OPROEPIÏÏGL P. Freijssen-Van Opstal, BILJART-CONCOURS, IJzeren Hekwerk. WAAKDENHOUT. VERKOOPEN: falrenfira-lkli De Notaris VERRERNE, Bekendmaking. A. GODSCHALK TE HEUSDEN, FRANS GEÉNËj 's-B O S O H. P. LEIJTEN, KerkzichtHEUSI i. S. JISKOOT Notaris te fee», Notaris Jiskoot te Veen, eene groote fijne collectie Meubelen, Wordt te koop gevraagd: Het 4-jarig Notaris Jiskoot te Veen, FINAAL VERKOOPEA: IHT" beeft ontvangen eene ruime sorteering* P. M. Timmermans. AANBESTEDINGEN. 307de Staatsloterij. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. £5? Magazijn van Engelsch, Fransch, Weener en Eigen gemaakt Schoenwerk. Zaterdag 29 October 1881. b het erfpachtsregt van een huis, erf, tuin en boomgaard, gelegen te Dussen, aan den buitendijk, sectie G nos. 120, 629 en 630, groot 11.90 aren, staande met de hoogen op f 1200. Schapenmarkt, 1} M B 323, 1öl' 's-BOSCH, Scliapenmarkt, B 323, HaardenKachelsEngelsche Kolen- en Turfbakken Haardstellen met en zonder Standaards, Gebloemde Zinken Platen en verdere Winter artikelen. Gezondheidskachels, alsook de Insluitliaarden (Eoijers) Yughterstraat H. 19 's-bosch, gedeeltelijke en geheele Ameublementen 30 Nov. 11 ure. Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Het maken van verdedigings werken aan den rechteroever van het MaÜegat, tnsschen de kilometerraaijen 121 en 123, onder de gemeente Dubbeldam. Raming f 41.400. Aauw. 26 Nov. 30 Nov. 11 ure. Ministerie van Waterstaat, Han del en Nijverheid. Het maken van een gedeelte Rijksoever langs den regter normaallijn der Nieu we Merwede ouder de gemeente Sliedrecht, behoorende tot de werken der Merwede en Killen in Zuidholland. Raming 10050. Aanw. 26 Nov. 2 Dec. 10y2 nre Prov. bestuur te 's Bosch. Het driejarig onderhoud der Rijkshaveu-enrivierwerken te Willemstad, met de zelfregistrerende peilschaal aldaar en die te Steenbergsche Sas, behoorende -tot de havenwerken in Noordbrabant. Raming 4600 per jaar. Aanw. 26 Nov. 2 Dec. 10 ure. Prov. Bestuur te Middelburg. Het verdiepen van de buitenhaven te Hans weert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuidbeveland. Raming 138,000. Aanw, 26 en 28 Nov. 8 Dec. 21/2 tire. Prov. bestuur te Haarlem. Het driejarig onderhoud der rijks zee- en haveuwerken op het eiland Vlieland, Raming 38.000 p. jaar. Aanw. 1 Dec. 24 Dec. 2 ure. Prov. bestuur te Middelburg. Het bouwen van een schutsluis in het zijkanaal beoosten Sas van Gent. Ram. 713000. Aanw. 16 en 18 Nov. 24 Dec. 2 ure Prov. bestuur te Middelburg. Het maken van een zjjkanaal beoosten Sas van Gent en het verbreeden en verdiepen van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen. Raming 500,000. Aanw. 16 en 18 Nov. Prijs van 1000nos. 7088, 14470, 16936 en 20103 400 nos. 850 en 14626 200 nos. 1598, 2791, 5915 en 6976100nos. 409, 493, 905, 1700, 3495, 5283, 7566, 13003,14010, 15896, 16118, 16846, 18276 en 19610. De gemaskerde baarde groot opzieniedereen trachtte uit te vorsehen wie het toch wezen mocht. De gemaskerde beantwoordde echter alle vragen met eon gemaakte stem en niemand kon achter do waarheid komen. De Koning begeerig om te weten wie van zijn landskinderen over zulk een menigte juweelen te beschikken had, zond een van de hoeren van zijn gevolg op den Armeniër af. De afgezant kwam terug met de boodschap dat het een Hollander was, die in de koloniën uitgestrekte eigendommen bezat, en naar Berlijn was «gekomen met het doel om den Koning gewichtige plannen voor te leggen in geval die goedgekeurd werden, wilde hij zich in Pruisen vestigen. Welke die plannen waren, wilde hij echter aan niemand anders dan den Koning openbaren. Daarop ging Frederik, ook gemaskerd, hoe langer hoe nieuwsgieriger geworden door die geheimzinnigheid, den Armeniër zelf aanspreken, en stelde al zijn welsprekendheid in het werk, om iets naders omtrent die plannen en voornemens te ontdekken maar te vergeefs. Zijn ongeduld niet langer meester, rukte hij het masker af en riep »Wie voor den duivel zijt gij, ik ben de Koning »En ik ben Pöllnitz», hernam de zoogenaamde Hollander, terwijl hij eveneens zijn masker afnam en een diepe buiging maakte. Frederik stond een oogonblik als aan den grond genageld, toen glimlachte hij en wendde zich om. Den volgenden morgen zond hij echter aan zijn kamerheer de beloofde som, ten bewijze dat hij zich overwonnen verklaarde. De zeeboodschapper Vanderberg* is een herme tisch gesloten drijver, dienende om papieren te be waren van in nood zijnde schepen. Volgens de Revue Maritime wierp men den 26 Juli van boord der Hercules op 56° 49' N. B. en 1° 41' O. L. een boodschapper Vanderberg» in zee, brieven bevat tende van officieren en aanwijzing, waar de bood schapper was over boord gezet. Den 24 Aug. kreeg de uitvinder te Portsmouth bericht van den Engelschen consul Bendissen in Jutland, dat de boodschapper, den 18 Augustus, door visschers 6 mijlen bewesten Denemarken was opgehaald. Een algemeen gebruik van dit nuttige voorwerp zou dikwijls licht geven omtrent het lot van schepen, waaiwan niets meer wordt vernomen. Anna. Och mevrouw, ik ga maar eenmaal met mijn galant uit, de andere keeren neem ik piano-les. y Heusden, 5 Nov. De prijs der boter 0.90 a 0.95 per stuk van 6 ons. Eieren 7 tot 8 cent. Gorinchem, 7 Nov. Bij een aanvoer van on geveer 200 stuks vee, was de handel heden alleen in de beste soorten vrij willig. Prijzen enkele zware kalfkoeien 220 a 290 mindere qual. 140 a 190dito vaarzen 130 a 200melkkoeien 140 a 180vare koeien 120 a 160 hokkeliugstieren a graskalveren 20 a 40pinken a enkele nuchtere kalveren ƒ6 a 12. Yai'kens eenigzins vette op levering 48 a 52 ct. per KG.fokvarkens van 6 a 8 weken 6 a 9 por stuk, eenigzins oudere tot per stuk. De prijs der goêboter was ƒ1.48 a 1.60; der weiboter 1.30 a 1.36 per K.G. Kipeiereu golden 1.50 a 1.60 de 26 stuks. Rotterdam, 7 November. Tarwe. Jarige Zeeuwsche, VI. en Overm. puike 11.75 a 12.75; goede ƒ6, a 11.25 geringe a ERTENTIEm Allen die nog iets te vorderen hebben van de DISTRICT WATERSNOOD-COMMISSIE te Heus den, worden verzocht hunne rekeningen in te zenden vóór 15 November a.s. Later ingekomen rekeningen kunnen niet worden voldaan. L. VEERMAN. HONCOOP. Groote Markt hoek Ridderstraat, ONTVANGEN de fijnste tot heden be kende Fransche en Weener Hoeren- en Dames-Bottines, alsmede eene groote sor teering Vilten Pantoffels, beste zware kwa liteit, tot ongekende lage prijzen. Aangevangen Ie prijsEen zilveren Cylinder-Horloge. 2e prijs Een gouden Ketting. 3e prijsEen kistje fijne Sigaren. De ondergeteekende geeft het geacht publiek te kennen, dat door zijne bemiddeling alle Levensverzekeringen, Lijfrenten, onverschillig van welken aard, gesloten kunnen worden voor de Nationale Levens-Verze- keringsbank te Rotterdam. Beveelt zich mede aan tot het verzekeren tegen brandschade van Vee, Gebouwen, Meubilair en alle roerende goe deren den Landbouw betreffende, benevens het verzekeren van Vee tegen sterfte, voor eene zeer lage vaste premie, voor de Neder - landsche Onderlinge Vee-Assurantie- Maatschappij, onder directie van de Heeren Karstens de Rt ijter te Leijden. mr Aiie tarieven en inlichtingen zijn op Iranko aanvrage gratis verkrijgbaar. Ook belast hij zich met alles wat tot de be trekking van Zaakwaarnemer behoort. II e u s d e n. M. J. VAN HANSWIJCK. lil llLill II JJLM1 J hoog 1 tot 1.50 M. en twee inrijpoorten. Teekening en opgave van prijs onder letter A, aan den Uitgever dezer Courant. Notaris KOLFSCHOTEN te Dn el, zal op Donderdag 10 November 1881, 's voormiddags ten 10 ure, ten huize van Corns. Cozijn, aan den Ouden Panoven to Zalt- Bommel, publiek verkoopen berigt dat bij de gehouden provisioneele veiling der Onroerende Goederen, nagelaten door G. van Vugt Az. te Andel, deze zijn ingezet en verhoogd, als: 1ste koop tot 2600. ~de tr if - 4000. 3de 1/ tf - 2000. 4de a a - 1600. 5de a a - 1700. 6de a a - 1400. de - 7 00. De finale verkoop blijft bepaald op Vrij dag 11 November 1881, 's avonds ten zes ure in het Regthuis te Andel. Nadere inlichtingen worden verstrekt door voornoemden Notaris en den Heer Marinus de Tijker, Executeur-Testamentair. zal namens Kerkvoogden der Hervormde gemeente van Eet hen, op Donderdag 17 No vember 1881, 's voormiddags ten tien ure, ten herberge van Aart Niedwenhuizen te Eethen publiek, om contant geld, 75 stuks appelboomen, staande in den boomgaard genaamd den Tiend hof onder Eethenen onmiddelijk daarna dienzelfden boomgaard ver huren, voor vijf jaren om te be bouwen. vraagt prijsopgaaf voor de levering van in den Rijswaard onder Hurwenengroot 1,53,80 Heet., toebehoorende aan Mej. T. M. van Lanscuot en de familie Tilman te ys-Bosch. te Du s s enzal op Vrijdag 18 November 1881, 's morgens ten 11 ure, ten herberge van Leonardus van der Pluijm te Dussen polder, krachtens art. 1223 van het Burg. Wetb. in het openbaar Franco STAL ANDEL, aan de Rib. Het BESTUUR van het Waterschap de VIER i BANNEN, onder Dussen c. a. Gelet op art 3 van het Reglement op de Water leidingen in Noordbrabant, Prov. blad 1875, no. 2, maakt bekend: dat de legger der Waterleidingen in gemeld Waterschap voor een ieder ter inzage gelegd is gedurende 40 dagen, van af den 1 Novem ber 1881, op de Secretariën der Gemeenten dat een iegelijk zijne bezwaren of aanmer kingen kan inbrengen, schriftelijk of mondelings bij gemeld bestuur, tot 14 dagen na het ver strijken der 40 dagen dat op Dinsdag den 13 December 1881, des voormiddags ten 1012 ure, ten huize van M. van den Broek te Dussen, het Bestuur zit ting zal houden tot het ontvangen eu aanhoo- ren van bezwaren daaromtrent. Het Bestuur van hot Waterschap voornoemd: De Secretaris, De Voorzitter, A. STRAVER Wz. Wm. DE JONG. bericht door deze, dat zijne Magazijnen thans weder goed voorzien zijn van alle soorten Zijne geachte Begunstigers worden door deze verzocht de besprokene nieuw ten spoedigste te willen bestellen, ten einde vertraging in de aflevering te voorkomen. N.B. Pas ontvangen de zeer gezochte Vuurmakers of Kachelaanstekers a 20 cents per pak. bericht dat hij in zijn Magazijn steeds voorbanden heeft waarvoor hij, wat soliditait aangaat, gaarne wil instaan. Door eigen ondervinding, zoowel in het builen- als binnenland, is hij in staat gesteld in iedere kwaliteit en in iedere style, alles onder zijn toezicht bewerkt, in don besten slaat af te leveren. Hoewel hij voor het hier ingevoerd huitenlandsch fabrikaat, waarbij niet zelden de deugdelijkheid veel te wenschen overlaat, niet kan instaan, is hij echter steeds bereid het tegen veel verminderde pry zen te leveren. Prijzen van 100 en daarboven. 5de Klasse. Trekking van 4 Nov. Door pracht verblind. Eens op een middag wan delde Frederik de Groote met zijn kamerheer, den Vrijheer Von Pöllnitz, op het terras van Sanssouci, en de Koning vroeg aan zijn geleider of hij plan had om dien avond het bal-masqué te bezoeken. De kamerheer antwoordde bevestigend en Frederik riep »Daar beu ik blij om! Dan is er ten minste één masker, dat ik zeker herkeu»Dat zal nog de vraag zijn, Majesteit,hernam Pöllnitz. »0, stellig, u zou ik onder duizenden herkennen. Tegenspreken mag ik niet, maar do tijd zal het leeren.« »Top! ik ben zoo zeker van mijne zaak, dat ik duizend Friedrichs d'or geef als ik u niet herken.»Ik betuig Uwe Majesteit zeer nederig mijn dank; ik had niet gedacht dat mijn gelukster heden nog op zou gaan.« Verheug u niet te spoedig, mijn waarde baron. Ik zal mijn woord houden, daarop kunt gij staat maken.Zoodra do Koning hem zijn afscheid gegeven had, ging Pöll nitz, die zijn plan reeds gemaakt had, naar een dei- rijkste kooplieden van Berlijn en beloofde hem dui zend daalders belooning als hij hem bij de uitvoering behulpzaam wilde zijn. Hij moest uamelijk zoo spoedig mogelijk een groot aantal juweelen bijeen zien te brengen. Pöllnitz wilde daarmoe zijn cos- tuum versieren en zoo in do balzaal verschijnen, in de vaste overtuiging dat de Koning bij het zien van al die kostbaarheden, zeker niet aan zijn meestal inergen geldnood verkeerende kamerheer zou deuken. En werkelijk zocht de Koning des avonds in de zaal te vergeefs naar den baron; zijne aandacht werd echter spoedig afgeleid door een met verblindende pracht gekleeden Armeniër, wiens tulband, gewaad en gordel van juweelen flonkerden. Esterhazy. Toen een der prinsen Esterhazy, Haydn's beschermer, in Engeland reisde, vroeg een Norfolksch grondeigenaar hem, op een kudde van drieduizend schapen wijzende of hij er ook zoo veel had. »Ik weet het niet,» antwoordde de prins »maar ik heb een drieduizend herders.» Een En- gelsch edelman, die op het landgoed van dezen prins jaagde, schoot bij ongeluk een drijver dood. Hij maakte duizend verontschuldigingen, maar de prins zeide hem dat het er niet op aan kwam, dat de prijs van die menschen ongeveer op 30 pd. Engelsch geld kwam. En dit voorbeeld van de handelwijze der grandsseigneurs in de vorige eeuw staat niet alleen. Wanneer de Keizer ter jacht was op de goederen van deze prins, bleef steeds achter hem de Keizerlijke opperjagermeester, het wild opnoemende, naarmate de Keizer het schoot. Eens gebeurde het dat deze lijst doodkalm opgelezen aldus klonk: »Een haas, Uwe Majesteit» »Een fazant, Uwe Majesteit.» »Ecn kamerheer, Uwe Majesteit.« Emancipatie. Mevrouw. »Maar Anna, dat wordt te druk, dat is nu drie avonden in de week dat je uitgaat. Troost. Aangenamer is het b ij t e n in een v i s c h dan het visschen in een b ij tliever dienaar van mijn vrouw, dan vrouw van mijn dienaar, zei zeker huisvader die zich troosten wilde. Loon voor eerlijkheid. Een koetsier vindt in zijne vigelant een prachtige versche tarbot dien hij zooals een eerlijk koetsier betaamt, bij den com missaris van politie brengt. Die ambtenaar prijst den koetsier over zijn eerlijkheid en zegt hem goedmoedig Als dit voorwerp, 't geen te verwach ten is, niet binnen een jaar en een dag is afge haald komt het u in vollen eigendom toe. Onmogelijk. Dokter. »Wat ben je bang om levend begraven te worden? Onzin!» »Neem vlijtig in wat ik u voorschrijf eu zet die muize nissen uit uw hoofdbij mijne patiënten gebeuren zulke gevallen nooit.» Rogge. Nieuwe Zws., VI. en N.-Br. puike 8.40 a 9.00 mindere 7 a 8.30. Gerst. Nieuwe Zws. VI. en Overm., Winter- 5.70 a 7.50; Zomer- 5. a 6.10. Haver. Jarige Zws. en Polder 3.a 5. Lange 2.a 4.50. Boekweit. Nieuwe N.-Brab. a 213 a 220 per 2100 k°. v. b. Fransche 195. Paardenboonen. Nieuwe Zeeuwsche VI, en Polder 6.— a 8.00. Duivenboonen. Zws. en Polder 8.00 a 9.00. Witte Boonen. Nieuwe Zws. VI. en Walchersche 10.a 12.Mindere f 6.a 9.75. Bruine Boonen. N. Zws. en VI. p. 10.25 a 12. Mindere f 7.50 a 10.50. Erwten. Nieuwe Zws. Blauwe 11.75 a 12.00. Goede 11.00 a 11.50. Witte Voeder a Maïs. Amer. a Mixed 8.60 a 8.70; Donau 8.50 Cinquantine a per 100 k°. Kanariezaad 9.a 11.per heet. Inl. 13.50 a 15.75 per 100 k°. De Secretaris, De Voorzitter, Dussen, Almkerlc en Meeutven Dussen, den 27 October 1881. Dames- en kindermantels. 1 lo

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1881 | | pagina 3