OPENBARE VERKOOPING Uoimiiiansiuiiiiiiü WLAID ONROERENDE GOEDEREN. pel WEILAND, Sei new TE KOOP: HOOGHWINKEL, J. Schumaker, Aanbesteding. AAHBBSTEDEH: Glans-Strijkijzers Prof. Dr. Albert. Openbare Verkooping te Cornian's Extra Stoot en Pale Aio, STATEN-GENERAAL. C H TT TT TT, 1® II °!Mbn, 31 lde Staatsloterij. MARKTBERICHTEN. Aanvaarding, Nadere Inlichtingen ADVERTENTIEN. a f 9.per Hectoliter, te Gorinchem. Yischstraat te 's-Bosch. Donderdag 25 Januari 1883, Het leveren en plaatsen met bij behoorende werken van een ijzeren airastering met inrijpoorten langs het kerk plein. Tiiönissen&C0. Fabrikanten. .7oure. Friesland. TABAKSFABRIEK, Belangrijk bericht. Erf, Tuin en Boomgaard, Esthsn, Baardwijk sn Doeveren. VERKOOPEN, GrafmonumentenDoop vonten Schoorsteenmantels MULLER Veen bij Heusden. Behandeling bij brief wisseling 29. Avenue de Wam 29. PARIJS, door den gezant van Chili te Parijs, namens zijn regeering, aan den heer Strootman, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat te Groningen, gevraagd is of hij genegen zou wezen zich te belasten niet het onderzoek en het beoordeelen van reeds gemaakte plannen voor en het eventueel ontwerpen van een droogdok en toebehooren daar te lande, welke opdracht ongeveer zes maanden zou duren. In de omstreken van Maaseijck heeft men in zes weken tijds vier lijken gevonden, waarvan drie verschrikkelijk waren gewond. Een der lijken is herkend in dat van een soldaat van het garnizoen te Luik. Den 12 dezer heeft men bij üilsen in de Maas wederom een lijk gevonden, zijnde over dekt inet wonden. Het onderzoek der justitie heeft direct een aanvang genomen. In een gemeente in Drente heeft onlangs een benoeming plaats gehad, die misschien wel voor- deelig is voor de gemeentelijke finantiën, maar die zeker er niet toe kan leiden liet prestige van den onderwijzersstand te verhoogen en in het betrokken dorp althans niet anders dan nadeelig werken kan. In het armenwerkhuis namelijk werd een man verpleegd, die in het bezit was eener akte van onderwijzer. Het was niet door zijn deugden, dat de bedoelde persoon zoo diep was gezonken. De gemeenteraad was van 's mans verleden zeer goed op de hoogte, edoch men had een hulponderwijzer noodig, kon den verpleegde krijgen voor een prikje en behoefde hem dus niet meer te onderhouden. Dat waren twee vliegen geslagen in één klap. En zoo geschiedde het, dat de man uit het armen huis werd gehaald en als onderwijzer voor de klasse werd gezet. 't Is waar gebeurd in 't laatst van het jaar onzes Heeren 1882. (Schoolblad.) Een melk?-markt in de hoofdstad des Rijks? In de te Amsterdam gehouden vergadering van de daar gevestigde afd. der IIoll. Maatschappij voor Landbouw vestigde de heer Bosch nog eens de aandacht op den walglijken toestand van de Am- sterdamsche melkmarkt, die gehouden wordt onder de trambrug bij het centraal-station. De melk, die in de magen der verbruikers moet terecht komen, staat daar in onbedekte emmers, waarin onophoudelijk allerlei vuil valt. Bij koude dagen, zooals de laatste, gaan de melkboeren hun handen, voeten en magen warmen in het «en of andere vunzige kroegje in de nabijheid en in dien tus- schentijd worden de emmers bezocht door straat jongens, die er menig mondjevol met hun vuile handen uitscheppen, en door honden, die er hun niet minder morsige bekken schaamteloos in ste ken. Komt de- boer terug en ziet hij zijn melk met een laagje vuil bedekt, welnu, hij roert ze eens flink om en het vuil verdwijnt voor het oog. Doch dat vuil komt in de magen der melkver- bruikers en, de onzindelijkheid daargelaten, is het best mogelijk, dat van een dergelijke onreinheid vele ziekten het gevolg kunnen zijn. In de gemeente Dantumadeel worden gedurende dezen winter vele otters gevangen. Reeds heeft men er een 20-tal weten meester te worden. Voor een ottervel wordt gemiddeld f 7.50 bedongen. De mooiste vangst was tot dusverre een levende otter, omstreeks 5 voet lang. Het dier zal waar schijnlijk voor den dierentuin te Amsterdam wor den aangekocht. Te Blesdijke, gemeente Weststellingwerf, is Zondagvoormiddag eene boerenhuizinge met de zich daarin bevindende - meubelen en p. m. 15,000 Kilogrammen hooi verbrand. Het vee, 10 stuks, heeft men kunnen redden. Niets was verzekerd. De brand schijnt door onvoorzichtig heid in een vuurhok te zijn ontstaan. Ten huize van den daglooner I. Venema te Groningen heeft een treurig ongeluk plaats ge had. De kleeren van een 21/2jarig meisje, dat met nog een in de wieg liggende kleine alleen thuis was de moeder deed even eene boodschap - schijnen met het vuur in aanraking te zijn ge komen ten minste toen de moeder terugkwam, waren die kleeten bijna geheel verbrand en het kind zelf met verschillende brandwonden bedekt. De inmiddels ingeroepen geneeskundige kon slechts weinig, hoop op herstel geven. Ons Noorden meldt het volgende /Iemand, ons bekend, had een zoon als mili tair in Oost-Iudie. In December 11. vernam hij bij geruchte, dat zijn zoon overleden was. Het gerucht werd echter door niets bevestigd doch de man was zijn rust kwijt en wendde zich tot den Minister van Koloniën om inlichting, ten einde uit de kwellende onzekerheid te geraken. Den 30 Dec. ontving hij het volgende antwoord //Blijkens ontvangen bericht uit Nederl.-Indië is den 5 Juni 1882 te M als fuselier overledenomtrent het bedrag zijner nalatenschap is nog geen opgave ontvangen. De. opgave zal evenwel aan het Indisch bestuur worden gevraagd met het doel u dienaangaande nader te berichten.'7 Zoo werd een vader de dood van zijn zoon aange zegd //zeven maandennadat deze overleden was. En, let wel, die aanzegging kwam, nadat de vader dienaangaande om inlichting had gevraagd." Te Bedum heeft iemand de ijsbaan, die voor een wedstrijd op schaatsen zou dienen, zoo be dorven, dat de hardrijderij onmogelijk was. De verontwaardiging daarover is zeer groot. De directie der IJsclub heeft eene premie van f 50 uitgeloofd nan dengene, die den dader kan aanwijzen. Door het spelen met lucifers geraakten Dinsdag te Amsterdam de kleederen van een knaapje in brand. Het kind bekwam verschrikkelijke brand wonden. Bij de aangifte voor de nationale militie van een jongeling te Nieuwer-Amstel bleek dezer dagen, dat hij in de registers van den burgerlijken stand opgeteekend stond als behoorende 1ot het vrouwelijk geslacht. In een manufactuurwinkel te Arnhem brak Maandagavond omstreeks 10 uren een felle brand uit. Met behulp van een paar spuiten wist men het vuur spoedig meester te i I#**.. A worden. Huis en inboedel waren tegen brand schade verzekerd. Tijdens den brand heeft een handige dief van de afwezigheid der politie ge bruik gemaakt om in een spekwinkel een ruit uit te snijden en voor ongeveer f 200 aan spekwaren te ontvreemden. Op den Marendijk te Leiden is een in aanbouw zijnde nieuwe woning, welke reeds onder dak was, ingestort, terwijl er een tiental knechts werkzaam waren. Drie hunner en ook de baas zelf werden ernstig gekwetst. Te Watergraafsmeer is zekere H. uit een boom, waar- l uit hij hout kapte, gevallen en in het gasthuis I te Amsterdam aan de gevolgen bezweken. Eerste Kamer, Zitting van Woensdag 17 Januari. Na enkele voorafgaande werkzaamheden deelt de voorzitter mede: at hij voornemens was geweest voor te stellen de beraadslaging over hot wetsont werp tot verlegging van den Maasmond te bepalen op Vrijdag 1 uur. Hij hoeft echter sedert vernomen, dat de Siaten vau Noordbrabaat reeds zijn bijeen geroepen tegen Vrijdag ter verkiezing van een nieuw lid der Kamer. Met het oog hierop en om het te benoemen lid de gelegenheid te geven als nog de beraadslagingen over het wetsontwerp bij te wonen, stelt hij voor de discussie over genoemd ontwerp te bepalen op aanst. Maandag ten 1 uur. Dienovereenkomstig wordt besloten. De zitting wordt tot dien tijd gescheiden. KEllKNIEÜ W S. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen .- naar Monnikendam, A. A. Schouten te Rhoon. Bedankt: voor Oost-Voorne, J. M. Rienstra cand. te 's Gra vendeel. Chr. Geref. Kerk. De lessen aan de Theologische school te Kampen hebben weder een aanvang genomen met 85 stu denten waarvan 18 in het derde of laatste studie jaar. Rector voor 1883 is do heer A. Brummelkamp. Roomscii-Katiiolieke Kerk Benoemd: tot kanunnik van het Cathedraal Kapittel van 's Bosch do heer P. P. Thijssen, deken van het district Cuijk en pastoor te Grave. ié'if* Notaris BOLL te Dinther, zal ten ver zoeke van de Erven Herman van der Beek en Huibertje Boll, publiek VEILEN en VERKOR PEN: Provi sioneel Dinsdag 0 Februari 1883 en Finaal 14 dagen daarna, dus op Dinsdag 20 Februari 1883, beide de dagen des voormiddags elf uur, ter herberge van Jan van der Beek in het Rechthuis te Eethen. Notaris LA ND RÉ, te Vlijmen, is voornemens op Woensdag 24 Januari 1883, ten huizo van Huibkrt van der Made te Wijk, bij IN ZET, en op Woensdag 7 Februari 1883, ten huize van Gijsbert Versfelt te Wijk, bij TOESLAG, tel kens des avonds te 6 uren precies, in het openbaar te de volgende, allen in de gemeente W IJ K gele- gon, ONROERENDE GOEDEREN: lo. Ouder Eethen. Prijzen van 100 en daar boven. 3e Klasse. Trekking van 16 Jan. Prijs vali ƒ25,000: No. 19715; 1000: No. 17207; ƒ400: Nos. 11386, 19217, 19835; ƒ100: Nos. 3055, 9744, 12290, 13021, 18915, 19636. 3e Klasse. Trekking van 17. Jan. Prijs van ƒ5000: No. 123482000No. 2183 1500: Nos. 15858, 18066; 1000: Nos. 14299, 14495, 17241; ƒ200: No. 18030; ƒ100: Nos. 708, 5685, 19089. 3g Klasse. Trekking van 18 Jan. Prijs van 100: nos. 1790, 11136. Per Telegraaf. NAARDEN, 19 Jan. Heden oebtoud 8 uur zijn do gebouwen der rijks-kruitfabriek te Muiden met donderend geweld in de lucht gesproögon. Het garnizoen is in looppas te hulp gesneld. Eepige dooden, vele gekwetsten. Alle huizen te Muiden zijn belangrijk beschadigd, van de stationsgebouwen te Abcoude en te Hil versum zijn alle ruiten vernield. Tiel, 15 Jan. Tarwe werd heden 10 a 10 cent hooger vlug verkocht. In Rogge gaat steeds weinig ora. Garst alsvoren. Haver wel zoo goed te plaat sen. Boonen onveranderd. Erwten tot ruim vorige prijzen te plaatsen, doch werden weinig geveild. Overige artikelen als voren. Tarwe.. Oude 9.50 a ƒ10.50. Nieuwe 7.50 a 10.25. Rogge. Nieuwe 6.50, a 7.25. Garst. Winter- 5. a 5.75 Zomer- 5, a 5.75. Haver, ƒ3.—, ƒ4.25. Boonen. 7.50 a 8.50. Koolzaad, f Erwten. Groene- en Kroon- 9.50, 12.50. Cap. Gr. 12.—, 15.—. Gele 8.25 a 9. f en le Koop. Een flinke Bouwmanswoning met Schuur, Erf, Tuin en Boomgaard, in het Dorp, kadastraal ber kend Sectie A, Nummers 249, 250, 348, 349 en. 350', groot te samen 99 A. 10 C. 2e Koop. Het Zuidelijk gedeelte, gelegen aan de Kleiborg- sehe Straat, ter grootte van ongeveer 1 H. 78 A. 50 C. van een perceel Weiland, in de Hoeven, ka dastraal bekend Sectie B, Nummer 86, geheel groot 3 H. 18 A. 3e Koop. Het Noordelijk of Achterste gedeelte (thans Bouw land), ter grootte van ongeveer 1 H._39 A. 50 C. van evengemold perceel, Sectio B, Nummer 86. 4e Koop. Massa van Koop 2 en 3. Omler Baardivijk. 5e Koop. Het Voorste of Oostelijk gelegen gedeelte, ter grootte van ongeveer l H. 40 A. van oen perceel Hooiland, langs de Oude Maas, nabij do Doovereu- sche Brug, kadastraal bekond Soctie A, Nummer 1, geheel groot 2 A. 87 A. 70 C. 6e Koop. Het Achterste of Westelijk gelegen gedeelte, ter grootte van ongeveer 1 H. 47 A. 70 C. van even- gemeld perceel, Sectie A, Nummer 1. 7e Koop. Massa van Koop 5 en 6. Onder Doeveren, gemeente Drongelen. 8e Koop. Eou perceel Bouwland op het Aalsvold, groot 1 H. 10 C., kadastraal bekend Sectie B, No. 28. Ouder Eethen. 9e Koop. Een perceel Bouwland op het Achterste Iloofd- vold, groot 96 A. 80 C., kadastraal bekend Sectio B, Nummer 342. 10e Koop. Een perceel Bouwland op het Voorste Hoofdveld,. groot 1 H. 37 A. 80 C., kadastraal bekend Sectie B, Nummer 193. in HET SPIJKsectie A, nommers 960 en 961, groot 3 Aren, 70 Centiaren; 2o. in DE HOEVEN, soctie B, nommer 496, groot 1 Hekture, 64 Aren, 80 Centiaren; en 3o. in HET SPIJK, sectie A, nommers 258 en 259, groot 54 Aren, 20 Centiaren. Boter. Per K.G. ƒ1.30, ƒ1.45. Eieren. 26 stuks ƒ1.30, ƒ1.45. Koop 1 op 1 Mei 1883, al het overige bij de beta ling der koopsom, zijnde 27 Maart 1883. zijn te bekomen bij Notaris BOLL voornoemd en bij de Heeren BOLL te Eethen. t HEUSDEN, 18 Jan. nm. 5 uur, 4.13 M. -f A. P. f 19 Jan. 4.03 M. Voorspoedig bevallen van een ZOON P. S. IIOGENDORP geb. Bos. I Ileus den, 17 Januari. BIJ f teenhouwerij bij de Sociëteit de Unie. Beveelt zich aan tot het leveren en maken van en verder alles wat tot het vak behoort. W «nr Het KERKBESTUUR der Ned. Herv. Gem. te Vee n, zal op des voormiddags 12 uur, Bestek, en teekening liggen van af den 18den Januari ter inzage in de Consistoriekamer aldaar. Aanwijzing een uur voor de aanbesteding. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer C. KEN TIE, Bouwkundige te Woudriche m. met volledige leer w ij ze voor brillant glimmend strijken. Franco door het Rijk, tegen postwissel van f 1.50. Ofschoon overtuigd dat de nooden vele zijn in onze dagen, gevoelen ook wij vrijmoedigheid om ons vol gemoed voor U uit te storten. Zeer bewogen met den dringenden nood van eenen door slag op slag zwaar getroffenen huisvader met vrouw en zes jeugdige kinderen, thans in den harren win tertijd zonder brood en zonder woning, gevoelen wij vrijmoedigheid, na in eigen kring daarvoor eene inzameliug gedaan te hebben en gesteund door het modelijden hunner mede-ingezetenen uwe zeer ge waardeerde, nooit te vergeefs ingeroepen licfdudïg- heid te vragen. Een onzer is bereid, zoover daartoe in de gelegen heid, hem karwerk te verschaffen. Doch vanwaar op dit oogenblik brood Vanwaar eene kleine woning met kar en paard? Naast den Heer is onze hoop op u gevestigd. De Heere bewege uwe harten om ons te helpen met uwe gaven, terwijl elke gift hoe klein ook met hartelijke dankzegging zal worden verantwoord. N i e u w a a 1, den 22 Dec. 1882. J. T. F. U. LAUTS, Predikant wonende te Zuilichem. J. W. G. VAN KERKWIJK, Bur gem. van Nieuwaal en Gameren. S. F. MONIIEMIUS, Burgemeester van Zuilichem. G. B. VERSTEEGII, Lid van den Gemeenteraad. II. VAN AN ROOIJ, Aannemer. II. W. LENSELINK, Particulier. Mede aanbevolen door de H.H. Pred. Ds. CIIR. LE ROY, te Gameren. En onze voormalige: Ds. E. C. VAN BAARLE, Pred. te Wageningen. Ds. J. A. BARBAS, Pred. te s Graveland. Ds. W. MAAN, Pred. te Bleskensyraaf. D Aangezien onze vorige advertentie bijzon der weinig resultaat heeft opgeleverd, nemen .rij de vrijheid nogmaals uwe aandacht op hot bovenstaande te vestigen. de Wapens van HEUSDEN en ALTEN A. uit de Bierbrouwerij >Het Hert« 1 e Vlijmen. (N.-B.) Scheikundig onderzocht en goedgekeurd door Dr. E. A. VAN DEN BURG, Hoogleeraar le Leiden. De resultaten der analyse zijn op franco aanvra gen te bekomen. Hot verslag van geuoemden Hoog leeraar eindigt aldusIn weerwil van een naauw- I gezet onderzoek waven geen vreemde bitterstojfen of schadelijke bijmengselen op te sporen. Epilepsie, Krampen, Vallende Ziekten en Zenuwkwalen, worden volkomen pi ne zen door mijne méthode. Betalingen worden slechts na gun- s tig en uitslag verlangd. van eene van met benevens uitmuntend onder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3