Verkeerscommissie Waalwijk wijkt niet af van ontwerp-verkeerscirculatie-plan Volle winst voor WSC in twee oefenwedstrijden Spectaculaire autocross in Loon op Zand Junior-atleet H. Schrover overtroeft de senioren VLIJMEN Gemeenteraad Waalwijk vergadert donderdag Ondanks hoorzitting en openbare raadsvergadering Drunense atletiekkampioenschappen geslaagd 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1970 2 Gemeente Waalwijk in beroep bij Kroon Verkeersbeleid Aanpassing Rijwielverkeer Politieverordening Grond voor f 1.- Bn beroep Brandweer verordening H, Schrover verovert wisselbeker Heren-prestaties Uitslagen Loon op Zand (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK - Zoals bekend bestaat er sinds het voorjaar van 1970 een ontwerp-verkeerscirculatieplan voor de gemeente Waalwijk. De be handeling van dit plan, dat door een daartoe ingestelde commissie opge steld was, is in twee fasen geschied. In de maand april werden in een af zonderlijke openbare raadsvergadering de gemeenteraadsleden en in een hoorzitting in het Lido de maatschappelijke geledingen uit de Waalwijkse bevolking in de gelegenheid gesteld het ontwerpplan te bediscussiëren en van inbreng te voorzien. De verkeerscommissie heeft daarvan nauwkeurig aantekening gemaakt en dat materiaal later van antwoorden 'en reakties voorzien. Hoewel sommige suggesties 'n waar devolle aanvulling voor de uitvoering van het verkeerscirculatieplan beteke nen is de verkeerscommissie, bestaan de uit de direkteur van gemeentewer ken, de inspekteur-korpschef van ge meentepolitie en een vertegenwoordi ger van het Ingenieursbureau voor Verkeerkunde, niet van de hoofdza ken van 't ontwerp-circulatie plan af geweken. Burgemeester en wethouders van de gemeente Waalwijk concluderen dan ook dat het destijds ontworpen plan "Maatregelen ten behoeve van de Verkeerscirculatie" beschouwd kan worden als basisplan voor het in de toekomst te voeren verkeerscirculatie- beleid in de gemeente Waalwijk. B. en w. stellen in de donderdagavond tt houden openbare gemeenteraads vergadering de Waalwijkse raad voor met het onderhavige verkeerscircula tieplan, aanti vuld met de antw-o den en conclusies van de beide 'hoo-»*c den', in te svcmmen. Daarna zal b. en w. van Waalwijk fase-gewijs aan de gemeenteraad de kredieten vragen d e telkens i orli4 zijn voor de realisering van een ceihelte van het plan. De verkeerscommissie stelt als ant woord op een van de vele vragen dat niet concreet aan te geven is wanneer de in het plan genoemde eerste en tweede fase werkelijkheid zullen zijn. Zij zegt dat de uitvoering volledig afhankelijk is van de beschikbaarstel ling en de goedkeuring van de nodige kredieten. Uit de gereleveerde con clusies blijkt trouwens dat de ver keerscommissie diverse facetten uit 't plan, bijvoorbeeld 't eventuele plaat sen van verkeerslichten en de par- keerduur van maximaal een kwartier op de markt, aan de ontwikkelingen in de praktijk wil toetsen om daarna, indien nodig, aan de opgedane erva ringen aan te passen. In het centrum van Waalwijk zal het in het plan aangeduide éénrichtings verkeer ingesteld worden. Ook wiel rijders zullen zich hieraan moeten houden. Er zullen evenwel voldoen de rijwielparkeerplaatsen komen: het terrein op de heek Bernhardstraat- Stationsstraat (zuidzijde), de zuid westhoek van de Markt (bij fotograaf De Bont), het terrein in de Stations straat ten oosten van muziekwinkel Van Iersel (gelegen naast de begraaf plaats) en het terrein aan de Grote straat tussen de winkelpanden van De Gruyter en Van Mil. Omdat de verkeerscommissie het niet zinvol en zelfs "schijnveilig" vindt dat bij de meeste scholen voetgangers oversteekplaatsen komen, wordt mo menteel bestudeerd bij welke scholen verkeersbrigadiertjes goede diensten zullen kunnen bewijzen. Op sommi ge kruisingen zullen eerst tellingen worden verricht voordat een eventu ele VOP aangelegd zal worden. Op de vraag van een raadslid of het par keren van vrachtwagens in woonstra ten tegengegaan dient te worden, ant woordde de commissie dat hierom trent in Waalwijk nog geen regeling is getroffen. Zij verwijst naar de op stapel staande nieuwe algemene po litieverordening waarin hierin voor zien zal worden. Verder stellen b. en w. de raad voor 3672 m2 grond als bouwterrein voor „het Waalwijks sociaal cultureel cen trum voor het symbolische bedrag van 1,- aan de Stichting Sociaal Cul tureel Centrum te verkopen. Zodra Gedeputeerde Staten hun goedkeu ring en machtiging hebben verleend aan 'n aanvullende subsidie van ruim 79.000,- aan de Stichting kan tot de aanbesteding van het Centrum overgegaan worden. Voor de grond- verkoop is een symbolisch bedrag ge steld omdat de totale kosten grond- kosten van het plan voor een hoofd winkelcentrum waarin het sociaal cultureel centrum stedebouwkundig ingepast wordt, toch ten laste van 't hoofdwinkelcentrum komen. Eind mei heeft de gemeenteraad van Waalwijk besloten geen vooiberei- dingsbesluit te nemen voor de gebie den welke voor 1 augustus 1970 door de minister aangewezen waren als zgn. meldingsgebieden. Deze zijn voor Waalwijk de zuidelijke uiterwaarden van de BergsChe Maas, voorzover ge legen te N.-O. van de binnenhaven van Waalwijk en het gebied dat ligt ten westen van de provinciale weg Tilburg-Waalwijk en zuidelijk van de Langstraatweg. Van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant moeten deze gebieden alsnog beschermd wor den. Hiertegen wil de gemeente Waalwijk in beroep gaan bij de Kroon omdat zij deze gebieden nodig heeft voor respectievelijk de toekomstige buitenhaven en het opvangen van de snelle bevolkingsaanwas door 'n aan brengen van bebouwing. Van de Stichting Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken wil het gemeentebestuur 1042 m2 grond ko pen voor ruim 12.500 gulden. In hei plan Laageinde en in het plan indus trieterrein Zanddonk zal voor straat naamborden, huisnummering en voor verkeersmaatregelen 3.000,- uitge trokken worden. Aan de Stichting Raad voor het bejaardenwerk in op richting, willen b. en w. een subsidie van 8.115,- beschikbaar stellen. De regionale brandweer Midden Brabant heeft zijn zetel in Tilburg, waar al sinds 1965 een brandpreventieveror dening is. A.s. donderdag mag de Waalwijkse raad beslissen of zij ook een dergelijke brandweerverordening wil. Tijdens het weekeinde moest WSC op twee nederlaagtoernooien aan treden. Zaterdag waren de oranje- zwarten te gast bij St. Mich. Gestel, waar WSC wel won, doch waar RWB met betere doelcijfers de eer ste prijs in de wacht sleepte. De doelcijfers van RWB (31) waren net iets beter dan die van WSC, dat met 32 over St. Mich. Gestel zege vierde. Tegen St. Mich. Gestel kwam WSC voor rust goed voor de dag, doch liet het na rust afweten, waarbij onnodig aan de tegenstander twee goals werd toegestaan. Leo Pullens wist ongeveer na 15 minuten WSC op winst te zetten, welke stand tot de rust gehandhaafd bleef. Onge veer een kwartier na rust kwam St. Mich. Gestel op gelijke voet, doch T. v. d. Steen gaf WSC opnieuw de leiding. Een grove verdedigingsfout van de WSC-defensie, de doelman incluis, was aanleiding tot de ge lijkmaker van St. Mich. Gestel. On- De Tilburgse Auto-Cross Club heeft zondagmiddag aan de terrei nen van de heer Zwaans aan de Kloosterstraat een autocross ge houden waaraan een dertigtal deel nemers het tegen elkaar opnamen. De weersomstandigheden waren be hoorlijk zodat de hele cross is uit gereden Jammer dat het parcours niet erg groot was, maar daar heeft de organisatie wel een oplossing voor geweten en werden er meer manches gereden dan normaal. Het was een bijzonder aardig schouwspel dat nog nimmer in Loonopzand is vertoond, waarbij c-ok de Loonse jeugd nog eens van haar kunnen heeft laten zien, in de race voor bromfietsen. De organi satie was in handen van de heer J. v. d. Nouweland uit Tilburg die 'n aantrekkelijk commentaar bij deze cross heef gegeven. Hij zei dat het een sport was welke niet veel geld behoeft te kosten en waarbij ook geen gevaar behoeft te zijn, als men zich maar aan de regels van het spel houdt. De winnaars van de le manche waren: Van Arle, van Keu len, Kruijsen en De Laar. Van de tweede manche: v. d. Hooven, Hel ders, de Laar en Jansen; van de derde manche: S. v. d. Nouweland, H. de Beer, W. de Beer en Smul ders. in de eerste herkansing kwamen Verschuren, v. d. Lee, Empel en v. d. Kruijger. In de tweede herkan sing: Robben, D-I en v. d. Sanden. Na de halve finale gepasseerd te zijn werd de uiteindelijke overwin ning behaald door H 3 Van Aarle. Tweede werd A. Robben, 19 en der de werd W. de Beer, 2. De bekers werden direct na de onderdelen uitgereikt door de heer v. d. Nou weland. De jury bestond uit de he ren Coppens, Van Gerwen en Noor- lander. De bromfietscross werd ge wonnen door Jan Verhoeven uit Loonopzand; hij kreeg een beker tje als trofee. De premie voor de gekantelde wagen ging naar D I van Smits te Enschot. De grootste pech vogel was nr. 8, Van Gerwen, Vught. De extra premie ging naar de overwinnaar H 3, Van Arle uit Tilburg. De mooiste auto op de cross was voor J. v. d. Hooven uit Vught. In de afvalrace - het spec- takelstuk van de cross - was Van Arle uit Vught nr. 1, Van Gerwen uit Vught nr. 2 en B. de Laar nr. 3. Het experiment voor een dergelijke cross is geslaagd, dank zij de mede werking van de velen uit het dorp, die het werk financiëel en moreel hebben gesteund. Ook de Overheid mocht de organisator hartelijk dank- brengen. geveer 10 minuten voor het einde wist opnieuw Leo Pullens WSC aan de leiding te brengen, welke stand tevens eindstand werd. Het 2de elftal, dat zaterdag even eens bij St. Mich. Gestel op neder- laagtoernooi was, won met een 33 gelijk spel de eerste prijs. Doelpun- tenfabrikanten voor WSC waren G. v. d. Nieuwengiessen, J. Schapen donk en W. Witlox. Daags na het toernooi te St. Mich. Gestel, trad WSC te Orthen aan tegen RKOSC in het nederlaagtoer- nooi, waarin JVC uit Cuyck met 'n 41 overwinning de leiding had en zoals het na afloop van de wedstrijd RKOSCWSC bleek, hiermee ook het toernooi won. WSC won wel, doch de cijfers 21 brachten de eindoverwinning van JVC niet in gevaar. Vooral vóór rust had WSC tegen RKOSC een veel grotere voor sprong dan de magere 01 stand kunnen bereiken, indien de oranje- zwarte voorwaartsen iets meer ge luk hadden gehad bij hun pogingen de doelman te verschalken, doch in feite ontbrak het 't gehele WSC- elftal aan initiatief. Weliswaar speelde WSC met vier vervangers, n.l. J. Pullens, W. Witlox, H. Appels en J. Schapendonk, doch het heeft zeker niet aan deze spelers gelegen dat WSC niet tot een beter resultaat gekomen is. Nadat J. Pullens, na van links 'n voorzet ontvangen te hebben, de RKOSC-doelman met een hard schot verschalkt had, deden cich voor WSC in het RKOSC-doelgebied be slist meer doelrijpe kansen voor, die deels door pech, deels door te wei nig overtuiging geen doelpunten op leverden. W. Witlox had tweemaal achtereen bepaald pech, toen hij z'n diagonale kopballen op het RKOSC- doel juist aan de verkeerde zijde van de paal zag voorbijgaan. Vóór rust had WSC ongetwijfeld het beste van het spel, doch kon dit overwicht niet in doelpunten uit drukken. Na rust liet WSC het ini tiatief geheel aan RKOSC, dat diep in de WSC-defensie penetreerde en de WSC-doelman v. d. Heyden vaak in grote moeilijkheden bracht. Doelman v. d. Heyden, die voor de eerste maal bij WSC het doel ver dedigde, trad zeer nerveus op en 't geluk stond hem vaak terzijde, zo dat hij zijn doel tot ongeveer 20 min. WAALWIJK De gemeenteraad van Waalwijk vergadert aanstaande donderdagavond om half acht. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 8.500, voor de aankoop van een poli tieauto voor recherche-doelein den. 4 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 3.000, voor aankoop van straatnaam borden etc. t.b.v. de plannen Laageinde en Zanddonk. 5. Voorstel tot vaststelling van een Brand weerverordening. G. Voorstel tot vaststelling van 't Verkeerscirculatieplan. 7. Voorstel tot verlening van een subsidie van f 40.577,aan de Stichting Open Bejaardenwerk Waalwijk. 8. Voorstel ot indiening van een beroepschrift tegen het besluit van Gedeputeerde Staten ex art. 37, 2e lid, van de Wet op de Ruimtelijke Órdening. 9. Voorstel tot aankoop van grond, ten behoeve van de aanleg van de Margrietstraat, van de Stichting Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken. Ï0. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen in het plan Groene- woud, aan de firma G. van 'Heesch en Zonen. 11. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen in het plan Meerdijk, aan C. Koppe. 12. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen ten oosten van de Mr. van Coothstraat, aan de Stich ting Sociaal Cultureel Centrum. 13. Voorstel tot vaststelling van het Algemeen Kasgeldbesluit 4e kwartaal 1970. 14. Wijziging begroting. (Van een onzer verslaggevers) DRUNEN - Een fikse regenbui zor gde er op het einde van de gister middag in het Drunense sportpark gehouden Open Drunense Atletiekkam pioenschappen voor dat het programma nog wat langer uitliep dan al het geval was. Door de grote deelname van niet-clubleden - de Drunense Atletiekclub DAK deel zelf al met 27 leden mee - konden niet alle tech nische nummers binnen het vastgestelde tijdsschema afgewerkt worden. De regen verhinderde ook dat een poging van de DAK-estafette ploeg om het clubrecord op de 4 x 100 meter scherper te stellen op de grasbaan door kon gaan. Toch waren er op de middag al twee clubrecords gesneuveld. In de heren klasse reikte- T. Dirven bij het ver springen tot een sprong van 6.01 m. Bij het kogelstoten kwam K. v. Delft, eveneens bij de herentot 10.21 m. De nieuwe clubkampioen bij de he ren werd de voor het eerste jaar bij de heren meestrijdende T. Dirven, die 3010 punten verzamelde. Hiervoor liep hij de 100 m in 12,8 sec., de 200 m in 23,5 sec en de 400 m in 54,9 sec. Naast z'n record-vertesprong van 6,01 m kwam hij bij het onderdeel hink-stap-sprong tot 11,25 m. Toch ging de DAK-wissellbeker naar een ander. Bij de heren-junioren A bxe- haalde H. Schrover in de vijfkamp namelijk 3035 punten, een totaal wat verder door niemand benaderd werd. De tijden van H. Schrover op de 100, 200 en 400 m zijn achtereenvolgens WIELERRONDE VLIEDBERG Zondag werd in Vlijmen de jaar lijkse ronde van de Vliedberg ge houden onder zeer grote belangstel ling. Bij de adspiranten een span nende strijd. Uitslag: 1 B. Huue- neers, Amsterdam; 2 Fr. Pivard, Breda; 3 J- Kruinenburg, Zwanen burg; 4 W. Broeksteeg, Heesch; 5 M. Melsen, Roosendaal; 6 J. Mar tens, Hoeve; 7 J. Wielinga, Drach ten ;8 B. Pelikaan, Gorinchem; 9 J. Schutje, Geffen; 10 T. Franken, Moerdijk. Bij de nieuwelingen een levendi ge strijd, vooral de Vlijmense nieu weling B. Libregts was steeds in de kopgroep. Hij werd 6e. Uitslag als volgt: 1 G. Robbertsen, Ede; 2 M. Hoogedoorn, Zwanenburg; 3 J. Ley ten, Chaam; 4 Th. v. d. Berk, Den Bosch; 5 A. Dubbeld, Middel- beers; 6 B. Libregts, Vlijmen; 7 G. Broeren, Bolnes; 8 B. Arentsen, Arnhem; 9 R. Bakker, Berkhout; 10 B. v. Stelt, Silvolode; ll A. Dek kers, Udenhout; 12 W. Pater, Boe- nenveld; 13 R. v. Hal, Amsterdam; 14 T. v. Laarhoven, Udenhout; 15 H. Metsaars, Schijndel. Er waren 110 amateurs gestart en meteen werd een hoog tempo inge zet. Na enkele ronden gingen 6 ren ners weg en namen een kleine voor sprong die uitgroeide tot 1 minuut. Wel werd in het peloton alles ge daan om de 6 koplopers in te halen, maar het lukte niet en twee ronden voor het einde kreeg M. v. d. Veer, Nuland een lekke band. Hij kreeg spoedig een fiets maar raakte 25 meter achter die hij niet meer in kon halen en zakte tenslotte terug in het pelton en kon zich niet meer klasseren. Pech voor deze moedige renner. Van de vijf overblijvers werd A. Hulsenbosch, Nijeveer winnaar en werd gehuldigd door de voorzitter van De Zwaluw. Mej. Ni- cols overhondigde de bloemen aan de winnaar. De uitslag werd als volgt: A. Hulsenbosch, Nijeveen; 2 Sjef v. d. Burg, Berkel; 3 L. Westers, Amsterdam; 4 A. de Waard, Pernis; 5 Fr. Janssen, Oss; 6 Cor Leunis, Amsterdam; 7 S. Schulders, Tilburg; 3 Ben Janbroers, Amsterdam; 9 B. Juriaans, Amsterdam; 10 F. v. Kat wijk, Oploo; IIP. de Jong, Tilburg; 12 H. v. Laarhoven, Haaren; 12 A. v. Uden, Oss; 14 P. v. Katwijk, Op loo; 15 Th. Hensen, Druten; 16 H. v. Verrooij, Heesch; 17 G. Zantwijk; 18 R. v. Doorn, Berlicum; 19 R- Bakker, Haarlem; 20 J. Cooremans, Breda. HULDIGING HSV De Vlijmense verening HSV, die zaterdag in café H. Boom- v. d. Wiel receptie hield in verband met het 10-jarig bestaan en tevens het feit dat de heer Bus 10 jaar na rust van doorboring kon vrijwa ren. Toen maakte hij echter een ka pitale fout, die een RKOSC-voor- waartse in staat stelde de stand op gelijke voet te brengen. Ongeveer een kwartier voor het einde om speelde W. Witlox handig enkele verdedigers en schoot de bal daar na in het verlaten RKOSC-doel, waardoor WSC toch nog de volle winst greep. Vóór rust had WSC hierop echter volkomen recht, doch na rust ging het alles te onsamen hangend en was RKOSC beslist de sterkere. Hoe dan ook, het Cuyckse JVC won het toernooi met haar 4-1 overwinning. Zaterdag a.s. speelt WSC haar laatste oefenwedstrijd tegen Boei- meer op het WSC-terrein. voorzitter is. Er was grote belang stelling. 's Avonds werd in café H. Boom-v. d. Wiel een feestavond gehouden voor de leden met hun dames. BILJARTEN DSS De Vlijmense Biljartvereniging DSS, gevestigd in café De Witte hield een onderlinge competitie voor de leden. Aan deze wedstrijd waren drie bekers verbonden voor de eerste, tweede en derde prijs. Deze werden als volgt behaald: T. v. Zon, le beker; A. v. Vugt, 2e beker; H. v. Vugt, 3e beker. Win naar eerste vijftal eveneens een be ker. De prijzen werden door de voorzitter uitgereikt. WEDVLUCHT DE REISDUIF De Vlijmense P.V. De Reisduif hield een wedvlucht vanuit Corbeil, Frankrijk. De duiven werden ge lost om 9 uur. Enkele duiven be reikte hun hok. J. Boom draaide de vroegste duif in Vlijmen om 10.30 uur. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zaterdag hield de P.V. De Zwa luw 'n wedvlucht vanuit Orleans. Dit was de grote Derby-vlucht Or leans Jonge Duiven. Het was H. Maas die de eerste duif klokte, 14.39.18 uur. Na, melding was het voor Oost Brabant een vroege duif. Uitslag eerste 15 prijzen als volgt: H. Maas 1; Jo Merkx 2; W. v. Bla- del 3; H. Oosterwaal 4; Am. Dek kers 5; v. Lieshout-Parijs 6 14; P. Vervenne 7; J. Oosterwaal 8; P. v. Bers 9 13 15; H. v. Overdijk 10; Heesbeen-Meesters 11; H. d. Vaan 12. Otignies: eerste 15 prijzen als volgt oude duiven: v. Lieshout-Prijs 1; Jos Kuys 2 9 10; M. de Laat 3; M. Libregts 4; J. v. d. Dungen 5; W. v. Osch 6; W. Frangen 7 8; L. v. Cromvoirt 11; G. A. v. d. Hout 12; Heesbeen-Mees- lers 13; P. de Hart 14; Fr. Libregts 15. Otignies: jonge duiven: M. Libregts 1 12 13; L. Parijs 2; J. de Vaan 3 8; W. v. Osch; 4 G. A. v. d. Hout 5 9 14; Th. v. Esdonk 6 15; H. Oosterwaal 7 10 11. Heverle met jonge duiven, uitslag als volgt: Th. v. Esdonk 1 6 23; Hanny v. d. Dungen 2; Jan Oosterwaal 3; W. v. Bladel 4 20 21; H. Oosterwaal 5 11 12; L Parijs 7; M. Nicols 8; Hees been-Meesters 9 13 14; J. de Vaan 10 15 24; G. A. v. d. Hout 16 18; H. de Vaan 17; M. de Laat 19; M. Li bregts 22. Heverle met oude duiven M v. Dal 1; M. de Laat 2 18 20 26; H. de Vaan 3 17; P. De Hart 4 5 8; K. Kivit 6 25 32; P. Wijkmans 7; A. L. v. Heivoort 9; v. Lieshout-Parijs 10 23 37; M. Libregts 11 31; W. Franken 12 16 22; H. Oosterwaal 13; L. de Laat 14; J. de Vaan 15 21 30; Fr. Libregts 19; Heesbeen-Meesters 24 36; L. v. Cromvoort 27; Jos Kuys 28; J. v. d. Dungen 29; W. v. Bladel 34; H. v. d. Dungen 35; A. v. d. Heuvel 38; P. Wijkmans 39; H. Maas 40. - Het Damslapen in Amsterdam en cok in de omgeving van de Dam is vanaf maandag 6 uur verboden. - De benzine is met 1,5 cent ver hoogd, de stookolie met f 1.40 per 100 liter; dit is reeds de vierde ver hoging dit jaar. - In Japan en het Caribisch gebied heeft een orkaan 62 mensenlevens en 590 gewonden geëist. - De eerste zeven maanden van dit jaar zijn 1319 faillissementen uitge sproken tegen 1290 in het vorig jaar. 11,5, 23,- en 53,3 sec. Ook hij deed mee aan de technische nummers ver springen (5,51) en hink-stap-sprong (10,94 m). Op bijna alle atletiekonderdelen is er hevige strijd geleverd. De beste pres taties bij de heren en junioren A - B zijn: 100 m 11,5 sec H. Sdhrover; 200 m 23,- sec. H. Schrover; 400 m 53,3 sec. H. Schrover; 800 m C. van Delft 2.17,1; 1500 m 4.23,6 B. van Dal; 3000 m 9.54,4 A. van Rooy; verspringen 6,01 m T. Dirven; hoog springen 1,55 m A. Jonkers; kogel stoten 10,21 m C. van Delft; speer werpen 44,40 m J. Brok; discuswer pen 31,90 m J. Brok; hink-stap- sprong 11,90 m A. Jonkers (de club kampioen van 1969). De uitslagen luiden: Dames: 1. D. v. d. Water; 2. T. Pul len; 3. J. Jehoel; Meisjes-junioren A 1. T. Jehoel; 2. M. Muskens; Meis jes B: 1. E. Schrover; 2. B. Brok; 3. C. van de Wiel; Meisjes C: 1. H. Snaphaan; 2. W. van Delft; 3. M. Pulles; Meisjes D: 1. M. van de Wiel 2. E. van de Wiel; 3. M. Laarakker; Heren: 1. T. Dirven; 2. A. Jonkers; 3. J. Brok; 4. K. van Delft; 5. H. van Delft; Junioren A: 1. H. Schro ver; 2. P. Elshout; Junioren B: 1. L. van Herpt; 2. H. Smid; 3. J. van We zel; Jongens C: 1. M. Verspoor; 2. J. Kooy; 3. N. Disseldorp; Jongens D: 1. J. Smid; 2. K. Pulles; 3. D. Frodyma. De jury bestond uit een 12-tal per sonen, terwijl de prijzen uitgereikt werden door DAK-voorzitter M. van de Wiel. PUPILLENTOURNOOI VAN UNO ANIMO Zaterdag jl. heeft op het Uno Animo-terrein het pupillentournooi plaats gehad. Om 11.45 uur kon punctueel geopend worden door de voorzitter van Uno Animo, de heer Q. de Jong, die de gasten een spor tieve middag toewenste. De uitsla gen waren op het A-veld: Waspik-Zwaluw VFC 01; Waspik- RKDVC 0—8; SET-Desk 1—2; SET- RKTVV 22; Uno Animo-Waspik 7—1; RKSSS-SET 0—16. Op het B-veld: DVVC-Uno Animo 1—1; Desk-RKSSS 6—0; RKTW- RKSSS 12—C-; RKTW-Desk 2—0; Zwaluw VFC-Uno Animo 1—1; Zwaluw VFC-DWC 2—0. Om de derde en vierde plaats- tre den: Uno Animo-DESK 25 en om de eerste en tweede plaats werd ge streden door ZwaluwRKTVV 0-2. In de uitslag werd dan winnaar RKTVV uit Tilburg. Zij kreeg de wisselbeker nu in bezit, want zij won dat voor de 5e keer achter elkaar, 2 Zwaluw VFC, 3 DESK en 4 Uno Animo Loonopzand. De extra prijs voor de meest gescoorde doel punten (19) ging naar SET te Til burg. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de Jeugd commissie, de heer Leermakers. P.V. DE LUCHTBODE De P.V. De Luchtbode hield haar vlucht vanuit Orleans, afstand 478 km. Deelname 100 duiven. Gelost om 7.55.- uur met Z.W.-wind. Aan komst eerte duif 14.8.- uur. Laatste prijsduif 16.19.24 uur. Overduif H. M. v. d. Velden. De uitslag was: A. v. Noye 1 18A 22A; M. Vera 2 9; G. Ypelaar 4 12; C. v. d. Velden 3 10 11; W. v. Noye 5 17; J. v. Broekho ven 6; H. v. d. Linden 7 22; G. Schoenmakers 8; M. Vastrée 13; J- Boons 14; K. Aarts 15 16; A. v. Laar hoven 13A 18; H. Vera 19; H. v. d. Velden 20; J. v. Dongen PN 21; Hub. v. d. Velden 23. De uitslag serie 2 en 3 is voor W. v. Noye als eerste. De P.V. De Luchtbode hield haar vlucht vanuit St. Ghislain, afstand 157 km. Deelname 127 duiven. Ge lost om 8.20.- uur met ZW-wind. Aankomst eerste duif 9.51.46 uur. Laatste prijsduif 10.15.1 uur. Over duif G. Ypelaar. De uitslag is als volgt: J. v. Broekhoven 1 9A 31; H. M. v. d. Velden 2 18; H. v. d. Linden 3; M. Vera 4 5 10 25A; Hooymayers 6 24; K. Aarts 7 11; W. v. Noye 8 15 21 29; A. v. Noye 9 30; G. Ypelaar 12 16; C. Ypelaar 13; A. v. d. Velden 14; J. Aarts 17 22; A. Leermakers 19 28; C. v. d. Velden 20 23; Hub. v. d. Velden 25; J. Boons 26. Uitslag serie 2: J. v. Broekhoven 1; W. v. Noye 2; Uitslag serie 3: J. v. Broekhoven 1; A. v. Noye 2.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 2