GELDLEENING Bekendmaking» II. I!. van Andel, bierbottelarij Naar Amerika! Hieuwste Stoffen yoot het Seiscen. Burgerlijke Stand. 309de Staatsloterij. Gemengd Nieuws en Allerlei. It E C L A M E. MARKTBERICHTEN. Belangrijk groot 1500. dat eene Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap zal wor den gehouden oj) Woensdag den 26 April 1882, des voor middags ten 10 ure, ter her- berge van H. Mourik te Heusden. Botermarkt, HEUSDEN, Bierbrouwerij „cie Schenkkan" Nederlandsch Comité ter Ondersteuning der hulp behoevende Israëlieten in Rusland. Prins ék Zwanenburg No. 451. Schapenmarkt, 's-Hertogcnbosch. No. 451. Mr. TAILLEUR, T)e ansjovisvangst is sedert de laatste dagen te Bergen-op-Zoom buitengewoon groot en bedraagt ongeveer 60,000 stuks per dag. 2 X 7 d., A. B. te Hedikhuizen, 2, subs. 3 d., S. K. idem, 3, subs. 3 d., A. W. S. te Werken dam, 3, subs. 3 d., J. V. te Dussen f 3, subs. is de geluksaaukondiging van SAMUEL HEKSCHER Senr, in Hamburg, welke zich in het nommer van heden onzer courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in de omstreken gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbe velen op die advertentie acht te geven. Het BESTUlR van het Waterschap den binnenpolder van Doeveren maakt bekend dat eene wordt OPENGESTELD, goedgekeurd door Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij hun be sluit van den 3e Februari 1882, G. no. 73, le afdeeling A, tegen een rente van vier ten honderd in het jaarin aandeelen van f 150.met jaarlijksche aflossing van minstens één aandeel. De inschrijvingsbiljetten, op wier omslag de woorden worden gesteldn(/eldleeni7ig Waterschap den binnenpolder van Doeveren moeten behoorlijk gesloten voor den 1 Mei 1882 zijn ingeleverd, ten kantore van den Secretaris-Penningmeester van gemeld Wa terschap te Eethen. De opening der biljetten geschiedt in hel openbaar den 2en Mei 1882, des voormid dags 11 ure, ten huize van Jan Huibert Boll te Doeveren. Van de aanneming wordt onmiddelijk kennis gegeven. De storting der gelden geschiedt ten kan tore van den Secretaris-Penningmeester van meergemeld Waterschap, den 1 Juni 1882. Het plan der geldleening ligt ter lezing ten kantore van den Secretaris-Penningmees ter van genoemd Waterschap. Doeveren, den 18 April 1882. Het bestuur voornoemd De Voorzitter A. VAN GORKOM. De Secretaris-Penninc/meester, BOLL. Te behandelen onderwerp: XI IG T.J H I> K TV. August Malingré. Johan Hens. V "'-ecu "k/n-Re"* Geene logieskosten te Amsterdam!! geroepen politie werd de woesteling in verzekerde j bewaring genomen. Naar meening van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, moet een voorzitter van een wa terschapsbestuur worden beschouwd als openbaar ambtenaar in den zin van art. 3 no. 9 der drank wet. Aau den voorzitter van het bestuur van den polder van deze gemeente is met het oog daarop ontheffing geweigerd van het verbod in gemeld artikel gesteld. De commissie van rapporteurs over de verleg ging van de Maas blijft, ook na kennisneming van liet antwoord der regeering, de zienswijze handhaven, dat meerdere toelichting van het ont werp wenschelijk ware, en betreurt, dat de Be geering gemeend heeft, aan liet te dezen opzichte gedaan verzoek onvolledig gevolg te moeten geven. De commissie harerzijds geen nieuwe gezichts punten aan het oordeel der regeering hebbende te onderwerpen, meent, dat de schriftelijke ge dachten wisseling als geëindigd moet worden be schouwd, en het ontwerp mitsdien rijp is voor de openbare beraadslagingen. Den lOden Mei zal in een der lokalen van het Min. van Waterstaat worden aanbesteed het ma ken en stellen van den ijzeren bovenbouw voor de doorlaatbruggen over den Baardwijkschen Over laat en in het Bossche inundatieveld. Van die bruggen komt een over den Overlaat met 5-3 ope ningen, twee in het inundatieveld, de eene met 2, de andere met 36 openingen, allen ter dagwijdte van 15 M. Elke opening wordt afzonderlijk over spannen. Al de werken moeten worden opgeleverd vóór 1 Nov. 1883. De raming der kosten is 560.000. f ANDEL. Van 5—*22 April. Geboren: Anna, d. van G. van Andel en C. van VastenouwLeendert, z. van J. Schouten en L. VersteegWilbelmina Elizabeth, d. van T. Ka- geling en P. SmitsChristinius Gerrit, z. van G. Verhoeven en J. van Andel. Overleden: J. van Kuijk, echgte. v. D. van Stigt, 65 j.J, Heermans, d. van R. Heer mans en E, de Gier, 5 m. KANTONGERECHT HEUSDEN. Zitting in strafzaken d.d. 21 April 1882. Veroordeeld wegens dronkenschap: A. v. E. te Heusden, 2 X 8, subs. 2 X 3 d., I. S. idem, 2, subs. 3 d., H. v. d. H. idem, 2, subs. 3 d., G. A. d. H. te Capelle, 3, subs. 3 d., J. V. te Veen, j 3, spbs. 3 d., A. V. idem, 11 en 15, 3 d., P. S. te Woudrichem, 2 X 3, subs. 2x3 d., G. B. te Elshout 2, subs. 3 d. J. V. Jz. te Aalburg 2, subs. 3 d. G. K. te id. 3, subs. 3 d. A. N. te id. ƒ3, subs. 3 d. H. P. te Wagenin- gen ƒ3, subs. 3 d. Overtreding provinciaal regl. op de wegen, d.d. 4 Nov. 1881. M. v. Z. te Aalburg ƒ2, subs. 3 d. P. M. te id. ƒ2, subs. 3 d. C. v. A. te Oosterhout f 2, subs. 3 d. Overtreding prov. regl. 1874 (8 Juli). C. S. te Veen ƒ3, sub. 2 d. Prijzen van 100 en daar boven. lste Klasse Trekking van 24 April. Prijs van 1500: no. 17491; 1000: nos, 477, 6023 en 10111; 400: no. 8032; f 200: nos. 6465 en 6217; 100: nos. 1476, 11963, 16215 en 19311. De diamantendiefstal in Hatton-Garden te Londen. De lezers zullen zich ongetwijfeld herinnei'en, dat op 16 November jl., een diefstal plaats had te Lon den aan een der hulppostkantoren aldaar, namelijk dat in Hatton-Garden. Bij die gelegenheid werd onder anderen een postzak ontvreemd, waarin zich een groot aantal brillanten, diamanten, saffieren, robijnen, in een woord allerlei kostbare edelge steenten bevonden, waarvan de gedeclareerde waarde bedroeg 80,000 of bijna een paar millioen gulden. Wel had de politie niet slechts in Engeland maar ook in andere staten van Europa en in andere werelddeelen zich bevlijtigd om het spoor der daders van dien kolossaleu diefstal te ontdekken, maar die was tot heden niet in die mate gelukt, dat men de hand op hen had kunnen leggen. Wel was men de sluwe dieven eens op het spoor, dit is gebleken, en wel hierdoordat het verblijf te Berlijn van een of meer der handdadigen bijna voor hem of hen noodlottig is geweest. De plotselinge verwijdering, die hierop volgde, was de oorzaak, dat de politie aldaar opnieuw hun spoor kwijt raakte. De zaak heeft zich daarbij toegedragen als volgt. Een inwoner van Berlijn, kapper van zijn bedrijf, de hoer Kleczewski bevond zich op 28 Febr. jl. in een openbaar lokaal en kwam aldaar op toevallige wijze in aanraking met een vreemdeling wiens ge zelschap voor hem zoo aangenaam schijnt te zijn geweest, dat zij gedurende verscheiden dagen als het ware onafscheidelijk bleeken te zijn. De vreem deling kon zich niet van de Duitsche taal bedienen en de heer Kleczewski speelde gedurende hun om gang de hem aangename rol van tolk. Hun omgang had den vreemdeling mededeelzaam gemaakt, naar het scheen, en zoo verhaalde hij zijn vriend en gezel, dat hij het plan had om een groote partij diamanten te koopen bij een der voornaamste juweliers van Berlijn, bij Halier Hathenau en wol voor een bedrag van 400,000 mark. Vóór deze inkoop plaats had, verdween de vrieudelijke vreem deling, en de heer Kleczewski hoorde niets meer van zijn vriend. Toch vernam de heer Kleczewski dingen hem betreffende. Niet lang na het eensklaps verdwijnen van gameiden vreemdeling werd onze kapper dringend uiTgenoodigd onverwijld voor een commis-aris van politie te verschijnen, van wien hij, na het beant woorden van eenige vragen, de wonderbare mede- deeling vernam, dat de vreemde vriend een der leden was van de beruchte bende, die voor ruim anderhalf millioen aan diamanten in één slag te Londen hadden gestolen. Men zocht overal men speurde de dieven na, maar te vergeefs. Op 17 dezer, des avonds kwart voor tienen on geveer, wandelde de heer Kleczewski in de Linden.* Üuter den Linden was het reeds duister. Daar ont- moetie hij ecu mau eu in dien man herkeade onze kapper terstond azijn* man, want hij had ver nomen dat een premie van 30.000 franken is uil- geloofd, die ter hand gesteld zal worden aan den- gene, door wien de arrestatie, enz., mogelijk wordt gemaakt. De vreemdeling had zijn uitwendige heel wat veranderd; zijn baard was verdwenen en andere kleine wijzigingen hadden plaats gehad, maar hij toonde niet de geringste bevangenheid, toen zjju voormalige vriend hem aau.-prak. Hij deelde hem zelfs mede, dat hij de tentoonstelling van schilde rijen weuschte te bezoeken, die bij kunstlicht kon den worden bezien, en dat hij van plau was om den volgenden dag naar Petersburg te vertrekken. Vóór zij afscheid namen bestelde Kleczewski een vigelant voor zijn vriend, dien hij niet meer uit het oog wilde verliezen, en zoo ging hij niet naar de tentoonstelling, »die bij gaslicht kon worden be schouwd», maar naar hef Hotel Royal, aau den Brandenburger Thor. Daar steeg do vreemdeling uit en weldra was het rijtuig beladen met een menigte koffers van allerlei slag eu vele andere voorwerpen, getuigende van de weelde, die de be zitter zich veroorloofde, en zoo ging het weldra naar het station van den Oostelijken spoorweg. Kreczewski zat met ongeduld al dien tijd te spionneeren in zijn vigelant. Ten einde een mogelijk gevaar te ontgaan, namelijk van herkend te worden, indien de vreemdeliug bij toeval langs de vigelant kwam, waarin hij plaats had genomen, drukte hij zijn hoed naar voren en hield het overige gedeelte van 't gelaat bedekt. Het duurde niet lang of de vreemde vriend van den kapper stapte uit het hotelvergezeld van twee andere »heeren« in de vigelant en vooruit ging het naar het station van don Oostelijken spoor weg. De weg daarheen loopt over de Molkenmarkt. In een wip was Figaro» uit de vigelant in het bureau van politie en even vlug was hij er weer in met een paar flinke agenten. En nu zoo snel doenlijk voort naar het station, om de vreemdelin gen in te halen. Ze werden ingehaald, zelfs ingepakt, maar dit laatste had vrij wat bezwaar in, want er werden messen gotrokkeu, er werd gevochten, de dieven gingen op de vlucht, maar werden achterhaald, hun bagage in beslag genomen en daarbij bemachtigde men voor een waarde van 60,000 mark aan bril lanten, diamanten en andere voorwerpen van waarde. Te Eydtkuhuen aan de Russische grenzen staau nog een massa koffers, enz., en men hoopt daarin nog grooter buit te vinden. Vermoedelijk zal de heer Kleczewski, die met zooveel overleg heeft gehandeld en daardoor de arrestatie der diamantdieven heeft mogelijk gemaakt, de 30,000 fr. voor de diensten erlangen, door hem bewezen. f ïïeusden, 22 April. De prijs der boter 0.70 a 0.75 per stuk van 6 ons. Eieren 3 a 3x/2 cent. In een te Parijs verschenen brochure wordt de oorsprong vau den waaier medegedeeld. De uitvinding dagteekent van het jaar 670 van onze jaartelling, onder do regeering van den Japan- schen keizer Ten-Ji. Een werkman uit Tam Ba, kwam, door het zien van de wijze, waarop een vleermuis zijn vleugels open- eu toevouwt, op het denkbeeld om een voor werp te maken, dat thans, onder den naam van waaijer, over de geheele wereld in gebruik is. Een van de slachtoffers van den brand in het Ring-theater te Weenen is voor den dag gekomen. Terwijl men hem dood waande eu zijn vrouw en kindei'en door giften werden onderhouden, leefde Joseph Gertler heel rustig in een klein Hongaarsch dorpje. Het was Gertler te Weenen niet goed ge gaan hij dreef handel in gevogelte, maar kon zijn gezin niet onderhouden, hoewel hij zijn best deed. Den dag na den brand vertelde zijn vrouw in wan hoop, dat haar man don vorigen avond in den schouwburg was geweest hij had een kaartje gekregen voor de galerij en dat hij zeker was verbrand. Getier werd inderdaad vermist. Zijn vrouw kroeg dadelijk 200 florijnen en er werd voor haar vier kinderen elk 6000 florijnen bjjeengebracht, waarvan de rente moest dienen om hen op te voe- deu. Dezer dagen kreeg de politie van Weenen een anoniemen brief uit Hongarije, luidende dat Joseph leefde eu dat zijn vrouw en kindereu hem geregeld schreven. Betty Gertler werd nu dadelijk gearresteerd. Zij bekende, dat zij uit wanhoop en den winter met schrik tegemoet ziende, met haar man het plan had opgevat, op de liefdadigheid van het publiek te speculeeren. Gertler is ook ge arresteerd, De zaak heeft een pijnlijken indruk gemaakt, want men begint zich thans af te vra gen of het geld, dut voor de slachtoffers van den brand werd bijeengebracht, wel goed besteed is. In Limburg, waar men nog burgemeesters en wethouders vindt met een jaarwedde resp. van 30 a 8, hebben Ged. Stateu de gemeente besturen uitgenoodigd de jaarwedden te verhoogen. Naar men verneemt zouden de meeste besturen zich daartoe bereid hebben verklaard. Gorinehem, 24 April. Bij een aanvoer van ongeveer 400 stuks vee, was de haudel heden vooral in kalf koeien en melkvee weder vrij levendig. Prijzen enkele zware kalf koeien 275 a 335 mindere qual. 160 a 250dito vaarzen 140 a 225; melkkoeien 150 a 250; vare koeien 120 a 150; guiste vaarzen 65 a 130; graskalveren a pinken a nuchtere kalveren 5.50 a 10.00. Varkens, eenigzins zware op levering 52 a 56 ct. per KG. minder zware 48 a 52 ct. per KG.fokvar- keus van 6 a 8 weken 10 a 15 per stuk. De prijs der goêboter was 1.10 a 1.24; der zuivere grasboter 1.30 a 1.36 per K.G. Kipeieren golden 0.80 a 0.85 de 26 stuks. Eendeneieren 3.80 a 4.de 100 stuks. De DIJKGRAAF van het Waterschap ,/de //Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heus- „den, vereenigd met den Oudheusdenschen, Doe- z/verenschen en Drongelenschen Zeedijk/' DOET TE WETEN: Wijziging van Hoofdstuk III, art. 1 der be grooting voor het dienstjaar 1881, naar aanlei ding van het Kon. Besluit dd. 22 Maart 1882 No. 11, in zake de hectaren gewijze heffing der omslagen. Heusden, 12 April 1882. De Dijkgraaf, HON C O O P. bericht zijne geachte Clieutèle, dat hij zich genoodzaakt ziet, voor taan zijnen WINKEL des avonds ten negen ure te SLUITEN, uitgezonderd des Zaterdags. VAN DE TE OUD BIER, per flesch 14 ets. Id. Id. idem 11 NIEUWLICHT idem 10 VERSCH-BRUIN idem 8Vs GARSTE BIER idem 8Vs - Contante betaling. Bestellingen binnen de stad worden franco aan huis bezorgd. Waartoe wij ous beleefdelijk tot loveriug aanbevolen, »Bewogen met het lot der Israëlieten in Rusland, die de slachtoffers zijn ceuer wreede volksbeweging, hebbeu ondergeteekenden zich tot eene Commissie vereenigd tot het inzamelen van giften ten behoeve dier ougelukkigen, in overeenstemming met de beginselen vervat in de oproeping welke uitgegaan is van het Utrechtsch Comité. Nederland, de bakerraat der gewetensvrijheid, vraagt uict naar godsdienstige of staatkundige richting, als het de roepstem van het lijden hoort; en uooit heeft die te vei'gcefs weerklonken in het gemoed onzer Landgenooten. Ook ditmaal zal de menschlievendheid haar weg kennen, en ten zegen worden van hen, die ze dankbaar zullen ondervinden. Bovenstaande advertentie lezen wij iu de Nieuwe Rott. Courant. Ondergeteekenden hebben zich alhier tot een voorloopig Comité gevormd. Zij noodigen een ieder die meé wil werken uit, zich bij een hunner aan te melden om zoodoende even als in vele plaatsen van ons land zich in voldoend aantal bij het Utrechtsch Comité te kunnen aansluiten. P. L, HONCOOP, Burgemeester Heusden. M. A. BOLL, Burgemeester Heesbeen, c. a. M. DE JONGH, Heusden. D. SCHOLTEN P*t speciaal voor passagiersvervoer ingerichte snelvarend* 1' Klasse Stoomschepen Castor, kapt. Visser, 29 April. Pollux, kapt. Mallinekrodt, 10 Mei. Surreij, kapt. 20 Mei. Stella, kapt. Hurmsscn, 31 Mei. Jason kapt. Hinlopen, 10 Juni. Laagste Passagepryzen!! Nadere informaties adres: te Amsterdam, Rotterdam, Groningen, Barlingen, Hamborg ol' hunne Lekende Agenten. J. J. SONDtRLGGER. heeft de eer zijne geachte begunstigers de ONTVANGST te berichten dor Het Coufectie-Magazijn is zeer ruim voorzien van Ileeren-, Jongeheeren- en Kindcrklccdingstukken, waarbij uitmunten geheele zeer solide Costumes, zeer fijn bewerkt, van 17.50. dc nieuwste mode, zoo mede Superfijne Demi-Saisons van 14.eu hooger; al deze stoffen zijn van zuiver Wol en krimpvrij, waarvoor wordt ingestaan, de Klecdingstukken wordeu op zicht gezonden vu bij verkiezing te ontbieden met een schoon assortiment Stalen, om de maat te nemen zonder prijsverhooging.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1882 | | pagina 3