wAAiwtjkse en UnqstRAAtse couRAnt „Landis Gyr'' in Waalwijk gaat kantoorverdieping bouwen i KAATSHEUVEL VAN MIL TURK0TAART: BOTERKOEK Banketbakkerij UITGAAN IN HET WEEKEND Apollo Belangrijke uitbreiding van personeelsbestand Duitse vereniging maakt Drunens handbaltoernooi internationaal Echtpaar M. Cortier- Rosenbrand Sprang Capelle 50 jaar getrouwd Succesvolle zwemwedstrijden van zwemclub Sprang-Capelle In toekomst ook uitbreiding fabrieksruimte Aanbesteed Joegoslavië Internationaal Centraal gelegen e<ocsoo$o dsq o%o om o*c oto Brilienmode - Brillenspecialist ^005oÓ«00500JOOiOO§©OtOQIOOIC>OIOÓtOOIOOIC>€»OOr SHandbalfestijn op 30 augustus 4e toernooi Officiële opening f 1.25 Sprang-Capelle Capelle DONDERDAGAVOND 20 AUGUSTUS 1970 93e JAARGANG No. 67 vxri het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) ƒ4,05 jiwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „Echo'1 (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK - In de komende herst zal bij Landis Gyr aan het Vredesplein te Waalwijk een begin worden gemaakt met de nadere uit werking van plannen om het kantoorgebouw van de fabriek te vergroten. Hiertoe zal boven op het bestaande gebouw een nieuwe verdieping worden gebouwd. Deze maatregel betekent het einde van allerlei interne nood oplossingen en het begin van de uitwerking van de jongste definitieve uit breidingsplannen. Landis Gyr is als Nederlandse fa briek een deel van het Zwitserse Lan dis Gyr-cancern. Het voornaamste produkt dat in Waalwijk wordt ge maakt is de meet- en regelapparatuur voor elektrische bedrijven. De laatste jaren is vooral de produktie van re gelapparatuur voor warmtetoestellen enorm toegenomen. Vanuit Waalwijk geschiedt ook de steeds omvangrijke export van tijd- en relaisschakelaars over heel de wereld. Door deze zich uitbreidende werk zaamheden is geleidelijkaan een groot ruimtegebrek ontstaan, zowel wat be treft kantoor- als produktieruimte. Door de nieuw te bouwen etage zal de kantooraccommodatie groter wor den. In de nieuwe verdieping zullen ook daarvoor geschikte afdelingen uit de fabriek ondergebracht worden. Hierdoor komt er ruimte in de falbri- cage-afdelingen vrij. Momenteel zijn plannen in studie genomen om over een aantal jaren ook de fabrieksruim te uit te breiden. Direkteur P. van der Graaf verwacht niet dat nog dit jaar met de bouw be gonnen kan worden. Het schetsensta- dium van de plannen is voorbij; Wel zijnszorg heeft er zijn goédkeuring aan gegeven en de plannen worden nu bestekklaar gemaakt. De aanbeste ding kan dus nog enige tijd duren. Desondanks rekenen de leiders van Landis Gyr erop dat het uitbrei dingsplan in de loop van het volgen de jaar grotendeels gerealiseerd zal zijn. In de komende jaren staat im mers een geleidelijke vergroting van het bestaande produktievolume op het programma. Daarnaast zal een ver breding van het produktenpakket ont staan door de verdere uitbouw van t assortiment en de produktie van tijd- schakelaars. Hiertoe is onder meer 'n ontwikkelingsafdeling in opbouw. Het huidige personeelsbestand van ruim 200 personen wil de diréktie van Landis Gyr op grond van bo vengeschetste zgn. lange-termijn- planning binnen enkele jaren op 270 brengen. De heer v. d. Graaf meent dit ondanks de bij veel Langstraatse bedrijven heersende dringende vraag naar arbeidskrachten toch wel te kun nen realiseren. Gezien het grote aan bod van werknemers voor Landis Gyr is hij hierover vrij optimistisch. "Een jaar geleden bedroeg ons per soneelsbestand 150 mensen. In één jaar tijd kwam er inclusief de aan getrokken buitenlandse werkkrach ten, ruim eenderde deel bij. Boven dien kunnen we na de 12 Joegosla vische meisjes die we in de eerste helft van dit jaar in dienst namen, nog meer mensen in Joegoslavië gaan werven. Trouwens ook in Nederland wordt de toeloop van meisjes naar vooral schone industrieën groter. Het milieu in onze fabriek ligt vrij hoog en ik zie dan ook geen reden tot be zorgdheid inzake de personeelsuit breiding", aldus de heer v. d. Graaf. Het huidige fabriekscomplex van Landis Gyr is in april 1950 ge bouwd. Geleidelijkaan namen perso neel en produktie toe. Het internatio nale concern dat 14.000 werknemers telt, werkt met lange- en kor te-ter mijn-planningen. Zelfs hieraan wordt jaarlijks bijgeschaafd, zodat gesteld mag worden dat men echt niet "in 't ivilde weg" werkt. Naast, de fabriek in Waalwijk heeft Landis Gyr nog 3 fabrieken in Zwitserland en Duits land, 1 in Frankrijk, Engeland, Span je en Italië, terwijl Oostenrijk en Australië elk 1 fabriek in opbouw hebben. De opzet is om elke vestiging een specialistisch produkt te maken. De bevolking in Waalwijk en omgeving en verder ook in de Benelux kan dit gewaar worden door de in praktisch alle huizen en gebouwen voorkomen de electriciteitsmeters. welke zeer vaak van het Waalwijkse Landis Gyr afkomstig zijn. Bovendien verzorgt de Langstraatse vestiging ongeveer eenvierde deel van het personeel komt van buiten Waalwijk, hoofdzakelijk uit Sprang- Capelle en Kaatsheuvel - de service voor alle speciaalmeters in Neder land. Direkteur Van der Graaf is al 20 jaar aan het bedrijf verbonden geweest. Toen de fabriek gebouwd werd, zat men aan de rand van de bebouwde kom van de plaats Waalwijk. Nu zit men aan het Vredesplein mooi in het centrum. De direktie is daar erg blij mee: "Bovendien hebben we aan bei de zijden van het gebouw nog vol doende grond over voor fabrieksuit- breidingen. Pas eenderde deel van 't terrein, oppervlakte 10.000 m2, is bebouwd. Eerst moet echter de kan tooretage klaarkomen". k y>' O „ALL-IN" SERVICE OP BRILLEN GRATIS BRILVERZEKERING CONTACT- en SERVICE-ADRES Q VAN BOXTEL HOORAPPARATEN Brillenspecialist - Stationsstraat 54 6 Waalwijk Tel'32648 (Van een onzer verslaggevers) DRUNEN - Dit jaar herdenkt de Drunense handbalvereniging Avanti zijn 5-jarig bestaan met een groot handbalt our nooi. De daartoe in het leven geroepen tournooicommissie is er in geslaagd om op zondag a.s. 30 augustus een nationaal 7-handbal- tournooi te organiseren. Door de toe gezegde deelname van de bevriende handbalclub Dünnwald T.V. uit Keu len zal het echter een internationaal sportgebeuren worden. Avanti-voorzitter A. J. Pol uit Dru- nen memoreert in zijn aan verenigin gen en scheidsrechters gericht tour- nooiprogramma, dat de tournooicom missie bij de drie voorgaande tour- nooien bewezen heeft tot de organi satie van een dergelijk omvangrijk evenement in staat te zijn. Alle 58 deelnemende teams zullen een ruime speelgelegenheid krijgen met tenmin ste ieder 4 wedstrijden. Naast het Drunense Avanti zullen ook de ande re Langstraatsclubs Tachos uit Waal wijk en DESK uit Kaatsheuvel met meerdere teams deelnemen. Verder hebben behalve enkele verenigingen uit Amsterdam, Vlissingen, Rheden en Nijmegen hoofdzakelijk Brabantse clubs ingeschreven. De heer G. van Gorcom, wethouder van sportzaken van de gemeente Dru- nen, zal het tournooi om 10.25 uur openen. Daarna beginnen om half 11 op de 10 speelvelden de eerste wed strijden voor de door 13 poules te verdelen prijzenpot. In de hoofdpoule bij de heren zal de strijd gaan tussen Olympus uit Vlis singen, Sparta uit Nijmegen, T.V. Dünnwald uit Keulen, Tachos en DESK. Bij de dames zijn naast Ha- voss uit Oss eveneens Olympus, Ta chos, Sparta en T.V. Dünnwald in de hoofdpoule ingedeeld. Verder komen wij bij de heren en de dames nog de namen tegen van GHV uit Goirle, Were Di uit Tilburg, RHC uit Rheden, Elistha uit Eist, Monroe Woensdag vierde het echtpaar Corne- lis M. Cortier en Johanna Cortier- Rosenbrand, wonende Hogevaart 53, hun 50-jarige echtvereniging. Door de buurtbewoners was voor de wo ning een prachtige ereboog geplaatst en de receptie werd woensdagmiddag gehouden in het Cultureel Centrum Zidewinde, waarbij talrijke familiele den, vrienden en kennissen, alsmede alle bewoners van de Hogevaart het gouden paar kwamen feliciteren. De grote zaal van Zidewinde was ge heel vol, wel een bewijs dat Cees, die 80 jaar is en Joke die 77 lentes telt, bijzonder goed gezien zijn. Ook bur gemeester M. van Prooijen kwam na mens 't gemeentebestuur complimen teren, terwijl wethouder Jac. Vos dit deed namens de muziekvereniging Si- rena. Ook Ds. B. J. Zaal, Ned. Herv. Predikant te Capelle kwam zijn ge lukwensen aanbieden. Vele prachtige bloemstukk w.o. een van het gemeen tebestuur, versierden het podium en vele waardevolle cadeaus werden aan geboden. Namens de buurtbewoners van de Hogevaart bood mevr. de Roon enige wollen dekens aan, waar bij zij er in haar toespraak aan her innerde dat het dit jaar reeds de der de gouden bruiloft was op de Hoge vaart. Mevrouw Bogers bracht in dichtvorm de belevenissen van het gouden paar in de afgelopen 50 jaar voor de microfoon, waarna een der familieleden, de heer Verhagen, dank bracht aan allen en de burgemeester voor de belangstelling op deze recep tie. Met een goed verzorgde koffie tafel werd het feest in Zidewinde be sloten. uit Amsterdam, SVM uit Made, Ju liana uit Tilburg, WHC uit Nijmegen en Riel. De prijsuitreiking zal onmid dellijk na afloop van de laatste tour- nooiwedstrijden geschiedens bij de wedstrijdwagen in het sportpark te Drunen. progrès en mokka in 'n luchtig „samenspel" met geroosterde Turkse hazelnoten, waarbij slagroom voor een smakelijke afron ding zorgt! (brokken): per 250 gram In het gemeentelijk zwembad Zide winde werden afgelopen zaterdag zwemwedstrijden gehouden waaraan zwemmers(sters) uit Waalwijk, Wer kendam, Raamsdonksveer en van de zwemclub Sprang-Capelle deelnamen. Intotaal waren er 140 deelnemers. De uitslagen van deze zwemwedstrijden, die een vlot 'en prettig verloop had den, waren als volgt: 25 m schoolslag jongens t.m. 9 jaar: 1. S. de Visser, Bies'bosch; 2 W. Kie- koom, Dongen; 3. A. Vissers, Bies- bosch. 50 m schoolslag jongens 12 jaar en BEJAARDENREIS Ook dit jaar gaan de Kaatsheuvelse bejaarden weer op reis en wel op donderdag 24 september a.s. Het or ganiserende bestuur is volop bezig met het uitwerken van het program ma, waarover wij volgende week na dere bijzonderheden hopen te ver strekken. Dan wordt er ook begonnen met het inzamelen van de benodigde geldmiddelen. Want wanneer men weet dat er zeker ca. 300 bejaarden van de partij zullen zijn, zal iedereen begrijpen dat er heel wat nodig zal zijn. Het bestuur rekent dan ook op ieders milde bijdrage. DOKTER SDI EN ST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dr. P. Wijten'burg, Hoofdstraat 4, tel. 04167-2550. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van dr. H. Winkelman wor den waargenomen door collega K. v. Tuijn, Vossenbergselaan 21, tel. 2006 Verloskundige mevr. v. Vlerken, Ru bensstraat 8, tel. 3666, heeft het ko mende weekeinde dienst. PASTORI EDI ENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, tel. 2516. HORECA-VOETBALTOURNOOI A.s. zaterdag wordt 't tournooi voort gezet met de wedstrijden: caf Pruys- sen- Bar Chateau Vert, 14.30 uur; El Paso-café Finantie, 15.45 uur, ter rein in de Moer achter de kerk; café Concordia-café De Spoel, 17.00 uur terrein Loon op Zand. TOURNOOI DESK OM DE PAST. KLIJN-WISSELBEKER De festiviteiten in verband met de viering van het 40-jarig bestaan van de v.v. DESK worden a.s. zaterdag geopend met een tournooi voor reser ve-teams. Inzet van dit tournooi is de Pastoor Klijn-wisselbeker, een fraaie zilveren trofee, beschikbaar gesteld door burgemeester Mr. P. Kamerbeek van St. Michielsgestel, een familielid van wijlen pastoor de Klijn. Aan het tournooi zal worden deelge nomen door de tweede elftallen van Longa, Nieuwkuyk, Veerse Boys en DESK, die een halve competitie te gen elkaar zullen spelen. De reeks wedstrijden, die telkens tweemaal 20 minuten duren, is als volgt vastge steld: 12.00: DESK-Nieuwkuyk; 12.50: Longa-Veerse Boys; 14.00: DESK-Longa; 14.50: Veerse Boys- Nieuwkuyk; 16.00: Longa-Nieuw- kuyk; 16.50: Veerse Boys-DESK. v.v. BERKDIJK De voetbalvereniging Berkdijk heeft voor het komende weekeinde de vol gende oefenwedstrijden op haar pro gramma staan. Op vrijdag 21 augus tus gaat Berkdijk 2 op bezoek bij DESK 4. Deze ontmoeting begint om zeven uur. Zaterdag 22 augustus ver volgt Berkdijk 1 haar nederlaagtour- nooi met een wedstrijd tegen Heus- den, die om vier uur aanvangt. Zon dag daarop speelt Berkdijk 4 om 12 uur thuis tegen Dongen 3. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk te Sprang 9.30 en 2.30: Ds. G. Wursten; Geref. Kerkx Sprang 9.30 en 4.30 Ds. A. Brand uit Rotterdam; Ned. Herv. Kerk Ca pelle 9.30 en 2.30 Ds. B. J. Zaal; Ger. Kerk Capelle 9.30 en 3.00 Ds. A. Vreugdenhil; Ger Gemeente Ju- lianalaan 9.30 en 6.00 leesdienst; Ned. Herv. Kerk Zuidholl.dijk 9.30 en 6.30 Ds. W. van Hennekeler. BEJAARDENSAMENKOMST Maandagmiddag werd in het cultu reel centrum Zidewinde wederom 'n bejaardensamenkomst gehouden, wel ke niettegenstaande het mooie zo merweer, druk bezocht was en prima geslaagd. De volgende bejaardensa menkomst zal worden gehouden op maandag 31 augustus eveneens in Zi dewinde. PV DE LUCHTVAART Voor a.s. zondag staat voor de leden van de PV De Luchtvaart een wed vlucht op het programma vanuit Or leans, 479 km en Duffel 73 km. SSC—VEERSE BOYS SSC zet a.s. zaterdag het oefen programma voort met een thuis wedstrijd tegen een bekende tegen stander nl. de zondag le kl. amateur Veerse Boys. Reeds diverse malen hebben beide ploegen elkaar in een oefenduel ontmoet en daarbij trok SSC steeds aan het langste eind. SSC's tegenstander behoort telken- jare tot de clubs die een danig woordje meespelen in de competi tie en ook altijd bij de hoogste in de afdeling eindigden, en wij zijn der mate nieuwsgierig wat SSC a.s. za terdag zal doen. Men kan ervan ver zekerd zijn, dat SSC ook thans alles in het werk zal stellen ook deze wedstrijd tot een goed einde te brengen en de toeschouwers kunnen danook op een spannend duel reke nen. Aanvang 4 uur. ouder: 1. A. Ophorst, Sprang-Capel le; 2. E. ter Schiphorst, Sprang-Ca pelle; 3. S. Ippel, BieSbosch. 25 m schoolslag jongens 10 en 11 j.: 1. R. Weterings Dongen; 2 B. Scher- penisse, Biesbosch; 3. K. Visser, Biesbosch. 25 m balzwemmen jongens t.m. 9 j.: 1. W. Kiéboom, Dongen; 2. M. van Steyn,-Dongen. 25 m balzwemmen jongens 12 jaar en ouder: 1. A. Ophorst, Sprang-Ca pelle; 2. F. Weterings, Dongen; 3. J. Oerlemans, Sprang-Capelle. 25 m balzwemmen jongens 10 en 11 jaar: 1. P. Arendse, Dongen; 2. P. Hoevenaar, Dongen; 3. M. Gommers, Dongen. 10 x 25 m vrije slag jongens en meis jes t.m. 9 jaar: 1. Biesbosch. 4 x 50 m schoolslag jongens 12 jaar en ouder: 1. Sprang-Capelle; 2. Bies bosch; 3. Dongen, 25 m rugslag meisjes 10 en 11 jaar: 1. T. van Oord, Biesbosch; 2. S. v. d. Hoek, Biesbosch; 3. H. de Haas, Biesbosch. 25 m rugslag meisjes t.m. 9 jaar: 1. A. Meeuwissen, Dongen; 2. K. v. d. Schans, Sprang-Capelle; 3. L. van Seist, Sprang-Capelle. 50 m vrije slag meisjes 12 jaar en ouder: 1. W. Schouten, Sprang-Ca pelle; 2. A. Damen, Sprang-Capelle; 3. J. Ophorst, Sprang-Capelle. 25 m balzwemmen meisjes 10 en 11 jaar: 1. W. de Heir, Bieöbosch; 2. W. van Oosten, Dongen; 3. T. Wete rings, Dongen. 25 m balzwemmen meisjes t.m. 9 j.: 1. S. Lauwerense, Waalwijk; 2. E. v. d. Heuvel, Biesbosch; 3. K. v. d. Heuvel, Bieslbosch. 25 m balzwemmen meisjes 12 jaar en ouder: 1. J. Ophorst, Sprang-Capel le; 2. W. Schouten, Sprang-Capelle; 3. M. Rozenbrand, Sprang-Capelle. 10 x 25 m vrijeslag jongens en meis jes 10 en 11 jaar: 1. Sprang-Capelle 2. Sprang-Capelle; 3. Biesbosch. GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160-32312 DE NICHTEN ln een veel te grote villa woont de nog vrij jonge, roodharige kolo nelsweduwe Clarissa. De levenslus tige „Frau Oberst leeft er gezellig vrolijk en lichtzinnig op los. Er zijn altijd wel vrienden in huis en heel vaak jongemannen die .beurtelings van de de vele vurige charmes van de vitale weduwe genieten. Overi gens dient gezegd te worden dat de weduwe dit met de bste bdoelingen doet. Zij zoekt namelijk voordebei- ae in haar huis wonende nichten, de donkere en hartstochtelijke Flo- tcntine en de blonde, schijnbaar koele Julia, passende echtgenoten. En deze leggen dan - om zo te zeg gen - bij haar examen af. Zo geschiedt het, dat Alexander ge koppeld wordt aan Florentine. Een huwelijk dat één en al rozegeur en maneschijn lijkt. Het meisje be leeft echter een onaangename ver rassing. Om een of andere onver klaarbare reden zijn Alexanders po tentiële krachten verre van toerei kend. Zelfs druppels .van een me dicus helpen niet. De jongeman moet gaan kuren en Florentine wordt met vakantie naar Italië ge stuurd, waar zij al snel ontdekt, dat aan haar potentiële krachten niets ontbreekt. In de armen van een Italiaan kan zij haar schade inhalen. WHISKY-RATTEN De robuste Amerikaan Jim Doyle wordt weggebracht naar de straf gevangenis van Vail, U.S.A. Daar maakt hij kennis met zijn medege vangenen, o.a. de Ier, Muncio, de Italiaan, de Ingenieur, en de neger Jeremy. De eerste nacht van zijn opsluiting weet hij het slot van zijn celdeur te forceren en bevrijdt hij rijn collega's. Na een hevig gevecht rnet de bewakers weten zij te ont komen. Zij gaan uit elkaar en spre ken een verzamelpunt af waar zij elkaar weer zullen treffen een benzinestation ten Oosen van Chat tanooga. MEN NOEMT MIJ HO! De coureurs Frangois Holin (Jean- Faul Belmondo) en O'Casey veroor zaken een schijnaanrijding om het publiek op te winden. O'Caseys wa gen ontploft en hij sterft. Holin wordt ervan verdacht dit opzettelijk te hebben gedaan en hij raakt zijn vergunning kwijt. Hij treedt als chauffeur in dienst bij een stel gangsters: Canter (Sid ney Chaplin) en de gebroeders Schwartz. Frangois speelt de rol van knechtje en wordt door iedereen Ho genoemd. Hij voelt zich hierdoor vernederd. Ze overvallen een bank en delen de buit. Alleen Frangois krijgt maar een klein gedeelte van het geld. DE PISTOLERES De jonge Nigros jaagt achter de bandiet aan, langs de Mexicaanse grens, alleen om de beloning, die er op diens hoofd is gesteld, te kun nen incasseren, terwijl de andere, Lucas, nog een oude rekening met El Bedoja heeft te vereffenen. Lucas treft de rechterhand van El Eedoja, Martinez in een kroeg in een grensstadje. Er ontstaat een ge vecht, dat ongunstig voor Lucas zou zijn afgelopen, als niet op het laat ste moment Nigros ten tonele was verschenen en de strijd ten gunste van Lucas besliste.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9