J. Hornes uit Waalwijk-zuid ontving koninklijke zilveren onderscheiding Streekderby tegen Nieuwkuyk gewonnen door RKDVC2-1 Kunstmarkt in „De Pit" te Waalwijk is geslaagd WAALWIJK Tentoonstelling keramiek en wandtapijten te Drunen 3 jubilarissen bij „Trouw aan Oranje" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 OKTOBER 1970 geridderde was 40 jaar Bid Oranjevereniging Dank Telkens feestdag ecretaris Dames KMHC- Nuenen O—O Werkstukken van pater Van Kessel en Mar. van Riet Drunen Donderda g starten Pax Christi voet tochten AFWEZIG Drunen WAALWIJK - Vrijdagavond vond er in zaal De Lindeboom bij de heer J. Timmermans een feestelijke bijeenkomst plaats van de Oranjevereniging "Trouw aan Oranje". Op deze avond werden een drietal jubilarissen ge huldigd, waarbij wel één heel bijzondere, namelijk het 40-jarig lidmaat schap van de secretaris van de vereniging: de heer J. Homes. Burgemees ter J. Teijssen was persoonlijk aanwezig om hem een koninklijke onder scheiding te overhandigen en wel de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Verder waren er nog twee zilveren jubila rissen te weten de voorzitter, de heer A. van Seters en bestuurslid C. van Loon. Het woord werd allereerst gevoerd door de voorzitter, de heer A. van Seters, die toch wel enige betekenis zag in het gedurende 40 jaren funk- tioneren van een Oranjevereniging en speciaal in het stadsdeel Waalwijk- Zuid. "In deze tijd van veranderingen en vernieuwingen, waarbij inspraak het woord is geworden kan een Oranje vereniging zeker toch een zinvolle be tekenis hebben en 't Koninklijk Huis ligt ons dan ook zeer na aan het hart. Steeds probeert Trouw aan Oranje van elke Koninginnedag een waar festijn te maken en wel speciaal voor de jeugd. We zijn hier bijeen om een drietal jubilarissen te huldigen en wel in het bijzonder onze secretaris, de heer J. Hornes. Gedurende 40 jaren heeft hij Trouw aan Oranje gediend. Niet alleen heeft hij dit gedaan om zijn organisatorische kwaliteiten ten beste te geven, maar niet minder, om dat hij altijd heeft ingezien, dat ieder een bij Koninginnedag moest betrok ken worden", aldus de voorzitter. "Alle werkzaamheden heeft hij steeds voor zijn rekening genomen en wat des te meer opvalt is, dat gedurende al die jaren nooit een kind vergeten is geworden" vervolgde hij. Hij dankte dan ook de heer J. Hornes voor zijn vele inspannende werkzaamheden, waarbij hij niet vergat diens vrouw dank te brengen voor de steun, die zij hem geweest is gedurende al die jaren. Hierna richtte hij zich speci aal tot de zilveren jubilaris, de heer C. van Loon. Hij stelde, dat de heer Van Loon steeds een man is geweest, die bereid was te helpen waar dit no dig was en dat dit steeds ging onder het besef iets speciaals ieder jaar weer van de verjaardag van de Ko ningin te maken. De heer A. van Seters dankte verder alle leden van het comité voor de steun steeds opnieuw gegeven. Er heerst een sfeer van vriendschap en onderling begrip, die vooral in de vele vergaderingen tot uiting komt. Hij toonde zich verheugd voorzitter van deze vereniging te mogen zijn. In zijn toespraak ging burgemeester J. Teijssen in op de bijzondere om standigheid dat de Oranjevereniging "Trouw aan Oranje" zich gedurende al die jaren heeft weten te handha ven. Er wordt veel inspanning van de leden gevraagd en zonder uitzonde ring levert iedereen van 't comité 'n gen met de ere-medaille in zilver ver van de verjaardag van de Koningin een geslaagde dag te maken. Van jaar tot jaar is het "Trouw aan Oranje" gelukt om er een wezenlijk evenement van te maken, zowel voor ouderen als voor de jongeren. U heeft een vitale vereniging, waarin een uitstekende harmonie heerst; elke Koninginnedag is een feestdag. Zich speciaal richtend tot de 40-jari- ge jubilaris de heer J. Hornes stelde hij, dat hij niet alleen in het verleden, maar ook nu nog zeer aktief is on danks zijn hoge leeftijd: "U heeft al tijd al de kunst van het organiseren verstaan en zeker vanaf het moment dat u 25 jaar geleden secretaris werd van de vereniging. Door uw spon tane inzet kunt u een modelbestuur der genoemd worden. Niet alleen heeft u zioh bovendien gedurende al die jaren verdienstelijk gemaakt voor de Oranjevereniging "Trouw aan Oranje", maar ook nog voor de scheidsrechtersvereniging De Lang straat van de KNVB". Het deed hem dan ook genoegen de heer J. Hornes te kunnen mededelen, dat het voor al zijn aktiviteiten Hare Majesteit de Koningin had behaagd hem te begifti gen met de ere-medaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau, welke onderscheiding burgemees ter Teijssen daarna opspeldde. Woorden van gelukwens van burge meester Teijssen waren er bovendien nog voor beide zilveren jubilarissen, de heren Van Seters en Van Loon, die ook gedurende de afgelopen 25 Burgemeester Teijssen van Waalwijk speldt jubilaris J. Hornes de zil veren ere-medaille van de Ordé van Oranje Nassau op. Mevrouw Hornes (midden) is daarvan de gelukkige getuige. Voor een record aantal toeschou wers, ruim duizend, werd deze eer ste streekderby van deze competitie in Drunen gespeeld. Direct na het beginsignaal was het een fel aan vallend RKDVC. Doelpunten bleven echter uit. Na pl.m. 10 min. spelen was er een grof misverstand in de RKDVC-achterhoede, dat Nieuw- kuijk de kans gaf de score te ope nen. RKDVC bleef hierna de ster kere ploeg. Er werd echter te ze nuwachtig gespeeld, wat het plaat sen van de bal en het afwerken van de aanvallen niet ten goede kwam. Vlak voor de rust verkeek de doel man van Nieuwkuijk zich op een schot van T. Wagemakers en werd net gelijk. De rust ging dus in met een gelijke stand door twee toeval lige goals. Na rust was het een sterker DVC dat de toon aangaf. De Drunenaren konden het overwicht echter niet in doelpunten uitdrukken. Dit ge beurde pas 5 min. voor tijd, toen Wagemakers een voorzet van rechts op beheerste manier in een doel punt wist om te zetten. Het werd dus een verdiende 21 overwinning voor RKDVC. Ook RKDVC bleef ongeslagen, door bij Uno Animo 2 met 10 te winnen. Haarsteeg 2RKDVC 3 12 Heusden 2—RKDVC 4 4—0 DESK 5—RKDVC 5 1—6 RKDVC 6—Waspik 4 4—0 RWB 6—RKDVC 7 1—3 RKDVC 8Haarsteeg 4 04 jaren hun beste krachten hebben ge geven aan "Trouw aan Oranje". Door de heer Van Seters werd beide jubilarissen een geschenk onder cou vert aangeboden en de dames verrast met bloemen. De heer Hornes op zijn beurt complimenteerde de voorzitter en eveneens jubilarissen. Ook hij kreeg 'n geschenk onder couvert en mevr. Van Seters bloemen, 'n Dank woord gesproken door 'n zoon van de hr. Hornes,, besloot 't officiële deel en de avond werd verder doorgebracht in een gezellig samenzijn. Na 5 succesvolle wedstrijden moes ten de Waalwijkse hockeydames in een bekerontmoeting tegen het ook in de 2e klasse spelende sterke elf tal van Nuenen aantreden. Het was vanaf het begin een stevige wedstrijd met de Nuenen-dames iets sterker. Waalwijk kwam traag op gang. De meisjes uit Nuenen kre gen een drietal strafcorners te ne men maar er kwamen geen doel punten uit. Na 15 min. ging Waal wijk beter spelen en kwam meer in de aanval. Het bleef echter alle maal nog zonder resultaat. Na de thee een heel ander Waalwijk dat fel ten aanval trok en gevaar lijk voor het Nuenen-doel kwam. Verschillende goede kansen werden echter gemist. Toen kwam Nuenen terug maar het miste ook doelrijpe kansen. Een verdiend gelijkspel, waar beide elftallen vrede mee zul len hebben. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De gisteren in het jeugdcentrum De Pit te Waalwijk ge houden Kunstmarkt schijnt bij de be zoekers goed aangeslagen te zijn. Bo vendien was organisator René Son- rienberg uit Den Bosch uiterst tevre den over het bezoekersaantal dat hij op ongeveer 450 schatte. De kunst markt van de 22 deelnemende kun stenaars in de ruimten van De Pit te Waalwijk was de tweede in de serie kunstmarkten die door de heer Son- nenberg o.a. nog in Uden, Oss, Ven- lo, Nijmegen en West-Brabant geor ganiseerd zullen worden. Op de kraampjes in de kunstmarkt waren geen Waalwijkse kunstenaars vertegenwoordigd. Daarentegen wa ren er wel deelnemers en deelneem sters uit Den Bosch, Tilburg, Diessen Oisterwijk, Meerveldhoven, maar ook nog uit Roermond en Enspijk (Gld.). Zij vertoonden een keur aan kunst artikelen, zoals poppen, sieraden, wandkleden, schilderijen, keramiek, grafiek, email, batik- en boetseerwerk Daarnaast stond ook de paint-in waar de bezoekers zelf expressieve daden als schilderen, boetseren en plakken konden verrichten in de belangstel ling. Bovendien waren de vaak heel aardige kunstzinnige produkten te koop en werd door de scheppers uit leg over werkwijze, vervaardiging en behoud gegeven. Velen hebben op de kunstmarkt dan ook behoorlijk wat ideetjes opgedaan om zelf eventueel iets te vervaardi gen. Hieraan hebben exposanten als o.a. U. Muller, Jabusch, Jan van Tol, Henk Potters, mevr. Modest v. Uden- Spank, Toos van den Hout, mevr. Hummelman in zeer grote mate bij gedragen. Op 26 en 27 december zal in de Bra banthallen in Den Bosch een even eens door René Sonnenberg opgezet te grote internationale kunstmanifes tatie worden gehouden. Er worden ook kunstzinnige films getoond, ter wijl bejaarde bezoekers daar een bij zondere attraktie kunnen verwachten. (Van onze verslaggever) DRUNEN - "Dit is voor Drunen een bepaald unieke expositie die ook voor 'n breder publiek bereikbaar is", zei burgemeester mr. H. Stieger van Drunen vrijdagavond bij de officiële opening van de tentoonstelling van keramiek en wandkleden in de aula van basisschool "De Wegwijzer" in Vennen Oost te Drunen. En de ex positie van pater Raymond van Kes sel uit Nieuwkuyk en zijn schoon zusje Marieke van Kessel-van Riet uit Son is inderdaad door een breder publiek - circa 700 mensen, jong en oud - bezocht. Toen de tentoonstelling gisteravond afgesloten werd, toonden beide kun stenaars zich dan ook uiterst tevreden over het verloop ervan. Velen hebben met veel interesse geke ken naar de talrijke werkstukken van pater van Kessel, voornamelijk uit klei gevormde en in eigen ovens ge bakken schalen, asbakken, kommen, vazen, pullen, decoratieve kandelaars, figurencomposities e.d. Bovendien heeft het publiek alleen maar positief gereageerd en heeft verscheidene op drachten gegeven voor het maken van o.a. decoraties voor huizen. Ook wandtapijtweefster Marieke van Riet heeft verschillende kleden kunnen verkopen. Vrijdagavond bij de opening van de tentoonstelling waren zowel pater v. Kessel als mevr. Van Riet reeds op timistisch. Die opening was geschied door burgemeester mr. H. Stieger. "Wij in Nederland en met name inde grotere gemeenschappen nemen de begrippen Cultuur en Kunst wat al te gemakkelijk in de mond. Alhoewel er in een gemeente als de onze ook en kele verfraaiingen aanwezig zijn die tot kunst behoren, schrikken de twee begrippen nog wat af. Desondanks zijn de reakties bij ons en met name bij de jeugd voor deze tentoonstel ling misschien zelfs beter dan in an dere plaatsen" aldus burgemeester H. Stieger. Hij vond het bijzonder de moeite waard dat de leiding van de school de ruimte beschikbaar heeft willen stellen. "Hierdoor is aan de nieuwe wijk een ander beeld gegeven. Het is een soort trefpunt geworden, waar o.a. de kunst in de goede zin van het woord plezier moet -geven, zoals de makers het er zich ook van hebben voorgesteld", voegde hij eraan toe. De heer ir. Th. van Lammeren, voor zitter van 't bestuur Stichting School- belangen Drunen bracht de genodig den vrijdagavond op de hoogte van 't feit dat het initiatief van de heer C. Willemse, hoofd van de school, uitge gaan was. De heer Van Lammeren zei dat de gemeenschapsruimte ook nog voor andere doeleinden, waarmee mensen bij elkaar gebracht worden, beschikbaar gesteld kan worden. Pa ter van Kessel vertelde een en ander over keramiek in het algemeen waar bij hij ook even duidde op een ten toongestelde pottenbakkersstoel met wiel. "Keramiek", zo zei hij, "is een Grieks woord met de betekenis van gebakken aarde". Marieke van Riet-van Kessel heef: 'n atelier "perséfoné" te Son, terwijl pater van Kessel in de kelderruimte onder de toren van het voormalige kasteel Onsyoort te Nieuwkuyk een permanente tentoonstelling van zijn tegels, geglazuurde decoraties, asbak ken, kandelaars enz. ingerioht heeft. Voor kunstenaar en kunstenares zit het reeds in de pen dat zij te zijner tijd ook met een expositie in Waal wijk zullen komen. FRAAIE CROSS-RESULTATEN Gisteren namen enkele DAK-ateleten deel aan een cross te Blerick (Lim burg). In deze bosloop wist B. van Dal een fraaie 10e plaats te bemach tigen, terwijl G. Willemse zich als 25e klasseerde. GILDE ST. HUBERTUS Het schuttersfestijn afgelopen zater dag in Genderen tussen de de schiet vereniging De Zwaan en het Drunen- se St. Hu'bertus is gewonnen door De Zwaan. Algeheel kampioen werd de heer B. Kommers uit Genderen. FEESTVERLICHTING Het ligt in de bedoeling van de Waalwijkse Middenstandsbond om evenais vorig jaar, tijdens de ko mende feestdagen in het centrum van Waalwijk een feestverlichting aan te brengen. De betrokken mid denstanders in het centrum van Waalwijk worden gevraagd in de kosten van de opbouw, exploitatie en afbraak bij te dragen. HULDIGING Twep leden van het kerkkoor van de St. Clemensparochie in Waal wijk zullen dinsdag 20 oktober wor de gahuldigd in verband met hun zilveren jubileum. Het zijn de he ren A. Kemps, en J. Siegenthaler, die om tien uur na de eucharistie- vier.ng zullen worden gehuldigd in de pastorie van de kerk. SUCCESVOLLE TONEELOPVOERING DR. MOLLERCOLLEGE Vrijdagavond vond in de aula van het Dr. Mollercollege de op voering plaats van het blijspel "Geld te geef" van Walter Black en William Menved door de toneel groep "Amor" bestaande uit leer lingen van het Pauluslyceum te Til'burg. De regie was in handen van C. J. Kleemans. Er waren vele toeschou wers, die genoten van 't geboden spel. De avond was dan ook 'n groot succes. UITWISSELING ACCORDEOLA In tegenstelling tot eerder gege ven berichten zal de uitwisseling van de Waalwijkse accordeonver eniging Accordeola met de zuster vereniging uit Unna a.s. zaterdag niet plaatsvinden in café Timmer mans maar in het gebouw "Duk dalf", Blijde Incomstelaan 9 te Waalwijk Dit in verband met het feit dat het podium in Dukdalf wel geschikt is om 2 accordeon-gezel schappen (40 personen) voldoende plaatsruimte te geven. Het bal na afloop zal wel in café Timmermans aan de Antoniusstraat plaatsvinden. De uitwisseling in Duitsland enige weken geleden is ook in de Duitse kranten uitvoerig beschreven. Het nu te geven con cert door Accordeola en de Akkor- deonclub Unna-Königsborn mag even,eens in de aandacht van de be volking aangeprezen worden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Mechelse herder; puk kel; etui met sleutels; lichtblauw kindei truitje; dameshril; bankbil jet; horloge; schoenfournituren; ketek .nplaat- damesarmband; bank biljet (Belgisch). Verloren: Militaire tas; verzeke ringsplaatje; verrekijker; honden- riem, bril; donkerbruine handschoe nen; Duitse staander; verpleegsters- speld, gouden kinderarmbandje; zwart-wit stoffen centuur; ormband met plaatje; zonnebril; grijs poesje; wit kinderjack; bruin plastic acten- tas; handtasje; oorbel; bruine da mesportemonnee; zonnebril; zwart foudraal met tengels. Donderdag 22 oktober a.s. worden 3500 eindexamenkandidaten uit het gehele land in Den Bosch om kwa-.t over twee op het parkeerterrein van de veemarkthallen, ongeveer een Kwartier lopen vanaf het sta tion (pijlen volgen) verwacht, om deel te nemen aan de 14e Pax Chrr.- ti voettocht. Iedere route volgt een eigen programma dat door de route ouders bekend wordt gemaakt. Het gesproktsthema: "Tegen de verka veling" heeft betrekking op de in- tregatie van geloof, politiek, enz. In kleine groepjes zullen de jong>- ren nierover in onderling begrip met elkaar praten en zich bezinnen op h l uiteindelijke doel: wereld vrede. Zaterdag komen allen om 18.00 uur tezamen in de kathedrale basiliek van St. Jan waarmen el kaar zal ontmoeten in zang en stil te. Zondag om 10.00 uur ontmoeten alle trekkers elkaar weer in de Con greshal van do Brabanthallen waar om 1-J.30 uur de Eucharistieviering begint welke door de TV. wordt uitgezonden. Na de koffiemaaltijd, omstreeks 12.00 uur gaan allen weer huiswaarts. De deelnemers zullen worden verdeeld over 15 routes, waarvan route X van Waalwijk, via Nieuwkuyk, naar Den Bosch gaat pn route XV van Heusden-Vlijmen naar Den Bosch. ij OPEN AVOND Volgende week dinsdag 27 okto ber organiseert 't JOC in samen werking met de KWJ een zgn Open Avond over Brazilië met als spre- iivr Jan Glissenaar. TOTO AQUARIUMSHOW 1971 Inzet 343,25. Ie prijs: H. Dutman, Grotestraat 202, Waalwijk en J. v. d. Koven, Hollands Steegje 6, Waal wijk; geraden resp. f 343,50 en 343,—. 7c prijs: A. Monte, Mgr. Volkers'r. 120, Kaatsheuvel, geraden 343,75. 3e prijs: M. Damen, Koningin Em ir.uslraat 29, Kaatsheuvel, geraden f 344,50. Reclames tot 3 dagen na bekend making uitslag bij dhr. Koekoek, Mr. Kappeyne van de Cuppelostr. lo Waalwijk en P. Brouwer, Poolse- t'raat 24, Waalwijk. Tevens wordt onder de aandacht gebracht dat al leen formulieren met eindbedragen tgcrond op 25 cent of meervouden dairvan meedingen, andere bedra gen maken het formulier volgens t •cglement ongeldig. JEUGDTOTO BAARDWIJK Uitslag jeugdtotto v.v. Baardwijk 3e week junoren. Inzet 874,10. Ie prijs: H. de Roon, Kekrstraat 8.", Sprang-Capelle; A. v. d. Graaf, Ca- nadesestraat 23, Waalwijk, C. Steen- beek, Reigerbekstraat 10, Waalwij k; J. Mulders, Bloemendaalweg IC. Waalwijk; D. den Iloet, Teister bandlaan 10, Waalwijk, C. Leytens, Baardwijksestraat 137, Waalwijk; J. v-ommeren, Coubertin laan S5. Waalwijk. Ieder heeft geraden 874,10 en ontvangt 18,73 :-e prijs: geraden 874,11: R. Soff- ner, Korenbloemstraat 1, Waalwijk; geraden 874,09: Mevr. v. Breken, fivolistaat 104, Tilburg, ieder ont vangt 43,71. 3e prijs: geraden 874,06: H. D >- ï-cnmans. Jasmijnhof 11, Waalwijk: P. v. Well, Putstraat 58, Waalwij x; Ieder ontvangt 21,85. Reclames hiertegen mogelijk tot donderdag bij J. Verhoofdstad, va.. V essemstraat 45, Waalwijk. II. E. H. LANGEMEIJER Arts van dinsdag 20 oktober t/m maandag 9 november. Voor dringende gevallen nemen de plaatselijke collegae waar. HOGE PREDIKATEN OP DE NATIONALE TENTOONSTELLING VAN INTERSHOW TE 's HERTOGENBOSCH Leden van dp konijnen- en pluim- vrevereniging W. en O. behaalden op Nation tentoonstelling Inter- '•how 'e Den Bosch met internatio nale deelneming zeer hoge predika- on. J. Maas met klein Chinchilla voedster: le Z.Z.G. en beste dier in ■ieze klasse. B. v.,d. Hoven met V reus ram bl. grauw: le Z.Z.G. en mooi:, dier der' overige kleuren* voedster bl grijs le Z.G. P. Snoeren z,.G. met rus zwart. W. Brekeelmans net witte van Hottot G.G. G. Trom- mc'v.n met castor Rex. G. M. Ver water met Rex castor ram le Z.G. idem Z.G. L. Tervorderen le Z.G. met Oosterse roller duivin, idem duffer 2e Z.G. met Deense ekster uim ar duivin 2e Z.G. AKTIVITEITEN KVO In de afgelopen week zijn er en kele aktiviteiten geweest bij de KVO van de NCBè Dinsdag was er Maria Moederdag. die 's avonds begon met een Eucharistieviering in de St. Antoniuskerk door de geestelijk adviseur van de vereni ging kapelaan Smits. Tijdens de H. Mis werd door Mevr. van Bladei- Klijn gesproken over het heden daags moederschap. De avond werd daarna verder door gebracht in café De Schuur, waar Je dames alleieerst de koffie wacht te. Gediscussieerd over het onder werp: de mening van ouderen :e- genover de mening van jongeren. Tijdens de avond konden de dames aioh ook opgeven voor de cursus "Variaties met brood" in café Leen- heers. De avond betekende tevens de opening van het nieuwe vereni- g.ngsjaar en dit gebeurde door de voorzitster Mevr. van Loon-Pulles. Donderdagavond vond in Vlijmen een kamerplantenwedstrijd plaats, waarbij door Mevr. van Woensel- van de Velden de eerste prijs be haald werd met haar goed verzorg de hertshoorn. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS AFD. WAALWIJK De 3e kontaktavond van dit win 'erseizoen zal worden gehouden op donderdag 22 oktober a.s. Aanvang 8 uur, in de bovenzaal van de Ge croonde Leersse". AGENDA V/oensdag 3 uur: Repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Donderdag 8 uur: Repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. Zaterdag 8 uur: Herdenking 110 ja rig bestaan Liedertafel "Oefening en Vermaak" in De Twee Kolom men. W. V. D. LEE WON SPORTHAL LOOP TE SNEEK Wederom heeft D.A.K.-atleet Willy van der Lee een overwinning we ten behalen. Strijdtoneel was dit maal het Friese Sneek. Atletiekver eniging Horror organiseerde er een v/tgwedstrijd voor heren en vetera nen ove een afstand van 10* km. Deze prestatie krijgt meer reliëf door het feit dat de Nationaal Kam pioen de- veteranen, Leen de Groot, met de derde plaats genoegen moest nemen op bijna een minuut achter stand. De uitslag verteranen 10 km: 1 W. v.d. Lee, D.A.K. Drunen, 32 min. 57 sec.; 2 J. Smits, Holland Leiden, 33 min 19 sec.; 3 L. de Grcot, K.N.A.U. Warmerhuizen, 33 min. 46 sec.; 4 v. d. Klinker, Hellas Utrecht, 34 min. 40 sec.; 5 H. v. Vliet, Sivino Den Haag, 35 min. 14 sec.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7