wAAlwijkse en UnqstRaatse couRAnt Beste Langstraatse handboogschutters strijden om het persoonlijke kampioenschap roei- jp& Weduwen en Weduwnaars moeten niet bij problemen neer gaan zitten VAN MIL Jem da" Appelbeignets Slagroom- borstplaat Banketbakkerij OPEN OOG bouwman brillen Wedstrijden op banen van Constantia te Drunen Winterprogramma Waalwijkse Bond gestart uitgesteld Nieuwkuejk Drie titels in drie kBassen Eerste zestallen Een JPC groei-briljantring... waardevol geschenk! Een ring met een prachtige, grote briljant-nu bereikbaar! Want u kunt beginnen met een kleine - maar daarom niet minder echte - briljant Met JPC-Garantie voor kwaliteit,hoogwitte kleuren waardevastheid bij inrutf. Beginprijs reeds vanaf 126,-. Onder overlegging van het JPC-Certificaat dat u bij uw eerste aankoop hebt ontvangen, kunt u deze ring later Inruilen voor een ring met grotere briljant U ontvangt voor uw ingeleverde ring het volle aankoopbedrag terug en hoeft u dus alleen het prijsverschil bij te betalen. Enzovoort., zo. groeit uw bezit I Wii tonen u graag onze kollektie en verstrekken u gaarne - vrijblijvend - alle inlichtingen. Overige schutters Vakantieperiode was leerzaam en ontspannend Bosbomen verdieping Sunset - Kwartet wijnfeesten Miss Camping 1970 Verkiezing 400,— voor Anita grotestraat 231 waalwijk Verrekijkers Waalwijk Sprang-Capelle DONDERDAGAVOND 24 SEPTEMBER 1970 93e JAARGANG No. 77 De rcho an het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „Echo" (Van onze verslaggever) DRUNEN - De handboogsport kent in de Langstraat nogal enkele be oefenaars en beoefenaarsters. Het is voor degenen die de rust, concen tratie 'en zelfbeheersing op kunnen brengen een prachtige gelegenheid om aan aktieve vrijetijdsbesteding te doen. In de gemeente Drunen be staan drie bloeiende handboogverenigingen, welke elk een uitstekende accommodatie hebben en met verscheidene zestallen uitkomen in de com petitie van de Langstraatse Bond van Handboogschutterijen (een onder deel van district 5 van de Ned. Handboogschuttersbond). Deze concour senserie is vorige week zondag beëindigd. Het bestuur van de Langstraatse Bond kon daarbij meteen meedelen dat zij haar medewerking verleent aan de strijd om het persoonlijke kampioenschap van de Langstraat. Aanstaande zondagmiddag zal deze wetkamp om het persoonlijk algeme ne handboogkampioenschap van de Langstraat om half twee losbarsten op de banen van de Drunense handboog schutterij "Constantia"welke geves tigd is achter café-restaurant Remise aan de Grotestraat te Drunen. Uit elke klasse (le, 2e en 3e zestal len) zijn de 12 beste schutters van de onlangs beëindigde Langstraatse com petitie uitgenodigd. Hiertoe behoren cok de drie kampioenen van het vo rig jaar die nu hun titel zullen moeten verdedigen tegen nieuwe, vaak jonge kanshebbers. In de klasse eerste zes tallen is N. van de Wiel van het Dru nense Constantia titelverdediger, ter wijl dit bij de tweede en de derde zes tallen resp. M. Brok, eveneens van Constantia en A. Merkx van het Els- houtse Victoria zijn. De overige deelnemers, die allen 50 pijlen naar de schietschijven op 25 m. afstand moeten richten, zijn bij de klasse eerste zestallen: C. van Herpt van Eendracht Maakt Macht, Waal wijk; A. van Bladel van De Wet's Zonen uit Drunen; Joh. Merkx van Victoria uit Elshout; C. Brok, Jan groei-briljant Uur hiuteAtr nutó 't kJMsaspet Grotestraat 260 Waalwijk Telefoon 34681 van Drunen, Fr. van Drunen en Th. Brok van Constantia uit Drunen; Jan Klerks van Recht door Zee uit Haar steeg; Jo van Sprang van Ons Genoe gen uit Herpt en A. Merks en A. de Groot van de Heerlijkheid uit Am- merzoden. De 11 overige schutters uit de twee de zestallenklasse zijn: W. Klijn van EMM uit Waalwijk; A. Fitters van Constantia; Ant. v. Logten, A. Kc'ks en L. Verhoeven van Victoria; A. de Gouw van De Wet's Zonen; J. v. d. Brandt van Recht door Zee en H. v. Geffen, H. Biemans, W. Merkx en v. d. Schoot van de Heerlijkheid. Tenslotte zullen behalve de titelver dediger voor het Langstraat persoon lijke kampioenschap voor derde zes- tallers te Drunen aantreden: H. van Herpt van het Waalwijkse EMM; A. Keetels en J. van Bladel Bz. van de Drunense De Wet's Zonen; W. de Hart en H. Wolfs van het Elshoutse Victoria; A. van Drunen; T. Scha pendonk en A. v. d. Hoven van de mede-organiserende vereniging Con stantia; en G. Verhoeven, H. v. Mill en H. Dekkers van het Gelderse De Heerlijkheid. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het winterprogramma van de Bond van Weduwen en Weduwnaars te Waalwijk is in de afgelopen week begonnen met 'n ope ningsavond in het bejaardenpaviljoen in de Grotestraat. De voorzitster van deze bond voor mannen en vrouwen, die door de dood van hun huwelijks partner alleen zijn komen te staan, mevrouw Korthout-Maas, stipte in haar openingswoord het feit aan dat deze weduwen en weduivnaars niet altijd alleen hoeven te staan. Volgens haar zijn er velen die hen willen helpen, hoewel dat soms op een voor hen trage manier gaat. De voorzitster hoopte dat de aanwezi gen nog wat op zouden steken van de inleiding die de heer Den Brabander over het probleem van de opvoeding zou houden. Verder haakte zij in op de volle medewerking welke ontvan gen werd van pastoor Maessen en het bestuur van de Terp voor het houden van creatieve middagen in dit gebouw. Om de moeders wat uit hun isolement te halen, mogen zij eventueel met hun kinderen één keer in de 3 weken op zondagmiddag op schildergebied e.d. experimenteren in de Terp. Mevrouw van de Ven, maatschapelijk werkster van de parochie, wil daarvoor des kundige leiders aantrekken. De We duwen en Weduwnaars Bond hoopt er voor al zijn leden een soort open middag van te maken. Wie n.l. niet meteen mee wil doen, mag ook eens komen kijken. Door het maken van een praatje en het drinken van een kopje koffie kunnen vaak onderlinge vriendschapsbanden verstevigd wor den. Mevrouw Korthout zag bij aller me dewerking de komende wintermaan den dan oök niet somber tegemoet. Naast deze creatieve zondagmiddagen is er voor zaterdag 10 oktober het "Bosbomen" gepland. Dit wordt door de werkende jeugd georganiseerd en ook de alleenstaande vrouwen en mannen kunnen meedoen. Daar deze "gesprekstocht" tot laat-in de avond duurt, wordt de deelnemers wel aan geraden voor een goede oppas te zor gen. In de maand juli zijn de voor de weduwen en weduwnaars georgani seerde weken in het Harderwijkse Vormingscentrum De Essenberg bij zonder goed aangeslagen. De tijd tus sen 11 en 25 juli heeft voor velen enorm verlichtend gewerkt. Mede omdat daar de vrije expressie in o.a. het schilderen heel goed aangeslagen is, wil men dat ook in Waalwijk pro beren van de grond te krijgen. De heer Den Brabander was dan wel werkzaam in de gezinvoogdij, in de problematiek van het weduwe zijn had hij zich tot voor kort nog nauwelijks verdiept. Hij vertelde daardoor met des te meer nadruk dat niet iedereen dergelijke problemen begrijpt. Vol gens hem staat de gemeenschap hele maal niet stil bij het probleem van de weduwnaar. Het gesprek met de inleider en de aanwezigen verliep vlot in een gezel lige sfeer. In het algemeen genomen was men het roerend met zijn uitspra ken eens. Naar aanleiding van infor matie bij de voorzitster van de Bond voor Weduwen en Weduwnaars schij nen de aanmeldingen voor het Bos bomen" reeds aanzienlijk te zijn. DANCING BAR WAALWIJK September 's zaterdags lste 2 weken van oktober De zaak met goede muziek en beter publiek. Toegang boven 18 jaar. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL Een week geleden kondigden wij aan dat a.s. zaterdag 26 september in camping 't Hoekske te Kaatsheuvel de Miss Camping-verkiezing 1970 plaats zou vinden. Wegens onvoorziene om standigheden, en de heer Van Mos selveld, eigenaar van 't Hoekske, ideelde ons mede dat zes van de miss-kandidates op vakantie blijken te zijn, moet de „schoonheidswed strijd" uitgesteld worden. Daar de heer Van Mosselveld in oktober zelf op vakantie gaat, wordt de nieuwe datum waarschijnlijk zaterdag 7 no vember. In Roelofswarendsveen hebben jongelui om de aandacht te vestigen op de vervuiling van het water in 't Brasemermeer. De overwinnaar hield het 67 uur uit en verdiende daarmee f 2000, luchtig bladerdeeg, gevuld met appel, gebakken in boter en daarna door kaneelsuiker gehaald, mmmheerlijk onze specialiteit GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160-32312 Naar aanleiding van het overleg in de stichting van de Arbeid tussen werkgevers en werknemers en de daar gemaakte afspraken en gevol ge de 400,is ook schoenfabriek Anita bereid aan deze gemaakte af- sprakèn gevolg te geven. Een ge sprek hierover heeft inmiddels plaats gevonden en over de uitwer king is inmiddels overeenstemming bereikt. WEDVLUCHT De P.V. „Nooit Gedacht" hield 'n wedvlucht vanuit St. Ghislain. De uitslag was: J. v. d. Heuvel 1 2 5; G. Treuren 3; H. v. d. Heijden 4: C. v. Heivoort 6 7 10 13 17; Fr. v. Bladel 8 9; G. Smits 11; Chr v. Esch 12; C. de Kok 14; G. Ketels 15 16; J. Kots 17 18 19; H. v. Oosterhout 2o 21. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Het echtpaar Van Bokhoven-van de Braam uit de Hceve Nieuwkuvk viert maandag 28 september het gouden huwelijksfeest. De dag be gint om 11 uur met een eucharistie viering in de parochiekerk, 's Mid dags is er van 14 tot 16 uur een re ceptie in Café van Oyen. SCHERPSCHUTTERS Door de Scherpschuttersvereni- grng „De Zwaan" is het schieten voor het puntenklassement afgeslo ten. De uitslag was: 1 G. de Kort, 59 p.; 2 A. de Kort, 58 p.; 3 M. Fit ters 53 p. SLEGERS NAAR PARIJS Tijdens de kartingwedstrijd Ne derland-Frankrijk, die door Neder land gewonnen werd met 229 tegen 149 punten, hebben de twee rijders Jos Sleegers uit N'ieuwkuyk en Theo Spaoy uit Zwolle de strijd aan kop vrijwel beheerst. Op 4 oktober ko men beide rijders ook uit in Parijs om het individuele wereldkampioen schap. Een Russiche robot, die een zachte landing op de maan heeft ge maakt, heeft maanstenen mee naar de aarde teruggebracht waar zijn toestel veilig is geland. In Jordanië wordt nog hevig ge vochten; er zijn 15000 doden en tien duizenden gewonden. 50 Journalis ten zijn in Beiroet aangekomen, 50 zijn er nog in Amman en 2 van hen zijn gedood. In Eindhoven hebben 2 Chinezen een roofoverval op een Chinees res taurant gepleegd en ongeveer 50.000 gulden gestolen. tel. 33866 Gratis brilverzekering KNAP BENT U DAN... ...wanneer U de juiste prödukten weet te gebruiken. Om iedereen te kunnen bedienen, hebben wij naast de bekende schoonheidsproducten van nu ook de alleenverkoop voor Waalwijk en omgeving van de gerenommeerde schoonheidsartikelen in onze zaak opgenomen. Een product van de HOOGSTE KWALITEIT voor een ZEER POPULAIRE PRIJS. Komt U er eens geheel vrijblijvend mee kennis maken. Onze schoonheidsspecialisten geven U graag alle gewenste inlich tingen. Cdïthm dMel COIFFURES SALON DE BEAUTÉ Grotestraat 174 telefoon 04160 -32623 MEER MENS MEER MANS: ZATERDAG 10 OKTOBER We gaan bosbomen. Zaterdag 10 oktober wordt weer de grote dag, waarover vorig jaar iemand schreef: "Dit was een ervaring van het beste soort". "Meer mens, meer man", zei een ander, die tijdens de tocht ontdekt had, dat je elkaar pas gaat waarderen, wanneer je een persoon ontmoet en niet een funktionaris. Het was fijn vorig jaar om achter allerlei maskers nieuwe gezichten te ontdekken: mensen, met tvie je heel gewoon kon praten, die je begrepen en die je aanvoelden. Het was alsof plotseling een hele boel barrières wegvielen. Contacten, die eerst onmogelijk leken, schiepen ineen geen problemen meer. Wat eerst niet kon, kon nu wel. Een soort vooruitgrijpen op een situatie, die er nog niet is, maar die ivel graag zouden hebben. Alsof we even alles vergaten, en vandaag al begonnen aan wat morgen pas mogelijk was. Bos bomen geeft de burger moed, stimuleert om met vertrouwen verder te werken aan de goede zaak. Een begrijpelijke reaktie van sommige mensen is: "Allemaal mooi en wel, maar overwogen is men alles weer vergeten!" Mijn reaktie is alleen maar: laten we dan opnieuw gaan bosbomen! Bosbomen is vorig jaar een begrip geworden, dat iedereen verstaat, tot buiten Waalwijk toe. Om deze reden hebben wij ons de dure kosten van affiches en folders bespaard. We vertrouwen eenvoudig, dat bij de oud-deelnemers het enthousiasme weer oplaait en dat vele anderen door dat vuur worden aangestoken. Ons gespreksonderwerp is dit jaar: welvaart-welzijn. Daarmee slui ten we aan bij ons jaarthema. Het gaat om vragen in de sfeer van: Is geluk te koop? Hoe vind ik plezier in mijn werk? yWat verwacht ik van mijn leven? Voel is me happy in mijn situatie? Er wordt druk gewerkt om de gespreksvragen zo boeiend mogelijk te maken. Elders in dit blad leest u er meer over. Het zal belangrijk zijn om te weten, hoe we denken over het welzijn in onze Waalwijkse ge meenschap. Wij kunnen heel hard sjouwen, maar als we ons geluk niet vindendan schieten we naast de roos. Eén punt nog: willen we tot een echt gesprek komen, dan moeten alle "partijen" aanwezig zijn: overheid en onderdaan, werkgever en werknemer. L. van Berkel BURGERLIJKE STAND Geboren: Gilia P dv J Boezer en G Rijken; Janny G dv H Overèem en J Werven; Maria H dv H Overeem en J Werven; Jacobus B G zv J J Hun ting en M C E Niesing; Clasina M dv A WPaans en M Haas; Dirk W zv H M Braspenning en A C Rosen- brand; Cornelia J M dv C W J Mi- ohielsen en J A M van de Wiel; Ar- nolda A dv A G Versteeg en J A de Bie. Huwelijksaangiften: J M C G van Til'brogh en G R Stein; M Kuijsten en D Haverha'ls; J Kleinloog en N T van Oosterhout; A van Dengen en J A Versteeg. Gehuwd: T E Haverhals en J C Jc Rooij; W M Raaijmakers en J Goed hart; A C Kuijsten en E W de Rcon. Overleden: Elisabeth Geenen wed v. Broere, 87 jaar. Ingekomen: C Vermaas van Zaltbcm- mel; R J W Scheeren van Heusden; J G Verhagen van Katwijk; I G A 1 Konings ev Groeneveld van Waalwijk L H van Delft van Breda. Vertrokken: S H Oerlenians naar Groningen; K J Klaasse naar Waal wijk; K Can naar Drunen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13