op eng in ttn Schouwburg. A. WIJCHERS, Graai i noteer i ng. Kinder-Pap-Beschuit Stoomboot Stad Heusden." Stoomboot „Maasstroom SI." i. Agent van binnen- en buitcnlandsche huizen, int VADFIILANDSCIIE GESCHIEDENIS. Waterpoort te Heusden. Op Zaterdag 21 April, zal wederom eene TOONEEL- VOORSTELLING gegeven worden. 312de Staatsloterij. MARKTBERICHTEN. Gemengd Nieuws en Allerlei. Belangrij k ADYERTENTIEN. WEGENS REPARATIE der Stoomboot /Stad Heus den/ zal te beginnen met MAANDAG 23 APRIL 1883, tot nader aankondiging in de dienst worden voorzien met de De vertrekuren gedurende dien tijd zijn vastgesteld als volgt Van Heusden Rotterdam Tevens zal morg. 3.ure. er 6.45 ure. 12.30 extra dienst 's nam. 1.30 eiken MAANDAG eene plaats vinden met de Stoomboot „Stad Heusden." Van Heusden'smorg. 5.30. Van Gorinchem 'snam. 12.30. Heusden, 12 April 1883. de directie* Directie W. Hart, A. WIJCHERS, Veen bij Heusden. de draad Een Handboekje voor de Leerlingen der Volksschool, Geluksaan- kondiging. Uitnoodiging tot deelneming aan de Winstkansen 8 Millioenen 858,300 Mark maandag ov. werkdagen uit de Stoom-Broodfabriek van M, C. P O LD EB M AN S te Gorinchem. Hoofd winst 500,000 .Mark. De winsten zijn door den Stunt gegarandeerd. door P. M. II. WELKER. 6 Rijksinark. het halve origineel lot slechts 1.80 of 3 Rijksinark. het kwart origineel lot slechts 0.90 of P/s Rijksinark, welke door den Staat gegarandeerde origineelc loten (geen verboden promessen) tegen franco inzending van het bedrag zelfs naar de verste streken verzonden worden. De uitbetaling en verzending der gewonnen gelden volgt direct aan de belanghebbenden prompt eu ouder de strengste discretie. 26 April d. J. SAMUEL HECKSCHER Senr., rieden overleed na eene korte ongesteld heid in den ouderdom van 62 jaren, mijne gelielde echtgenoote GOVERDIXA VAN AN DEL, na eene gelukkige echtvereeniging van 38 jaren. Genderen, In den vr ccen morgen ran Maandag j.l. tus- s •lien 45 ore hail er aan de bewoonde belini- jrintr van L, van Zessen aan den Schellninschen diik onder de gemeenle Gorinchem een brutale inbraak plaat*; aanvankelijk trachtte de dader zich den toegang te veischaffen door twee der kelder raampjes, doch aangezien in die raampjes zich twee houten en in het midden een ijzeren spijl bevonden, kon hij, al had bij die houten spijlen doorgebroken zich daar niet doorwringen, zoodat hij van zijn plan moest afzien, en onverrichter- zake terugkoeren zooals hij gekomen was. Dit sell een echter niet in zijn plan te liggen en trachtte nu de deur binnen te komen waarin hij met goed gevolg slaagde, doch stuitte bij de opening dezer op een binnendeur die met een grendel gesloten was, ook deze wist hij op behendige wijze te ont grendelen. Na al die geruchtmakende bewegingen werd de bewoner uit zijn slaap gewekt, doorzocht zijn huis eu had weldra den inbreker bij den kraag, in wien bij tot zijn niet geringe ontstel tenis herkende de van ouds bekende inbreker ge naamd A. Schroot te Hardingsveld woonachtig. De dader werd door v. Zessen aan de rijkspolitie overgegeven en deze stelde hem ter dispositie van de justitie te Dordrecht. Het doel van den dader was om in den kelder te komen en aldaar drank te stelen. Gedurende de tentoonstelling te Amsterdam zal de heer Mn ju de gelegenheid openen voor eigenaars van winkels, magazijnen, fabrieken, hotels, enz., om 's avonds hunne annonces door duizenden te laten lezen, door middel van Sideral-verlich- ting, eene nieuwe vinding die zelfs het electrische licht in kracht overtreft. Bij het Leidscheplein zal daarvoor een toestel worden geplaatst, door den lieer Ma ju zei ven vervaardigd en waardoor de aankondigingen, sterk vergroot en schitterend verlicht, hoog in de.lucht reeds op grooteti afstand zichtbaar zijn. De adressen, groot 14 centimeters, ontvangen door de gezamenlijke toestellen eene zoo sterke vergrooting, dat zij ongeveer 350 vierk. meters oppervlakte schijnen te beslaan. Verschil lende firma's hebben den heer Maju reeds hare medewerking toegezegd. ITet, nieuw-gebouwde departement van Justitie te 's Hage is niet gelukkig met zijne versieringen. Noemde onlangs iemand het gebouw wegens zijn tallooze earicatuurtjes een „versteende schaterlach", liet beeld der waarheid" in haar „historisch cóstuum" dat thans aan den zijgevel prijkt, geeft veel aanstoot. Vooral 's Zondags als het in de Pooten van wan delaars wemelt, blijkt dit duidelijk. Den gahschen dag verdrongen zich de groepjes om de naakte vrouwengestalte te aanschouwen, maar tevens om luide teekenen en woorden van afkeuring te doen hooren over de al te realistische voorstelling. De dames, de juffertjes en de dienstmeisjes durven er niet naar te kijken en menig voorbijgangster komt het schaamrood op 't aangezicht bij 't hooren van de platte of dubbelzinnige uitdrukkingen, die in't voorbijgaan uit den mond der opineckers komen. 't Ergste van de zaak is, dat de opgeschoten kwa jongens, vele flaneurs van minder gehalte en onze krijgslieden er behagen in scheppen om de aan dacht van het zwakke geslacht op het al te na tuurlijke beeld te vestigen. Wat, de meeste ingezetenen er van denken en velen er van zeggen, drukte een Engelschman vol verbazing aldus uit „O, very shocking!" Een Overijsselsche boer, uit Rijsen, bracht Woensdag jl. het geheele station Haarlem in rep en roer, en had de onnoozele oorzaak kunnen wezen van groote ongelukken. Op zijn reis naar een familielid n.l. was hij aan genoemd station afgestapt en de restauratie der dames binnenge dwaald. Door den schralen wind en het stof wat dorstig geworden, vroeg hij aan een dame, of ze ook kans zag, hem een glas bier te bezorgen deze antwoordde „Wel man, dan moet je maar aan gindschen bel trekken", doelende natuurlijk op het schellekoord in den hoek der kamer. Het boertje tuurde in de aangewezen richting, doch zag niets, maar eindelijk ja, hoe had hij ook zoo doir» kunnen zijn, daar hing immers buiten de deur een klok en een heele groote ookIn een ommezien was onze Rijsenaar de deur uit en het perron opgesneld, waar hij uit alle macht aan de aflui-bel begon te trekken. Algemeene ontstelte- O O nis onder de beambten, vooral daar er juist twee treinen tot vertrek gereed stonden. En terwijl men den klokkeluider bij de kladden pakte, bleef deze als een bezetene roepen „een glas bier wou ik hebben Bij een twist in een herberg te Arnhem werden een man drie messteken in den arm toegebracht. De dader is in arrest. Op Feijenoord heeft een werkman een ijzeren kolom, die kantelde, tegen het rechterdij been gekregen, waardoor dat brak. De man werd naar liet gasthuis overgebracht. Eenigc kwajongens hebben te Delft een vigilante in de gracht laten loopen. Zwaar beschadigd werd zij er uitgehaald. In de nabijheid der nieuwe oudcrwijzerswoning te Lage Mierde (N.-Br.) vond Maandag jLeen der werklieden, op liet terrein bezig, een kruik met oude munten uit vroegere oeuwen, nl. van de 16e, I7e eu 18e eeuw, te zaaien eeuige houderden stuk ken, benevens een groot massief gouden kruis en eeu zwaren ring, naar gissing met diamanten steen. Het gevondene is door den burgemeester iu bewa- den en eerst een weinig van de vermoeienis komt uitrusten. Een toevallig bezoeker informeert zich of de jacht nog al goed is geweest. »Ja,« zegt de jager (die het gebrek heeft van geen L te kannen uitspreken en die geregeld door eene A vervangt, hetwelk niet direct in het oog loopt) »ik heb maar één haas geschoten en dan nog maar een kneintje. »Dan hebt u een konijn geschoten, maar ook geen haas,® zegt de bezoeker. »Neen,« houdt de jager vol, »zeker een haas, maar eeu kneintje.® »Maar u zegt zelf een konijn geschoten te hebben eu waarom spreekt u nu van een haas?® »Hoor dan goed,® zegt alweder langzaam de j iger liet was een haas, maar een knuimje.® Nadat dit gesprek, waarhij beide partijen zich tamelijk begonnen op te winden, circa een half uur geduurd had, heldert de vriendelijke hospita den bezoeker het misverstand op, die zich nn ge lukkig bij het geval neder legt en anders mogelijk nog zou staan schetteren dat een kneintje fkouijntje) geen haas is. Voor een netten JONGEN bestaat gelegenheid tot chriftelijke gedecoreerde Adres, voor dezer Courant. aanbieding Bureail staande met zijn geheel nieuwe fraai Schouwburgloge aan de Verlangen naar de Leute. Luitenant A. Hoor eens kameraad, ik verlang zeer naar den eersten Mei. Luitenant B. Zijl ge dan geinviteerd op een landpartij of op de een of andere soiree? Luitenant A. Neen, kameraad, maar mijn tracte- meut van April is nu reeds lang gevlogen. In de »Kerk. Ct.« adverteert een predikant ten plattelande »Is er ook een orthodox predikant genegen met vrouw en (weinige en rustige) kinderen van 8 Juli tot eu mot 12 Aug. mijn ruime pastorie te betrek ken, met alles wat er in is, en alleen "daarvoor mijn preek werk waar te nemen? Over een eu ander kunnen wij dan nader correspondeeren.« Protectie. De heer Smit. Maar Bernard, wat breng je me daar een kleine biefstuk. Kellner. Wees tevreden, mijnheer, ginds zit mijn heer van Schoffelen, die zou wat blij zijn als zijn biefstuk zoo groot was als de uwe. deelt zijne geachte begunstigers mede, dat met den len Mei de firma J. BURGHOUT 4 Co., heeft opge houden te bestaan en alloen voortaan gedreven zal- j worden onder den naam van A. WIJCHERS. Heusden, 13 April 1883. De eerste Voorstelling zal plaats hebben op Vrijdag 20 April De Matroos, Kathederwijsheid. Professor. De uil is eeu vogel, die slechts des nachts aan 't daglicht komt. De telephoon. Van Schoffelen brengt zijn vriend van Vulpen op het centraal-station van de leléphoou om hem van de voortreffelijkheid der nieuwe in richting te overtuigen. »Ziet ge,« zeide hij, »ik - heb mijue vrouw getelepVioneerd dat ge hedeu bij ons komt dinécren, hoor nu zelf maar hoe goed zij mij verstaan beeft,Van Vulpen luistert en hoort mevrouw van Schoffelen antwoorden: »ik begrijp; niet, hoe ge dien ouden ezel ten eten kunt vragen. Tableau! HEUSDEN, 17 April 1883. NOTEERING per 100 Kilo a contant met i/2 pCt. korting of op één maand. LEVERING franko wal te 's Bosch, Heusden, Goriiichem en tusselien gelegen plaatsen. Gerst634 k°. nat. 9.40 Dikke Dikke Dikke haver haver haver Probsteier of geele haver 45- 456 - 8.70 48—9 - 8.95 50—L - 9.15 6 8.35 Zwarte haver. 445 - 8.15 Zwarte haver467 - 8.35 Roode tarwe 74 11.50 Roode tarwe 767 11.95 Witte tarwe 76-7 -11.95 Zaaihaver. 12. Tooneelspel in 6 bedrijven door A. R I b b i u s. Ie Bedrijf: Het bedrijf der Walvischoaarders. 2e Vader en Zoon. 3e Het eiland Martinique. 4e s De valsche beschuldiging. 5e De bewijzen vernietigd. 6e De bijeenkomst op de Duivelsrots. Pr ij zen der plaatsen: le Rang 99 Cent. Gereserveerde stoelengalerij 25 Cents extra. 2e Rang 75 Cent. 3e Rang 40 Cent. AAAVANG 8 UUR. firma J. B URGIIO UT 4' Co. Uitvoerige Programma1 s met vermelding van het op te voeren stuk, zullen tijdig worden verspreid. I MULLER JISKOOT. STOOMTABAKSFABRIEK fde Wapens van HEUSDEN eu ALTENA Prijzen van f 100 en daar boven. le Klasse. Trekking van 17 April. Prijs van 1000: nos. 4530, 14798 en 20645 oo' '6. 16186 en 35, 11585, f 400: no. 15813; f 200: nos. 18268; ƒ100: nos. 551, 1659, 7907 14182 eu 18447. le Klasse. Trekking van 18 April. Prijs van f 20,000 no. 16269 f 2000 no. 5082'; V00Ó nos. 5021 en 20235 f 400 nos: 13432 en 16282; ƒ200 no. 12446 100nos.i 62, 6809, 13302 en 16365. 19 Apri 1 geeue Trekking van '■a KERKNIEUWS. Nederl. Hkitv. Gemeente. Beroepen naar Dirksland G. van Goor, te Oud-Beierland Harderwijk G. 13. Oorthuis, te WoudiTchemLut- kewierum dr.. G. Krol, te Over- eu Nederasselt; Oud-Beierland Van Kalsboven, te Ede. Bedankt: at voor Veen (cl. Heusden) door P. S. Bartstra, te Wassenaar; Letterbert en Enumatil door J. Teu~ Oever van Roden; Wetsinghe-Sauwert door G. Vlug, te NijVerb a/'d Véluwe. (Jint. Ge hef. Gemeente. Bedankt voor Gouda, door A. H. Gezelle Meerburg, te Baarn., t Waalwijk, 20 April. Vee. Aanvoer gewoon, handel statioKair. Boter aangevoerd841 K.G. van ƒ1.14 a ƒ1.37. 's Bosch, 18 April. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 210 werkpaarden, 175 kalfkoeien, 125 kalfvaarzen, 25 magere ossen en koeien, 20 vette ossen en koeien, 76 pinken en hokkelingen1400 biggen, 53 zoog- varkens; 4900 meter wit en blauw linnen, 8000 meter grijs linnen eu 3000 meter pellen. Er werd besteed voorwerkpaarden van 200 a j ƒ300; kalfkoeien van 200 a 270, kalfvaarzen van 190 a f 235, magere ossen en koeien vaiT 150 a 190, vette ossen en koeien van 200 a 290, pinken en hokkelingen van 50 a 90, biggen van '1.10 a ƒ2.20 per week, zoogvarkenS 30 a 50; wit en blauw linnen van 30 a 65 et grijs linnen van 25 a 30 ct., pellen van 50 a 75 ct. per meter. Door de tegenwoordigheid van vele Pruisische en Belgische kooplieden was er belangrijke omzet in hoornvee, vooral kalfkoeien en -vaarzen. Ook over 't algemeen was hot een dinkke markt. Toen Maandag 11. te Monlfoort bij bekkenslag werd bekend gemaakt dat er een briefje van 100® was verloren, meldde zich een vroeger wegens on eerlijke handelingen in het tuchthuis te Leeuwarden gedetineerde als de eerlijke vinder aan. Voor de slachtoffers van de ramp te Muiden is nu in het geheel 27,744.14 bijeengebracht. Een lastig misverstand. Eeu jager komt in zijn jagerstenue in een herberg en zegt aan de jeugdige JjD' hij deu stokkendrager heeft doorgezon- is de geluksaankondiging van Samuel Jleckseher Sr. te 11a iu burg, welke zich iu dit nomtner onzer courant' bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte Oh stilzwijgende uitbetaling der hier eu in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verwor ven, dat wij al onze lezers aanbevelen op die ad ver? tentie acht te geven. Dit meer eu meer algemeen Kindervoedsel, bij onvoldoende moedermelk, wordt door vele Heercn Doctoren aaubevolen, terwijl oudergeteekeude ver scheidene Attesten ontvangt van de goede uitkomsten, aangewend ook bij zeer zwakke kindoren. Ik heb tot gemak rnjjner geëerde Clientèle, Dé- i pots geplaatst enworden dezelve gevraagd daar, waar ze nog niet zijn. .f' Chemische en microscopische bevinding met ge bruiksaanwijzing op aanvraag graft's verkrijgbaar bij Popi) uhmans, Gorinchem. Amsterdam, J. Loopik, Prinsegracht, hoek Spiegelstraat. Werkendam, J. Dekker Az. Ilerwijnen, M. van Strate, Winkelier. Leerdam, J. Rouwert, Boven-Hardinxveld, H. Maas. Vlaardingen, Wed. J. T. Lambach. M. C. s: Bij den Beierland, Uitgever 18 W. HOOGWERF Az. te verschenen de derde druk van Oud- 1)ER Prijs 0.25. Dit beknopte werkje is bestemd voor het zesde leerjaar. Het. verbindt de verhalen, die de leerling van den onderwijzer gehoord of in zijn leesboekje over vaderlandsche Geschiedenis heeft gevonden. Het wil zijn, wat de titel aanwijst. In ernstigen trant geschreven slaat het eene brug tusschen do boekjes, uitsluitend voor jongo kinderen bestemd, en de geschiedkundige werken, dié aan de leerlingen der normaal- en middelbare scholen in handen worden gegeven. Het bevat geene enkele uitdrukking, die stootend is voor eenigo kerkelijke of staatkundige partij. HII. Onderwijzers kunnen op franco aanvrage een present-Ex. bekomen. der door den Staat Hamburg gegarandeer le groote Geld-Verlotiug, waarin zeker gewonnen moeten worden. De winsten dezer voordeelige Geld-Loterij, welke volgeus plan slechts 92,500 loten be vat, zijn: De groote hoofd w. is'O v. 500.000 M. Premie van 300,000 M. 56 winsten 55000 M 1 winst a 200,000 M. 106 winsten a 3000 M 223 winsten a 2000 M 6 winsten a 1500 M ,515 winsten a 1000 M 869 wiusten 5 500 M 65 winsten a 200 M 63 winsten a 150 M 26820 winsten a 145 M 2450 winsten a 124 M 87 winsten a 100 M etc. tot. 46600 wiusten, weinige maanden in beslissing:. 2 winsten a 100,000 M. 1 winst a 90,000 M. 1 winst a .80,000 M. 1 winst a 70,000 M. T winst a 60,000. .M. 2 winsten a 50,000 M. 1 winst a 40,000 M. 1 winst a 30,000 M. 8 winsten a 15,000 M. 21 winsten a 10,000 M. en komen deze binnen 7 afdeeliugcu tot. zekere De eerste winsttrekking is ambtshalve vastgesteld, en kost hiervoor het geheel origineel lot slechts 3.60 of Ieder deelnemer ontvangt van mij benevens zijn originccllot ook hot met het stadswapen voorziene origineel plan gratis eu na plaats gehad hebbende trekking dadelijk zonder aan vrage de offieieele trekkingslijst. Iedere bjstelling kan men eenvoudig op eeu postwissel maken. Meu wende zich daarom met bestel lingen voor de aanstaande trekking tot met vertrouwen aan Bankiers- en Wisselkantoor te HAMBURG. J. VAN 14 April 1883. WIJNEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3