wAalwijkse en UnqstRAAtse couRAnt P. van Herpen en W. S.HJ. - Drunen koninklijk Vissers van onderscheiden Ruim vijftig deelnemers bij tweede „Bosboomtocht" Raadsvergadering te Vlijmen kende grote grondstransaktie m KAATSHEUVEL DRUK BEZOCHTE RECEPTIE BIJ 60-JARIG BESTAANSFEEST 5 Beden door NKGB benoemd tof lid van verdienste Heren van Tsclto©s winnen van Dongen Eerste verlies voor Waalwijk: 1-3 MAANDAG 12 OKTOBER 197C 93e JAARGANG No. 82 De Ücho vAn het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) 0,35 p. kwrt. (3,95 -j- 10 ct. inc.k.) 4,05 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) 1,51 o. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „Echo" DRUNEN Zaterdagmiddag hield het bestuur van de Drunense gym- nastiekverenigingSint Herman Jo zef een receptie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van deze ver eniging in Hotel Royal te Drunen. Bij het voltallig bestuur was ook nog heel trots aanwezig, de 80-jari- ge heer Louis van Drunen, mede-op- ricther van SHJ. Als een der eersten waren op deze receptie aanwezig Deken Werner en kapelaan Van Kessel. Enkele der kleinste leden boden na. mens alle leden, leiders en leidsters een fraai cadeau aan: een Reuter springplank. De heer Roozen sprak woorden van dank en zei dat deze felicitatie door de kleintjes namens alle leden vanaf 4 en ouder zeker de hartroerendste was en dankte al len dat zij de moed en kracht heb ben om zo voor hun vereniging in de weer te zijn. De heren Van Eijk en v. d. Uden van het hoofdbestuur gaven ook acte de présence. Inmiddels had zich de drumband van SHJ voor de zaal opgesteld om een serenade te brengen o.l.v. de heer van Doremalen. Deze bood na het eerste nummer namens zijn le den een fraaie elektrische klok voor de gymzaal aan. Bovendien gaven zij nog een voor dit jubileum speci aal gemaakt nummer ten beste. De heer Roozen dankte ook deze leden en zei dat de drumband altijd klaar staat om met SHJ naar buiten te treden. Bijna alle Drunense vereni gingen op sportgebied waren verte genwoordigd o.a. Wandelclub De Duintrappers, RKDVC, Judoclub Drunen, Tennisclub de Klinkaert, de Sportraad, DAK, uit Waalwijk Kunst en Kracht 1919, GSV Vlij men, KGV, Kaatsheuvel, Dionysius uit Tilburg en G.O.S., Goirle. Ook was er het bestuur van het NKV en de vroegere kapelaan Simons, thans pastoor te Loon op Zand. Het be stuur van Harmonie Drunen, pas toor Meeuwissen, oud-bestuursleden en leden. De clubs Prins Hendrik, Vught, de Adelaar, Vught, OSS Vo- lo en OWS uit Waalwijk die met SHJ steeds de Bossche clubkampi oenschappen betwisten. Door voorzitter Vaes werden de ju bilarissen toegesproken. Het dis- trictsbestuur Tilburg werd verte genwoordigd door voorzitter Van Hamond. Ook de heer v. d. Loo, in- spekteur lichamelijke opvoeding was aanwezig. Burgemeester mr. Stieger was met de wethouders en secreta ris aanwezig. De burgemeester zei dat de jubilerende vereniging nog de naam Sint voerde en er niet het bijvoegsel Hunen of Duin aan te pas komt. Hij sprak over 10 jaar gele den bij het 50-jarig jubileum toen hij ook het genoegen had te mogen feliciteren. Dat deze Drunense ver eniging met zijn 700 leden, waarbij nog de oprichter, altijd klaar staat. Weliswaar krijgt men de gebruike lijke vergoeding steeds maar er is Was Dongen voor de heren geen sterke tegenstander, toch was de eerste helft een mooie strijd, waar in Tachos technisch veel sterker was en met het systeem van 3 cirkelspe lers er een geweldige trainingswed strijd van maakte. Steeds werd ge probeerd om die spelers aan te spe len, wat geweldig moeilijk is, daar deze spelers uiteraard zeer zwaar worden bewaakt. Met het uitprobe ren van dit systeem, kwamen er niet de hoeveelheid doelpunten die er normaal gesproken zouden moeten vallen, maar de aantrekkelijkheid van het spel werd er bepaald door verhoogd. Dongen speelde daaren tegen heel enthousiast, heel snel, was veel aan de bal en wisten door de verdediging van Tachos heen te komen. De eerste goal was voor Dongen en na 5 min. was de stand 32. Dongen had twee sterke cir kelspelers en het verschil in doel punten bleef in de eerste helft be perkt. Tachos probeerde steeds en veelal met sukses de nieuwe metho de en Dongen bleef doorgaan, daar waar een ander de moed al lang had opgegeven. Toch liep Tachos lang zaam maar zeker uit. Het werd 73, 84 en de rust ging in met 95. In de eerste halve minuut van de tweede helft werd er al twee keer tegen de lat geschoten, plus een pe nalty gemist en dit illustreerde wel de snelheid waarmee gespeeld werd. Volop spanning dus, maar dit duur de maar even. Tachos gjing doelpun ten forceren en die kwamen er ook. De uitslag werd 187 en Tachos blijft leider in deze competitie. Burgemeester Stieger van Drunen speldt de heer W. Vissers de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau op. De heer P. van Herpen (links), die eveneens het koninklijk zilver toebedeeld kreeg, kijkt toe. zeer goed gezorgd voor de lichame lijke opvoeding van de jeugd. Hij wilde uit dank voor dit alles een cadeau aanbieden en wel bestaande uit een te schenken deel van het renteloos voorschot van de onlangs aangelegde vloer. Daarna sprak de burgemeester spe ciaal twee bestuurders toe nl. de he ren P. van Herpen en W. Vissers. De heer Vissers is 40 jaar lid van SHJ en meer dan de helft hiervan als penningmeester. De heer van Herpen is 40 jaar lid waarvan ruim 20 jaar als bestuurslid, o.a. vice- voorzitter, secretaris, districts-wed- strijdleider, jeugdcompetitieleider, lid van de Drunense sportraad naast zovele andere functies. Voor deze verdiensten heeft het H.M. de Ko ningin behaagd hen te onderschei den met de eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau in zilver. Burge meester Stieger speldde hen de or detekenen op. De heer Roozen dankte de burge meester voor de bemoeienissen in deze en feliciteerde de beide heren. Hij prees het gemeentebestuur voor de hulp. De heer van Herpen dankte ook namens de heer Vissers voor de verrassing en dankte ieder die er aan hebben meegewerkt. Tenslotte was er een deputatie van het bestuur van de Ned. Kath. Gymnastiekbond gearriveerd be staande uit de heren Straub, v. d. Heuvel en voorzitter Van Gooi. De voorzitter hield een vlotte toe spraak over de verdiensten van de vereniging vooral in het opzicht van de jeugd en onderscheidde tevens de heren Louis van Drunen voor de oprichting, mevr. Kouwenberg. v. d. Heyden, 20 jaar bestuurslid waar van 15 jaar secretaresse, de heer v. Herpen, de heer Vissers, 40 jaar lid en de heer Frans Pijnenborg, 25 jaar lid. De heer van Gooi speldde de tekens als lid van verdienste op en reikte de bijbehorende bescheiden uit. De voorzitter mocht een cadeau onder couvert in ontvangst nemen. De heer Roozen dankte de heren van de Bond voor de prettige sa menwerking. Verder werd de avond op een gezellige wijze doorgebracht. Op deze avond werd besloten f 200- te schenken voor de gehandicapte Drunense kinderen. Gistermorgen werd er een indruk wekkende eucharistieviering met de drumband en het jongerenkoor ge houden. Vele mooie liederen wer den er ten gehore gebracht o.l.v. dé heer Kogels. Ook de drumband liet zich o.l.v. de heer v. Doremalen niet onbetuigd. Kapelaan van Kessel had zijn toespraak gericht op de waarde van de sport wat ook het geestelijke terrein ten goede komt. Hierna was er nog een gezellig samenzijn in hotel Roy al. Op 23 oktober zal de slotfeest avond voor alle leden worden ge houden. PONYCLUB KAATSHEUVEL Begunstig door prachtig weer, heb ben we in het weekend van 10-11 ok tober de eerste selecties gehad voor het winterprogramma, de samenge stelde wedstrijden. De Kaatsheuvelse ponyruiters moesten daarbij uitko men tegen Waalwijk, om uit te ma ken welke equipes voor de cat. A en de cat. BCD aan de kringwedstrijden zullen mogen deelnemen. Beide pony clubs zijn er in geslaagd een equipe op de eerste plaats te krijgen: Waal wijk in de cat. A en Kaatsheuvel in de cat. BCD. De uitslagen waren: Dressuur cat. A: 1. D. Kelders Waal wijk; 2. Kees de Kok, Kaatsheuvel; 3. A. van Delft Waalwijk; 4. J. Snap haan Kaatsheuvel. Dressuur cat. BCD: 1. Joh. Akker mans Kaatsheuvel; 2. Edith Stapel veld Kaatsheuvel; 3. Jan Zijlmans, Kaatsheuvel; 4. Anja Lamers Kaats heuvel; 5. W. Pullens, Waalwijk; 6. Sjanneke Koenen Kaatsheuvel; 7. W. van Wanrooij Waalwijk; 8. Tineke Koenen Kaatsheuvel. Sprangen cat. BCD: foutloos rondge komen en elk 100 punten: Bert van Kuvk, Herman v. d. Linden; J. Steen bergen; Riek Wintermans en A. Zijl mans, terwijl 90 punten werden be haald door: Egidia Kuys, M. Dekkers en M. v. d. Leur. Springen cat. A: foutloos rondgeko men Helma Hamers; M. van Tuyl en W. Klerks. 90 punten behaalde Nici Moolenschot. De cross tenslotte gaf de volgende re sultaten: cat. A: 1. A. Richters Waal wijk; 2. Ans van Kuyk Kaatsheuvel; 3. Peter Verschuren en J. van Wan rooij. Cat. BCD: 1 en 2 Kees v. d. Linden en Jan Zijlmans Kaatsheuvel; 3. Sjef van Noye Kaatsheuvel; 4. Jan Oud bier Waalwijk; 5. en 6 Sjaak Winter mans Kaatsheuvel en P. Kelder Waal wijk; 7. Peter Kemmeren Kaatsheuvel 8. Kees Romibouts Kaatsheuvel. Een en ander betekent dat in de kringwedstrijden op 8 november a.s. zullen deelnemen: van Waalwijk de equipe cat. A, bestaande uit A. van Delft, W. Klerks en A. Riohters. Van Kaatsheuvel de equipe BCD. be staande uit Jan Zijlmans, Ans Zijl mans en Jan Zijlmans. "Als de Engelen reizen lacht de he mel", vorig jaar werd het gezegddit jaar werd het gehoopt. Er kan moei lijk gezegd worden dat er Engelen ge- teisd hebben, maar aan de hemel stond in volle glorie de zon, toen j.l. zaterdag om ruim half drie 'n vijftig tal deelnemers, verdeeld in 9 groe pen, vanaf Dukdalf vertrokken, voor de tweede gesprekstocht voor volwas senen. Het waren geen Engelen, maar ge wone mensen die met elkaar wilden praten over het thema Welvaart-Wel zijn en daar al gauw zo in opgingen dat men soms geen oog had voor de fraaie herfstnatuur, voor de rijkdom van het recreatiegebied rond Waal wijk, geen oog voor de paddestoel naast het bospaadje. Er waren werkgevers, het hadden er meer moeten zijn. Er waren huisvrou wen, het hadden er meer moeten zijn. Er waren arbeiders, het hadden er meer moeten zijn. Er waren hoofdar beiders, het hadden er meer moeten zijn. Er waren zelfstandigen, het had den er meer moeten zijn. Inderdaad, het hadden er meer moe ten zijn, maar er konden niet meer te vreden deelnemers(sters) zijn, want dat waren ze allemaal. Dat wil niet zeggen, dat iedereen het met elkaar eens was. Integendeel. Uit het ver slag van de slotdiscussie bleek wel dat er veel meningen uiteen liepen, maar tevreden was men omdat er opnieuw de bereidheid was om naar elkaar te luisteren. Om ca. 6 uur waren alle wandelgroepen terug aan de Roestel- berg, waar een slotberaad en 'n open discussie werd gehouden naar aanlei- „Bosbomen 1970" is gehouden onder zeer goede weersomstandigheden. Vanaf "Dukdalf" trokken de deelnemers groepsgewijs naar de Roestel- berg. De gesprekstocht voerde daarbij ook door de stilte van de mooie natuur, die onze regio toch wel heeft. Hier een groep "bosbomers" vlakbij De Roestelberg in de Loonse Duinen. ding van de gesprekken in de diverse groepen. Deze discussie werd geleid door bedrijfsaalmoezenier Van Berkel waarbij aanwezig waren personeels chefs van diverse Waalwijkse bedrij ven met de bereidheid om suggesties in hun bedrijven verder uit te werken. Twee vragen stonden centraal tijdens het slotberaad van Bosbomen '70. Waar gaat het om in het leven van ons? Hoe kunnen we er wat aan doen? Aan de hand van beide vragen ont spon zich een levendige discussie, tijdens welke, met name op de vol gende drie-kwesties nader werd inge gaan: Werken we om te leven of leven we om te werken? Is het mogelijk dat in de fabriek de produktie geschiedt in kleine groepen, als teamwork? Zijn zaken als ploegendienst en overwerk noodzakelijk? Benadrukt werd. dat het noodzake lijk is dat iemand zich in en door zijn werk waar kan maken en ontplooien. In veel gevallen biedt de aard van het werk hiervoor weinig of geen ruim te (b.v. lopende handwerk). Boven dien, zo kwam naar voren, hebben mensen in hogere posities meestal meer mogelijkheden zich in hun werk te verwezenlijken. Als mogelijke op lossing werd teamwork gesuggereerd, De raad verkocht voor ruim een miljoen grond voor woningbouw. Deze grond werd verkocht aan de bouwonderneming J. van Bokhoven en zn. te Drunen. Het zijn percelen grond in het uitbreidingsplan Vijf hoeven I met een totale waarde van 1.169.800 gulden. In totaal zullen er hier 362 woningen worden gebouwd waarvan 32 woningwetwoningen. In verband met het feit dat het zui delijk gedeelte van de Vijfhoeven- laan het eerst in uitvoering is geno men, heeft het gemeentebestuur van Vlijmen een onderverdeling ge maakt, tussen het noordelijk en het zuidelijk gedeelte van de Vijfhoe- venlaan. Deze grote grondverkoop voor de' bouw van woningen in de particu liere sektor was voor enkele raads leden aanleiding om op te komen voor de minder draagkrachtigen. Deze komen in zekere zin weer op het tweede plan, zo werd gesteld. Zij verliezen meer dan honderd pro. cent op de goedkope bouwgrond in Vijf hoe ven I omdat er van een rui me bebouwing sprake is, waardoor we ongeveer 114 woningen minder krijgen, zo zei de heer H. v. d. Hey den. Burgemeester mr. Schweitzer, antwoordde hierop echter dat men zo graag wilde streven naar woning bouw met een zekere ruimte, met goede wegen en met veel groen. We hebben nu een gevarieerde bebou wing, waarbij veel aandacht is be steed aan deze streefpunten. Rela tief gezien zitten er in het totale bouwpakket weinig woningwetwo ningen, maar dat wordt in het plan Vijfhoeven II goed gemaakt. Dan namelijk zullen we aanzienlijk wat grond moeten reserveren voor de woningwetbouw. En deze woningen zullen voldoen aan de curveprijs zo dat er van achterstelling van de minderdraagkrachtigen geen sprake zal zijn. Wij denken er voorts over om in het stadsgewestelijk verband mee te doen aan continubouw, zoals wij dat al eerder met de gemeente Vught hebben gedaan en waarvoor wij extra woningen verkrijgen, al dus de burgemeester. De heer P. Vorstenbosch trok zich het lot van de minder draagkrach tigen evenzeer aan. We weten dat er moet worden gestreefd naar het particulier bezit van huizen en daaraan wordt in onze gemeente hard gewerkt. Er zijn echter inwo ners die een goed inkomen verdie nen en dus de maandelijkse lasten verbonden aan de koop van 'n huis wel kunnen betalen. Maar de strui kelblok is juist de eerste aanbetaling van ongeveer vier tot vijf duizend gulden. De heer Vorstenbosch vroeg of het niet mogelijk was, dat de ge meente tegen een kleine rente deze potentiële kopers een lening ver strekt. Op deze vraag werd door de burgemeester ontkennend gerea geerd. Wij krijgen nooit toestem ming om als hypotheekbank op te gaan treden. De heer Vorstenbosch vroeg om voorlichtingsbijeenkomsten de vele woningzoekenden in de gemeente uitvoerig in te lichten over de mo gelijkheden en achtergronden van het kopen van een huis. Hier sprong Wethouder Broeren bij met de me- werken in groepsverband, waarbij de sterken de zwakkeren zouden moeten bijspringen. Tegen dit voorstel kwamen nogal be zwaren: de zwakke broeder zal er in de praktijk uitraken, zo zei men, het zij onder druk van collega's, hetzij door ingrijpen van de bedrijfsleiding. De aanwezigen konden het evenwel eens worden over het principe dat sa menwerking in ieder geval goed is. Met betrekking tot het laatste punt van bespreking, de noodzaak van dingen als ploegendienst, ovewerk en vrouwelijke arbeid, werd door ver schillende deelnemers betoogd, dat veel arbeiders wel hun toevlucht moe ten zoeken tot langer werken dan de normale arbeidsduur, omdat zij an ders het hoofd, financieel gezien, nauwelijks boven water kunnen hou den. Voor weduwen is de situatie al evenmin rooskleurig; het is voor hen vaak moeilijk werk te vinden, zonder hun kinderen te verwaarlozen. Ook het stelsel van ploegendienst ontmoet te veel bezwaren. Uiteraard waren er nog meer onderwerpen, vooral in de kleine wandelgroepen werden veel zaken besproken. Na deze slotdiscussie volgde een ge zamenlijke koffiemaaltijd, tijdens de ze maaltijd bleek pas goed dat er in derdaad sprake was van verbroede ring, de stemming was geanimeerd en bleef het ook tijdens het gezellig sa menzijn, tot om half elf de bussen verschenen om de deelnemers terug te brengen naar Dukdalf. dedeling: „Er is altijd nog een spreekuur voor de afdeling Volks huisvesting en wanneer men bij ons komt wordt men zo uitvoerig moge lijk voor- en ingelicht. De woningen die in de Vijfhoeven 1 gebouwd worden zullen allen van een centraal antennesysteem wor den voorzien. Hiervoor werd een krediet van 133.356,11 beschikbaar gesteld. De aanleg van een centraal antennesysteem komt voor de ko pers op 375,en voor de woning wetwoningen op 275, Bij gebruikmaking van de centrale antenne is men een vergoeding van 24,per jaar verschuldigd. De Heer van Heivoort was het hier niet mee eens dat mensen die gebruik wensen te maken van de binnenan- tenne toch de aanleg van het cen traal antennesysteem moeten mee betalen. De Heer van de Heyden vroeg zich af of het niet beter was de kosten in de grondprijs te bere kenen, waardoor een koper van 800 m2 grond bijvoorbeeld het dubbele beiaalt van wat een koper van 400 m2 grond moet betalen. Nu worden alle kopers over een kam geschoren en betaalt men ge woon per aansluiting, zo stelde de heer van de Heyden. Burgemeester Schweitzer antwoord de de Heer van Heivoort, dat het centraal-antenne systeem te verge lijken was met bijvoorbeeld de aan leg van riolering en licht. Hij gaf verder nog wat toelichtingen. Voorts zouden inwoners in dicht ge bouwde bieden dan wel meer moe ten gaan betalen, dan kopers in ge bieden waar de grondprijzen veel lager zijn. Ondanks deze uitleg liet de Heer v. Heivoort aantekenen tegen te heb ben gestemd. Ook kreeg de woning bouw nog meer aadacht. De ge meente Vlijmen heeft namelijk een extra contingent toegewezen gekre gen voor de bouw van 16 bejaar denwoningen in de premiesektor. De woningen komen in het bestem mingsplan Nieuwkuyk Oost, gele gen Lijsterbesstraat. De verkoop van het pand Wilhelmi- nastraat 54 in Vlijmen gaf vooral bij de heren De Vaan en-Pulles niet de volle instemming. Dat door een openbare verkoop de inwoners van Vlijmen buitenspel zouden worden gezet maar dit werd door de burge meester bestreden. Ook het voorstel van de heer Pulles om het pand al leen onder de inwoners van de ge meente Vlijmen te verkopen vond geen gehoor bij de heer Schweitzer. Wat betreft openbare verkoop ver dedigde Wethouder Leermakers het college met te verklaren, wanneer we een onderhandse verkoop zou den houden was er ongetwijfeld 'n storm van kritiek ui* de 'raad geko men. Ook in de hockey-wereld kan het gek gaan, getuige de prestaties van Waalwijks eerste herenelftal. Pre cies een week geleden speelden de Waalwijkers tegen Best een formi dabele wedstrijd, nu tegen Rapide, had dezelfde ploeg een volkomen off-day. Het rammelde over alle li nies en Rapide maakte daarvan han dig gebruik. In de eerste helft waren de Waal wijkers veruit de sterksten; tot aan de cirkel lukte het combinatiespel vrij aardig, maar eenmaal in het be rucht gebied gekomen, waren de Hulstenaren heer en meester. Een maal had H. Hoffmans pech, toen hij zijn schot gekeerd zag door de Rapide-back. Na de hervatting kreeg Rapide, gesteund door een grotere fysieke kracht, meer vat op het spel, het geen resulteerde in het eerste doel punt. gescoord uit een strafpush. KMHC probeerde de bakens te ver zetten, maar het te korte spel was een kolfje naar de hand van de ste vig ingrijpende Rapide-defensie. Een strafcorner in de 10e minuut bete kende 02. Bij KMHC verliet de rechtshalf Aarts het veld en werd vervangen door W. Rötjers. Piet v. Helvoirt kon nog tegenscoren voor Waalwijk, maar 10 min. voor tijd werd het vonnis definitief geveld, toen de Waalwijkse defensie treuzel de met wegwerken. De tijd die nog restte, was te kort om de marge als nog te verkleinen, trouwens, ver diend zou het ook niet geweest zijn, want de Waalwijkers1 speelden een zeer slechte wedstrijd. Door deze nederlaag zijn de Waalwijkse heren hun ongeslagen record kwijt. De andere elftallen deden 't beter. Waalwijk 2 won bij Push; Heren 3 won van MEP en Heren 4 van OHC, terwijl het 5de herenelftal 'n draw uit het vuur sleepte.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5