PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND, Brieven uit Amsterdam. Onverschillige lui lieten zich noemen zooals het hun maar eerst inde gedachte kwam en hunne achterkleinkinderen zitten soms met allerbespottelijkste namen opgescheept of met namen die het ,/iiomen est omen" tot een leugen maken. Daar heet er een Leeuw met een hazenhart of Haas met een leeuwenaard. Maar men kon hier ten minste nog den naam krijgen, die men zelf verkoos. Toen in het laatst der vorige eeuw dezelfde maarregel met betrekking der familienamen in Oostenrijk genomen werd, ging het er anders toe. Wilde men een mooien naam hebben, dan kostte het geld en veel geld ook, daar de ambtenaren daar de opdracht ge kregen hadden, namen te geven. Naar mate het aantal dukaten dat men er voor over had, grooter of kleiner was, naar die mate was ook de naam mooier ofleelijker. Goudrijk, Zilverster, Edelhart kostten goud; die maar zilver kon besteden, moest zich tevreden stellen met IJ z e r- steen of Kaarslicht; wie niets had, was zijn leven lang geschandvlekt met den naam van Kaalkop of Varkenspoot. HBUSDÉN, 4 Juni. t De hardlooper R. van Essen gaf gisteren weder blijken van zijne kunst in het hardloopen, op de Yischmarkt alhier. Trots het warme weder, bleef hij l1/3 unr werkzaam, waarbij zijn loop steeds in snelheid toenam. Wij vernamen van hen, die zijn terrein heb ben nagegaan, dat hij in dat tijdvak circa 20,000 meter heeft afgelegd. de woning, Koning, t WLTK. Door den raad dezer gemeente is aangesteld tot onderwijzeres in de nuttige hand werken, op een salaris van f 60.mejuffrouw Garstman alhier. Tevens werd in dezelfde vergadering besloten, een tweeden onderwijzer (hulp) aan te stellen, op een salaris van f 600. t GEN DEREN, 2 Juni. Gisteren namiddag omstreeks half drie uur ontstond hier brand in toebehoorende aan de erven G. de bewoond door A. Bonman. Door spoe dig aangebrachte hulp der brandspuit, begunstigd door bet stille weder, heeft de brand zich niét verder dan dit eene huisje verspreid. Waarschijn lijk is de brand ontstaan door een kleine jongen, die met lucifers had gespeeld. De inboedel was verzekerd. t NEDERHEMERT, 2 Juni. Voor de betrek king van hoofd der school alhier, waarvoor eerst daags een vergelijkend examen zal worden afge nomen, hebben zich bereids 7 sollicitanten aan gemeld. t SPRANG, -31 Mei. De veldwachter dezer gemeente, G. van der Mooren, is benoemd tot gemeente-veldwachter te Geervliet in Zuid-Hol land. Hoewel het ons genoegen doet, dat deze ijverige en toch welwillende ambtenaar eene beter bezoldigde betrekking erlangt, zien wij hem toch nerode heengaan. G. v. d. M. kan er van verze kerd zijn, dat hij bij de ingezetenen van Sprang in dankbaar aandenken zal blijven. SPRANG, 2 Juni. Gisteren avond, toen trein no. IX van deu stoomtram van Tilburg naar Waal wijk ter hoogte van het huis van Pennings, in de Biersteeg alhier, gekomen was, trof hij, dwars over den weg, kar en paard van den heer A. Verbant alhier. Daar de machine, niettegenstaande de waar schuwing van den voerman G. Mulders, wegens den te korten afstand niet meer geremd kon worden, volgde er natuurlijk een sterke botsing, tuet het gevolg dat paard, kar en voerman aan do overzijde van den weg in den sloot geworpen werden. De voerman, die zijn kar in den steek moest laten, is er met een nat pak afgekomen; het paard schijnt, inwendig eenig letsel te hebben bekomende kar is heden morgen uit den sloot gehaald. Aan de machine is betrekkelijk weinig schade toegebracht; de dienst kon daarmede heden inorgen hervat worden, ofschoon zij, na aankomst te Tilburg, dadelijk in reparatie moest. De machinist beeft zich erg bezeerd aan rechterhand en dij. t ELSHOUT. In de gemeente Oud-flensden, c. a. is dit jaar vooralsnog het getal sterften veel volking van 894 zielen grooter dan dat der geboorten. Met een de eerste Öv werden in be- vijf maanden reeds 5 overledenen aangegeven; terwijl nen zijn, schenk hem,« vervolgde hij op Elimar wij zend, «ofschoon de zoon cener andere, uwe moederliefde, hij zal ze verdienen. Ons beider zoon stierf den helden dood Als voorganger op den weg naar de overwinning een weg door hem zelf ontworpen, ontgleed zijn voet de zwakke brug, en hij stortte reddeloos in de diepte. Het moeras, Anna, is het duistere graf van ons kind!» 31 Mei dc eerste aangifte van geboorte plaats 1 vond. t EEN, Juni. De eerste vroege aardappe len van den kouden grond zijn alhier gestoken en verkocht tegen den prijs van een gulden per z.g. vijfkop. tDe stoombootonderneming L. de Beer en Co. gaf gisteren wederom blijk harer activiteit. Toen gister de vrees bestond, dat de „Geertruida Ca- thariua" wegens stoornis in 't Heusdensch kanaal, hare gewone reis op heden niet zoude kunnen on dernemen, 't geen zéér velen moest teleurstellen, werd onmiddelijk een andere boot in dienst gesteld, die in de behoefte der communicatie kan voorzien. t ANDEL. 30 Mei 1.1., is de commissie uit Prov. Staten, belast met waterbelangen, alhier ver gaderd en heeft een persootdijk onderzoek plaats gehad naar het plan van de oprichting van een nieuw waterschap: „de Struik waard", waarvan het rapport wellicht zal uitgebracht worden in de a. s. zomer-vergadering der Prov. Staten. t DUSSEN. Benoemd tot eerste kandidaten voor de betrekking van Heemraad van het Water schap de Oude Zeedijk onder Dussen de heeren I. II. Stoel, aftredend Heemraad en R. Middelkoop Wz. in plaats van wijlen den heer J. R. Verschoor. KAPELLE, 31 Mei. De raad dezer gemeente heeft besloten tot het instellen van 4 jaarmark ten, te houden op den laatsten Donderdag in Maart, den eersten Dinsdag in September, den eersten Woensdag in October en den eersten Woensdag in November. CAPELLE, 2 Juni. Heden avond omstreeks 10 ure begaf zich iemand uit eene herberg naar buiten, toen hij kort daarop met den uitroep „ik ben zoo gestoken" binnenkwam en neerzeeg. Bij onderzoek bleek het dat hij een diepe steek wond in den onderbuik heeft ontvangen, zoodat er geen hoop op levensbehoud bestaat. De vermoedelijke dader is in handen der justitie. BAARDWIJK. De heer A. de Kort alhier, is voor f 3810 minste inschrijver voor de ver nieuwing van een gedeelte van het rijsstortebed in den Baardwijkschen overlaat, behoorende tot de werken van de Maas, in de provincie Noord- Brabant. GORINCHEM, 2 Juni. Gisteren was het 25 jaren geleden, dat de Gorinchemsche Bad- en Zweminrichting voor het publiek werd opengesteld en wie zich derwaarts richtte, vond alles met de nationale driekleur versierd. Wel is het een heug lijk feit, het bestaan eener dergelijke inrichting, en de directie mag met voldoening terugzien op hetgeen zij er voor gedaan heeft; de talrijke lief hebbers van de edele zwemkunst zijn er haar dankbaar voor. Mocht men er nog slechts meer gebruik van maken. Maar wie des zomers eiken dag de inrichting bezocht, mistte er gisteren een man, dien hij er zoo gaarne gezien hadden man, die gedurende die 25 jaren als zwemmees ter heeft gefungeerd, de ijverige, voorkomende, altijd tegenwoordige Tinus den Turk. En wan neer de dood hem niet onlangs had weggerukt, de le Juni 1883 zou voor hem niet als een ge wone dag voorbij zijn gegaan; men zou zeker zijn diensten hebben erkend en gewaardeerd. N. G. Ct. t5 Juni. De heer A. E. Visser, jur. stud, aan de Hoogeschool te Leiden, deed gisteren met gunstig gevolg het doctoraal examen. Uit Amsterdam wordt ons van particuliere zijde bericht Onder de vele artikelen, die op de Internati onale Tentoonstelling alhier mijne aandacht trokken, komt bijzonder uit de étalage van „The Singer manufacturing company" te New-York, wier hoofd depot te Amsterdam is gevestigd en die zich thans in bijna alle steden en vele dorpen der wereld heeft vertegenwoordigd. „Wie kent er tegenwoordig geen naaimachine?" zullen uwe lezers en lezeressen mogelijk zeggen, en ik beiiam dit ten volle, maar twijfel er niet temin aan of er wel velen onder hen zijn die met de 50 verschillende soorten hebben kennis gemaakt, die aldaar geëxposeerd zijn. Ik zag daar onder ook eene geheele sorteering van machines voor handwerkers en fabriekanten, als voor hoe denmakers, handschoenen- en schoenenfabrikanten, boekbinders, zadel- en rijtuigfabrikanten, waaron der verschillende om met stoom te bewegen. Uwe lezers en lezeressen, die zeker bijna allen gedurende dezen zomer eens naar de hoofdstad zullen gaan, kan ik bijzonder aanraden, aan deze étalage hunne aandacht te schenken. Ik treed met opzet daarom niet in bijzonderheden. Vooral aan hen, die voornemens zijn zich eene naaima chine aan te schaffen, zou ik aanraden: koop eerst een uitgebreide catalogus voor 15 cent, be- ze En ik was liet, die hem dat graf bereiddeVan de plaats waar hij ademloos naar het gesprokene ge- studeer die en maak voorloupig een keuze en ga laisterd had, was Elimar opgesprongen, «nog één zoon j u vervolgens op de tentoonstelling overtuigen of' heeft het lot u ongelukkige man doen behouden, meent gijvervolgde hij naar llaudnitz gewend, «gij bedriegt u, Raudnitz heeft geenen zoon meer, want de andere werd, verblind in een oogenblik van onzalige ijverzucht, geprikkeld door de ophitsing van een gemeenen knaap, verhit door den wijn, tot een moordenaar! Deze hand i stootte den gehaten medeminnaar in de diepte van 't moeras; sedert dezen morgen toen ik het van hem ontvangen schrijven opende, weet ik, wien ik ter dood bracht. Hier lees en richt niij!« Met deze in koortsigen drift gesproken woorden overhandigde hij den brief van George aan zijn vader het papier viel op den grond, want von Raudnitz was van ontzetting een schrede teruggeweken. «Kaïn,« stamelde hij, «Kaïn! wees vervl «Leopold, houd op, God is barmhartigvertwijfelend overschreed uw zoon dezen drempel, getroost mag hij van hier gaan, ons geluk is zonder schaduwzijde. Volgt j mij, maar spreek geen woord; en nu, zie hier!* (Slut volst.) ov werkelijk nan het voorgestelde doel beant woorden, en ik twijfel niet of ge zult bevredigd zijn. Te Ilpendam zijn een vader en zijn zoon met elkaar in herstemming gekomen voor lid van den Gemeenteraad. De vader won het pleit. Waarschijnlijk zal de Rotterdamsche telegraaf- maatschappij, tengevolge van het overlijden van den directeur, den heer van Putten, aan het Rijk overgaan. Die maatschappij exploiteert de kantoren Rotterdam (Boompjes), Oud-Beijerland, Heenvliet, Brielle, Hellevoetsluis, Middel harnis, Dirksland en Brouwershaven, welke dan alle bij de lijninspecteurs- afdeeling „Rotterdam" getrokken moeten worden. Voor de nagelaten betrekkingen van de veronge lukte visschers te Paesens en te Moddergat, was tot Zaterdagnamiddag bij deu algemeenen penning meester der Priesche commissie te Leeuwarden, aan giften, enz. ontvangen een bedrag van j 114,904.55. Voor de weesinriclitiug te Neerbosch werd in de drie eerste maanden van dit jaar de som van f 23,016,68, behalve veel levensmiddelen en kleediugstukken, ontvangen. De drukkerij der inrichting heeft over hetzelfde tijdvak aan druk- en bindwerk opgebracht ƒ21,348,63. Daar de geldleening van f 280,000 voor de Krirapeuerwaardsche stoomtram maatschappij niet volteekeml is, heeft de concessionaris, de heer A. Kaptijn, aan het dijkcollege van die waard concessieverlenging aangevraagd voor 3 maanden. Op deze aanvraag is in de vergadering van ge noemd college afwijzend beschikt. Hoogstwaar schijnlijk zal dus de genoemde sloomtramlijn GoudaSchoonhoven niet tot stand komen. Te Hoogwoud (Noord-Holland) is in de Herv. kerk een oude doopvont, welke, volgens de over levering, zou gediend hebben bij den voorgenomen doop van den Erieschen koning Radboud (omstreeks 714). Deze doopvont, die meermalen door liefheb bers van oudheden werd bezocht, heeft thans veel van hare aantrekkelijkheid verlorenmen heeft haar namelijk geverfd. Naar aanleiding van het feit, dat een miliciën van de lichting 1883 hij het regement grenadiers en jagers, ziek geworden zijnde en, naar het hos pitaal overgebracht, aldaar is overleden, heeft de chef van dat korps bepaald, dat recruten, die ge durende de oefeningen ongesteld worden, onmid delijk naar het hospitaal moeten worden vervoerd, terwijl de theoriën, die van 11 tot 1 uur in de zon op de voorplaats der kazerne werden gehouden, met een half uur verminderd zijn en de manschappen in de chambrée of in de schaduw moeten worden opgesteld. Bovendien is ton strengste verboden de recruten met oefeningen bezig te houden voor het uur vau appèl, hetgeen, naar men aan „N. R. Crt." ver zekert, bij vele compagnieën plaats had, waardoor de duur der oefening voor de nog niet daaraan gewende manschappen te lang werd. In onze stad zoo schrijft men uit Maas tricht heerschte Donderdag bij de groothan delaars in tabak en koffie een ongekende bedrij vigheid. Allen wilden nog voor het in werking treden der verhoogde invoerrechten in België een grooten voorraad van genoemde artikelen over de grenzen schaffen. Tot dat einde waren tal van handen bezig om karren, schepen en booten vol te laden en te expediëeren. Bij de onmiddelijke nabijheid der Belgische grenzen kon dit werk her haalde malen geschieden, en het was niet onaardig deze grootsteedsche drukte van één dag gade te slaan. Voor onze handelaren was die dag zeer winstgevend, terwijl ook vele werklieden zich in een niet onaardig buitenkansje mochten verheugen. Op Terschelling is aangebracht het lijk van een visscher, gekleed in oliepak, kaplaarzen en blauwe onderbroek, gemerkt M. P. 1882. In den zak werden 2 rijksdaalders en eenige centen gevonden. Blijkens een buitengewoon politieblad, dato 2 Juni, zijn te Scharnegoutum 3 personen aange houden, verdacht van het in omloop brengen van valsche bankbiljetten van honderd gulden. Bedoelde biljetten dragen alle de letters B D de nummers zijn later kennelijk bijgezet en iets te zwart, en drukken nat zijnde af, de N van „Nederlandsche Bank" en de woorden „Secretaris" en „President" zijn niet zuiver afgewerkthet papier is iets dik ker dan dat der echte biljetten, geschept en aan ééne zijde afgesneden de letters van het water merk zijn iets grooter dan die van de echte bil jetten. Gemelde personen hebben hier te lande gereisd, zooals zij voorgaven voor hun handel in schoensehachten, en zijn voor 5 a 6 weken in Noord-Brabant geweest. Zaterdagavond zekere B. Vrenegoor, oud van beroep metselaar, een bekende in eeii tapperij te Haarlem, waar hem trein den knaap tan den weg af in een greppel wierp. Aan de nieuwe vaart te Amsterdam is een werkman, die eenige kolenwagens tot stil staan wilde brengen, gevallen en door de wag gons overreden. De ongelukkige bleef op de plaats dood. Zaterdagochtend had te Dordrecht een droevig ongeluk plaats. Een 68-jarig werkman iu de blauwsel fabriek der firma L. Dooremans Zoon aan de Voorstraat aldaar, die met een ton netje blauwsel een ladder was opgeklommen, ver loor het evenwicht, zoodat hij van boven neer viel en weinige oogenblikken later den geest gaf. In Amsterdam is een meisje van ongeveer 6 jaar uit een raam, drie verdiepingen hoog, op straat gevallen. Jammerlijk gekwetst werd het kind naar het gasthuis gebracht. Te Yolendam is een spelend kind te water geraakt en verdronken. Drie maanden geleden verloren haar ouders ook een kind door verdrinking. Op de Brouwersgracht te Amsterdam is een vrouw met het hoofd naar beneden in het water gevallen. Hoewel halfin de modder gestikt, werd zij toch nog tijdig gered. Bij een twist tusschen schippers aan de Oranje sluizen is aan een een gevaarlijke steek in de zijde toegebracht. Te Jutfaas is een met steenen ge- vulde oven om- en ingestort. Een der werklieden werd onder de steenen bedelven en gedood. De heer T., advocaat te Stadskanaal, is, door'de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Een metselaar is te Amsterdam van het dak van een huis gevallen. Zwaar gekwetst werd hij opgenomen. Door de politie te Middelburg is proces-verbaal opgemaakt tegen een werkster, die de portemonnaie van een arme dienstbode gesto len had. heeft zekere B. 23 jaren, dronkaard, door de tapster een borrel geweigerd werd, om dat hij reeds te veel gebruikt had, met een stok een brandende petroleumhanglatnp stuk geslagen, waarvan de inhoud grootendeels op het lichaam van de tapster terecht kwam, die belangrijke en gevaarlijke brandwonden heeft bekomen en per brancard naar het gasthuis werd vervoerd. Ook was eeu begin van brand ontstaan, dat door de buren is gebluscht. Vrenegoor, die de vlucht had genomen, is kort daarop door eenige agenten van politie op het dak zijner woning aangehouden en naar het huis van arrest overgebracht, waarin hij reeds meermalen eenigen tijd heeft doorgebracht ter zake van rebellie en geweldpleging. Zondag is te Amsterdam een droevig ongeluk gebeurd. Te halfeen sloeg op het IJ even beoos ten Schelvischhoofd de giek „de Vriendschap", van de zeil- en roeivereeniging „Eortuna", door het breken van bet roer en door het volloopen van het vaartuig, om. Van de opvarenden wisten twee zich aan het omgeslagen vaartuig vast te houden. Deze werden na tien minuten door de sloep van het Noordsche stoomschip, aan de handelskade liggend, gered. I)e drie anderen, allen tamelijke zwemmers, verdronken, waarschijnlijk door den sterken golfslag en belemmerd als zij waren in hun bewegingen door de houge schoenen. Te 3 uur werd de eerste, te halfzes de tweede opgedregd het lijk van den laatste is nog niet gevonden. De verongelukten zijn volgens het „D. v. N." allen jongelieden tusschen de 20 en 25 jaar. Onder Norg is een rietdekker van een dak gevallen en aan de gevolgen overleden. Door het overmatig gebruik van karnemelk is een 22- jarig werkman te Veenendaal plotseling dood gebleven. Door de recherche der politie te Amsterdam is gevonden op de Oostenburgergracht aldaar, tusschen ledige kisten een kist, inhou dende schilderijen, bestemd voor de tentoonstel ling, afd. schoone ktlnsten, ter waarde vau 25,000 francs, en een kist, inhoudende bijouterieën, ter waarde van 15,000 francs. Tusschen Baarn en Amersfoort stond een 4-jarige knaap zoo dicht bij de rails, dat de zuiging van een passeerenden Dezen zomer wandelt het Amsterdamsch publiek steeds met 't aangezicht naar 't zuiden. Daar toch is 't Vondelspark en de tentoonstelling en ik durf. niet beslissen naar welk van deze twee zich onze schreden 't liefst richteD. Ge kunt er echter op aan dat do nabijheid der laatste voordeëlig is voor het eerste, want zijn er duizenden die zich wel de weelde van een eutréekaartje kannon veroorloven, nog veel meer blijven er over voor wie de tentoonstelling gesloten blijftdie 't, er noode af kan nemen, wil nog wat wachten om voor twee kwartjes alles, en alles te gelijk te ziendie wensch is onmogelijk, maar natuurlijk en bovendien geloof ik dat zij, die wachten tot alles kant en klaar is, zullen blijven wachten tot October toe, tot den sluitingsdag. Hoe dit zij, men wandelt er toch heen en ontspant zich in 't Vondelspark. Daar is 't dan ook heerlijk en toen 'k er van morgen een uurtje gezeten had, ging ik met looden schoenen de P. C. Hooftstraat in, om de tentoonstelling te bezoekon. 't Was circa 9.30 en er stonden een aantal nieuwsgierigen gereed binnen te stroomon. Doch men moest geduld hebben tot 10 unr, tenzij men dubbel ontréegeld wildo botalon. Een paar vreemdelingen offerden dat tQen ze mij zagen binnen stappen, maar ze hadden er tien tellen later vierdubbel berouw van, want-de beziens waardigheden blijven toch potdicht tot de klok slaat en wat hoeft men er aan om in 't zand rond te dwalen? 'k Had mêelij met hen en wierp me op tot gids, waarvoor ze zeer dankbaar waren, daar 'tvoor vreemdelingen een echt doolhof is, die ten toonstelling. Ik heb toen in de stilte van den morgen nog eens op mjju gemak een deel van Nederland afge- loopeu met het doel daarvan thans, zoo goed en zoo kwaad dat gaat, eeu beschrijving te geven. Het tooneel is de eerste zaal rechts van den hoofd ingang. De liefhebbers van't edele biljartspel kun nen daar hun hart ophalen aan de bezichtiging van eenige tafels, die door niemand, zelfs niet door dames, ongezien worden voorbijgeloopen. De eene is al schooner dan de andere dat aan den ingang is van ebbenhout vervaardigd door Quaedvlieg te Valkenburg. De exemplaren van Distelhout te Gouda, Elsenburg alhier en Jansen van Zwolle zijn eveneens de bezichtiging overwaard. We zijn hier onder de menbelen verzeild ep wien 't niet ontbreekt aan T noodige, kau hier enkele adressen opteekenen, waar hij zich van kostbare en met kunstenaarshand bewerkte stukken voorzien kan. Aanschouw b.v. deze buffetten van Voogel en v. Her pen te A. en zeg me hoe rjjk een salon wel zijn moet, waar deze pronkstukken zich niet in misplaatst zouden gevoelen blijf even staan bij die tafeltjes, vervaardigd door Kamphuis te Zwolle en bewonder met me 's mans vaardige hand, die 't eene voorzien heeft, van de wapens dor provinciën, 't andere van 't naamcijfer des Koniugs en 't derde van het beeld van Koning Willem II te paard, alles inlegwerk. Zoo u deze rubrieken aanstaan, bljjft ge ongetwijfeld voor deze geïmproviseerde kamers staan, met kunstig uit hout vervaardigde wanden, zoldering en vloer en gemeubeld met het fijnste wat de weelde onzer dagen als kamerameublement aan den dag brengt. Ziedaar b.v. de étalage van Gebr. v. Malseia in den Haag en wat verder die van (Jramwinckel alhier, waar ge kenr van spiegellijsten aantreft de meubelen van Frijliuk, Hillen, Haag en Hoff- scholze, spiegels van Levie en Hartman, allen te Amsterdam. Weet ge wat voor een arm mensch, die tusschen al dat, moois roudtrippelt, een bijzonder vreemde gewaarwording is? Die wanneer hg, zich omkee- rende, plotseling voor een kolossale brandkast zich bevindt, zoo'u ijzeren kolossus, die daar deu plau- keu vloer doet doorbuigen vanwege ziju gewicht. Men klaagt er over dat op de tentoonstelling zoo vele langvingerige toeschouwers ronddwalen, 'k heb zelfs al zeer veel hooren opuoemeu dat gedarende de Meimaand spoorloos verdwenen is, maar deze gevaarten tarten zoowel de dieveu als do vlammen. Hier staat er een van Gorris te Amsterdam, ginds een van Vogel uit Middelburg, daar van Van Heerde en deze is van Schotel, fabrikant vau haarden, fornuizen en brandkasten te Dordrecht. Die de jaaruurwerken van Harder nog niet kent, welke slechts eens per jaar behoeven opgewoudeu te worden, kan ze hier in de etalage van De Gruyter beschouwen in alle vormen. Die sehooue piano's zoekt vindt zich hier bevredigddie van Quispel te Rotterdam is een prachtexemplaar. Deze orgels, ware sieraden tevens voor uw salon, zijn van Van der Tak te Rotterdam. Zoekt ge lak werk. bezie dan de uitstallingen van Weteling te Rotterdam en Kloosterhuis te Amsterdam en, zon der dat ge er naar behoeft, te zoeken zal u de inzending van L. J- Nooyeu in 't oog vallen en vj Van onzen specialen correspondent.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2