WAalwijkse en UnqstRAatse couRant Uitgaan in het weekend Apollo roei» riljant jpe? rerhidst ES Terreno f25,- J. Laros 25 jaar bij Léon Pare in Kaatsheuvel VAN MIL Provinciale kampioen schappen ploegen in Drunen Roestelberg „de Put" Borsaiino amandelstaaf Slagroom borstplaat Banketbakkerij OPEN OOG -0eM pracktcfeóckenk Ti cadeaubon «zDe Cyouden i£J,eeuw» DONDERDAGAVOND 1 OKTOBER 1970 93 JAARGANG No. 79 Een JPC groei-briljantring... waardevol geschenkI Een ring met een prachtige, grote briljant-nu bereikbaarI Want u kunt beginnen met een kleine - maar daarom niet minder echte - briljant Met JPC-Garantie voor kwaliteit, hoogwitte kleur en waardevastheid bij inruil. Beginprijs reeds vanaf t26,-. Onder overlegging van het JPC-Certificaat dat u bij uw eerste aankoop hebt ontvangen, kunt u deze ring later inruilen voor een ring met grotere briljant U ontvangt voor uw ingeleverde ring het volle aankoopbedrag terug en hoeft u dus alleen het prijsverschil bij te betalen. Enzovoort., zo. groeit uw bezit 1 Wij tonen u graag onze kollektie en verstrekken u gaarne - vrijblijvend - alle inlichtingen. grod-briljan^^ Brillenmode - Brillenspecialêst 9 „ALL-IN" SERVICE op BRILLEN GRATIS' BRILVERZEKERING CONTACT- en SERVICE-ADRES VAN BOXTEL HOORAPPARATEN Drunenaar als 7de geklasseerd Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent vao het Zuióen Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) 4,05 p. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 01167 - 2002 Telegram-adres: „Echo' SEBASTIAAN VINDT EEN VADER Pierre Maréchal is de eigenaar van een stoeterij in Zuid-Frankrijk. Doordat hij de paarden van de Heer Lambert, een grootgrondbezitter, ter verzorging heeft, is de stoeterij een goed florerend bedrijf. De doch ter van de heer Lambert, Sylvia, is verloofd met Pierre Maréchal en niets schijnt het vredige leven op en om de stoeterij Jonquières te kun nen verstoren. Op een goede dag echter krijgt Pier re Maréchal bericht dat een oude man, Cesar genaamd, sinds 9 jaar een jongetje groot brengt, genaamd Sebastiaan. Uit verschillende aan wijzingen komt vast te staan, dat Sebastiaan de zoon van Pierre Ma réchal is, Pierre erkent Sebastiaan als zijn zoon en neemt hem èn Ce- sar in zijn huis op. Sebastiaan wordt vergezeld door zijn grootste vriend, een prachtige grote witte hond "Belle". Met de komst van het drie tal is het met de rust op Jonquières gedaan. SEXY IN NEON Deze grote showfilm met ruim dertig internatioanele striptease-, akrobaten- en andere nummers, is een produktie, waarvoor geld noch moeite gespaard is, om er het bes te in onder te brengen wat in de hoofdsteden van de wereld avond aan avond een uitgebreid en ver wend publiek trekt. De film biedt een boeiende zwerftocht langs al lerlei nachtclubs, waar striptea- seuses hun soms zeer gewaagde kunnen tonen, waar de sterren van hel amusement op het ritme van soms duivelse dansen, zoals macum- ba, hun repertoire voor het voet- iioht brengen. MEESTERS IN DE MISDAAD Roger Sartet zit in de gevangenis te Fresnes, verdacht van het plegen van overvallen en het doodschieten van twee politiemannen. Een celgenoot licht hem in over 'n juwelententoonstelling die te Rome wordt gehouden en Sartet zoekt naar een mogelijkheid om te Vluch ten en dan zijn grote slag te kun nen slaan. Tegen betaling van een groot bedrag, wordt hij uit de ge vangenis bevrijd door de "Clan" van i Uw nuM/iermei 't Malanèse, de Siciliaan. Deze eige naar van een zaak in Juke-boxes is het meesterbrein achter vele kra ken die door zijn familieleden wor den gezet. Hij overweegt Sartets plan en gaat zeifs met Tony Nicosia, zijn gang stervriend uit New York, een kijk je nemen op le tentoonstelling in Rome. De veiligheidsmaatregelen daar zijn echter te indrukwekkend om een poging tot roof te doen. Maar enige tijd later komt Nicosia, weer terug in Amerika, op het idee van een onfeilbaar plan. Het is| tamelijk ingewikkeld en be rust op het kapen van een lijntoe- stel, een super DC-8, waarmee niet alleen passagiers maar ook de ju welen uit Rome worden vervoerd. Wie woensdagavond naar de TV heeft gekeken om hedendaagse mu ziek te zien maken, is ongetwijfeld op de hoogte gebracht van het be staan van "Clover-leaf", een muzi kale topgroep. Onze jeugd en stie- kum ook wel menig ouder persoon kenden deze groep reeds langer. "Clóver-leaf" staat immers niet voor niets op de Top-40 met Dont spoil my day". Wie deze band wil zien en horen kan zaterdagavond terecht in El Terreno in Kaatsheu- /el. Zondagavond is men te laat. Dan is er geen popgroep, maar wel dansen in een disco-bal. Crotestraat 260 Waalwijk Telefoon 34681 Rondom de Roestelberg gaan zo zoetjes aan de bladeren van de 'bo men vallen. Dat betekent dat weer een nieuwe herfst zijn intrede ge daan heeft. Dat betekent ook dat sommige mensen zich weer wat ouder voelen. Wie echter jong wil blijven - wie wil dat niet - en wie in de nabijheid van de duinen een muzikaal onthaal wil vinden, moet zondagmiddag naar de Roestelberg te Kaatsheuvel gaan waar de band Bonne Louise" voor muziek zal zorgen. De avonden gaan langer worden, en het verlangen om lekker beschut tegen regen, wind en kou ergens binnen te toeven, wordt bij velen weer wakker geschud. En er hoeven geen doekjes om gewonden te wor den dat hierbij heel vaak gedacht wordt aan sfeer en entourage in 'n dansavond. Ook De Ster te Nieuw- kuyk biedt het komende weekeinde volop gelegenheid: zaterdagavond met medewerking van „The All Stars", 'bijgestaand door zangtalent John Davis en zondagavond bij nie mand minder dan "Het Lion Kwin tet". Wie weer eens een fijne uitgaans avond wil hebben met de kans dat zeer veel bekenden en vrienden ont moet worden, zal komende zaterdag en zondag zijn licht op moeten gaan steken in het Lido te Waal wijk. Daar wordt weer voor een goed staaltje muziek gezorgd, ter wijl de sfeer en het plezie wederom mede door de inzet van de aanwe zigen zelf te scheppen is. Zaterdag avond geven de aanzet hiertoe het Duke City Sextet met zang van Bob Smit, terwijl zondagavond The All Stars met vocalist John Davis op treden. In Waalwijk meer in het centrum van het stadsgewest Waalwijk is de jeugd evenmin vreemd aan dansen en ontspanning. In de Putstraat - hie kan het ook anders - bevindt zich "De Put". Het staat er met grote letters buiten op en als je eenmaal binnen bent geweest, blijft het interieur je heel lang bij. Een van de dingen die men als heel be langrijk beschouwt, is de grammo- foonplateninstallatie. Dat moet wel want zou men anders het komende weekeinde aan moeten vangen tij dens het discobal. PAROCHIEHUIS ELSIIOUT Gedurende het seizoen 1970-1971 tracht hier de Elshoutse ontspan ningsvereniging Elshout Vooruit de meeste zondagavonden te besteden aan een omvangrijk gevariëerdi ont spanningsprogramma. Hierbij zal de nadruk vallen op dansen en gezel ligheid. Zondagavond wordt in de zaal van het parochiehuis te Els- hout h,et nieuwe seizoen geopend door middel van een dansavond waarbij "The Second Tugs Forma tion" als muziekbrengers de spits af zullen moeten bijten. ZO voor Vi dinertje met z n tweeën Compleet menu met dranken, BTW en bediening inbegrepen voor 2 personen iSpeclalltelten-Sèeótaurant i - «Jjbf v Sjofel <~Verwlel - c\Daalwijk tel. 04160-32330 Grotestraat 208 KAATSHEUVEL - Aan het Prins Bernhardplein in Kaatsheuvel woont de heer J. C. Laros. In het industrie terrein te Kaatsheuvel bevindt zich 't bedrijf van Léon Pare. Dit zijn geen buitensporige wetenswaardigheden om hier te vermelden, ware het niet dat de heer Laros gisterenmorgen in dit schoenenproduktiebedrijf vanwege zijn 25-jarig dienstverband gehuldigd werd. Van dit 25 jaar werknemer zijn van Léon Pare was hij de laatste 5 jaar aktief als monster- en reparatiesnij der. Tijdens de feestelijkheden giste ren werd niet onder stoelen of ban ken gestoken dat hij dit vak uitste kend beheerst en steeds goed gehu meurd met een grote mate van verant woordelijkheid vervult. Direkteur C. Vesters sprak de zilve ren jubilaris gistermorgen toe in het bijzijn van zijn echtgenote, een van zijn zonen, het andere direktielid van Léon Pare, de bedrijfsleider, perso neelschef H. Roes en de afdelings chef. De heer C. Vesters roemde de heer Laros om zijn eigenschappen, die niet snel terug te vinden zijn. Hij bood de jubilaris namens de diréktie een geschenk onder couvert aan. Ook namens het personeel werd een pre sentje aangeboden, terwijl van de ge legenheid om de jubilaris te komen feliciteren door de circa 260 werk nemers een druk gebruik werd ge maakt. Mevrouw Laros werd 'n boe ket bloemen aangeboden. HOENDERVANGERS voor hoeden een begrip Heuvelstraat 133 TILBURG Parkeren voor de deur. Smaak het genoegen van 't goede te genieten onze specialiteit GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160-32312 IJSCLUB "JAAP EDEN- HAARSTEEG De ijsclub "Jaap Eden" te Haar steeg, dat naast de diverse schaats wedstrijden ook de jaarlijkse Haar- steegse Wielerronde organiseert, heeft voor zondag 4 oktober a.s. an dere pijlen op de boog. Zij hebben nl. het initiatief genomen tot het organiseren van een Volks cross, een condiitietest en touristisch evenement. De zogenaamde Volkse ross zal gelo pen wofden in de categorie t.w. Junioren 14 t.m. 17 jaar 3000 m. start 13 uur. Dames 15 jaar en ouder 5000 m. start 13.30 uur; Veteranen 40 jaar en ouder 5000 m. start 14.15 uur; Heren 18 t.m. 39 jaar 5000 m. start 15.00 uur. Om 15.45 uur zal de start plaatsvin den van een 5000 m. prestatieloop, wat een zuiver touristisch evenement is en de deelname hiervoor staat open voor jong en oud, uiteraard geheel op eigen risico. Vcor de best geklasseerden van iede re deelnemende categorie zijn aan trekkelijke prijzen beschikbaar. Bovendien ontvangt ieder die de wed strijd of prestatieloop binnen de voor geschreven tijd aflegt een fraaie her inneringsmedaille. Het parcours loopt door het aan na tuurschoon zo rijk Haarsteegse wie len en polderland en biedt de suppor ters een fraaie gelegenheid voor een dagje in de vrije natuur. De start en finish zijn aan de Mr. Prinsenstraat te Haarsteeg. Inschrijvingen zijn mogelijk tot 15 minuten voor de start van elke cate gorie in café De Hut te Haarsteeg. 2,50 perp ersoon. (vervolg van pag. 1) inwoners werden verpleegd in meer dan 10 ziekenhuizen. Ruim 62% daarvan was opgenomen in het zie kenhuis te Waalwijk, welke in feite een beperkte capaciteit heeft, 18% in ziekenhuizen te Tilburg en 14% in ziekenhuizen te Den Bosch. De be jaardentehuizen zijn in het gewest in hoofdzaak geconcentreerd in de ge meente Loon op Zand. De bewoners van de tehuizen in deze plaats zijn in tegenstelling tot die in andere ge meenten voor minder dan de hèlft af komstig uit de plaats zelf. De statistische documentatie 1969 stadsgewest Waalwijk zal evenals 'n rapport over studie- en beroepskeuze van eindexamenkandidaten algemeep vormend 'en voortgezet onderwijs in het stadsgewest vermeld worden op de agenda voor de eerstvolgende ver gadering van de gewestelijke raad en in die vergadering voorwerp van be spreking kunnen zijn. VAN BOSBOMEN 1969 NAAR BOSBOMEN 1970 Als de deelnemers van bosbomen 1969 dit opschrift lezendan kan het niet anders of het brengt een stroom van herinnering bij hen bo ven, en goede herinneringen. Dat is natuurlijk heel plezierig voor de bosbomers 1969 maar die hebben deze opivekking beslist niet nodig. Die komen toch wel. Nee, het gaat om die mensen, die dit festijn vorig jaar gemist hebben en op wie nog geen bosbomer 1969 iets van de sfeer van vorig jaar heeft kunnen overbrengen. Die is trou wens in woorden moeilijk te vangen. Die moete gij prüven. Dit is maar een klein probeerseltje. Op zaterdag 1 oktober 1969 verzamelden zich een flink aantal mensen bij Dukdalf aan de Blijde Incomstelaan, werkgevers en werk nemers, oude en jonge mensen, mannen en vrouwen, witte boord jes en open shirtjes, katholieken en protestanten, kortom heel ver schillende mensen die één verlangen gemeen hadden, met elkaar op stap te gaan en het thema van de tocht, inspraakt in de praktijk te beoefenen. Nu, daar gingen we dan. Het weer werkte fantastisch mee om zo af en toe de benen te strekken en het gesprek in zittende °f liggende houding te voeren. Als je de gespreksleider mag geloven (en waarom zou je niet) slaagde de opzet. Er werd gepraat. Zo af en toe vlogen (fguurlijk) de stukken eraf. Je krijgt beslist niet de in druk, dat iemand het gevoel had, dat de ander hem bij het gesprek in dé weg zat. I rouwens, dat bleek ook wel, toen in de Roestelberg uit iedere groep een aantal sprekende uitspraken aan de wand kivam toe vlogen (figuurlijk) de stukken eraf. Je krijgt beslist niet de in- dan ook algemeen: dit moet een vervolg hebben. En dat gevolg is ook gekomen. Helaas moest uw ondertekenaar het laten afweten, Maar dit vervolg mag U beslist niet missen. Zaterdag 10 oktober gaan we weer op stap. We volgen dezelfde route en willen het dit keer heb ben over het bijzonder aktuele thema: welvaart - welzijn. De krant staat vol van woorden aan dit brandende probleem gewijd. Lees hem! En help meedenken, meegevent mee-ontvangen op zaterdag 10 ok tober. Tot ziens om 14.30 uur in „Dukdalf". F. SPOELSTRA e<OOSOOïOQ$C 050 ojookjo^ Brillenspecialist - Stationsstraat 54 Waahvijk - Tel. 32648 (Van onze verslaggever) DRUNEN - Op een groot stuk landbouwgrond aan de Kasteeldreef te Drunen zijn gistermiddag de provinciale kampioenschappen ploegen van de Noord-Brabantse KPJ gehouden. Tijdens soms gestaag neervallende regen hebben in totaal 24 "jonge boerenhun capaciteiten op ploeggebied kunnen tonen. In de categorie heen en weer gaande ploegen iverd J. Leen- ders uit Bakel (kring Helmond) kampioent terwijl deze eer in de categorie rondgaande ploegen weggelegd was voor de heer H. Beyens uit Hooge- loon (kring Eersel). De 24 deelnemers in deze twee cate gorieën tesanien zijn allen jonge boe ren, die zelf geen bedrijf hebben maar wel op b.v. een middelbare landbouw school zitten of thuis in 't landbouw bedrijf werken. De finalisten zijn voortgekomen uit de reeds enige tijd geleden gehouden kwalificatiewed strijden in de 17 KPJ-kringen. De heer P. Rademakers, leider van 't Agrarisch Jongerenwerk in Brabant en in dienst van de NCB te Tilburg, verklaarde na afloop van de Brabant se kampioenschappen dat de kwaliteit op een veel hoger peil lag dan bij de voorwedstrijden. "Dat is niet onlo gisch, want nu zijn de besten overge bleven. Het is van de andere kant wel vervelend dat door middel van wed strijden de kwaliteit van het ploegen gestimuleerd moet worden. De opzet van deze provinciale kampioenschap pen is immers om deze jonge mensen, die allemaal boer gaan worden, te sti muleren voor een vakkundig ploegen. Nu is het zelfs zo dat de 4 personen tellende jury 10 van de 24 deelne mers dermate goed heeft gevonden dat deze naar de landelijke kampioen schappen ploegen mogen", aldus de heer Rademakers. Deze nationale kampioenschappen worden op 14 en 15 oktober a.s. ge houden te Dronten in de Flevopolder. Vorig jaar kwamen daarbij de 3 Ne derlandse kampioenen voort uit Bra bant. Bij de landelijke titelstrijd wor den naast het rondgaande ploegen ook de kampioenschappen bestreden in de heen en weer gaande klasse, die weer verdeeld is in de afdelingen één- en twee-scharige ploegen. In de verdere uitslag van de gisteren gehouden titelstrijd komt op de ze vende plaats in de heen en weer gaan de klasse vanuit kring Den Bosch, waartoe ook kandidaten uit een groot deel van de Langstraat kunnen be horen, alleen de naam van de Drune naar A. van de Bosch voor. Van de 11 deelnemers in de sector rondgaan de tractoren met ploegen werd J. Boom uit Vlijmen (kring Den Bosch) als negende geklasseerd. Bij een ander provinciaal kampioen schap zullen a.s. vrijdag veel meer kandidaten uit de omgeving deelne men. Het betreft hier de titelstrijd in Neerkant om het kampioenschap var kens beoordelen. Kring Den Bosch heeft hiervoor 7 afgevaardigden.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9