wAaLwijkse en UnqstRaatse couRant Voorzieningen sport, recreatie en onderwijs vormen trekpleisters voor bouwdag Drunen Inspraak bevolking in „stemvork"-plan tt. ZATERDAG START BOUW SPORTHAL DRUNEN EN BASISSCHOOL ELSHOUT mm Tweede sportpark Drunen in studie Scholen GEHAKT 1.79 fVSotto bouwdag: niet alleen woningen Aantal objekten Sport Recreatie WAALWIJK - DRUNEN CARBONADE 248 ct. HUTSPOT STOOFPREI TARTAAR SPINAZIE MAANDAG 9 NOVEMBER 1970 93e JAARGANG No. 90 De tcho vAn het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) f 0,35 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) 4,05 p. kwrt. p.post 4,75 by girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „Echo" (Van onze verslaggever DRUNEN - De eerste bouwdag in de gemeente Drunen, vandaag pre cies 2 jaar geleden, was een succes. Bij die gelegenheid in het Drunense uitbreidingsplan "Vennen-Oost" overhandigde burgemeester mr. H. Stie- ger op officiële wijze aan de bewoners van het eerste klaargekomen huis de huisdeursluitel, waardoor de ontsluiting van de nieuwe woonwijk sym bolisch tot stand kwam. Sinds die eerste woning twee jaar geleden zijn er in dit bestemmingsplan van de gemeente Drunen tot op heden 338 woningen gereedgekomen. In ditzelfde tijdvak kwamen elders in Drunen en Elshout nog 83 woningen gereed zodat het totaal van het gebouwde woningbestand op niet minder dan 421 uitkomt. Hiermee zijn de bouwaktiviteiten in Dru nen nog lang niet uitgeput. Op 1 november j.l. waren in geheel Drunen 298 woningen in aanbouw, terwijl op het verzorgende gebied ook nogal het een en ander "op stapel staat". Behalve het laten zien van de vrij grote ontwikkeling van een evenwichtig groeiende gemeente als Drunen, zou de tweede bouwdag welke komende zaterdag en zondag gehouden wordt, weinig nieuwe facetten kunnen tonen, ware het niet dat het gemeentebe stuur van Drunen onder wiens )auspiciën de naderende bouwdag gehou den wordt, drie andere gemeentelijke aspekten op de voorgrond geplaatst heeft. Het zijn drie belangrijke peilers"waarvan burgemeester Stieger vindt dat zij het jbeleid van het gemeentebestuur mede Stoelen en dat zij reeds ieder afzonderlijk, maar zeker tezamen tot een groot gedeelte van de leefbaarheid in de gemeente Drunen bijdragen: sport, recreatie en on derwijs. Had de vorige bouiudag als direkte aanleiding het verwelkomen van de eerste bewoners in Vennen-Oost, dit maal zal er echt 'gebouwd' worden. Zaterdag immers gaat de eerste spade in de grond voor de bouw van een nieuwe sporthal aan de Prins Hen drikstraat in het intussen praktisch volgebouwde Drunense plan Braken- Oost, terwijl eveneens zaterdag een cfficieel begin gemaakt wordt met de 7 klassige basisschool en gymnastiek zaal te Elshout. En toch zijn het niet deze twee voor sport-, recreatie- en onderivijsgebied belangrijke startpun ten alleen die een nieuwe bouwdag hoeven te rechtvaardigen. Zo zullen tijdens een rondrit door de gemeente Drunen per autobus zater- morgen een aantal genodigden waar onder burgemeester, wethouders, ge meenteraadsleden, hoofden van de dienst van de gemeentesecretarie, di- rekteur Gemeentewerken, die tevens als 'gids' optreedt, leden van de ver schillende schoolbesturen, vertegen woordigers van de Sportraad Drunen- Elshout, geestelijke overheid en een aantal architekten, met diverse pro- iekten gekonfronteerd worden. Be halve de bouwterreinen voor de basis school met gymnastiekzaal te Elshout en voor de sporthal te Drunen, wor den ook de bouwterreinen bezocht voor de prot.-chr. kleuterschool in de Leliestraat, katholieke kleuterschool aan de Kastanjelaan en katholieke kleuterschool in de Ravelstraat te Vennen-Oost. Tijdens de rondrit doet men ook nog de dan gereedgekomen ontsluitingsweg aan voor de camping Kievitswaard aan de Honderdbunder- weg, het nieuwe parkeerterrein annex piknikplaats, te Giersbergen, de gro tendeels voltooide rekonstruktiewer- ken in Grotestraat en Eindstraat en diverse algemene projekten in het be stemmingsplan Vennen-Oost. Daarna zal burgemeester Stieger rond 12 uur in de aula van basisschool De Weg wijzer in Vennen-Oost de tentoon stelling openen, die in het kader van de bouwdag gehouden wordt. In verband met de bouw van de sport hal die voor de hele gemeenschap van belang is, wordt de sport in een spe ciaal daglicht geplaatst. Het meeste opzien baart evenwel het pion voor 'n nieuw sportpark vlakbij de bebouwde kom van Drunen, waarvan volgens de modernste ideeën op dit gebied een studie prent gemaakt is. Volgens ge gevens van de plaatselijke sportraad telden Drunen en Elshout op 1 janu ari van dit jaar 1710 aktieve sport beoefenaars: 687 vrouwelijke en 1023 mannelijke. Deze zouden hun sport binnen 12 bloeiende bij lande lijke bonden aangesloten verenigin gen beoefenen. Het gemeentebestuur heeft bij elkaar geteld wat per 1 november aan spe cifieke sportgelegenheid-accommoda- tie beschikbaar was. Het kwam tot 2 gymnastieklokalen, een compleet ge meentelijk sportpark langs de Sport laan. dat 3 velden en een van licht masten voorzien trainingsveld bezit, een sportveld in het kerkdorp Elshout met daarbij een beperkte trainings accommodatie, een aanvullend com plex sportvelden (2 velden en 1 rui men trainingsgelegenheid) in bestem mingsplan Vennen-Oost, een sport veld op het gemeentelijke kampeer- centrum De Klinkaert ten behoeve van de gasten, 't gemeentelijk zwem bad aan de Sportlaan, een zwembad van Lips N.V. nabij restaurant Duin rand, een naast dat zwembad gelegen tennispark met 3 gravelbanen en bij behorende accommodatie en 'n nieuw hippisch centrum De Hoge Heide. Dit sportaccommodatiebestand zal binnen een jaar bij het begin van het schooljaar 1971-1972 aangevuld zijn met een sporthal (vloeroppervlakte Het "stemvorkplan" dat als "Vennen-Oost 11" het zuidoostelijke deel van het omvangrijke bestemmingsplan Vennen-Oost tussen Heidijk niet zichtbaar beneden gesitueerd), Duinweg (rechts) en toekomstige Beethoven- laan (boven) geprojekteerd is, zal eerst de toets der kritiek van zowel bevolking als overheid moeten passeren voordat het gerealiseerd kan worden. Duidelijk zichtbaar is de als een stemvork in het gebied liggende weg die met "buiten" slechts één verbinding heeft. De donkere rechthoekige achter de huizen gelegen vlakken zijn de autoparkeerhavens. Tijdens de bouwdag en de bijbehorende tentoonstelling zaterdag 'en zondag kan de Drunense burgerij kennis nemen van een aantrekkelijk toekomstplan, waarbij nog niet over realisering gesproken kan wor den. Bovenstaande prent van een omvangrijk tweede sportpark in de gemeente Drunen dat vlakbij de te bouwen sporthal verwezenlijkt zou kunnen worden, wordt door het gemeentebestuur van Drunen nog een praatplangenoemd. Hoewel de plannen in voorbereiding zijn, staat het vast dat een nieuw sportpark in Drunen opgezet zal worden volgens de meest moderne opvattingen op dit gebied. Kortbij de sporthal (op de foto het grootste omlijnde rechthoekige vlak'rechtsboven) is tussen Prins Hendrikstraat (boven) Lipsstraat (links) en Chrysantenstraat (beneden en rechts) een projekt ontworpen dat een viertal velden, waarvan één mede bedoeld is voor de beoefening van de atletieksport (sintelbaan) en twee trainingsvel den omvat. Het gebied ten noord-oosten van het Fina-tankstation waar sporthal en tweede sportpark geprojekteerd zijn, had nog geen vaste bestemming in bestemmingsplan Braken-Oost. Het gemeentebe stuur van Drunen vindt het ook i.v.m. de ligging van de sporthal aldaar beter geen woningbouw toe te laten, maar in overleg met de stedebouwkundige een soort park aan te leggen. Immers ook een dieren park met herten en vogels en een vijver (linksboven) completeren het in principe geheel open gebied. Met de realisering van het praatplan dat de deskundige tuinbouwarchitekt C. J. Elings uit Oisterwijk ontworpen heeftis ongetwijfeld nog enige jaren gemoeid. 25 x 55 meter) te Drunen en 'n gym nastiek te Elshout. Bovendien staat een uitbreiding van de trainingsac commodatie op 't gemeentelijk sport park langs de Sportlaan op het pro gramma. De daarmee samenhangende tweede peiler van het gemeentëbestuurlijk be leid noemt burgemeester Stieger de recreatie. Hij gaat ervan uit dat het bestaan van het gemeentelijke kam- peercentrum De Klinkaert aan de Duinweg te Drunen evenals het in het zuidelijk deel van de gemeente gele gen bos- en duingebied voldoende be kend zijn. Een nieuw recreatie-objekt dat thans in wording is, zal op de bouwdag in de belangstelling ge bracht worden. In het voorjaar van 1971 komt namelijk De Kievitswaard, een recreatie-object in de hoek Duin weg en Honderdbunderweg in exploi tatie. Dit projekt met een totale op pervlakte van ongeveer 24 ha omvat een roeivijver van ruim 7 ha, diverse voorzieningen voor dagrecreatie, ter wijl het geheel zijn bekroning krijgt in een aan de over van de plas te bou wen rustiek restaurant, dat een direkt en rechtstreeks uitzicht geeft °P Let op natuurlijke wijze aangelegde ge bied. Aan de oostzijde van de roei vijver zal een caravanpark komen, be stemd voor verblijfsrecreanten. Be halve het gebied voor de sta-caravans zal het geheel, dat door de Brouwerij De Drie Hoefijzers uit Breda geëx ploiteerd gaat worden, voor het pu bliek vrij toegankelijk zijn. Zaterdag wordt de inmiddels aangelegde toe gangsweg vanaf de Honderdbunder weg ontsloten. Ook nog de recreatie dienend zijn de tegen de Kievitswaard aangelegen midgetgolfbaan en de en kele op Giersbergen aangebrachte verharde parkeergelegenheiden die 't zgn. wilde parkeren aan de rand van de Drunense Duinen tegen moeten gaan. Ook valt de bouwdag in feite samen met de aanvang van de bouw van nog 3 scholen: twee 2-klassige kleuter scholen op katholieke basis en één 2- klassige kleuterschool op protestans- christelijke basis, alle drie in 't kerk dorp Drunen. "Nu met de bouw van deze schoten, inclusief die basisschool te Elshout, begonnen gaat worden, kan", aldus het gemeentebestuur, "gezegd worden dat het gehele on derwijs, met uitzondering van twee (vervolg op pag. 3) EM-TE supermarkt DINSDAG 500 gram 500 gram 39 ct. WOENSDAG 500 gram panklaar, p. zak 49 ct. DONDERDAG per stuk 69 ct. DIEPVRIES pak a 450 gram 69 ct.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 1