DRUNEN FILMSTERS en GEHUWDE VROUWEN Bersiarda" Schoenatelier „JACONELLA" STEKKERS STIKSTERS VAN DIJK MODEHUIS WAALWIJK N.V. LEUKE KANTOORBAAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 SEPTEMBER 1970 Aktiviteiten van Verbond voor Veilig Verkeer ook in Drunen Vlijmen ledikant, nacht kastje en stoel y? i t TAAKVERDELING COLLEGE VAN BURGEMEESTER EN EN WETHOUDERS Vervang burgemeester bij ziekte of afwezigheid: eerste vervanger: wet houder van Herpt; tweede vervan ger: wethouder van Gorcom. Taakverdeling: Wethouder van Herpt werd belast met grond- en pachtzaken en Openbare Werken. Wethouder van Gorcom heeft be moeienis met huisvesting, sportza ken en exploitatie gemeenschaps huis „De Hoge Braken". Voor huisvestingsaangelegenheden heeft Wethouder van Gorcom elke vrijdag spreek uur op het gemeen tehuis van 16.30-17.30 uur. rXBB ZWEMCLUB D.E.Z.V. ORGANISEERDE DRUNENSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Zondagmiddag organiseerde de Drunense Zwemvereniging wed strijden met als inzet de wisselbe ker en het kampioenschap 1970. De wedstrijden zijn een goed stuk zwempropaganda geweest. Veel be langstelling was er vooral aan de zijde van de ouders. Aan de tijden was te zien dat er door de deelne mers intensief getraind is. Het merkwaardige feit heeft zich voorgedaan dat broer en zus kam pioen van Drunen werden. Bij de heren en bij de dames, nl. Diny en Benny de Jager. Wegens verplichting elders was de burgemeester verhinderd. In zijn piaats werden de prijzen uitgereikt door de wethouder G. van Gorcom. Na afloop werd een polowedstrijd gespeeld tussen Drunen DEZV en Raamsdonksveer (Dongemond) uit slag 02, Dongemond is daardoor kampioen van het rayon Midden- Brabant geworden. De uitslagen: 50m schoolslag jongens onder 14 j. Thijs Zuidland 48.9. 50m schoolslag meisjes onder 14 j. 1 Corrie Klerks 50.6; 2 Bea van Oosterhout 52.5; 3 Leon v. d. Wiel 54.9; 4 I. van Steenis 55.7. 100m schoolslag jongens onder 16 j. 1 M. de Jager 1.49.8; 2 Gerard van Arendonk 2.19.5. 100m schoolslag meisjes onder 16 j. 1 Nettie van Leest 1.46.8; 2 Marjo van Halder 1.47.8; 3 Gerda van Loon 1.51.0. 100m schoolslag heren Frans Vesters 1.30.0; Bert Spitters (buiten mededinging) 1.33.3; Ben nie de Jager 1.33.9; F. van Gelder 1.33.0; Rogier Reitsma 1.47.4. 100m schoolslag dames 1 Dineke de Jager 1.39.1; 2 Elly de Kok 1.40.0; 3 Annie Klerks 1.41.9; Riet van Gorp 1.46.6. 25m schooslag jongens onder 10 j. 1 Gérard Mimpen 27.2; 2 Marcel Kop 29.1; 3 Nico Vasseur 30.1. 25m schoolslag meisjes onder 10 j. 1 Kiik van de Wouw 27.1; 2 Wilma Mouwen 27.6; 3 Marjan van Loon 28.6. 50m schoolslag jongens onder 12 j. 1 Peter Nelis 49.1; Johan Mouwen 49.2; Geert v. d. Putten 1.02.2. 50in schoolslag meisjes onder 12 j. 1 Elly de Kok 45.8; 2 Ineke v. d. Hout 46.3; 3 Rianne Mouwen 53.4. 25m rugslag jongens 1 Thijs Zuidland 28.1; 2 Bart de Geus 30.1. 25m rugslag meisjes onder 14 jaar 1 Ina van Steenis 23.2; 2 Corrie Klerks 28.9; 3 Leon v. d. Wiel 33.5. 50m rugslag jongens onder 16 jaar 1 Marinus de Jager 47.9; 2 Gerard van Arendonk 58.2. 5üm rugslag meisjes onder 1 6jaar 1 Gerda van Loon 50.7; 2 Marjo van Halder 53.8; 3 Nettie van Leest 56.6. 100m rugslag jongens 16 j. en ouder I Bennie de Jager 1.24.7; 2 Frans Vesters 1.32.8; 3 Rogier Reitsma 1.37.0. 100m rugslag dames 1 Dineke de Jager 1.46.8; 2 Riet van Gorp 1.54.4; 3 Annie Klerks 1.58.6. 25m rugslag jongens onder 12 jaar 1 Rudi Lankhorst 23.0; 2 Peter Nelis 23.9; 3 Nico Vasseur 24.9. 25m rugslag meisjes onder 12 jaar 1 Ellie de Kok 21.0; 2 Ineke de Smit 25.6; 3 Ineke v. d. Hout 26.1. 25m vrije slag jongens onder 14 jaar 1 Thijs Zuidland 16.6; 2 Johan Mou wen 21.7; 3 Nico Vasseur 22.3. 25m vrije slag meisjes onder 14 jaar 1 Ellie de Kok 17.9; Ineke v. d. Hout 20.3; Ina van Steenis 20.4. 50m vrije slag jongens onder 16 jaar 1 Marinus de Jager 43.0; 2 Gerard van Arendonk 53.1. 50m vrije slag meisjes onder 16 jaar 1 Gerda van Loon 39.2; 2 Marjo van Halder 43.8; 3 Nettie van Leest 50.9. 100m vrije slag jonens 16 j. en ouder 1 Bennie de Jager 1.12.9; 2 Frans Vesters 1.18.2; 3 Rogier Reitsma 1.32.3. 100m vrije slag meisjes 16 j. en ouder 1 Dineke de Jager 1.30.4; 2 Riet van Gorp 1:33.8; 3 Annie Klerks 1.48.8. Totaaluitslag Heren 1 Bennie de Jager 4.11.5; 2 Frans Vesters 4 21.0; 3 Rogier Reitsma 4.56.5. Dames 1 Dineke de Jager 4.56.3; 2 Riet van Gorp 5.24.8; 3 Annie Klerks 5.39.3. P.V. DE VREDESDUIF Zaterdag werd er een wedvlucht gehouden vanuit Arlon. De uitslag luidde: H. v. Drunen 1 2 3; Jo Damen 4 5. Zondag werd er gevlogen vanuit Vilvoorde. Hiervan was de uitslag: A. v. Halder 1; Gebr. v. Kuik 2 11; G. v. d. Sanden 3 6 10; J. Koevoets 4 12; M. v. Ravenstein 5 8; J. Iman- se en zn. 7; M. de Brouwer 9; H. Stout 13 14; G. v. Huiten 15. D.A.K. Sinds de kampioenschappen in Goes plaatsvonden mag de Heer Henk Schrover zich Zeuws kam pioen noemen op de 400 meter. Hij eindigde met een tijd van 52.0 se conden. Hij verbeterde bovendien het Drunense clubrecord dat al op zijn eigen naam stond met 1.3 se conden. DRUNEN - Gezien de aktiviteiten die het Verbond voor Veilig Verkeer op vele plaatsen en door middel van de kommuniteitsmedia tentoonspreidt is vrijdag j.l. door een aantal Dru nense ingezetenen besloten hieraan ook in deze gemeente aandacht te gaan besteden. Een werkgroep, bestaande uit de vier plaatselijke rijschoolhouders, de he ren Bax, Lambrechts, van Son en Tausch en voorts de heren De Geus, Smulders en v. d. Wiel, alsmede waohtmeester v. d. Horst van de rijks politie zijn ijverig doende dit idee vaste vormen aan te doen nemen. Voorlopig is voor 18 september a.s. een bespreking gepland met de dis- triktsconsulent, de heer van der Kroon. Er wordt naar gestreefd na 1 november over minimaal 50 leden te beschikken, welk aantal nodig is om erkenning te krijgen van het over koepelend orgaan. Mocht dit aantal voor 1 november bereikt zijn, dan zijn de leden voor 1970 de volle jaarkon- tributie ad. 4,- verschuldigd. Er kenning na 1 november betekent dat eerst over 1971 kontributie verschul digd is. De huidige 8 werkgroep-leden komen allen uit Drunen, vandaar dat gezocht wordt naar 'n kontaktman of -vrouw in Elshout, terwijl ook vertegenwoor digers uit het kleuteronderwijs en van de jeugdorganisaties welkom zijn. Alle inlichtingen kan men krijgen bij de heer N. C. H. Smulders op het gemeentehuis te Drunen. De vele ak tiviteiten, die op vele plaatsen gehou den worden in samenwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer, zoals stimulering van 't verkeersonderwijs, het houden van voorlichtingsavonden, fietsencontroles, tentoonstellingen, 'n quiz- en filmavond, enz. zouden al voldoende waarborg moeten zijn om het bestaan van een plaatselijke ver eniging in Drunen en Elshout een volledig haalbare kaart te noemen. CARNAVAL 1971 De carnavalvereniging Knotwil gen hield vrijdag 4 september haar Jaarvergadering in café Ant. Klerks te Vlijmen. De opkomst was groot toen de voorzitter de aanwezigen verwelkomde en gaf een kort over zicht van de belangrijkste punten. Hierna volgde de notulen van de laatst gehouden vergadering, die al le onveranderd werden goedge keurd. Hierna volgde mededelingen van ingekomen stukken. De secre taris gaf een overzichtelijk jaarver slagen hierna het jaarverslag van de penningmeester, die met een batig saldo afsloot. De najaars-kermis werd vastgesteld op 26, 27 en 23 september, waar het Rad van Avon tuur niet zal ontbreken. Vastgesteld werden de werkzaamheden op het plein. Suggesties werden gedaan voor de viering lie van de 11e en levens 11 jarig bewind van Prins Huipino cs. Tevens werd een com missie benoemd voor de jeugdcar naval. De rondvraag hiervan werd druk gebruik gemaakt, waarna de voorzitter deze vlotte vergadering sloot. ETALAGERUIT VERNIELD Op het plein werd vrijdagavond een grote etalageruit met een grote steen ingegooid in het winkelpand van J. v. d. O. Enkele t.v.'s werden vernield en lampen werden bescha digd. De schade is ruim 2000,-. De dader (s) wist (en) te ontkomen. De politie stelt een onderzoek in. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zaterdag hield de P.V. De Reis duif een wedvlucht vanuit Arlon. De uitslag was als volgt: J. Kuys VB 1; H. Boom 2 3 4; Van Es 5; J. Wilhart 6. Zondag wedvlucht van De Reisduif vanuit Vilvoorde. Uitslag als volgt: Th. v. Overdijk 1 3; P. Diepstraten 2; J. Elshot 4 12; J. Kuys VB 5; J. Boom 6 9 IC' 11 13 15 16; C. IJpelaar 7 14; J. Biezemans 8; A. v. Heivoort de Haas 17 18. WEDVLUCHT DE ZWALUW De P.V. De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Quevy, België, af stand 169 km, los 12 uur, eerste duif 14.50.44. Uitslag als volgt: H. Oosterwaal 1 15; Fr. Libregts 2; WIJ KUNNEN MET SPOED PLAATSEN (Voor de laatsten kunnen werktijden in over. leg worden geregeld). WIJ BIEDEN U Hoge lonen Gratis koffie- en theepauze (v.m. 10 min., n.m. 5 min.) Verjaarsdagscadeau Bedrijfskleding Geen tariefwerk (vast weekloon) Eigen vervoer Aanvang werktijd 8.00 uur Aanmelden JAC. VAN DEN HEUVEL Hoogeinde 40, Waalwijk Telefoon 04160 - 32357 H. v. Beynen 3 12; Hanny v. d. Dun- gen 4; M. Libregts 5; W. v. Bladel 6 9 13; G. A. v. d. Hout 7 8 11 14; J. de Vaan 10. Zaterdag hield de P-V. De Zwa luw een wedvlucht vanuit Chartou- roux, Frankrijk 604 km, eerste duif 17.23.28 uur. De enigste duif die za terdag geklokt werd en Nationaal een vroege duif is. De uitslag is als volgt: Jo Merkx 1 5 8; H. v. Beynen 2 3; H. de Vaan 4; W. v. Bladel 6; v. Lieshout-Parys 7; H. Oosterwaal jr. 9 12; L. Meesters 10; Heesbeen- Meesters 11. Zondag wedvlucht van de Zwaluw vanuit Laon, Frankrijk. Uitslag eer ste 15 prijzen als volgt: Jos Kuys 1 4; W. v. Bladel 2; M. Li bregts 3 12 15; Fr. Libregts 5 11; Th. v. Esdonk 6 14; v. Lieshout-Parijs 6 9; H. de Vaan 8; J. v. d. Dungen 10; K. Kivits 13. - Het gevecht cm de lonen in ver schillende bedrijfstakken baart de re gering de grootste zorgen met het oog op de dreigende ernstige gevol gen en met de nare consequenties daarvan. Ook de midden- en klein bedrijven zullen voor een groot di lemma worden gesteld. - In 1969 was de prijsstijging 7,5 procent. - De scheepsbouwer, de 'heer C. Verolme, heeft in de Witte Brug in Den Haag zijn 70ste verjaardag on der grote belangstelling gevierd. Op de receptie versohenen vele binnen- en buitenlandse collega's en andere autoriteiten. Ook Prins Bernhard is hem komen gelukwensen. Hij ontving een hoge koninklijke onderscheiding. - Amsterdamse rellenmakers zijn veroordeeld tot 3 en 4 maanden ge vangenisstraf. - Er is een aanslag gepleegd op ko ning Hoessein van Jordanië. Ook premier Ghandi van India werd be dreigd. - - Israël weigert voorlopig deel te nemen aan de vredesonderhandelin gen als de verstandshoudingen van Egypte niet worden hersteld. - In Canada heeft een man e,en fa milie van zeven personen vermoord en een jongetje van 7 jaar als gijze laar meegenomen. - De IFF, een Amerikaanse fabriek voor reuk- en smaakstoffen zal haar vestiging in Nederland voor 't groot ste deel van Hilversum naar Tilburg overplaatsen. Het betreft hier 250 man personeel. - Het tot een dag ingekorte bezoek van president Soeharto van Indone sië, waarvoor geweldige veiligheids maatregelen waren genomen, is uit stekend verlopen hoewel hier en daar nog wel enige relletjes waren. De pre sident en zijn vrouw werden op vlieg veld Ypenburg door koningin Juliana en Prins Bernhard ontvangen en gin gen per helicopter naar Huis ten Bosch. De president en zijn vrouw waren zeer tevreden over hun verblijf in Nederland, al was het dan kort. TE KOOP 2-persoons (stalen uitvoering). Jan Jannenstraat 14 Sprang-Capelle - Op woensdag 2 september 1970 werden wij verblijd ■met de geboorte van een tweeling. Wij noemen ze JOHAN en PIETER Bij het H. Doopsel ontvangen ze de namen: Johannes Petrus Laurantius Petrus Johannes Laurentius L. A. J. van der Wiel M. J. Th. van der Wiel-van den Houdt Stationsstraat 83, Waalwijk. Tijdelijk adres: St. Nicolaasziekenhuis, kamer 308 STATIONSSTRAAT 22, WAALWIJK, TELEFOON 04160 - 35512 biedt voor direkt een „MET VEEL MODE" Afwisselend administratief werk •fc Het onderhouden van telefonisch contact met cliënten en leveranciers Aantrekkelijk salaris FEUILLETON door: A. SCHMIDT 20) Mijn beste dr. Lukas! Weet u dat 't bijzonder onaardig van u is, u zo onzichtbaar te maken ter wijl een oude vriendin hier maar 'n paar dagen op bezoek is. En goede vrienden, zee goede vrienden, zijn wij toch vroeger zeker van elkaar geweest Ik wilde morgen een af- scheidsritje naar de boswachterswo- r.ing in Kumberg maken. Toen ik rog thuis was, kwam ik daar vaak, en u bent ook nog een keer met ons mee geweest, weet u nog wel? Hans voelde zich rood worden toen hij dit las. Hij liet het briefje zakken en keek voor zich uit. Hoe goed herrinerde hij zich dat uitstap je! Het was in de tijd dat hij juist zijn proeven met de nieuwe verf stof had afgesloten, en aangezien deze een volledig succes hadden op geleverd was hij in een feeststem ming geweest. Daardoor was 't ook gekomen dat Lola de le was ge weest aan wie hij een en ander over dit werk verteld had. En hoewel Lola over het algemeen nogal ver veeld naar technische uiteenzettin gen luisterde, had ze ditmaal een brandende belangstelling getoond. Ze had zich alle vooruitzichten over dc praktische uitvoering ervan la ten uitleggen, en had tenslotte haar grenzeloze bewondering voor hem uitgesproken. De warmte van haar houding tegenover hem was hem naar het hoofd gestegen, evenals de verleidelijke glans van haar ogen waarin een belofte scheen te liggen. In dat uur had hij bijna zijn be zinning verloren. Glimlachend had den ze elkaar aangekeken en Hans liad een brandende golf van ver- liefheid door zich heen voelen stro men, nog versterkt door de roman tische omgeving waarin ze zich be vonden. De sneeuw aan hun voeten glans de rozerood in het licht van de on dergaande zon en de met rijp be dekte dennen om hen heen schenen als met bruidsluiers getooid goed keurend op hen neer te blikken. Met een heftig gebaar had hij Lo la's handen aan zijn lippen gebracht en had die met stormachtige kussen bedekt. Zwijgend had ze het toege laten. Op dat ogenblik zou hij haar zeker zijn liefde verklaard hebben als niet juist de stem van tante Bet ty in de verte geklonken had om hen te roepen mee naar huis te gaan. De volgende dagen had hij geen enkele gelegenheid kunnen vinden Lola alleen te spreken te krijgen, totdat ze elkaar enige weken later op het feest bij de Rappolds hadden ontmoet, Lola hem koud en honend bejegend en zich een half uur later met Hollweg verloofd had. En dus had hij die beslissende woorden nooit gesproken. Gelukkig maar, dacht hij nu. Te gelijk was 't hem volkomen onbe grijpelijk dat Lola Hollweg de ver metelheid had hem thans aan dat uur te herinneren. Toen las hij verder. „Morgenochtend om 9 uur ga ik er weer heen. Aangezien het zondag is en u dus vrij bent, zou ik het erg prettig vinden als u mee zoudt wil len gaan. Hoewel het hele uitstapje hem te gen de borst stuitte, zag hij geen kans zich er aan te onttrekken zon der onbeleefd te worden, vooral ook omdat hij geen goed excuus wist te verzinnen. Bovendien, bedacht hij, Bernarda zou ook wel meegaan, en die gedachte maakte een eind aan zijn weifeling. HOOFDSTUK XH .Goeden morgen, Dr. Lukas. Staat u al lang te wachten?" Met een ruk draaide Hans zich om. Op het drukke plein had hij haar wagen niet zien naderen. Lola Hollweg knikte hem met een stra lende lach uit het portierraampje toe. De heer Cromer stapte uit en opende het portier, en Hans Lukas nam naast Lola achter in de auto plaats. Hij had grote moeite zijn te leurstelling te verbergen: Lola was alleen. „Waar is uw zuster, mevrouw? Gaat zij niet mee?" vroeg hij even later terwijl ze de stad uitreden. Lo la keek hem van terzijde aan. „Mist u Bernarda?" „Ik dacht alleen dat ze ook mee zou gaan". „Bernarda weet niets van ons uitstapje af, meneer Lukas. In Ame rika zeggen we „two is company, three is none." Ik wilde namelijk al leen met u zijn". Toen Hans geen antwoord gaf, ging ze pruilend verder: „U bent helemaal niet aardig tegen me. In Amerika zou iedere man zich geluk kig prijzen als ik dat tegen hem zei, terwijl -" „Maar ik ben geen Amerikaan", viel hij haar bruusk in de rede. ,Ook dacht ik niet aan mezelf maar aan u. Het zal ongetwijfeld eigenaardig gevonden worden als wij samen een tochtje gaan maken." Lola liet een enigszins schelle lach horen. „Ja, waarachtig, da't had ik kun nen voorspellen. Echt iets voor U, altijd aan ander denken in plaats %an aan uzelf. Het zal wel eigen aardig gevonden worden! En door wie dan wel? Door die kleinsteedse, bekrompen mensen hier die overal wat achterzoeken? Ik ben heus niet van plan me daarvan iets aan te trekken, weet u". „Pardon, dat kunt u niet menen. Een vrouw behoort -" „Mijn beste meneer Lukas, ik ben een vrije Amerikaanse die precies weet wat ze wil en zich niet hoeft te bekommeren om al dergelijke dwaze vooroordelen. En dan, waar om zou ik niet alleen met een man uit mogen gaan? Een vrouw is vei lig genoeg als dat een gentleman is'. „Waarom noemt u zich een „Ame rikaanse", vroeg hij. „U bent toch zeker Duits of bent u dat vergeten?' „Maar ik ben toch met een Ameri kaan getrouwd, heb daarginds een nieuw vaderland gevonden, en ik voel me er bovendien best thuis. Toch ben ik vrij gauw hier weer te ruggekomen - en ik ben ook lang niet alles vergeten", voegde ze er betekenisvol aan toe. Hans deed of hij de verborgen be doeling van haar woorden niet be greep; hij bleef recht voor zich uit kijken en gaf een andere wending aan het gesprek door enkele opmer kingen over het landschap waar ze door heen reden te maken. Maar ondertussen vroeg hij zich af wat dit spelletje van haar te be tekenen kon hebben, wat het doel ervan was; want zonder doel deed Lola zeker niets, zoveel begreep hij nu wel van haar. Een kwartier later hield de auto stil bij de bedoelde boswachterswo ning die op een idyllisch plekje op een weide aan de rand van een uit- getrekt bos lag. Ze stapten uit en Lola ging het huis in om vrouw Spies, die zij reeds sinds haar kin derjaren kende, te begroeten en om koffie bij haar te bestellen. „Gaat u vast op de bank voor het huis zitten", zei ze tegen Hans. „Na de koffie gaan we dan een eindje lopen". Hans knikte terwijl hij de auto nakeek die Cromer om de hoek van het huis naar de garage reed. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 8