vaaLwijkse en UnqstRAAtse couRant Nieuwe read ontmoet voorstellen inzake onderwijs en wijziging vermakelijkheidsbelasting Reis Kaatsheuvels koor was een geweldig succes NAJAARSSFEER IN LEER centrum] Sjefv. d. Burg favoriet in 5e Ronde van 't Lido „Aktie Help Malawi" ontving enthousiaste dankbrieven fc/Jam, ipe ampe 32776 OCt Vanavond in Waaiwijkse gemeenteraad: Iverwiels lederwanenhuis Prijzenpot van ruim f 2600,- OPBRENGST WAS F 45.000.- Ook kredieten aangvraagd voor inrichting wethouderskamers Brabantlaan Wethouders Onderwijs suède tassen handschoenen nappa beurzen damestassen stadstassen koffertjes shawls M. van Hooff sponsor groots wielerevenement VoSgende week dia- en filmvoorstelling Mwanga I I I Ji V I I In Tilburg naar: l I i I Dia- en filmavond Pater SchoffeBeers Succes voor „De Paardenvriend" Rennersarsenaal Waar voor geld DONDERDAGAVOND 24 SEPTEMBER 1970 93e JAARGANG No. 77 De rcho \;\o het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 01167- 2002 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vanavond donderdag 23 september) stellen burgemees ter en wethouders de Waalwijkse gemeenteraad voor de gemeentelijke ver- makelijkheidsverordening te wijzigen. Zij willen in de verordening de be paling opnemen dat de belasting voor bals en danspartijen, waarvoor entree geheven wordt, voortaan niet meer minder kan bedragen dan de belasting welke door de organisator(en) betaald zal moeten worden, indien het dan sen niet tegen entree plaats vindt. In de huidige Waaiwijkse verorde ning op de heffing van een belasting op toneelvertoningen en andere ver makelijkheden worden voor bals 'en danspartijen twee soorten tarieven onderscheiden. Allereerst het tarief tegen entree, waarbij de belasting 50 procent van de opbrengst bedraagt. Vervolgens het tarief met tegen en tree: hierbij wordt de belasting 'bere kend naar de oppervlakte van de dansvloer en bedraagt 0,50 per m2. B. en w. tekenen hierbij echter aan dat 'het in de praktijk vaak voorkomt dat door degenen, die "gratis" bals en danspartijen organiseren, entree kaartjes tegen een symbolisch bedrag van 5 of 10 cent afgegeven worden cm te voorkomen dat men het tarief "niet tegen entree" moet betalen. Hieraan wil 'het college door de voor gestelde wijziging een einde maken. Een gedeelte van de Brabantlaan in 't bestemmingsplan 'Bungalow- en villa park Meerdijk' zal over enige tijd "open" komen te liggen. Het college van b. en w. van Waalwijk stellen de raad n.l. voor een krediet van ruim 242.000,- uit te trekken voor de aanleg van weg en riolering in het neg niet (gereedgekomen deel van de Brabantlaan en de Maaslandstraat. Bovendien wil men daar overgaan tot de uitbreiding van gas,- water- en elektriciteitsvoorzieningen voor een kostenraming van totaal bijna 48.000 gulden. Ten laste van het Electriciteitsbedrijf wordt voorgesteld om aan de Elzen- weg een transformatorhuisje met hoogspanningsinstallatie te plaatsen. Het daarvoor benodigde krediet van 24.600,- kan ever een tijdsbestek van 40 jaren afgeschreven worden. Eerst moet echter met de eigenaar van de benodigde grond, de heer P. Bak kers, een overeenkomst tot de vesti ging aldaar met het recht van opstal aangegaan worden. De Waaiwijkse wethouders zullen voortaan alle vier een eigen kamer krijgen. De kredieten voor de nood zakelijke meubilering van 3 kamers, in totaal 6.000,-, worden vanavond aan de gemeenteraad gevraagd. Bij goedkeuring zullen de wethouders be last met de zaken 'betreffende o.a. gemeente-, licht- en waterbedrijven en betreffende o.a. de huisvesting aangelegenheden en de personeelsza ken voortaan in het pand Stations straat 45 te Waalwijk een ingerichte wethouderskamer krijgen. Bovendien heeft de wethouder voor o.a. onder wijs en de dienst gemeentewerken nieuw definitief meubilair in zijn ka mer in het gemeentehuis nodig. De huisvesting van de wethouder voor :.a. socale zaken 'blijft,in het gebouw van de gemeentelijke sociale dienst. Van technische aard is ook de eerste wijziging van de Uitkerings- en Pen sioensverordening van de wethouders van de gemeente Waalwijk, welke door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten voorgesteld is. KAATSHEUVEL Nadat het koor woensdagavond 16 september vanaf het gemeentehuis uitgezwaaid werd door o.a. de edelachtbare heer Burgemeester van Erp en de eerste verrassing in ontvangst mocht ne men door bakker H. Broos uit de Hoofdstraat die de kinderen een lunchpakket met verrassingen mee gaf en voorafgegaan tot de Steen bakker door de Harmonie Kaats heuvel is de reis van het Eerste Kaatsheuvelse Jeugd en Showkoor een geweldig succes geworden. Dit is ook te danken geweest aan de goede voorbereidingen door het bestuur van het koor en het Reis bureau Mulders Sars uit Waalwijk. Na een vlotte reis kwam men don derdagmiddag om 13.00 uur aan te Benediktbeuern bii de jeugdherberg voor meisjes van de Zusters van Don Bosco. Enkele dames van het bestuur en medewerkers waren te voren aangekomen zodat bij de aan. komst alles geregeld was en onmid dellijk de kamers betrokken konden worden. Na het diner kregen de kinderen vrijaf en van de ver moeienissen van de reis te beko men. Vrijdagmorgen om half negen werd begonnen aan een trip door het mooie Tirol waar o.a. de Gerloss- Pas, welke een dag nadien afgeslo ten was door de sneeuwval, bezocht werd evenals de Krimmler water vallen en de glasslijperijen van Rat- tenberg en niet te vergeten de mooie Achensee. Zaterdag werden de groepen ge scheiden: een groep bezocht onder meer het zwembad te Tolz en de andere groep ging naar de Wal- ehensee. 's Middags om twee uur was iedereen weer op de plaats van bestemming en kregen de kinderen gelegenheid voor het kopen van een souveniertje. Om ca. 4 uur arriveer de het feestcomité onder leiding van Pastoor Rietra en de heer W. de Vries die gekomen waren om de Heimatavond welke 's avonds om half acht begon mee te maken. Hier waren een jeugdgroep, een oudere groep en de Kaatsheuvelse kinde ren aanwezig welke ter verbroede ring gezamenlijk deze avond ver zorgden. Het werd een ongekend sukses. De Pers van Benediktbeuern was hierbij aanwezig. Zondagmorgen om half acht werd door de Eerw. Pastoor Rietra in de Kloosterkapel van de zusters een H. Mis opgedragen welke door de kin deren gezongen werd. Na het geza menlijk ontbijt vertrok het feestco mité weer richting huiswaarts en de kinderen begonnen aan een trip naar het Zillertal naar het plaatsje Fugen waar de bussen bleven staan en te voet de Fugenberg beklom men werd naar het Pension Schau ins Tal waar een aubade gebracht werd aan de heer en mevr Schoner welke goede bekenden zijn van het jeugdkoor. Nadien werd de terug reis weer aanvaard. Na het diner gingen de kinderen vroeg naar bed want de volgende morgen om 7 u. werd met de terugreis begonnen. De reis verliep vlot en 's-avonds om 6 uur werd te Montabauer in 't Kolpings Haus het afscheidsdiner gegeven. Hier werd namens de kin deren een dankwoord gesproken aan Zuster Rijk van het Wit-Gele Kruis welke voor de medische ver zorging de reis meemaakte; aan de chauffeurs van Mulder Sars, die 'n geschenk onder couvert aangebo den kregen; aan de directeur de heer J. v. d. Linde en een woord van dank werd gericht aan bestuur en de medewerker, 's Avonds om twaalf uur mochten allen weer zeer voldaan en gezond huiswaarts ke ren. Men mag terugzien op een zeer geslaagde succesvolle reis welke aangeboden werd ter ere van het 10-jarig bestaan door de bevolking van Kaatsheuvel, waarvoor door de kinderen, het bestuur en medewer kers oprechte welgemeende dank. Voor de aanschaffing van een nieu we leesmethode voor het eerste leer jaar van de St. Theresiaschool aan de Wilhelminastraat wordt door 'het schoolbestuur een krediet van 561 gevraagd. Bij de Pastoor van Haarenschool aan de De Jcnghestraat wil men eenzelf de gymnastieklokaal houwen als bij de St. Jozefschool aan de Van Du- venvoordestraat, waarvoor een ge- bruiksregeling opgesteld is. Doordat sinds 1 augustus reeds een gedeelte van de nieuwbouw van de Pieter Wij- tenschool aan de Kastanjestraat in gebruik genomen is, 'heeft het school bestuur van de parochie H. Antonius van Padua aan het gemeentebestuur een voorschot op de gemeentelijke la- ger-onderwijsvergoeding gevraagd. renslotte staan er onder andere nog enkele grondverkopen, aan te gane geldleningen en voorstellen tot com missiebenoemingen op de omvangrij ke gemeenteraadsagenda. Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. 1,45 10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) 4,05 p. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „Echo" 'franje-look' v.a. 19,95 leren v.a. 15,75 v.a. 5,95 modieuze in leer en skai: speciaalzaaksortering v.a. 14,95 en zojuist ontvangen: originele K.L.M. studie- hippe laatste nieuws v.a. 10,95 5,95 grotestraat 264 waalwijk (Van onze verslaggever) H AALWIJK - De naam Sjef van de Burg uit de plaats Berkel en Ro denrijs ligt menigeen nog in het geheugen. Afgelopen zondag liet hij in Nuiand in de daar gereden Ronde van Nuland met medevluchter Theo Oudshoorn het hele peloton achter zich en kwam uit het sprintduel als winnaar tevoorschijn. Voor wielrenner Van de Burg betekende dat zijn zoveelste overwinning. Immers bijna een jaar geleden ging hij in Waalwijk ook als eerste over de streep in de toen gehouden 4e Ronde van het Lido. Komende zondag, als de vijfde Ronde van het Lido verreden wordt, zal de talentvolle Sjef van de Burg opnieuw van de partij zijn. Behalve zijn aspiraties voor de eindzege zijn er echter nog 99 andere amateurwielren ners, die wel een royale "onkostenvergoeding" kunnen gebruiken. Spon sor M. van Hooff uit Waalwijk, eigenaar van het Lido, meent dat daar voor toch stevig gekoerst zal moeten worden. Zondagmiddag zal dus de vijfde Ron de van 't Lido voor aspiranten, nieu welingen en amateurs gehouden wor den. Het ca. 1600 meter lange par koers is uitgezet over de rondweg, welke om de grote roeivijver loopt. Volgens velen is het een goed par koers dat door haar egale, geasfal teerde wegdek vcor een snelle koers dagmiddag weer vele wielerliefhtb- De fantastische opbrengst van de aktie HELP MALAWI in het stadsge west Waalwijk, te iveten de som van 45.000, - ligt menigeen nog vers m het geheugen. De bedragen zijn verdeeld over de verschillende projek- ten en de eerste dankbetuigingen zijn binnen. Op de eerste plaats enkele enthousiaste brieven van pater C. van Riel uit Nazombe, die een installatie bouwt om een hele streek van water te voorzien. 'Gisteren (8 juni) ontvingt ik het be richtdat ik een bedrag heb gekregen van 20.000,- voor onze waterlei ding. Ik dank allen van harte, groot en klein, rijk en arm, die aan dit pro- jekt hebben meegewerkt. Ik sta er versteld van hoe u dat allemaal hebt klaargespeeld. Ik vreesde dat er dit jaar niets van zou komen. De enderneming die het werk met behulp van de plaatselijke bevolking zal uitvoeren gaf mij al te kennen dat zij naar een andere streek zou vertrekken- Toen ik de bewijzen in handen had dat het geld er was hen ik direct naar de uitvoerder ge gaan, die ook in de v/olken was. Die uitvoerder is een Engelsman, zijn vrouw is dokter in het staatshospi- taal, hijzelf is eigenlijk deminee, die zijn ambt tijdelijk heeft neergelegd om zich helemaal aan de waterprojek- ten te kunnen geven, zo begaan was hij met de bevolking. Hij zorgt voor alle invoerpapieren en het transport, geeft de dorpschefs opdracht om te zorgen dat er genoeg mensen komen cm de mijlen-lange sleuven te graven voor de pijpleidingen. Dat doen de mensen graag, want eindelijk krijgen zij goed water. Wij starten 15 juni met de cpmetin- gen en de berekeningen. Over de rot sen moeten ijzeren leidingen komen, dcor de velden plastic pijpen. Enkele dammen en bezinkingsbakken moeten aangebracht worden. Wij houden u cp de hoogte van de vorderingen", aldus luidde de brief uit Nazombe. kan U héél wat tijd ergernis) besparen. (en WIJ DOEN HET plisseren, repareren, ajouren, borduren, inkor ten, stoppen, vermaken enz. enz. WIJ MAKEN HET stofknopen, ceintuurs, gespen en nog véél ander atelier-werk. Hcttvdoxaar 14 Mejuffrouw (Hoffmans van het Vor mingscentrum heeft in Pahlombe per soonlijk een bedrag van 10.000,- overhandigd voor de waterinstallatie in Mwaraga. Uit puur enthousiasme en geheel op eigen kosten heeft zij in deze zc-mer een bezoek aan Ma lawi gebracht. Zr. Helene Smeets schreef uit Phalombe: "Zondagavond heeft mejuffrouw Hoffmans ons de gift overhandigd voor de watervoor ziening in de nieuwe kliniek in Mwanga. Geweldig. Wat meet er enerm veel en hard gewerkt zijn. We zijn er beduusd van. Heel hartelijk bedankt. Momenteel gaat iedere weck een deel van de hospitaal-staif daar heen. Het is een hele ruk. We zullen blij zijn als we eenmaal zo ver zijn dat we er kunnen blijven wonen: een paar zusters met Afrikaanse leerling- verpleegsters en enkele vroedvrouwen Nu de watervoorziening kan worden opgelost zal het spoedig zover zijn." Spoedig 'hepen wij meer nadere bij zonderheden te kunnen mededelen cmtrent de projekten waaraan de rest van het bedrag is besteed, t.w. sani taire voorzieningen in een hospitaal, voorzieningen voor nog een ander ziekenhuis en de aanleg van enkele dorps-putten. Door mejuffrouw Hoffmans en haar broer Dr. Fr. Hoffmans werden in Malawi enkele films en vele dia's op genomen. Op vrijdag 2 oktober a.s. zal zij over haar reis vertellen 'en de ze films en dia's vertonen in de zaal van de Theresiaschool in de Wilhel minastraat, 's avonds om 8 uur. Ieder die zich voor de aktie Help Malawi heeft ingezet en alle belangstellenden zijn dan var harte welkom. Tijdens het bezoek van mej. M. Hoff mans aan Malawi in mei j.l. heeft zij kennis gemaakt met pater S;hcffe- leers, Mcntfortaan, die sinds 6 jaar een studie heeft gemaakt van de cul tuur van de negeibevolking van Ma lawi. Pater Sdhcffeleers staat in zo een nauw kontakt met de bevolking van Zuid-Malawi, dat hij als eerste en eniige Europeaan is opgencmen in een geheimgencotschap. Het is hem zelfs toegestaan foto's en dia's te ma ken tijdens de bijeenkomsten van dit genootschap. Pater Sohoffeleers komt naar Waal wijk cm over zijn ervaringen te ver tellen en zijn unieke serie dia's te ver tonen. Belangstellenden zijn welkom vrijdag 25 september a.s. cm 20.00 uur in de Parochiezaal, Grotestraat 244a, ingang Maatschappelijk Cen trum. WAALWIJK Bij de hippische evenementen op de agrarische dag afgelopen zondag in Drunen gehou den, hebben pony's en berijders van de pony-club „De Paardenvriend" uit Waalwijk weer mooie successen behaald. Individuele dressuur; i Adri van Delf; 2 W. Klerkx; 4 Marga Oud bier; 5 H. Westenbruge; 6 Judith v. Wanrooy; 7 Diana Kelder; 8 Hany Richter; 9 Martin van Tuyl. Dit wa ren A-ruiters. Individuele dressuur B.C.D.: 1 Wal ter Pullens; 3 Willie van Wanrooy; 7 Martie Dekkers. Springen pony's categorie A: Mar tin van Tuyl 1; 3 Wim Klerkx; 4 Ri- nie de Leur. Springen categorie B.C.D.: 1 Walter Pullens; 3 Jan Oudbier; 4 Tinie de Leur; 5 Martie Dekkers. Aangespannen pOny's: i Jan Oud bier. (A). Aangespannen B.C.D 4 Jan Oud bier en 6 Martie Dekkers. Stoelendans: 1 Judith van Wanrooy; 2 Wim Klerkx; 4 H. Rechters. kan zorgen. Zodoende kunnen zon- bers uit Waalwijk en omgeving ge nieten van een waarschijnlijk aantrek kelijke wielerronde, waarvoor geen entree betaald hoeft te worden. Vorig jaar was het bovendien mooi weer, zodat duizenden toeschouwers een fijne middag hadden. Nabij café-restaurant Lido te Waal wijk zullen volgens de inschrijvingen om 1 uur 's middags 60 aspiranten starten voor hun wedstrijd van 30 ki lometer. Bij deze aspiranten kernen ook de namen voor van de plaatselij ke wielrenners Lammers en Brok. 90 nieuwelingen starten cm 2 uur vcor hun 60 kilometer. De Waakvijker Heyhuurs zal hierbij pogen hoge ogen te gooien naar een der ereplaatsen. Het klapstuk van het wielerevene ment wordt echter verzorgd dcor de 100 km lange strijd van de amateurs, de liefhebbers van de wielersport". Behalve de winnaar van 't vorig jaar Sjef van de Burg zullen cm half vier aan de start verschijnen bejeende cou reurs als Ted Blom, G. Leferink, G. Zantingb, John Meijer, Jurriaans, A. van Uden, Aldershof en Rudi Lie- breohts. Tot de streekrenners worden gerekend de gebroeders Peter en Rini van Doorn uit Berlicum, Mari van Venrooij uit Heesch, Nico van Hest, De Veer, v. Beijnen en Alossery, twee bekende oost-Langstraatse renners en de plaatselijke amateur Tini Verkcoij- en. De heer Van Hooff, die de sponsor van dit wielerspektakel genoemd mag worden, vertelde tevreden te zijn met de 250 aangetrokken wielrenners. Zolang hij dit blijft, zullen er in dc Ronde van het Lido geen prefs van start gaan. "Die profiteurs fietsen niet voor hun geld. Geef mij maar amateurs, die tenminste nog strijd willen leveren. Als ze dat niet doen, zullen ze in de Lido-ronde ook niet veel verdienen. Want we stellen maar liefst 2600,- voor premies (beschik baar, waarvan een groot gedeelte in baar geld. Dat is al ieder jaar zo ge weest en daarom is deze ronde voor zowel deelnemers als publiek 'n pre sentje", aldus zakenman Van Hcoff. Hij is voorzitter van het organisatie comité dat verder bestaat uit de he ren Veiboeven (secretaris), Q. van Son, Laghowitz en K. de Bcnth. En kele premies worden beschikbaar ge steld door Waaiwijkse bedrijven. Na de te verwachten mooie koers zullen de prijzen in het Lido uitgereikt wor den en is het niet onmogelijk dat er zoals enkele jaren geleden onder de deelnemers een doping-controle ge houden wordt. Besoyensestraat Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5