Ue bcho van het Zuiden In centrum Kaatsheuvel is geen plaats meer voor 14 bejaardenwoningen l Show en „open huis" bij Musa Waalwijk Voorzitter RWB noemde Nan Bruurmijn voorbeeld voor alle jeugdleden Nieuwe showroom garagebedr. Machielsen Waalwijk geopend <©0 0 0.0 0<00 sar bouwman brillen RAADSLEDEN AGEERDEN TEGEN BOUW IN PANNEHOEF BungaEowwijk Larcd van SCIeef wordt uitgebreid Pannehoef Oeen bijbouw deen plaats Van olie naar aardgas grotestraat 231 waalwijk^ Uitbreiding terrein Uno Animo föasleiding 350 keer ën ie elftal RWB Verdiensten Huldiging Sprang-Capelle Ca^elte N.E.O. Waalwijk MAANDAG 9 NOVEMBER 1970 93e JAARGANG No. 30 GESCHENKEN-TIPS KAATSHEUVEL De gemeenteraad van Loon op Zand kwam don derdagavond in vergadering bijeen om een vrij omvangrijke agenda te behandelen. Kowel alle voorstellen tenslotte zonder hoofdelijke stem ming werden geaccepteerd, waren er toch enkele zaken waarover ver schillende raadsleden zo hun eigen zienswijze hadden en waarmee zij niet dan na een langdurige discussie met moeite accoord konden gaan. Aangezien in de kom Loon op Zand het gedeelte van het plan Molen- wijck, dat voorlopig bouwrijp is gemaakt, in het voorjaar van 1971 met premiewoningen en woningwetwoningen zal zijn volgebouwd en om dat ook de bestemmingsplannen Loon op Zand-oost en bungalowwijk Land van Kleef geheel zijn gerealiseerd, waardoor in Loon op Zand geen bouwplaatsen meer beschikbaar zullen zijn, kwamen B. en W. met een voorstel tot aanleg van wegen en rioleringen in het bestemmings plan Molenwijck om spoedig met de tweede uitvoeringsfase van dit plan te kunnen beginnen. Tevens vroegen zij het hiervoor benodigde krediet ten bedrage van 1.836.850.beschikbaar te stellen. Op een vraag van de heer G. Eijkemans deelde burgemeester Van Erp mee, dat in de bouw van 224 woningen door een beleggingsmaatschap pij, waarmee momenteel onderhandelingen worden gevoerd, ook de woningwetwoningen begrepen zijn. Het plan Molenwijck kan in onge veer drie jaren gereed zijn. gende voorzieningen te treffen, die gedeeltelijk in W.S.W.-verband en i in vrij werk dienen te worden uit- i gevoerd: een nieuw hoofdveld van 69 x 105 m., een oefenhoek van 55 i x 96 m., een zodenhoek, het huidige I hoofdveld te brengen op 64 x 100 1 meter, waardoor de vereiste uitloop. I strook van 4 meter en meer ruimte I voor het publiek wordt verkregen, j een parkeerplaats voor ruim 100 au- i to's en 6 bussen en een stalling voor fietsen en brommers, totaal ruim 300. In het kader van het Bijzonder Welzijnsbeleid 1969-1972, verleent 't Rijk een subsidie van 95.000, I Rekening houdend met deze bijdra- j ge, dient voor de realisering van deze le fase nog een krediet gevo teerd te worden, van 133.505, Zoals gezegd, besloot de raad tot uit breiding. Prachtige 14-krts gouden armband, deels met matte, deels met glimmende scha kels 412, Stationsstr. 88, Waalwijk Tijdens onze St. Nicolaas- actie ontvangt U gratis W.M.F.-geschenken Zoals al opgemerkt, is de bunga lowwijk Land van Kleef te Loon op Zand nagenoeg gerealiseerd. Teneinde over nieuwe mogelijkhe den voor bungalowbouw in deze kern te kunnen beschikken, is het noodzakelijk deze wijk uit te brei den. Conform het voorstel verklaar de de raad dat wordt voorbereid 't bestemmingsplan Land van Kleef II". Inzake de le herziening van het be stemmingsplan „Kaatsheuvel-zuid 1963 (Pannehoef)", vroeg de heer J. Beerens of toch mogelijk nog win kelbedrijven in dit plan opgenomen zouden knnen worden en of de bergingen bij de huizen niet wat groter zouden kunnen. Burgemees ter Van Erp antwoordde, dat men inderdaad een fraai plan voor een winkelcentrum had laten vervallen op advies van de Raad voor 't Mid den- en Kleinbedrijf. Deze is n.l. de mening toegedaan dat door de dure vestigingen en een teveel aan win kels de zakendoenden hier geen winstgevend bedrijf konden uitoefe nen. De algemene vraag naar grote bergingen vond de voorzitter enigs zins uit de tijd. Er wordt in de hui zen wel gezorgd voor plaatsing van de huishoudapparatuur. Voor gara ges bleek in het plan „Pannehoef" geen ambitie te bestaan toen de ge meente deze onlangs wilde laten bouwen. Men laat de auto liever ge makshalve in de straat voor de deur staan. Het voorstel om afwijzend te be schikken op een beroepschrift van de heer F. Vugts te Kaatsheuvel te gen een aan hem geweigerde bouw vergunning van een bijgebouw op zijn erf aan de Horst, riep verschil lende vragen op. Maar aangezien de voorgeschreven oppervlakte dat aan bijgebouwen op het erf aanwezig mag zijp, door het bouwen van deze berging in ernstige mate zou wor den overschreden en dus in strijd zou zijn met het geldende bestem mingsplan, kon de raad niet anders doen dan zich achter het voorstel van B. en W. plaatsen. Wat meer ingewikkeld was het gesteld met 't beroepschrift van mej. M. Krook uit Tilburg tegen de haar geweigerde vergunning tot het veranderen, ver nieuwen en vergroten van de wo ning Paalstraat 4 te De Moer. De heer F. Elshout merkte o.a. op dat de in het prae-advies genoemde ver groting niet 28, maar 23 procent be droeg, hetgeen krachtens de over gangsbepalingen toegestaan zou kun nen worden. Burgemeester Van Erp wees er echter op dat ook een ga rage werd gepland, waardoor 't toe gelaten percentage aanmerkelijk meer wordt overschreden. Besloten werd om aan aanvraagster mee te delen dat het plan voor het huis al leen niet op wettelijke gronden zou worden afgewezen, hoewel het nog altijd aan het oordeel van de advies raad van Welstandstoezicht onder worpen zou blijven, die misschien desondanks zijn bezwaren zou kun nen handhaven. Aangezien in de gesubsidieerde sek- tor aan de gemeente Loon op Zand voor het jaar 1970 65 woningen zijn toegewezen, was er een voorstel om enige besluiten te nemen ter ver wezenlijking van dit contingent, o.a. ,het aanvragen van steun uit 's Rijks kas ten behoeve van de bouw van 32 corporatiewoningen, waarvan 16 in plan „Molenwijck" en 16 in plan „Pannehoef", alsmede 27 woning wetwoningen, waarvan 23 in „Pan nehoef" en 4 in De Moer en 14 be jaardenwoningen in „Pannehoef". Deze bouwplannen zullen worden gerealiseerd door de Woningstich ting Loon op Zand. De heer J. Bee rens wees op de eerste plaats op de hoge huurprijs van de corporatie woningen, die volgens hem niet haalbaar zouden zijn voor de toe komstige bewoners. Werkelijk be zwaar had dit raadslid tegen het voornemen om de 14 bejaardenwo ningen in het bestemmingsplan „Pannehoef" te realiseren. Hij zag deze woningen liever gebouwd meer naar het centrum van Kaatsheuvel. Daarbij benadrukte hij dat in Pan nehoef geen mogelijkheid bestaat om van openbaar vervoer gebruik te maken. Daarom deed hij de sugges tie om de bejaarden woningen te bouwen aan de noordzijde van de Vossenbergselaan en de Sprangse- straat. Hij noemde het van groot be lang dat met de belangen van men sen boven de 65 rekening wordt ge houden. De heer Elshout was 't hier volledig mee eens. Hij was er hele maal niet over te spreken dat de ouden van dagen naar de wijk „Pan nehoef" worden gedirigeerd. Ook vroeg hij zich af hoe deze mensen in het centrum moeten komen. Hij wilde het voorgestelde plan annu leren en naar een andere oplossing zoeken. Desnoods moest men maar een anderhalf jaar wachten, hetgeen beter was dan deze absoluut ver keerde situatie te scheppen. Ook de heer J. v. Nieuwstadt was niet ge lukkig met de voorgestelde oplos sing, maar van de andere kant was hij van oordeel, gezien de ontstel lende woningnood in deze gemeen te, dat er moest worden doorgezet en daarom kon hij alleen maar zeg gen: „laten we bouwen, bouwen". Burgemeester Van Erp kon zich ge heel in de gedachtengang van ge noemde sprekers verplaatsen, maar tot z'n spijt moest hij opmerken dat er geen andere oplossing mogelijk was, omdat er ergens anders geen bouwgrond beschikbaar was. De ruimte die in 't centrum van Kaats heuvel vrij komt, is in eerste in stantie bedoeld voor de mensen, die plaats moeten maken in het kader van de sanering van de kom van Kaatsheuvel. Er is een tekort aan bouwgrond en de percelen aan de Vossenbergselaan zijn bovendien te diep om daar hofjes voor bejaarden woningen te gaan bouwen. En het zal nog jaren duren voordat er aan de Sprangsestraat gebouwd zal kun nen worden. Er is momenteel geen andere mogelijkheid dan te bouwen in Pannehoef, hoewel in de toe komst zeker getracht zal worden om dit zo dicht mogelijk bij het cen trum te doen. tel. 33866 Gratis brilverzekering Het voorstel tot omschakeling van de verwarming in plan Pannehoef van olie op aardgas en de ombouw tegelijkertijd van wijkverwarming naar individuele verwarming voor Pannehoef I, werd door de wethou der voor de bedrijven, de heer J. Ifuijbregts, naar aanleiding van di verse vragen uit de raad, met veel verve en de nodige cijfers uitvoerig toegelicht. Dit bracht weer een ge weldig gereken teweeg betreffende ombouwkosten, afschrijving, door berekening aan de huurders, wier lasten door de te nemen maatrege len overigens niet tot verzwaring zullen leiden, aldus het voorstel. Besloten werd dat deze huurders in ieder geval een in duidelijke taal gestelde instruktie zullen krijgen over 't gebruik van de verwarming en bovendien zal door het gemeen telijk gasbedrijf een avond worden georganiseerd, waar uitgebreide voorlichting zal worden gegeven. Als de ombouw zal plaatsvinden, zullen de bewoners van de huizen hier nauwelijks hinder van onder vinden en niemand zal in de kou behoeven te zitten. Aangezien de sportaccommodatie van de voetbalvereniging Uno Ani mo te Loon op Zand veel te krap is men heeft voor 14 elftallen maar één hoofdveld en één oefenveld brachten B. en W. een geheel nieuw plan ter tafel, dat overigens in ver band met de moeilijke budgettaire positie van de gemeente in fasen moet worden gerealiseerd. Conform het voorstel werd besloten de vol- Tenslotte werd het benodigde kre diet beschikbaar gesteld voor het leggen van een hoofdleiding en het uitvoeren van bijkomende werken door het gasbedrijf ten behoeve van het aansluiten van een aantal tuin bouwbedrijven op het aardgasnet in de gemeente Sprang-Capelle, die behoort tot het voorzieningsgebied van het gemeente-gasbedrijf. Het gezamenlijk jaarlijks verbruik van deze tuinders wordt geschat op ca. 2 miljoen kubieke meters aardgas. Het aansluiten van de 5 aangemel de tuinbouwbedrijven zal een rede lijke winst opleveren, welke bij aansluiting van andere bedrijven nog zal toenemen. WAALWIJK - Voordat de vriend schappelijke wedstrijd begon, die RWB zou spelen tegen ODC ivas er op het middenveld sprake van 'n hul diging en wel voor Han Bruurmijn, die zijn 350e wedstrijd zou spelen voor het eerste elftal van RWB. In zijn toespraak zei de heer M. Bruur mijn, voorzitter van RWBhet bij zonder op prijs gesteld te hebben, dat ODC, een oude tegenstander van RWB, bereid gevonden was deze hul digingswedstrijd in Waalwijk te ko men spelen. Hierna richtte de heer M. Bruurmijn zich speciaal tot Han Bruurmijn en zei zich nog heel goed te kunnen her inneren, dat Han Bruurmijn zijn eer ste wedstrijd in het eerste elftal van RWB speelde en wel tegen een mili tair elftal. Han Bruurmijn was toen pas 14 jaar oud! Dit is het dertiende seizoen dat Han Bruurmijn opgesteld staat in het eerste elftal van RWB. Hij vond het een unicum, dat 'n voet baller reeds op zijn 27e jaar 350 wed strijden achter de rug heeft in een eerste elftal. Zijn conclusie was dan ook, dat men zich bij RWB goed thuisvoelt. De opvang en begeleiding maken dat de spelers zich bij RWB in een goede haven weteVi, waar het dan ook nog gezellig toeven is. De verdiensten van Han Bruurmijn bleken niet alleen op het veld te lig gen, maar ook schonk voorzitter M. Bruurmijn nog aandacht aan het feit dat Han Bruurmijn zich bij RWB nog zeer verdienstelijk maakt als jeugdlei der en secretaris van de jeugdafde ling. "Ik vind het fijn, dat vandaag de jeugd rondom jou gegroepeerd is". Hij stelde dan ook Han Bruurmijn als voorbeeld voor alle jeugdleden, al was het alleen maar vanwege het feit dat hij elke trainingsavond trouw bezoekt Een beter bewijs voor de honkvast heid van Han Bruurmijn is niet te geven, wanneer men bedenkt, dat hij verschillende malen aantrekkelijke aanbiedingen van het betaald voetbal heeft afgeslagen; hij heeft RWB niet de rug toe willen keren. Een afbeelding van een voetballer en een huishoudelijk geschenk kreeg Han Bruurmijn als aandenken aan de ze 350e wedstrijd. Mevrouw Bruur mijn werd verrast bloemen, mede ook voor haar aandeel in de admini stratie van de jeugdcompetitie. Een geschenk van de spelers werd aange boden door A. van Osch. ODC liet zich ook niet onbetuigd en bood bloe men aan. Namens de jeugdleiders en jeugdcommissie sprak de heer Muller die hoopte dat Han Bruurmijn nog eens snel zijn 500e wedstrijd zal kun nen spelen. Scheidsrechter Eibers uit Oss stelde, dat een dergelijke reeks van wedstrijden getuigt van vakman schap. Door omstandigheden liet de afgevaardigde van de Sportraad, de heer W. Snels, zich verontschuldigen. De wedstrijd tegen het Boxtelse ODC (eveneens 2e klasser) had een prettig en sportief verloop. Wel was te zien dat de competitiesfeer ontbrak, want aan weerszijden werden diverse kan sen gemist, al stond het veldspel op behoorlijk peil. Na 20 min. kwam ODC cp 0 - 1 en dit bleef tot aan de rust. Na rust waren er weer weder zijdse aanvallen en na een goed kwar tier scoorde Albert Bruurmijn de ge lijkmaker. Vlak voor tijd kwam RWB op winst toen Han Bruurmijn in het strafschopgebied werd gevloerd en de jubilaris zelf de penalty uitstekend benutte. Scheidsrechter Eibers floot de overigens niet moeilijke wedstrijd uitstekend. WAALWIJK - Garage Musa hield dit weekend een show, waarbij een aantal DAF-modellen getoond wer den. Allereerst dan de DAF 33, han dig bij parkeren en manoeuvreren en toegerust met een automatische ver snelling. De maximumsnelheid, tevens de kruissnelheid is 112 km per uur. De 32 pk motor wordt luchtgekoeld. Ondanks het feit dat de DAF 33 niet zo groot is, i ser toch een grote kofferruimte. De nieuwe DAF 33 biedt volop zitplaats en kan geken merkt worden als een ruime 4-per- soonswagen. De DAF 44 werd de optelsom ge noemd van DAF volautomatische Va- riomatic-transmissie een 40 pk motor luxueus interieur en een subliem koetswerk. De wagen bezit de combi natie van technische intelligentie, sportieve rij-eigenschappen en geraf fineerde vormgeving. Topsnelheid is 120 km per uur, De kofferruimte is groot en de wagen is extra veilig door het weggewerkt zijn van eventuele hinderlijkheden. Van de DAF 55 zei men dat het een intelligente wagen is, gebouwd om SPREEKBEURT Voor de Ned. Herv. Verenigingen te Capelle, zal op donderdag 12 no- vember 's avonds om half 8 in ge bouw Elthato als spreker optreden Ds. A. Mulder uit Poortvliet. BLOEMEN AKTIE Ten bate van het Herv. Jeugd centrum te Sprang, zullen vrijdag avond 13 november en zaterdagmor gen 14 november bloemen worden verkocht. Er zijn verschillende soor ten in diverse prijsklassen. ONGEVAL Donderdagmiddag ca. 4 uur reed een dochtertje van de familie A. T., wonende in de Emmastraat aan de viersprong bij 't Bruggetje, ,met haar rijwiel tegen een auto op, die werd bestuurd door mevr. K. uit Kaatsheuvel. Dr. Winterwerp, die spoedig ter plaatse was, nam haar mee om de opgelopen verwondingen te behandelen, waarna zij naar huis werd gebracht. De auto liep lichte materiele schade op. DANKSTOND Op woensdag 11 november 's mid dags 3 uur en 's avonds half 8 zal een dankstond voor gewas en arbeid worden gehouden in het kerkge bouw van de Gereformeerde Ge meente aan de Juilanalaan in welke dienst hoopt voor te gaan dominee Veneman. WAALWIJK - In het weekend heeft Garagebedrijf Machielsen, ge vestigd aan de Grotestraat 88, een autoshow gehouden en werd tevens de nieuwe showroom in gebruik ge nomen. Bijna twee jaar geleden heeft de heer Machielsen dit garagebedrijf geopend. De showroom is verdeeld in een gedeelte voor de nieuwe auto's en de occassions. Het dealerschap omvat TriumphAustin en vanaf fe bruari 1971 zullen ook leverbaar zijn Morris en MG. De Austin 1300 Glider is tegen een meerprijs leverbaar met een volauto matische versnelling. De Austin 1100 Glider heeft een 1098 cc motor en van dit type zijn er al meer dan een miljoen geproduceerd, een teken, dat deze wagen toch wel goed in de markt ligt. De Austin 1300 Glider Country man is volkomen in staat de harde praktijk van een bestelwagen waar te maken. De Austin 1300 Glider is ook uitvoe rig getest en de resultaten daarvan zijn bekend gemaakt in "De Auto kampioen". Naar voren kwam in die test, dat deze wagen de vergelijking met wagens van gelijke strekking best kon doorstaan en uitstekende rij- eigenschappen bezit en een rustige besturing garandeert. Een voordeel is ook het ruime en comfortabele inte- reur. Uitgebracht is ook de Austin Maxi, een wagen met een 4-cylinder- motor en onder meer een automati sche transmissie. Naast een Austin Maxi mag natuurlijk een Austin Mini niet ontbreken en het is een wagen, die ook zijn charmes heeft. Nieuw is bij Machielsen ook de Triumph 2,5 P.I. Mk 2. Deze wagen is uitgerust met een 6-cylindermotor en een speciaal benzine-inspuitsys- teem. De topsnelheid van deze wagen is zo'n 180 km. Aanwezig is ook de Triumph Spitfire Mk 3, een echte sportieve wagen, die een groot acce leratievermogen combineert met een flinke soepelheid. De wagen is twee- deurs en kan een topsnelheid berei ken van zo'n 160 km per uur. VOGELTENTOONSTELLING De kanarievereniging "De vogel vriend" zal op vrijdag 13 en zaterdag 14 november a.s. een tentoonstelling houden van kleurkanaries in café "Havenzicht" te Capelle. Er zal een kleine verloting worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. EXPLOSIE '67 Andermaal hebben de dames van Explosie zaterdag hun competitie wedstrijd gewonnen. De tegenstan der was Sarto 6. De le set leverde een overwinning oo voor Sarto. De volgende twee sets waren echter voor Explosie. Het was een enerve rende wedstrijd gekenmerkt door goed spel aan beide zijden. BAZAR SSC Het bazar comité van de vv SSC is geheel gereed gekomen met haar plannen van de bazar die gehouden wordt op 13, 14 en 16 november in j het cultureel centrum Zidewinde aan de Julianalaan. Het comité heeft deze bazar keurig voorbereid en voor de diverse stands een groot aantal bezoekers naar deze bazar zal trekken. Zoals bekend wordt de opbrengst besteed aan de verdere uitbouw van de jeugdledenafdeling. Bijzonder tevreden is het comité over de medewerking van de be volking. Men heeft met gulle hand gegeveni voor deze bazar en mede daardoor was men in staat tot het aankopen van bijzondere fraaie prij zen. Ook het gemeentebestuur stelt de organisatie van deze bazar op prijs. Burgemeester van Prooijen heeft zich bereid verklaard deze bazar om 7.30 uur officieel te ope nen, hetgeen het comité zeer waar deert, en vanaf 8 uur is deze bazar voor eenieder toegankelijk. Voor de jeugd is eveneens een middag uitgetrokken, nl. zaterdagmiddag, 14 november. Naast het bekende Rad van Avontuur zal men zijn kan sen kunnen proberen met schieten, ballen gooien, vogelpik. Nieuw op deze bazar is de zg. voetbal goal. Aan deze goal heeft men honderden kleine voetballetjes gehangen en in menig balletje zit een nummer waarop een prijs zal zijn te verdie nen. Maandagavond, de laatste ba zar dag, zal tevens de trekking plaatsvinden van aan deze bazar verbonden grote verloting, waar van aan deze bazar verbonden gro te verloting, waarvan de hoofdprijs een was-automaat is. LICHTWEDSTRIJD A.s. dindsdagavond gaat HNC 1 'n lichtwedstrijd spelen in Waalwijk en wel tegen een combinatie van RKC. Aanvang 8 uur. BETROUWBAARIIEIDSRIT Afgelopen vrijdag en zaterdag werden in het Limburgse Epen de Nederiandse kampioenschappen be- trouwbaarheidsritten verreden. Hans van Beek stond tot vrijdag nog op de eerste plaats, doch hij eindigde tenslotte als 3e in dit kam pioenschap. snel en doeltreffend op te schieten in het drukke verkeer. Deze wagen is v natuurlijk ook uitgerust met een vol- J- automatische Variomatic transmissie. De wagen geeft een maximale zit- ruimte voor comfortabel rijden, ter- wijl vanwege de afmetingen parkeren weinig problemen behoeft op te leve- L. ren. De geschiedenis van de DAF 55 is tot nu toe een "succes-story". Zo wel in binnen- als buitenland heeft de DAF 55 vanaf het begin 'n groot enthousiasme gekend. Ook de open dag in de spuiterij van het garagebedrijf was een succes. Bij deze gelegenheid werd iedereen za terdag de gehele dag de kans gegeven om eens te gaan zien wat een spuite rij en een uitdeukerij eigenlijk is en hoe er gewerkt wordt. Met een volle dige personeelsbezetting, die normaal werkte, konden de vele belangstellen den zien hoe het uitdeuken van on derdelen van auto's gebeurt, wat pla muur en primer is, hoe het schuren moet gebeuren wil het geschikt zijn om later gespoten te kunnen worden, het in de grondverf spuiten en later het eigenlijke spuiten in de spuitkabi- ne. Ook was er te zien hoe een wa gen afgeplakt wordt. In de afdeling carrosseriebouw werd gewerkt aan grote gesloten vrachtwagens die van nieuw plaatwerk werden voorzien. UITSLAGEN TWEEDE RONDE K.N.V.B.-BEKER NEC—Vitesse 2—0 NOAD—FC Den Bosch 1—1 (Den Bosch wint na strafsch.) SC CambuurWillem II 42 Excelsior—GVAV 1—2 (na verlenging) RCHMVV 2—0 Go AheadADO 01 PSVFeijenoord 00 (Feijenoord wint na strafsch.) HeraclesAjax 03 AZ '67—SVV 2—2 (SVV wint na strafsch.) DWS—FC Utrecht 2—0 NEORijsoord 11 Dat de lager geplaatste clubs voor de hoogste plaatsen steeds de las tigste tegenstanders zijn, ondervond NEO in de uitwedstrijd tegen Rijs oord. Indien Rijsoord altijd zo speelt als deze zaterdag tegen NEO, zou het zonder meer in de top mee draaien, want ze wist het de trico lores zo lastig te maken, dat alle NEO-supporters blij waren met het gelijke spel. Het eerste kwartier na het begin- signaal was het allemaal NEO wat de klok sloeg. De Rijsoorders be paalden zich tot verdedigen en daar door kreeg NEO een aantal kansen, waarvan er één in de 17e minuut werd benut, toen Karei Paulides 'n keurige pass van zijn broer Joop kreeg, een tegenstander passeerde en keihard inschoot; 01. moest Rijsoord wel in de aanval en 't deed dit dan ook met man en macht. NEO werd zwaar in de verdediging ge drukt en dit leverde de thuisclub een aantal hoekschoppen op. Doel man v. Riel was echter prima op dreef. Bij de rust was de stand nog 01 voor NEO. In de tweede helft zette Rijsoord 'n geweldig offensief in, maar NEO kwam niettegenstaande ook tot zeer gevaarlijke tegenstoten. Piet Pauli des kwam in de eerste 10 minuten van de tweede helft tot 2 doelpun ten, doch beide werden wegens bui tenspel afgekeurd. Na bijna 'n half uur miste v. d. Schans een hoge bal en de attente Bestebreurtje schoot langs hem heen en lepelde de bal over de uitgelopen v. Riel in het NEO-doel: 11. Ook in het laatste kwartier bleef Rijsoord komen en moest de NEO-verdediging alle zei len bijzetten. De NEO-uitvallen ble ven echter gevaarlijk, maar lever den evenmin iets op als de aanval len van de gastheren en zo bleef 't 11, waar beide partijen tevreden mee mogen zijn. OPENBARE VERGADERING WERKGROEP JEUGDRADD WAALWIJK De Werkgroep Voorbereiding In stelling Raad Jeugd- en Jongeren werk te Waalwijk, houdt een ver gadering, die voor iedere belang stellende toegankelijk is. De open bare vergadering van de Werkgroep zal woensdagavond 8 uur beginnen in de raadzaal van het gemeente huis te Waalwijk. OPBRENGST VOOR VAN LEYDEN De aktie die in Waalwijk voor Pater van Leijden is gevoerd is bui tengewoon goed verlopen. Afgelo pen weekeinde is er een "Van Leij- dens-weekend" gehouden. De op brengst: 3000,-. De speculaas-aktie leverde f 1500,- op, het Rad van Avontuur draaide voor f 80C\-; de kerkcollecte had tot resultaat f 390 en de opbrengst van oude kleren wordt geschat op f 300,-. BALLETUITVOERING In de aula van het dr. Mollercol- lege in Waalwijk geeft de ballet- ciub De Terp van de stichting Jeugdbelangen in de parochies St. Jan en Bernadette op zaterdag 14 november om 20.15 uur een ballet uitvoering. De leiding heeft mej. Ivon Remmen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5