FAILLISSEMENT. TE KOOP: Geldersche MERRIE, Ph, (le JOXGH, Sigaren-Fabrikant HEUSDEN. MANUFACTDREN. Winter-Artikelen IL van Hemertr veilen en verkoopen: Petroleumhandel M. I. Rooijakkers, 'L.V A. SMS ZOON, Korenmarkt, Heusden. PRIJS 2.50. Sigaren-Magazijn. Havana Sigaren. Sint Nico laas! Botermarkt, Heusden. HEBVEILIViw ten gevare en schade des gebrekigeu koopers. MARKTBERICHTEN. RECLAMES. P. van Vollenhoven Jz. Tabak,Sigaren,Koffie enThee, Rijst en Rijstemeel, Ean d'An vers. Wijksche Poort te Heusden. J KOOPJE'. AUGUST SMUDEItS. MiLG-AZIJKT VAN: Zijden Heeren-Hoeden en Fantaisie-HoedenPetten, Gemaakte kleederen enz., van: n Jnnuinm Mr. Alpliom van RijckevorsélAdvocaat-Procureur te 's-IIertogenbosch. WEL, WEL, WEL~ WEL. C. Keijzer. AMICE'. GE O F ROI. ƒ0.75 Maar lees dan tochƒ0.75 A D V ERTEMi TÏEjN te HEUSDEN, beveelt zich aan tot het fourneereu van GELD, onder eerste hypothecair verband, rente 4 h 4J/2 Bij vonnis der Arrondissements-Regtbauk te 's-Bosch van den 18 November 1881, is TEUNIS SMITS Mzn. aannemer, wonende te 7/ ijk, verklaard te zijn in staat van faillissement, dat op voormelden datum is aangevangen, met benoe ming van den E. A. Heer Mr. Lcijbex, tot Regter-Commiss3fis en van Jhr. Mr. A. van Sasse tan LJsselt, Ad vokaat-Procureur te VBosch, tot Curator. De Curator voornoemd A. van SASSE van IJSSELT. Een prachtige donkerbruine getrokken groote taille, mak in alle tuig, vrij van alle gebreken, 5 jaar oud. Te zien en te bevragen bij den eigenaar P. L. HONCOOP te Heusden. Solide agenten, voorzien van goede referentiën, kunnen overal geplaatst worden waar de firma niet vertegenwoordigd is. Alle de nog in voorraad zijnde worden tegen veel verminderde prijzen OPGERUIMD BIJ YOER- EX KOOKERAVTEX, KR TT IDE X IE R S AVA R E X, Slijterij van GEDISTELEERÜ en LIKEUREN, Alles in het groot en klein verkrijgbaar bij EXTRA KOOPJE. Op nieuw ontvangen z eene schoone sorteering Zijden Heeren- Hoeden Fantaisie-Hoeden cn Kinderpetten in verschillende kleuren en soorten, alsmede een ruime keuze in Wintcr-Pctten, als Pelsmutsen enz., zoowel voor Heeren als voor Kindereu. Bij P. STOKVIS ZOON te 's-Bosch is verschenen VOLLEDIG VERZAMELD DOOR Steeds voorhanden in den Boekhandel van L. VEERMAN te Heusden. L. VEER M A NBoekhandelaar te Heusden. SPECIALITEIT TAN Schapenmarkt B 319 's-BOSCH. 't Is lang geleden dat ik u schreef, maar ge weet dat als ik u iets kan recommandeeren, waar ge belang in stelt, en dat werkelijk de moeite waard voor u is, dan niet draal. Wetende dat gij nog al veel aanschaft en diverse dingen gebruiken kunt, heb ik mij de moeite genomen verschillende advertentiën te vergelijken, waarbij goede en goedkoope boeken worden aangeboden, en heb ik opgemerkt, dat uwe bijzondere aandacht waard is, de volgende werken, voorkomende in de aanbiedingen van de heeren Gebrs. E. en M. Cohen, magazijnhouders van goedkoope boeken te Arnhem en Nijmegen. Vooreerst de prachtuitgave van Bern. ter Haar's Dichtwerken, voor slechts 12.50 in plaats 3-4.60; dat werk ziet er in die 2 kolossale prachtbanden, vol met fraaie platen van onze eerste schilders, rijk uit. Verder bieden zij aan6 deelen romans van den be roemden Samarow voor 6.90, in plaats van 23.10, de 5 prachtbanden in klein folio van Mevr. BosboomToussaint, bevattende 24 complete Ro mans van die uitstekende schrijfster, voor slechts 15, in plaats van 30.50, de 4 keurige fraaie banden Goethes Werke voor slecht f 4, idem idem Schiller's Werke voor slechts f 4, Hauff's Wer ke in 2 keurige banden voor f 2.50, het pracht werk van Gerard Keller over Italië, met 134 extra fraaie platen, rijk gebonden voor slechts 3.90, het artistieke album van 20 platen, teekeningen van Mol- kenboer bij De Genestet's Gedichten, fraai gebon den in folio oblong, voor f 3.60, de oorspronkelijke uitgave van de werken van Racine, Pascal, Molière en Lafontaine elk dezer werken in 3 deelen voor f 3.75 de 3 fraai gebonden deelen. Kinderboeken (laat ik je nog even zeggen dat ik de meeste boeken van hen gezien heb), kinderboeken dan, keurige stellen, elk van 8 stuks, (voor kinderen van 37 jaar) 75 Cts., voor kinderen van 58 jaar voor ƒ1.25, voor kinderen van 69 jaar, voor ƒ1.75, een prachtig stel voor kinderen van 38 jaar voor ƒ2.25; dan hebben ze nog keurige stellen 8 stuks leesboeken, voor meer gevorderde kinderen, allen met gekleurde platen voor ƒ2.75 en voor ƒ3.75. Gij die zoovel kunt gebruiken voor de feesten, maak toch vooral van een en ander gebruik. Onder die aanbiedingen trof ik tevens nog aan (tot mijn spijt heb ik op 't oogenblik geen geld voor boe ken disponibel, ik houd mij gerecommandeerd, als ge plan hebt mij wat Cadeau te maken, voor de volgenden) Het rijk met afbeeldingen van ornementen, reliefs, decoratien, en alle mogelijke sieraden, voorzien werk, bestaande uit ruim 400 zeer fraaie platen »Magasin des Arts et de l'Industrie,« voor slechts 4.60, in plaats 15. Longfellow Poetical Works and Lettres, prachtig gebonden, rijk gedrukt voor 2.40. Pres- cott, History of Philipp second, fraai gebonden voor 2.25. Er is nog svel meer om op te noemen, maar ik besluit met alleen nog te wijzen op het stel prachtige oorspronkelijke Romans van 10 deelen voor 4.90 dit is ook vooral een extra koopje. Beste vriend, wetende u hiermede van dienst te zijn ge weest als steeds P.S. Ge hebt alleen aan hen een Postwissel naar Arn hem of naar Nijmegen te zenden en op de Strook te zetten de door u verlangde Werken. Zij zenden het u dan franco waar ge wenscht. Ook kunt ge ze in den Boekhandel van L. VEERMAN te Heus den aanvragen, die ze u voor denzelfden prijs aflevert. is, dat het een toevluchtsoord worde voor personen uit de mid delklasse der maatschappij, die aan krankzinnigheid lijden. Tot de keuze van dit doel werd de heer Holloway geleid door de overweging, dat de rijke man, die het ongeluk heeft door her- senlijden te worden aangetast, geen geldelijke ondersteuning noodig heeft, terwijl de arme, die in dergelijken geesttoestand geraakt, gereede opname vindt in de openbare gestichten. Der halve wordt in Holloway Sanatorium plaats verleend aan doc toren, advocaten, artisten, schijvers en, in het algemeen, aan hen die door geestarbeid in hun levensonderhoud moeten voor zien, wier werkzaamheden niet tijdelijk door anderen kunnen worden waargenomen, en wier inkomsten dus onmiddelijk op houden, zoodra zij tot werken ongeschikt zijn. Langzamerhand was hij tot de overtuiging gekomen, dat menig geval van geneeslijke krankzinnigheid, bij personen nit den middenstand, ontaard is in een ongeneeslijke kwaal, alleen uit gebrek aan de noodige middelen, of aan de gelegenheid tot een zorgvuldige en doelmatige verpleging. Op korten afstand van het Sanatorium, in de richting van Egham, ligt een nog grooter gebouw, mede gesticht en begiftigd door den heer Holloway. Ter herinnering aan zijn overleden echtgenoote, besloot deze niet alleen een College op te richten, doch tevens ten geschenke te geven voor Hooger onderwijs aan meisjes. Daartoe belegde hij voor eenige jaren een vergadering van belangstellenden in onderwijszaken, en besprak met hen de vraag, op welke manier een door hem beschikbaar gesteld fonds het doelmatigst zou kunnen worden besteed, ter bevordering van de hoogere opvoeding der vrouw. Vervolgens kocht hij 95 mor gen vrij terrein te Mount Lee onder Egham, en droeg de eigen dom daarvan over aan drie toevertrouwde of gemachtigden, na melijk de heeren Henry Driver, George Martin en David G'had- wick, destijds Parlementslid van Macclesfield. Mount Lee ligt over een lengte van ongeveer driekwart mijl aan den grooten weg, en wordt ingesloten door Windsor Great Park en Virginia Water. De Collegegebouwen, die reeds ver gevorderd zijn, worden op eenigen afstand van den weg ge plaatst op een plateau, vanwaar men een heerlijk gezicht geniet over het omringende landschap, een weelderig begroeide streek, afgewisseld door geboomte, beeken en meertjes. De schilderijen zijn alleen 4 ton waard. De kosten dezer schoone verzameling, nog wel niet compleet maar toch in wording, gevoegd bij de aan gemachtigden uit te keeren som, doen het bedrag der door den heer Holloway geschonken, giften stijgen tot een kapitaal van 11,400,000, een som, die alle schenkingen en stichtingen van Engeland in de schaduw stelt. f Heusden, 26 Nov. De prijs der boter 0.72 a 0.85 per stuk van 6 ons. Gorinehem, 28 Nov. Bij een aanvoer van on geveer 850 stuks vee, was de handel heden vrij vlug. Prijzen: enkele zware kalfkoeien 225 a ƒ310; mindere qual. 150 a 240dito vaarzen 140 a 220melkkoeien a vare koeien 110 a ƒ190; hokkeliugossen 50 a ƒ110; graskalveren 20 a 35; pinken a enkele nuchtere kalveren 8 a 10. Varkens, zware van 150 KG. 52 a 54 ct., min der zware 44 a 48 ct. per KG.; fokvarkens van 6 a 8 weken golden 6 a 8.50 per stuk. De prijs der goêboter was ƒ1.40 a 1.58; der weiboter 1.18 a 1.24 per K.G. Kipeieren golden 1.60 a 1.70 de 26 stuks. Rotterdam,28 November. Tarwe. Jarige Zeeuwscho, VI. en Overm. puike 11.25 a 11.75 goede ƒ10.75 a 11.20 geringe 10 a 10.70. Rogge. Nieuwe Zws., VI. en N.-Br. puike 8.10 a 8.70 mindere 7.30 a 8.00. Gerst. Nieuwe Zws. VI. en Overm., Winter- 5.80 a 7.20 Zomer- 5.30 a 6.00. Haver. Jarige Zws. en Polder 3.60 a 5.50. Boekweit. Nieuwe N.-Brab. a 215 a per 2100 k°. dito Fransche 185 a 190. Paardenboonen. Nieuwe Zeeuwsche VI, en Polder 5.80 a 7.00. Duivenboonen. Zws. en Polder 7.20 a 8.10. Witte Boonen. Nieuwe Zws. VI. en Walchersche ƒ7.a 13.Mindere a Bruine Boonen. N. Zws. en VI. 7.a 11.00. Mindere a Erwten. Nieuwe Zws. Blauwe 9.25 a 9.75. Goede 7.00 a 9.00. Witte Voeder 8.35 a 8.40. Maïs. Amer. a Mixed 8.35 a 8.40; Donau ƒ8.50; Cinquantine 8.70 a per 100 k°. Kanariezaad f 9.a 10.50 per heet. Inl. a per 100 k°. Waterhoogten in de iloofd-Rivicren. Keulen, 26 Nov., vm. 7 u. 37,84 M. -j- AP. of 1,99 M. boven nul. Was 0.01 M. Lobith, 26 Nov., vm. 8 u. 10,63 M. -f- AP. of 3.28 M. beneden nul. Was 0.10 M. Nijmegen, 26 Nov., vm. 8 u. 8,00 M. -|- AP. of 1.78 M. boven nul. Was 0.09 M. Gorinehem, 26 Nov. H. W., vm. 9 u.m. 1.94 M. -1- AP. Was 0,25 M. Gorinehem, 26 Nov. L. W., vm. 5 u. m. 1.07 M. -f AP. Was 0.25 M. Arnhem, 26 Nov., vm. 8 u. 8.58 M. -f- AP. of 1.67 M. boven nul. Was 0,28 M. Deventer, 26 Nov., vm. 8 u. 2.95 M. -{- AP. of 2.36 M. boven nul. Was 0,12 M. Maastricht, (brug), 26 Nov., vm. 8 u. 43.78 M. -j- AP. of 1,58 M. boven nul. Was 0.09 M. Onder de vele scheurkalenders, die op allerlei gebied verschij nen maar ook onder die welke op godsdienstig gebied het licht zien, bekleedt de Nieuwe Christelijke Scheurkalender, uitgege ven bij de heeren H. DE HOOGH Co. te Amsterdam, onder redactie van Ds. Verboeff en E. Gerdes, eene eervolle plaats. Zoowel sierlijk van vorm als keurig van inhoud, bezit hij het vermogen om het geheele gezin op aangename en nuttige wijze bezig te houden. Zie verder de aankondiging in dit blad. Hij is bijna onmisbaar voor de huiskamer van elk Protestantsch gezin. Hoewel de oplage groot genomen wordt is zij telken jare niet toereikend om aan de vele aanvragen te doen, waardoor zij die gewoonlijk tijd genoeg hebben, met hunne bestelling in den regel te laat komen, en eeue eventuele tweede oplage moeten afwachten. Wij raden daarom een ieder aan zich tijdig van een exemplaar te voorzien. De regeering te Hamburg heeft op nieuw concessie verleend tot het houden eener groote geldloterijom nu deze onder neming in de geheele wereld groot succes en vertrouwen te verschaffen, heeft de Staatsregeering te Hamburg zich borg gesteld voor de stipte uitbetaling der gewonnen prijzen. Daar zooals bekend, Hamburg een der rijkste staten van Duitsch- land is, en deze regeering met het geheele Staatsvermogen garandeert, zoo valt iedere twijfel omtrent de soliditeit dezer loterij weg. Dc Heeren JSENTHAL Co., bankiers te Ham burg, zijn weder met den verkoop der loten belast; de aan kondiging daarop betrekking hebbende, vindt men in ons blad van heden. Ieder welke dus de loten direct zonder tusschen- personcn verlangt, doet het beste, de bestelling direct aan het Hoofdloterij-Kantoor der Heeren JSENTHAL Co. te H a m- b u r g in te zenden. Notaris J. S. JISKOOT te Veen, zal ten verzoeke van den Heer Pu. van Wijk te Gorinehem, PROVI SIONEEL op Zaterdag 3 December, FINAAL zonder beraad op Zaterdag 10 December, telkens 's mid dags ten 12 ure precies, in het Hotel het Wapen van Amsterdara« te Heusden, publiek EEN PERCEEL HAKHOUT in den Mussentiend onder Aalburg, gemeente Wijk, Sectie C, Nrs. 254 en 256, groot 71 Arcs, 30 Centiares. Terstond te aanvaarden. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Nataris. G8T* IN DEN BOEKHANDEL VAN 'zijn in ruime keuze voorhanden:' Pracht- en Kinderwerken; Scheurkalenders voor 1882, alsNieuwe Christelijker», Dichterlijken, Katho lieken, Hnmoristischen, Hollandsehen, enz. enz.; fijne en gewone SpeelkaartenLuxe-Papier en Letterpost; Phantasic-Kaarten; OlcographicnPho- tographiën: Albums; PoesieboekenSchrijf- en Zakportefeuilles voor Heeren en Dames; Inktstellen en Inktkokers; Presse-Papiers Nécessaires; Porte- monnaies, SchooltassehenPasser- en Teekendoo- zenfijne en gewone Zakmessen, enz. enz. enz. Voor den spotprijs van 6 in plaats van 10. De meesterwerken van Tien verschillende werken. Tien verschillende deelon fonkelnieuw, in fraaie gekleurde omslagen. Ieder die dat stel keurige boeken voor den spot prijs van 6 koopt, krijgt er bij Cadeau, een ge- nummerden Bon, waarop de rechthebbende, door aanwijzing der 309e Staatsloterij, present krijgt het praehtige Landgoed ROZENSTEIJN, rijk gelegen aan den grooten Straai>veg onder Velsen bij Haarlem. Men zende spoedig Postwissel 6, waarbij ver meld Meesterwerken August Snieders, 10 deelen, D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang b/d Vischmarkt, te Rotterdam. Ook levert de Boekhandelaar L. VEER MAN, te H e u s d e n, dezelfde aanbieding, tegen den zelfden prijs af. Bevelen zich tevens aan tot het opstrijken van Zijden Heeren-Hoeden en het ^overtrekken met rouwband. Een fraaije sorteering in GEMAAKTE KLEEDEREN, alsDemi-Saisons van af 9 gulden en hooger. Winterjassen van ratinées en floconnées van 12 gulden. Echte Brabantsche Kielen enz. Alles solied eigengemaakt werk, net afgewerkt en billijk in prijs. Bestellingen en reparation worden ten spoedigste vervaardigd. Daar sla ik de handen van in elkander. Lees ik goed 10 deelen voor 1.90 en voor iedereen, van klein tot groot, geschiktDus niet 1.90 per deel Néé, volstrekt niet, ge leest goed. Alle tien deelen kosteu te zamen slechts 1.90. No. 1. Lotgevallen van Genoveva van Brabant. Keurig gedrukt met fraai gekleurde Platen en in mooien Omslag. No. 2. Zeereizen en Avonturen van de nieuwe Robinson. Keurig gedrukt met fraai gekleurde Platen en in mooien Omslag. No. 3. Geschiedenis van de schoone Magelona. Keurig gedrukt met fraai gekleurde Platen en in mooien Omslag. No. 4. Thijl Uilenspiegel, zijne grappige invallen en streken. Keurig gedrukt mot fraai gekleurde Platen en in mooien Omslag. No. 5. De Historie vaa de Maagd van Orleans. Keurig gedrukt met fraai gekleurde Platen en in No. 6. Abellino, de gevreesde Bandiet. Keu rig gedrukt met fraai gekleurde Platen en in mooien Omslag. No. 7. Ali-Baba en de veertig Roovers. Keurig gedrukt met fraai gekleurde Platen en in mooien Omslag. No. 8. Eortnnat.as, zijn Tooverhoedje en Gelnks- benrs. Keurig gedrukt met fraai gekleurde Platen en in mooien Omslag. No. 9. Gaston van Frankryk of de man met het IJzeren Masker. Keurig gedrukt met fraai gekleurde Platen en in mooien Omslag. No. 10. De Hut van Oom Tom of het Slaven leven in Amerika. Keurig gedrukt met fraai gekleurde Platen ên in mooien Omslag. mooien Omslag. Wij hebben ons ten taak gesteld daarvan 3000 stel te verkoopen twijfel er niet aan, want dat ge beurtwaarschijnlijk zullen er veel, ontzaglijk veel meer stellen gevraagd worden, omdat ze zoo extra mooi en geschikt zijn voor St. NICOLAAS, voor de Winteravonden enz. enz., maar meer stellen kunnen we niet leveren. Wie deze 10 buitengewoon goedkoope Boeken wil hebben, wij zenden ze franco voor 1.90 overal heen; in ernst r-aden wij spoed aan met 1.90 per Postwissel te zenden en daarop te zetten: 10 der mooiste Boeken, bij G e b r. E. M. C o h e n, Magazijn van Goedkoope Boeken te Arnhem en te Nijmegen. Bovenstaand Pakket wordt voor deDzelfden prijs ook geleverd door Schimmel, Romantische Werken in 3 klein folio prachtbanden, voor ƒ9.75. Hofdijk. Geschiedenis des Nederlandschéïï Yötks, vair aTiïêt begin lót dezen tijd in 3 klein folio deelen, elk deel met een schil- derachtigen omslag in plaats van 10.50 voor slechts ƒ4.80. Sue, De Wandelende Jood, in 2 prachtban den, Compleet, met 100 platen (ge weet dat dit werk vroeger ƒ19.60 kostte), nu bij hen voor slechts 4.40, het Aardrijkskundig Woordenboek van Wit kamp, hetzelfde dat eenige maanden geleden alle dag bladen zoo aanprezen, fraai gebonden, voor 3.90 in plaats van 9.60. Een Pak met zes van de aller fraaiste Kinder boeken voor den leeftijd van 610 jaar, zooals van Tante Debora en haar Poes. De drie vrolijke Big getjes. Het arme Roodborstjen. Wreedheid gestraft. Tante Hubbord en haar Hond. Het kind en do Wolf samen 36 fraai gekleurde platen. Prijs ƒ1.86. Ieder die dat Pak met zes keurige Kinderboeken bij mij koopt, betaalt daarvoor slechts den spotprijs van 75 eenten in plaats van 1.80. Inderdaad een spotprijs is het; zes van die mooie, aardige boeken met 36 platen voor 15 in plaats van 36 stuivers maar ik doe nog meer bij elk pak in. Ook als extra toegift een genummerdeu Bon waarop de rechthebbende alweder zoo'n heerlijk fonkelnieuwe Pianino van mij cadeau krijgt. Wacht niet, draal nipt, toef niet, de toezending is geheel franco thuis na ontvangst een Postwissel f 0.75 waarbij vermeld: Voor de zes mooie Kinderboeken. D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope boeken, Hang b/d Vischmarkt, te Rotterdam. ijG Ook door mij verkrijgbaar gesteld, tegen den zelfden pi-ijs, bij den Boekhandelaar L. VEERMAN te Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1881 | | pagina 3