WAALWIJK 111 li L V11 li Ned. Zondagsschool Vereeniging organiseert 19 sept. ontmoetingsdag Vrijdag wordt 20-jarig bestaan gevierd van Waalwijkse bejaardenbond WAALWIJK LOON OP ZAND Waalwijkse atletes braken records Be tweede Vlagge- dag 1970 te Helmond was succesvol DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 SEPTEMBER 1970 DE VIERDE Interessante en leerzame dag 6 GESLAAGD De Waalwijker G. A. B. van Hees- wijk is vrijdag in Den Bosch aan de Katholieke Pedagogische Akademie geslaagd voor de akte volledig be voegd onderwijzer ook wel de hoofd akte of akte 41-b genoemd. UITSTAPJE BEJAARDEN De werkgroep Open Bejaardenwerk Waalwijk-Zuid heeft op 29 septem ber namiddags een uitstapje geor ganiseerd voor alle bejaarden van Waalwijk-zuid, inclusief Antonius- hof. Het programma is als volgt: 14.00 uur: samenkomst in de recrea tiezaal van Antoniushof, waarbij door de edelachtbare heer burge meester J. L. P. M. Teijssen een in leiding zal worden gehouden over de groei en de verdere uitbreidings plannen van de gemeente. Na deze inleiding zal per bus (waar bij men de bijzondere medewerking kreeg van Musa) een tocht gemaakt worden door Waalwijk en omge ving, waarbij de burgemeester als deskundige gids optreedt en via de boordmicrofoon explicatie zal geven. Om 16.15 uur wordt door de Werk groep een kop koffie aangeboden in Bosch en Duin waarna teruggereden wordt naar Waalwijk. DISCUSSIE OVER „WIE IS CHRISTUS"? Vrijdag jl. vond in de Flambouw de eerste van een aantal gesprekken plaats 'over de vraag „Wie is in godsnaam Jezus Christus", georga niseerd door de Oecumenische Werkgroep voor Jong-volwassenen. Deze werkgroep werd ongeveer een jaar geleden opgericht en heeft o.a. medewerking verleend aan de aktie „Help Malawi". Allerlei gezindten namen aan het gesprek deel. Het gespreksthema is ontleend aan een serie radiouitzendingen van de KRO, welke zeer binnenkort in boekvorm gepubliceerd zullen wor den. De volgende discussie vindt plaats op 25 september a.s. in de Flam bouw, Loeffstraat 115, Waalwijk. Belangstellenden kunnen zich op geven bij: H. van Hest, van Loven- iaan 22, tel. 33818, F. Vloemans, Mr. Sprenger van Eyckstraat 2, A. Ste vens, Meyerijplein 2, tel. 33758, al len te Waalwijk. CARNAVALSVER. „DE VROLIJKE HOEF" HIELD VOETBAL- TOURNOOI Zaterdag jl. organiseerde de carna valsvereniging „De Vrolijke Hoef" een zeer geslaagd voetbaltournooi voor carnavalclubs om de „Vrolijke Hoef-wisselbeker". Om 13.30 uur opende de heer T. Bergmans het toernooi met een welkomstwoord. Om half 6 werden de finales ge speeld om de le en 2e plaats tussen Allee Vooruit en de Vrolijke Hoef welke door strafschoppen werd be slist in het voordeel van Allee Vooruit. Ook om de 3e en 4e plaats tussen de Klaaitrappers en de Vos- senkoppen moesten strafschoppen de beslissing brengen. Hier wonnen de Vossenkoppen. De eindstand was: 1. Allee Vooruit, 2. De Vrolijke Hoef, 3. De Vossen koppen, 4. De Klaaitrappers, 5. De Feestneuzen,, 6. Naaohtuilen, 7. de Lindekneuters. De prijsuitreiking was om 20.00 u. in café 't Hoefijzer. De carnavalvereniging De Vrolijke Hoef dankt ook vooral de heer W. van Venrooy die de gehele middag de EHBO verzorgde. Uitslag loterij: 563 rose, 467 rose en 428 geel. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: zilveren rammelaar, plas tic zak m. inh. gouden dameshorlo ge, gouden ring, rode damesport., zilveren bedelarmband, legergroene gevechtstas m. inh. gouden tientje, beige regenjas, zwarte regenbroek, sleutelring m. sleutels, wit kinder schoentje, portem. m. inh. zilveren bedelarmband, groene plastic reis- jack, blauw vest, doublé armband, een paar rolschaatsen, loonzakje, ring m. briljantjes, kinderfietsje, gouden dasspeld. Gevonden: paplepel, zwarte hond, sleutel, kindersjaal, fietssleutel, roodwitte step, trouwring, bos sleu tels, witte damesport., bruine port. m. inh. grijs wollen vest, tweekleu rige damespruik, blauwe sjaal, rode knipportem., gouden schakelarm band, geelkleurige herdershond, een mechelse herder. AGENDA Woensdag: geen repetitie voor da meskoor „Oefening en Vermaak''. Donderdag 8 uur: repetitie dames en heren van Liedertafel in de bo venzaal De Twee Kolommen. ZES WAALWIJKSE RECORDS SCHERPER Afgelopen zaterdag werden in het verwarmde bad 't Ganzewiel te Iiaamsdonksveer door leden van W.Z.V. R.B. in de derde rayon wedstrijd, 6 nieuwe Waalwijkse re cords verzwommen. Voor de recordregen zorgden: Jan Houweling, 50m rugslag jongens o. 12 j. 56.4 (Arie Louters 59.1); 50m vrij es lag meisjes o. 12 j. José Hees ters 54.1 (Titia de Bruyn 55.9); Wil- fried de Mul, 50m vlinderslag jon gens o. 14 j. 42.0 (Wim Mutsaers 46 9); 100m rugslag meisjes o. 14 j. Toos Schuurmans 1.57.0 (2.01.0). Op de 100m vrijeslag vestigde zij tevens een officieus Waal wij ks record met 1.32.9, daar de tijd nog niet officieel bekend is. Het 4 x 50m vrijeslag kwartet jon gens o. 12 jbestaande uit Arie Lou ter, Jan Houweling, Jack Mutsaers en Frans van de Wiel vestigde een nieuw record met 3.20.6. Het oude record stond op naam van hetzelf de kwartet met 3.39.9. Tot slot de 4 x 50m estafette ploeg meisejs liet een tijd afdrukken van 3.23.1. Dit record stond nog blanco. Het kwartet bestond uit: Toos Schuurmans, Laura van de Ven, Ria van de Pluym en Marjo Süoss. ROT-WEISS UNNA BEZOCHT RKC In het afgelopen weekeinde heeft de voetbalvereniging Rot-Weiss Un- na voor de tweede maal een bezoek gebracht aan Waalwijk, waar de vriendschapsbanden tussen deze vereniging en RKC weer nader zijn aangehaald. Om ongeveer 11 uur arriveerden on ze Duitse gasten zaterdag bij Café Fassier, waar reeds een grote me nigte aanwezig was. Nadat men el kaar had begroet, ging eenieder om 12 uur huiswaarts (de meesten dus vergezeld van een Duitse gast) om het middagmaal te gebruiken, waarno om half twee alles weer bijeenkwam voor een bezoek aan de Ffteling. Jongens en leiders waren hierover zeer enthousiast. Om half zes ging het weer richting café Pas sier, waar onze gasten een klein di ner werd aangeboden. Hierbij hiel den erebestuurslid dhr. J. v. Hees- wijk namens RKC en hoofdleider Herr. Reinhardt namens Rot-Weiss een kleine toespraak. Gm hal acht werden de jongens weer naar hun privé-adressen ge bracht om de nacht door te brengen. Leiders en RKC-ers hebben een on vergetelijke avond doorgebracht bij Café Passier. Zondag zijn er twee wedstrijden ge speeld met de volgende resultaten: RKC pupillen-Rot-Weiss pupillen 140; RKC junioren-Rot-Weiss ju nioren 52. Nadat men allen te- samen de wedstrijd RKC-Helmond had aanschouwd, vertrokken onze gasten om ca. kwart voor 5 weer naar Unna, na een woord van dank voor het aangename verblijf in Waalwijk. Nu is RKc weer aan de beurt voor' een bezoek, dat waar schijnlijk met Pinksteren volgend jaar zal plaatsvinden. Tot slot nog een woord van dank aan alle RKC-ers, die zich spontaan bereid hebben verklaard een Duit se gast op te nemen. RKC-ers het was groots! UITSLAG JEUGDTOTO V.V. BAARDWIJK Inzet f 821,60. Ie prijs: mevr. Corstanje, Spoor- brugweg 1, Waalwijk, geraden f 821.60. Ontvangt f 123.24. 2e prijs: W. v. Herpt, Hoogeinde 49, geraden f 821.50, F. Verschuren, Andr. Zijlmansstraat 13a, geraden f 821.70; mevr. Pullens, Hoogeinde 84a, geraden f 821.70, A. Molengraaf, Hoogeinde 86, geraden f 821.70. Per persoon ontvangt men f 20.54. 3e prijs: E. Pullens, Burg. v. Heijst- laan 22, Waalwijk, geraden f 821.49, ontvangt f 41.08. Reclames tot donderdag bij P. van Daalen, Baard wij ksestraat 62. Tijdens de West-Brabantse Atle- tiekkampioenschappen te Steenber gen leverden atletes en atleten van Atletiekclub Waalwijk goede presta ties. 3 Waalwijkse rekords werden scherper gesteld, nl. verspringen meisjes D (li j.) Maria Demmers met een sprong van 4.17' meter. 80 meter meisjes C Gea Base in 11.3 sec.; Truus van Helvert 80 meter meisjes B in 1C\4 sec.; Wil Schuwer evenaarde het Waalwijks record 10o mter jongens B met 11.6 sec. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: finale 60 m meisjes D: 2e M. Demmers 9 sec.; 3e L. Kouwenberg 9.1 sec.; finale 80m meisjes C le G. Bax 11,5 serie 11.3 sec.; finale 80 m meisjes B: le T. v. Helvert 10.4 sec.; 2e T. Leijtens_11.4 sec.; finale 80m jongens C: 3e Fr Sebregts 10.8 serie 10.6; 6e J. v. Huiten 12.1; finale" 100 nieter jongens B: 2e W. Schuwer 11.6 sec.; finale 300m jongens B: 1 W. Schuwer 38.3 sec. Finale 100m jongens A: 2 J. Mahieu finale 800m jongens A: l J. Mahieu 2 05.2 sec.; 4e B. v. Esch 2.23.3 sec.; 5e B. Burgel 2.297 sec.; finale 800m jongens C: 3e B. Demmers 2.50.5 sec.; verspringen jongens B: 5e J. Demmers 5.05 mtr.; verspringen meisjes D: 1 M. Demmers 4.17. mtr.; 8e L. Kouwenberg 3.55 mtr.; ver springen meisjes B: le T. v. Helvèrt 4.62 mtr. REISJES W.S.C.-PUPILLEN A en B-pupillen Onlangs zijn 81 WSC-jongens ver gezeld van leiders en leidsters op stap geweest naar Arnhemsen om geving. Omstreeks 9 uur was de start 2 bussen vanaf 't Vredes- plein, richting Arnhem. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het Openluchtmuseum. In de namiddag werd er wat gegeten en wat spel letjes gedaan met de bal. Toen ging men op Safari, wat geweldig leuk v/as met al die dieren om je heen. Vooral om de struisvogels werd erg gelachen want die stonden voortdu rend tegen de ramen van de bus te tikken met hun snavel. Van daaruit werd er nog een bezoek gebracht aan de Bedriegertjes in Rozendaal. Ze kwamen er allemaal met een nat pak uit. Onder leiding van vier leidsters en vijf leiders togen 55 pupillen van v.v. WSC in leeftijden van 5 tot 8 jaar zaterdag j.l. per bus via Til burg, Breda, Etten-Leur naar het plaatsje Hoeven, daar zij in het be kende prachtige Bosbad Hoeven de dag zouden gaan doorbrengen. Om ongeveer half elf waren ze in Naar aanleiding van het op 1 septem ber gehouden spektakel over de wet- houderszctels het volgende: Ook ik ben van mening dat gezien de samenstelling en tot standkoming van de Raad, de derde of vierde wethou der logischerwijze uit de nieuwe par tijen had moeten komen. Niet alleen doordat 1/3 van de Raad debr nieuwe partijen gevormd wordt, maar meer nog doordat een der "gro ten" duidelijk als verliezer bij de ver kiezingen uit de bus is gekomen. Met andere woorden: het K.U.-beleid (en daarmede het beleid van haar wethou der) is door de bevolking beloond met een verlies van 3 zetels in de Raad en de vierde zetel is haar nog met groot geluk in de schoot geval len. Een duidelijker afwijzing is nau welijks denkbaar. Na deze afwijzing van het beleid had het gepaster geweest dat de KU haar plaats in het College ter beschikking had gesteld om daarmede, in over eenstemming met de wens van de be volking, plaats te maken voor een nieuwe frisse aanpak in het College. Verder aan Mej. van Doorn over de bundeling van krachten (waarbij o.a. de KVP op de hak genomen werd) 't volgende: Als een duidelijke KVP-fraktie ten doel gesteld wordt, is daarmede niet bedoeld dat deze fraktie zichzelf moet isoleren, integendeel, steeds is gezegd dat het werk in samenwerking met andere partijen verricht zal wor^ den. Wanneer blijkt dat de oude par tijen de nieuwelingen proberen bui tenspel te zetten, dan is het logische gevolg dat deze nieuwelingen met el kaar een of andere vorm van samen werking tot stand brengen. Het eigen gezicht van dezen hoeft daarbij geens zins verloren te gaan. Nadat men zich in de verkiezingstijd waarschuwend uitliet over de optre dende versplintering, zou een derge lijke vorm van samenwerking toege juicht moeten worden, het is bescha mend dat de 2 verliezers (KU en PAK) deze mensen te moeten afkam men, klaarblijkelijk om hun teleur stelling over het stemmenverlies te uiten. Enfin. Mej. van Doorn, laat ook mij iets aanhalen, maar dan uit Uw eigen verkiezingskrant. Ik lees dat Inspraak en Openheid bij de KU niet nieuw zijn en U belooft dit te continueren. Nu de KU zich zelfs ten opzichte van haar collega's in de Raad niet aan de ze belofte stoort althans niet met Wet houders- en Commissieverkiezingen, ben ik zo vrij deze zin te betitelen als een zéér, zéér holle, onwaarachti ge kreet. Ik ben benieuwd, wanneer mijn vraag aan het eind van mijn ant woord aan de Heer van Lier indertijd op andere punten ook bevestigend UNO ANIMO OPENDE IIET SEIZOEN MET EEN NIEUWE TRIBUNE Onder een mooi stralend zomer weer heeft de v.v. Uno Animo al hier haar eerste competitiezondag ingezet met een feest. Het betrof hier de opening van haar nieuwe tribune welke juist is gereedgeko men. I Onder de wedstrijd bij de rust gaf i de jeugdharmonie van Sophia nog I een korte show. Van Harmonie Con cordia was een deputatie van het bestuur aanwezig, daar vele muzi kanten juist die dag buiten Loonop- zand waren. Over de wedstrijd het volgende: Uno Animo, dat met de wind mee- ,r s-peelde, had het overwicht van de voor de wedstrijd Uno Animo-Ma- j strijd tegen de Madese Boys. In de ciese Boys was het gehele corps van eerste helft zijn legio kansen ge- narmonie Sophia dat een show ten j weest, maar de Loonse jongens had- beste gaf op het terrein, met majo- retten en drumband. Na de show sprak de voorzitter van Uno, dhr de Jong en zei dat hij erg blij was uat nu eindelijk de plannen verwe zenlijkt waren waarnaar zo lang is uitgezien, en overdekte tribune zou de voetballiefhebbers nu meer naar Uno Animo's wedstrijden lokken. Men kan er rustig bij gaan zitten en oe regen deert dan ook niet meer. Hij dankte het gemeentebestuur dat bij deze uitvoering haar medewer king heeft gegeven in de vorm van de subsidiëring met alle problemen daaraan verbonden. De Fa. Kruijssen uit Tilburg werd dank gebracht voor de snelle uit voering van de tribune, evenals al len die hier aan medegewerkt had den. Als straks alle glas er in zit en alles een mooie kleur krijgt is het een bijzondere aanwist voor Uno Animo. ervolgens opende de burgemees ter, dhr. van Erp, de tribune met 'n gloedvolle speech waarin hij de sportaccommodatie van Loonopzand belichtte. Hij zei dat hij hierop nog nader wil terug komen, 'als de sport zaal aan de Tuinstraat over enige tijd officieel opengaat. Met de bouw van deze tribune hoopte hij dat de dames en ouden van dagen nu meer Uno Animo zullen vergezellen van de kant van het terrein. Kort zei de burgemeester nog iets over de uit breiding van de sportvelden in de toekomst; het zal een sportpark complex moeten gaan worden waar voor alle .buitensporten in aanmer king zullen moeten komen. In elk geval grootse plannen. den het geluk van plaatsen niet mee. Na 20 minuten nam Made de leiding. Spapens kopte de bal te rug naar de doelman, dat niet erg zuiver geschiedde; de linksbuiten van de gasten maakte hier gebruik van: 01. Na rust viel Uno heviger aan en 'n schot van Rob v. d. Velden ging te gen de lat. Ook van Dongen had pech; maar een tiental minuten voor het einde kwam Uno Animo toch tot de zo verdiende gelijkmaker. Dit was werk van Ger. van Lier. Door het passeren van een viertal Boys plaatste hij de ene Uno tref fer; 11 die werkelijk verdiend was. HANDBAL UNO ANIMO STARTTE GOED Met uitstekend weer is het com- petitie-veldhandbal begonnen. Za terdag speelden de meisjes pupilien Uno Animo tegen Blauw-wit welk? werd verloren met 6—0. Ook de meisjes adspiranten Uno Animo welke tegen Volt speelden verloren met 12. Toch mag het laatste niet als een tegenvaller beschouwd wor den, want vorig jaar werd met maar liefst met 10 en 12 doelpunten ver loren. De dames junioren speelden zondag tegen het op 7-handbal gebied ster ke Were Di uit Tilburg. Ondanks 't verlies van 4 junioren dames die naar de senioren gingen, werd toch met 12-1 gewonnen. Keepster C Chabot had hierin het leeuwenaan deel. Het ene doelpunt dat zij door liet was nog een strafworp. J. Cha bot maakte 5 goals; A. Pijnenburg 4, E. v. Riel 2 en A. Booms 1. De heren senioren 2 speelden tegen Stokhasselt te Tilburg en wonnen maar liefst met 10 16. De heren senioren 1 speelden te gen Boemerang, dat bekend staat als een sterk zevental. Uno was pas versterkt met P. v. d. Velden, het geen goed deed, want nu verdien de Uno Animo het de sterkste te zijn met 14-12. Frogramma 12 september Meisjes pup. Dongen-Uno Animo; Meisjes adsp. Gilze-Uno Animo; zondag 13 september dames sen. Avanti-Uno Animo; dames jun. Uno Animo- EVV; Heren sen. 1 Uno Animo-Tax- andria; Heren sen. 2 Uno Animo- Tachos. wordt beantwoord. UW MENING G. H. Hovenier Tot beter begrip van de debatten in de Waalwijkse Raad van 1 septem ber j.l. is het misschien goed, erop te wijzen dat „het domme getal" waartegen de heer Mr. v. Es zo ful mineerde, hem - via de helft van de stemmen uitgebracht op de heer fSïïSS,: aan zUn Burgel 12.6 sec. Verder zou ik er op willen wijzen, dat wethouders niet worden geko zen door de bevolking, resp, door de stemgerechtigde kiezers. Het is dus een kardinale fout, te stellen dat er een verband bestaat tussen een aantal stemgerechtigden in de bevolking enerzijds, en een bepaal de wethouderszetel anderzijds. De kiezers hebben gekozen volgens het systeem: „bij zóveel stemmen een afgevaardigde in de Raad". De eenmaal gekozen afgevaardigden echter - en dat kunnen ALLE kie zers tevoren weten - kiezen uit hun midden volgens het democratische principe van „meerderheid van stemmen beslist", zoals dat is alle bestuursorganen in ons land ge beurt. Wanneer de groep van zes, die zich ru na de verkiezingen als een soort coalitie presenteert, bezwaren heeft legen dit systeem, dan is de Raad niet het geëigende bestuursorgaan om te trachten in het systeem ver andering te brengen. A. DERCKSEN er gemeenschappelijk een boterham gegeten in het restaurant, onder het gennot van limonade, cola of up. Na het eten werd er even appél ge houden, waarna het gezelschap naar het zeer grote, prachtige ondiepe bassin trok, waar de waterstand 0,30 tot 0,50 mter was. Hier werd de mid dag doorgebracht met zwemmen, balspelen en niet te vergeten 'eten' en 'drinken'. Om 6 uur zaten de ,r -■ jongens helmaal compleet weer in net bosbad, waar de jongens zich in de bus richting Waalwijk waar zij een speciale groepscabine konden om 7 uur op het Vredesplein aan omkleden. Tot ongeveer half een hun ouders konden worden overge- veimaakten de jongens zich in de dragen. Een geslaagde dag, waar de prachtige speeltuinen, daarna werd jongens zeker van genoten hebben. In het kasteel te Helmond had zater dag 5 september een bijeenkomst plaats van de leden van de Stichting voor Banistiek en Heraldiek ofwel voor Vlag- en Wapenkunde. Niet minder dan een 40-tal leden uit het gehele land waren gastvrij op t' oude kasteelraadhuis. Na de vorstelijke be groeting door de burgemeester bega ven de leden en genodigden zich naar de raadszaal om de lezingen te gaan aanhoren. Archivaris W. van Ham te Bergen op Zoom handelde ever: Het Bourgon disch Kruis; grepen uit de geschiede nis van een vergeten vlag; met dia's. Deze lezing werd gevolgd door een lezing betreffende de Groot-Hel- mendse gilden, waarbij door de heer Jan Foorians vele bijzondere aspec ten werden belicht, betrek'kening heb bende op de vaandels en standaarden van deze gilden. Beide lezingen slo ten bijzonder goed bij elkaar aan. Van de behandelde gilden waren de attri buten aanwezig ter illustratie. De heer J. J. Schilstra uit Bergen (NH) hield een causerie over vlag gen en wapens op 'Koekplanken' van de keek- en suikerbakkers, met dia's. Het was een volkskundige verhande ling. Nog op voikskundiggébied was de desertatie van A. Bicker Caarten de grote molenspecialist in Neder land uit Meppel. Hij sprak over de vlaggen op de windmolens en de ge bruiken der molenaars i.v.m. 't volks leven. Na de koffietafel in het Gildéhuis van Helmond's gilde St. Catrien, was men weer op het kasteel om een ven- delgroet in het park mee te maken door de gilden uit PeelJand. Dit laat ste werd gebracht om met de lezin gen van voor de middag te tonen wat Brabant aan Bourgondisch erfgoed is gebleven. Op initiatief van de spre ker is de vcndelgroet gebracht onder leiding van de heer A. Niessen. Het vormde een stralend middelpunt, waar omheen de inleidingen werden verduidelijkt en men "live" de Bour gondische tijd aanschouwden. De vendelgroet aan de koningin werd onderbroken met hartelijke woorden van de secretaris en voorzitter resp. KI. Sierksma en Mr. Rombach van de stichting. Hierbij werd de heer Jan Toorians de ere-titel verleend van "Alfarez de la Fondation de la Ban- nistique et de l'Heraldique, Pays Bas en considérant du besoin d'une ma- nière d'honorer le travail spécial sur l'étude de jeu de drapeau". Het is de eerste onderscheiding wel ke deze Stichting, die over de hele wereld is gevestigd, geeft voor het werk en studie op het gebied van de vlaggen en wapens. Dit is dan ook verleend voor het opsporingswerk en studie over het vendelzwaaien n.a.v. zijn in 1969 verschenen boek "Het Vendel". Na teruggekeerd te zijn op het kasteel nam men hartelijk af scheid. Met de opgedane kennis ziet de Stichting haar jaarvergadering volgend jaar tegemoet in Turijn. De Nederlandsche Zondagsschool Vereeniging organiseert ieder jaar ontmoetingsdagen. Dit jaar wordt voor Brabant deze dag gehouden in Eindhoven en wel op zaterdag 19 sep tember a.s. Er zal veel aandacht ge schonken worden aan de vormgeving van een Zondagsschooldienst. Tevens wordt er instructie gegeven betreffen de de kerstliturgiën. En dan niet te vergeten de expositie, waar de nieu- ive (en oudereuitgaven voor kerst tentoongesteld liggen. Voer de leiding in 't Zondagsschool werk is deze dag buitengewoon inte ressant en leerzaam. Ook jeugdleiders en onderwijzers kunnen hier vele sug gesties opdoen, die hen van dienst kunnen zijn in de praktijk. Ouders die thuis bezig zijn met de godsdien stige opvoeding van hun kinderen zijn van harte welkom. Zij zijn in de ge legenheid kennis te nemen van het bijbels vertél-, kijk- en werkboek 'Ver tel het uw kinderen' (uitgegeven dcor de NZV) dat op de expositie ter in zage ligt. Naar Eindhoven dus op za terdag 19 september a.s. Deelnemers- prijs is 3,-, waarbij de lunch is in begrepen. Aanmeldingen kunt u zen den naar de Ned. Zondagsschool Ver. Bloemgracht 65, Amsterdam (C) of naar mevr. A. Breed, Acaciastraat 4, Waalwijk. Het pregramma met meer dere gegevens zal u dan worden toe gezonden. WAALWIJK - Deze maand wordt het feit herdacht dat in Waalwijk 'n afdeling werd opgericht van de Bond van Bejaarden 'en Gepensioneerden, afd. Waalwijk. Het waren de volgen de personen die gekozen werden in het bestuur: H. Schouten, voorzitter, Th. van Eggelen, vice-voorzitter, W. Kooien, secr.-penningmeester, Tr. van Mier, commissaris, met een ledental van 80. In december 1951 moest reeds een nieuwe voorzitter worden gekozen wegens overlijden van de heer Schou ten. In zijn plaats werd de heer Th. van Eggelen gekozen en werd H. Si mons als penningmeester aangesteld. In 1953 werd door het overlijden van de zeer aktieve secretaris W. Kooien de heer P. Dankaert benoemd. De heer H. van Berkel volgde in 1957 de overleden voorzitter Th. van Eg- genel als zodanig op, terwijl in 1958 de heer J. van de Hoven in het be stuur werd gekozen en tevens als pen ningmeester werd benoemd, in welke funktie hij grote verdiensten heeft ge had. In 1961 moest de heer Dankaert om gezondheidsredenen aftreden en werd de heer W. de Graaff in zijn plaats benoemd als secretaris, welke funktie hij tot februari 1963 heeft waargeno men en toen plotseling kwam te over lijden. De heer L. Kroot werd in zijn plaats gekozen en vervult deze funk tie thans nog. In oktober 1965, dus na een periode van 8 jaar als voor zitter te hebben gefungeerd, bedankte de heer van Berkel als zodanig en in zijn plaats werd benoemd de heer H. Klerkx. Als opvolger van de heer J. van de Hoven werd in februari 1967 de heer Bakkers als penningmeester gekozen. In plaats van de heer H. Kleikx, die om gezondheidsredenen als voorzit ter had bedankt, werd op 13 febru ari 1969 de huidige voorzitter, de heer W. Klijn met algemene stemmen gekozen. Onder zijn bezielende lei ding is het met de bond steeds ores- cendo gegaan en telt op het ogenblik meer dan 400 leden. Het huidige be stuur bestaat uit de volgende perso nen: W. Klijn, voorzitter; L. A. Kroot secretaris; Th. Bakkeren, penning meester; A. van Ravenstijn; H. Vor- stenbosch; A. Verbut en mevr. Moo- nen. En nu gaan ze feesten op a.s. vrijdag 11 september in café-restaurant Lido met 440 bejaarden en gepensioneer den. Een kleine greep uit het pro gramma dat die dag zal worden af gewerkt: 11.30 uur H. Mis in Lido, daarna om 1 uur koffietafel, om half drie optreden bejaardenkoor uit Til burg en tot zes uur verloting en wat ontspanning, dan cm zes uur diner, waarna de avond gevuld zal worden met muziek, zang en voordracht. Hel bestuur hoopt dat de mensen die deze week de middenstanders zullen bezoeken voor bijdrage van prijzen voor de verloting deze niet met lege handen zullen worden weggestuurd. - De bekende Oostenrijkse autocou reur Jochen Rindt is zaterdag tijdens de trainingsrit van de Grote Prijs van Italië voor Formule-1 wagens, dode lijk verongelukt. Zijn Lotus-12 ver loor in een bocht van het circuit van Monza een wiel, waardoor het fatale ongeluk ontstond. - In Duitsland is een 23-jarige mo torcoureur gedood, doordat hij met zijn 500 cc BMW van de baan raakte en een hek ramde. STICHTING PROT. CHR. SOCIAAL PEDAGOGISCHE ZORG IN N B. Soc. Pedagoge: Mej. T. M. Volkers, Kap. Pulverstraat 44, Eindhoven, tel. 040-440389. Boodschappen voor mej. Volkers worden in de Ireneschool. Molen straat, Waalwijk, aangenomen. STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Wilhelminastraat 4' Directeur: H. C. Timm Spreekuur directeur: 's woensdags van 2-3 uur in het hoofdgebouw te Waalwijk 's woensdags van 4.15 4.45 uur in de Hoge Braken te Drunen. (behalve tijdens vakanties) GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12 30 uur Uitsluitend voor werkende boven dien: vrijdagavond tussen 19.00-20.00 uur. Protestantse Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging „De Langstraat" Maatschappelijk werker M J. van Westen. Bureau: in „Hervormd Jeugdcentrum" te Sprang tel. 04167-2703. Spreekuren: dage lijks van 9-10 uur.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6