren. De kerngroep - en dat wordt bij DESK ook goed onder ogen gezien - is het vlaggeschip van de vereni ging. De andere elftallen vormen de ruggegraat van de vereniging. In die periode was er ook een terug gang te bespeuren in de junioren- afdeling. Wel moet opgemerkt wor den, dat dhr. N. Kerstens er toen als voorzitter alleen voorstond. Toen is toch wel vast komen te staan, dat de leiding van een voet balvereniging niet in handen van één man kan berusten. De vorm is toen gekozen van een driemanschap, waarbij de taken als volg verdeeld werd: algemene za ken, technische zaken en de jeugd afdeling. Een presidium, zoals men de drie personen ook kan noemen, moet, aldus voorzitter W. Soeter- boek, een drieëenheid zijn. Het is bij DESK wel een opmerkelijk feit dat wanneer bij DESK door één van de voorzitters een beslissing wordt genomen hij intuïtief aanvoelt wel ke beslissing er genomen moet wor den, die de volle instemming kan wgdragen van de andere twee voor zitters. DESK heeft een eigen jeugdbe- stuur gekregen en vanaf het mo ment, dat het bestuur zich voor de DESK-zaak ging inzetten is het met de jeugdafdeling crescendo gegaan, hetgeen het beste geïllustreerd wordt door het feit, dat de jeugd afdeling in een paar jaar tijd een groei heeft meegemaakt van zo'n 30%. Junioren en pupillen maken, dat er 18 jeugdelftallen in het veld gebracht worden in de okmende competitie. De verdeling van de taken binnen het bestuur zijn duidelijk omschre ven. De taak van de bestuurseen- heid algemene zaken heeft als taak onder meer oog te hebben voor de sociale achtergronden van de leden van DESK. Bovendien speelt daar ook de begeleiding van de spelers van de kerngroep in materiel op zicht gezien. Wat kan de spelers weerhouden - uitdrukkelijk wordt hierbij dan gesteld dat daarbij van de zijde van DESK geen financiële middelen worden aangewend - om in de green van het betaalde voet bal terecht te komen, is een vraag die men zich stelt. Door een aantal dingen probeert men dit te berei ken door er onder andere dames van de spelers bij te betrekken. Veel aandacht wordt er ook ge schonken aan de medische bege leiding in de persoon van de heer C. Dingenmans, terwijl als verzorger r fungeert de heer C. Damen. De lagere elftallen en de junio ren-hoofdklasse staan onder leiding van de heer Raaymakers. Ook wor den er teach-in's gehouden aan het begin, in het midden en aan het einde van het seizoen. De spelers krijgen dan de gelegenheid hun kri tiek te geven. Ook is er bij DESK een speciale begeleidingscommissie, die bestaat uit de heren H. van Box tel, T. Zwaans en A. Ververs. Deze begeleiding is vooral bedoeld als steun aan de spelers van de kern groep. Huisbezoeken worden afge legd en de genoemde heren zijn echte vertrouwensmannen gworden. Bovendien zijn de genoemde per sonen, degenen, die het bestuur van de nodig opbouwende tips voorzien. „Tot nu toe hebben we bereikt, dat iedereen zich geïnteresseerd is gaan voelen bij DESK en zeker geldt dit niet in de laatste plaats voor de spelers, die van buiten Kaatsheuvel komen. Dat impliceer de, dat er van de zijde van de spe lers een volledige inzet kwam. Ook is er bereikt, dat degenen, die niet meer in het eerste elftal speelden - en vroeger verloren waren voor het erste elftal - nu gaan spelen in het tweede elftal om daar de binnen komende jeugd op te vangen en rijp te maken voor het eerste elftal." zegt de heer Soeterboek. doublé dameshorloge, charmant vorm-modei met romeinse cjjf ertekens, wv. 59,50 dameshorloge: in chroom 39(50 In doublé 42,50 chroom dameshorloge, aparte, groene wijzer plaat met witte cijfers, wv. 55,- UW JUWELIER MET HET KLOKKENSPEL GROTESTRAAT 260, WAALWIJK Tel. 04160 - 34681 Voor het jeugdbestuur en ook vcor de gehele vereniging in feite is het paradepaardje van de jeugd, het hoofdklasse-elftal. De jongeren wordt geleerd dat men er me voet ballen alleen, niet is, maar dat men een bepaalde mentaliteit moet be zitten en dat er sprake moet zijn van een routine, terwijl de jonge ren ook moeten leren het spelen in een systeem. Geprobeerd wordt de jongens in het rijpingsproces een goede begeleiding mee te geven. Aan het eerste en tweede elftal zijn nogal wat kosten verbonden, maar supportersclub en individuele leden zorgen er voor dat financiële bijdragen de lasten voor het be stuur wat draaglijker worden. Op de begroting is er bij DESK deson danks nog sprake van een tekort, maar dit hoopt men te kunnen com penseren door de opbrengsten van de kantine. De algemene zaken zijn* in han den van de heer W. Soeterboek, die daarbij geassisteerd wordt door de heren J. van Riel, algmeen secreta ris; J. van Rooy, 2e secretaris; Th. Muskens en M. Soeterboek als pen ningmeester. De technische leiding is in handen van de heer H. van Es, terzijde gestaan door de heren J. van Riel, G. de N'ijs, B. de Nijs, H. Snoeren en P. van Laarhoven. Van de jeugdafdeling fungeert als voor zitter de heer W. Peters, terwijl de heer J. Olphen als secretaris fun geert en de heer J. Vals plus een staf van 35 leiders. De velden bij DESK, zo viel te beluisteren, krijgen weinig rust want altijd zijn er wel bepaalde ac tiviteiten, terwijl heel de gang van zaken rond die velden, kantine en wat dies meer zij in zeer goede han den zijn bij de heren W. Jansen, M. Klijn en H. Timmers. Een grote steun voor de vereniging kunnen deze personen genoemd worden. Toen er bij DESK op een gege ven moment behoefte bestond aan een communicatiemiddel heeft men dit tenslotte gevonden in de vorm van een maandelijks verschijnend clubblad. Een pluim op de hoed werd door de heer W. Soeterboek nog gestoken op de hoed van de festcommissie die werkelijk gezorgd hebben voor een meer dan uitste- Tijdcns het weekrind Dineren in een sfeervol restaurant bij candle-light en zachte muziek 'n borreltje vooraf een lekker bord soep bij de smakelijke hoofdschotel een goed glas wijn hierna een toetje en een kopje koffie tot besluit. Voor 2 personen Bediening en B.T.W. inbegrepen. - gezellig Lekker eten zonder te koken! heerlijke crèmesoep 'n hoofdschotel om te smullen hierbij voor ieder 1 glas wijn en een lekker nagerecht Voor 2 personen aan huis bezorgd alles inbegrepen Meer personen, redigheid. prijs naar even- Waalwijk Grotestraat 208 Telefoon 04160 - 32330 Verras Uw ouders, kinderen of vrienden met een voor een dinertje met z'n tweeën. kend feestprogramma, waar heel DESK nog jaren aan zal kunnen terugdenken. Actief zijn bij een voetbalvereni ging betekent veel vrije tijd opof feren en heel veel werk verzetten. En dat dit bij DESK veel tijd kost bewijst wel 't aantal leden van meer dan 600, wat in feite in nog geen 10 jaren een verdubbeling betekent. In de tegenwoordige tijd dient in aanwezig te zijn. Dit is één van de conclusies waartoe de Algemene Ne derlandse Vereniging "Het Groene Kruiskomt na een uitgebreide lan delijke enquête, die met technische bijstand van de Geneeskundige Hoofdinspectie is gehouden. De resultaten van het onderzoek, waaraan medewerking is verleend door nagenoeg alle plaatselijke ver enigingen van het Groene Kruis - waarbij de helft van de bevolking als lid is aangesloten - zijn neergelegd in vier lijvige rapporten, welke in hoofdzaak statische gegevens bevat ten. Eén van de oudste taken van het Groene Kruis is het verstrekken van artikelen die thuis bij de verpleging van zieken nodig zijn. Uit de enquête is gebleken, dat de huidige consument over meer geldmiddelen kan beschik ken dan de generatie voor wie eind vorige eeuw de uitleenmagazijnen in gericht werden. Zo is de koortsther mometer geen uitleenartikel meer daar hij door ieder gezin kan worden aangeschaft. Datzelfde geldt voor warmwaterzakken, oogbadjes, drink- buisjes e.d. Ondersteken, bedzeilen, babyweeg schaal, ledikantverhogers en infra- phillampen zijn de meest te leen ge vraagde artikelen. Volgens het rap port is de hoogtezonapparatuur - hoewel er in enkele provincies een druk gebruik van wordt gemaakt - geen geschikt artikel voor uitlenen omdat enige kennis wordt vereist bij teL 33866 Gratis brilverzekering KAATSHEUVEL - Afgelopen maandag kwam de heer W. G. M. Ti- lanus uit Schijndel, sinds 1 augustus benoemd tot direkteur van de Pius X MAVO te Kaatsheuvel, meteen al op de eerste schooldag voor enkele moeilijkheden te staan. De aanleiding daartoe vormde de uitbreiding van zijn school met drie flinke vaklokalen. Nog in het eerste trimester van dit schooljaar zullen een gymnastiekzaal, een natuur- en scheikunde practicum en een teken- en handvaardigheidslokaal in gebruik genomen worden. Direkteur Tilanus was voorheen ad- juct-direkteur van de Mavo-school in Schijndel. Hij woont daar al 15 jaar. Begin september zal hij echter in de Van Deysselstraat in Kaatsheuvel ko men wonen. Toen de nieuwbenoemde direkteur van de Kaatsheuvelse Mavo aan de Vossenbergselaan voor de eer ste keer op school kwam, waren de plannen al voor het grootste deel ge realiseerd. Er is een vleugel aangébouwd waarin de nieuwe vaklokalen voor tekenen en handvaardigheid en voor natuur- en scheikunde, benevens een kleiner tussenlokaal ondergebracht zijn. Pa rallel met deze nieuwe vleugel en eveneens loodrecht op het reeds be staande schoolgebouw is aan de an dere zijde van de betegelde binnen plaats een flinke gymnastieklokaal verrezen. Ook leerlingenbibliotheek, lerarenkamer, kamer voor decaan en adjunctdirekteur, direkteurskamer en conciërge-verblijfsruimte behoren tot de uitbreidingen van de Pius X Mavo. Omdat het meubilair voor de twee praktijklokalen nog niet aangekomen is, worden beide ruimten momenteel als theorielokaal gebruikt. "Enkele lessen worden dus wat provisorisch gegeven. Daar is echter niets aan te doen en voorlopig zullen we ons nog wel even moeten behelpen. Bijvoor beeld de gymlessen moeten, voor zo ver de weersomstandigheden dat toe laten, buiten op een grasveldje gege ven worden", zei direkteur Tilanus. Hij hoopte dat de aanbouw over on geveer 5 weken helemaal klaar zal zijn. Dan pas kan aan een optimale funktionering van het lesrooster ge werkt worden. In totaal 288 kinderen zijn maandag met het nieuwe schooljaar begonnen. De eerste klassers maken zoals in zo veel andere plaatsen ook hier met 4 parallel-klassen het leeuwedeel van de schoolbevolking uit. Verder moe ten 3 tweede, 2 derde, 2 vierde en nog 1 kleine Mavo-3 klas onderge bracht worden in de bestaande en in de bijgebouwde lokaliteit. Van deze in totaal 12 lokalen zijn er 9 bedoeld voor het geven van theorielessen. Het lerarènteam bestaat uit 14 personen. De N.V. Bouwbedrijf Pepping uit Kaatsheuvel heeft de totale bouw in clusief de huidige uitbreidingen gere aliseerd. Hiermee is een bedrag van ca. 700.000 gulden gemoeid. Het na tuur- en scheikundepracticumlokaal, waarvoor het meubilair nog geleverd moet worden, heeft een oppéhvlakte de toepassing ervan, en bovendien niet zonder meer vast te stellen valt of de verwisselbare lampen, gezien 't aantal branduren, voldoende effectief zijn of reeds aan vervanging toe zijn. Door de leden van het dagelijks be stuur (in de meeste gevallen bestaan de uit drie leden) van de bijna 900 geënquêteerde plaatselijke verenigin gen werden in 1968 gedurende 260.896 uren werkzaamheden voor 't Groene Kruis verricht zonder dat zij daarvoor een vergoeding ontvingen. De gemiddelde leeftijd van de be stuursleden ligt op ruim vijftig jaar. Het ontbreken van dames in de be stuurscolleges bij 70% van de plaat selijke verenigingen steekt af bij het overwegend vrouwelijk personeelsbe stand. Geconcludeerd wordt dat het vrouwelijk element in het dagelijks bestuur van de plaatselijke kruisver enigingen aanwezig dient te zijn. Nederland is in rep en roer als gevolg van de controverse tussen de NOS en de KNVB, die het niet eens kunnen worden over een ver goeding, die de NOS aan de KNVB mot gaan betalen, voor het recht te levisieverslagen uit te zenden over voetbalwedstrijden in ons land. Naar de mening van de NOS, vraagt de KNVB een veel te hoge vergoeding, volgens de KNVB is de NOS niet bereid een redelijke ver goeding voor dit recht te btalen. Het gevolg is, dat de KNVB de NOS het maken van voetbalverslagen voor de televisie heeft verboden. De NOS heeft zich daar echter weinig van aangetrokken en is met verslaggevers en technische men sen naar de voetbalvelden getrok ken en heeft daar toch verslagen gemaakt, die ook op de beeldbuis wrden uitgezonden. Dit heeft er weer toe geleid, dat de KNVB een kort geding tegen de NOS aanspant op beschuldiging dat de NOS een onrechtmatige daad zou hebben verricht. Een groot deel van de Nederland se voetballiefhebbers voelt zich ech ter door de weigering van de KNVB om toestemming aan de NOS te ge ven gedupeerd en velen hebben dat niet onder stoelen of banken gesto ken. Vol spanning wachten velen 't verdere verloop af. van ruim 67 m2. Het teken- en hand vaardigheidslokaal is veel groter. De lengte en de breedte hiervan bedragen respectievelijk 15 en 7,5 meter. Uiter aard nog groter is de gymzaal. De lengte 21 m en de breedte 12,5 meter waarborgen een flinke vrije werk ruimte. Op de betonnen ondergrond komt een kurklinoleum vloer. De ver lichting is in het plafond ingewerkt. Er zijn 2 afsöheidbare kleed- en was ruimten. Beide afdelingen bevatten 6 douchecellen en een voetwasbak. Half oktober zou de firma Pepping de nieuwbouw afleverenMen zal echter reeds 6 weken daarvoor klaar komen. De uitbreidingswerkzaamhe den zijn begonnen begin september 1969, zodat met de werkzaamheden een jaar gemoeid geweest is. _jr De nieuwbouw van de PiusX-MAVO

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5