Gemeenteraad Sprang-Capelle snel door agenda heen Concert in Sprang-Capelle uitstekend geslaagd Sta&sar Stassar s.s.c. elfde merk.'t is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk, KABO Waalwijk huldigde negental jubilarissen preft/grollen, lekker roken mTWIN Uitbreiding sportcomplex «Juffrouwsteeg Reeds in de raadsvergadering van 23 dec. 1969 werd door de raad be- Gemeentebestuur Waalwijk huldigde M. van Daalen Nieuwe school Enthousiasme bij publiek in Zidewinde Samenzang Zangspel Drunen „2 extra pakjes" Bouwdag in Drunen Elshout Woenselse Boys— Vlijmense Boys 2—0 6 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 7 J.l. vrijdagavond had de gemeenteraad van Sprang-Capelle slechts één uur nodig om zich door de agenda van de maanden september en ok tober heen te werken. Eén van de agendapunten was het voorstel van li. en W. om aan de vorige week in gebruik genomen openbare kleu terschool aan de Louise de Colignystraat de naam te geven van „Prins Constantijnschool". De lieren Dekkers en De Vries zouden echter gaar ne zien dat over de naamgeving contact opge'nomen zou worden met de ouders der schoolgaande kinderen, daar enkele ouders reeds hier over met hen hadden gesproken op de openingsavond van de school. Besloten werd om derhalve over de naam voor de school met de ou ders overleg te plegen. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van machtiging aan dit college tot plaatsing of verwijdering van verkeerstekens op borden die een gebod of verbod bevatten, werd goedgekeurd. Door de heren Dek kers en Pruyssers werd gevraagd of er maatregelen getroffen konden worden inzake de snelheidsbeper king op de Wendelnesseweg en Ho- gevaart, doch hierop antwoordde de voorzitter dat dit niet mogelijk is, daar deze wegen buiten de z.g. be bouwde kom vallen. Voor het aanbrengen van een 2- tal licht wegwijzers, werd een be drag van 8500,beschikbaar ge steld. Deze wegwijzers zullen wor den geplaatst aan de zuidzijde van de Hoofdstraat tegenover de Veer- weg en aan de noordzijde, van de Hoofdstraat tegenover de Wendel nesseweg oost/Schoolstraat. Deze bewegwijzering wordt aangepast en gemoderniseerd op voorstel van de ANWB. Van de heren C. Faro, Trampad 4 en L. v. Andel, Schrevelstraat 107, werden enkele kleine perceeltjes grond gekocht voor de symbolische prijs van ƒ1,per persoon. De woningen Kerkstraat 27, 29 en 31 werden gekocht van de heer A. Baars te Amsterdam voor de prijs van 30.000,T.z.t. zullen deze woningen worden gesloopt, tenein de de verkeerssituatie op het punt KerkstraatOudestraat te verbete ren, aangezien deze zeer onoverzich telijk en derhalve bijzonder gevaar lijk is. Aan de heer D. v. d. Schans, Zuid- hollandsedijk 18, wordt een schade vergoeding van 129,60 uitgekeerd in verband met een ontbinding van de pacht voor een perceeltje grond, dat de gemeente nodig heeft voor de reconstructie van het Trampad. WAALWIJK - Vrijdagmiddag werd de heer M. van Daalen op het ge meentehuis gehuldigd in verband met het feit, dat hij zijn 25-jarig ambts jubileum vierde in gemeentedienst. Burgemeester J. Teijssen memoreerde het feit, dat de heer M. van Daalen op 26 mei 1945 als arbeider eerste klasse in dienst trad bij de gemeente cp een arbeidsovereenkomst. Op 1 ja nuari 1946 trad hij in vaste dienst. Sinds 1 juni 1964 was de heer M. van Daalen - in Waalwijk veel be ter bekend als "Thijs van Daalen" - geklassificeerd als vakman eerste klas Burgemeester J. Teijssen belichte bo vendien de militaire loopbaan van de heer Van Daalen, die na zijn vertrek naar Engeland via de invasie in Nor- mandië weer naar Nederland geko men is in 1944. Wegens zijn verdien sten zijn aan hem verschillende onder scheidingen uitgereikt. Ondanks het feit dat zijn gezondheidstoestand mo menteel iets minder is, kenschetste burgemeester Teijssen hem toch als een vitaal dynamisch persoon. De heer J. Kobben, direkteur Ge meentewerken, zei meer dan tevreden geweest te zijn over de prestaties van de heer van Daalen en hij stelde dat vooral in de verhouding tot de an dere collega's hij altijd een voorbeeld is geweest. Het woord werd ook nog gevoerd door de heer M. C. van Dae- len, voorzitter van de KABO. afde ling Waalwijk, die een aantal behar- tenswaardige woorden sprak. In zijn dankwoord benadrukte de heer Van Daalen, dat hij hoopte, dat al zijn collega's de pensioengerechtigde leeftijd zouden halen in een goede ge zondheid. De bijeenkomst werd geslo ten door de heer M. van Eijl, wethou der, die bovendien zijn collega's van Seters en van Heeswijk excuseerde voor hun noodgedwongen afwezig heid. De heer Van Daalen werden door de verschillende sprekers enve loppen met inhoud aangeboden, ter wijl mevrouw Van Daalen verrast werd met bloemen. sloten om een bedrag van 35.000,- beschikbaar te stellen voor de eer ste fase van de uitbreiding van het sportcomplex aan de Juffrouwsteeg. In deze raadsvergadering hadden de raadsleden echter wel de wens te kennen gegeven dat ze gaarne zou den zien dat beide verenigingen zou den fuseren. Door Ged. Staten is nu de goedkeuring verleend voor het krediet van f 35.000, Op 8 juli van dit jaar was erdoor het college van B. en W. een onder houd geweest met de voorzitters van H.N.C. en Wit-Zwart, waarin gevraagd werd naar de stand van zaken over de fusie-plannen. Bij brief van 13 sept. deelde het bestuur van H.N.C. mee, dat van de 60 leden van 18 jaar en ouder er 47 leden schriftelijk hun antwoord hadden ingediend. Van dit aantal bleken 37 leden voorstander te zijn van fu sering, echter alleen onder 'n nieu we naam en nieuwe statuten. Het bestuur van Wit-Zwart had meege deeld dat nog niet de helft van de stemgerechtigde leden voorstander is van fusering op de door de v.v. H.N.C. voorgestane wijze. Uit deze standpunten blijkt dus, dat van een fusie voorlopig nog geen sprake zal zijn. Een fusie is echter een zaak die niet geforceerd moet worden, doch beide verenigingen moeten die fusie zelf wensen. Er mag echter niet vergeten worden dat beide ver enigingen 'n belangrijk stuk jeugd werk verzorgen. In beide verenigin gen geven vele personen hun vrije tijd en hun energie om de jeugd in die verenigingen op te vangen en te begeleiden. Het college van B. en W. meende dat het plan tot uitbreiding en ver betering van het sportcomplex aan de Juffrouwsteeg gerealiseerd-dient te worden, waarbij beide verenigin gen in onderling overleg van het complex gebruik zullen moeten ma ken. Hoewel de raadsleden 't jam mer vonden dat er tot op heden nog geen fusie tot stand was gekomen, vonden ze het voorstel van B. en W. toch goed en gaven er hun goed keuring aan, hopende dat in de toe komst toch een fusie tot stand zou komen. Bij monde van de heer Rijkers werd meegedeeld, dat de S.G.P. ge acht werd te hebben tegengestemd voor het beschikbaar stellen van 't bedrag voor de uitbreiding van het sportcomplex. Voor de bouw van een 4-klassige kleuterschool en 8-klassige school voor basisonderwijs, welke gebouwd zal worden aan de Willem de Zwij gerstraat, werd een bedrag van 1.286.817,gevoteerd. Voor de bouw van de kleuterschool is inmid dels reeds een geldlening van 300.000,door Ged. Staten goed gekeurd, zodat het in de bedoeling ligt om in 1971 een aanvang te ne men met de bouw. Deze nieuwe school dient dan ter vervanging van de huidige kleuterschool en Prinses Wilhelm in aschool ran de Zuidhol- landsedijk in Kaatsheuvel. Aan de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente van 's-Grevelduin- en Vrijhoeve-Capelle zal een subsi die worden verleend van ƒ20.770,18 voor de kosten van de restauratie van de Herv. kerk aan de Hoofd straat. Tevens werd door de raad goedgekeurd de overeenstemming die was bereikt tussen het gemeen tebestuur met de N.V. Voederfabriek Calorita, in verband met de schade vergoeding tengevolge van het dem pen van een gedeelte van de Capel- se haven. Het aangaan van een rekening courant voor een bedrag van 200.000,voor het jaar 1971 met het stichtingsbestuur van „Stichting voor de ontwikkeling van de tuin bouw in de gemeenten 's-Graven- moer, Sprang-Capelle en Waspik", alsmede enkele wijzigingen van de gemeentebegroting en de begroting van het grondbedrijf voor 't dienst jaar 1970, waren hamerstukken. De brief van de café-exploitant, de heer W. Kuis, om de verkoop van bier in de kantines op de plaatse lijke voetbalvelden te verbieden, werd voor kennisgeving aangeno men. SPRANG-CAPELLE - Dat de door liet Christelijk Gemengd Koor 'Looft den Heer' te Sprang georganiseerde concerten nog steeds bij het publiek in de smaak vallen, werd zaterdagavond weer bewezen. Een geheel bezette zaal van Zidewinde toonde zich enthousiast over het gebodene en stak dit niet onder stoelen of 'banken, maar bracht de algemeen leider de 'heer P. Christ, aan het slot een overweldigende en verdiende ovatie. Het ge varieerde programma was dan ook vlot en keurig uitgevoerd en getuigde van intense voorbereiding, terwijl de vele samenzang niet weinig tot het slagen van het geheel bijdroeg. Na de opening door het Muziekkorps van het Leger des Heils uit Dordrecht onder leiding van Kapelmeester G. A. van der Heijden, dat het instrumen tale gedeelte van het programma voor haar rekening nam, opende de voor zitter van Looft den Heer, de heer P. van Vugt de avond door voor te gaan in gebed. Daarna richtte hij een welkomstwoord tot allen en in het bijzonder tot de ere-voorzitter Ds. Spoelstra, de be schermheer van Looft den Heer% bur gemeester M. van Prooijen en het col lege van b. en w. en tot de voorzitter van de Bond van Chr. Zang- en Ora toriumverenigingen afdeling Brabant, de heer Nauta uit Breda met z'n echt genote. De programmaleider, de heer Harteveld uit Baardwijk kondigde de uit te voeren nummers met een pas send woordje aan en praatte het pro gramma op uitstekende wijze aaneen, waarbij hij aan het slot eveneens een warm applaus in ontvangst mocht ne men. Looft den Heer en het medewerkende Hervormd Kerkkoor van Baardwijk- Drunen, beiden onder leiding van di rigent Christ uit Tilburg, begonnen met 'Dat ons loflied rijze', daarbij aan de piano begeleid door de heer H. Spierings, die zioh tijdens het hele concert uitstekend van zijn niet te on derschatte taak heeft gekweten. Ge zamenlijk werd vervolgens gezongen 'Zing dan nu voor God de Heer', waarna de koren vervolgden met Loof Hem en 'Jezus mijn Heiland', een West-Pruisische melodie in 'n bewer king van de dirigent. Beide nummers WAALWIJK - Vrijdagavond vond een feestelijke bijeenkomst plaats van de Katholieke Bond van Overheidspe rsoneelin zaal De Lindeboom bij de heer J. Timmermans. Een aantal personen werd namelijk gehuldigd in ver band met hun lidmaatschap. De avond werd geopend door de heer C. van Mosselveld, die niet alleen het feit memoreerde dat speciaal was gekomen de Bondsvoorzitter van de KABO, de heer A. Weijters, tevens Tweede Kamer-lid, maar tevens de toetreding van 17 nieuwe leden gedurende de laatste weken benadrukte. Speciale dank hiervoor werd door hem ge bracht aan de heer C. Maas. GESCHENKEN-TIPS werden uitstekend vertolkt en het ap plaus na elk nummer bewees hoe de goede zang werd gewaardeerd. Na massale samenzang 'Van U zijn alle dingen', bracht het muziekkorps ten gehore 'De macht van de liefde' van L. Conoon, waarna de koren 'n twee tal werken van Handel uitvoerden, n.l. 'Singt unsern Gott' en 'Lobge- sang'. Hoogtepunten van de avond waren zeker de door de koren met medewerking van het muziekkorps gespeelde 'God is getrouw' en het door de koren gebrachte 'Soli Deo Gloria' van F. Pijlman. Het muziek korps besloot het eerste gedeelte van de avond met de mars 'Vul de wereld met muziek'. Na de pauze werden op verdienstelij ke wijze enkele zangspelen uitgevoerd waarbij enige dames en heren de zang op het toneel uitbeeldden. Afwisse lend werden in samenzang nog uitge voerd een Brabants Volkslied en 'Ik houd van Holland'. Het zangspel 'Waar zijn toch de tijden gebleven' met muziek uit 'Ein Walzertraum' van Oscar Straus, met solozang van de heer Branderhorst en mevr. Rijken oogstte eveneens bijzonder veel bijval, waarbij de dans werd uitgevoerd door Carin Lambooij en Lex Vedder uit Tilburg. Als kelner trad hierin op de heer Nieuwenhuizen. De voorzitter van 'Looft den Heer' bracht aan het einde allen die mee hadden gewerkt dank en constateerde dat het een mooie avond was. Aan di rigent Christ en de medewerkende dames en heren werden bloemen aan geboden, terwijl de heer Harteveld 'n boekenbon kreeg. Als slotzang werd gezamenlijk nog gezongen 'De dag door Uwe gunst ontvangen'. In de toespraak van de heer Weijters waren er allereerst woorden van feli citatie aan het adres van de jubila rissen. "Deze jubilea hebben 'n grote betekenis. We staan in de branding van een zich vernieuwende tijd. De vraag is dan ook: is er nog plaats voor een organisatie als de KABO? Het is goed er aan te herinneren, dat tijdens een op 26 januari van dit jaar gehouden congres de positie van de KABO bepaald is: zij is en blijft er; zij is onmisbaar voor het overheids personeel in Nederland. Door de heer Weijters werd de 400,- kwestie ten aanzien van het overheidspersoneel direkt gezien als een mede-resultaat van de KABO. Hij was bovendien niet alleen blij met deze uitkering sec, maar nog meer blij, dat nu een niet- procentuele uitkering is bewerkstel ligd kunnen werden, welke voor elke inkomenscategorie gelijk blijft". "Op dit moment vindt er al weer overleg plaats voor de loonmaatrege len in 1971 en is een en ander al aan de regering voorgelegd. Het gaat er in de komende voorstellen om een reële loonstijging te creëren. Wij zijn klaar voor een nieuw gevecht met de regering. Een beter bewijs voor de werkzaamheid van onze organisatie is er niet te vinden, waarbij is boven dien nog mag aantekenen, dat WÜ steeds zoeken naar de optimale or ganisatievorm. U zult zich wellicht afvragen wat dit allemaal te maken heeft met de jubilarissen van van avond. Deze jubilarissen zijn het na melijk geweest, die onze organisatie mee hebben opgebouwd en versterkt. In een periode van nog geen 20 jaren is het ledenaantal meer dan verdub beld tot 46.000. Dit is de verdienste van ons allemaal te noemen". Hij stipte hierbij verder aan, dat de orga nisatie in Wfaalwijk zeker nog voor uitbreiding vatbaar is. Namens de KABO bracht hij dank aan de jubilarissen en zei trots op hen te zijn. Hij hoopte verder, dat zij nog lang deel uit zouden maken van ROMANTICA VOERT MINI-MUSICAL OP Meisjeskoor Romantica uit Drunen brengt op donderdag 12 november 'n muzikale showavond in de Hoge Bra ken. Aan deze avond verlenen o.a. medewerking het komisch duo Mini en Maxi, bekend van radio en t.v. Het Meisjeskoor heeft ondanks een zeer druk seizoen speciaal voor het Drunense publiek een mini musical ingestudeerd met de zeer toepasselij ke naam "Het wel en wee van Naatje Pet". Deze mini-musical speelt zich geheel af in een confectie-atelier met al de gein en zorgen, die daar zoal bijhoren. Romantica heeft ook in het afgelopen seizoen weer vele uitvoe ringen buiten Drunen gegeven. Na tuurlijk mogen de Duinzangertjes niet vergeten worden. Men weet waar schijnlijk nog dat hun kinderoperette een grandioos succes is geworden in en buiten Drunen. Het is prettig te kunnen vermelden dat de Duinzan gertjes nu al weer druk bezig zijn een nieuwe kinderoperette in te studeren waarvan men later ongetwijfeld nog meer zal horen. De uitvoering begint om 8 uur pre- de organisatie. Zij hebben er boven- dien recht op te horen dat wij hun werk voort zetten en dat wij zo goed mogelijk zullen blijven behartigen de belangen van al onze leden. De gouden jubilaris P. Ketelaars lO kreeg een luxueus uitgevoerde kist sigaren. De 40-jarige jubilarissen P. Steenbergen, M. v. Daelen, M. Kuys flf), en Tli. de Leyer kregen door de heer Weijters het gouden insigne opge- speld, terwijl de beide zilveren jubila- rissen een zilveren insigne kregen, te weten de lieren A. van Riel en H. Sa bel. Wegens ziekte konden niet aan wezig zijn de heren A. van Well en M. Leijtens, die hun veertigjarig lid maatschap vieren. Vandaag starten wij met onze interessante St. Nicolaas-actie onder het motto: JUWELIER Stationsstraat Waalwijk 88 tel. 33037 De dames van de jubilarissen werden verrast met bloemen door de afdeling Waalwijk van de KABO, terwijl de jubilerende personen sigaren kregen aangeboden door de heer C. v. Mos selveld. De heer C. van Mosselveld excuseerde de beide wethouders J. v. Heeswijk en A. van Seters, die door omstandigheden niet aanwezig kon den zijn. In een gezellig samenzijn werd de avond verder doorgebracht. cies. De artistieke leiding van deze mini-musical berust bij mevr. Klerkx- Tonnon, terwijl de muzikale leiding in handen is van de heer J. Manders. MOOIE RESULTATEN DAK-LEDEN In de jubileum-vennenloop te Oister- wijk gistermiddag hebben leden van de Drunense atletiekclub DAK hoge ogen gegooid in de klasseringen. Bij de jongens C was het M. Verspoor die de tweede plaats veroverde terwijl in de klassen jongens B en meisjes B de vierde plaatsen gingen naar resp. H. Smid en B. Brok. UITSTAPJE VROUWENGILDE Morgen hebben de leden van het Vrouwengilde een uitstapje naar de Porseleine Fles en de Nieuwe Kerk in Delft. Daarna is het de rest van de middag winkelen in Den Haag. Ver trek 's morgens om 9 uur vanaf het Raadhuisplein te Drunen. VOGEL- EN VISSENSHOW WERD SUCCES De Vogelvereniging De Edelzanger en de Aquariumver. Natuur in Huis hield zaterdag en zondag een gecom bineerde show. De opening werd ver richt door de voorzitter van de Vo gelvereniging de heer W. van Vugt en de heer Bouwhuis van de Aquari umvereniging. De beide verenigingen hadden voor een goed verzorgde show gezorgd, waar veel te genieten viel. De prijzen kwamen bij de volgende personen terecht: Alg. kampioen eigen kweek W. van Vugt met een Aurora astrilde; alg. kampioen overjarige vogels M. van de Wiel; 'ljeste edelzanger M. Verkuyl le prijs zebravinken H. Keetels; le prijs Jap. Meeuwen W- van Vugt; le prijs grote parkieten F. Corten; le prijs diamantduiven C. Meesters; le prijs tropen W. van Vugt; le prijs ka naries pigment A. Pulles; le prijs kanaries vetstof P. van de Hout; le prijs postuurkanaries Th. van Dru nen; le prijs wildzang W. van Vugt; le prijs bastaarden H. v. d. Wiel; le prijs grasparkieten F. Bergmans. MICROSCOOP-SET Kompleet met spiegel en lampverlichting, objectglaas jes, pincet en dergelijke. Vergroting 100 tot 300 x draai baar objectief. In leuke doos verpakt 41,25 Brillenmode Stationsstraat 54, Waalwijk tel. 32648 (Van onze verslaggever) DRUNEN - Volgende week zater dag 14 november zal in de gemeente Drunen voor de tweede keer in haar historie een zgn. bouwdag worden gehouden. Onder het motto "Drunen bouwt niet alleen woningen" zal op uitgebreide wijze aandacht worden geschonken aan de aktiviteiten op bouwgebied in verschillende sektoren in de gemeente Drunen. Onder meer de direkteur gemeentewerken de heer C. Horsten, is met de voorbereidingen voor deze bouivdag reeds een aantal weken bezig. Naast maquettes, foto's en tekeningen van de woonwijken zul len o.a. ook de scholenbouw en de medio november te starten bouw van de sporthal te Drunen in het bouw dagprogramma opgenomen worden. WILLY v. d. WIEL MISS E.V. '71 In het parochiehuis te Elshout is gis teravond mej. Willy v. d. Wiel tot "Miss E.V. 1971" gekozen. De miss woont in Drunen, maar heeft toch ook wat Elshouts bloed in de aderen. Mej. v. d. Wiel werd gekroond door de voorzitter van "Elshout Vooruit". Voorts kreeg zij een prachtige sjerp en een grote wisselbeker. Ook mag zij voor een heel seizoen gratis aan alle in het parochiehuis te houden evene menten mee doen. Deze miss-verkie- zing is voor de negende maal in suc cessie gehouden. Als vanouds was de zaal tot de nok toe gevuld. De miss- keuze was in handen gelegd van de in de zaal aanwezige heren, die deze taak met veel animo vervulden. Zondag speelde Vlijmene Boys een uitwedstrijd tegen Woenselse Boys. Beide ploegen stonden gelijk in de middenmoot en verwacht werd dat beiden zich zouden inspannen om aansluiting te krijgen bij de kop groep. De Vlijmense Boys startten met goede uitvallen maar Woensel wist het spel te verplaatsen en het kwam nu en dan in de aanval. De Vlijmense verdediging greep goed in zodat het spel op en neer golfde. Beide ploegen misten een afronder. Toen de doelman van Woensel de bal ver uittrapte kwam deze bij de midvoor terecht die ineens vrij voor doel kwam en geen fout maakte. 10. Hierna kreeg Vlijmen de kans om gelijk te maken maar de doel man van Woensel redde fraai en met 10 kwam de rust. Na de thee hetzelfde spelbeeld met om beurten beide partijen in de aanval. De Boys konden echter niet hun vorm vin den van de laatste wedstrijden. Te gen het einde kwam bij een goede aanval van Woensel de bal bij de rechtsbinnen die de Vlijmen-doel- man verraste en 20 aantekende. Het le team van SSC was jl zater dag vrij omdat het terrein van Go Ahead in Kampen was afgekeurd. De reserves van SSC leden een 10 nederlaag tegen BWR. SSC 3 verloor van BVC met 13. SSC 5 won met grote cijfers van Mena Muria en wel met 101. In het Franse plaatsje Saint- Laurent du Pont bij Grenoble is in een dancing waarin 172 mensen aan wezig waren brand uitgebroken. Direct stond alles in vuur en vlam en bleken er twee nooduitgangen te zijn dichtgespijkerd. Slechts 30 jon ge mensen konden zich redden en 142 bleken in de vlammen te zijn omgekomen. De AR Radicalen hebben een nieuwe partij opgericht. Het aantal doden bij de brand in Groningen is gestegen tot 16.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7