Christelijke Besturenbond Sprang-Capelle vierde 50-jarig bestaan N VV roept op tot proteststaking door regeringsmaatregel WAALWIJK uw uyiiG St.Crispijn-concours geslaagd Stassxw bouwman brillen VOORZITTER VAN CAEM KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 DECEMBER 1970 3 SHHsforisch overzicht Felicitaties Onderscheiding M Gelukwensen Nightclub Gabaret - Dancing THE BLUE NOTE Tilburg december Trio Los Ma jas Ramón de Garcia Maria Lanza Albina Luna Vito Lanza Geel gouden VERLOVINGS RINGEN 00 3.K.VERHULST Morgen van 11 tot 12 uur ALTERNATIEF KERSTGEBEUREN grotestraat 231 waalwijk De Ruyter en Van Bracht naar Ned. kampioenschap 3 SPRANG-CAPELLE - In de zaal van de Chr. Volksbond in Sprang her dacht de afdeling Sprang-Capelle van de Christelijke Besturenbond vorige week woensdagavond haar 50-jarig bestaan tijdens een feestelijke bijeen komst. Na opening op gebruikelijke wijze sprak de voorzitter, de heer C. H. van Caem een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarbij hij zich richtte tot het voltallig college van burgemeester en wethouders en gemeente se ere. taris. Het was hem een bijzonder genoegen bij de herdenking van dit 50- jarig bestaan het gemeentebestuur te mogen verwelkomen. Ook de deputa ties van de verschillende kerkraden uit de gemeente werden hartelijk ver welkomd, waarna spreker nog kon begroeten de heer Borstlap, tweede voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer Gruttedis trictsbestuurder, afgevaardigden van de Christelijke Volksbond en van de Chr. Besturenbond te Waalwijk, alsmede van de plaatselijke afdeling wer kende jeugd. Met dankbaarheid mogen we bij dit herdenken terugzien op de arbeid in die vijftig jaren verricht, aan al die genen die in deze periode leiding wil den geven, de ouderen onder ons we ten nog wel van de strijd die gevoerd is voor een volwaardige plaats in deze samenleving. De Christelijke Vakbe weging heeft de goede strijd gestre den. Spreker is dankbaar voor het goede overleg met het gemeentebe stuur, hopende dat zulks bestendigd mag blijven. Zal Nederland bestuur baar blijven dan is een sterke vakbe- weging mede gewenst. De voorzitter besluit zijn openingswoord met de op- wekking medebouwers van het Gods rijk te zijn. De secretaris de heer E. van der Ham men gaf een historisch overzicht over deze vijftig jaren, waarin hij gewaagd van een dankbaar herdenken, gezien de velerlei werkzaamheden in deze halve eeuw verricht. Vele aktiviteiten passeerden de revue. o.a. de werkver schaffing in de dertiger jaren, het crisiscomité en velerlei verzoeken aan overheidsinstellingen gericht. De pro blematiek van die moeilijke jaren werd door spreker in zijn verslag uit voerig belicht, alsmede de vele veran deringen die er nadien gekomen zijn. De Christelijke Besturenbond, die te gen de revolutie het Evangelie stelt heeft in Sprang-Capelle ruim 800 le den, welke verdeeld zijn over 8 af delingen. Opgericht op 9 december 1920 waren in die beginjaren de heren J. de Jong, P. Faro, K. Rosenbrand, D. Werther en J. Brondijk de eerste bestuurders, terwijl de heer Jac. Vos, thans wet houder van Sprang-Capelle, enige ja ren de funktie van secretaris vervulde. In zijn plaats is later de heer J. W. Genuit gekozen, die deze funktie ge durende 37 jaren heeft vervuld. Ook de heer C. Braspenning, oud-voorzit ter, thans wonende te Waalwijk heeft verdienstelijk werk verricht. Aan al deze werkers van de eerste jaren werd door de secretaris dank gebracht voor hun moed en offervaardigheid en hun strijd voor de beginselen der Christe lijke Vakbeweging. Voorzitter van Caem bracht de heer v. d. Hammen hartelijk dank voor het uitbrengen van dit uitvoerig historisch overzicht. Burgemeester Van Prooijen zei dat 't gemeentebestuur graag gekomen is om mede blij te gedenken bij dit jubi leum. Het is een hele spanne tijds, vijftig jaren, er is veel gebeurd en ver anderd, men heeft veel meegemaakt, eerst de crisisjaren, gevolgd door de tweede wereldoorlog, daarna de op bouw en thans de welvaart. Er is hard gewerkt voor betere voorzieningen, hierin gesteund door vele leden van de plaatselijke centrale. Bij alle socia le vraagstukken is de grondtoon, ge rechtigheid op basis van het Evange lie. Het sociale vraagstuk benadert men vanuit het Christelijk beginsel. De besturenbond heeft in die jaren veel voor de ingezetenen van Sprang- Capelle kunnen doen en de verstand houding met het gemeentebestuur is altijd goed geweest. Bij deze mijlpaal namens het gemeentebestuur gelukge wenst hopende dat ge Uw taak in het belang van de werkgemeenschap moogt voortzetten onder Gods zegen. De burgemeester wijst er vervolgens op welke stuwkracht er van de voor zitter de heer van Caem is uitgegaan, 't behouden en uitbreiden is met veel toewijding door hem -verricht. Spreker noemt dan de vele funkties op die de heer van Caem verricht naast 't voor zitterschap van de Chr Besturenbond. Zo is hij o.a. voorzitter van de afde ling Langstraat-West van het over heidspersoneel en tevens lid van de Bondsraad dezer organisatie. Tevens is hij voorzitter van de Christelijke Volksbond in Sprang alsmede voor zitter der Zondagschoolvereniging. Voorts bestuurslid van de Mavo- school, van het TBC-fonds Draagt El kanders Lasten, en -penningmeester van de begrafenisvereniging "De Laatste Eer". Ook was.u vroeger voorzitter van de AR Kiesvereniging en had u 'n twee tal periodes voor de AR Partij zitting in de gemeenteraad. Voor al deze be langrijke aktiviteiten heeft het H.M. de Koningin behaagd u toe te kennen Mevrouw Van Caem toont bewondering voor de koninklijke onderschei ding van haar man. Brillen voor verstandige ouders, natuurlijk van STASSAR Ook vader mag vandaag mode bewust zijn en kiest een bril, die aan hem juist dat accent geeft; belangrijk voor zijn carrière Glazen zijn het belangrijkste; ontspiegelde glazen, vooral voor de automobilist. Gratis brilver- zekering. Model „SIR" 118,50 BRILLENMODE Stationsstraat 54, Waalwijk de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waarna de burgemeester de versierselen bij de heer v. Caem op de revers speldde. Hij 'hoopte dat het werk van de Chr. Vakbeweging tot uitdrukking wordt gebracht en moge het zijn tot zegen van de plaatselijke gemeenschap. De heer van Caem sprak diep ont roerd een dankwoord aan H.M. de Koningin en de burgemeester en liet uitkomen dat alles wat hij gedaan had hij meende dit te moeten doen, ziende het als een plicht. Het is een mijlpaal in mijn leven aldus spreker, ik heb steeds getracht iets te betekenen voor een ander. De heer M. van Beek, tweede voorzit ter van de Chr. Besturenbond was erg gelukkig met deze onderscheiding van zijn voorzitter en bracht de gelukwen sen over namens alle bestuurders. De heer Borstlap, tweede voorzitter van het Vakverbond feliciteert de heer v. Caem met deze koninklijke onder scheiding, welke hij mag dragen voor de gehele Christelijke Vakbeweging; waarna spreker in zijn rede uit liet komen dat het eis is van de Chr. Vak beweging ernst te maken met de naas tenliefde volgens Gods Woord. Verschiltende sprekers voerden nog 't woord waarin zij de heer van Caem complimenteerden en alsmede de Be sturenbond gelukwensten, n.l. W. van Willigenburg voor de Chr. Volks bond, L. van Seist namens de colle- VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 PRESENTEERT VOOR internationaal programma. met Universal Show. Van 8 tot 10 uur show, bestaande uit Trio, Duo, Solo, Striptease en Dans. SPAANSE ZANGER met zijn geweldige GRANADA en verder bekende Spaanse songs. DANSERES ZANGERES met begeleiding van het be kende Quartet Elke dag geopend van 22.00 tot 04.00 uur (ook 's zondags) ga's van de PTT, M. Faro namens de besturenbond uit Waalwijk en W. v. Beek namens de kerkraad der Ned. Herv. Kerk. Tot slot sprak oud-voor zitter de heer C. Braspenning nog 'n slotwoord. GESLAAGD WEEKEND KWJ WAALWIJK IN BOXTEL j De KWJ-aktiegroepen hebben, za terdag en zondag een werkweekend gehouden. Er waren circa 60 leden van verschillende K.W.J.-groepen aanwezig. Ter inleiding voor de ge sprekken werd de K.R.O.-film "Werkende Jeugd '70" gedraaid. Verschillende punten uit deze film zijn dat de werkende jeugd be staat uit 450.000 Nederlandse jon gens en meisjes; dat 71% tevreden is met wat ze bereikt hebben, dat 60% vindt dat ministers en kamer leden zich maar weinig bekomme ren mo hen; dat 64% verwacht het in de toekomst beter te hebben dan hun ouders. Na de film werden er discussiegroepjes van 7 jongens en meisjes gemaakt. Alle beantwoorde vragen werden daarna door de verschillende ge spreksleiders voorgelezen. Deze werden omgezet tot een muur krant. Ook zondagmorgen werd er nog verder gediscussieerd. BASKETBAL WSC De junioren van de Waalwijkse tasketbalvereniging WSC hebben riu een grote kans op het kampioen schap door een overwinning op me de koploper Breda junioren 2. In de sporthal werden de Bredanaars za terdag met 2216 verslagen. De adspiranten wonnen met 3611 van E.B.B.C., terwijl junioren 2 het niet kon bolwerken tegen Paulus 3, eindstand 368. Volgende week zaterdag de belang rijke wedstrijd: WSC sen.-Qua Va- dis. Aanvang 19.00 uur in de sport hal. DROPPING IN KERSTSFEER VAN KWJ AFD. WAALWIJK De KWJ heeft gemeend tegen de kerstdagen weer eens iets te doen voor alle jeugd die ouder is dan 15 jaar. Daarom hebben de KWJ-ers zoals vorig jaar weer een dropping georganiseerd met na afloop een kerst-koffietafel. Het zal gebeuren a.s. zaterdag 19 december, half acht 's avonds. Uiterlijk twaalf uur is men weer thuis. De start van de dropping in kerstsfeer zal zijn van af het K.W.J. lokaal en voor dege nen die het nog niet weten is de K.W.J. achter de Kombi in het oude ziekenhuis. Het inschrijfgeld is bij deze dropping ook weer bijzonder laag gehouden. Opgeven kan in het K.W.J.-lokaal, woensdagavond van 8 tot 10 uur en zaterdagmiddag van 22 tot 5 uur. Opgave-adressen zijn ook B. Baans, Pastoor Kuyperstraat 14 en S. Versteeg, Van Berkenrode laan 61, beide te Waalwijk. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in de Twee Kolommen. Don derdag 8 uur: repetitie mannen koor in de Twee Kolommen. INBRAAK MEUBELZAAK In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in de meubelzaak van de Fa. K. in de Grotestraat te Waalwijk. Ontvreemd werden een aantal goederen. De politie heeft de zaak in onderzoek. AUTODIEFSTAL Diezelfde nacht is een auto ont vreemd aan de Mgr. Zwijsenstraat. De auto is inmiddels weer terugge vonden in Someren. De politie on derzocht het verband tussen deze zaak en de inbraak bij de Fa. K. te Waalwijk. Uw Juwelier met 't Klokkenspel G[alci)ia^l'.260 Wailwi|V Tel 04160 34681 VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: sleutels; gouden broche; gouden trouwring; gouden dames- horloge; blokfluit; br. herenporte monnee; groene parapluie; dames horloge; gouden oorknop; heren horloge; damespolshorloge; dames polshorloge; spijker jasje; vulpen; kopsleutel bruin lederen actetas groene damésknipbeurs; zilveren armband; doublé kettinkje; bruine sleutelètui; kinder driewielertje; zwarte damesportemonnee; bankbil jet; hondje. Gevonden: zwart hondje; zwart-wit poesje; herenhandschoen; bloem pot; rood kinderschoentje; bruine jongensportemonnee zwarte bou vier; etui met sleuteltje; rood kin- derportemonneetje. AANBESTEDING LANDIS GYR N.V. Dezer dagen heeft de aanbeste ding plaatsgevonden voor het bou wen van een verdieping op het hui dige kantoorgebouw van Landis Gyr N.V. aan het Vredesplein te V/aal wijk. Bij de opening van de inschrijffor mulieren bleek, dat N.V. Aanne mersbedrijf v/h T. G. Sterkenburg te Gorinchem de laagste inschrijver was. Het werk is aan voornoemd be drijf gegund. Lie voorbereidende werkzaamheden zijn inmmiddels begonnen en zullen dezer dagen ook als zodanig zicht baar worden. Onderstaand de motie die de NVV afdeling Waalwijk-Drunen opgesteld heeft als het antwoord van die vakbe weging aan de regering: "De regering heeft zijn besluit, om 'n voorlopige loonpauze af te kondigen, doorgevoerd, ondanks de herhaalde waarschuwingen van de vakbeweging. Opnieuw dreigen de werknemers de dupe te worden van 'n onverantwoord besluit door die regering en dreigt 'n reëel verworven deel der welvaart verloren te gaan. Gelukkig laat die zelfde vakbeweging die niet over zich heen gaan en komt nu voor het eerst in de naoorlogse jaren met een pas send antwoord. Zij meent dat door dit regeringsbesluit, de basis voor 'n brok arbeidsonrustwordt gelegd, welke zij vanuit haar verantwoordelijkheid, on mogelijk kan aanvaarden. Immers op deze maatregel zal onherroeppelijk 'n nog grotere loonexplosie volgens, om de opgelopen achterstand weer in te halen. Steeds gaf de vakbeweging blijk haar verantwoordelijkheid te kennen, door haar eisen te machtigen. Ook nu kwam zij weer met een sterk gematigd programma, doch de rege ring meende dat dit niet ver genoeg ging. Welnu, deze bevoogding werd ons als vakbeweging teveel. Wij zul len aantonen dat wij in staat zijn, on ze eigen verantwoordelijkheid, waar nodig te dragen. Nu de weg van het redelijk overleg is opgebroken, staat er maar een middel meer open. om ons doel te bereiken. Door middel van een algemene pro teststaking a.s. dinsdag gedurende 'n uur. Wij- vertrouwen er op dat alle iverknemers, aan de oproep van hun hoofdbesturen gehoor zullen geven en derhalve op dinsdag 15 december van 11 tot 12 uur het werk zullen neerleg gen, om op deze manier te tonen dat het ons ernst is. Wel vragen wij alle werknemers om deze aktie gediciplineerd te doen ver lopen, opdat wanordelijkheden wor den voorkomen. Tegelijk met deze werkstaking zullen aan de leden van de Tweede Kamer, vanuit het gehele land, telegrammen worden aangebo den, teneinde hen te bewegen, hun goedkeuring aan dit regeringsbesluit te onthouden. Op deze manier kunnen wij tonen dat wij als vakbeweging, over grote macht beschikken en dat wij die waar nodig, kunnen tonen. Werknemers van nu, ons antwoord aan de regering zal met uw steun dui delijk zijn". Het bestuur van de bestuurders- bond NVV, afdeling Waalwijk- Drunen J. Sperber. Voorzitter. an twee Waalwijkers kregen wij een bericht dat als oproep voor een alternatief kerstgebeuren geldt. De letterlijke tekst ervan luidt: Zoals het velen van u bekend zal zijn, kunnen we niet 'van vrede spreken. Als we om ons heen kij ken, zien we ellende. (Denk aan ontwikkelingslanden, oorlogen, on derbetaling van arbeiders, eenzame bejaarden en ook aan mensen in onze direkte omgeving. Voorbeeld: rond deze kerstdagen zullen de zelf moorden en de mislukte pogingen daartoe stijgen. Ook kennen we wel vaart, doch geen welzijn. Geestelijk zijn we arm en ons creatief vermo gen wordt met de huidige samen leving volledig onderdrukt, daar we rijp gemaakt moeten worden voor het produktieve en consumptieve systeem). Om ons op bovenstaande problemen eens werkelijk te bezin nen, zonder de nadruk te leggen op het overvloedig eten en drinken, willen Paul Peters, Martien Peters en Thieu Bink één of twee kerstda gen organiseren. Wanneer deze oproep u aanspreekt, kunt u zich tot uiterlijk 18 decem ber schriftelijk opgeven bij Martien Peters, Kerkstraat 11, Waalwijk. Op een voorbereidende bijeenkomst wordt u nader geïnformeerd. Tenslotte danken wij aalmoezenier L. v. Berkel voor zijn medewerking bij de voorbereidende werkzaamhe- dèn. Vermoedelijke plaats: Blokhut van de Andreas Zijlmans verken ners. Paul en Martien Peters. P.V. "C.C. WAALWIJK" HIELD SUCCESVOLLE EXPOSITIE Het afgelopen weekend hield de Waalwijkse Postduivenvereniging CC Waalwijk :haar jaarlijkse post- duivententoonstelling, waaraan door ca. 300 duiven werd deelgenomen. Beide dagen werd de tentoonstelling druk bezocht door liefhebbers uit Waalwijk en omgeving. Zondag mocht men o.a. het hoofd bestuur van de Brabantse Bond, van de Union Tilbug en bestuursleden van diverse zusterverenigingen be groeten. Zaterdagavond al had de heer Stoopen, bondsvoorzitter in 'n duidelijk betoog uiteengezet waar om de op handen zijnde fusie tus sen de Brabantse Bond en de Zuid- Nederlandse Bond mislukt is. De uitslag van deze tentoonstelling was: Oude Doffers: 1 A. Leijtens, 2 A. Schilders, 3 G. Brokken; Oude Dui- vinn: 1 A. Verkooijen; Oude Dui- Daalen; 3 G. de Man; Jonge Doffers: I, 2 en 3 Gebrs. Leijtens; Jonge Dui- vmnen: 1 M. Heeren, 2 W. Duques- noy; 3 P. v. Weideren; Late Doffers: 1 R. v. Heumen, 2 R. v. Heumen, 3 H. Lombarts; Late Duivinnen: 1 H. Lombarts, 2 R. v. Heumen, 3 Gebrs. Leijtens. De mooiste duif van de tentoonstel ling was de oude doffer van de heer A. Leijtens. Het geheel was een zeer geslaagd evenement van de nog jonge vereniging. tel. 33866 Gratis brilverzekering WAALWIJK In het Café-Res taurant J. Passier te Waalwijk, St. Antoniusstraat 5, vond vrijdagavond een onderling concours plaats, waar aan zowel door de jeugdige als door de oudere leden van harmonie St. Crispijn werd deelgenomen. De al gehele leiding berustte bij de heer G. Duyvelaar, dirigent van het korps en de pianobegeleiding werd verzorgd door de heer Groenenweg. Onder de belangstellenden bevon den zich de erevoorzitter de heer F. Smolders, vele familieleden van de leden van het korps en leden van zusterverenigingen. Door de jury, de heer M. Ogier werd de volgende puntenbeoordeling gegeven: 1 The Young Artist uitgevoerd door Teddy v. d. Hooghen, 40,5 p., 2e prijs; 2 Ricercare door A. Hamers. P. Fakkeldij, G. v. d. Sanden en A. v. Alphen, 32 p., 3e pr.; 3 Song door Fr. Bool, A. v. Riel, H. Ligtenberg, C. Hamers, J Bool en E. Buys, 44 p., 2e prijs.; 4 Pelgrimskoor door Th. v. d. Akker, A. v. Riel, Jos v. Riel en W. v. Vught, 40,5 p., 2e prijs; 5 The Holy City door M en A. v. Eggelen, 45 p., 2e pr.; 6 Andante in C-dur door Ria Buys, 48 p., Ie pr.; 7 Anna Risa door P. v. d. Hoven en A. Dol- lekens, 48 p., Ie pr.; 8 Daniël en Alain door Hennie en Ada Ligtvoet, 44,5 p., 2e pr.; 9 Melodie door G. Haagen, 35,5 p., 3e pr.; 10 De parel vissers door G. v. d. Sanden en W. Nëijssen, 42,5 u., 2e pr.; 11 Kleine partita door G. Ligtvoet en H. Scheerder, 39,5 p., 2e pr.; 12 Une Perle de 1'ocean door Hnie Ligtvoet, 51,5 p., Ie pr.; 13 Sonata door J. v. d. Avoird en J. v. d. Hoven, 49 p., Ie pïijs. De prijzen werden uitgereikt door de heer A. v. Loon aan de hoogstge- TOTO AQUARIUMSHOW '71 De resultaten van de laatste toto- ionde voor de aquariumshow 1971 van de Waalwijkse aquariumver eniging Paramecium zijn: Inleggeld 148,75. Ie prijs: A. van Wanrooy te Dongen, geraden 148,25, ontvangt f 22,30. Tweede prijs geraden 150,door Th. Ver- halst-de Rooy, Hoogstraat 40, Spr.- Capelle, ontvangt f 14,90. Derde prijs f 150,25 door hr. P. Bakkers, 'Burg. Smeelelaan 43, Waalwijk, ont vangt 7,45. Namens de heer P. Brouwer, voor zitter van de toto-commissiee, aqua- lïumshow 1971, worden alle deel nemers aan de 10-weekse toto be dankt voor de deelname. kwalificeerden: Mej. Hennie Ligt voet, de heren J. v. d. Avoird, J. v. d. Hoven, P. v d. Hoven en Mej. A. Dollekens en Ria Buys. In een korte samenvatting vond de heer M. Ogier het een zeer geslaag de avond en gaf het bestuur in over weging in de toekomst meer van dergelijke onderlinge wedstrijden te organiseren. De Harmonie St. Crispijn mag zich gelukkig prijzen met de zeer goed resultaten, vooral van de jeugd, die voornamelijk hun voorbereiding hebben ontvangen van de heer W. Dingemans. Na afloop dankte de voorzitter ae heer J. Maiburg de leden en de di rigent voor de inspanningen die zij zich voor het welslagen van dit on derling solistenconcours hebben moeten getroosten. Van den Brandt speelde vorige week tegen Cresendo uit Breda en het is een gedecideerde 90 over winning geworden voor Van den Brandt. Henny de Ruyter speelde een zeer goede partij en maakte de 50 caramboles in 33 beurten, het geen een gemiddelde betekent van 1,515. Rini van Bracht had in zijn partij tegen W. Kamp ook weinig proble- men, maar hij had toch nog 55 beur ten nodig om de partij in zijn voor deel te beslissen. Ook de derde man van Van den Brandt, Wim Soeter- boek wist zijn partij met winst af te sluiten en had hier voor 60 beurten nodig. De vierde man, Cees Teur- lings, speelde bijzonder sterk en haalde een gemiddelde van 0,8333. Het aanstaande weekend vinden de Nederlandse kampioenschappen plaats voor driebanders in Arnhem. Het zal een strijd worden tussen de deelnemers uit Brabant en het wes ten van Nederland. Uit Noord-Brabant komen als deel nemers Henny de Ruyter en Rini van Bracht uit Waalwijk, Th. Bro- sens uit Breda en J. Doggen uit Heerle bij Bergen op Zoom. De an dere vier kandidaten voor de titel zijn B. Tegelaar, P. de Jong, P. van Aart en J. de Wilde. De laatstge noemde persoon kan beschouwd worden als de grote outsider en voor de meeste andere deelnemers is hij een volslagen onbekende.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3