Uitgaan in het weekend niet I 06 3.K.UERHULST Elektronisch uurwerk in dameshorloges 00 3.K.VERHULST (30 3.K.VERHULST Apollo Lido fW „de Put" Sprang-Capelle VJcadeau centrumI El Terreno het mooiste cadeau», 'n Prisma horloge I De Ster Roestelberg verwiels lederwanenhuis 25,- _Si 4 20,- FOLIES HEESBEEN Dinsdag lichtwedstrijd selektieteams zondag- en zaterdagamateurs Uw Juwelier met 't Klokkenspel .Uw Juwelier met 't Klokkenspel Uw Juwelier met 't Klokkenspel amen thuis ^zJ^otet. Oeucieti 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 15 OKTOBER 1970 11 ALS DE NAAKTE WIND DER ZEE 9.K.VERHULST PRISMA kg- alleen lederwaren, maar ook shawls, dameskousen, panties, parapluies en handschoenen. amen ad. gaeeiiïg Natuurlijk CADEAUBON Grotestraat 260 Waalwijk Tel. 04160 34681 Grotestraat 260 Waalwijk Tel. 04160 34681 Stemvork Grotestraat 260 Waalwijk Tel. 04160 34681 Ook voor dames De jonge Leander is in Zwitser land voor een opleiding tot violist Ofschoon zijn studie nog niet ge heel voltooid is, laat zijn leraar hein toch voor een zomervakantie naai zijn moeder en zusje in Zweden gaan, omdat hij merkt dat Leander zich niet erg gelukkig voelt. I.eander en zijn zusje Mejt zien el kaar dan voor het eerst na twee jaar terug en zijn nog even dol cp elkaar als vroeger. Mejt zegt hem hoeveel zij van hem houdt en hoe zeer zij het betreurt dat broer en zus niet met elkaar kunnen trou wen. Zij stelt hem voor aan drie vriendinnen, Lola, Gerda en Susan- ne, die eveneens daar hun zomer vakantie doorbrengen En als de zomer afgelopen is en de meisjes afscheid komen nemen, is Leander een ander mens geworden. Hij heeft nu sex en ware liefde le ren onderscheiden en weet dat Su- ranne de ware vrouw voor hem zal zijn. SPREKEN - FLUISTEREN - STEUNEN De film verteld over enige mensen die samenwonen in een troosteloze en vervallen huurkazerne in een arbeidei'swijk van Tokio, en belicht hun op het sociale vlak liggende moeilijkheden Het bij elkander we nen in kleine ruimten met muren zo dun als papier geeft al deze men sen een gevoel van spanning die vooral op sexueel gebied een uitweg zoekt. Michüko en haar man Tatsu - ya wenen in een troosteloos en ver vallen wijk van Tokio in zo'n huur kazerne. De beide buren, de student Sada o en de onderwijzeres Kyoko moeten o.a. maar al te vaak het zelfbeklag van de dronken Tatsuya mee aan horen daar de wanden van hun' ka mertje geen geluid tegenhouden. Doch Michiko heeft echter de hoop op een betere toekomst niet pge- geven. ASTERIX EN CLEOPATRA Je volk is niets waard. Het is niet meer in staat tot grote dingen." De ze woorden van Jubus Caesar wek ken de woede op van Cleopara en de boosheid van de koning der ko ninginnen veroorzaakt een paniek onder de dienaren van het paleis. Cleopatra wil bewijzen dat Caesar ongelijk heeft en dus wedt zij met hem, dat zij binnen drie maanden in A'exandrië een prachtig paleis voor hem zal laten bauwen De op dracht hiertoe wordt toevertrouwd aan Numerobis, op dit ogenblik de beste architect van Egypte. Als hij er niet m slaagt het paleis op tijd af te leveren, zal hij voor de krokodil len worden geworpen. Nadat vorige week de platen nog op de disco-tafel lagen en de zwar te schijven welig ronddraaiden, ko men zaterdag twee Nederlandse topgroepen naar Kaatsheuvel. El Terreno aan de Markt herbergt ko mende zaterdagavond Island en Af ter Tea, namen van formaties die weinig nadere aankondiging behoe ven. Mocht men onverhoopt zater dagavond verhinderd zijn, dan zul len op verzoek ongetwijfeld zon dagavond tijdens het disco-bal plaatjes van de band, voor zover üat mogelijk is, oP verzoek gedraaid worden. Ook in Lido te Waalwijk komen in het naderende weekeinde twee mu ziekgroepen, die in de orkestwereid beslist niet als kleine jongetjes aan- Prisma gouden dameshorloge met gouden geslopen milanaise band475,- (gouden dameshorloges met gouden band v.a. 295,-) •rfe Juwaficr met. 't Klokkenspel Grötesuatl 260 WaalwgV Tel'O-li&O 34681 verzekerd tegen verlies en diefstal gekeken worden. Zaterdagavond gaan het Duke City Sextet met hun zanger Bob Smit, bekend van radio, t.v., grammofoon en cassette naar het „danstheater" aan het Hoefsven, terwijl de avond daarna niemand minder dan John Davis en The AU Stars op het podium zullen staan. Voor wie het nog niet wist: John Davis zingt daarbij wel eens en The Stars plegen wel eens originele to nen te treffen. Wat in andere plaatsen kan, kan ook in Nieuwkuyk, denken enkele inwoners van dit tot de gemeente Vlijmen behorend kerkdorp bij voorkomende gelegenheden wel eens. De Ster weet het echter zeker en handelt er ook naar. Het voor ons liggende weekeind brengt in café-restaurant De Ster, The All Stars en De Valentino's. Het hoeft geen betoog dat deze twee orkesten niet tegelijkertijd op de planken zullen staan. Eerstgenoemden doen dat zaterdag- en de anderen zon dagavond. De gemeente Loon op Zand is druk bezig met het verbeteren van de toegangsweg naar o.a. het rustiek gelegen De Roestelberg. Een klein stukje is reeds gerealiseerd en daar om moet hier het spreekwoord aan gehaald worden: „Wie het kleinste niet eert, is het grote niet weerd Meent men dat de minder egale wegbedekking een beletsel is om naar de Roestelberg te gaan dan kan dat duur te staan komen. Ten minste nadat bekend is wie er ko men: The Ferrari's. Aanstaande zaterdagavond groot aiscobal in De Put aan de Putsstraat te Waalwijk. Ook al meent men letterlijk en figuurlijk in de put tc zitten, het is de moeite waard De Put met een bezoek te vereren, want tijdens het disco-bal treedt als gast op de bekende disc-jockev Eddy Seure, van D.J.-club „Inter nationaal". Hier is niet alles mee gezegd want wat denkt u van de super sound uit de Antwerpse dis co s. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Sprang 9.30 en 2.30 uur: ds. G. Wursten; Ger. Kerk Sprang 9.30 en 4.30 uur: Ds. K. Schaafsma; Ned. Herv. Kerk Capel- le 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. J. Zaal; Ger. Kerk Capelle 9.30 en 3.00 uur: Ds. A. Vreugdenhil; Ger. Gemeente Julianalaan 9.30 en 3.00 uur: lees- dienst; Ned. Herv. Kerk Zuid. Hol- landsedijk 9.30 en 6.30 uur: Ds. W. van Hennekeler. f\ SPREEKBEURT In de Ned. Herv. Kerk aan de Zuid Hollandsedijk hoopt hedenavond Ds. Doornebal uit Oene voor te gaan in een Dienst des Woords voor de Ge reformeerde Zendingsbond, aanvang half acht. GEWICHTHEFFEN In de op zaterdag, 10 oktober 11. gehouden wedstrijd KSV, Eysden - RKV, Raamsdonksveer, stelden Jan Oerlemans en Jan Treffers hun re cords weer scherper. Jan Oerlemans (82 kg) kwam tot 102 Vè kg drukken (clubrecord), 92V2 kg trekken en 117 P2 kg stoten (persoonlijk record en clubreecrd). Zijn totaal van 312 Vè betekende een verbetering van zijn pers. record met 5 kg en van het club record staande ten name van De Graauw met 2Vi kg. Hij bezit nu al le records in de lichtzwaargewicht klasse, deze loopt van 75 tot 82 kg. Jan Treffers 80 kg kwam met 85 kg drukken, 80 kg trekken (pers. record) en 110 kg stoten (pers. re- record) tot een totaal van 275 kg, 'n verbetering van zijn record met IV2 kg. Voorts braoht de gehele ploeg, bestaande uit Heyblom, De Graauw, Oerlemans, Treffers en van Keulen het clubrecord van 1051 op 1084 kg. POWER-LIFT Onze plaatsgenoot Jan Oerlemans deed zondag ook mee aan het Neder lands kampioenschap Power-Lift en werd 4e in zijn klasse met een tótaal van 465 kg. Met "bankdrukken" (lig gend op bank, halter van borst om hoog duwen) kwam hij tot 90 leg. Met de "kniebuiging" (met halter in nek op hurken gaan zitten en weer recht gaan staan) tot 160 kg en met de "dead Lift" (halter van de grond op lichten en recht gaan staan) tot 215 BAZAR SSC De rondgang om gelden in te za melen voor de te organiseren bazar voor SSC loopt ten einde. Nog slechts een kleine wijk dient bezocht te worden en dan is dit gedeelte van de vele werkzaamheden ten einde. Het heeft het bestuur van het bazar- comité, onder leiding van de heer Kommers, bijzonder goed gedaan, dat men zoveel medewerking van de be volking heeft verkregen. De op brengst van de huis aan huis kollekte heeft alle verwachtingen overtroffen en zeer veel goederen in natura zijn door de inwoners toegezegd. Het co mité is daar zeer erkentelijk voor, en bengt de inwoners daarvoor dan ook terecht veel dank. Het is de bedoe ling van het comité om nu die werk zaamheden ter hand te nemen, die voor de bazar van groot belang zijn, de inrichting en wat daarmede ver band houdt. Ook voor dit onderdeel is reeds de medewerking toegezegd van een der leden van het comité. Na tuurlijk zal men cok voor deze aan gelegenheid op andere personen een beroep doen. Inzake een ander on derdeel van deze bazar is men thans ook volop in actie nl. de aan de te organiseren bazar verbonden grote verloting. Het comité verwacht ook JOVANDA panties v.a. 2,25 in alle modetinten. JOVANDA kousen v.a. 2,00 moderne wollen. JAGO SHAWLS v.a. 5,95 PARAPLU'S voor heren v.a. 8,95 Opvouwbare PARAPLU'S v.a. 18,75 Nappa handschoenen, gevoerd voor heren v.a. 11,95 voor dames v.a. 15,75 grotestraat 264 waalwijk Tfjdens het weekeind Dineren in een sfeervol restaurant bij candle-light en zachte muziek 'n borreltje vooraf een lekker bord soep bij de smakelijke hoofdschotel een goed glas wijn hierna een toetje en een kopje koffie tot besluit. Voor 2 personen van dit onderdeel van een ieder zijn medewerking nl. door het kepen van één of meerdere loten. De prijs per lot bedraagt slechts 0,50 en de prijzen aan deze loterij verbonden zijn zeer waardevol. De hoofdprijs bestaat uit een wasautomaat. Het doel ervan is de vv SSC aan de nodige geldmid delen te helpen die nodig zijn tot rea lisering van de op stapel staande plannen, die voor een groot deel zul len ten goede kernen aan de jeugd. BEJAARDENMIDDAG Maandagmiddag werd in het cul tureel centrum "Zidewinde" onder leiding van wethouder Jac. Vcs een bejaardenmiddag gehouden welke druk bezocht was. Burgemeester M. van Prooijen gaf in een korte toespraak tot de aanwezi gen een uiteenzetting van de oprich ting van de stichting voor het open bejaardenwerk, hetwelk door notaris W. Knoop op woensdag 30 septem ber is verleden. Volgens de statuten moet er een be stuur worden samengesteld bestaan de uit één vertegenwoordiger aan te wijzen door het college van B. en W., en vervolgens één persoon door het C.N.V., het N.V.V., het bejaarden centrum Achter de Hoven, Het Groe ne Kruis, één vertegenwoordigster der plaatselijke vrouwenverenigingen, en een tweetal personen die behoren tot de geregelde bezoekers van de be jaardenmiddagen. Spreker stelde voor dat de bezoekers onderling zich hierover zouden bera den en deze middag candidaten stel len, van welke zij menen voor deze bestuursfunctie geschikt te zijn. Op de volgende bejaardenmiddag op maandag 26 oktober kan hierover dan worden gestemd. Hierna werden door de bezoekers kandidaat gesteld mevr. Holboom en de heren J. de Pender, J. Heurder en A. v. d. Hoeven, zodat hieruit een keuze zal worden gedaan. OPENING WINKEL Op dindsdag 20 oktober a.s. zal des avonds om half aoht de officiële opening plaatsvinden van de nieuw Bediening en B.T.W. inbegrepen. ^Qeótaurcmt C C>pcc.taliteitci\ k.c.-<ta<irant oan de £ang*traat Lekker eten zonder te koken! heerlijke crèmesoep 'n hoofdschotel om te smullen hierbij voor ieder 1 glas wijn en een lekker nagerecht Voor 2 personen aan huis bezorgd alles inbegrepen Meer personen, prijs naar even redigheid. Waalwijk Grotestraat 208 Telefoon 04160 - 32330 Er was een zieke boer in besooien, zijn ega kocht bij ons twee brooien, de boer at ze op, werd beter en stond op en ging diezelfde middag nog hooien. voor beter (end) brood. Grotestraat 235, Waalwijk Raadhuisplein 10a, Drunen Verras Uw ouders, kinderen of vrienden met een vnnr pon dinertje met z'n twep^" gebouwde winkel van Leo van Andel op de hoek van de Poolsestraat en Schrevelstraat, welke opening zal ge schieden door burgemeester M. van Prcoijen. RIK- EN BARAKCONCOURS Uitgaande van de carnavalsvereni ging, gevestigd in café C. Kleinloog aan de Tilburgseweg wordt er het a.s. weekend vanaf vrijdagavond 8 uur een rik- en barakconcours gehou den, waarvoor natuurlijk weer mcoie prijzen beschikbaar zijn gesteld. VERGADERING SCHOOLVERENIGING In het cultureel centrum "Zide winde" werd j.l. maandagavond de jaarvergadering gehouden van de schoolvereniging van de séhoöl met de bijbel, alsmede de kleuterschool aan de Zuid Hollandsedijk. De voorzitter, de heer J. A. Bossers, sprak een openingswoord waarin hij er zijn vreugde over uitsprak dat zo- velen gevolg hadden gegeven aan de oproep om deze vergadering bij te wonen. Hij herdacht het bestuurslid, de heer J. M. Bogers, die in het afgelopen verenigingsjaar was overleden, en die zeer veel jaren zitting had gehad in het schoolbestuur, waarbij hij veel werk in het belang der school had verricht. Door de secretaris de heer A. Zonne veld werden de notulen en het jaar verslag gelezen, welke door de leden werden goedgekeurd. Over het financieel overzicht dat aan alle leden was toegezonden kwamen ook geen vragen zodat dit dus even eens zonder op- of aanmerkingen de goedkeuring der leden kon wegdra gen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. A. Bossers herkozen met 85 stemmen van de 112 leden die aan wezig waren. De heer A. Zonneveld werd eveneens herkozen en wel met 86 stemmen. In de vacature van het overleden bestuurslid J. M. Bogers was door een aantal leden als kandi daat gesteld de heer J. van der Esch, Hogevaart 9, terwijl tijdens de ver gadering eveneens nog als kandidaat werd gesteld de heer A. Haverhals, Lage Zandschel. Bij de stemming kreeg de heer J. v. d. Esöh 77 stem men en de heer A. Haverhals 32 stemmen. Naast de herkozen heren J. A. Bossers en A. Zonneveld heeft ook het nieuw gekozen bestuurslid de heer v. d. Esch zijn benoeming aan genomen. Voor de rondvraag was van een lid een tweetal vragen ontvangen welke door het hoofd der school, de heer Maurik en door de voorzitter werden beantwoord. WAALWIJK - Op het terrein van RKC te Waalwijk zal volgende week dinsdag 20 oktober een lichtwedstrijd gespeeld worden tussen een selektie- team der zondagsamateurs en een zelfde team van de zaterdagamateurs van de afdeling Zuid 1 van de KNVB. Ook in de andere afdelin gen van de KNVB zullen dergelijke selektiewedstrijdcn ivorden gespeeld, die ten doel hebben indirekt al te ko men tot een selektie van kandidaten voor het Nederlands Amateurelftal. Uit de aldus ontstane kerngroep zal het elftal samengesteld worden dat tegen Rusland speelt in de kwali ficatiewedstrijden voor het Olym pisch voetbaltournooi in 1972 in München. Het elftal van de zondagamateurs ziet er als volgt uit: Doel: v. d. Meeberg (Alliance) Achter: B. Bool (RKC), J. v. Oers (SC Gastel), Luybregts (Veerse Beys) en M. Raaymakers (TSC); Midden: W. v. Hoof (Helmond), Ha- vermans (SC Gastel), W. Kornuit (Helmond Sport); Voor: H. v. d. Avooird (TSC), Rooy- mans (Bladella), C. Soeterboek (Desk). De volgende spelers zijn geselekteerd voor het zaterdagamateure'lftal: G. Schreurder (Roda Boys); J. v. Keulen (Good-Luck); C. de Ridder (Arnemuiden); Verstraaten (De Meeuwen); Tameeres (Kozakken Boys); T. Blokland (Kozakken Boys); W. Klaver (Good-Luck; D. Faassen (De Meeuwen); J. Zwerts (Kozakken Boys); J. Vos (Roda Boys); J. Gro tenbroers (NEO'25); IJ. v. Straten (Woudrichem); D. Francken (De Meeuwen); K. Paulides (NEO '25); J. de Korte (Dinteloord). De wedstrijd begint om 8 uur. Leden, donateurs en seizoenkaarten zijn voor deze avond niet geldig. Voor dames die precisie op prijs stellen, is er goed nieuws. Want ook zij zullen binnenkort een nieuw horloge kunnen kopen, dat gratie in uitvoering paart aan een klein technisch wonder. Wat eerder mogelijk was in het grotere herenhorloge, is - na veel onder zoek - nu ook bereikt in het fijnere horloge oor de vrouw. Het zal wor den uitgevoerd met een elektronisch uurwerk, op het stemvorkprincipc, dat niet meer zorg van de draagster vraagt, dan dat zij een keer per jaar zelf de kleine kwikbatterij vervangt. De fabrikant van de Bulova „MinLAccutron" (zo heet de serie dameshorloges) garandeert, op schrift zelfs, dat er geen grotere tijdafwijking dan één minuut p ;r maand mag zijn. Ook dat is iets bijzonders. Toen tien jaar geleden, bij Bulova in Bienne, Zwitserland, het eerste prototype van de Accutron gereed kwam, was er iets revolutionairs gebeurd. Eeuwen lang had het uur werk „getikt". Nu „zoemde" het Dat was hef hoorbare resultaat van een verandering die uiteraard veel meer betekende. Het nieuwe horlo ge vertegenwoordigde de grootste vooruitgang in de geschiedenis van de tijdaanwijzing, sinds zo'n drie honderd jaar geleden de balans en de veer werden uitgevonden. Mo derne horloges kennen een zeer grote precisie. Want de techniek verbeterde voortdurend wat nog on volmaakt was. Maar het principe van het „conventionele" horloge veranderde weinig. De Bulova Ac cutron echter kent géén veer, géén balans, géén onrust - of welk ander onderdeel van het, tot de nieuwe uitvinding bekende, horloge dan ook. Het Kan - en behoeft - zelfs niet opgewonden te worden. Een stemvork - zo was al lang bekend - zou, als zeer nauwkeurige frekwentiestandaard voor een uur- M erk van grote betekenis kunnen zijn. Het probleem was „slechts": hoe kan een stemvork in voortdu rende trilling worden gehouden en hoe kon de trilling op een rader werk worden overgebracht? De uit vinding van de transistor (in 1948) - Ai'; en de kwikbatterij maakten tenslot te het praktisch werken met een zeer kleine stemvork in een horloge mogelijk. In de ontwikkelingslabo ratoria van de Bulova Watch Co. werd door de physicus Max Hetzel en zijn medewerkers onder strixte geheimhouding, gewerkt aan het eerste werkende polshorloge met ingebouwde stemvork. Zij slaagden in 1954. De weg van dat eerste model tor. de serieproduktie was echter neg lang en moeilijk. Toen die tenslotte tot stand kwam bleek het nieuwe uurwerk volgens objektieve maat staven en onafhankelijk onderzoek, meer dan tien maal zo betrouwbaar als het beste bestaande horloge. Wanneer straks de Mini-Accutron in de winkels verkrijgbaar zal zijn, dan zal blijken dat er op een kleui formaat veel te doen is. Soms zal er zelfs ruimte zijn voor secondewij zer, en dag- en datumaanduiding. Er zal dan iets mogelijk blijken dat lang gewenst werd: een horloge dat zeer nauwkeurig de tijd aan geeft, dat men nooit meer behoeft op te winden of te dragen om het te laten lopen. Dat er charmant en modieus uitziet. Een waarbij men, na ongeveer een jaar, het wonder baarlijke kwikbatterijtje even ge makkelijk vervangt als het vuur steentje in de aansteker.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 11