WAALWIJK Uiterwaarden Bergse Maas liepen onder water Üeslaagden Welfarewerk Loon op Zand - Kaatsheuvel Weer groot succes voor Sophia mm. 1 ifc 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 OKTOBER 1970 bML Pipo en Mammaloe waren in Waalwijk Bedrcjf poSyester- pirodukÊere wU zich in Waspik vestigen Dmnen Waspik Vlijmen Huisvestings- aangelegenheden wethouder A. J. van Seters Dodelijk ongeval te Vlijmen 6 (Van onze verslaggever) SPRANG-CAPELLE/WASPIK - Door de stormachtige wind en de he vige regenval van vrijdag en zaterdag zijn de uiterwaarden van de Bergse Maas vanaf de brug bij Keizersveer tot aan Waalwijk onder water gelopen. Dit euvel komt bij hoge waterstand jaarlijks meerdere malen voor. Waar schijnlijk is een dergelijke wateroverlast op de binnen de winterdijk van de Bergse Maas gelegen weilanden ditmaal voor een van de laatste keren te zien geweest. In verband met de afsluiting van het Haringvliet immers zal het Maaswater niet meer ziïn hoge stand bereiken. Voor de meeste boeren was het buiten de oevers treden van het water van de Bergse Maas geen schokkend nieuws. Toch zijn er verscheidene ge weest die hun vee veel te laat op het droge braohten. De rijkspolitie moest zelfs nog ingeschakeld worden om de betrokkenen hierop attent te maken. Verschillende dieren hebben dan ook menig uurtje in het water gestaan voordat hun eigenaars toch nog overhaast op kwamen dagen. Door de hoge waterstand en de westerstorm kreeg de veerpont eveneens met moei lijkheden te kampen. De gehele uiterwaarden vanaf de rivierbedding tot aan de winterdijk - in totaal circa 100 meter - waren immers onder water gelopen. Doordat de windkracht geleidelijkaan afnam, bleven de achter de winterdijk gelegen polders van Sprang-Capelle, Waspik en Waal wijk droog. Daardoor hoefde de dijkwacht en de speciale Stormvloed- waarschuwingsdienst" van de Rijkswaterstaat niet in aktie te komen. Afd. Loon op Zand had 21 Welfare-vrijwilligsters van het Roode Kruis. Loon op Zand-Kaatsheuvel De afdeling Loon op Zand-Kaats- heuvel in samenwerking met de af deling Waalwijk c.a. heeft een re cordaantal geslaagden gehad als vrijwilligsters voor de Welfare- dienst. Zij kunnen nu uitzwermen over de bejaardentehuizen en bij particuliere zieken om hen het le ven wat draaglijker te maken en te vens om de zieken en bedlegerigen een aangepaste genezingswijze te geven, bij het gebruik van hun han den en spieren. HET VEELOMVATTENDE ROODE KRUISWERK In de aula van het bejaardentehuis De Vossenberg had de bijeenkomst plaats van de dames, die geslaagd zijn met hunne echtgenoten. Na mens de voorzitter de heer Pooters, die in het buitenland was, begroette de heer J. Toorians de bestuursle den van de afd. Waalwijk, de ge slaagde dames en de gasten. Hij zei dat sedert het bestaan van de afd. Loon op Zand-Kaatsheuvel, nu reeds 6 jaar, de tweede opleiding werd ge geven voor de welfare-dienst. Dit mag, gezien de korte tijd, een pres tatie worden genoemd. In de vier bejaardentehuizen en bij veel reva- lidatiepatiënten wordt veel goed werk verricht door de dames. Tot nu toe waren het er 3 in Loon op Zand en 11 in Kaatsheuvel. Nu zijn onder leiding van mej. Wiedesho- ven, leidster van de dienst, weer 14 dames in deze afdeling en 7 in de afdeling Waalwijk geslaagd. De kur- sus, welke gehouden werd in De Vossenberg is bijzonder goed ge weest, gezien het groot aantal ge slaagden. De vice-voorzitter dankte dan ook de leidster mej. Wiedesho- ven en mevr. Brands voor hun toe gewijde zorg. Dank werd ook ge bracht aan de heer Wajon voor het gebruik van de aula tijdens de cur sus in De Vossenberg.. De heer Toorians besprak ook nog de andere activiteiten welke de af deling doet zoals de lectuurvoorzie ning, de boottochten voor zieken, de bloeddonoractie en andere tus sentijdse acties, kortom de afdeling mag als een werkzame afdeling ge noemd worden. Stil zonder uiterlijk vertoon werkt men voor het Roode Kruis. Spr. kon de diploma's aan de vol gende vrijwilligsters uitreiken: Mevr. V. v. d. Boom-Steenbergen; mevr. G. Borghuis-v.d. Zande; mevr. Brekelmans-Mahieu; mevr. v. Dam- Heijnen; mevr. Lichtvoet-v. Mos selveld; Zr. J. Lubbers; mevr. C. v. Nieuwstadt-Leenaarts; mevr. P. v. Noije; Zr. A. Rietveld; mevr. Heinz- berger-Zaal; mevr. W. Steenbergen- v. Rooij; mevr. Wajon-Maassen; al len uit Kaatsheuvel; mevr. R. Reith- Snuiverink en mevr. H. v. d. Vel- den-Brekelmans uit Loon op Zand en mevr. A. v. Dommelen-Vos; mevr. B. v. Engelen-Zwietering; mevr. Ha- mers-Zwietering; mevr. ter Schip- horst-Mannak; mevr. P. v. Thielen- Koppenol allen uit Sprang-Capelle en mevr. van Zelst-Miedema en mevr. A. v. d. Horst-Braks uit Waal wijk. HET NUT VAN WELFARE Mej. Wiedeshoven speldde de in signes op. Zij sprak nog over het nut van de welfaredienst en was blij dat ditmaal de heren waren meege komen. De vrijwilligsters hebben nu wel het bewijs van hun kunnen in handen, maar zij moeten toch gere geld doorwerken en zich bekwamen met alle mogelijke materialen, want steeds komt er wat nieuws bij. Ook is het van belang dat steeds overleg wordt gepleegd met dokter en wijkverpleegster. Zij bracht dank aan mevr. Brands en mevr. Over- weel voor hun hulp bij de cursus. Na de opwekkende woorden van mej. Wiedeshoven dankte de heer Toorians namens de beide afdelin gen voor de wijze waarop de leid sters en de geslaagden dit facet van het Roode Kruis hebben begrepen. Bij een kopje koffie vertoonde mej. Wiedeshoven een serie dia's waarin het welfarewerk op instructieve wijze werd getoond. De vice-voor zitter dankte allen nogmaals en hij spoorde aan het werk met overgave ter hand te nemen. In de dia's en aan de hand van de praktijk toetste hij het belang ervan. Hij wenste al len veel succes met het werk. Al bij al een zeer geslaagde diplo ma-uitreiking waarop de afdelingen Kaatsheuvel-Loon op Zand en Waal wijk trots mogen zijn. SCHOENFABRIEK BERGMANS HEEFT WEER TOEKOMST De Waal wij kse schoenfabriek Bergmans Holland N.V. heeft, zo werd door een woerdvoerder mee gedeeld, weer alle mogelijkheden om op korte termijn opnieuw een gezond bedrijf te worden. Daarmee schijnen de moeilijkheden die in juli een uitslag kregen door de voorlopige surséance van beta ling tot 't verleden te gaan behoren. ALGEMENE LEDENVERGADERING KYNOLOGENVERENIGING De kynologenvereniging "Waal wijk en omstreken" houdt a.s. maandag 12 oktober om 8.0o uur des avonds haar algemene leden vergadering in de zaal van Roman tica te Waalwijk. De agenda luidt: J Opening 2. Notulen vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Nieuwe leden. De heer en me vrouw v. d. Meer, Veldstraat 17, Udenhout. 5- In 1971 clubmatch organiseren?? 6. Wat verder ter tafel komt. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. AQUARIUMVERENIGING WAALWIJK HOUDT SIIOW De Waalwijkse Aquariumvereni ging gaat het volgend jaar een show houden die tien dagen zal duren en in het teken zal staan van het ju bileum van de aquariumvereniging. Ei- zal onder meer voorlichting over vissen, het opstellen van de bakken en het licht, de verwarming en an dere attributen worden gegeven. Gezien het feit, dat de vereniging een groot aantal leden heeft komt er nogal wat om de hoek kijken om zn'n aquariumshow té organiseren. Rerhalve gaat de vereniging van start met de uitgifte van toto-formu lieren met het doel hiermee de be nodigde gelden bijeen te krijgen. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe speciaalzaak in wo ningtextiel El dorado te Waalwijk waren de bekende TV-sterren Pipo en Mammaloe in Waalwijk op be zoekt. Niet alleen waren beiden aan wezig bij de opening, maar ze zijn ook nog naar het St. Nicolaaszieken- liuis gegaan. Daar kreeg de tienjarige Sjefke de Bont de verrassing van zijn le ven, die veel goed maakte van zijn verjaardag op woensdag toen hij ten gevolge van een aanrijding met een hersenschudding in het zieken huis terechtkwam. Ook de andere kinderen in het ziekenhuis werden door Pipo en Mammeloe niet verge ten. Vóór de opening waren in de Gro testraat al vele moeders met hun kinderen aanwezig toen de voor oorlogse auto met de gasten voor reed. Niet alle kinderen konden te gelijk in de nieuwe zaak worden toegelaten, hetgeen bij de kleintjes heel wat traantjes teweegbracht. Ballonnetjes en lollies, uitgereikt door Pipo en Mammeloe, maakten dat alle kinderen toch nog zeer te vreden naar huis gingen. - In de Westerschelde is een Bel gisch schip gezonken; een kind van 9 maanden en 'n man van 60 jaar zijn verdronken. Deze zaterdagmiddag genomen foto toont hoe landbouwer S. Fos, Hoofd straat 35, Sprang-Capelle, juist enke le koeien uit de ondergelopen uiter waarden van de Bergse Maas gevist heeft. WASPIK - Een der agendapunten van de gemeenteraadsvergadering te Waspik komende donderdag behelst de verkoop van een stuk grond. Im mers b. en w. van Waspik delen mee, dat van J. C. Eisinga, gewapend po lyester produkten te Delft een ver zoek ingekomen is om verkoop van een perceel industrieterrein, gelegen aan de Dwarsweg voor de vestiging van een bedrijf tot het vervaardigen van gewapende polyester produkten w.o. roei- en zeilboten, jachtbeslag en dergelijke. Verzocht wordt aan hem voor de ves tiging van het bedrijf te verkopen een oppervlakte industrieterrein gelegen aan de Dwarsweg in noordelijke rich ting tot aan het Oude Maasje, deel uitmakende van het perceel sectie I 25, ter grootte van ca. 30 x 133 me ter 3990 m2. Hoewel b. en w. geen oordeel durven uitspreken over de al of niet levensvatbaarheid van een zodanig bedrijf in onze gemeente, menen zij op grond van de verkregen inlichtingen van aanvrager, de raad te moeten voorstellen aan de gevraagde grondverkoop mede te werken. B. en w. stellen hen derhalve voor op basis van de berekende kostprijs van deze grond ad 8,80 per m2 een perceel industrieterrein groot ca. 3990 m2 aan de heer Eisinga te Dordrecht te verkopen. - In Amsterdam zijn bij een auto ongeluk 3 personen om het leven ge komen. - Door de westerstorm zijn talrijke schepen in nood gekomen. - Ook de lederwarenindustrie is tot accoord gekomen over de 400 gulden extra. B. VAN DAL (D.A.K UIT DRUNEN WINNAAR IIAARSTEEGSE VOLKSCROSS Bart van Dal uit Drunen, lid van de Drunense Atletiekclub D.A.K., heeft gisterenmiddag zegevierend de finish van de te Haarsteeg door schaatsvereniging "Jaap Eden" ge organiseerde volkscross bereikt. Hij liet daarmee in de eindsprint de Waal wij ker Schoemans achter zich. Deze twee senioren hadden reeds na 1 km de kop genomen en liepen onbedreigd naar de ereplaatsen. De uitslagen luiden: Junioren: 1 B. Jonkers, Elshout; 2 J. v. Wezel, Elshout; 3 H. v. Ven- rooy, Haarsteeg; 4 W. Nissen, Eind hoven; 5 J. Honsen, Fijnaart; 6 T. de Kort, Herpt; 7 S. Treuren, Haar steeg; 8 Th. v. d. Berk, Orthen. Dames: J. Vugfüchs, America; 2 J. Verboord, Vlijmen. Veteranen: 1 Brouwer, Veldhoven; 2 Verspaget, Helmond; 3 Kerkoer- le, Helmond; 4 Vebhoeven. W'wijk. Senioren: B. v. Dal, Drunen; 2 Schoemans, Waalwijk; 3 P. de Dun ne, Hoge-Zwaluwe; 4 A. Vos, Veen; 5 A. v. Rooy, Drunen; 6 P. v. Hees- wijk, Haarsteeg; 7 B. Lamoen, Haar steeg; 8 L. Lankhaar, Babiloniën- broek. INBRAAK In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in de show- loom van de firma Ruysbroek in de Grotestraat te Drunen. De daders hebben aan de achterkant een raam stuk geslagen en zich zo toegang tot Je zaak verschaft. Voor ruim 35.00 gulden aan rijzadels met tobehoren is buit gemaakt. Tot op heden is van de daders geen spoor gevonden. P.V DE VREDESDUIF Zondag werd de laatste wedvlucht van dit seizoen gehouden en wel vanuit Rodeschool met de volgen de uitslag: H. van Drunen 1 2 3 4; A. v. Halder 5; G. v. d. Sanden 6; M. de Brouwer 7. MOOI RESULTAAT AKTIE LOOP NAAR DE POMP De bliksemaktie die door de jon geren van Drunen zaterdag was ge organiseerd, mag zeer goed geslaagd heten Het, mooie bedrag van onge- \eer 3500 werd bijeen gebracht. UITSLAG BRIDGE DRIVE De vrijdagavond in Hotel Royal te Drunen gehouden bridge-drive cm de Burgemeester Snels-beker is bijzonder geslaagd. 40 paren namen aan deze drive deel. De winnaars waren als volgt: De Burgemeester Snels-beker werd gewonnen door het echtpaar Snorn uit Breda met 92 p. Ie plaats groep A Heren: Hengel veld-de Graaf, 's-Bosch; 2e plaats groep A Dames: Oldenbeek-Dirks, Waalwijk; le plaats groep B1: Echtpaar Snorn, Breda; 2e plaats groep B 1 Dames: v. Dijk-Rooster, Tilburg; le plaats groep B2: echtpaar Zwaan, 's-Bosch; 2e plaats groep B 2: echtpaar Hof- mans, Schijndel; le plaats groep B 3: echtpaar Verheijden 's-Bosch; 2e plaats groep B 3: echtpaar Snelders, Breda; groep C 1 Heren: v. d. Ho ven-Pulles, Drunen; groep C2 He ren: v. Hulten-Apon, Drunen. Fen dergelijke avond is zeker voor herhaling vatbaar en nieuwe leden voor de Bridgeclub Drunen kunnen zich vervoegen bij de heer v. Roo- zendaal, Petuniastraat 30 te Dru nen. WIELERCLUB "PRESTO" OOK BINNENSHUIS ACTIEF Ondanks de slechte weersomstan digheden kon de wekelijkse club morgen van wielerclub "Presto" normaal doorgaan, aangezien de club de beschikking heeft gekregen over de fraaie hal van het voorma lig schoenfabriek Fedra aan de Gro- tcstraat te Drunen. Deze riante hal veranderde nu in 'n wielerpiste waarop onder groot en- tousiasme de wedstrijden achtervol ging en behendigheid werden afge werkt. Achtervolging 5 ronden: Groep A: 1 P. v. Gessel, 1 min 13 sec.; 2 F Manders 1.14; 3 H. Attema I.15; 4 B. v. d. Luytgaarden 1.15; 5 H. v. d Wiel 1.21: 6 H Wolfs 1.26. Groep B: 1 H. Manders 1.10; 2 A. v. Heeswij k 1.11; 3 P. Damen 1 13; 4 R. Merkx 1.15; 5 T. Cools 1.17; 6 R. Kamst 126. DOKTER WIJFFELS IN HET ZIEKENHUIS Dokter R. F. Wijffels uit Waspik is opgenomen in het Groot-Ziekengast- huis te 's-Hertogenbosch. Men tracht een vervanger aan te trekken om de praktijk van dokter Wijffels waar te nemen. Het spreekuur blijft bij dokter Wijffels aan huis maar is gesteld van 7 tot 8 uur 's avonds. Van 1 tot 2 uur 's middags kan men medicijnen afhalen. VOLLEYBAL Het damesvolleybalteam Apollo van Waspik behaalde de volle winst tegen Theresia maar moest in Hur- ry Up haar meerdere erkennen. Atak 2 won van VCU en Minence, resp. met 20 en 21. De A-jeugd verloor zowel van Odulphus 1 als van het 2e team van deze club, bei de keren met 2O. BLIKSEMINSLAG Tijdens het afgelopen weekeinde is de boerderij van de fam. M. de Bont aan de Vrouwkensvaartsestr. te Waspik door bliksem getroffen. Honderdduizend volt zette de Vaar- kant in een fel licht. De vuurbol kwam door de buitenmuur van de boerderij van de famlie de Bont de schuur binnen en verliet het pand via het woonhuis, een spoor van vernielingen achterlatend. Een koe werd gedood, lichtleidingen werden uit de muren gerukt, de waterlei ding werd vernield en splinters en brokken vlogen door de woning. De schade is nog moeilijk te schatten maar wordt door de verzekering ge dekt. Een begin van brand in de schuur kon snel worden geblutst. Gok in de naaste omgeving werd schade aangericht aan koelkasten, antennes, ventilatoren e.d. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Sophia's Verecniging behaalde de eerste prijs met lof LOONOPZAND Het is wederom gelukt de hoogste eer van een Con cours mee naar huis te nemen. Het was Harmonie Sophia's Vereeniging die ondanks haar 106-jarige leeftijd de ere-palm mee naar Loonopzand bracht van het concours dat de Kon. Harmonie Wilhelmina uit Wamel heeft gehouden. Dit was een con cours van de Kon. Nederlandse Fe deratie van Harmonieën en Fanfa ren. Een eerste prijs met lof met een totaal aantal punten van 332 t.w. 163% ptn. voor het verplichte werk nl. A La Jeunesse van I. Sarkzözy en 168% ptn. voor het keuzewerk De Peer Gynt Suite van E. Grieg. Het concours werd gehouden in de R.K. Kerk van Wamel, waar de ac- coustiek zeer goed tot zijn recht kwam. Door de toeschouwers en aanhoorders is danook volop geno ten van hoogstaande muziek. De jury bestaande uit de heren P. Mever, Ogier en Claessen hebben aan Sophia 'n zeer hoog aantal pun ten toegekend. Het is logisch dat uit zo'n puntentotaal veel 9 en 10- nen zijn gegeven. N'a de gespeelde nummers bracht het publiek staande een ovatie aan Sophia's korps. Onder de vele supporters welke de harmonie vergezelden merkten we nog de oud-voorzitter, dhr. Jan van den Heuvel. Bij de thuiskomst werd de harmonie op gewacht door het majorettencorps en drumband wel ke met hen door de straten van het dorp naar de zaal trokken. Vele felicitaties waren reeds direct binnen. Tijdens de avond sprak de heer Van Esch, voorzitter, de mu zikanten toe en feliciteerden hen alsook de eminente directeur dhr. Friessen, welke allen gezamenlijk hebben bijgedragen tot dit prachtig resultaat. Hij dankte allen die dus MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag hield de P.V. De Zwa luw haar maandvergadering in café Ant. Klerkx. De opkomst was ma tig toen de voorzitter de aanwezi gen verwelkomde. Dan volgde no tulen vorige vergadering die onver anderd werden goed gekeurd. Na de presentatie volgde mededelingen tentoonstellingen 8 november kam pioenendag Midebo in Den Dungen, waar enkele leden van de Zwaluw aan deelnemen. Dan onderlinge ten toonstelling De Zwaluw ll en 12 december, waar de beker Jo v. d. Kout de grootste aandacht schenkt voor vier aangewezen duiven van elke liefhebber kampen om deze mooie 'beker. Om de actratctie te verhogen kan deze aangewezen se rie vier verhoogd met poule 1,per viertal. Ook zal in ver band met verschillende actracties een tentoonstellingscommissie wor den samengesteld. De prijsuitrei king van de Derby op Melun zal plaats vinden in Valkenswaard op 17 oktober. De tentoonstelling Mi debo is op 8 en 9 januari. In de kascommissie werd benoemd de heer N'. Meesters. Verder werden ed kampioenschappen fond, jonge duiven en generaal bekend ge maakt. Kampioenschappen Aangewezen Fond 1 M. de Laat, 1247 p.; 2 Fr. Libregts, 715 p 3 Jo Merkx, 584 p.. Onaangewezen: 1 M. de Laat, 1523 p.; 2 Fr. Libregts, 715 p.; 3 H. Zeeu wen, 649 p 4 H. v. d. Wiel, 641 p. Duif kampioen: 1 M. de Laat; 2 Fr. Libregts; 3 M. de Laat; 4 Jo Merkx. Jonge duiven aangewzen: 1 K. Ki- vit; 2 Jo Merkx; 3 H. v. Reynen; 4 v. Lieshout-Parijs; 5 H. de Vaan. Onaangeween: 1 Jo Merkx; 2 P. v. Bers; 3 J. Oosterwaal; 4 W. V. Bla- del; 5 H. v. O verdijk en H. v. d. Wiel. Onanagewezen: 1 K. Kivit; 2 J. Oos terwaal; 3 Jo Merkx; 4 H. v. Bey- nen; 5 W. v. Bladel. Wisselbekers gewonnen door: M. de Laat, gemeentebeker; wisselbeker Orleans: Fr. v. Bokhoven; wisselbe- kcr Den Dungen gewonnen door Jo Merkx. Wisselbeker jonge duiven Chaterux Jo Merkx; coupe J. v. Engelen win naar K. Kivits. Beker Orleans jonge duiven van M. l ibregts gewonnen door H. Maas. Generaal: 1 Jo Merkx, 91 p.; 2 M. de Laat, 56 p.; 3 H. v. d Wiel en zn. Wedvlucht Roode school Deze ttractievlucht waar nog ver schillende duiven werden ingezet was voor H. Boom een succes, die Om rond 12 uur de eerste duif draai de. Het werd een familie aangele- penheid: H. Boom 1 3 4; J. Boom 2 5. WIELRENNEN JEUGD Na het mooie succes van Harrie Boon >n Berlicum waar hij eerste werd was het Henk Boom die in Rosmalen zevende werd. In Oss zul len beide renners proberen aan staande zondag wie de bloemen mee zullen brengen. EXPOSITIE TE VLIEDBEG De tentoonstelling van werkstuk ken van geestelijk gehandicapten die tijdens het weekend in het Ver enigingsgebouw „De Regenboog" op de Vliedberg werd gehouden was voor de niet ingewijde bezoekers 'n openbaring. Uit de grote variatie cn het grote aantal werkstukken kwam duidelijk tot uitdrukking dat de zwakke geest vaak zeer levendig en oorspronkelijk kan zijn. Het meest opvallende van de tentoonstelling was de frisheid en grote blijmoedig heid die uit alle werkstukken sprak. Daar waren fleurige tekeningen, kleurrijke glasmozaïken, fraaie draadfiguren en boetseerwerken. OVERWINNING NEVER DOWN De Vlijmense Korfbalvereniging Never Down heeft een krappe 10 overwinning op VVO geboekt. Reeds na 7 minuten scoorde Jannie Beekmans het winnende doelpunt. aan dit sukses hebben meegewerkt Even memoreerde hij nog de solis^ ten dhr. Jan v. d. Nieuwenhuizen en Harry v. Veldhoven. Vervolgens sprak hij over de zwaarte van de concoursen van heden, waaraan al leen de beste korpsen kunnen mee doen willen zijn staande blijven of promoveren. Dit sukses zou een deelname aan het Topconcours te- Arnhem kunnen wezen. Veel jeugd heeft Sophia opgekweekt in eigen regionen en het verwacht nog meer jeugdige -muzikanten, zodat de toe komst welhaast verzekerd is voor dit corps. Het optrekken van de jeugd door de oudere muzikanten is danook een waardering voor de har monie te noemen. Meer concoursen Nu de voorzitter het toch over de concoursen had kondigde hij aan dat de jeugdharmonie op 17 oktober a.s. zal deelnemen aan een Fed. mu ziekconcours te Ede. Dit is voor alle afdelingen en de jeugdharmonie treedt hierop in de vierde afdeling. De jeugdafdeling zal uitkomen in Ede met als verplichtwerk Yolonda cn als keuzewerk Klassieke Ouver ture, dus voor de jeugd al gewaag de muziek. Op 24, 25 en 31 oktober a.s. zal de harmonie Sophia zelf een concours gaan geven in de zaal van het Cul tureel Centrum waarbij alle afde lingen aan bod zullen komen. Veer tig inschrijvingen zijn reeds binnen gekomen waarvan er plm. 8 in de hoogste - Vaandel - afdeling zullen blazen. Ook hier nemen weer jeugd orkesten deel. Nadere berichten hieromtrent volgen spoedig, want aan de voorbereiding is reeds lang gewerkt. Maandagavond heeft in de harmoniezaal de huldiging plaats van het corps en haar dirigent. Het zal hier niet aan belangstelling ont breken; dat zijn we in Loonopzand wel gewend. WAALWIJK De Waalwijkse wethouder A. J. van Seters betrekt met ingang van maandag 5 oktober een van de twee wethouderskamers in het pand Stationsstraat 45 te Waalwijk. De heer Van Seters is hier telefonisch bereikbaar onder nummer 35965. Het nummer van zijn huisaansluiting is 35275. Wethouder Van Seters zal op ge noemd adres spreekuur houden iedere dinsdag van ÏO.G'O - 12.00 uur voor huisvestigingsaangelegenheden en iedere woensdag van 18.00 - 20.00 uur voor personeelsaangelegenhe den. Het bureau huisvesting en jeugd zaken is op 2 oktober 1970 verhuisd van Grotestraat 196 naar Stations straat 45 (zijingang vooraan). Ge noemd bureau is vanaf 5 oktober voor het publiek geopend van 8.30- 12.30 uur en is telefonisch bereik baar onder nummer 35965. - In Sittard werd een 18-jarig meis je dat een kind op de arm droeg door een achteruitrijdende vrachtwagen ovverreden. Beiden waren op slag dood. - Op de rijksweg naar Hoorn is 'n motorrijder met duo-passagier door een auto aangereden. Beiden overle den ter plaatse. - De DAF-fabrieken zouden hun produktieplannen moeten gaan ver minderen, omdat zij speciaal in Bom niet aan voldoende personeel kunnen bomen. - De politie in Tilburg heeft de hand gelegd op 15 jongelui die sa men 53 inbraken hebben gepleegd. - In Utrecht is bij een horlogerie' voor 1,5 miljoen aan horloges gesto len. Bij een juwielier in Amsterdam is voor 15.000 ontvreemd. - In Zuid-Frankrijk zijn bij bos branden 11 mensen omgekomen en 20 gewond.. Vrijdagavond vond op de Abdijlaan te Haarsteeg een ernstig verkeerson geluk plaats, waarbij de 18-jarige mej. Truus Kouwenberg uit Oudheus- den om het leven kwam. Bij het dodelijk ongeluk waren twee personenauto's, een Cortina komende uit de richting Heusden en een Tri umph komende uit de richting Haar steeg, frontaal op elkaar gebotst. De Cortina werd bestuurd door W. Ley- tens uit Drunen. Hij heeft inmiddels het ziekenhuis mogen verlaten. De naast hem zittende Oud'heusdense was vrijwel op slag dood. H. uit Haarsteeg, was eveneens in 'het zie kenhuis opgenomen. De Rijkspolitie van Vlijmen is nog niet precies op de hoogte van de toedracht van het on geval en verzoekt de eventuele brom fietser, die mogelijk vlak voor een der auto's gereden 'heeft, zich in ver binding te stellen met de groepscom mandant te Vlijmen of met de politie in zijn woonplaats.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6