Maatschappelijk Werk in Waalwijk voortaan volledig gesubsidieerd r Tuinonderhoud in Waalwijk door mensen zeif? Brabants zaterdagvoetbal Kindercrèche Waalwijk-Zuid verhulst Tachos na overwinningen op leidersplaatsen Baardwijk won in Made van Madese Boys met 0-2 hetmoeiste cadeau», 'n Prisma horloge 1 Sta Vi QkChrlstof/e Sprang-Capelle Kerkkoor St.Jan Waalwijk huldigde 3 jubilarissen bouwman brillen 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 3 Drie raadsleden stemden tegen 55 procent Technisch Handels bureau P. A. opende showroom &SOJ' Geen melkkoe Vermakelsjkheids- belasting Een begrip voor stijlvolle disgenoten. GEMEENTERAAD IN SNEL TEMPO DOOR AGENDA grotestraat 231 waalwijk Politie „plat" Kredieten Opbouwwerker têr: 41. (van onze verslaggever) Waalwijk Binnenkort wordt de gemeentebegroting 1971 van Waal wijk aan de Waalwijkse gemeente raad ter vaststelling aangeboden. Daarin is reeds rekening gehouden met een subsidie-verhoging van 10 procent voor plaatselijke en/of re gionale instellingen voor algemeen maatschappelijk werk. Het voorstel hiertoe in de raadsvergadering don derdagavond, moest in stemming ge bracht worde** eer het verzoek van B. en W. aanvaard werd. Mr. W. van Es (CDU), C. Döll en J. de Groot (beiden VVD) stemden tegen de subsidie-wijziging. Op aanvraag van het Kath. Maat schappelijk Centrum Waalwijk, is 't gemeente-subsidie in de door het Rijk aanvaarde kosten van het al gemeen maatschappelijk werk daar door van 45 op 55% gebracht. Tot op heden moest de betrokken in stantie zelf 10% bijdragen, omdat ook het Rijk met 45% subsidieerde. Het Maatschappelijk Centrum ver- wachtin de toekomst uit kerkelijke en andere particuliere bronnen geen financiële steun meer te verwerven. Naar mag worden verwacht, zal bin nen niet al te lange tijd een rapport voor de Nationale Raad voor Maat schappelijk Welzijn aan het minis terie van CRM worden voorgelegd met het verzoek om tot een 100% subsidieregeling te komen. Om deze tussentijd te overbruggen, zal de ge meente Waalwijk i.p.v. 45 zolang 55% in de subsidiabele kosten voor zien. Van deze verhoging profiteren naast het K.M.C. Waalwijk ook de andere in de gemeente Waalwijk werkzame instellingen op het ter rein van het algemeen maatschap- Sinds enige tijd is in het pand Mo lenstraat 2 op de hoek Besoijense- straat te Waalwijk het Technisch Handelsbureau P(aret) A(von tuur) gevestigd. Op de plaats waar voorheen een Spar Zelfbedienings zaak was ondergebracht, bevindt zich nu een ruime expositieruimte, waar men vele machines en -toebe horen aantreft die betrekking heb ben op de metaalindustrie in het al gemeen. Verschillende machinefabrieken, konstruktie- en onderhoudswerk plaatsen, jacht- en scheepswerven, technische scholen, gemeente- en overheidsinstellingen, garages en andere bedrijven en instajities, door hun hoedanigheid vallend onder of geassocieerd met wat men „de me taal" pleegt te noemen, mag P A dan ook onder haar afnemers reke nen. Naast grotere, zeer gerenom meerde machines, die P A veelal direkt of zelf verkoopt en plaatst, is er ook een groothandelsafdeling voor de kleinere, populaire machi nes en -toebehoren. Nu deze show room er eenmaal is, wil men, aldus de heer Avontuur, ook kleinere, wel voor dagelijks gebruik geschikte, artikelen gaan exposeren. Naast hun expositieruimte annex magazijn in Waalwijk, hebben de heren Paret en Avontuur nog een centraal ma gazijn voor zwaardere machines in Rotterdam. P A had voorheen reeds een kantoor in de Bercken- rodelaan te Waalwijk. gouden herenhorloge, automatisch met datum 285,- (gouden heren horloges v a. 215,-) JUWELIER Stationsstr. 88, Waalwijk telefoon 04160 - 33037 Tijdens onze St. Nicolaas- actie ontvangt U gratis W.M.F.-geschenken pelijk werk. Daartoe behoort de re gionale Protestantse Interkerkelijke Stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging ,De Langstraat' te Sprang-Capelle. Raadslid mr. Van Es zei er van overtuigd te zijn tegen het voorstel te moeten stemmen. Deze subsidie verhoging drukt opnieuw op de ge meenschapsgelden, zei hij. De heer C. Döll stelde, dat eerst nagegaan moest worden wat het uiterste is waartoe men kan gaan: „Noch de gemeente, noch het Rijk is 'n melk koetje". Nadat weth. Van Heeswijk op de noodsituatie in de maatschap pelijke instellingen had geduid, vul de burgemeester J. Teijssen aan, dat het gemeentebestuur zowel 't maat schappelijk werk, verzorgd door de stellingen, gelijk wil stellen. On- overheid als door de principiële in- danks de drie tegenstemmers werd de subsidie-verhoging toegekend. Op de instelling van een overleg commissie voor 't midden- en klein bedrijf, zal de heer Lardinois bij de begrotingsbehandeling in de volgen de gemeenteraadsvergadering nader ingaan. De wijziging van de Waal wijkse gemeenteverordening inzake de heffing van belasting op toneel- J. K. VERHULST (Uw juwelier met het klokkenspel) Grotestraat 260 WAALWIJK telefoon 34681 vertoningen en andere vermakelijk heden, is door de Kroon goedge keurd. Daardoor is sinds 1 novem ber j.l. de bepaling van kracht ge worden dat de belasting voor bals en danspartijen, waarvoor entree geheven wordt, nooit minder be draagt dan de belasting welke ver schuldigd zou zijn indien het dan sen niet tegen entree plaatsvindt. Hierdoor heeft het heffen van een symbolisch entree-bedrag van 5 of 10 cent om goedkoper uit te zijn in de vermakelijkheidsbelasting, geen zin meer. Bij 't belastingtarief „niet tegen entree" moet 0.50 per vier kante meter dansvloer worden be taald. Bij tarief „tegen entree" vraagt de gemeente Waalwijk 1/3 deel van de entreeprijs, waarin in begrepen de vermakelijkheidsbelas ting. Over het voorgenomen rooien van de bomen in de Julianastraat, waar van aan de gemeenteraadsleden eer der schriftelijk bericht gegeven was, werd donderdagavond in de vergadering met geen woord gerept. Slechts een half uur duurde de ge meenteraadsvergadering die vrij dagavond j.l. werd gehouden, waar in een 18 punten tellende agenda werd afgehandeld. Tot de agendapunten behoorden o.a. het verlenen van een extra uitke ring aan het gemeentepersoneel in verband met de z.g. 400 gulden re geling, verpachting van landerijen, het aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met de Coöp. Raiffeisenbank „Langstraat West", zodat in het vervolg inwoners der gemeente, die tevens bij deze bank instelling zijn aangesloten, betalin gen voor de gemeente via hun lo pende rekening bij deze bank kun nen regelen. Zowel met de „Stichting Dorpshuis Sprang-Capelle", als met de wo- ningbouwstichting „Sprang-Capelle" werd eveneens een rekeningcourant overeenkomst aangegaan voor ma ximumbedragen van resp. 10.000,- en 75.000,- Voorts werd goedkeuring gehecht aan 'n kasgeldlening voor de maan den december 1970, januari en fe bruari 1971 en een geldlening van 200.000,met de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten. Ook de financiële afwikkeling in verband met de beëindiging van de huurkoopovereenkomst met de N.V. Agrigento, kon de goedkeuring der gemeenteraadsleden hebben. In de commissie van onderzoek voor de begrotingen van het grondbedrijf en de gemeentebegroting voor 1971, werden benoemd de heren J. C. Dekkers, C. v. d. Dool en J. P. de Vos. In de vergadering van maandag 28 december zal de gemeentebegroting, welke sluitend is, worden behan deld. STREEKVERGADERING <tT®i3a De streek Noord-West Brabant van de Ned. Herv. Mannenverenigingen op Ger. Grondslag, komt dinsdag 1 december in vergadering bijeen te Sprang in het Hervormd Jeugdcen trum. Deze samenkomst, welke aan vangt des avonds om 8 uur, staat onder leiding van haar voorzitter Ds. B. J. Zaal van Capelle. De heer J. v. d. Hoven, lid der mannenver- eniging te Sprang, zal inleiden het onderwerp .Begraven of cremeren?' De leden van alle aangesloten ver enigingen worden verwacht. ST. NICOLAAS BIJ NEO-JEUGD Woensdagavond organiseert de jeugdcommissie van V.V. NEO voor haar pupillen en C-jeugd het jaar lijks St. Nicolaasfeest. Ook de ou ders van deze jeugdleden worden deze avond verwacht. De gebroeders Ramstijn verzorgen weer een ge deelte van deze feestavond. Aanvang 7 uur in de NEO-kantine. RESTAURATIEFONDS De gehouden collecte voor het res tauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidhollandsedijk heeft opgebracht 533,De in de Ned. Herv. Kerk in Capelle gehouden collecte voor 't pastoriefonds bracht 321,25 op. VERKIEZING AMBTSDRAGERS De in de Ned. Herv. Kerk in Ca pelle in de bestaande vacatures be noemde ambtsdragers de heren A. Pruyssers als onderling en Ant. Rij ken als diaken, hebben hun benoe mingen aangenomen. De heer E. van der Esch, die benoemd was als ouderling en de heer M. Hoefnagel die als diaken was benoemd, heb ben beiden voor deze funkties be dankt. BURGERLIJKE STAND van 15 tot 21 november 1970 Geboren: Cornelis, zv. J. A. Crezee- Kolff; Gerrit, zv. G. P. de Rooij-v. Son; Jacomijna, dv. H. J. Brok-v. d. Steen; Theodora, dv. P. de Jong- Konings; Tjeert, zv. L. v. Dongen- Ku ij sten. Huw. aangiften: H. P. Sprangers en E. v. Oversteeg; A. Dekker en G. J. de Rooij; G. M. Nieuwenhuijzen en A. C. de Brouwer. Gehuwd: J. M. Kuijsten en J. Bou- man. Ingekomen: N. A. Timmermans van Heusden. Vertrokken: R. R. Mac Gillavrynaar Den Haag; D. v. Campen naar Wijk en Aalburg; J. Bouman naar Waal wijk. De viering van het St. Ceciliafeest had dit jaar voor het kerkkoor van de parochie St. Jan in Waalwijk 'n extra feestelijk karakter. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel De Twee Kolommen, werden n.l. de heren L. v. d. Leur en L. v. Oud- heusden (25 jaar koorlid) en dhr L. Sars (25 jaar organist) gehuldigd door pastoor Maessen. Beide koorleden ontvingen de zil veren medaille van de St. Grego- riusvereniging. Namens het kerkbe stuur werd hen een prachtige kan delaar aangeboden. De heer Sars kreeg een geschenk onder couvert aangeboden. Aan de huldiging ging een eucharistieviering vooraf, waar in het koor de Krönungsmesse van Mozart zong. In de feestpredicatie die pastoor Maessen hield, sprak hij over de in zet van de jubilarissen voor de Dien sten in de kerk en voor de mede gelovigen. Koorzangers en organist vormen een onmisbaar onderdeel bij de uitoefening van de eredienst. Daarbij werd ook nog geduid op de goede samenhang in het koor, dat een speciale vriendschapsband on der de leden onderhield. In de namiddag werd een bezoek gebracht aan de Potterie van Henk Potters in Oisterwijk. Het toeval wilde, dat mevr. Potters jarig was, hetgeen weer een feest op zichzelf vormde. Hartelijk werd zij door de koorleden gefeliciteerd, onder aan bieding van een fraai bloemboeket. De leden zagen de pottebakkerij in werking, waardoor zij een inzicht kregen in dit kunstenaarsvak. Ten afscheid Kreeg elk lid nog een aar dig aandenken uit deze Potterie mee naar huis. 's Avonds huldigde,onder het wel voorziene diner, de voorzitter A. J. v. d. Ven, de jubilarissen nog eens extra in de zaal van Hotel De Twee Kolommen. Gezelig werd de avond doorgebracht. Dinteloord heeft zich in de derde klas Zuid op de eerste plaats genes teld naast Good-Luck. De mannen uit de Westhoek triomfeerden na 'n spannende en aantrekkelijke partij voetbal met 21 over Terneuzense Boys. NOAD '32 en Wit-Zwart boek ten eveneens de volle winst, NOAD versloeg in Aalst het uit vorm zijn de Roda Boys met 10. Het doel punt viel reeds kort na het begin. Wit-Zwart speelde een uitstekende wedstrijd egen Rillandia. De Spr.- Capellenaren wonnen met 20 en hadden een nog grotere zege kun nen behalen. Smierdiek velde Sleeuwijk mat 40. Een geluk voor het team van trainer Gidi Jacobs was dat ook BVC verloor en wel met 32 in de uitwedstrijd tegen Krabbendijke. In de vierde klas A presteerde Wil- lielmina het koploper Nivo Sparta met 1o te verslaan. Gunstig voor GDC, dat dankzij een 00 score te- gén Beatrix nu de eerste plaats be zet. Onderaan kwam geen verbete ring in de positie van Seolto. De Ze venbergers verloren in Lage Zwa- luwe de streekderby tegen Zwaluw- se Boys met 32 SSc slaagde er in de tweede klas C niet in Urk op eigen bodem te klop pen. De ontmoeting eindigde in een C0 gelijkspel. De achterstand op VVOG, dat met 10 zegevierde over SC Genemuiden, is voor de geelzwarten nu te groot geworden om nog te hopen op een kampioen schap. In de eerste klas van de afdeling Brabant heeft HNC zich keurig her steld van de nederlaag bij Kogelvan gers. De HNC-ers bleven door een grotere routine met 20 de meer dere over DEB in Breda. Spannend was het bij SSC 2-Tholense Boys. Eerst in de laatste minuut viel het voor SSC 2 winnende doelpunt (2—1). Tweede klas A RijsoordDe Meeuwen 13 CSVD—Excelsior M. 2—2 Spijkenisse's-Gravenz. SV 11 HBSS—Zuidvogels 2—1 ArnemuidenRijsburgse Boys 10 Tweede klas C ESA—CJVV 0—1 BergentheimGeinoord 02 SDVB—G0 Ahead K. 4—1 Urk—SSc 0—0 SC GenemuidenVVOG 01 Derde klas Zuid Wit-ZwartRillandia 20 SmerdiekSleeuwijk 40 KrabbendijkeBVC 32 DinteloordTerneuzense Boys 21 Roda Boys—NOAD '32 01 tel. 33866 Gratis brilverzekering (vervolg van pag. 1) Zo nu en dan wordt in de raadsver gaderingen op de lachspieren van de aanivezigen gewerkt. Ditmaal was raadslid J. Lardinois (K.U.) met een overigens ernstig bedoelde opmer king de 'aanstichter". Daar de ge meenteraad het krediet van f 45.000 voor de uitbreiding van het politie bureau (portiersloge, meldkamer wachtcommandant, kamer adjudant en vertrek recherche-afdeling) goed keurde, zullen deze meest urgente voorzieningen aangebracht kunnen worden. De heer Lardinois meende dat daarbij de meldkamer die naar hij zei het meest ivezenlijke van het po- litie-apparaat is, niet pan de straat kant en dan nog wel onaf geschermd gesitueerd mag worden. Wordt er een bommetje of iets dergelijks ingegooid, aldus Lardinois, dan is het hele poli- tie-apparaat weg. Hij vond het beter de meldkamer aan de achterkant en goed beveiligd in te bouwen. Burge meester Teijssen gaf echter te kennen dat de politie zowel overdag als 's nachts zeer paraat is en dat elk korpslid steeds via mobilofoon be reikbaar is. De kredieten voor de afbraak van het pand Stationsstraat 57 (1680,- gulden), verlichting parkeerterrein Wilhelminastraat, gymnastieklokaal Duvenvoordestraat en ingang sport park "Elzenhoven" 5235,-), vrachtwagen voor de Dienst Gemeen tewerken (ruim 10.000 gulden) wer- den goedgekeurd. De grond achter 'n I aantal huizen aan de Putstraat te Waalwijk zal voor 10 gulden per vier kante meter aan de betrokken bewo ners verkocht worden. De gemeente raad ging ook akkoord met een alge meen kasgeldleningsbesluit waarin in het eerste kwartaal in 1971 als maxi mumkrediet een bedrag van 11 mil joen gulden opgenomen is. Een groot deel hiervan is bepaald door de hoog te van de netto vlottende schuld van 1 november j.l.: 6.606.400, - Vierde klas A GDC—Beatrix 00 BrakelVeen 14 TrichtRust Roest 20 Zwaluwse BoysSeolto 32 HeukelumAltena 11 WilhelminaNivo Sparta 10 Afdeling Brabant Eerste klas DEB—HN'C 0—2 BWROlympia 22 DVOKogelvangers 13 JPSBeatrix 2 40 SSC 2—Tholense Boys 2—1 Tweede klas A Smerdiek 2—WC '68 0—0 BVC 2Vrederust 20 SSC3—Dinteloord2 2—2 Veerse BoysPTT Breda 2 11 SPS—NE02 1—4 Tweede klas B Wit-Zwart2Seolto 2 uitg. ONIThe Gunners 2 50 SC Mena Muria—BVC 3 6—0 TSCJPS 2 4—0 NEO 3—Rust Roest 2 4—1 WVOGood-Luck 2 22 Derde klas F FCH 4—HNC 2 1—1 Beatrix 3Good-Luck 4 02 SCOThe Gunners 4 7—2 PTT Breda 5Olympia 3 uitg. Derde klas G TEC—ONI 2 1—0 Rust Roest 3Waspik 31 SCO 2Beatrix 4 71 HNC 3—N EO 4 1—1 Wit-Zwart 4—SSC 4 1—1 Derde klas II Dussense BoysTEC 2 21 Olymnia 4HNC 4 14 SSC 5Beatrix 5 20 (van onze verslaggever) Waalwijk Als ouders uit Waal wijk-zuid hun kinderen a.s. vrijdag 4 december naar de kindercrèche in hun stadswijk willen brengen, moe ten ze niet meer naar de oude pas torie in de St. Antoniusstraat gaan, want dan maakt men een vergeefse tocht. Vrijdagmorgen zal de kinder crèche Waalwijk-zuid n.l. overge- liuisd zijn naar de nieuwe flat in de Valeriaanstraat te Waalwijk. In de eerste etage boven de berging heeft men daar op nummer 12 een hoek- flat ingericht op verzoek van de Stichting Samenlevingsopbouw Waalwijk-zuid. De naam van de kindercrèche, die al vanaf augustus 1969 draait, blijft ongewijzigd. Hoewel er nu een ten dens bestond naar een verbod van steeds meer kinderen, zijn er ook maanden geweest dat in de huidige crèche 2 volwassenen present waren voor 4 tot 6 kinderen. Wat betreft de crèche aan de Antoniusstraat 74, daar is men echter geheel uitge groeid; soms moet men het zonder verwarming stellen en ook de hy giënische voorzieningen waren der mate slecht. De Samenlevings Op- bouwstichting heeft nu de flat ge huurd, waar voortaan van maandag tot en met vrijdag iedere morgen 4 volwassenen van half 9 tot 12 uur faciliteiten bieden om de kinderen bezig te houden. De naam crèche dekt de inhoud van het „opvangcentrum" eigenlijk niet. Immers, onder het motto „moeders vrij, kinderen blij", wil men ook niet-buitenshuis werkende moeders met kleinè kinderen kansen geven eens „vrij" te zijn. Daarvoor is men een symbolisch bedrag verschuldigd dat de huurkosten evenwel niet kan dekken. Het is de bedoeling om in de flat ook het home van een aan te trekken Opbouwwerker te vesti gen en er 's middags en in de avond uren rendabeler groepen onder te brengen. Ook kan vermeld worden dat er een brief naar B. en W. van Waalwijk verstuurd is om bij de flat een afgesloten speelruimte te mogen maken, waar maximaal 30 en optimaal 25 kinderen terecht kunnen. In een sterke wedstrijd hebben de Waalwijkse handbal dames de lei dersplaats met een bewonderens waardige wedstrijd naar Waalwijk gehaald. Dongen dat evenveel pun ten had als Tachos, maar een hoger doelgemiddelde moest nu de eer aan Tachos laten. Wel was er veel aan vooraf gegaan eer Tachos opgelucht kon ademhalen en in de 2e helft leek het er bij de stand van 77 op dat Dongen zou door drukken, maar Tachos kwam terug uit een inzin king en ondanks een sterke verde diging van Dongen en een goed in vorm zijde keepster eiste Tachos én de overwinning én de leidersplaats op. Dongen startte iets overtuigender en scoorde snel 01. Lisette Brok scoorde met een la^e bal 11 en 'n s'oiitbal van Diny v. d. Water was cie keepster te machtig 21. Mary Vermeulen doelpuntte uit een pe nalty 31. Het werd nu een mooie strijd. Langdurende aanvallen met prachtige combinaties en mooie spelmomenten. Kansen aan beide zijden waarbij de keepster van Don gen een hoofdrol vervulde. Pas in de* 17e minuut werd er weer ge scoord. Dit maal door Diny v. d. Wa- Na de rust werd Tachos overrom peld door een sterk opdringend Dongen. Het werd 66 en Dongen kwam vóór op 67.. Tachos kwam echter terug en met een 118 over winning veroverden de Waalwijkse dames de leiderspositie. Wat niet te verwachten was werd zondag bewaarheid in de sporthal. Het leek of Tachos een hele gemak kelijke had aan dit Dongen maar in een werkelijke mooie wedstrijd liet Dongen zien dat ook bij handbal al les mogelijk is. Met snel spel goed aanspelen, sterke combinaties en 'n inuur van een verdediging moest Tachos op een gegeven moment al le zeilen bijzetten om bij een stand van 97 ver in de 2e helft er iets aan te gaan doen. Dit lukte uiter aard wel want zo sterk was Dongen ook weer niet, maar het geheel le verde een mooie wedstrijd op met bij vlagen echt handbal en zelfs spanning. Een 83 ruststand en 'n 4510 eindstand houdt ook de he ien op de le plaats, zodat de moge lijkheid bestaat'dat Tachos in de volgende zaalhandbalkompetitie met zowel de dames als de heren uit gaan komen in de landelijke 2e klas. Baardwijk heeft in deze belangrijke wedstrijd zeer verdiend de twee punten mee naar Waalwijk geno men. Vooral de grote inzet, maar ook wel het betere spel droegen hiertoe bij. Vanaf het begin nam Baardwijk 't initiatief in handen. Op het midden veld speelden W. v. d. Steen en Ad. v. Cromvoirt een goede wedstrijd. In de 10e minut kwam de Madese midvoor in botsing met doelman v. d. Anker. Laatstgenoemde moest van het veld worden gedragen; de blessure bleek later erg mee te val len. Mulders en Thurea kwamen zeer dicht bij een doelpunt. De Ma dese defensie wist op het laatste mo ment erger te voorkomen. Vijf min. voor rust gaf Mulders een schot dat zeker doel getroffen had, ware het niet dat een der Made-verdedigers de bal met de hand stopte. De toe gestane strafschop werd door Nol Leytens onhoudbaar ingeknald; 0-1. Na rust probeerde Madese Boys al les om de gelijkmaker te forceren. Doelman v. d. Anker moest enkele malen ingrijpen om erger te voor komen. In de 17e min. kwam Baard wijk op 02 door een keurig doel punt van L. v. Heivoort; 7 minuten later passeerde aanvoerder Mossel veld de Madese defensie; oog in oog met de Madese doelman, wist deze de bal echter nog net tot corner te werken. Twaalf minuten voor tijd was het de goed spelende aanvoer der van de gastheren die zijn schot door de lat gekeerd zag. De achter hoede van Baardwijk met Nol Ley tens als uitblinker, bleef de zaak tot aan het einde rustig meester.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 1