a>e> Spontaan jubileumconcert van Loon op Zand is „geïnventariseerd" WAALWIJK Jeugdbiljartcentrum Waalwijk is propaganda voor biljartsport DE SP0RTT0T0 40 jarig OKK m Waspik Roofoverval op 69-jarige man in woning Sprangsevaart 5^ tasbar yawe/der Nieuwkuijk 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 7 Biljartlakens Stimulans Samenwerking Dank Lustrum M Wit Zwart 6 Als een volleerd biljarter legt wethouder/loco-burgemeester J. van Heeswijk aan voor de eerste stoot in het nieuwe jeugdbiljartcentrum te Waalwijk (J.B.C.W. Waalwijk). Vele jongeren zullen hem dat nog vele malen nadoen. Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 Waalwijk WAALWIJK - Door hèt onthullen van een oorkonde en het scoren van een carambole heeft zaterdagmiddag loco-burgemeester J. van Heeswijk, tevens wethouder van sportzaken en vergezeld van wethouder Van Seters, de officiële opening verricht van het nieuwe Jeugdbiljartcentrum Waal wijk, wat gelegen is aan de Antonius- straat in Waalwijk-Zuid naast café J. Passier. De heer Van Heeswijk ging dieper in op de goede kontakten, die er steeds geweest zijn tussen het ge meentebestuur van Waalwijk en de biljartsport in Waalwijk. Het ruimtegebrek is hierbij van een grote betekenis geweest. Begonnen is met een ruimte, die ter beschikking werd gesteld door de gemeente, in de Sociale Werkplaats. Later kreeg men de beschikking over een betere outil lage en wel op de bovenverdieping van het voormalige zusterklooster aan de Grotestraat. Daarna zijn de plan nen naar voren gekomen om tot de realisering van een eigen home over te gaan. Vele maanden is daar in zelfwerkzaamheid van een aantal jeugdcommissieleden en geïnteres seerden aan gewerkt. Hij feliciteerde de Jeugdcommissie en niet alleen van wege de propaganda voor de biljart sport, maar bovendien is dit centrum zeer centraal in Waalwijk gelegen. Verder sprak hij de hoop uit, dat de prestaties ook optimaal zouden zijn en dat de biljartsport in Waalwijk minstens dezelfde faam zal kunnen houden als ze nu nationaal en inter nationaal al bezit. Aan de heer C. van de Sanden overhandigde hij een ge schenk onder couvert namens het ge meentebestuur, alsmede een wissel beker voor een te organiseren tour- nooi beschikbaar te stellen. Hierna sprak het hoofd van de af deling Jeugdzaken van de KNBB, de heer D. van de Meer. De opening van het biljartcentrum noemde hij voor Waalwijk een bijzondere gebeurtenis. Deze jeugdcentra zijn in Nederland nog geen gemeen goed. De jeugd bil jart op deze manier in KNBB-ver- band, maar de vele leiders zetten zich - ieder op hun eigen speficieke ma nier - in voor de jeugd. Het Minis terie van CRM heeft bepaald, dat er besnoeid moet worden in de begroting ten aanzien van de sport. Dat bete kent, dat ik. aldus de heer Van de Meer, niet met een gesohenk onder couvert kan komen. Ook de begroting van de KNBB toont een groot nade lig saldo. Desondanks kwam hij niet met lege handen en bood de heer C. van de Sanden twee biljartlakens aan. Met eigen middelen en veel energie bent u er toch in geslaagd dit unieke centrum te realiseren. Hij noemde de heer C. van de Sanden de onverwoest bare kracht achter de gehele jeugd- biljartsport in Waalwijk. Bovendien zei hij, gaat het niet alleen om het Holland Sp.Haarlem 3 NAC—FC Utrecht 2 PSVFeijenoord 2 Sparta—NEC 1 Excelsior—MVV 1 TelstarADO 2 VolendamDWS 3 FSCVeendam 1 Vitesse—FC Den Bosch 2 DFCHeracles 1 Roda JC—VVV 1 Gooiland—Eindhoven 2 RCHLimburgia 3 kweken van cracks, maar meer moeten wij het jeugdbiljart zien als een vorm van vrijetijdsbesteding. Biljarten heeft dan ook een grote opvoedende waar de, vooral ten aanzien van de jeugd. De KNBB is trots op mensen zoals Van de Sanden en hoopt, dat velen zijn voorbeeld zullen volgen om de jeugd te begeleiden. Bij de officiële opening gaf ook acte de présence oud-wethouder Fr. Smol ders die de totstandkoming van dit Jeugdbiljartcentrum een uniek gebeu ren noemde. Alles is gedaan in een eendrachtige samenwerking. De bil jartsport is een hoogstaande sport, die zowel een aktief als een passief genoegen verschaft aan de liefheb bers. De opleiding die hier verzorgd wordt zal zeker vruchten afwerpen en vele jeugdigen zullen er hun plezier aan kunnen beleven. Hierna bracht de heer C. van de San den dank aan een aantal medewerkers waarbij hij eerst de dames van de jeugdcommissie in het zonnetje zette en hen bloemen aanbood. Speciale dank werd gebracht aan mevr. C. Pas sier en aan de heer J. Passier, die de grond gratis ter beschikking heeft ge steld en tevens beschermheer is van het Jeugdbiljartcentrum. De werkers aan de bouw van het centrum werden ook geroemd door de heer C. van de Sanden en speciaal noemde hij daar bij de heren J. de Jongh, L. van Hilst, L. van de Sanden en P. IJpelaar. Nadat de heer Van Zalingen namens het Jeugdbiljart Amsterdam zijn ge lukwensen had aangeboden volgde er een muzikale hulde door Harmonie St. Crispijn. Na de officiële opening volgde er een receptie, die door velen uit <le biljartsport en daarbuiten werd bezocht. Het was een gezellige drukte en iedereen prees het initiatief van de heer Van de Sanden en de zijnen. Het Jeugdbiljartcentrum is tevens dit weekend in gebruik genomen als mo gelijkheid tot 't spelen van tournooien en zal zijn waarde dienaangaande ze ker nog bewijzen en niet in het minst als JBCW zijn 5-jarig bestaan viert in juni van het volgend jaar, hetgeen men ondermeer gestalte wil geven door het organiseren van een Jeugd- biljarttournooi. WASPIK In een druk bezocht jubileumconcert kreeg de viering van het 40-jarig bestaan van de Christelijke Gemengde Zangver eniging Oefening Kweekt Kunst te Waspik een ongekend hoogtepunt. Massaal stegen de accoorden naar de gewelven van de Nederlands Hervormde Kerk waarin onder lei ding van de heer P. Christ vier ge mengde koren gezamenlijk optra den, begeleid door het muziekkorps van het leger des Heils uit Vlaar- dingen o.I.v. kapelmeester A. van Gulik en waarbij voor zover het programma dit toeliet, ook de con certgangers zich verre van onbe tuigd lieten. Juist door het rijkelijk inschake len van samenzang, èn door het op treden van de muziekkapel en het kinderkoor De Nachtegaaltjes bood het programma de nodige afwisse ling. De heer J. Harteveld uit Dru- nen leidde de 23 onderdelen bij de bezoekers in. Tekenend voor de sfeer was dat een orgelintermezzo tijdens een kollekte uitmondde in een spontane en massale samenzang, liet programma was in haar geheel aangepast aan de kerkruimte, in die zin dat profane koorwerken geheel ontbraken. Zo werd dit jubileum concert een volumineuze uiting van geloof. Het jubilerende koor dat met twee werkjes alleen optrad, kreeg assis tentie van het Chr. Gemengd koor Looft de Heer uit Sprang-Capelle, het Hervormd Kerkkoor Baard wij k- Drunen, en het Prot. Gemengdkoor Vught-St. Michielgestel. In De Heer die Koning is" en in "Elk uur, elk ogenblik" klonk de jongenssopraan van Jackey Christ helder en stra lend boven de koorklank uit. Orga nist was de heer D. van Yperen. Deze kerk met haar fraaie akkoe- sliek wordt voor dergelijke evene menten veel te weinig gebruikt, zo zei ds. Schrijver aan het slot van het concert. In een openingswoord gaf voorzitter A. A. v. d. Broek een his torisch overzicht van de vereniging. Eerder op de dag recipieerde de ju- biiaresse waarbij ondermeer zuster verenigingen uit de plaats en uit de omtek en het gemeentebestuur van Waspik het 40 jarige O.K.K. goed bedachen. Tijdens de koffietafel huldigde A. van den Broek mede oprichter A. Kerst en de 40-jarig lid zijnde P. Pruyssers. De gezamenlijke koren tijdens het fccstconcert in de Herv. Waspik. Kerk te LOON OP ZAND Iets te vroeg zijn de cijfers over het dorp loon op Zand gepubliceerd, welke bekend zijn gemaakt op een congres voor geestelijke volksgezondheid te Am sterdam door dr. Weijel aan de hand ,van een studie van dokter A. E. N. de Vries, huisarts te Loon op Zand. Het dorp van 4500 inwoners is aan de hand van een enquête bewerkt, waaraan 98 procent heeft meege werkt. In de landelijke pers zijn de cijfers bekend gemaakt, welke toch wel 'n beroering in het vreedzame dorp hebben gebracht. Het geschiedde juist voordat de eventuele benoe ming van deze arts tot direkteur van de Tilburgse G.G. en G.D. zou plaatshebben, dus in dit opzicht te vroeg. In zijn werk heeft hij de "Heersende problemen willen in ventariseren". Uit de 759 gezinnen kwam: 34,3 procent gezinnen zonder problemen, 21.0 procent gezinnen met hoogstens lichte problemen; 12,6 procent voorbijgaande gezins problemen- gezinnen met hoogstens eenpersoons problemen of met toe vallige problemen, 15,1 procent ge zinnen met nogal ernstige gezins problemen. Hieruit zou blijken dat tweederde van het dorp gestoord is. Deze laat ste notering zou voor de bevolking hard zijn aangekomen en is dan ook wat verontwaardigd geworden toen dit gelezen werd en zelfs op de kan sel werd verteld. De bevolking voelt zich grof te kijk gesteld, en velen betreuren het dat zij aan de enquê- tering hebben meegewerkt. De heer De Vries vindt het zelf jammer dat de cijfers zo vroegtijdig in het open- DUIVENTENTOONSTELLING "Nooit Gedacht" uit kerkdorp Haarsteeg heeft een grote duiven- tentoonstelling gehouden waarvoor een enorme belangstelling bestond. Er werden niet minder dan 509 dui ven ingezonden. De winnaar per klasse zijn: Klasse 1: oude doffers Vitesse: R. van Baardwijk uit Nieuwkuyk; Klasse 2, oude doffers midfond: J. Boom uit Vlijmen; Klasse 3: oude doffersfond: J. v. d. Veer uit Dru- nen; Klasse 4: jonge doffers tot 200 km: C. van Heivoort uit Haarsteeg; Klasse 5 jonge doffers boven 200 km: J. Boom uit Vlijmen; Klasse 6: late jonge doffers: Gebr. van Kint uit Drunen; Klasse 7: oude duivin nen Vitesse: R. van Baardwijk, Nieunwkuyk; Klasse 8: oude duivin- nen Midfond: Fr. van Bladel Haar steeg; Klasse 9: oude dui vinnen fond: C. van Heivoort Haarsteeg; Klasse 10: jonge duivinnen boven 200 km: G. Pelders uit Drunen; Kiasse 11: jonge duivinnen boven 200 km: Gebr. van Kuil uit Drunen; Klasse 12: late jonge duivinnen: R. van Baardwijk uit Nieuwkuyk. HEARING OP DE VLIEDBERG EN NIEUWKUYK Op 9 december a.s. wordt er op de Vliedberg in Nieuwkuyk een open bare hearing gehouden. De bedoe ling hiervan is, om de bewoners met name die van de Vliedberg, mee te laten praten over gemeentelijke aangelegenheden. De gedachten om de bewoners van de gemeenten meer bij zaken van algmeen belang te betrekken, leeft langer bij het col lege van B. en W. de hearing op 9 december wordt op de Vliedberg ge houden, omdat er die avond met name zaken aan de orde komen, die betrekking hebben op dit kerkdorp. Later zullen er openbare hoorzittin gen worden gehouden in de andere kerkdorpen. De hearing wordt gehouden in de aula van de Paletschool. Er zal die avond, die begint om acht uur, een toelichting worden gegeven op de in voorbereiding en in uitvoering zijnde bestemmingsplannen, met na- met Vliedberg-noord. Het is niet de bedoeling, dat de hele avond wordt "volgepraat" met deze zaken, maar de aanwezigen kunnen ook vragen van algemeene aard afvuren. (Van onze verslaggever) Sprang-Capelle/Kaatsheuvel - Gis teravond is de alleenwonende 69-jari- ge A. Moreval in z'n woning aan de Sprangsevaart te Sprang-Capelle door een onbekende man overvallen. Naar dhr. Moreval vertelde moet de over val omstreeks acht uur plaatsgevon den hebben. Na door de overvaller mishandeld en van zijn portemonnee beroofd te zijn, moest de bejaarde man een uur lang op bed gaan liggen. Even voor 9 uur strompelde hij echter verschrikkelijk bebloed naar het aan de overzijde van 't kruispunt Sprang- sevaart-Tilburgseweg gelegen café De Viersprong, waar de eigenaar de heer Kieboom hulp verleende, ijlings de politie waarschuwde en de man 'in zijn auto naar het ziekenhuis te Waalwijk vervoerde. Daar is het slachtoffer behandeld en voorlopig opgenomen. Vanmiddag maakte hij het goed en kon door fa milie bezocht worden. Hij is vooral gewond geraakt aan de linkerkant van zijn aangezicht en aan zijn rechter hand. "Ik was net binnen toen hij op me afkwam en 'geld, geld, of ik schiet' riep. Het was wel donker maar ik kon toch nog zien dat hij (de over valler, red.) zijn handen bij ekaar ge bald had alsof er een revolver inzat. Ik zei 'schiet dan maar, want geld heb ik niet'. Hij sloeg en trapte me en ik moest op bed gaan liggen. Hij deed het gordijn dicht, zodat ik niks meer kon zien. Toen moet hij er van door gegaan zijn. Na twintig minuten, een half uurtje heb ik voorzichtig ge probeerd om van bed af te komen. Toen ik niets hoorde ben ik naar De Viersprong gelopen", zei hij ons op zijn bed in de tweede verdieping van het St. Nicolaasziekenhuis te Waal wijk. SINT BEZOCHT KINDEREN VAN LAAGEINDE I Zaterdag hebben de kinderen van de wijkvereniging "Laageinde I" in de zaal van 't Vosje" hun St. Nico- laasfeest gevierd. Nadat eerst een film werd vertoond verscheen Sint Nicolaas in de zaal, die verwelkomd werd door de kinderen en hun ouders, die in groten getale aanwe zig waren. Aan het einde van dit feest werden alle kinderen persoonlijk door St. Nicolaas bedacht. DRUKKE TIJDEN SINT St. Nicolaas is zaterdagmiddag op bezoek geweest bij de kinderen van het PTT-personeel Waalwijk. Direk- teiir Van Boxtel heette rond 3 uur de Sint en zijn knechten welkom. Door de Sint werden pakjes uitge deeld, terwijl er ook verschillende traktaties waren. De ouders van de kinderen kregen koffie geserveerd. Het was een gezellig samenzijn wat rond half vijf eindigde toen Sint en Pieten zingend uitgeleide werden gedaan. VVN AFD. WAALWIJK WIL MEER AKTIE De afdeling Waalwijk van "Veilig Verkeer Nederland", voorheen 'Ver bond voor Veilig Verkeer', genaamd, is voornemens meer bekendheid te geven aangaande haar plaatselijke aktiviteiten. Regelmatig wordt, door middel van T.V.-spots, affiches, raambiljetten, stickers, folders e.d., aandacht besteed aan de aktiviteiten van "Veilig Verkeer Nederland". Het werkprogramma voor 1970 ken de de akties "Voorrang-Snelheid", thema: gladde weg - pompend rem men; "Overwegen" (Ho, geen risi co); Technische staat voertuigen", thema: banden; Recreatie verkeer, thema: doorstroming - secundaire - weekend vakantieverkeer; "Tekens op de weg"-verkeerslichten, thema: wegmarkering (as-streep); "Kinde ren op de weg", thema kinderen naar school (vaste weg); "Bromfiet sers"; "Nationale Verkeersweek"; "Verlichting" (keuring van verlich ting motorrijtuigen en bromfietsen) en de nog te houden aktie: "Alco hol" (feestdagen ino december). Voor zover mogelijk is door de Waal wij kse afdeling aan deze ak ties medegewerkt, doch men zou hieraan gaarne meer aandacht wil len besteden. Meer bekendheid geniet het Ver- keersonderwijs op de Lagere Scho len en het jaarlijkse Verkeersexa- men voor de jeugd, het welk een belangrijk onderdeel is van de plaat selijke aktiviteit van onze afdeling. baar zijn gegeven maar hij ver klaart dat zijn bevindingen even goed op een andere plaats of stad, zelfs regio, betrekking kunnen heb ben. Zijn konklusie is dat eer inder- daard een derde ook elders in Ne derland - dus niet alleen in het ge ënquêteerde dorp - nood is die ge- gelenigd moet worden op medisch en maatschappelijk gebied. Zelfs strekt zijn studie uit tot in de Afri kaanse gebieden (Etiopië). In elk geval is het zeker dat de cijfers niets te maken hebben met het "normaal" zijn van de geïnventariseerde ge zinnen en bevolking. Dat Loon op Zand vreselijk in beweging is, is 'n normaal verschijnsel in een gezond, rond, Brabants dorp. Men ziet som ber verder. Zoals blijkt uit het vorengenoemde werkprogramma zijn er echter nog veel meer akties te voeren. Hier voor zijn de bestuurders van vakor ganisaties en jeugdverenigingen en Kruisverenigingen te Waalwijk aan geschreven. In januari wil men hiervoor een bijeenkomst houden. NCVB VOOR WAALWIJK E.O. (Nederlands Christen- Vrouwen Bond Woensdag werd de maandelijkse vergadering gehouden van de NCVB. Spreker van deze avond was Burgemeester M. van Prooijen uit Sprang-Capelle, die een lezing hield over "De ontwikkeling van Sprang-Capelle.". Men kreeg eerst een uiteenzetting over het ontstaan en de ontwikkeling op kerkelijk en maaschappelijk terrein. Ook werd de toekomst onder de aandacht ge bracht, dit i.v.m. het Stadsgewest Waalwijk. Na de pauze werden oude ansich- kaarten van Sprang-Capelle gepro- jekteerd. Voor velen leefde het ver leden weer. Het was een interessan te avond. De eerst volgende is op 16 dec om 7.45 uur in het Willem van Oranje College Floris V laan 11, waar men de Kerstavond hoopt te houden. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. 399,31 PAKISTAN De Nationale aktie voor Oost-Pa- kistan bracht in de grote kollekte- bus welke vrijdagavond in de hal van het gemeentehuis te Waalwijk geplaattst was, een bedrag van 399,31 op. Dit bedrag is inmiddels overgemaakt op het Rampengiro nummer 777 van het Nederlandse Rode Kruis te Den Haag. BURG. TEIJSSEN SPRAK VOOR KVP-JONGEREN Niet alleen samenwerking tussen verschillende gemeenten onderling is bevorderlijk, ook op provinciaal niveau zou men elkaar meer op moeten zoeken. Tot een opmerking met een dergelijke laatstgenoemde strekking kwam burgemeester J. Teijssen van Waalwijk zaterdag te Eindhoven in de KVP-jongerenraad. Hij deed dat als voorzitter van de KVP-fraktie in de Provinciale Sta ten van Noord-Brabant. De fraktie-voorzitter zei bij de be handeling van de begroting 1971 van Brabant over enkele weken er op te zullen wijzen dat een interpro vinciale samenwerking hard nodig is. Als voorbeelden werden de pro blemen van West-Brabant genoemd die zowel voor Noord-Brabant als Zeeland en Zuid-Holland van be lang zijn: het industrieprojekt Moer dijk, het Reimerswaalplan, de mo gelijk tweede landelijke luchthaven bij Steenbergen e.d. De Waalwijkse burgemeester haakte ook in op in 't provinciaal beleid van Brabant voorkomende gebreken. TOTO AQUARIUMSHOW '71 Inzet 151,75. Eerste prijs gera den precies bedrag door W. v. Broekhoven, Putstraat 16, Waalwijk. Hij ontvangt f 22,75. 2e prijs: gera den 151,50 door mevr. Brouwer, Poolsestraat 24, Waalwijk, Zij ont- angt 15,15. Derde prijs geraden 151,25 Th. Maas, Crispijnstraat 26, Kaatsheuvel, ontvangt f 7,55. Het rijk heeft in de eerste 10 maanden van dit jaar ongeveer 23 miljard aan belastingen geïnd. Dat is 2Vz miljard meer dan vorig jaar. "Hij zag er verschrikkelijk slecht uit en zat helemaal onder het bloed", ver telde de eigenaar van het café, waar hij strompelend bij de achterdeur aan kwam en om hulp vroeg. Ik heb met een de politie gewaarschuwd, die al arriveerde toen ik net in mijn auto wilde wegrijden om de man naar het ziekenhuis te brengen. Achteraf blijkt het letsel meegevallen te zijn, maar dat zou je gisterenavond ook niet ge zegd hebben", aldus de kastelein. "Hij vertelde tegen mij dat hij getrapt en geslagen was, dat zijn portemon nee afgenomen was, het geld eruit gehaald werd en dat hij daarna een uur op bed moest blijven liggen", ver volgde de heer Kieboom, die van me ning was dat de overvallene volledig bij zijn positieven was. Het alleenstaande huisje vlak langs de Tilburgseweg op de grens van Sprang-Capelle en Kaatsheuvel is de hele dag verboden gebied geweest. In het kleine bouwwerk is vannacht een grootscheeps onderzoek begonnen, waarmee de kapitein van de rijkspoli tie, distriks Breda, de heer Van de Maat, zich persoonlijk bemoeit. Alles is door de Technische Recherche uit Den Bosch op vingerafdrukken ge- kontroleerd en fotografisch vastge legd. Toen de bejaarde Moreval na fami liebezoek gisteravond in zijn woning binnenkwam, moet de overvaller daar reeds binnen geweest zijn. De deur was echter nog op slot en nadat het slachtoffer zijn fiets al binnen gezet had, beging de misdadiger zijn laag hartige poging. Op het allerlaatste moment voor het sluiten van deze editie, wilde adju dant De Haan van de rijkspolitie te Kaatsheuvel desgevraagd meedelen dat men al een dader op het oog heeft. Deze zou niet in de naaste om geving woonachtig zijn, zei hij. Wel is het zeer waarschijnlijk dat de in braak te Kaatsheuvel, die eveneens gisterenavond plaatsvond, door de zelfde man als de roofovervaller ge pleegd is. De inhoud van de porte monnee van de heer Moreval was on geveer 80 gulden, aldus de groeps commandant. Toen Z.H. de Paus op zijn reis naar 't Oosten te Manilla aankwam heeft de 35-jarige kunstschilder Mendone een moordaanslag op hem gepleegd. Hij had zich vermomd als priester en had een kruis in zijn hand, waarachter een mes, waarmee hij naar de Paus stak. Hij raakte hem niet doordat een Zuidkoreaanse bisschop, die licht gewond werd zich op hem wierp en de president der Filippijnen de man een krachtige vuistslag gaf. De dader werd gegre pen en weggevoerd. Nog werden 2 mannen gearresteerd die zich langs de route met steekwapens hadden opgesteld. Na de aanslag te Manilla is er in deze stad groot enthousiasme ge weest. De Paus droeg in de open lucht een H. Mis op, bijgewoond door een half miljoen mensen en bij zijn vertrek naar Samoa juich ten zeker 2 miljoen Philipino's hem toen. Tevoren bezocht hij een krot tenwijk en een gezin daarin van 10 personen. Hij pleitte voor hulp aan de armen. Het gesprek der regering met de Stichting van de Arbeid over de loon-ontwikkeling heeft vrijdag nog geen resultaat gehad. Men zal a.s. vrijdag weer bijeenkomen en zal de regering beslissen. In Londen is op een veiling een schilderij van Velasques verkocht aan een New-Yorks kunsthandelaar voor 20 miljoen gulden. Een vliegtuig van het Ameri kaanse leger op weg naar Vietnam en Japan met 229 militairen en hun familie aan boord is op het vlieg veld van Alaska neergestort en in brand gevlogen. 46 militairen en de stewardess werden gedood en velen gewond. Wit Zwart speelde zaterdag tegen Rillandia een prima partij voetbal. De Sprang-Capellenaren wonnen verdiend met 20. De Zeeuwse 3e klasser was niet bij machte de goed combinerende Wit-Zwarters te weer staan. Wit-Zwart, dat in de voor gaande thuiswedstrijden hoofdzake lijk defensief speelde, legde nu het accent op de aanval. Na een half uur nam de thuisclub de leiding met een fraaie, treffer van Hans van Beek uit een pass van Ad Rosenbrand: 10. Ondanks het feit dat de Zeeuwen alles op alles zetten slaagden zij er niet in uit de greep van Wit Zwart te komen. Ril landia had vooral na de rust heel wat te stellen met de akties van de Wit-Zwarters. Er kwamen gevaar lijke momenten. Schoten van Gerry Dorresteijn en Piet Herman troffen paal en lat. In de 25e minuut viel de beslissing toen Gerry Dorresteijn uit een mooi aangegeven bal van Jan de Rooij schuin voor doel staan de raak kogelde: 20. De sterk spe lende defensie van Wit-Zwart gaf de Zeeuwen geen kans de eer te redden. Tegen 't einde raakte Wim Timmermans geblesseerd. Joop le Sage verving hem. Scheidsrechter Langeler uit Den Bosch leidde deze sportieve en aantrekkelijke ontmoe ting voortref elijk.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 4