Gewestelijke Sociale School gaat 5 oktober a.s. weer van start mmvrnwi ACCD-Drunen geslaagde organiseerde autocross Sprang- Capelle Bij 11-jarig bestaan grootse opzet van carnaval te Waalwijk „Zilveren jubilarissen vertegenwoordigen de gehele bedrijfsgang" PHILDAR 2®% korting lauden speld jBruilolt vieren by »C^De gouden eeuw« ió ,,Uet einde 3 30 Lesweken in Gemeenschapshuis te Baardwijk Wervingsaktie voor cursisten Diploma Gesprekstechniek Vragen Twee direkteuren en 8 werknemers gehuldigd g^Beurentelevisie Kwaliteiten Nightclub Cabaret - Dancing THE BLUE NOTE TiEburg Artasten voor de maand september Laura DeB Rosa Juana Del Raffez Gay and Go Girls The Caravels Bedrijfsgang Capelle s.s.c. c2)ud een goed begin can ^L[id huioelyk. „Marianne" Wol - Randwerken Amstel-direkteur J. Gompen bij huldiging DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 SEPTEMBER 1970 WAALWIJK - In oktober en met name op 5 oktober gaat de Gewes telijke Sociale Dienst iveer van start en wel in het Gemeenschapshuis te Baardwijk. Het programma bevat 30 lesweken, die gedurende twee uur per avond op maandag vanaf half acht gegeven worden. De Gewestelijke Sociale School gaat met deze cursus het achtste jaar in en dit betekent het derde jaar onder voorzitterschap van de heer J. van Osch. Door de vakorganisaties, het NKV, die de Gewestelijke Sociale School entameert, wordt een wervingsaktie op touw gezety waarbij bovendien de huidige, die meegedaan hebben aan het Grasduinen, Bosbomen en Eijs- beren. Men heeft tijdens die bijeen komsten reeds een aantal onderwer pen aangesneden en zoals de heer v. Osch het aangeeft, vormt de Gewes telijke Sociale School 'n goede voort gang op hetgeen daar besproken is. Bij uitstek kan men personen nog meer kennis meegeven. De Gewestelijke Sociale School kent drie cursusjaren. Ieder cursusjaar staat geheel op zichzelf en nadat men met goed gevolg een jaar doorlopen heeft ontvangt men een getuigschrift, terwijl men na het derde jaar in het bezit kan komen van een diploma. Gesprekstechniek staat dit jaar ook op het lesprogramma. Dit betreft een scala van mogelijkheden, zoals taal expressie, vergadertechniek, uitdruk kingsvaardigheid zowel mondeling als schriftelijk, groepsgesprek en het lei den van een vergadering. Een belang rijk element bij deze lessen wordt ook niet vergeten en wel het luisteren, hetgeen ook zeer belangrijk kan zijn. Ook komen aan de orde vraagstuk ken van levensbeschouwelijke aard. Men gaat vooral praten over de mo raliteit van de maatschappijstruktuur en dit speciaal ten aanzien van een economische struktuur. Gebracht worden ook sociaal-econo mische lessen. Hierbij besteedt men vooral aandacht aan het geldverkeer, niet alleen in een bedrijf, maar zeker ook in de dagelijkse huishouding. Be drijfseconomie is ook een onderdeel. Hier wordt vooral getracht om uitleg te geven hoe een bedrijf werkt, niet ten aanzien van de preduktie, maar wat er allemaal komt kijken voor men aan produktie toekomt en hoe 't gaat als men geproduceerd heeft. Hoe be steedt een bedrijf het haar ter be schikking staande geld?, zal zeker een van de vragen zijn, die aan de orde zullen komen. De lessen gesprekstechniek worden gegeven door de heer J. Knaapen, terwijl de vraagstukken van levensbe schouwelijke aard aan de orde gesteld worden door aalmoezenier L. v. Ber- kel. Sociale Economie wordt gegeven door de heer J. van Osch, terwijl de lessen bedrijfseconomie gedoceerd worden door de heer Th. Puister. Het doel van de opleiding zoals die de Gewestelijke Sociale School onder meer geeft is een bepaalde mate vcm medezeggenschap geïnstitutionali seerd te maken in b.v. een onderne mingsraad van een bedrijf. Op de tweede plaats wil zij nog een bredere algemene ontwikkeling geven ten aan zien van de samenleving en de be drijfssituatie. Na afloop - zo hoopt men - heeft iedereen kritischer le ren denken als gevolg van de vergaar de kennis. Het aantal cursisten is op het ogenblik stabiel, maar door mid del van de wervingsaktie hoopt het NKV dat meer cursisten nog zich zul len aanmelden. Een aantal personen hebben zich al aangemeld, waarvan het meerendeel dames. PLOTSELINGE DOOD Vrijdagavond is de heer M. van Op stal, hoofd van de afdeling Algeme ne Zaken ter secretarie te Kaatsheu vel, plotseling overleden. Gewoonte getrouw maakte hij met zijn hond 'n kleine wandeling, toen hij in de buurt van zijn woning in de Vaartstraat in elkaar zakte, waar hij door omwonen den werd gevonden. Toen geneeskun dige hulp arriveerde, kon slechts de dood worden geconstateerd. De beide heren direkteuren werden toegesproken door direkteur J. G. Gom pen, die over beide jubilarissen anekdotische bijzonderheden wist te vertellen. Voor het bedrijf zijn beiden "rotsen in de branding" gebleken. Beiden hebben in de afgelopen 25 ja ren leiding weten te geven en hebben op hun wijze ook bijgedragen door hun stimulans tot de ontwikkeling van het bedrijf. Zij hebben gemaakt, dat er in het bedrijf sprake is geweest van een continuïteit van de bedrijfs- gang. Mede door beiden heeft De Amstel de reputatie gevestigd de meest zindelijkè en moderne lederfa- briek van Europa te zijn, aldus direk teur J. G. Gompen. De heer H. G. Gompen roemde hij vooral vanwege het feit. dat hij al zijn technische kennis in dienst gesteld bad van het bedrijf, terwijl de heer van Stokkum door hem gekenschetst werd als iemand met een goed inzicht op het gebied van de verkoop. Overal wordt over hem met waardering ge sproken. Hij dankte beiden voor hun inzet en bood naast zijn gelukwensen beiden een kleurentelevisie aan. Bei den hebben veel bijgedragen tot de image van de lederindustrie, merkte de heer J. G. Gompen tot slot nog op en speldde hen daarna de gouden speld op. Beide families werden nog verrijkt met een fraaie bloemenmand. Commissaris van De Amstel, de heer graaf 2, 24, 30, 37; J. Kramer 3, 31; A. Nieuwenhuizen 6, 14, 17; A. Hei bloem 7; D. v. d. Schans 8, 22, 25, 12, 35; J. Spuybroek 13; G. Rozen- brand 15, 16, 18; W. Nieuwenhuizen 21; D. Smits 23; A. v. Campen 26, 38; Joh. Sterrenburg 28; M. Netten 29; Jo Sterrenburg 33; A. Tactor 34. Uitslag wedstrijd jonge duiven: Alb. v. Zeist 1, 2, 35; C. v. Tilborgh 3, 14; G. Molengraaf 4, 11, 31; D. v. d. Schans 6, 19, 24; Jac. Rosen- brand 5, 21, 28; A. Heibloem 7; A. Treffers 8, 9, 23, 29, 30, 36; A. Leeg- gangers 10, 38; A. Kieboom 12; J. Spuybroek 13, 16; D. Smits 15, 25, 32; H. Spuybroek 17; A. Spierings 18; A. J. Ophorst 20, 22, 37; A. Lam- booy 26, 27; A. Willemsz 33, 34. Voor een wedvlucht vanaf Quivrin is het a.s. vrijdagavond tussen 7 uur en 8.15 uur inmanden in het club lokaal. Voor de wedvlucht van Parkstone is het inmanden van de j duiven in café Mook te Kaatsheu- i vel. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 STRIPTEASE I en met DANCE ATTRACTION met medewerking van het orkest Elke dag geopend van 22.00 tot 04.00 uur (ook 's zondags) S. van de Berg, noemde beiden per sonen uit een stuk, een team, dat pal staat voor de belangen van De Am stel. Hij stelde nog. dat de lederin dustrie zeer onderhevig is aan de nuk ken van de economie. Hierna sprak de heer M. Wijma namens staf en lijn en belichtte eveneens beider kwalitei ten. Hij bood geschenken aan. De on dernemingsraad was vertegenwoor digd in de persoon van de heer J. Kruining, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een stoffelijk blijk van waardering namens het gehele per soneel. De jubilaris, de heer H. G. Gompen sprak namens beiden een dankwoord tot ieder persoonlijk. In de aangrenzende zaal van het Lido vond direct daarna de huldiging van de 8 overige jubilarisen plaats. De heer J. G. Gompen zei het moeilijk te vinden iets persoonlijks te zeggen. Hij wenste iedereen geluk en zei ver der nauwelijks te kunnen geloven, dat de 25 jaren dienstverband al voorbij zijn. Het was hom opgevallen zei hij verder, dat in de personen van de ju bilarissen de gehele bedrijfsgang ver tegenwoordigd is. De Amstel kan niet zonder mensen zoals U en zeker niet in deze tijd. Het is moer dan prettig de zekerheid te hebben terug te kun nen vallen op mensen zoals U. Dat U 25 jaar lang uw beste krachten voor het bedrijf gegeven heeft, is voor ons een reden tot dankbaarheid. Het woord werd verder nog gevoerd door de heren M. Wijma en J. Pruyssers, resp. namens de staf cn lijn en de on dernemingsraad. Aan de jubilarissen werden overhan digd het diploma en de medaille van de Maatschappij voor Handel en Nij verheid, de gouden Amstel-speld, een Onder zeer gunstige weersomstandig heden is de eerste autocross, die AC CD organiseerd, een groot succes ge worden. Plm. 2500 bezoekers kwa men cm dit sensationele schouwspel gade te slaan. Om 14.00 uur begroet te de heer H. v. d. Wielsecretaris van ACCD, burgemeester mr. H. Stieger en gaf hem vervolgens het woord. De burgemeester prees de or ganisatoren om het vele werk verricht voor deze middag en spoorde de aan- ivezigen aan de voorgeschreven vei ligheidsmaatregelen goed in acht te nemen, zodat alles zonder ongeluk ken zijn verloop kon hebben. Vooral de veiligheid was hier streng aangepakt. De heer J. Klerks, voor zitter der vereniging dankte burge meester Stieger en verzocht hem door het neerlaten van de vlag het start sein te geven. Ongeveer 60 coureurs verschenen aan de start. In de pauze reden de jonge heren Lommers uit Elshout op hun kleine brommers en kele rondjes als jongste coureurs van Nederland. Veel medewerking heeft men met deze cross ondervonden van gemeentebestuur, gemeentewerken, politie, brandweer en EHBO. Alles was in de weer om dit festijn te deen slagen en is dan ook ten volle gelukt. Hier volgen de namen van de win naars: 6-cylinder finale: 1. H. van Berne, Hedel; 2. W. Hol, Meteren; 3. A. Verdoorn, CT Genderen; 4. Hartgers enveloppe met inhoud en bloemen voor de gezinnen. De jubilarissen zijn de heren M. van Baardwijk, A. de Cloe, J. Berkelmans, H. van Iersel, D. Timmermans, C. van Drunen, P. Verhof, en A. Verschuren. Het woord werd verder nog gevoerd door de jubilerende direkteur H. G. Gompen, terwijl namens de jubilaris sen uit het bedrijf een dankwoord ge sproken werd door de heer J. Berkel mans. Een drukbezochte receptie be sloot deze feestelijke bijeenkomst van De Amstel. Zappa-team; 5. D. van de Koppel, Meteren. Damesprijs mevr. Verdoorn Cr Genderen. 4-cylinder finale: 1. J. van de Lee, ACCD; 2. E. van Erapel. team Blom; 3. J. Burg, ACCD; 4. T. van de Lee, ACCD; 5. N. v. Hemert, team Blom; 6. S. van Huiten, ACCD. HSV DE MAASMOND De hengelsportvereniging De Maas mond, gevestigd in café Havenzicht, heeft afgelopen zaterdag haar twee daags visconcours beëindigd. Aan dit visconcours werd resp. door 94 en 61 hengelaars deelgenomen. De uitslag was als volgt: 1. M. van Drongelen, Sprang-Capelle; 2. J. Timmers, Don gen; 3. A. Timmermans, Waspik; 4. J. Paans, Sprang-Capelle; 5. J. Tim mers, s-Gravenmoer; 6. Hilbrïnk uit 's-Gravenmoer; 7. C. Christ. Dongen 8. C. Klink, Dongen; 9. B. Ligtvoet, Kaatsheuvel en 10. C. Rekkers, Was pik. Na afloop werd in café Haven zicht de prijzen uitgereikt. Dankwoor den werden gericht aan de vele con troleurs alsmede aan de fam. v. Til borgh, voor de genoten gastvrijheid in hun café. KWEEKSTATION FUTURAL Het rasduiven kweekstation Futural, alhier, heeft een unieke aankoop ge daan n.l. door de totale collectie dui ven van het wereldberoemde hok Ko Nippius te Middelharnis over te ne men. Een hok duiven (650 stuks), hetwelk al 40 jaren lang aan de spits heeft gestaan van de duivensport met zeer veel nationale eerste prijzen. De reacties uit de duivenwereld in Ne derland en daarbuiten komen reeds binnen en felicitaties met deze ver sterking van het toch zo bekende kweekstation van rasduiven. P VDELUCHTVAART De PV De Luchtvaart hield afgelo pen zondag een wedvlucht vanuit St. Ghislain, afstand 159 km. De uitslag was als volgt: H. Verduyn 1; H. de Jong 2 12 17 28 36 44; J. v. Oos terhout 3 24 25; C. de Cloe 4; A. Ramsteyn 5 13; D. de Jong 6; H. v. Campen 7; P. Nieuwenhuizen 8 14 23; G. Treffers 9; LI. Verduyn 10; A. Bakkeren 11 19; Jac. Verduyn 15 A. Tactor 16 40; C. Blek 18 32 39; B. Pols 20 27; E. Haverhals 21 41; H. Dalmeyer 22 31 34; R. v. Raams- donk 25; B. van Campen 30 33 37; P. Netten 29 35; A. Stam 38; A. v. Iersel 42; M. van Campen 43. - Vandaag is voor alle 230 perso neelsleden van de Kerstens Bouwbe drijf N.V. uit Raamsdonksveer 't vrij dag aangezegde ontslag ingegaan. GEMEENTERAADS VERGADERING J.l. vrijdagavond kwam de gemeen teraad in spoedeisende vergadering bijeen ter behandeling van slechts één agendapunt, n.l. het voorstel van B. en W. om het perceel grond, ter grootte van pl.'m. 2520 m- met de daarop gebouwde industriehal aan de Dick Flemmingstraat 27, te verkopen. Het betrof hier de fa briekshal, welke voorheen in ge bruik was bij de schoenfabriek „Agrigento", in huurkoop van de gemeente. Ter verkrijging van fi nancieringsmiddelen, gaf het ge meentebestuur er nu echter de voor. keur aan om deze hal te verkopen, inplaats van opnieuw in huurkoop uit te geven. Het college van B. en W. was nu overeengekomen met de heer B. Veltman uit Den Haag om de hal te verkopen aan de Gebroedres Velt man, Commanditaire Vennootschap, voor de prijs van 95.000,waar bij echter de overdrachtskosten voor rekening van de gemeente ko men. Gebrs. Veltman hebben mo menteel ook reeds een vestiging aan de Dick Flemingstraat, terwijl het een firma betreft die handel drijft in leder, rubber, fournituren etc. Burgemeester Van Prooijen deelde de raadsleden mee, dat de heer Velt man met nadruk had verzocht om deze transactie te bespoedigen, op dat de hal zo spoedig mogelijk in gebruik zou kunnen worden geno men en derhalve had het college ge meend om deze raad in spoedeisen de vergadering bijeen te roepen. Door de heren Kuysten en Dekkers werden nog enkele vragen gesteld, terwijl de heren Paymans en Rij kers meenden dat de hal voor een aantrekkelijke prijs was verkocht. De heer De Vries bracht woorden van dank tot het college voor de snelle financiering die nu aanwezig was voor de openbare kleuterschool die in het centrum gevestigd zal worden, nu een salonwagen kan worden besteld. De raadsleden De Bie, Heij, Winkel man en De Vos waren verhinderd deze vergadering bij te wonen. LAMPIONNENOPTOCHT EN TAPTOE J.l. zaterdagavond werd in Sprang door de Oranjevereniging „Juliana" een lampionnenoptocht gehouden, waarvoor de stoel werd opgesteld bij het gebouw van de Chr. Volks bond en die daarna naar het sport park van NEO trok. Hier werd te vens een taptoe gehouden, waaraan medewerking werd verleend door de drumband uit Kaatsheuvel, de muziekvereniging en drumband van Crescendo uit 's-Gravenmoer, mu ziekkorps en drumband van Kunst en Vriendschap uit Rijswijk, als mede door muziekkorps en drum band van de organiserende vereni ging „Marijke" uit Sprang. Voor deze taptoe bestond een ruime belangstelling en de muzikanten kweten zich goed van hun taak bij het uitvoeren der diverse figuren op de groene grasmat onder de schijnwerpers. Onder de vele be langstellenden waren ook enkele ge meenteraadsleden, waarvan o.a. ook wethouder Jac. Vos. RIKCONCOURS Door de biljartvereniging, welke ge vestigd is in het café „Hof van Hol land" op de Tilburgseweg, zal in 't komende weekeinde een rik- en ba rakconcours worden gehouden, waarvoor natuurlijk weer mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. De aanvang dezer wedstrijden is be paald op vrijdag 11 september des avonds om 8 uur in café Hof van Holland. SUPPORTERSVERENIGING In de bovenzaal van café W. Kuis kwam j.l. zaterdagavond de suppor tersvereniging van S.S.C. in alge mene ledenvergadering bijeen; hier voor bestond grote belangstelling van de zijde der ruim 120 leden, die deze vereniging momenteel telt. Onder leiding van haar voorzitter, de heer C. Braspenning, werden de agendapunten afgehandeld, met o.a. jaarverslagen van de secretaris en penningmeester, waarbij uit 't ver slag van laatstgenoemde bleek dat de boeken met een batig saldo wa ren afgesloten. Door de kascommis- sie, bestaande uit de heren C. Klein. loog en A. v. d. Velden, waren boe ken, bescheiden en geldmiddelen ge controleerd en in orde bevonden, hetgeen door de heer A. v. d. Vel den ter vergadering werd meege-' deeld. De penningmeester, de heer A. van Beek, alsmede het bestuurs lid J. Kruif, waren beiden aftre dend, waarbij J. Kruif wel en A. v. Beek echter niet herkiesbaar was. De voorzitter bracht dank aan de heer Van Beek voor het vele werk dat hij in het belang der vereniging had verricht. Daar er voor de heer J. Kruif geen tegenkandidaten wer den genoemd, werd deze herkozen in het bestuur, terwijl als opvolger van de penningmeester de heer P. j Vos bereid werd gevonden om deze j funktie op zich te nemen. De kas- commissie voor het komende ver enigingsjaar zou bestaan uit de he ren A. v. Beek en A. v. d. Velden. De voorzitter deelde daarna mee, dat in de afgelopen winter de heer D. Klootwijk het hoogste aantal punten had verzameld op de rik- avonden en daarvoor mocht hij nu van de voorzitter een presentje ont vangen. Voor de komende winter stonden er wederom 10 rikavonden op het programma, waarvan de eer ste gehouden zal worden a.s. vrijdag 11 september des avonds om 8 uur in het clubhuis van dhr W. Kuis. Besloten werd dat ook in dit sei zoen de reizen der suporters en spe lers in één bus zullen plaatshebben. Namens 't bestuur van de voetbal vereniging bracht voorzitter M. v. d. Mast namens deze vereniging harte lijk dank voor het vele werk dat de supportersvereniging doet ten be hoeve van deze vereniging, hetgeen door het bestuur zeer op prijs wordt gesteld. Hij hoopte ook voor het ko mende jaar weer op een goede en prettige samenwerking tussen de besturen der verenigingen. P.V. NOOIT GEDACHT De postduivenvereniging „Nooit Ge dacht" hield j.l. zaterdag een wed vlucht vanaf Neufvilles, waarbij de prijzen als volgt werden behaald: C. Verhagen 1, 5, 19, 20; G. Molen- Receptie en diner in aparte sfeervolle zalen. Ruime keuze uit voortreffelijke menu's in alle prijsklassen en zeker niet duurder dan elders. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Tel. 04160 - 32330 3Jotel cVerwlet - clÜaalu>yk Grotestraat 208 WAALWIJK - Het Centraal Car navalscomité Schoenlappers'aand te Waalwijk is iveer met haar aktivitei- ten gestart. De eerste vergadering is al achter de rug. Ter gelegenheid van het 11-jarig bestaan wil men dit jaar dc zaken neg grootser aanpakken als vorig jaar het geval was. Er zal na melijk op 8 november een grote rally gehouden worden, waaraan iedereen kan deelnemen. Tijdens die rally zal het niet de bedoeling zijn om zo snel BIEDT U OP UW BREI- EN HAAKWERK van 5 tot en met 12 september STATIONSSTRAAT 29, WAALWIJK mogelijk van het begin naar het eind punt te rijden, maar het gaat er om de valstrikken zo goed mogelijk te omzeilen. Voor de winnende equipe zal de zeer prachtige Rally-Cup Schoenlapperslaand beschikbaar zijn, die tevens een wisselbeker zal zijn. Nadere bijzonderheden omtrent deze rally zullen nog gepubliceerd worden. Het Centraal Carnavalscomité maakt er bovendien de betrokkenen op at tent, dat de inschrijving deze maand nog open staat voor Prins en Raad van Elf. Geruchten zijn er bovendien dat er in Waalwijk een aantal nieuwe carnavalsclubs in oprichting zijn. Het comité verzoekt deze clubs zich voor 11 november te melden. De opbrengst van de rally zal in hoofdzaak besteed ivorden aan het in het nieuwe pc.kk- n steken van de Jeugdprins en gevolg. Afgelopen zaterdag is een voetbal- tournooi gehouden tussen een aantal carnavalsverenigingen, hetgeen zeer succesvol is geweest. WAALWIJK - Vrijdagavond werden tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Lido te Waalwijk 10 jubilarissen gehuldigd, die het feit herdachten, dat zij 25 jaar geleden in dienst waren getreden van de N.V. Koninklijke Chroomleder fabriek De Amstel te Waalwijk. Een speciale huldiging vond plaats ten aanzien van twee direkteurent te weten de heren H. J. Gompen en G. H. M. van Stokkum. Na afloop van de beide huldigingen vond er een receptie plaats, waarop velen hun gelukivensen kwamen aanbieden.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3