B.enW.- Waalwijk wil haven door nieuwe verbeteringen nog aantrekkelijker maken Harmonie Kaatsheuvel vierde groots feest Gemeente Waalwijk wil in 1971 bijna 700.000 gulden subsidie verlenen ANTWOORD OP VRAGEN RAADSLID J. DE GROOT Beleidskwestie Bouw Soc. Cult. Centrum verantwoord Werving Geen lasten meer „Bijstands"-college Begrotings- onderzoek verlovingsringen iiflnr 'n gouden belofte STASSAR Handbalsport Voor cultuur en recreatie 40% meer Sprang-Capelle Loon op Zand 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 DECEMBER 1970 7 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - "Door het groeien van de reeds op het havenindustrie terrein gevestigde dienstverlenende bedrijven, alsmede door nieuuwestigin gen die in de dienstensektor in de toekomst nabij de haven tot stand zullen komen, zal de Waalivijkse haven uitgroeien tot een van de belangrijkste havens van Midden-Brabant. Door ons college worden onderhandelingen gevoerd om te komen tot de verbetering van de laad- en losaccommodatie op de openbare loswal. Met die verbetering zal het voor veel bedrijven in de regio aantrekkelijk worden van de Waalwijkse haven gebruik te maken aldus een passage uit het antwoord van burgemeester en wethouders van Waalwijk op vragen van het gemeenteraadslid J. P. de Groot over de ha ven en de industrieterreinen te Waalwijk. De heer De Groot had zijn vragen enige tijd geleden ingestuurd met het verzoek in de vergadering van komen de woensdagavond antwoord te krij gen. De VVD'er stelde zijn vragen naar aanleiding van het grote exploi tatietekort van de haven en de indus trieterreinen, dat reeds enkele jaren op de gemeentebegroting voorkomt en dat daardoor de financiële positie van de gemeente Waalivijk in belangrijke mate beïnvloedt. Hij vroeg onder meer waarom de (ha ven aangelegd is, hoeveel industrie terrein er al verkocht is, welk krediet aanvankelijk voor de werken gevo teerd is, wat b. en w. doen om gega digden te krijgen, welke voorwaarden zij aan potentiële gegadigden stellen, wat de toekomstverwachtingen zijn en of het mogelijk is een gedeelte van de industriegrond ter beschikking te stel len voor recreatieve doeleinden zoals bijvoorbeeld de aanleg van een jacht haven. Over dit laatste antwoorden b. en w. in hun pré-advies aan de Waalwijkse raadsleden dat men dit niet moet doen omdat de gedane investeringen dat niet'billijken en omdat de funktie van haven en havenindustrieterrein anders aangetast zou worden. Bij de beant woording stelden b. en w. overigens voorop dat de ingediende vragen niet alleen betrekking hadden op het door het college gevolgde beleid bij de be vordering van de industrialisatie in Waalwijk, maar tevens op het daarin door de hele gemeenteraad gevoerde beleid. Dit door het beschikbaarstel len in het verleden van de diverse kre dieten voor de gedane investeringen en door de vaststelling van de jaar lijkse begrotingsposten voor de ex ploitatie van het havencmoplex. Ook waren destijds de verbetering, vernieuwing en uitbreiding van de ha ven en de aanleg van havenindustrie terreinen van wezenlijk 'belang vooi Waalwijk en de regio, zo zeer zelfs dat de plannen in 1955 bijzonder ge- aktiveerd en gesteund werden door 'i provinciaal bestuur. Bovendien wer den de plannen gerealiseerd in 'n tijd waarin de conjunctuur deed verwach ten, dat spoedig, aldus het Waalwijk- se college, tot uitgifte van omvang rijke industrieterreinen overgegaan zcu kunnen worden. "Hoewel de economische situatie in de laatste jaren wellicht een snelle ontwikkeling van het Waalwijkse ha- venindustrieteirein enigszins heeft te gengewerkt, zijn wij toch van oordeel, dat op iets langere termijn geziende Waalwijkse haven en het Waalwijkse havenindustrieterrein de basis zullen zijn voor een kwalitatief hoogwaardi ge en gedifferentieerde verbetering van het werkgelegenheidsklimaat in de gemeente"aldus de mening van b. en w. Om een industrieterrein van betekenis tejiebben, werd 50 ha in dustriegebied bouwrijp gemaakt. Daarvan is op dit moment slechts 8,59 ha. verkocht en 1,72 ha in erf pacht gegeven. Tot nu toe hebben zich 9 bedrijven cp het industrieterrein gevestigd, ter wij] 10 andere bedrijven geregeld los- en laadwerkzaam'heden in de haven verrichten. Wat betreft nieuwe onder nemingen zegt Let college dat in prin cipe geen bijzondere voorwaarden ge steld hoeven te worden. Wel moet naar de mening van de burgemeester en de wethouders de vestiging van na genoeg uitsluitend aanvrouwëlijke ar beidskrachten werkgelegenheid bie dende bedrijven niet worden bevor derd, terwijl er bovendien voldoende waarborgen aanwezig moeten zijn dat nieuwe bedrijven geen oorzaak zullen worden van milieu-verontreiniging. Om ondernemers te winnen, werkt de gemeente Waalwijk samen met twee andere Maashavens Oss en Cuijk. Daartoe zijn reeds versohillende ak- ties gevoerd. Het inschakelen van een industrie-promotor, over wie de heer De Groot cok een vraag gesteld had, wordt door burgemeester en wethou ders nog niet direct nuttig geacht. De agenda voor de openbare vergade ring woensdagavond waarin eerst de beschouwingen van de verschillende gemeenteraadsfrakties aan de orde komen, heeft dus een aanvulling ge kregen. Immers b. en w. doen ook nog enkele mededelingen over de bouw van het Sociaal Cultureel Centrum te Waalwijk, waarvan zoals bekend de grondwerkzaamheden onlangs gestart zijn en waarbij de aannemer hoopt binnen enkele weken met de bouw te kunnen beginnen. Het gemeentebe stuur denkt dat bij het publiek veel misverstanden bestaan over de mate van investeringen door de gemeente te doen en over de grootte van de daaruit voortspruitende lasten door de bouw van het Sociaal Cultureel Cen trum. Aanvankelijk waren de stich- tingskosten op 8 ton geraamd. Nu is het Stichtingsbestuur door verhoging van de bouwkosten, aanpassing van 't pian aan de door diverse groeperingen van de bevolking geuite wensen en door enkele praktische verbeteringen echter tot een kosten'begroting van 1.153.740,- gekomen. Het subsi die van de gemeente Waalwijk be draagt daarvoor 50%, van het rijk 25%, zodat nog eens eenvierde deel gefinancieerd wordt met bijdragen van de provincie, uit het Koningin Julianafonds, door particulieren en door een geldlening van bijna 190 duizend gulden met gemeentegarantie Door de nieuwe financiële verhou ding tussen gemeente en rijk per 1 januari a.s. zal het rijk de göhele ge meentelijke last voor haar rekening nemen, terwijl het nog niet afgeschre ven bedrag door het rijk zal worden afgekocht. Na die afkoop zal de ge meente Waalwijk, aldus b. en w., geen enkele financiële last meer behoeven te dragen tengevolge van de stichting van het Waalwijkse Scciaal Cultureel Centrum. Volgens een rooster van aftreden is per 1 januari 1971 de heer F. Eibers, Grotestraat 141 te Waalwijk aan de beurt om zijn plaats in het college voor de verlening van bijstand be schikbaar te stellen. Het college van b. en w. stelt in de komende gemeen teraadsvergadering voor om in die va- cature Eibers te voorzien. Op de voor- j dracht staat na de heer Eibers als nummer 1, de heer P. de KortBurg. van Grotenhuisstraat te Waalwijk als 2e vermeld. Een gemeenteraadscommissie, be staande uit de heren mr. W. van Es, P. Brouwer, J. de Groot, J. Lardinois en J. Trommelen, heeft in een drietal bijeenkomsten de gemeente- en be- drijfsbegrotingen 1971 onderzocht, besproken, een rapport opgesteld en dat aan de gemeenteraad aangeboden. De commissie attendeert erop dat naar haar mening te veel waterver bruikers in een te 'lage vastrechtklasse ingedeeld zijn omdat er een onevenre dig hoog overyerbruik bestaat van water voor huishoudelijk verbruik en voor het verbruik door bedrijven en instellingen. In de nota van antwoord van b. en w. zeggen deze dat bij de gemeentebedrijven steeds zoveel mo gelijk getracht wordt door middel van regelmatig uitgeoefende kontroles cp het veibruik de afnemers in een voor hen zo gunstig mogelijk tarief in te passen. De onderzoekcommissie vestigde er ook de aandacht op dat voor de wijk- verwarming in het plan Laageinde I over de stookseizoenen 1968/69 en volgende nog geen verrekeningen met de bewoners plaats gevonden heeft. Ook wijzen de commissie-leden erop dat in woonblokken met olie gestook te centrale verwarmingen (flats Waal wijk-Noord, Hertog Janpark en Laag einde I) omschakeling op aardgas in de toekomst wellicht aantrekkelijker wordt door de steeds stijgende olie prijzen. B. en w. schrijven in hun antwoord nota dat de uitblijvende "afrekening' in Laageinde I komt door het nog ontbreken van de door de NV Warm temeter over het seizoen 1969/70 te verstrekken noodzakelijke gegevens. Deze zullen evenwel - onder voorbe- KAATSHEUVEL Zaterdag was liet volop feest bij Harmonie ''Kaatsheuvel". Daar was dan ook alle reden toe want men vierde drie feestelijke gebeurtenissen: de statiedag, liet behalen en vieren van de eerste prijs en promotie naar afdeling Uitmuntendheid en de huldiging van jubilarissen. Om 4 uur vertrok men, begeleid door majoorettes en drumband voor een muzikale rondwandeling, waar bij de twee gouden jubilarissen, de heren L. van Gulik en P. v. Rooy, thuis w;erden afgehaald. Nadat men rond 6 uur weer in Restaurant van Dun gearriveerd was, volgde een ge zellig samenzijn. Na afloop van het gezamenlijke etentje vertrok men naar huis voor het afhalen van de dames. Een volle zaal verwelkomde om half negen met een "Lang zullen ze leven" de beide 'gouden jubilarissen en hun echtgenoten. Voorzitter Hornman wees in zijn toespraak op de vele verdiensten van beide gou den jubilarissen en die van de he ren P. van Dijk, M. Laros, W. Sa- velkouls, M. van Wanrooy, die veer tig jaren en de heren J. van Wezel en C. Donders, die vijfentwintig ja ren lid van een Kaatsheuvelse mu ziekgezelschap zijn geweest. Hij bracht hen dank voor het en thousiasme en de toewijding van zo vele jaren en betrok ook de dames in zijn hulde. Vooralle jubilarissen was er een persoonlijk geschenk. Daarna gaf de Heer Hornman het woord aan de Heer Jocq. Merkx, Se cretaris van de Katholieke Federa tie van Muziekgezelschappen. Deze roemde in zijn feestrede de plaats die de Kaatsheuvelse muziekgezel schappen in d Federatie ingenomen hadden en die de nieuwe Harmonie "Kaatsheuvel" nu weer inneemt ge zien haar laatste concours-succes. De groei en bloei van een vereni ging hangt af van de ijver en het houd, zo stelt men - vrijdag a.s. ont vangen worden. Daarna zal de toege zegde bespreking met de commissie voor het woningbedrijf en de commis sie wijkverwarming Laageinde I ge houden worden, waarna dan de ver rekening zal plaatsvinden. B. en w. bestuderen reeds de geop perde mogelijkheid om tot ombouw van oliestook op aardgas over te gaan. Dal zal echter een dure zaak worden, die door de betreffende bewoners op gebracht moet worden. Daarom wil men zich eerst ernstig beraden en een commissie-advies inwinnen. Bijvoor beeld de omschakeling van de olie- gestookte units in het plan Laagein de I is geraamd op 40.000, - wat neerkomt op een verhoging van de door de bewoners verschuldigde vaste hosten van de centrale verwarming. Desondanks zullen de stookkosten on getwijfeld ook verhoogd worden door de stijgende olie-prijzen. De bewoners zullen, aldus b. en w. tijdig vóór 1 januari a.s. van de ook voor het col lege onprettige maatregel op de hoog te gesteld worden. Zo staat eveneens vast dat voor o a. de wijkverwarming in plan Laagein de IJ en het complex van 240 wonin gen in WaativïiK-Zuid per 1 januari de olieprijs van 6 op 7 cent per m3 komt. f.nimo van haar leden; de jubilaris sen van thans hebben in dit opzicht hun sporen verdiend en daarom was het hem een genoegen de bonds onderscheidingen met oorkonde te kunnen uitreiken. Daarnaast kon de heer Merkx aan Harmonie Kaatsheuvel de vereren de uitnodiging doen toekomen tot deelname aan de Kampioenswed strijden op 24 januari in "De Hoge Braken" te Drunen, waaraan de beste korpsen deelnemen. Dit was voor voorzitter Hornman een goed moment om nog even de recente concourssuccessen te memo reren. Hij bracht alle leden dank voor inzet, maar zeker ook aan de bekwame direkteur Kuyten. Be stuur en leden waren zo ingenomen met het behaalde resultaat en het aandeel van de heer Kuyten daarin, da een stoffelijke blijk van waar dering niet mocht uitblijven. De heer Jos van Heyst bood namens de gehele vereniging hem enkele passende cadeaus aan en verraste Mevrd. Kuyten met een prachtig bloem'boeket. Na het officiële gedeelte volgde tot in de kleine uurtjes een stemmings volle dansavond, verzorgd door het Trio Smits uit Waspik. JUWELIER Stationsstraat 88, Waalwijk Telefoon 04160-33037 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Zoals bekend, wordt woensdagavond a.s. de eerste open bare raadsvergadering gehouden ivaarin de begroting van de gemeente Waalwijk 1971 ter sprake komt. Al enkele weken wordt in het brein van de diverse gemeenteraadsgroeperingen enorm hard gewerkt aan de "ver werking" van de honderden pagina's papier en de vele duizenden getallen en bedragen, waaruit de begroting voor het volgend jaar bestaat. Dit zal resulteren in verschillende zgn. beschouwingenwaarin vaak belangrijke en 'zwaarwegende' beleidssuggesties aan het college van burgemeester en wethouders gedaan worden. Vandaag over een week, volgende week maan dag dus, zullen burgemeester J. Teijssen en de wethouders J. van Hees- wijk, M. van Eijl, C. van den Hoven en J. van Seters daarop antwoorden en willen zij de vaststelling van de begroting komen. Het wordt moeilijk voor de Waal wijkse dames om zich als kampioens- pretendent te handhaven. „Break- Out" uit Roosnedaal was al koplo per, maar had één wedstrijd meer gespeeld en er waren dus ook nog mogelijkheden genoeg. Tachos moest echter de eer aan de Roosendaal- meisjes laten, die een sterkere par tij speelden. De wedstrijd begon vrij traag en Tachos had wel de eer van het eerste doelpuntje, maar Break out wist daar verder beter weg mee. Het werd een ruststand van 52; nog lang niet hopeloos, maar na de rust veranderde dit snel. Het werd 72 en pas toen kwam Tachos op toeren. Met goede combinaties, vrij snel spel en het doorboren van de muurverdediging, kon Tachos inlo pen tot 86. Weer was er veel mo gelijk, maar eigenlijk door onoplet tendheid ging Tachos verliezen. Eén speelster van Break-Out bleef bij de Tachos-cirkel en tot 2 maal toe kreeg zij de bal in handen gespeeld en beide keren werd het een doel punt. Tachos was toen geslagen en met een eindstand van 116 keer den de dames zonder winstpunten naar Waalwijk terug. Bij de Tachos-heren stond de vroe gere doelman Hans v. Mierlo onder de lat. Hierdoor moest er ook 'n re serve-speler in het veld aantreden en het was de vraag of de Tachos- heren dit konden opvangen, 't Werd een zeer spannend duel met vlotte akties, waarbij Tachos al snel op 'n 20 voorsprong kwam. De blauw witters lieten zien dat ze terug kon den komen en hebb en dat ook en kele malen in deze wedstrijd ge daan. Het leek af en toe een be keken zaak, maar Tachos moest at tent blijven om de voorsprong te behouden. Met diverse spelsystemen aan beide zijden en steeds verande ringen van opstellingen, bleef Ta chos zich de beste kansen scheppen. Via 51 werd het 85 en met wer kelijk uitgekookte kombinaties in de voorhoede werd de Bossche verde diging geheel uit haar opstelling ge speeld en een veilige ruststand van 117 leek bereikt. Maar de span ning week niet. Blauw-Wit kwam helemaal terug tot 1311 en met 'n zucht van opluchting zag het vele publiek Tachos weer uitlopen. Met nog 18 minuten te spelen was de stand 1816. Tachos drukte defini tief door en met een 2017 over winning was een moeilijke klip om. zeild. In Portugal heeft een spoorweg ongeluk plaatsgehad, waarbij 40 personen zijn omgekomen. Peru is weer door een aardbeving getroffen, waarbij minstens 55 do den vielen. In Gouda is een autobus-fabriek door kortsluiting in brand gevlogen. Behalve fabrieks- en kantoorgebou wen zijn vijf vrachtwagens en 20 nieuwe autobussen verbrand en veel materiaal. De schade wordt geraamd van 20 tot 30 miljoen. Het brood wordt vandaag 1 cent duurder. De spanning omtrent de loon- situatie wordt steeds spannender; er worden nog steeds pogingen aange wend om een crisis te voorkomen. De vakbonden hebben besloten mor gen een uur te staken. In Den Haag is een brandkast gekraakt en 17000 gulden gestolen. Een klein deel van de vele miljoenen guldens waarover gesproken wordt, komt op rekening va nde overigens toch nog aanzienlijke postsubsidies In de begroting van het huidige jaar '70 was hiervoor 553.072 begroot. Voor 1971 hebben b. en w. van Waal wijk evenwel een totaal aan subsidies geraamd dat bijna 26,5% hoger ligt dan dat van dit jaar;: op 493 gulden na zullen, als alles volgens voorstel goedgekeurd wordt, 700.000,- aan subsidies uitgekeerd worden. Hiervan omvat het facet Cultuur en Recreatie het grootste deel f 379.036 tegenover 261.851 dit jaar, een stij ging van ruim 40%. Achtereenvol gens bedragen dan de posten sociale zorg en maatschapp. werk 182.017 176.484); volksgezondheid 83.986 60.642 in 1970); bijzon der voortgezet onderwijs 32.300,- 33.035); economische aangelegen heden 11.166 11.826); onderwijs voor zover niet elders te verantwoor den 6.115 5.590); algemeen be heer 4.112 2.869); wetenschap pelijk onderwijs 500 gulden (evenals in '70); volkshuisvesting, evenals dit jaar ook in 1971 begroot op 200 gul den en voor openbare veiligheid even zo 75. Een zestal subsidies c.q. bijdragen die voorkomen in de gemeentëbegroting 1971 zullen nieuw zijn. Op twee er van moet bovendien nog een beslis sing worden genomen. Dat zijn het verzoek van de Stichting Samenle vingsopbouw Waalwijk-Zuid c.i. om J 30.610 subsidie in de kosten van aktiviteiten op het gebied van de sa menlevingsopbouw en het bijna even hoge verzoek 30.100) voor dezelf de doeleinden van de Stichting Sa menlevingsopbouw Waalwijk-oost i.o. De Stichting Raad voor het Bejaar- denwerk krijgt als subsidie in de kos ten van het gecoördineerd bejaarden- werk 40.577 gulden, terwijl de Stich ting Jeugdbelangen De Terp als sub sidie in de kosten van de werkzaam heden van de beroepskracht voor hei jeugdwerk t 34.438 ontvangt. Eveneens begroot zijn de bedragen OLIEBOLLEN-AKTIE Door de Ned. Herv. Vrouwenver eniging "Lydia" aan de Looanker- c'.ijk, wordt zaterdag een oliebollen- aktie georganiseerd ten bate van de Ned. Herv. Kerk aldaar. Men hoopt dat eenieder deze atkie zal willen steunen door een zak olie bollen te kopen. BARAKCONCOURSEN Voor het a.s. weekend staan in de gemeente Sprang-Capelle een twee tal barakconcoursen op het pro gramma. In café De Ruyter zal de biljartvereniging H.M.S. een ba rakconcours organiseren, waarvan de helft der op brengst bestemd zal zijn voor het jeugdbiljart te Waal wijk. De data zijn 17, 18 en 19 de cember. In het stationskoffiehuis van de heer P. Pruyssers, zal de voetbal club HN'C een barakconcours orga niseren en wel op 18 en 19 decem ber a.s. Deze opbrengst komt geheel ten goede aan HNC. SCHAATSWEDSTRIJDEN Afgelopen weekend zijn op de kunstijsbaan te Eindhoven selektic- wedstrijden gehouden voor het kampioenschap van Nederland. On ze plaatsgenoot Hans van Beek, kwam in de rit over de 500 m uit tegen P. de Rijke. Beiden noteer den een tijd van 44 sec. rond. In z'n rit over de 1500 m noteerde Hans 'n rijd van 2.17.5 min.. Hiermede leg de hij beslag op de 3e 3e plaats. Na 2 wedstrijden bezette Van Beek de 3e plaats in het algemeen klasse ment. In de rit over de 5 km kon Hans zijn ritme niet goed vinden, en wat nog niet gebeurd was in dit sei zoen hij bleef onder zijn tijden tij dens de trainingswedstrijden. Een 7e plaats was het resultaat. In het eindklassement eindigde hij enslot- te op de 6e plaas. A.s. zaterdag vin den de laatste selektiewedstrijden plaats. RIKKEN In de kantine van SSC organiseert men vrijdagavond een rikconcours, waarvoor weer prachtige prijzen te winnen vallen. De aanvang is 8 u. voor de Stichting Hervormd Gemeen tecentrum Waalwijk-Besoyen als sub sidie in het nadelig exploitatiesaldo van een jeugd gebouw (f 9.750) en voor de Stichting Welzijns zorg in op richting (f 5.593) voor de instand houding van een regionaal Welzijns- apparaat. Niet iedereen krijgt begrijpelijkerwijs subsidie uit de Waalwijkse gemeente kas. Er zijn ook dit jaar weer organi saties en instellingen, waarvan b. en w. van Waalwijk de aangevraagde subsidies af willen wijzen: Brabantse Kunststichting, Centrale van Katho lieke Militaire Tehuizen, Leger des Heils, Stichting Het Nederlands Ast ma Fonds, Cursus- en Vormingscen trum "Huize Bergen", Nierstichting Nederland, Prov. Opbouworgaan N. Brabant, Nederlandse Vereniging Be scherming Voetgangers, Stichting Na tionaal Brandpreventie Instituut en de Nederlandse Hartstichting. Daarnaast wil het college in 197 1 bij dragen niet meer uitkeren die men in 1970 nog wel deed. Hiermee zijn ge moeid de Stichting Moederheil 50; Nederlandse vereniging tegen water-, bodem- en luchtverontreiniging./ 10; Centraal Congres Openbare Gezond heidsregeling 35; Medisch Maat schappelijk Bureau voor Alcoholisme 100; Vereniging tot bevordering van het elektro-tec'hnisch vakonder wijs in Nederland 25; Vereniging Nederlands Fabrikaat 25; Stich ting Blinden'belangen 600; Katho lieke Jongeren uit de middengroepen, diocees Den Bosch 100 en de Slich tingen het Zuidelijk Toneel en Volks hogeschool in Noord Brabant, resp. 2 en 1 cent per inwoner. In het hoofdstuk Cultuur en Recrea tie past de subsidie van J 170.281 aan de Stichting Waalwijkse Muziek school. Het belang hiervan wordt op nieuw ingezien: vorig jaar was een bedrag van bijna 125.000 begroot. De Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek Waalwijk kan bogen op bijna 69.000, terwijl voor de sociale sportverenigingen in de gemeente Waalwijk 25.800 uitgetrokken is. Van de meer dan 80 overige subsidies noemen wij nog de Bond tegen het schenden van Gods naam door het vloeken (f25), Vereniging Het Wit- Gele Kruis afdeling Waalivijk (f 46.069), de plaatselijke afdeling van Liet Groene Kruis (f 17.958), Stichting Mater Amabilisschool (avondcursus) f 32.000; Stichting Bureau voor Medische Sportkeuring voor Waalwijk en omstreken (f 4000) Nederlands Museum voor schoenen, leder en ledenvaren te Waalwijk (f 9.000), VVV afdeling Waalwijk f 2.690, subsidie inzake beroepskeu ze (f 6.375), Katholiek Maatschap pelijk Centrum Waalivijk (f 63.100) en Nederlandse Heidemij. (f 4,-). Verder kunnen ive nog vermelden t Comité Carnaval Schoenlap per slaand 100,-; R.K. Bedrijfsapostolaat te Waalwijk f 775,-; RK Bond en Kon. Ver. EHBO afd. Waalwijk, beiden f 400,-; Dr. v. Beurdenschool f 300; Gewestelijke Sociale School Waal wijk f 375; Harmonie St. Crispijn 3.500,-; Harmonie St. Jan f 1500; Jachthoornkorps Cornu Copiae 1200 gulden; Waalwijks Orkest f 1000,-; Accordeonver. Accordeola f 465,-; Liedertafel Oefening en Vermaak f 850,- en Chr. Gem. Zangvereniging Hallelujah 200,-. MEVR. SMALS OVERLEDEN In het St. Canisiusziekenhuis te Nij megen is zondag overleden mevr. Henr. F. M. L. Smals-van der Ven- ne. Zij was de echtgenote van de enige jaren geleden overleden dok ter H. W. A. Smals, welke tot 1955 in Loon op Zand een huisartsen praktijk heeft gehad en welke toen zijn 25-jarig arts-jubileum mocht vieren. Mevr. Smals werd 70 jaar. Zij zelf heeft in de Loonse periode de artsapotheek verzorgd. Mevrouw Smals zal op woensdag a.s. om 11 uur worden begraven, na de re- quiemdienst in de St. Stephanus- kerk aan de Berg en Dalseweg te Nijmegen op „Jonkerbosch" aldaar. Velen in het dorp zullen zich de tijd van de heer en mevrouw Smals nog dankbaar herinneren.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7