OPENBARE VERKOOPING VERKOOPING Nieuw Timnierlioul, Handel in Manufacturen, reclame. advertentien! Verpachtingen p. c. a. kuijpers, ver Bedden, Matrassen, Veeren, Kapok, Zeegras. GOEDKOOP VERKOOPEN. Gemengd Nieuws en Allerlei. LAND- EN "TUINBOUW. Boekbeschouwing. MARKTBERICHTEN. De Lage Doorn en de Elf- hont, onder Baardwijk, en 4 Hectaren op de Akkers onder Doeveren, van den Heer L. van der Kolk. De Oude Dijken, in 16 perceelen. Het Elzenboschje, in 4 perceelen. Het nagras dier perceelen, om te weiden. De KoewaardBeukens- waard, Hooge-, Middel- en Lage Waarden, onderGiessen. den Uiterwaard „den Nesch," Het HOOIGEAS van ge noemd Uiterwaard „den Nesch/ in 34 perceelen, zooals van ouds gebruike- lijk is. GEBROEDERS VAN HOUTEN, Langendijk,Gorinchem. Een vrouw te Parijs, uit het gasthuis komende met baar kind, waarvan zij eenige dagen te voren bevuilen was, ontmoette een net- gekleede dame, die haar aansprak. In den loop van het gesprek beloofde deze dame de jonge moeder een miune- dienst en gaf haar zelfs een aanbevelingsbrief voor den bankier Rothschild waarheen de vronw zich onmiddellijk begaf, haar kind iu de handen der dame achterlatende, die in de buurt zou wachten. Toen zij terugkwam, was haar beschermster met het kind verdwenen. Een bejaarde, fijn gekleede dame kwam Vrijdag avond naaii Treptow, hnnrde een bootje en liet zich door een dertienjarig knaapje overzetten. Op het midden van de rivier de Spree gekomen stond de dame opeens op en sprong te water, blijkbaar met het doel zich het leven te benemen. Eeu tuinman, die aan den oever werkzaam was en tvreo heeren uit Rixdorf beg aven zich dadel jk iu een schubje en mochten er in slagen de dame te redden. Zij werd in een lokaal gebracht, alwaar zij weigerde hare natte kleederen uit te trekken. Door een der beamb ten werd de dame herkend. In een brieventasch had zij twee brieven, waarin zij haren echtgenoot en hare kinderen vergiffenis vroeg voor hare daad, daar hare ouders iu de Saaie den dood hadden gezocht eu de zucht tot zelfmoord iu haru familie erfelijk was. Dadelijk werd den echtgenoot van de geredde dame bericht gezonden van het gebeurde. Hij kwam spoedig te Treptow om zijne zestigjarige vronw mede huiswaarts te nemen. De echtelieden haddon steeds een hoogst gelukkig leven geleid. Een Fransch blad geeft het volgende verhaal: Over eeu paar dagen zal het honderd jaar ge leden zijn, dat een rijk Amerikaan voor lage prij zen groudeu kocht, waarop thans de stad Chicago gebouwd is. Het volgende jaar verkocht hij ze allen op voorwaarde, dat zij over 99 jaren zouden worden teruggegeven. Dezer dageu nu zijn die 99 jaren om en komt de geheele Hitgestrektheid in het bezit van de erfgenamen van den eersten eigenaar. Deze erfgenaam is een dame, do gravin D., die in het bezit komt van een milliard, d. i. duizend millioen! Men heeft bij deze gelegenheid nagegaan, welke sommen de groote kapitalisten bezitten en meldt dienaangaande het volgende: De Rotschilds uit Parijs en Weenen bezitten te zamen ongeveer 1700 millioen; de Engelsehe Rotschilds 1200 millioen. De Duitsche bankiers Springer bezitten »maar« 400 millioen en de luid- jes die 50 millioen bezitten, zijn vrij talrijk. De kroon boven hen allen spant echter een Braziliaan, don Rieardo de Souza, die een inko men heeft van 300 millioen, hem voornamelijk door goud- en diamantmijnen verschaft. Deze rijk met aardsche goederen gezegende Amerikaan komt elk jaar een maand in Parijs wonen. Hij reist dan natuurlijk met zijn eigen stoomschip en bezit iu Parijs 29 huizen. De man is 35 jaar ongeveer en verschrik kelijk leelijk. Do gravin D. zal met haar 50 millioen rente naast hem maar een pover figuur maken! Door een noodlottig verzuim is onlangs in een provinciaal blad een voor de redactie bestemde opmerkiug van den feuilletonschrijver mede afge drukt. De feuilletonroman sloot met de mededee- liug, dat do jeugdige heldin te Nutzdorf bij Wee nen een graf in de golven zocht. Deze zelfmoord is met schrille kleuren geschilderd en daarom wordt de lezer te meer verrast door de volgende nota aan het slot: »Mocht u het einde van Louise te jammerlijk voorkomen, dan kan zij ook best blijven leven, laat dan achter regel 46 volgenLouise dacht nog dik wijls aan het schandelijk bedrog van den blonden dokter, maar allengs kreeg zij haar kalmte en natuurlijke opgeruimdheid terug. Deze kouden dit wel niet goed weigeren en het spel werd met nog hooger inzet voortgezet. Binnen twee uren had de speelster het geheele verlies van haar man teruggewonnen en zonder een woord te spreken nam zij haar verbluften echtgenoot bij de hand, nam met hem iu de teruggewonnen equipage plaats en reed naar huis. Hoe het daarop volgend töte tête mag uitgevallen zijn, bleef een familie geheim. De landeigenaar was echter grondig van zijn speelwoede genezen. Een geloofwaardig reiziger verhaalt, dat er in het Verre Westen* van Noord-Amerika zulke hooge boomeu groeien, dat er minstens drie man voor noodig zijn om naar den top te kijken. De eene kijkt zoover hij kan en de volgende begint waar de ander is opgehouden, enz. GEDACHTEN. Zonder poëzie is alles dor en waait u een graf- lucht overal tegen. Onverschillige menschen gelijken dan ook reeds aan lijkeu, wel dicht bij elkaar op één kerkhof, maar voor huns gelijken gevoelloos. Zoo maakt de dorheid, in ieder leeftijd voor zich het graf gereed. Een eeuwige jeugd genieten slechts de goden en die hunne ijverige dienaren zijn. De waarlijk groote houdt zich hoogstens voor goed en die waarlijk goed is houdt zich klein en zoo ook omgekeerd: de waarlijk kleine rekent zich onder de goeden eu de waarlijk slechte onder de grooten. Woorden wekken woorden, daden daden op. Bij de besten wordt echter het woord een daad, ter wijl bij de slechten de daden woorden blijven. Nooit is iemand alles. Meermalen is een kind de meerdere van den man en menig vrouw is liefelijker en kinderlijker dan een nufje van acht jaar. Kit - deren zijn onvolmaakte menschen en volwasseuen groot geworden kinderen. In de jonge jaren is echter meer harmonie, zelfs bij het gebrekkige eu zwakkere, terwijl met den voortgang des levens zich leelijke uitwassen gaan vertoonen. Men schrijft uit Tolen Tegen den grond geslagen en uitgezogen door de schrale N. en O. winden, was de stand der veldvruchten in de vorige week bepaald ongunstig te noemen. Gelukkig is hierin verandering geko men. Frissche regenbuien hebben den dorstigen bodem gedrenkt, tengevolge waarvan granen en andere gewassen thans welig tieren. Het winter koren begiut flink op te schieten, evenzoo ajuin en vlas. Aardappelen en peulvruchten zullen binnen kort in volle bloei staan, terwijl de hooilanden uitzicht geven op een ruimen oogst. Wat de ver schillende ooftsoorten aangaat, beloven vooral ker sen- en appelboomen een rijke opbrengst. Iu de weiden nabij Deventer hebben de meeste melkkoeien gebrek aan voedsel. De eigenaars moeten hot voedsei voor hnn vee in de weiden brengen, liet gemeentebestuur van Deventer heeft nu vour de meeste boeren, die koeweiden van de gemeente gepacht hadden, een stuk hooiland beschikbaar ge steld tegen 10 per koeweide. Om veulens het schichtig worden af te leeren, beveelt het »Wiirtemb. Wochenbl.* aan, hem te om ringen van voorwerpen waarvan paarden gewoonlijk schrikken, b.v. wit geverfde borden voor een donke reu achtergrond of zwarte borden voor een lichten achtergrond, voorwerpen die heen en weer bewegen of uit de verte met een touw op en neer getrokken worden enz. Voorts moet men allerlei hindernissen, breede diepe kuilen, oude boomstronken enz. zoo plaatsen, dat de veulens er overheen moeten springen om op de voederplaats te komen. De bijeuhouders, die thans hunne bijen nog in de Betuwe hebben, om ze zoodra de boekweit bloeit vandaar te vervoeren, zijn dit jaar zeer wel tevreden. In den afgeloopen winter hebben de bijen weinig gekost, terwijl do teelt uitmuntend was. Indien het weder mede dient, verwachten ze een goed jaar, het geen na al de slechte, die achter hen liggen, wel te wenschen is. Men schrijft uit Eindhoven: In de afgeloopen week werd in de gemeente Megen een geval van miltvuur bij een rund geconstateerd te Oorschot stierven bij een veehouder binnen eenige dagen 14 schapen. Aanvankelijk werd aan eene be smettelijke ziekte onder de kudde gedacht, doch het veeartsenijkundig onderzoek heeft dit niet bevestigd. Het Mond- eu klauwzeer is in Noord-Brabant thans geheel geëindigdonder Vlijmen en Haarsteeg werden drie honden wegens vermoedelijke dolheid gedood; de lijkschouwing leverde echter negatieve resultaten op. Verder kwamen in dit gewest geen andere be smettelijke ziekten bij het vee voor. fHeusden, 16 Juni. De prijs der boter is ƒ0.98 1. per stuk van 6 ons. Eieren 4, 41/g en 5 cent. Van Geerlings »Nederlandsche briefsteller* is weder een nieuwe, thans de Tiende vtel verminderde Druk, bij de Heeren G. B. VAN GOOR ZONEN te Gouda verschenen. Pleit bet reeds genoegzaam voor «ene uitgave in Nederland, wanneer zij den tienden druk beleeft, de inhoud (zie achterstaandeadvertentie) duidt ook aan, dat den schrijver verschillende standen en j verschillende leeftijden op het oog had toen hij de samenstelling op zich nam. Wij durven dezen tienden druk dan ook vrijmoe dig een ieder aanbevelen. KERKNIEUWS. naar Edam, dr. J. M. Assink Calkoen te Sloterdijk. Wier, door G. Th. Gerritzen S. Hz. te Wervershoof. Bedankt voor Braambrugge, P. J. Hopman te Oosterwolde voor Hogestein, L. Kan de Beer te Hei- en Boeicop. Chr. Geref. Gemeente. voor Franoker, W. Pera te Schecmda; voor Doe veren en Genderen B. Jelgersma te Budel, 's Bosch, 18 Juni. Op de heden gehouden markt van vette kalveren, waren aangevoerd 140 stuks.: De le kwal. gold van ƒ0.62 tot 0.64, 2e kwal. van ƒ0.60 tot ƒ0.62, 3e kwal. van ƒ0.58 tot 0.60 per kilogr. Al het aangevoerde, werd aan genoteerde prijzen spoedig verkocht. De prijs der boter was 1.30 a 1,40. f Gorinckcin, 18 Juni. Bij een aanvoer van on geveer 180 stuks vee, was de handel heden weder vrij vlug. Prijzen: Enkoio zware kalf koeion ƒ240 a 325 mindere qualiteit ƒ180 a 260; dito vaarzen f 16 a ƒ250. Melkkoeien 175 a 270. Vare koeien 150 a 210. Guiste Vaarzen 100 a 160. Ossen ƒ110 a ƒ150. Stieren 90 a 125. Pinken 30 a 75. Nuchtere kalveren ƒ6 a ƒ12. Varkeus, zware vette op levering 50 a 54 ets per Kilogram. üverlooperljes voor Engeland 43 a 45 ets. per K.G Pokvarkeus van 6 a 8 weken 5.a 9.I per stuk. De prijs dur goêboter was 1.34 a 1.50 per KG.:, der weiboter 1.06 a 1.20 per K.G. Kipeieren golden _/0.90 a f 1.00 de 26 stuks.- De heden gelijktijdig gehouden paardenmarkt was van weinig beteekenis. Een 30-tal paarden, stonden aan de lijn, die evenwel tegen goede prij- j zen koopers vonden. Notaris te zal in het Drunen, Donderdag 21 Junij 1883, namidd. 4 ure, bij A. Timmermans te Doeveren: Vrijdag 22 Junij 1883, namidd. 1 ure, bij D. v. d. Westen te Drunen: Zaterdag 23 Junij 1883, namidd. 4 ure, in het Rechthuis te Andel Onder AALST en ZUILICHEM. De Notaris STERK te Almkerk, zal ten verzoeke van den Heer C. A. W. Jiskoot qq. te Veen, op Vrijdag den 22sten Juni 1883, 's vóórmiddags ten 10 ure, in het Veerhuis te Veen, publiek VERKOOPEN OPENBARE des voormiddags ten half elf ure, op het Erf rechts vau den Toren der Groote Kerk te DORDRECHT, van een aanzienlijke partij bestaande in: DENNEN, VUREN, GREENEN en EIKEN, van verschillende afmetingen en kwaliteiten. Alles daags te voren genummerd en gekaveld te zien. Notitie op franco aanvrage verkrijgbaar en nader onderricht te bekomen ten kantore van VAN GELUK MAK, houders van publieke verkoopin- gen, aan de Vischstraat te Dordrecht. PAR IJZER SYSTEEM. Alles a contant en ongekend lage prijzen. waa een waarde van 115,500behalve de drie vroeger genoemde voorwerpen waren er nog: een armband met saphir, w aarvan alleen de steen aauwezig ia, de band is door Consenheiui gesmolteneen armband met 10 saphiren een bracelet en 6 kostbare ringenhet borststuk en 3 ringen zijn ook uiel meer ten processe aanwezig. Ge tuige specificeert de waarJe (inkoopsprijzen - van al de voorwerpen. Lr verliep nog een dag zonder betaling en de jonge Bosch ging weer naar Amsterdam, ditmaal met de boodschap dat des anderen daags (Maandags), den jaardag van de Millioenenjuffrouw, haar broer uit Apeldoorn zou komen met 't geldandere door Hoetink te betalen cadeaus, een gouden naaigarnituur eu een kelk op gouden voet en dito deksel, zouden dan ook worden betaald met f 5000, iu het Bathhotel. Toen Bosch Jr. met deze boodschap te Amsterdam kwam, was het verzegeld pakket ongeschonden. Maandagmorgen, den beweerden jaardag van Jaantje (die echter pas Dinsdag jarig w as), vertrok de jonge Bosch weer naar Rotter dam, met het verzegeld pak eu het voor Hoetink bestemde, in een ander pakje, benevens een gouden armband met horloge er op, aen geschenk voor Jaantje, als alles afgeloopcn eu 't geld betaald was. Toen was er van koop en verkoop nog geen sprake; toen was er nóg niets op voorschot betaalddat herhaalt getuige zeer pertinent. Van al de kostbaarheden zag getuige slechts enkele gouden voor werpen terug, die Bosch Jr. na den diefstal nog had gered. Eerst seinde de zoon Maandags: „Kom eerst laatsten trein" daarna: «Kom niet van avond, maar morgeD." Daarop volgde Dinsdag een telegram: «Zijn te Apeldoorn." De heer Bosch ging daarop naar Rotterdamten huize van an Zutphen vond hij Jaantje niet (die daar toen woonde), evenmin zijn zoon, maar wel lioetiuk en zijn dochter, die bij Jaantje logeerde. De dochter zei dut Cornells (haar broeder) de diamanten nog had ze waren naar Apeldoorn gegaan om geld te halen. Weldra bleek 't dat ze naar Amersfoort en Zutlen wa ren gereisd de heer Bosch ging hen daar opzoeken eu vond ze. Jaan tje lei hem toen Het moet nuafloopen, want dat is geen leven. En toen getuige daarop vroeg waar 't pakje was, antwoordde zijn zoon «Dat heeft mevrouw." «Dat hebjegestolen riepde heer Bosch haar toe. Jaantje repliceerde, in de handen wrijvende en dansende «Maak maar geen drukte en haal maar geen justitie of politie, mor gen krijg ik mijn 30 millioen en dan betaal ik je of je krijgt het goed terug, dat nu geborgen is op een plaats, waar niemand het vin den kan." In de hoop des anderendaags zijn geld te krijgen of zijn goed, ging de heer Bosch naar Amsterdam, zijn zoon last gevende bij Jaantje te blijven en met geld of goed terug te keeren. Getuige had van zijn zoou niet vernomen wat er bij het ontfutselen der diamanten gebeurd is ze w aren niet alleen geweesthet w as getuige echter niet gebleken, dat zijn zoon onder Jaantjes iuvloed was geraakt. Jaantje had later aan getuige gezegd dat ze het pakje op eene plaats had ge borgen, die wij kieschheidshalve niet nader aanduiden genoeg zij de vermelding, dat ze het bij zich droeg. Den 1 Aug. deed de heer Bosch aangifte van de zaak aan dejusti- tie te Amsterdam. Eenige dagen later trok hij de aanklacht terug, omdat de heer Eden te Amsterdam 's nachts bij hem was gekomen om hem te feliciteeren met het vooruitzicht, dat hij den volgenden dag zijn geld of goed zou krijgen. Nogmaals ifing de heer Bosch met zijn vrouw naar Rotterdam en Jaantje herhaalde de belofte, onder bijvoeging, dat, als hij er politie of justitie inhaalde, hij niets kreeg, want daarmee wilde ze niets te maken hebben. Met Jaantje en mevr. Bosch ging hij dientengevolge naar den commissaris van politie te Rotterdam om de aanklacht terug te nemen. Maar Jaantje hield hem juist toen weer aan de praat; ze zei nu, dat de advocaat haar had ge zegd, dat ze niets tc vreezen had van justitie of politie. Eindelijk ging get. naar den officier van justitie en de arrestatie vnu Jaantje Struik «n haar gevolg was weldra een feit. De verschillende vragen en antwoorden tussehen den president en Jauntje en de advocaten kunnen wij wegens gebrek aan ruimte niet opnemen. Alleen Cornells Bosch werd nog gehoord en daarna de zitting geschorst tot Maandag. De president vraagt vóór 't einde der zitting, of Jaantje nog naar aanleiding van de schuldenlijst 't woord verlangt. Jaantje antwoordt, dat zij daarover Maandag zal spreken en dan tevens zal aanwijzen, wien zij met de uitbetaling zal belasten. Zitting van 18 Juni. De tweede week vangt met de voortzetting van het getuigen verhoor tegen Jaantje Cornelia Struik en haar zes medeplich tigen aan. De atmosfeer in de zaal is wat draaglijker. De 14 getuigen, die nog gehoord inoefen worden, zullen de medeplichtigheid van Van Zutphen en Jools, Van der Heem en ConsenReim moeten bewijzen. Men rekent, dat de behandeling van het proces tot Donderdag of Vrijdag zal duren. Alvorens het getuigenverhoor te hervatten, vraagt de President aan Jaantje, of zij eigenlijk niet Jantje heet, gelijk haar geboorte akte luidt. Zij zegt, dat ze op 't dorp steeds Jantje is genoemd, maar men heeft het in de stad in Jaantje veranderd. President. Gij hebt gezegd, dat ge nader mededeelen zoudt wat ge aan Woudhuijsen sehuldig zijt gebleven. Wilt ge dat nu zeggen Jaantje voldoet hieraan en voegt hierbij het volgendebehalve wat ze aan Woudhuijsen en Van der Gant schuldig is en waarvoor zij thans ook geen geld en juisten maatstaf van berekening heeft, is ze bereid het geld aan de Rechtbank ter hand te stellen om het wat ze wfl van de Edel Achtbare heeren gelooft aan de menschen uit te betalen. President. Hoor eens, de Rechtbank heeft geen lust zich langer te laten foppen.Gij hebt verleden week een lijst van uw erkende schuld den overgelegd en ik heb u toen aangeboden een avondzitt. te houden om het geld van u te ontvangen. Ge hebt inr. Haas gezegd, dat ge hem het geld zoudt ter hand stellen hij heeft daarvan nota geno men maar er is niets van gekomen. Gij hebt uw advocaat ook niet gezegd waar het te vinden is. Jaantje. Dat is voor mij en advocaat Haas nog een weet of ik de plaats niet heb aangewezen. Adv. Haas is mans genoeg om, als ik van 't geld spreek, te vragen waar het is, even goed als ik, toen ik hein voor mijn verdediging aanzocht, een kapitaal daarvoor heb gestort. President. Welnu dan zullen we den afloop afwachten. De bh- Bosch worden na deze inleiding nog eens gehoord op enkele punten. Door de dames Bosch, dochter cn moeder, eu den hr. Bosch, broedar van den bestolene, worden, ieder voor zooveel hun aan deel betreft, de bijzonderheden omtrent den diamanten-diefstal bevestigd en aangevuld. De jongejuffrouw Bosch schetst vooral in heldere kleuren de vreeselijke scène van dan diefstal, de wanhoop van haar broeder, Jaantjes pogingen om den storm te doen bedaren, het wegloopen van haar broedermet Jaantjes kindje, om haar daar door tot teruggaaf van 't pakje te vermurwen. Voor de pauze vraagt mr. Haas, naar aanleiding van de te Am sterdam ontvangen mededeelingen, in 't belang der zaak, dat nog worde gedagvaard zekere J. de Vries, vroeger bediende bij de firma Bosch, thans bij Van der Gant. Aan dien wensch wordt gevolg gegeven. Na de pauze wordt gehoord de restaurateur van het station te Breda, de heer de Bruyn, gehuwd met een wed. Hoetink Jaantje werd hem door Hoetink gepresenteerd, zij verhaalde van de milli- oenenerfenis cn gaf hem schuldbekentenissen voor het aandeel, dat de Bruyn zou krijgen zij vroeg 12 mille te leen, maar kreeg niets. Toen getuige haar weelderige levenswijs te Arasterdam zag en Ger- rit daafóver aansprak, antwoordde dezeja dat kan ze wel verteren, ze is altijd verkwistend geweest. Later zei Hoetink hem, dat de erfenis niet 11, maar wel 200 milloen bedroeg (Hoetink lacht in zijn vuist.) Op Jaantjes verjaardag ging getuige naar Rotterdam en woonde daar de scènes met den diamanten-diefstal bijhij smeekt* Jaantje, die hein vader noemde, het pakje terug te geven, maarte vergeefs. Jaantje zei hem«ik durf het niet te geven, want ik heb de lakken opengebroken." Na de bekende tooneelen, waarbij Hoe tink krachtig tegen Jaantje optrad, ging getuige den volgenden dag naar juffr. van Zutphen, die verbleekte, toen zij een brief las vaü Jaantje, waarvan hem de inhoud onbekend bleef, daar men weiger de hem inzage van den brief te'verleenen. De brief werd verscheurd. De getuige verhaalt verder nog, dat Hoetink zeide, dat Jaantje hem 100,000 had aangeboden cn hem vrijheid had gegeren haar te laten zitten, wat hij geweigerd had. Ik zegt getuige had de f 100,000 genomen eu was op marsch gegaan, waarop Jaantje hartelijk begint te lachen. De officier van justitie vraagt inlichtingen omtrent het fortuin van Hoetink, die daarbij de schouders ophaalt. Getuige zegt, dat Hoetink éen 6000 a 8000 gehad kan heb ben. Hij was steeds een fikave en goede jongen. Op een vraag van advocaat Haas zegt getuige nog, dat Jaantje herhaaldelijk gezegd heeft, dat zij diamanten heeft gekochtook in presentie van den jongen Bosch. De inspecteur van politie Verschoor geeft vervolgens een relaas van de huiszoekingen bij Van Zutphen. Hij vond er armbanden, oorbellen, een collier (in den ness van een bottine) enz. Van Zut phen en zijn vrouw, gearresteerd, verklaarden 2 armbanden voor f 500 verkocht te hebben aan Van der Heem, bij wien ze in beslag werden genomen. Getuige Versehoor verklaart, dat het koffiehuis Van der Heem als een dobbelhuis bekend staat. De beklaagde ontkent dat eu advo caat Van Gigch vraagt naar feiten, die de getuige uiet kan rneedee- len. Getuige Verschoor heeft aangaande Jools gehoord, dat hij wel dronk en goederen aan zeelieden opdrong. Het getuigenverhoor is nog niet geëindigd. Een vrouw als biljartspeelster. Een landeigenaar bracht eenige wagens met graan naar een ongeveer twee mijlen van zijn woonplaats gelegen stad, ter markt. Nadat hij het graan verkocht en de ledige wagens naar huis had gezonden, ging hij met het ontvangen geld naar de sociëteit, waar hij eenige bekenden aantrof. Nadat de heeren verschillende kannen van het edele gerstenat geledigd hadden, begonnen zij biljart te spelen. Daar de inzet altijd verdubbeld werd, werd het spel steeds interessan ter en duurde ten slotte tot den volgenden morgen. Toen had de landeigenaar niet slechts zijn geld, maar ook zijn beide paarden, ja zijn geheele equi page verspeeld. Maar ziet, daar verscheen de redder in don nood. De vrouw van den ongelukkige, die de dochter van een hotelhouder was eu daardoor de edele kunst van het biljartspel uitnemend ver stond, trad ten hoogste vertoornd de biljartzaal binnen, en nadat ?ij alles omtrent hot verlies van haar man had vernomen, greep zij de queue en sloeg de winnende partij voor met haar verder te spelen. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen Aangenomen Bedankt Aan allen die aan vallende ziekte, kramppijnen en zenuw achtigheid lijden bevelen wij inzonderheid aan de zoo algemeen bekende en als wonderbaar gehouden methode van Prof. Dr. Albert, Parijs, 29 Avenue de Wagram. Laat daarom alle zieken zich met vertrouwen tot hem wenden en velen onder hen zui len de gezondheid terugvinden waaraan zij reeds begonnen te wanhopen die ooit te zullen terug erlangen. De behandeling geschiedt bij briefwisseling na eerst eene uitvoerige beschrij ving van de ziekte te hebben ontvangen. Prof. dr. Albert neemt geen betaling aan, voordat het bewijs van goeden uitslag is geleverd. van HOOIGRAS. van ilooigras, van op

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3