Berigt vin Inzet e K. Notaris BOLL, G r aannoteer ing. Bouwkunde. W. BODENSTAFF, Kinder-Pap-Beschuit, 312de Staatsloterij. LAND- EN TUINBOUW. BURGERLIJKE STANDT Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. Onder Dussen: ADVERTENTIEN. Onder Emmikhoven: Terstond gevraagd: b te Dinther, A. WIJCHERS, MULLER JISKOOT. STOOMTABAKSFABRIEK A. de Swart Az. Stoomverwerij, Drukkerij en Chemische Wasscherij den Korentuin der W ereld. Vrijdag 25 Mei 1883, Yesn bij Heusden. Tien Millioen Hectares Grond Als verdediger van Jaantje Cornelia Struik, de zoogenaamde „millioenenjutfrouw", zal optreden Mr. Ph. A. Haas Az., advocaat te Amsterdam, en als advocaat van haar medebeschuldigden Th. N. van der Heem en C. D. Consenheiin, Mr. J. van Gigch Jz., advocaat te 's Hage. Zondag werd door eenige jongens, die bezig waren vogelnesten te zoeken, in een dennenbosch onder Beekbergen, aan een boom hangende ge vonden het lijk van een man, welk lijk reeds in staat van ontbinding verkeerde. Uit de papieren, bij het lijk gevonden, blijkt het te zijn dat van G. Prins, gepasporteerd militair uit Oost-Indië. Hoe licht iemand in moeilijkheden komen kan, is Zaterdag andermaal gebleken. Een ingezetene van Gestel, op reis zijnde, werd te Breda aangehouden, beschuldigd van diefstal. Zijn vrouw, die ook afwezig geweest was, werd aan 't station te 's Bosch door de politie opgewacht onder dezelfde verdenking. Wat was het geval? Een persoon dier stad miste Vrijdagavond zijn gouden horloge met dito kettingdaar hij dien namiddag in een koffiehuis te Gestel vertoefd en daar zelfs een paar uren te bed gelegen had, vermoedde hij, dat zijn horloge daar zoek geraakt was. Onmiddellijk begaf hij zich naar dat huis, doch vond de deuren gesloten, de bewoners waren op reis. Hij verwittigde de politie en deze wist bovengenoemde aanhouding te doen plaats hebben. Bij onderzoek bleek echter, dat de bezoeker van het koffiehuis zijn horloge met ketting onder zijn hoofdkussen gelegd en dit daar vergeten had. Het VAST GOED, voor den Heer P. J. VERSCHOOR te Waalwijk, door Notaris RANT aldaar op 11 Mei 1883 opgeveild, is ingezet Koop 1. Bouwland de 9 hond, het Staakskef 2500. Koop 2. Bouwland, de 14 hond, het Staaksken 3800. Koop 3. Bouwland, de 7 hond, het Staakske1600. Koop 4. Massa van Koopen 1, 2 en 3 tt 8500. Koop 5. Bouwland, Noorderveld. n 1900. Koop 6. Weiland, den Duil f 2400. TOESLAG op 25 Mei 1883, des namid dags ten 2 ure, bij V. J. GERRITS, in de Twee Kolommen, te Waalwijk. Ten kantore van voornoemden Notaris kan in middels worden gehoogd, Gevoelig voor de vele bewijzen van hartelijke deelneming mij ge durende mijne ziekte betoond, breng ik langs dezen meer gebruikelijken weg aan allen die van hunne belangstelling blijk gaven, mijnen hartelijken dank. SEGER TIERENS. Heusden18 Mei 1883. Brieven franco onder letters L. K. Z., aan het Algemeen Advertentie—Bureau van NIJGH VAN DITMAR te Rotterdam. 2 Kasten, Kagchel, Klok, Stoelen, Tafels en ander Huisraad, Bed, Wieg met toebehooren, Dekens, Lakens, Koper-, Tin-, IJzer-, Glas- en Aardewerk, Potten, Ketels, Kan nen, en allerlei soort Keukengerief. Voorts veel goed Timmermansgereed schap van allerlei soort, Timmer- mansgereedschapkist, groote hoe veelheid Draadnagels, Spijkers, Scharnieren, Deurknoppen, Sloten, Hengsels, 2 beste Schaafbanken, 2 nieuwe Ladders, 2 nieuwe Hek ken, Handwagens, Kruiwagens, Trekzaag, Kraanzaag, 2 Kelder- winders, Katrollen, Repen, Touw werk, eene aanzienlijke partij Den nen-, Vuren-, Eiken planken en Ribben, Platen van verschillende afmetingen, eene partij Beuken-, Iepen-, Eiken en Notenboomen Stammen, Mestvaalt, Steenkolen, Aardappelen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aange boden. maken van Planoen, Teekeningeo en Begroetingen, Kortendijk, A 70, Gorinchem, uit de Stoom-Broodfabriek van M. C. POLDERMANS te Gorinchem. Hoofd-dépöt voor s-HageJ. A. Burgermans, in Manitoba, Noord-Amerika, Prins Zwanenburg, Amsterdam, Prins Hendrikkade 140. Actieve AGENTEN gevraagd. Prijzen van 100 en daar boven. 3e Klasse. Trekking van 16 Mei. Pi-ijs van ƒ5000: no. 12841; ƒ2000: no. 19037; 1000: pos. 10503 en 12256; ƒ400: no. 19155 De kleiaardappeleu staan in Friesland ten ge volge van het mildere weder prachtig. De eerste aardappelen zullen dit jaar buitengewoon vroeg zijn. Ook de andere veldvruchten staan voorbeeldig. Op de botermarkten in Overijssel wordt tegen woordig veel boter voor ludië opgekocht. Indien zulks niet plaats had, zouden de prijzen, die thans reeds ongekend laag zijn, nog meer dalen. Blijkens een te Berlijn uitgevaardigde verorde ning is bepaald, dat in- en doorvoer in Dnitsch- land van rundvee uit Nederland en België slechts dan zal mogen plaats vinden, wanneer voor bet bedoelde vee door de gemeentelijke overheid een nauwkeurig certificaat van oorsprong is afgegeven, waarin verklaard wordt, dat het gedurende zes maanden niet in een streek is geweest, waar des tijds de longziekte heerschte of twintig kilometer in den omtrek daarvan zich die ziekte openbaarde. De berichten uit Noord-Brabant omtrent de voor uitzichten van den landbouw, luiden bevredigend. De rogge belooft veel, de boonen vertoonen zich flink en ook de aardappelen komen goed voor den dag. Over 't geheel verwacht men van de vrucht- boomen een ruime opbrengst. De handel in vette kalveren in deze streken is op dit oogenblik zeer stil. Die stilstand wordt daaruit vermoedelijk ge zocht, omdat vele landbouwers zich niet meer als vroeger op het vetmesten toeleggen: lo. dewijl de melkgevende koeien te weinig opleveren. 2o. omdat de melk, aan de boterfabrieken geleverd, voordeeli- ger voor den landbouwer uitkomt. MAAS EN WAAL. Dank het zoele weder en den gevallen regen, is het uitzicht voor den land bouwer en tuinierder aanmerkelijk gunstiger ge worden. De kerse- pruime- appel- en perebooraen prijken met een weelderigen bloesemtooi. Met. het uitpoten van tabak heeft men oen aanvang gemaakt. KERKNIEUWS. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen naar Zoutelande, B. H. Mantz te Breskens; Vuur- sche, (cl. Amersfoort) E. A. Lasonder tc Zegveld; Gapingen (cl. Middelburg), J. Steenbeek, cand. te Eerbeek; Numansdorp, R. Visser te Gramsbergen Etershem, J. A. Nijenhuis to Schoonoord; (tooz.) Bahr en Lathum, J. Gann Dun te Hoenderloo. Aangenomen Pouderoijeu en Loovesteiu, W. Petrie te 't Woud bij Delft. Bedankt: voor Monnikendam, door Van Kasteel te Kolluin; Kootwijk, -J. G. Verhoef te Bodegraven; Ooster-en Westerblokker. Benit te Medemblik; Eenum, N. H. Kuiper te Krewert; Schiedam, W. L. Weiter Jr. te Dedcmsvaart. Chr. Geref. Gemeente. Beroepen naar Zaandam, J. Westerhuis te Ter-Neuzen; Wolfortsdijk, M. Boon te Zaamslag. Bedankt voor Kamperveen, A. de Vlieg te Noordwijk aan Zee; Pietersburen, J. Vonk te Schoonebeek. f Bussen, 26 April tot 17 Mei. Ondertrouwd: F. Hakkel, jm., 25 jvan Meeuwen en G. Eijkhout, jd., 23 j. Gehuwd: C. Lensvelt met E. v. d. Nobelen II. S. Hoevenaren met E. BaxP. van Steijn met M. Berm N. de Ronde met G. Huigen. Geboren: Alida Gerdina Artelina Jenneke, d. van W. Donkersloot en A. BaxMaria Sara, d. van H. de Vries en C. Hartog. Overleden: A. van Beurden, echtg. van F. Verhoeven, 43 j. t Baardwijk, van 1 April1 Mei. Ondertrouwd: F. van Cromvoirt, jm. 42 j. met P. Fauwels, jd. 31 j. Geboren: Martina Wilhelmina, d. v. C. Swin- kels en M. A. van der Pennen Gerdina, d. v. M. van Velthoven en J. Peijneuborg; Catharina Wil helmina, d. v. J. Beijneu en C. Meijers Marinus Antonius, z. v. J. v. Woensel en H. van Heesbeen Leonardws Johannes, z. v. Q. Schijvens en M. de Nijs Jozephus Adriauus, z. v, P. LoefF eu M. C. van den HoudtCornelia Johanna, d. v. C. J. van Herpt en M. van Eijck. Overleden: H. Pullens, 84 j. wedr. van A. van HulteW. Pellenders, 74 j. echtge. van C. van de GrintH. van Huiten, 69 j. echtg. van M. Kogels. 200: nos. 7350 en 9541; ƒ100: nos. 1214,1978, 3019, 4267, 8034, 10672, 11262, 11558, 13675, 15609, 18976 en 19057. 3e Klasse. Trekking van 17 Mei Prijs van 400: no. 6901; 100: no. 5886. Eenigen tijd geleden moest iemand te R. voor het kantongerecht komen. De president vroeg: Wie ben je'? Besch. Geen Kaptein. Pres. Dat zie ik wel. Ik vraag nogmaals wie ben je? Besch. Geen Kaptein. Pres. (driftig.) Zou ik dat dan niet zienik zie zeer goed dat gij een boer zijt. Hij vroeg nogmaals Wie ben je? en kreeg wéér ten antwoord: Geeu Kaptein. Eu wat was het nu, de man heette: Geen Kapteijn. Opmerkingen omtrent het organisme van den mensch. De mensch is 's avonds kleiner dan 's morgens, het verschil bedraagt ongeveer 26 mM. In den zomer j weegt een gezond mensch 1.5 KG. meer dan 's win ters. Onder allo schepselen van gelijke grootte be zit de mensch de meeste hersenen, gemiddeld 2 KG. op elke 50 KG. lichaamszwaarte. Een os van 500 KG. bezit slechts 0,5 KG. hersenen. In 't men- schelijk lichaam bevinden zich 249 beenderen, n.l. 60 in 't hoofd, 67 in den romp, 62 in armen en handen, 60 in beenen en voeten. Het hart trekt zich eik uur 4000 maal te zamen. Al het bloed, wegende tusschen 8 en 13 KG., passeert per uur 18 maal het hart en doorloopt per minuut een af stand van minstens 40 M. De pols van een vol wassen persoon doet per minuut tusschen 80 en 90 slagen, gewoonlijk 84. In den ouderdom daalt dit aantal tot 60. Pen egoïst. Een kleine, vierjarige knaap zegt tot zijn ouderen broeder die suiker snoeptmaak toch geen vlekken op uw kiel,® terwijl hij met arends- oogen de handen zijns broeders nagaat. »Waarom.« vroeg ik de bonne der kinderen, »is de kleine zoo bezorgd voor de kleeren van den oudste Daarom,antwoordde zij, »dewijl hij weet dat die kleeren later op hem overgaan. Een slimmert. Moeder, ben ik niet een goede jongen geworden sedert ik op de zondagsschool ga? »Ja Karei, je bent veel aardiger sinds dien tijd. »Maar waarom houdt ge dan de koekjes nog al tijd achter slot?« Boosaardig. Een oude jongejuffer, die' nog altijd de jeugdige speelde, vroeg in gezelschap aan eén verzamelaar van munten haar een zilveren munt stukje te bezorgen, dat in haar geboortejaar gesta gen was. »Ik zal mijn best doen,was't antwoord, »maar muntstukken van zulken ouderdom zijn zeld zaam en duur.« Onloochenbaar bewijs. Een gedeporteerde in een Frausche strafkolonie wilde zich in diet huwelijk begeven met een medegevangene. De gouverneur had geen bezwaar; de priester echter wel. Gij waart reeds eenmaal in Frankrijk gehuwd vroeg hij. »Ja,« antwoordde de gevangene. »En uw vrouw is dood?« J a. »Hebt gij papieren, die dat bewijzen kunnen »Neen. »Zoo kan ik uw huwelijk niet inzegenen. Ik moet daarvan eerst bewijs hebben. De veroordeelde slaat zijn oog vorschend op zijn toekomstige gade, die hom vragend aanziet eu zegt bedremmeld: »ik kan 't bewijzen. Waarmee dan?« Daarmee, dat ik hier gevangen beu. Ik heb ze vermoord. De bruid trouwde den bruidegom evenwel toch. Protectie, (letterlijk waar.) De vriend eens minis ters in Italië wendde zich tot dezen met verzoek om een postje voor een oud soldaat. De minister informeerde naar diens verleden en vroeg daarna zijn beschermer hoe hij 't durfde wagen zoo'n per soon aan te bevelen, daar hem bericht was, dat deze in den laatsten oorlog een der eersten was die in den slag gezwind op do vlucht sloegen. »Gezwind? ferm, maak hem dan brievenbesteller op 't platteland Verdediging. Een advokaat verdedigde een dief, die van een uitstalling gestolen had en zeide o. a.: Niet mijn cliënt moet gestraft worden, maar de magazijnhouder, die door zijn uitstalling, voor de eerlijkheid strikken spant. Gevolgen van een monoloog. Een boer met zijn paard bij zich, komt aan een boom, die rijk met heerlijke kersen voorzien is. Hij kijk rond, ziet niemand, gaat op zijn paard staan en doet zich aan de kersen te goed. Terwijl hij bezig is, zegt hij't Zou toch gemeen zijn als er iemand kwam die »vort« riep. Het paard hoort dit, gaat op eens aan den loop en de boer valt zijn ribben stuk. Onherstelbaar. In een salon viel het gesprek op een financiëele ramp, die iemand getroffen had. Hij zal dit wel te boven komen, zei men. De tijd is een goed geneesheer. Niet altoos, antwoordde eene dame. Ik heb in mijn leven een hevig verdriet gekend, dat de tijd niet heeft weggenomen. En wat dan? Mijn eerste rimpel! Veranderd van taktiek. Soldaat. Majoor ik kom u melden dat ik terug gekomen ben van verlof. Sergeant-Majoor. Zoo uilskuiken, dat is 12 uur te laat; ik zal er aan den compagnies-comman dant rapport van maken. Dat geeft zeker 8 da gen provoost. Soldaat. En dan heb ik een lekkere ham van 12 pond meêgebracht en die in de keuken van uw vrouw neergelegd. Sergeant-Majoor. Nou dezen keer zal ik het nog door de vingers zien en er geen rapport van maken. Zulke dingen moeten echter niet meer ge beuren. Ik bedoel natuurlijk dat te laat komen van verlof. Een goed geneesmiddel. Dokter: Nu, voelt ge u niet sterk na het gebruik der pillen? Patiënt. Ja dokter ik voel mij zoo sterk dat ik de reis naar de andere wereld spoedig zal maken. lieden van droefheid. Waarom nuil je? Wel omdat de schatrijke Rothschild gestorven is. Wat kan jou dat schelenhij was toch geen familie van je? Juist, daarom huil ik! Kraak zindelijk. Een slagersknecht veegt met zijn zakdoek een stuk vleesch af. »Ja meisje,® zegt hij tegen de koopster, die een beetje vies kijiit, »we zijn hier kraak zindelijk en laten geen stofje op het vleesch zitten.® GEDACHTEN. De geboorte des menschen is het gesprek- teeken De jongheid het uitroepings-teeken Het huwelijk het verbindings-teekeu (-). De ouder dom een geduchte streep De dood een punc tum De hoop op een beter leven een vraag- teeken Vaak is hij het welsprekendst,die in het geheel niet spreekt. f Waalwijk, 18 Mei.Vee. Aanvoer gewoon, dragend minder vlug. Boter aangevoerd 630 K.G. van 1.20 a 1.33. t Bussen, 17 Mei. Prijzen der boter: 1.03 a 1.38 per kilogram. Aangevoerd 186 kilogram. 's Bosch, 16 Mei. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 190 paarden, 365 koeien, 40 zoogvarkens, 1090 biggen, 7900 meter grijs en blauw linnen, 4780 meter wit linnen en 3650 meter pellen. De prijzen waren van werkpaarden 200 a 275, van kalfkoeien 230 a 240, kalfvaarzen 160 a 230, van zoogvarkens 20 a 40, van biggen ƒ1 a 150 per week. In al het aangevoerde bestond veel handel. Hoorn vee werd vlug door buitenlandsche kooplieden gekocht. als volgt zal ten verzoeke van J. VAN WIJNEN, ten sterf- huize van G. VAN WIJNEN te Eethen, in hot dorp op voormiddag half elf ure, publiek, om contant geld, verkoopen: HEUSDEN, 16 Mei 1883. NOTEERING per 100 Kilo contant met lj2 pCt. korting of op één maand. LEVERING franko wal te 's Bosch, Heusden, Gorinchem en tusschen gelegen plaatsen. Zakken uiterlijk binnen 5 dageu na ontvangst franco terug te zenden. Gerst634 k°. nat. 9.45 Dikke haver 456 - 8.95 Dikke haver 489 - 9.25 Dikke haver 501 - 9.40 Geele haver 456 j> - 8.60 Zwarte haver. 456 - 8.35 Witte haver 423 - 8.60 Roode 1arwe 767 -12.15 Roode tarwe 74 - 11.75 Witte tarwe 767 - 12.15 Rood Duitsch Klaverzaad 130. Zaaigranen zijn opgeruimd. Agent van binnen- en buitenlandsche huizen. de Wapens van HEUSDEN en ALTEN A. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het tegen billijke Conditiën. Ook kunnen nog leerlingen geplaatst worden in Theoretisch cu Practisch onderricht in bovenge noemd vak. Mr. Timmerman. GORINCHEM van (In 't huis achter den heer Koster, Costumier, vroeger bewoond door Mevr. de Wed. Frohn.) i I i I i i Heer en- en Damescostumes kunnen bij 't Chemisch Reinigen geheel in elkaar blijven, ook kunnen alle I]eerenartikelen bij 't verwen in elkaar blijven en wor den weder als nieuw opgemaakt. Specialiteit van 't verwen in alle kleuren en opmaken van Heerenoverjassen en Damesmantels. Dit meer eu meer algemeen Kindervoedscl, bij onvoldoende moedermelk, wordt door vele Heeren Doctoren aanbevolen, terwijl ondergeteekende ver scheidene Attesten ontvangt van de goede uitkomsten, aangewend ook bij zeer zwakke kinderen. Ik heb tot gemak mijner geëerde Clientèle, Dé pots geplaatst en worden dezelve gevraagd daar, waar ze nog niet zijn. Chemische en microscopische bevinding met ge bruiksaanwijzing op aanvraag gratis verkrijgbaar bij M. C. Poldermans, Gorinchem. Sliedrecht, A. A. van der Wint. Giesendam, P. Boelhouwer. Boven-Hardinxveld, H. Maas. Werkendam, J. Dekker Az. SI Herwijnen, M. van Strate, Winkelier. Leerdam, J. Rouwert, Zwijndrecht, L. van der Have. Vlaardingen, Wed. J. T. Lambach. AmsterdamJ. Loopik, Prinsegracht, hoek Spiegelstraat. Paulus Potterstraat. De meest productieve graanvelden, de beste en goed koopste landen der wereld zijn gelegen aan de Pacific Spoorweglijn. Geene streek, welke zoo geschikt is ter oprichting van een veestapel, als die welke door de Canada Pacific Spoorweg doorsneden wordt. Scholen en Kerken worden daar overal gevonden. Bosch en Water in overvloed, terwijl het Klimaat er volmaakt gezond is, de atmospheer helder, droog en weinig veranderlijk. In Canada verbouwde granen en zaden zijn op de inter nationale Tentoonstelling te Amsterdam tentoongesteld. De Regeering staat kosteloos puik Gouvernementsland af aan personen die zich in Canada als landbouwer ves tigen. Boeren die voor circa fl. 2000 hunne botrderij inrichtten, maakten daarvan circa fl. 4500 winst per jaar. De gemiddelde loonen gedurende 1881/2 te Canada waren voor Metselaars en Straatmakers, Stucadoors, Timmer lieden en Hoefsmeden van fl. 7 l/s« tot fl. 10 per dag. Overvloedig werk tot goede loonen verkrijgbaar, terwijl de noodzakelijkste levensbehoeften goedkooper zijn dan in Nederland. Kaarten en omschrijvingen van Canada en Manitoba in Noord-Amerika worden aanvragers kosteloos toege zonden en reiskosten verstrekt door

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3