t Yliiiei Zitdag houden De Notaris VERBERNE, veilen en verkoopen: Hotel St. Petrus, WETBOEKEN, 11, II, vaii Alltel J/M Ileusden. Ondergeteekende FARITAISIE HOEDEN, COMMUNIE HOEDJES en PETTEN, Y 's Bosch. FRITZ SGHULL, GEB IIs. BEATS AH, SCHIEDAM, HEEREN ZIJDEN HOEDEN, MARKTBERICHTEN. Woensdag 1 Februari 1882, TE MUSSEN, 1.75.00 hectaren Fransche gekleede Zijden Heerenhoeden Ledekanten, Wiegen en Springmatrassen. Bedden, Dekens, Spretjevi, enz. ADVERTENTIEN. Oorinchem, 30 Jan. Bij een aanvoer van ruim 60 stuks vee, meerendeels kalfkoeijen, was do han del in deze heden weder zeer vlug. zal op Dingsdagen 31 Januarij en 14 Februarij 1882, 's namid dags ten 5 Ure, te Bussen, in den Boerendans, in liet openbaar met het daarop staande HOUT, gelegen te Bussen, in den Boezem, sectie I no. 170, 171, 172 en P73. met nauwkeurige en zeer duidelijke toelichtingen Verkrijgbaar in den Boekhandel van L. VEERMAN Grossierderij in Tabak, Sigaren, Koloniale waren en Commestibles. bericht bij deze, de ONTVANGST der nieuwste modellen, gekleede allen in verschillende prijzen en solide kwaliteit. Op verlangen van eenige mijner Clienten, zijn mede voorradig tot model en kwaliteit, fijne van af 7 tot 10; welke Hoeden bij bestelling, binnen vier a zes dagen worden geleverd. In de Fantaisie Hoeden is een zeer goed model a 2.50 zoo ook in de gekleede Zijden Heerenhoeden, het nieuwe model Abonné, geheel vernieuwd, a 3.75, welke beidé zeer zijn gewild. Door eigen fabrikaat, worden zoowel de nieuwe Hoeden als herstellingen, solide en spoedig afgeleverd. VERZEN I) E N D O O R G E II E E L N E D E R L A N D DE GOEDKOOPSTE KAPOK, PAARDEHAAR, ZEEGRAS EN STROOMATRASSEN. Bijv. Kinderledekanten en Wiegen van af ƒ2.50.1 Persoons Ledekan ton van af 5.50. 2 Persoons dito van af 7.50. Stroomatrassen 1 Pers. a ƒ2.50. 2 Pers. a 2.90, enz. Orders boven 10 franco. Embalage vrij. Geïllustreerde Prijscourant franco verkrijgbaar. correctioneele gevangenisstraf, wegens diefstal van verschillende voorwerpen van waarde en ruim 100, bij nacht in eene bewoond huis, door inbraak, in klimming en breken binnenshuis. Te Blarieum is een man gevangengenomen, beschuldigd van door mishandelingen den dood van zijn vrouw veroor zaakt te hebben. Op de lijn AntwerpenLuxemburg nabij het station van Ter Hulpen is een geheele trein ver brand. Een ledige p.issagierstreiu stond stil in dit station, toen de goederentrein die omtrent midder nacht van Antwerpen naar Luxemburg vertrekt met vollen stoom kwam aangereden met een loco motief van voor en een van achter. Hoewel onrnid- delijk seinen werden gegeven en de passagiers;rein in beweging werd gesteld, kon de schok niet ver hinderd worden. Enkele beambten slaagden er in uit den trein te springen, anderen bekwamen wonden. Daar de meeste waggons van deu goederentreiu met petroleum geladen waren, ontstond brand. Door den schok werd de eerste locomotief vau den goe derentrein opzij geworpen. De 4 eer3te waggons werden omhoog geheven en vielen naast de machine. De petroleumvaten braken en het vuur van den stoomketel stak de petroleum in braud. In een oogwenk stonden de waggons in volle vlam. Ook de twee achterste waggons van den passagierstrein werden een prooi der vlammen. De rails zijn ge smolten tot een lengte van 40 meters, zoodat gister de treinen vertraging ondergingen. De schade wordt op 200,000 fr. geschat. Weenen is voornemens door eeuc internationale gemeentelijk tentoonstelling het tweede eeuwgetijde te vieren van het beleg van de stad door de Turken. Bij Hammerfest heeft luidens te Kopenhagen den 20sten dezer ontvangen telegram, een vreeselijken orkaan gewoed, ten gevolge waarvan 13 schuren met haar inhoud van traan, meel en huidon ver nield werden. Ook het grootste gedeelte van Tol- kantoorskaai is verwoest en er hadden nog vele dergelijke rampen plaats. De schade wordt geschat op een half millioen kronen. Zulk een geduchte storm in deze streken herinnerde zich niemand ooit beleefd te hebben. Dezer dagen is te Posen eene vergissing door Themis vele jaren geleden begaan, hersteld en zoo veel doenlijk goed gemaakt. Een der bewoners van het bij genoemde stad gelegen dorp Gross Gay was 10 jaren geleden door de jury schuldig verklaard aan den moord van een zijner mede dorpbewoners. Wel verklaarde de man onschuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde feit maar aan die betui ging werd geen geloof geslagen en Heinrich Rose werd veroordeeld tot den strop. Gelukkig werd hem gratie geschonken van de doodstraf en deze veranderd in levenslange tuchthuisstraf. De ware schuldige is onlangs ontdekt, gevonnisd en ter dood veroordeeld, terwijl het hof Rose on schuldig heeft verklaard. Rose was vroeger barbier, zijn destijds beklante zaak zal vermoedelijk wel verloopen zijn. Een Belgisch officier, die klein van gestalte was kwam onlangs bij avond in een onzer zuidelijke garnizoensplaatsen, alwaar hij een hötel opzocht en door den hotellier in de officieren-societeit werd gebracht, die mede aan zijn woning verbonden was. Het toeval wilde, dat er slechts vier bezoekers waren, die allen een buitengewone lengte hadden. Met verwondering ziet hij eerst tegen den cenen en vervolgens tegen de andereu op en op de vraag van één hunner, waarom hij toch zoo verwonderd rond ziet, antwoord hij ronduit, dat hij niet wist dat iu Holland de personen zoo lang van gestalte waren, als hij nu ontdekt. Ik begrijp uwe verwondering, zegt de grootste hunner, want ik ben op deze plaats ook ecus in gezelschap van circa 20 personen geweest, die allen veel groot er waren dan ik eu ik verzeker u, dat ik mij toen weinig op miju gemak gevoelde. Hierop volgt eene nog grootere verwondering van den be zoeker, die nu mogelijk deukt in Patagonië te zijn verzeild geraakt. Langzamerhand komen er meer bezoekers en nu ontdekt de vreemdeling dat men hem heeft beet genomen en zegt tegen den langen heer: Hoe heb ik het nu, ik dacht dat hier een reuzeugeslacht gehuisvest was eu nu zie ik dat alle bezoekers kleiner zijn dan gij zelf? Ik zie geen enkele van de 20 personen waarvan gij straks gesproken hebt. En toch zal ik u er desvorkiezende enkelen aan- toonen, antwoordde de aangesprokene. Vooraf moet ik u echter doen opmerken, dat ik, toen ik met de 20 personen in gezelschap was, nog slechts 8 jaar oud was. (Hilariteit Dat een telegram, vooral als de opgaaf slecht geschreven was, wel eens niet geheel juist overkomt, is geen wonderErr are humanum estMaar dat daar nog al vaak met grond over geklaagd wordt, is jammer. Wie echter onderstaand adres, door een gemeentebestuur niet ver van hier onlangs van een telegrafist der staatsspoor ontvangen, leest, verbaast zich minder over de herhaaldelijke verminkingen in de telegrammen. »De ondergeteekendc verzoekt beleefd om mijn kinderen die te gedurende de maand October daar onderwijs heeft genoten eu daarvoor een kwar taal bij den Heer (gemeente-ontvanger) betaald heb de som van 3.de reden daar ik mijne kinderen te te school hebt gedaan, daar ik in de nabij heid van deze school woonachtig was tevens verzoek beleefd om mij kinderen te op school te mogen hebben daar ik met 1 December ben verhuis naar de eu daar ik nu dichter iu de nabjj ben bij de school van dan te Tevens verzoek ik beleefd om een kind schoste- loos te mogen hebben daar miju tratement niet te ruim is en mijn huisgezin nog al zeer bezwaarlijk is daar mijn gezin groot is 4 kinderen eu alles van mijn tratement moet komen, verzoek ik beleefd daar een guustig antwoord te mogen ontvangen liefst zoo spoedig mogelijk daar ik mijn kinderen gaar naar school wenschte te hebben. Uw ond dienstwelige dienaar X.« Het antwoord van Burg. en Weth. kunnen we niet mededeelen. Was ons advies gevraagd, we hadden voorgesteld niet alleen gunstig op het adres te beschikken, maar den dienstweligeuit te noodigen, zelf nog een poosje op school te ko men. Dat hij zijn kinderen »gaar naar de school wenschte te bebben«, verdieut intusschen waar deering: er is nu kans dat het gezin® (van vier lieve kleinen) wat beter »gaar® wordt dan papa lief! Wilhelm, Duitsch keizer en koning van Pruisen, heeft zijn vaste groote parades en wapenschouwin gen, die hij sedert een reeks van jaren nooit ver zuimt, tenzij ziekte, ongesteldheid of een onvoorziene ernstige gebeurtenis hem de bijwoning daarvan on mogelijk maakt. Gewoonlijk begeeft de keizer zich per as naar het terrein, waar de manoeuvre of de parade zullen worden gehouden in de nabijheid daarvan aangekomen, stijgt hij te paard. Een flink en onvermoeid ruiter zijnde, volgt hij de troepen bewegingen met het grootste gemak, onverschillig of dit stapvoet^ of snel moet geschieden. Slechts het stijgen in den zadel gaat niet zoo net en vlug als 't geval was bijvoorbeeld een zeventig- of vijf- en-zeventigtal jaren geleden. Is dit kleine bezwaar eenmaal achter deu rug, dan komt de flinke ruiter weder te voorschijn en uren lang gaat hot zoo noodig door dik en dun. De keizer heeft voor zijn persoonlijk gebruik vijf rijpaarden. Ziju lieveling is Gladiator, afkomstig uit de stoeterij Hanover en geboren in 1867. Hij is van edelen bloede eu draagt zijn jaren met zoo veel gemak, als had hij slechts de helft van zijn levensweg afgelegd. Dan volgen in rang Dark Lady, geboren in 1867, Surprise, van het jaar 1872, Alexander, van het jaar 1877, en Brunhild geboren in 1874. De vier eerstgenoemde rijpaarden zijn geteeld iu Duilsche stoeterijen, het laatstgenoemde in Engeland. Ondankbaar. Een gezelschap vegetarianen liep over een weiland, waar eene kudde graaide, toen een van de runderen, woedend geworden op het gezicht vau eene roode sjaal, die eene der dames droeg, haar zoo kwaadaardig vervolgde, dat zj zich niet dan met levensgevaar kon redden, door over een hek aan het einde van de weide te klimmen. Afschuwelijk, kwaadaardig beestriep het meisje, over al hare leden bevende, terwijl zij, veilig acht et- de heining, naar hot dier keek. Is dat nu je dank baarheid omdat ik in de laatste zes maanden niets anders dan groenten heb gegeten? Van nu aan eet ik weer alle dagen rundvleesch Amerika is in vele zaken Europa nog ver vooruit ook in het annoncevren en reclame maken. Het nieuwste staaltje van reclamezucht kan men nu in den boekhandel te Amerika zien. Daar wordt namelijk een nieuwe uitgave van het. Nieuwe Testament ver- krijgbaar gesteld dat geheel doorschoten is met pagina's advertentiën in den geest van onze adres boeken. Een origineel bruiloftsgebruik. In Rusland heerscht bij een groene bruiloft op het platteland het vol gende vreemde gebruik. De vader der bruid, of die, welke diens plaats vervult, neemt eene kleine, nieuwe zweep, slaat de bruid daarmee zacht één of twee keer op den rug en zegt: Ziedaar, mijn kind, tot dusverro hebt gij onder mijne tucht gestaan; dit is de laat ste slag dien ik u geef. Wanneer gij dezen uw toekomstigen man echter niet gehoorzaam zijt, zal hij u, even als uw vader, daarmee tuchtigeu.® Daarop reikt de vader de zweep aan den bruide gom en deze zegt: »Ik verzoek nederig om ver ontschuldiging, daar ik niet hoop dat zulk eene strafoefening bij mijne geliefde noodig zal zijn doch daar de zweep een geschenk is, zal ik haar aannemen en bewaren.Daarop geeft hij do bruid een kus, reikt haar de hand, ontvangt de geluk- wenschen der gasten, en de plechtigheid wordt na- tuui'lijk met een vroolijken maaltijd besloten. Heden gaat prins Leopold zijn bruid prinses Helena van Waldeck afhalen. Engelsche bladen melden dat ook de koning van Denemarken do huwelijksplechtigheden zal bijwoueu en dat een Deensch eskader, dat het koninklijk j icnt zal ver gezellen, tevens tot geleide zal strekken van den koning en de kouingin der Nederlaudeu. Alsof we zolvon geen schepen hadden Goed onderscheid, Iu het begin der Fransche re volutie, bij gelegenheid van een oploopje, had men een kapitein last gegeven op het volk te laten schieten. Op de plaats van het opstootje gekomen, groette hij beleefd hot verzamelde volk en sprak Mijne heeren, ik heb in last op het kanalje te schieten, ik verzoek dus dringend, dat allo fatsoen lijke lieden zich verwijderen.® In een oogwenk was iedereen verdwenen. Een vruchtdragende boom. Gij wordt nu een jon gen als een boom,« zei een meester tot een dom- men scholier, »en moet nu eens beginnen vruch ten te dragen. »Dat doe ik al meester; ik loop 's morgens met radijs. Afgetrokken. »Hoe vaart uw vader »Wel professor, hebt gij dan vergeten, dat mijn vader zaliger voor een jaar gestorven is?« »0 ja, dat is ook zoo, maar ik meende het ook anders, ik wilde alleen vragen of uw vader nog altijd dood is!« Een ernstig plan. Kuecht. Mijnheer laat u zeggen, dat u zijn rekening nog betalen moet. Heer. Dat weet ik wel, maar ik ben niet van plan om op den loop te gaan. Knecht. Neen, maar mijn meester is van plan om op den loop te gaan. Uit een gesprek. Wat scheelt u toch? Gij schijnt in een treurige stemming te zijn. Oh! ik heb zoo eig het land. Zie je m'n schuldeischers maken het me zoo lastig. Zijt ge een gróote som schul dig?Neen, maar ik heb veel kleine schuldenen ge weet het, schulden zijn als kinderen: hoe kleiner, hoe meer ze schreeuwen. Goed berekend. Mevrouw. Maar Jetje, ik had je gepermitteerd om een uur uit te blijven, en nu blijf je er twee uit. Jetje. Ja, mevrouw, maar u hadt Tonia ook ver gund een uur uit te gaan, eu daar zij kiespiju had, heeft ze mij haar uur ook maar afgestaan. Een modelvrouw moet gelijken op een klok, op een slak en op een echo. Eu toch moet zij er niet op gelijken. Luistert slechts en oordeelt zeiven! Zij moot ziju als een klok zoo geregeld. Zij moet niet zijn als een klok, want dan hoorde de heele stad wat zij sprak. Zij moet zijn als een slak, 't middenpunt van al heur have en goed. Zj moet niet zijn als de slak, want dan sleepte zij alles op den rug meê. Zij moet zijn de echo van alles wat haar man zegt. Zij moet niet zijn als de echo, want dan had zij altijd het laatste woord. Bij het afbreken van een kerk te Oudenbosch is een werkman van een 15 meter hoogen muur ge vallen. Op zijn behoud bestaat weinig hoop. Te Roosendaal is het lijkje gevonden vau een pasgeboren kind, waarvan zekere J. D. aldaar heimelijk was beval len. Een weduwe heeft haar 21 o-jarig kind te Alk maar onverzorgd ach'ergolaten en zwerft thans rond in Zuid-Hoiland en Utrecht en houdt zich bezig met waarzeggen. Een man heeft te Rotterdam een firma voor 2600 opgelicht door middel van een valsche quitantie. Uit het IJ bij Amsterdam is het lijk opgevischt van den marinier Van 't H., geplaatst op het wachtschip aldaar. Twee vech- j tende militairen hebben Vlissingen in opschudding gebracht, doordien zij verschillende personen met hun sabels bedreigden. Een dreigende Clarinet. Een clarinettist nadert heel schuchler eenigc gasten, die voor een café plaats genomen hebben. »Mijne heeren,® begint hij, »ik zou wel een stukje op mijn clarinet willen spelen, maar ik weet wel dat de heeren niet van miju instrument houden. Indieu gij mij derhalve®... Hier stak hij zijne hand uit, ten teeken dat hij bereid was, do gasten ook zonder muzikale straf te laten betalen. Maar de gasten denken: »dat is een verstandig man, die medelijden met de ooren zijner slachtoffers heeft® en gaven den muzikant bereidwillig het gewone loon. Zoo ging het langen tijd heen. De clarinetspeler kwam en werd voor zijn stille muziek rijkelijk beloond. Op zekeren dag echter riep hem een der bezoekers van het café goed geluimd toe: »Ik heb je nu al zoo dikwijls hier gezien, ik zou je nu ook wel eens willen hooren. Speel eens een lustig stukje!® Maar ik speel zeer slecht, mijnheer, antwoordt de muzikant verlegen. »Dat geloof ik op je woord,roept de andere, »maar wat zou dat? Ik hou van de clarinet speel maar!« De muzikant wordt meer en meer verlegen. »Mijue heeren,® stamelt hij eindelijk, »ik moet u iets bekennen. Ik kan volstrekt geen toon op de clarinet voortbrengen ik gebruik ze slechts als een bedreigingsmiddel. f Ileusden, 28 Jan. De prijs der boter 0.85 a 0.90 per stuk van 6 ons. Eieren 3y2 a 4y2 cent. Prijzen: enkele zware kalfkoeien 230 a ƒ335; mindere qual. 175 a 225dito vaarzen 125 a 220; melkkoeien a vare koeien a guiste vaarzen a graskalveren a pinken a nuchtere kalveren 6 a 12. Varkens, eenigzins vette op levering 45 a 52 ct. per KG. minder zware ct. per KG.; fokvar- kens niet aanwezig. De prijs der goêbotcr was 1.46 a 1.64; der weiboter a per K.G. Kipeieren golden 1.10 a 1.20 de 26 stuks. zal op ten zijnen kantore tot het ontvangen van pachtpenningen enz. (Zeg 7 voort.) GRIENDLAND L i llui i Liiiimiii) door zindelijkheid, de goede inrichting en billijke prjjzen zeer aan te bevelen. Logies en ontbijt, met inbegrip van service, 1.30. DE VRIES. Bij GERR. BELINFANTE te s Hagezijn uit gegeven, de navolgende DOOR Mi'. I). !S- yan Emden. Burgerlijk Wetboek 2.10 gebonden ƒ2.50 Wetboek van Koophandel 1.50 1.90 Burgerl.Regtsvordering 2.10 2.50 Strafvordering 2.00 2.40 Wet Kegterljjke Organisatie 1.00 1.40 Grondwet 0.60 1.00 Wet Geregtshoven 0.75 lÜSyS"* Bovenstaande WETTEN zijn niet alleen voor Heeren Leden der Regt. Magt, Nota rissen en Burgemeesters, maar voor een ieder aan te bevelen die van tijd tot hiermede in aanraking komt. Ti - i- -;v*. &.-<

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 3