De Echo van het Zuiden Waalwijks loco-burgemeester reikte 4 koninklijke onderscheidingen uit t SSC sluit oefenprogramma af met zege op VeerseBoys Burgem. Stieger opende terrein van S.C. Elshout mmm VOETBAL IN ELSHOUT HERLEEFD BIJ VAN HAREN'S SCHOENFABRIEKEN NV WERDEN 10 JUBILARISSEN GEHULDIGD Jac. van Mierlo plechtig ten grave gedragen Waalwijkse verongelukt bij slippartij op dijk tussen Waspik en Capelle "sas?} SH1 4 eremedailles Orde van Oranje Nassau Grotere binding? Langdurige trouw Werkzaamheden Dank *§Og Loon op Zand Veel belangstelling bij ingebruikname eigen speelveld Opening Levensvatbaarheid Aftrap Voetbalresultaten Receptie MAANDAG 24 AUGUSTUS 1970 93e JAARGANG No. 68 (Van een onzer verslaggevers WAALWIJK - Een- groot aantal blije gezichteneen zevental ruikers rode gladiolen en de op diverse plaatsen aangebrachte nationale driekleur waren vrijdag in de kantine van de N.V. Ivo van Haren's Schoenfabrieken aan het Hoogeinde te Waahvijk-Oost de uiterlijke tekenen dat er wat bij zonders ie gebeuren stond. In de voormiddag werden 6 zilverert jubilaris sen en in de namiddag 4 werknemers die een dienstverband van 40 jaar bereikten, gehuldigd. Bovendien reikte loco-burgemeester J. van Heeswijk 4 eremedailles in de Orde van Oranje Nassau uit. v.Ln.r De 3 jubilarissen Verhulst, Lombarts en J. v. Heeswijk De Jong, Weth.-loco Vrijdagmorgen werden 6 personeels leden in de bloemetjes gezet, die net na het einde van de tweede ivereld- oorlog in 1945 in dienst van Van Ha ren traden. Algemeen direkteur A. de Munnik, direkteur J. van Iersel van de lederfabriek en de verkoop- en de bedrijfsleider konden hierover hun vreugdewoorden uitspreken. Mejuf frouw Kusters, werkzaam in het fili aal te Zeist, de heren H. van Brun- schot, A. van Gelder, beiden uit de zwikkerij te Waalwijk en de in de le derfabriek in Waalwijk werkzame he ren Van der Lee (Kaatsheuvel), Ver steeg en G. Kuipers ondergingen het hun toekomende huldebetoon. Het heeft er de schijn van dat veel mensen die vlak na de tweede wereld oorlog of juist in crisistijd van de twintiger-dertiger jaren een baas von den en zodoende nog wat inkomsten hadden, gemakkelijker bij hun eerste bedrijf blijven dan men tegenwoordig pleegt te doen. Tenminste bij de N.V. Van Haren traden in 1930 de heren De Jong, Lombarts, Verbuist en Pul lens in dienst en zijn er 40 jaar lang gebleven. Dit trouwe dienstverband werd vrijdagmiddag in het bijzijn van 3 jubilarissen, familieleden, direktie, Chefs en de loco-burgemeester van Waalwijk - burgemeester J. Teijssen was op vakantie herdacht. Algemeen direkteur A. de Munnik betrad als eerste spreker het feestelijk versierde spreekgestoelte. Hij ging in zijn huldigingswoorden terug tot de oprichting van Van Haren's Schoen fabrieken N.V. Tevens memoreerde hij dat de jubilarissen door hun 40 jaar trouwe dienst ook zeer moeilijke omstandigheden in het bedrijf hebben meegemaakt. Bijvoorbeeld in 1940 toen het destijds al een van de groot ste zaken van Nederland zijnde be drijf bijna lam werd gelegd. Door een grote samenwerking en door de inzet van iedere werknemer kon in de laat ste decennia bereikt worden dat Van Haren N.V. wederom een van de grootste zaken van het land met o.a. enkele leerlooierijen en een honderd tal filialen geworden is. Namens de direktie bood hij de jubilarissen De Jong, Lombarts en Verhulst ieder zijn felicitaties en een gesdhenk onder couvert aan. De echtgenotes kregen bloemen. Wegens ziekte ontving de heer Pullens uit Waalwijk deze hul diging thuis. Namens het gemeentebestuur felici teerde de heer J. van Heeswijk de ju bilarissen. Hij relativeerde dat het er gens 40 jaar werken alleszins de moeite waard is en als voorbeeld voor de jeugd gesteld mag worden. De bur gemeesters van Waalwijk, Drunen en Sprang-Capelle hadden dan ook hun volle medewerking gegeven voor het verkrijgen van de eremedailles in de Orde van Oranje Nassau. Allereerst spelde de loco-burgemees ter de heer De Jong uit Sprang-Ca- pelle de bronzen medaille op. Sinds 1930 is de heer De Jong werkzaam geweest in de aflapperij. De heer Lombarts uit Waalwijk is al op 17- jarige leeftijd in dienst van Van Ha ren getreden. Hij bracht het tot eer ste inkoper van 't omvangrijke schoe- nenbedrijf. "Bij deze verantwoordelij ke taak gaat het om miljoenen", had direkteur De Munnik daarvoor al ge zegd. Inkoopchef Lombarts ontving evenals de chef van de finishafdeling de heer P. Verhulst uit Drunen, de zilveren eremedaille. De heer Ver hulst werkte tijdelijk in de fabriek te Den Bosch. WAALWIJK In de kerk van St. Clemens te Baardwijk had za terdagmorgen onder grote belang stelling de plechtige uitvaart plaats van de heer Jac. v. Mierlo, die dins dag j.l. tijdens zijn vakantie te Kö- nigswinter plotseling overleed. Door een haag van geüniformeer de gymnasten en majorettes van de Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht", waarvan de heer Van Mierlo 51 jaar voorzitter is geweest, werd zijn stoffelijk overschot de kerk binnengedragen. Pastoor Vos sprak tijdens de rouwdienst woor den Tiffi troost tot de familie en vele vrienden van de overledene, op wie wel zeer van toepassing waren de woorden: „Niemand leeft voor zich zelf; niemand sterft voor zichzelf". De heer Van Mierlo heeft veel voor zijn gezin en voor de Baardwijkse gemeenschap betekend. „Wij zijn dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft gedaan", zei pastoor Vos. De requiemmis werd o.m. bijge woond door oud-pastoor A. v. d. Brekel, door loco-burgemeester J. van Heeswijk, bestuur en leden van de harmonie St. Jan van de gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht", van de Oranjevereniging, Sociëteit „Ons Genoegen" in welke verenigingen de heer Van Mierlo verschillende functies vervulde; di rectie en personeel van Drukkerij Tielen en van „De Echo van het Zuiden", waar de heer v. Mierlo tot zijn 65-jarige leeftijd werkzaam was en voorts deputaties van div. andere instellingen, waarvoor de overledene zijn leidende en stuwen de gaven inzette in het belang van de jeugd, de sport, muziek en zang, zo staat op zijn bidprentje. „Talloos zijn de mensen die hij heeft bijge staan met zijn kennis, goede raad en advies". Het parochieel gemengd zangkoor van St. Clemens waarvan dhr v. Mierlo eveneens lid was zong een meerstemmige mis van Perosi, onder directie van de heer J. van Boxtel, met orgelbegeleiding van de heer H. Groeneweg. Het epistel werd gelezen door de heer Cooi- mans en het evangelie door de heer G. Smits, resp. bestuursleden van „Kunst en Kracht" en van de har monie St. Jan. Tijdens de uitvaart dienst en later op het kerkhof speel de de harmonie enkele koralen van Bach. Het was een indrukwekkende plechtigheid, waarmee de gemeen schap afscheid nam van een zeer verdienstelijk burger. Bedrijfsleider Thijssën, die zelf on geveer 32 jaar in dienst van de Waal- wijkse schoenfabriek, roemde even eens de trouw van de jubilarissen. Namens de bedrijfsleiding van de fa briek in Den Bosch en namens het kantoorpersoneel spraken achtereen volgens de heren De Nijs en Wil- mont. Ook bed enzij geschenken aan. De ju bilarissen zelf dankten allen voor de toegebrachte hulde en vonden 't jam mer dat hun collega, de heer Pullens, chef van het overledermagazijn te V/aalwijk, er niet bij kon zijn. Deze werd thuis opgezocht en kreeg ook de koninklijke onderscheiding in zilver van Waalwijks loco-burgemeester J. van Heeswijk. Ere-fiivisie Excelsior—AZ '67 00 TelstarSparta 14 VoiendamFC Twente 01 DWSPSV 0—1 ADO—NAC 3—0 MVVHolland Sport 01 NEC—Ajax 0—0 Go AheadHaarlem 11 Eerste divisie GVAVBlauw Wit 30 SC Cambuur—HVC 0—0 Graafschap—SVV 21 WageningenDFC 23 Willem IIVitesse 31 Helmond SportFSC 10 HeraclesHeerenveen 31 Den BoschVeendam 30 Tweede divisie RCH—Gooiland 0—3 EDO—AGOVV 0—2 VolewijckersPEC 2-2 LimburgiaNOAD 01 BaronieRoda JC 00 EindhovenSC Drente 21 RBC-VW 3—2 Hermes DVSFortuna VI. 20 - Dit weekeinde zijn 14 personen op de weg om het leven gekomen, on der wie 5 bromfietsers. - Bij een brand op een vissersschip bij Bonn zijn 8 personen gedood en 3 ernstig gewond. - Uit de Sterpot van de TV en ra dio zal in 3 jaren 56,9 miljoen gul den aan de dagbladen worden uitge keerd. SSC heeft het oefenprogramma j.l. zaterdag afgesloten met een wed strijd tegen de zondagamateur 1ste klasser Veerse Boys. Het is 'n wed strijd geworden waarbij SSC, voor al in de tweede speelhelft, de toon aangaf. De SSC-ers toonden aan, dat zij de training stevig hadden aangepakt, hetgeen bleek uit hun buitengewoon uithoudingsvermogen. SSC zal met dit elftal met een ge rust hart de nieuwe competitie kun nen ingaan. Toen scheidsrechter De Nee het teken tot de aftrap had gegeven, volgde aan beide zijden een verken nen van eikaars defensie-sterkte, waarbij bleek dat men bij beide par tijen over een hechte verdediging beschikt. Bij SSC viel deze middag bijzonder op verdediger Viergever. In de 17e minuut dachten we SSC reeds te zien scoren. De bal werd door Faro op de juiste maat voor 't doel van Veerse Boys gebracht en de toegesnelde Timmermans had de bal maar voor het inkoppen, doch hij deed dit niet, maar sloeg de bal met. de hand in het doel, hetgeen de scheidsrechter niet ontging. Bijzón der jammer was dit voor SSC. Even later ontkwam het SSC-doel aan doorboring. Fr. de Graauw was, de SSC-defensie gepasseerd en keeper Treffers had zijn doel verlaten, doch met open doel voor ogen, schoot hij de bal hoog over. SSC bleef aanval len en een voorzet van A. van den Broek werd door Faro juist naast geschoten. Voor rust zagen we nog enkele fraaie staaltjes voetbal van SSC, maar met de 00 stand ging de rust in. Na rust zag men toch een veel- vuldiger aanvallend spelend SSC. In de 6e minuut bracht dit 'n doel punt. De bal werd door Faro keurig vrij gespeeld, waarna hij hem door gaf aan v. d. Schans, die op zijn beurt de vrijstaande Bax lanceerde, die zijn schot via de handen van de Boys-doelman in het net zag be landen. Veerse Boys zette daarna alles op alles om deze achterstand weg te werken, doch wat men ook probeerde, de SSC-defensie met een hard werkende Viergever aan het hoofd, doorstond alle Boys-aanval len. V"*'" y- Het gevaarlijk wegdek tussen Waspik en Capelle eiste zondag rond zes uur een slachtoffer. Bij een auto-ongeluk verloor mevrouw van Papen koven uit Waalwijk het leven. De heer B. Z. uit Waspik zou zondag in de namiddag het gezin Van Papenhoven, man, vrouw en een 5-ja- rig zoontje, naar Waalwijk brengen. Op de Waspikse Dijk raakte zijn auto in een slip, draaide om zijn as, sloeg enkele malen over de kop en tuimelde de dijk af waar het als een wrak tegen de gevel van een huis werd geplakt. Mevrouw van Papenhovcn 23 jaar was op slag dood. Haar echtgenoot en haar zoontje moesten naar het ziekenhuis in Waal wijk worden overgebracht. Hun verwondingen bleken achteraf minder ernstig dan het zich aanvankelijk liet aanzien. De bestuurder van de wagen kon na behandeling direct het ziekenhuis verlaten. Volgens een verklaring van de heer Z. reed hij met een snelheid van ongeveer 75 km. Omdat volgens zijn /eggen links van de rijweg een auto stond geparkeerd raakte hij om snelheid te minderen even de rem aan hetgeen fataal werd. Op tragische wijze werd hier weer eens onderstreept hoe gevaarlijk de kinderkopjes op dit wegdek bij regenachtig weer zijn. GILDE ST. AMBROSIUS Het gilde St. Ambrosius zal zon dag a.s. deelnemen aan het gilde- feest te Nieuwkuyk van het gilde St. Joris aldaar. Deelgenomen zal voorden aan de diverse wedstrijden in vendelen, trommen en schieten met de handboog. Vertrek per par ticuliere wagens vanaf parkeer plaats Kerkstraat tussen 11.30 en 12.30 uur. SCHUTTERSGILDE ST. IIUBERTUS Het Schuttersgilde St. Hubertus organiseerde j.l. zondag voor het di- strikt Udenhout en omstreken het laatste concours van dit seizoen. Deelname 55 schutters van de gil den S. Mauritius, St. Joris, St. Ant. en Sebastiaan uit Udenhout en St. Hubertus Loonopzand. De uitslag voor St. Hubertus was: W. v. d. Broek jr. behaalde de le kampioens beker opgelegd. C. Ebbing kwam in het bezit van de Koningszuil 1970. 4e prijs personeel werd W. v. d. Broek sr.; 6e prijs personeel werd C. Ebbing; 8e prijs personeel werd J. Bruurmijn. (Van een onzer verslaggevers) ELSHOUT - De Dekkerseweg, een smalle ruilverkavelingsweg aan de Wolfshoek in Elshout, heeft nog nooit zoveel verkeer te verwerken gekregen als gistermiddag. Waarschijnlijk door de gemoedelijkheid van de Els- houtse bevolking, die- immers in grote getalen uitgelopen was om de opening van het sportterrein van hun Sportclub Elshout bij te wonenhebben zich weinig problemen voorgedaan. gen versierde SC Elshout-complex op. Lang voordat de officiële ope ning door burgemeester mr. H. Stie ger van de gemeente Drunen verricht werd, hadden de eerste teams van Baardwijk en het Drunense RKDVC elkaar al de voetbalglorie betwist. Foto boven: het elftal van het "nieuwe" SC Elshout. Rechts knielend: trainer Lamar. Foto beneden: Burgemeester mr. H. Stieger verricht, bij gestaan door voorzitters Klerks, de aftrap. Aan weerszijden van de smalle, enige toegangsweg naar het nieuwe voetbal terrein stonden talloze auto's gepar keerd. Daar tussen door stroomden groeps- en druppelsgewijs voetbal teams, muziekgezelschappen, clubbe sturen, autoriteiten en niet te verge ten honderden bezoekers 't met vlag- Even na drieën begon de parade: ge flankeerd door de Elshoutse kerkelij ke fanfare Eendracht Maakt Maoht en de drumband St. Jan stelden de selektie van SC Elshout en een ver zwakt eerste elftal van v.v. Nieuw kuyk zich nabij de middencirkel van het voetbalveld op. SC Elshout-voor- zitter A. Klerks noemde deze gebeur tenis in zijn welkomswoord een his torische dag voor het kerkdorp Els hout. Immers 25 jaar geleden was 'n toen ook al Sportclub Elshout gehe ten vereniging ten grave gedragen. Het was daarom nog plezieriger dat het voetbalspel in Elshout weer her leefd was, verklaarde hij. Hij begroet te burgemeester Stieger en echtgenote wethouder Van Herpt en echtgenote (wethouder Van Gorcom was verhin derd), de gemeentesecretaris P. Els hout, Gerrit de Koning uit Genderen en pastoor Van Osch. Aan mevrouw Stieger bood de heer Klerks een boe ket bloemen aan. Burgemeester Stieger vond het van zelfsprekend dat hij als vertegen woordiger van het college van b. en w. bijzonder graag naar Elshout ge komen was. Hij noemde de speelac- commodatie een demonstratie van 'n uitstekende samenwerking tussen par ticulier initiatief en gemeente. "Een jaar geleden is er in Elshout wederom een voetbalclub opgericht. Deze is op het juiste moment begonnen. De ak- tiviteit sloeg aan in het kerkdorp Els hout dat bekend staat om haar saam horigheid. Het verkrijgen van 'n veld is opgelost door de club zelf en door de Elshoutse wethouder die dat deels uit chauvinisme in samenwerking met het gemeentebestuur gedaan heeft. De hele accommodatie is een presta tie van de jonge vereniging. Zo'n en thousiaste club kan op de maximale medewerking van 't gemeentebestuur rekenen. De levensvatbaarheid in het springlevende Elshout is groot", al dus burgemeester Stieger. Hij is uiteraard ook gewaar geworden dat de breedte van de toegangsweg niet groot is. Hij stelde dan ook dat als de drukte zo door zou gaan, deze Dekkerseweg te zijner tijd te klein zal zijn. "Daar is wel iets aan te doen" voegde hij er meteen aan toe. Even later bood 't gemeentóbestuurs- lid aan de voorzitter van SC Elshout een witte lederen wedstrijdbal aan. Deze dankte hem daarvoor en liet het tossen vopr de openingswedstrijd tus sen SC Elshout en Nieuwkuyk begin nen. De Elshoutse aanvoerder Bertie van de Heyden ontving bloemen van de Nieuwkuykse ploeg. De tegenstan ders van SC Elshout werden met een beker verrast. Daarna was het weer de beurt aan burgemeester Stieger om met een ferme schop de aftrap te ver richten. De aftrap bij de eerste wed strijd eerder op de middag tussen het Drunense RKDVC en Baardwijk was gedaan door de heer G. de Koning, die SC Elshout in de afgelopen dro ge zomerperioden bijzonder geholpen heeft door het beschikbaarstellen van een waterpompinstallatie. In de wedstrijd zelf bleek he onerva ren SC Elsihout nog niet opgewassen te zijn tegen het 4 klassen hoger spe lende Nieuwkuyk. Na een snel op gelopen 2-0 achterstand, raakte het zenuwachtige SC Elshout beter aan terrein en publiek gewend en kreeg meer vat op het spel. Trainer Lamar mocht het echter niet meemaken dat zijn pupillen in deze eerste "grote" wedstrijd de goal van de tegenstander vonden. Het bleef 2-0. De wed strijd tussen RKDVC en Baardwijk eindigde in een 2-1 overwinning voor de Baardwijkenaren. Een wed strijd tussen twee ploegen van SC Elshout-pupillen eindigde onbelist: 1 - 1. In SC Elshout 1 stonden opge steld: Theo Moonen (doel); Cor van Vliet en André van Huiten (achter); Henk Doremans, Bertie v. d. Heyden en Gerard de Man (midden); Sjef v. d. Wiel, Chris Muskens, Gerard Pul les, Wim Moonen en Piet Roozen (voor). Tijdens de receptie 's avonds in club huis café P. Pulles aan de Heusden- seweg te Elshout hebben ca. 300 mensen acte de présence gegeven. Het bestuur van de nieuwe Elshout se voetbalclub mocht gelukwensen in ontvangst nemen van de Sportraad Drunen-Elshout, de wethouders van de gemeente Drunen, G. de Koning uit Genderen, alle verenigingen uit Elshout en van de voetbalverenigin gen uit Drunen (RKDVC en FC Dru nen), Nieuwkuyk, Vlijmen, Haarsteeg en Baardwijk. Een 'enveloppenaktie bracht ongeveer 450,- op.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5