eene Dienstbode, Verkoopen: Onroerend Goed, publiek verkoopen: ai VERKOOP flililaire Goederen. Verkooping Onroerend Goed, publiek verkoopen: openbaar verkoopen OPENBARE VERKOOPING bij inschrijving verkoopen: Het uitmuntend te veld staande 312de Staatsloterij. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. Notaris DE GIER, Openbare Yerkooping MEEUWEM. ■*-* Een Huis en Erf met Bouw- en Wei land in het Oude Land van Babiloniënbroek, gemeente Meeuwen, kadas traal bekend in sectie B. no. 92, 93 en 94, groot 3.73.50 Hectaren. De Notaris VERBERNE, 9 3 Paarden, 9 Runderen, Kap- ehais, Boerenwagens, Aard- kar, Rolwagen, Sleden,Rol- blok, Ploegen, Eegden, Paardentuigen, Landbouw- en Melkgereedschappen. Een netten Inboedel bestaan de in: Antieke Kasten, Buf fetten,Stoelen,Tafels,Klok, Spiegels en 2 Schilderijen in Olieverw. 5 Yeerenbedden met toebe- hooren. Oud Porselein, veel Koper-, Tin-, Glas- en Aardewerk. 2 Mesthoopen. 25,000 pond Hooi. den Uiterwaard (/den Nesch/ Het HOOIGRAS van ge noemd Uiterwaard pden NescV in 34 perceelen, zooals van ouds gebruike lijk is. KERKNIEUWS. VAN ONDER 1883, beide dagen des morgens ten 11 ure, in „het Wapen van Amsterdam7' tc Heusden. OPENBARE van De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Werkendam, zal op Dinsdag 19 Juni 1883, des morgens ten 12 ure, ten zijnen kantore, Verschillende buiten dienst gestelde MI LITAIRE GOEDEREN, uit de Artil lerie Magazijnen te Woudrichem en Heusdeneu van de Genie te Woudri- chem, Fort aan den Uppelschen dijk en Werk aan de Bakkerskil, waaronder o. a. 14 Cirkelstukken, 5001 Kardoes- zakken, 412 Pakkisten en 146 Bus- kruitkisten, 10 Booraen en verscheiden partijen Brandhout, alles breeder bij billetten omschreven. De billetten moeten op zegel geschreven en onderteekend zijn, duidelijk de kavel en prijs aanwijzen, tot opschrift voeren glnsclirj- vingsbiljet voor den verkoop van Militaire Goederen te Woudrichem, Heusden en Fort aan den Uppelschen djk'i en uiterlijk 18 Juni zijn ingediend. Betaling en afhaling binnen acht dagen. De goederen zijn te bezichtigen Vrijdag en Zaturdag vóór den verkoop van 1012 en van 12 ure. mam onder Genderen en Eethen le Koop. 2e Koop. 3e Koop. 4e Koop. 5e Koop. 6e Koop. in 57 partijen. Breedvoerig bij biljet om schreven. vax VERKOOPEN: hroomdbeid. Ik trek niets terug; der eede te bevestigen, ezegd te hebben wat volgen? de Tt getaige zou zijn gezegd, r uit Watergraafsmeer, is d. or gezocht ƒ12,000 te leeiu-n a:tu an 1881. Hij kende haar niet, in koffiedrinken, verhaalde hem llioenen in ontvaugst had te ne- Aauzienlijke sommen waren voor lig en nu trachtte zij geld te lee- terug te geven op 1 April. De niet bestaat) zou uit Iudië over- 1. Zij beloofde getuige, hem lot -e goederen te maken, ij, huizen op de Hoerendracht. dat er drie deelgeuooten van de de een was dood en do ander, de iad zich van kant gemaakt omdat erfenis had verklapt, weshalve s erfgeuame was. Getuige heeft ingen achtereenvolgens in acht jeleend, van Januari tot Maart, seg hij 9000 terug, zoodat hij jben, waarvan ongeveer de helft er toebehoort. Hij kreeg eene weekend door Jaantje en door ,000, plus 5 pCt. intrest arop hare handteekening, maar uit te laten zoolang hjj, zegt hij, irlijkeu rechter zal zijn gedaagd, daarna geschorst tot Dinsdag- wordt Dinsdag de zitting door oond. 12e getuige, Christine Liencke, Ideboer, wonende te Amsterdam, rklaringen komen met die van e niet minder kalm dun 1 taandag. leer niet J 3000 maar ƒ4000 van Wildeboer en zijne vrouw blij verklaring dat het 3000 was. ik 3000 gekregen, maar dien- ÏDO in klein gold. (De verbazing leugens is telkens bizonder). Ze uigen, dat ze mede oorzaak van Jng zjjn geweest. Alida Wildeboer, ongehuwd, 18 terdam, is een knap meisje, wier tot de zaak bijbrengen, sje Wildeboer, is nu aan de beurt. )h. Coenraads, en woont to Haar- Gerrit haar gezegd heeft, dat hij ras en daarom de papieren in den Volgens deze getaige heeft Jaau- illen verdrinken, wauneer ze geen Wildeboer kreeg. Zij heeft Jaantje i '50,000, die zjj van de familie vangen. Hare verklaringen l>e- uirinus van Vliet, wonende te dat Jaantje in Juli '81 bij hem te ze hem van hare groote erfenis- ze 20,000 noodig had. Hij gaf ceeren 24,000."Ook hij geloofde s, dat zij alleen erfgenaam was. Van Driel te Amsterdam, welke ar deze had zich volgens Jaantje 'ot de erfenis behoorden ook lan- 4 dagen tjjds gaf hij baar boven- oor hij nog zijn effecten w est be- e kreeg hij f 2660 van haar terug. 24,000 kroeg hij van Jaantje vaarde van 100,000. u echter uooit een cent. wanneer getuige de acceptaties voor ik alles had geleend, juist ge haar nog meer gegeveu. Hij ikentenis gegeven en zij had die ie afgifte van bet geld had hij er gesproken, die hom gezegd had, te goed had. Getuige blijft er )ij was toen hij eens ƒ12,000 gaf. dezen getuige zijn zeer bezwa- Hoetink. zijn tegenwoordigheid boven- .j isabeth Harri, huisvrouw,van den bevestigt de verklaringen van llisabeth van Vliet, dochter van ft gezien dat Jaantje, toen haar jotten h lOOOgaf, zij dezen in tak. Toen was er niets anders in rklaring wordt door haar vader coba Lambertina Louisa Rozen- luizers, tooneelspoelster, woueu- rtelt wijdloopig en met veel ora- 1881 Woudhuizeu naar Jaantje i, van wie zo wist dat zij oen groote id, waarvoor ze 5000 behoefde; iu gehoord. Zjj heeft gezien dat deu eersten k<*er ƒ1000 hoeft ge- e ten harent, nadat Jaantje van ggelen had gesproken. Meer som- ion geven. Lat er vertelde Woud- waar ze met de kermis speelde, lunoomeljjk groote sommeu had Trouwde haar geheel. Bouman, oud 45 jaar, wonende te ervan Anthonie Hoetink. Jaan- u van 1881 gezegd erfgenaam te n, en Hoetink had hem ditbeves- fenis 12000 en later versehei- I van hij, omdat hjj familie van oen zou krijgen èn Wildeboer 1 e andere personen waren ook be- Dor Jaantje ge: uïoeerd, zoo zelfs, heeft moeten verknopen, rorder Wildeboer over de zaak te oals hij zelf het gehoerd bad. elke middelen getuige beeft aan- svertnigen van de waarheid van at toen hij al het gold hadgege- nderzoek gedaan heeft naar van tm volgens Jaantjes vertelseltjes ikere Jan van Veggelen of Johan i bestaan, die vermogend was ge le geslachtsbjjzonderbeden over ggelen minder belangrijk. Hem ^an getaige, die volgens den Pre- maar eeu serieus man, die heeft bekleed, niet waarschijn- ^s voor 't geen zo is. De terechtzitting wordt, met het oog opliet late nur, opgeheven tot Woensdag ochtend 9Lj uur. Woensdag te halftien wordt d# terechtzitting hervat. De eerst# getuige is hedeu de diamantwerker M. L. Woud- huijzen rau Amsterdam, llij verhaalt, dat hij in Aug. 1881 dour mevr. lb'senveidt in kennis is gebracht met get. Bro- mau, die hem voorstelde uuu zijn schoonzuster 5000 voor te schieten op de groote erfenis, 't Was zoo lekker klaargemaakt, zoo mooi voorgesteld; het was maar voor 8 dageu; als het geld er niet was om successie- en armengeld in Imlië te be talen, dan was ze verloren. Na lange onderhandelingen, ook raet zijn sohoouvader, kwam hij later m kennis met Jaantje zelf, die hem ƒ5000, ƒ3000, des noods ƒ1000 vroeg; zij zou dan voor het overige zorgen. Woudhuijzens geluk was dan verzekerd; hij zou niets ineer te doen hebben; aanvankelijk gaf hij haar 1000 van zich zelf, de opbreugst van een Kus, die hij vau zijn schoonmoeder had geërfd; zijn zoon ging met hem naar Jaantje, die ook hem begoochelde door lf>00 neer te leggen, die z'.j koudea meenemen voor de geleende ƒ1000; maar ze namen het niet, omdat hun vertrouwen was opge wekt, zoo zelfs, dat zij bij ooms en andere familieleden rund liepen om meer geld voor de „reddende engel op zijn levens weg.» Zijn oom izaf ƒ4000. zijn schoonvader ƒ25,000, zijn vader ƒ18,000. Toen vroeg hij waarborgen en Jaantje gaf hem ter belooning 9 accepten, ieder van 23,000, 4 ten name van getaige, 5 ten name van zijn zoon. De man was overge lukkig! De accepten waren grootendeels geschreven door Bru- man, «haar rentmeester.» Na deze inleiding bracht getuige de millionuaire in kennis met de voornaamste leden zijner familie. Zij verhaalde in dien kring de geschied-nis der erfenis en daarna kwam zij telkens opnieuw geld halen. Als getuige, die ook costumes aan tooueel- isteu levert, Vrijdags, den gewonen betaaldag, geld ontvangen had, scheen Jaantje het te „ruiken" en als een duivel haalde zij 'them uit den zak. In sommen van ƒ83,000, ƒ41,000, ƒ20,000, ƒ16,000, 10,000, kwam zij het geld opnemen, nu eens voor den notaris, dan om „dien schelm Broman" met 100,000 af te koopensoms om zich los te maken van 13 knechts van Van Veggelen, die ieder ƒ6000 moesten hebben. Getuige nam kapitaal op bij zijn vader, schoonvader, zwagers, ooms, vrieuden. Zijn zoon en hij zelf liepen er mee in. Daar enboven gaf hij 800 voor 't betalen van spiegels en houder den in geld. Het liep inet een en ander op tot 245,000, plus 33,000, door anderen overhandigd. Zij gaf aan getuige bij wijze vau cadeau een kistje met diamanten voorwerpen, maar met verzoek om het dadelijk voor haar te beleenen, wat ook is geschied voor 46 mille, die intusschen onder de 245,000 zijn begrepen. Getuige verhaalt vervolgens zeer breedvoerig, hoe Jaantje het verlangen uitte, dat Woudhuijzeu toch haar familie zou leeren kennen. Men kon nooit weten, bij onverhoopt overlijden zou de schatrijke familie den houder der accepten niet kennen. Woudhnijzen zoiul Gerrit daarop een koek (en ook een aan Jaantje). Allengs werd de familie zeer met Jaantje gelieerd; de dames kusten elkander; Woudhuijzen mocht geen „Mevrouw" meer spelenvoor hem, „haar redd«r, haar vader, die haar op het droge had geholpen," was ze Jaantje; ze noemde zijn schoon vader «vader De Smith", zijn vrouw „moeder de vrouw". Het was één hart en één ziel. Zij zwoer bij God en bij haar kind (ze was toen zwanger), dat alles zuiver was. Jaantje zou de gehcele familie gelukkig makenze schonk hun huizen, liet ze metibileeren, ze zond mandjes wijn, een brandkast aan getuige, tot wieu Jauutje, toen hij haar weer een9 geld bracht, zei: „Zie zoo, dat wist ik wel, als ik maar eenmaal je hoofd heb, zal ik je voeten ook wel krijgen." (Gelach). President. StilteEr mag niet gelachen worden. Getuige verhaalt nu van al de bedrieglijke praatjes van Jaantje in het Bijbelhotel, van de wijze, waarop zij notaris v. Houten liet aandienen, later alleen door een teeken, nl. het bovenbrengen van een pijp lak. Ze deed dat om niet zoo alle aanwezigen te laten weten, als de notaris er was. Verder ontving zij juffr. Brabant namens den heer Sinkel en beweerde, dat deze haar 60,000 had gebracht. Op allerlei wijze toonde zij, dat ze ook elders erediet had, en wekte zoo zijn vertrouwen op. De getuige komt in zooveel bijzonderheden, dat de president hem herhaal delijk verzoekt zich tot. de feiten en de dagvaarding te bepalen. Jaantje sprak van millioenen als citroenen zegt hij. Woudhuijsens vader, een 71-jarig grijsaard, verhaalt hoe hij, zijn kind niets kunnende weigeren, toen er kaus was, dat allen gelukkig zouden worden, er is ingcloopen. Veel herinnert de man zich echter niet meer; alleen hoe hij zijn geld is kwijtge raakt. Het verhoor der Woudhuijsens w ekte nu en dan den lachlust van het publiek op, omdat de hoofdfiguur in deze groep zijn antwoorden steeds vergezeld liet gaan van het epitheton „Edele Heer" en wijl hij op de vraag of deze en gene som ook door hem is betaald en verloren is gegaan inet een uitdrukking van verbazing antwoordde met „natuurlijk!" Tijdens deze langdurige verhooren maakt Justus van Maurik schetsen van da meest tg- jiische figuren in de zaal. Misschien krijgt men dus later nog van deze tragisch-comische zaak een humoristisch verslag met illustraties. De than9 volgende getuigen zijn allen slachtoffers, die in de 245 mille hun aandeel hebben bijgedragen. Hun verhoor brengt slechts de uit Woudhuijsens mededeeliugen bekende feiten na der aan den dag; slechts enkele incidenten verdienen nog ver melding; zoo vroeg Jaantje verlof om te verklaren, waarom ze niet met Hoetink was. getrouwd, waarop de president zeide eerst hebt gij op mijn vraag gezegd, dat dit en het feit uwer beval ling de Rechtbank niet aanging. Ik wenschte daarvan nists meer te hooren, maar om der wille van het kind wilde ik de zaak wel opgehelderd zien. Daarop volgde een lang verward en onbegrijpelijk verhaal zonder verband. Zij bleef daarbij echter volkomen kalm. President. Ik begrijp er niets van Jaantje hervat echter haar verhaal en zegt, dat zij zeker zouden trouwen, maar dat haar bevalling en daarna de inmenging der justitie het hadden belet. President. Er was toch nog tijd genoeg tot trouwen. Jaantje.Maar ik wilde Hoetink eerst meerdere zekerheid geven omtrent mijn positie en de toekomst van het kind. Hierna werd de zitting opgeheven. Gisteren (14 Juni) werd de zitting te halftien hervat met het verhoor van den getuige P. J. Jansen, meubelfabrikant te Amsterdam, die door Jaantje werd „begunstigd" met de énorme leveranciën van meubelen. Voor een huis op de Heerengracht moest een eet- en slaapkamer worden ingericht voor 85,000; voor de Woudhuijzens, die met Jaantje meubels kwamen zien, zou den ook huizen worden gemeubeld, ook één huis te Arnhemin 't geheel moesten 12 huizen worden gemeubeldieder huis mocht zoo wat 100,000 kosten het kwam er op 10,000 meer of minder niet aan. In 6 weken moest alles geleverd worden. De heer Jansen was naar Londen en elders gereisd om een en ander voorde kolossale leveranciën, grootendeels door Broman besteld, te koopen. Hij had een rijk tapijt reeds verknipt. Daar er niets geleverd is heeft getuige geen groote directe schade geleden. Hij had een schoorsteengarni tuur geleverd voor 175, dat betaald was. Vervolgens werden de beide heeren Woudhuijzen, vader en zoon (de grootvader is niet meer aanwezig) nogmaals door den President gehoord. Bij het nacijferen der bedragen, die zij hadden opgegeven als aan de Millioenenjuffroinv verstrekt, was hij slechts tot een be drag van 222,400 gekomen. Nadat de verklaring van een zieken getuige, S. L. de Smith, die ongeveer 85,000 onder de bekende „begoocheling" heeft afge staan, waarvan 33,000 persoonlijk, afkomstig van beleende effecten was voorgelezen, zegt Jaantje, die 38,000 wel drie of vier keeren gehad, doch telkens teruggegeven te hebben. Zij zal niet zeggen zonder reden in hechtenis genomen te zijn, maar alles zal toch wel op betaling neerkomen. Zij verklaart in staat te zijn alles, wat zij wettig sehuldigis, te betalen, zelfs met een percent hooger dan de gewone 5 De President stelt haar voor het geld te geven aan haar advocaat. Dat wil Jaantje wel doen, als ze dan van al die praatjes af is. Als zij haar wettige schuld betaalt moet ze ook vrij zijn en haar „burgerrecht* terug hebben. Maar betalen en dan nog veroordeeld worden gaat niet aan. PresidentOf ge veroordeeld wordt, kan ik nu nog niet bespre ken, we zijn hier niet in een civiel proces. Maar ik zal uw verdedi ger in d# gelegenheid stellen in de pauze de zaak met u te bespreken Mr. Haas verklaart zich daartoe bereid. Hij verlaat de zaal, schert send tot eenige verslaggevers zeggendeik ga de geldzakken halen. Vervolgens deelen de h.h. J. A. Mok, S. A. Mok en M. W. Sec- kendorff achtereenvolgens mede, hoe zij er voor belangrijke bedra gen ingeloopen zijn. Na hen volgen de gedienstige geesten, n.l. W. T. Roket, portier van het Bible-hotel en de huurkoetsierD. Kost. Nadat de zitting eenigen tijd gesehorst is, was de zaal zoo moge lijk nog voller dan te voren. De spanning is zeer groot, daar men de voortzetting van het geld-incident verwacht. Inderdaad doet mr. Haas, namens Jaantje, de volgende mededee- ling: Beklaagde maakte n.l. onderscheid tusschen schulden die zij erkent, en schulden, die ten haren laste zijn opgegeven. De juiste opgaven van de erkende schulden kan men nu niet geven, maar kan men in deD loop van den dag en avond opmaken en morgen overleg gen. Zij is bereid om die schulden geheel of pondspondsgewijs te voldoen en wil d# gelden daarvoor deponeeren. Haar advocaat be grijpt, dat noch de Rechtbank noch de verdedigers kunnen treden in haar voorwaarden om dan de strafzaak en het burgerlijk geding gelijktijdig behandeld te achten, maar hij hoopt, dat de beklaagde aan haar belofte tot overlegging der lijst en de gelden te deponeeren zal voldoen. Het getuigenverhoor wordt daarop voortgezet. Get.Van EverJingen, burgemeester van Vuren en Dalem, geeft inlichtingen over de families Stroick en Vau Veggelen. Dominé Krol uit Lith verhaalt van een verloving van Jaantje met den zoon van een zekeren Papo aldaar. Zij is daar als boeren meid gekleedzij vertelde dat zij nogal geld te wachten had, waar door zij veel geld noodig had. De dominé zou trachten het te krij gen, doch op haar verzoek moest hij zwijgen, wijl de zaak in handen der Loge te Utrecht was. waarvan zij beweerde zelf lid te zijn. La ter heeft dominé Krol onder borgstelling vau Papo 1700 en 1800 gegeven en later eeu schuldbekentenis van Jaantje gekre gen. Na bedreiging met aangifte bij de justitie kwam Jaantje 1 januari het geld terugbrengen. Papo vertoonde aan dominé K. op verzoek van Jaantje het stuk van notaris Lekdooru, waarin hij zich gemachtigd verklaarde de goederen vau Jaantje te Java te gelde te maken. Na betaling der schuld gaf Jaantje met dankbaarheid een schuldbekentenis, groot 1000, d.d. 1 April, voor de diaconie. Ouder het lachen van Hoetink vertelt dominé K. dat Hoetink in de plaats vau Pap j is gekomendat Jaantjes engagement was afge raakt, was getuige onbekend. Jaantje zegtDominé had, als hij het stuk wantrouwde, niet alleen voor zich, maar voor iedereen moeten zorgen. Verder had de dominé het geld niet van Papo gekregen, maar het zelf gegeven, verlokt door de beloften der 30,000 gulden. President: „Vau de erfenis?" r— Jaantje: „Dat heb ik straks uitgelegd. Ik heb ook 200 a 100 aan de diaconie gezonden, en Dominé heeft t.icli horloge en ketting aangenomen.» Getuige: „'tWas mij gezonden uit Rotterdam door Willem Papo." Gerrit zegt alleen dit van de zaak te weten, dat Jaantje twee vrij ers te gelijk had. Hoetink zegt: lk heb horloge en ketting uit Gorkura namens Jaantie aan dominé gezonden. Doininé ontkent dit- De politie-com- missaris van Schoonhoven zegt, dat te Gorkumen te Vuren dikwerf gelden door Jaantje uit het raam waren geworpen,zelfs goudstukken. Getuige heeft uooit iets ten uadeele van Hoetink gehoord. Heden (Vrijdag) voortzetting. Prijzen van 100 en daar boven. 5o Klasse. Trekking van 11 Juni. Prijs van 50,000: uo. 17631; 1000: no. 8836, 14593, 15804 en 20654; 400; no. 1344, 1996, 5618, 9418, 10142 en 13144 200 no. 9896 en 15190; ƒ100: no. 145, 877 en 15156. 5e Klasse. Trekking vau 12 Juni. Prijs van 1500: no. 11929; 1000: no. 7542, 7703, 8768 en 11470; 400: no. 2788, 11561 en 15882; 200: no. 4819, 5127, 6597, 11895 en 16431; j1001407, 1646, 1860, 3828, 3927, 9687, 10182, 10837, 17702, 18589, 20317 en 20680. 5e Klasse. Trekking van 13 Juni. Prijs van 1000: nos. 5342, 9112, 19195; 400: no. 20*403; 200: nos. 740. 2151, 6605, 15759; 100: nos. 2890, 8358, 8754, 14811, 15623, 15992. 5de Klasse. Trokkiug vau 14 Juni. Prijs van 1500: no. 14486; 1000: nos. 3421, 13573; 400: nos. 2555, 11477; 200: nos. 1460, 9947, 14654 100 nos. 2415, 2582, 2874, 5197, 7203, 14204, 17670, 18733. Nederl. Heiiv. Gemeente. Beroepen naar Balk, R. Jaarsma te Lollum; Arnemuiden, G. L. vau Hemert, caud.(toezegging) Zuiderwoude, L. J. Blanson Henkoinaus, cand.Sloten (Fr.,) J. Leeusmans eand. te Sloten (N.-H.) Bedankt voor Oud-Vosmeer, door J. L. de Heer te Noot dorp; voor Kattondijke, door L. J. Blausou Heuke- mans, caud. Doopsetz. Gemeente. Zestal te Veendam en Wildervank, dd. Van Douwen te de Rijp, Van Gilse te Leer, Hulshof te Knollendam, Looijenga te Bolsward, v. d. Ploeg te Mounikendain en Pottinga te Irnsutn. f Heusden, van 7 tot 14 Juni. Getrouwd: A. Hartogs, jm., 22 j. en G. Verhagen, jd., 20 j. Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. W. Tijssou. f Bussen, 1 tot 15 Jnui. Geboren: Peter Hendrikus Cornelis, z. v. W. Garsten en J. van Alphen. Overloden: II. Rosendaal, 2 m. jm.; C. de Waal, 22 m. jm.; L. J, N. Rietdijk, 18 j. jm. t Baardwijk, van 1 Mei—1 Juni. Getrouwd: Fr. vau Cromvoirt, jm. 41 j. met P. G. Pouwels, jd. 31 j. Geboren: Sophia, d. v. J. van Delft eu M. de Graaff; Helena Maria, d. v. B. Baijens en A.v. Druncn; Maria Catharina, d. v- J. van de Ven en A. de Jong Catharina, d. v. A. Pullens en W. van Zon; Theodora Cornelia, d. v. M. van der Geld en C. van Cromvoirt Josephia Johanna Maria, d. v. A. Leijtens en A. J. van der Mee. Overleden: A. A. M. van Schijndel, 7 w. jd. J. vau Hulteu, 67 j. jm.Fr. van Kleef, 8 ra. jm. f Waalwijk, 15 Juui. Veo. Aanvoer gewoon, dragend minder vlug. Boter aangevoerd 615 K.G. van 1.25 a 1.40. 1 f Bussen, 14 Juni. Prijzen der boter: 1.23 1.30 per kilogram. Aangevoerd 145 kilogram. Mevrouw WIELANDT te Heusden, verlangt, tegen primo Augustus, niet beneden de 20 jaar. Loon 70 Ruiden, buiten verval. 'Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. te Reusden, zal op Zaterdag 23 Juni 1883, des namiddags ten 6 ure, ter herberge van Jan Buijs te Herptpubliek Voor het College van Oude-Schulters. Het HOOIGRAS op de groote en kleine Schut- terswaard, benevens de buiten- en binnenaanwas. Voor den Heer A. Straver Jzn. De Tien morgen en het Spijk, in perceeler, als van ouds. Voor den Heer A. J. Verhoeven. Eenige perceelen in de Zeggelaars onder llerpt. Breeder bij biljetten omschreven. Notaris DE GIER te Heusden zal krachtens bevel der Arrondissements-Rechtbank te 's Hertogenbosch Het navolgend perceel onroerend goed af- komstig uit den boedel van wijlen Jan van Andel j Anthoniesz. en mede wijlen Petronella Maria van Dijk, beiden overleden te Wijk, te weten Verhuurd het huis tot 1 Mei 1884. het land tot Kerstmis 1883. De bevoegdheid om Huis, Erf en Land eerst in perceelen en daarna in massa, of enkel in per ceelen te veilen, wordt voorbehouden. De verkooping heeft plaats provisioneel op Zater dag 30 Juni en finaal op Zaterdag 7 Juli Betaaldag der kooppenningen 1 September 1883. Aanvaarding na het eindigen van voormelde huur. Huurpenningen over 1883 worden voorbehouden. Inlichtingen verstrekt bovengenoemde Notaris. te DUSSEN, zal aldaar, ten sterf huize vau don Heer GERRIT MIDDELKOOP, op Donderdag den 21 Junij 1883, 's morgens ten 9 ure, publiek iit VAN Notaris DE GIER te Heusden, zri krachtens bevel der Arrondissements- Rechtbank te VHertogenbosch, De navolgende Onroerende Goederen, toebehoorende aan BLEES BRANDERHORST, Jacobszoon c. s., te weten Een perceel BOUWLAND, genaamd „de Elthont" in het voorste Hoogveld te Genderen gemeente Eethen, kadastraal bekend in sectie B. no. 172, groot 1.48.80 Hectare. Verhuurd in 2 perceelen tot en met 1888, als le aan A. van der Beek Jz. te Genderen, voor 73 per jaar. 2e aan Anth. Branderhorst Azn. aldaar voor 80 per jaar. Een perceel WEILAND in de Hoeven al daar, kadastraal bekend in sectie B. no. 331, groot 1.03.60 Hectare. Onverhuurd. Een perceel WEILAND, genaamd „het Doornbosch" in het Rekselaar aldaar, kadastraal bekend in sectie C. uo. 187, groot 1.88 Hectare. Verhuurd over 1883 voor f 150. Een perceel BOUWLAND, genaamd „de morgen Zilverenberg" aan het Dwarspad in het Rekselaar aldaar, kadastraal bekend in sectie C. no. 147, groot 0.70.20 Hectare. Verhuurd aan Dirk van Wijk Johz. tot en met 1888 voor 75 per jaar. Een perceel WEILAND, genaamd „de Nieuwekamp" in de Reukes aldaar, kadastraal bekend in sectie D. no. 490, groot 1.37.80 Hectare. Onverhuurd. Een HUIS, ERE en BOOM GAARD in den Meerhoek al daar, kadastraal bekend in sectie D. no. 464, groot 12 aren, benevens een per ceeltje hakhout aldaar, sectie D. no. 478, groot 6 aren. De verkooping heeft plaats provisioneel op 0) iÏllMtlUUJ^ uo UUUl JLUVOJ beide dagen des avonds ten 6 ure, ter herberge van ANTHONIE VAN WIJK te Genderen. Betaaldag der kooppenningen 1 September 1883. Aanvaarding: Koopen 2, 5 en 6 bij de beta ling der kooppenningen. Koop 3 na het einde van den weitijd. De huurpenningen over 1883 worden voorbe houden even als de boomvruchten en de helft der te veld staande beetwortelen en andere veld vruchten op het erf van Koop 6. Inlichtingen geeft bovengenoemde Notaris. ZEGT HET VOORT. Het COLLEGE van Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op Donderdag den 21 Juni 1883, bij de Gezusters Swaans, aan de Haven te Heusden, in het Hooigras, van Ouder AALST cn ZUILICHEM. De Notaris STERK te Almkerk, zal ten verzoeke van den Heer G. A. W. Jiskoot qq. te Veen, op Vrijdag den 22sten Juni 1883, 's vóórmiddags ten 10 ure, in het Veerhuis te Veen, publiek

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3