verkoopen: 50 HECTAREN Veilen en Verkoopen: Een WOONHUIS, VERPACHTING Hooiluiend Riet Bieslanden. w. J. VAN DER ELST, Werkendam i[iWi iagt pacta j publiek te verkoopen: DANIEL DUIJSER, MINERAALWATER, Kogelflesschen, Systeem Beins. De Notaris VERBERNE, !i Koetshuis, Stalling, enz., op de ELANDEN enz., TE HEUSDEN. Kippenrijst. Kippengarst. Kippentarwe. Rijstemeel. Tarwezemelen. Tarwe bis, Grofmeel van boekweit. LAND- EN TUINBOUW. Boekbeschouwing'. BURGERLIJKE "STAND. Gemengd Nieuws en Allerlei. HM tl de P. f, I)e Notaris Yerberxe, HEUSDEN. fa's i. S. JJSfc'ÖÖT le te DUSSEN, EONT ERF, publlsk vsilsn en verkoopen: MARKTBERICHTEN. De Notaris 26 perceelen KIJKSGKON- DEN, op- en aanwassen, langs de Nieuwe Merwede, het Bergsche Yeld, den Amer en het Hollandseh diep de BIJKSKADE, langs den rechteroever der Nieuwe Merwede en een stuk grond te Willemsdorp. ADYERTENTIEN. prijzen contant: Met A U GNU S T U S wordt ge vraagd een nette flinke niet beneden 25 jaar, om tevens mede behulp zaam te zijn in een klein, net huisgezin; zonder goede bewijzen onnoodig zich aan te melden. Brieven frauco Lett. K. aan den Boekhande laar K. L. VISSER A.Az. te Sliedrecht. •3 's lloseh, 4 Juni. Op de heden gehouden markt van vette kalveren, waren aangevoerd 105 stuks. i per jaar. Grondlasten De ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN te Dordrecht, zal op Vrijdag 8 Junij 1883, des voormiddags ten 10 uren, in het Koffiehuis Koophandel en Zeevaart'' van J. C. van deit Horst, aan de Groenmarkt te Dordrecht, bij VOOR HET SAISOEN1883, EN VOOR 6 JAREN, Alles nader omschreven, in den Catalogus, die tegen 10 Cent verkrijgbaar is door tusschenkomst is voornemens op Vrijdag den 8 Junij 1883, middags 12 uur, in de herberg van A. WINK, te Werkendam,finaal zonder beraad, den uitmuntenden BOUWPOLDER, aan de zuidzijde van Japesloot ter plaatse ge- Kooi waard," onder Werkendam, bekend sectie I, nos. 146 en 147, Hectaren 26 Aren en 10 Cen- naamd kadastraal groot 19 tiaren. Ingezet en verhoogd tot slechts f 26.000. Verhuurd tot blootschoof 1885, aan den Heer D. PIECK 100.16 per jaar. van eiken ontvanger der Registratie. De kaarten der te verpachten oppervlakten lig gen ter inzage, tot den dag van de verpachting ten kantore van Registratie en Domeinen, waar onder de goederen gelegen zijn en waar tevens le verkrijgen zijn. nadere inlichtingen Na eene slepende ziekte van vier maan den overleed heden onze waarde Vader en Behuwdvader, de Heer Gerrit Middel koop, in den ouderdom van 84 jaar en 4 maanden. Uit aller naam, j. m. v. turnhout- 'i Lijn- en raapkoek. Spuitwater, Sodawater, Selterzwater, per flescli 6 Cents. Gemberbier, Citroenlimonade, Frambozenlimonade, C'hampagnecider, per llcseli 12'/2 Gents. Bij 10 llesschen 5 bij 25 flesschen 10 °/o korting. 2^^" Voor Koffiehuizen en Wederverkoopers extra rabat, De Kogelflesschen moeten betaald worden met 15 Cents. In behoorlijken toestand terugbezorgd, wordt hetzelfde bedrag daarvoor teruggegeven. Heusden, 3 Juni 1883. Daniël Duijser. Verwacht laatst dezer week Brown Stout, Princesse Ale en Princesse Bier, op heele en halve flesschen. een lange poos ophouden. Deze heer exposeert o.a. »en vuurscherm met eeu achttal overschuone tafe- reelen ingelegd, die meesterlijk bearbeid zijn. Hier in de buurt staan we nog even stil vor de uitstalling van au Loon te Rotterdam, die klein maar inderdaad rein is en blijven dan even stilstaan bij deu schat van wetenschap door E. J. Brill te Leideu teutoongesteld. Daar liggen in een glazen kast gezette lettervormen met een afge drukte bladzijde er nevens in de volgende talen Grieksch, Hebreeuwsch, Egyptisch, (Hieroglyphisch en Hieratisch), Coptisch, Madoereesch, Javaansch, Maleisch, Sanskrit., Arabisch, Perzisch, Syrisch, Japanneesch en Chineesch. Een dergelijke uitstal ling heeft ook Joh. Enschedé Zn. te Haarlem geplaatst, terwijl Wijt. Zn. te Rotterdam uit munten door de inzending van een paar praoht- grootboeken. Terwijl we terugloopeu beschouwen we de wa penen van De Beaumont to Maastricht en de fraaie uitstalling van de Wed. Dooremans te Rot terdam, van jachtkagel, de inzending van de in uwe streken gerenommeerde Gebr. Oaiuiuada, het hout-schilderwerk, door Donkersloot van Dor drecht ingezonden en ten slotte bet sehoone ledi kant van de heereu Beansar te Schiedam en nomen dan afscheid van dit lokaal, terwijl it: u verzeker veel aangestipt doch zeker nog wel eveuveel aan uw eigen beschouwing^ overgelaten te hebben. Ik schrijf echter geen catalogus eti streef dus niet naar volledigheid. Ten slotte zij hier nog vermeld dat den ten toonstelling-bezoekers tegen 25 cents extra, in een daarvoor ingericht lokaal de gelegenheid verschaft wordt, por telephoon de muziek te genieten, welke daarvoor expresselijk aan 't tolhuis over 't IJ en *8 middags in 't panopticum wordt gemaakt. Ik heb daar van morgen een kijkje genomen en werd door den directeur met de meeste voorkomendheid van alles onderricht. De muziek is zeer goed ver staanbaar, al klinkt ze per telephoon in 't, begin wat vreemd. Niemand vorzuime bij een bezoek aan de tentoonstelling ook deze merkwaardigheid r? o te gaan hooren. Men maakt hier kennis met een overwinuing der wetenschap, die dagelijks meer gewaardeerd wordt. BEZOOIJEN, 1 Juni. De verpachtingen van hooigras in de buitenpolders alhier zijn weder zoo .zachtjes aan begonnen. Hoewel de landeigenaren lager dan in 't vorige jaar willen afgeven, zijn er nog slechts voor enkele goede perceelen accoorden getroffen tegen 12 a 13 per honderd of pl. m. SO per hectare. DALEM, 1 Juni. In weerwil van de aanhoudeude droogte hebben de verschillende veldgewassen in den polder Dalem een vrij goed aanzien, vooral de tarwe en de aardappelen. Laatstgenoemd product, volgens berichten elders afgevroren, heeft hier door de vorst nog niets ge leden. Alleen de beetwortelen geven reden tot be zorgdheid, terwijl ook het gras zeer vermindert. WERKENDAM, 31 Mei. Door den districts- voearts is het vee op deu polder Kalveren waard, onder deze gemeente, als genezen verklaard van het mond- eu klauwzeer. Te Utrecht zijn reeds bij sommige aardappel handelaren nieuwe duin- en zand-aardappelen van den konden grond te bekomen. Op de 11. Donderdag te Puttershoek gehouden markt waren aangevoerd ruim 600 paarden. De handel was tamelijk levendig. Vooral door Dnitsche en Fransche kooplieden werd veel aangekocht tegen flinke prijzon. Sommige paarden werden verkocht voor 800 tot 850 gulden. Wij vestigen volgaarne de aandacht onzer lezers op den Gemeente-Atlas van Nederland, uitvoerig naar officiöele bronnen bewerkt door den heer W. J. Geerling en uitgegeven op het zoo gunstig bekende atelier van de heeren J. Smulders Co., Litho- graphen van Z. M. den Koning. De reeds uitgegeven kaart van NoordbrabaDt doet ons' met recht verwachten, dat deze Gemeente-Atlas algemeen eene welkome ontvangst zal te beurt vallen. Hoe verdienstelijk ook de vroeger uitgegeven Gemeente-Atlas vau den heer J. Kuyper ware, had hij toch minder in ziju voordeel den prijs 73.50) en de behandeling van elke gemeente in afzonder lijke kaart, waardoor het zoo moeielijk was een overzicht over aangrenzende gemeenten te krijgen. Beide deze klippen zijn door de heeren Smulders vermeden. De prijs is zeer matig en de gemeenten va,u elke provincie worden in onderlinge verhouding tot elkander aangetoond. Wij vertrouwen dan ook, dat zoowel particulieren als rijks- en gemeente-ambtenaren zich dezen Atlas gaarne zullen aanschaffen. Ook voor een ieder die met waterschappen in betrekking staat, achten wij de aanschaffing onmisbaar, zoo al niet van den ge- heelen atlas, dan toeh van de provincie waarin het waterschap ligt. (Zie verder de advertentie.) f Bussen, 17 tot 31 Mei. Gehuwd: F. Hakkel met G. Eijkhout. Geboren: Nicolaas, z. v. W. van Hees en K. van VugtArnoldus z. en Arnolda, d. v. L. Pennings en A. van DinterenGerrit, z. v. P. Koekkoek en W. van Andel. Overleden: G. Middelkoop, wedr. van O. Roubos, 84 j. KERKNIEUWS. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen naar Herwijnen, W. J. Nijenhnis. cand. te Est. bjj Waardenburg; Warns c. a., W. F. Brüggel te Nijkerk Rillund-Bath, F. T. Salverda, cand.Stel lendam, Van Goor te Oud-BeierlandLieuden, G. H. Bleeker te Tjamsweer (cl. Appingadam) Nederhemert en Vroomshoop, J. Steenbeek, cand. te Eerbeek. Aangenomen (toez.) Limmen, door Eding te Obdam Vrieze- veen, J. C. de Mol Moncourt te Bunnik Buiten post, K. Fernhout, cand.Franeker, dr. R. J. Jungius te Koekange. Bedankt: voor Schore en Vlake, Gaast en Benthuizen, Verwonde en Goudswaard, K. Fernhout Jr., cand. te Hijkersmildevoor Ermeloo, H. Doornveld te Eemnes-buitenvoor Raamsdonk, E. E. Gewin te Renkum voor Beekbergen, Brniniuk te Vreeswijk voor Jolsum, dr. R. J. Jungius te Koekange voor Gouderak, A. J. Looi- te Aalsmeervoor Gapinge, J. Steenbeek, cand.voor Wissekerke, Kalkman te Xieuw-Lekkerland voor Kleverskerke, K. A. Nijeuhais. caud.voor Njjehorne c. a., J. A. Ph. Krol te Kolderveen voor Groote Liudt, gem. Zwiju- drecbt. J. W. H. Kalkman te Nieuw-Lckkerland voor Blokzijl, Ouwersloot te Werkhoven. Chk. Gekef. Gemeente. Beroepen .- naar Gouda, v. d. Berg te Audijk. Bedankt voor Buiteuslais, H. Kramer te Oud-Beierland voor Emmen (Drente), Goris te Vroomshoop. Een gemeentebode komt met eene boodschap van den secretaris bij den burgemeester en draagt, onder bet overhandigen van eene portefeuille, zijn verzoek aan de dienstbode over. Deze komt lachende binnen eu zegt: "Burgemeester daar is de gemeeutebode, maar hij is zeker 'dronken, waut hij vraagt of u eeu vlooi wilt teekenen.* Do burgemeester gaat,' verontwaardigd, zelf naar voren en verneemt nu: »De secretaris laat u verzoeken even het renvooi te teekeuen, dat in de acte voorkomt, die de meid) u zeker overhandigd heeft.* (Historisch!) Een waarschuwing. Bij hot uitspreken van een J doodvonnis sprak een der rechters: »Pieter Vaag- 1 lap, de rechter heeft u ter dood veroordeeld. Moge dit een waarschuwing voor u ziju.* De goedkoopste wijze van garnizoensveranderingij! Aan een Russisch vaandrig wordt bij het officiers- examen de volgeude vraag voorgelegd »Een bataillon infanterie moet van het garnizoen 1 A. naar het op dertig mijlen afstands gelegen garni-1 zoen B. verplaatst wordenhoe zal dit op de eeuvou- digste en goedkoopste wijze kunnen geschieden Per spoortrein, te voet of hoe anders?* Vaandrig: »Men tornt al de schouderkleppen van het in A. liggende regiment los »n zendt die per post naar het garnizoen B., welks schouderkleppen even eens los getornd, en naar het garnizoen A. gezonden worden. Zoodra deze weder vastgenaaid zijn, ligt in A. een ander bataillon en in B. ook. Do vorming eu oefening der manschappen is overal gelijkhet eenigu onderscheid bestaat in de nommers op de schouder-: kleppen, en zoo is de zaak dus op de eenvoudigste ent goedkoopste wijze in orde gebracht. Zooals bekend is, leefde Friedrich Wilhelm IV; zeer gelukkig met zijn vrouw. Hij kon zich alleen- ontzettend driftig maken, maar een vriendelijk: woord of een kleine wenk waren ook meestal vol-): doeude om de booze bui te doen overdrijven. Even voordat hij de regeering aanvaardde, vroegj de zachtzinnige kroonprinses hem eens, of hij dan; nooit zijn drift zou leeren beheerschen. »Laat ik eerst maar eens Koning zijn*, gaf te Dassen, zal op üingsdug 19 Junij 1883, des voormid- dags ten 10 ure, te Dronge- len, in het Veerhuis, publiek Brfcoopjng te P, ïffras, gg nooit meer; lachend ten antwoord, »dan zult over mij te klageu hebben. Koningin Elisabeth had niet vergeten, wat haar doorluchtige gemaal aan de Kroonprinses be loofd had, en toen de Koning eens op een dag tegen; een zijner raadsleden zoo heftig uitvoer, dat zijn) toornige woorden de toevallig in het zijvertrek» aanwezige Kouingin ter oore kwamen, deed de." verstandige vrouw schijnbaar haastig de deur open, maar bleef aarzelend op den drempel staan »Ik vraag verschooniug voor mijn vergissing«. sprak zij, »ik dacht den Koning hier te zullen vinden, maar nu merk ik dat het de Kroonprins is.« Een oogenblik keek de monarch haar verbaasd toen ging hij zijn gemalin glimlachend tege- onder Drongelen, Waalmjk, Baardwijk, Besoijen, Eeten en Hill. zal te Heusden, ter herberge van J. Scheepens, op WOENS DAGEN 13 en 20 J U N IJ 1883, 's namiddags 6 ure, in het openbaar gelegen nabij de Oudheusdensche poort biuueu de stad Heusden, genaamd »de Ploeg*, sectie A, no. 400, groot 1,33 aren. ?al ten verzoeke van den Heer T. LUIJBEN te Heusden, ten zijnen woonhuize aldaar, provisioneel op Vrijdag 15 Juni 1883, finaal op Vrijdag 22 Juni 1883, telkens 's avonds te zeven ure. HET KOFFIEHUIS GENAAMD „Concordia" Hensden, aan de Haven, met daarnaast staand j'een en ander gunstig gesituëerd en bijzonder ge- Inschikt ter uitoefening van Koffiehuis, Hotel, Fabriek I en diergelijken. Betaling 22 Juli 1883. Aanvaarding bij de betaling. Het geveilde is inmiddels uit de hand te koop. Information geven voornoemde Notaris en de eigenaar. van en tUlIl i bij de Koningin dooi de kamer moet, en terwijl geleidde, hoorde de verwonderde raadsheer hem weer op zijn gewonen vriendelijken toon zeggen Gij hebt een beter geheugen dan ik, Elisabeth; maar de Koning heeft u begrepen en dankt u voor uw wenk.« Vervolgens wendde hij zich geheel verzoend tot deu ongelukkigen raadshocr en verhaalde hom vrij moedig, aan welke kleine episode de Koningin hem' daareven herinnerd had. f Heusden, 2 Juni. De prijs der boter is 0.80 a 0.81 per stuk van 6 ons. Eieren Sl/2 cent. f Dussen, 31 Mei. Prijzen der boter: 1.20 a 1.34 per kilogram. Aangevoerd 195 kilogram. De le kwal. gold van ƒ0.60 tot 0.64, 2o kwal. van ƒ0.58 tot ƒ0.60, 3e kwal. van ƒ0.56 tot 0.58 per kilogr. Al het aangevoerde, werd aan gonoteerde prijzen spoedig verkocht. De prijs der boter was f 1.10 a 1,34. f Gorinchem, 4 Juni. Bij een aanvoer vau on geveer 200 stuks vee, was de handel heden min der vlug dan de vorige week. Prijzen: Enkele zware kalf koeien ƒ220 a 325; mindere qualiteit ƒ170 a 240; dito vaarzen/" 150 a ƒ240. Melkkoeien 160 a 250. Vare koeien 140 a 200. Guiste Vaarzen 100 a 150. Óssen 100 a ƒ150. Stieren 00 a 00. Pinken 40 a 90. Nuchtere kalveren ƒ7 a 16. Varkens, zware vette op levering 54 a 58 ets. per Kilogram. Overlooperijes voor Engeland 43 a 46 ets. per K.G. Fokvarkens vau 6 a 8 weken ƒ6.50 a 12. per stuk. De prijs dur goêboter was 1.46 a 1.70 per KG. der weiboter 1.10 a 1.18 per K.G. Kipeieren golden J Ó.90 a 1.00 de 26 stuks. TE C s teo-en f 26500()^ voorwaar(len bevat en die na 25 Mei e. k. Bij J. SMULDERSfy Co, Lithograf en van Z. M. den Koning te 's Gravenhage, is verschenen en alom in den Boekhandel verkrijgbaar ;i gesteld Wed. p. m. middelkoop. Dussen, 27 Mei 1883. j) uü o in provinciale kaarten, uitvoerig naar officiëele brem- j tien bewerkt en waarop de gemeenten, op dezelfde schaal van 1200000, in helderen kleurendruk zijn I j aangegevenmet aanwijzing tevens hunner grootte en bevolking door W. J. GEERLINGCommies bij het i Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Prijs.- in half linnen band 7. iedere provincie afzonderlijk 0.75. id. gevouwen in linnen omslagf 0.90. (De laatste bijzonder geschikt als reiskaart).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3